Problem z Zorackiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-03, 14:10   #1
cocodeville
Raczkowanie
 
Avatar cocodeville
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 34

Problem z Zorackiem


Witam Was drogie Wizażanki, mam nadzieję, że nie popełniłam zbrodni zakładając nowy wątek, a jeśli tak, to proszę, nie zjedzcie mnie

Trądzik towarzyszy mi od 4 lat, bywałam u różnych dermatologów i leczenie nie przyniosło żadnych efektów. W internecie natknęłam się na temat retinoidów, a konkretnie leku Zorac. Przeczytałam blogi dziewczyn, które go stosowały i sama zapragnęłam go spróbować. Wybrałam się do dermatologa, poprosiłam o przepisanie, a tutaj pani mi powiedziała, że ona takich rzeczy nie przepisuje, bo to trucizna, że zniszczę sobie wątrobę. Byłam w szoku, bo przecież Zorac, to lek do stosowania na skórę, więc jakim cudem można sobie nim zniszczyć wątrobę? Następny dermatolog natomiast kazał przynieść zaświadczenie od ginekologa, że stosuję antykoncepcję hormonalną, z kolei dermatolog w Niemczech powiedział, że on nie ma pojęcia, jakim cudem ktoś to może stosować w Polsce, ponieważ to trucizna. Mam naprawdę duży problem na twarzy i liczyłam, że dermatolog mi przepisze ten lek i w końcu będę mogła coś robić w kierunku wyleczenia trądziku, niestety nadal stoję w miejscu. Czy Wy też miałyście takie problemy z dostaniem Zoracu? A może powinnam udać się do internisty? Może on mi go przepisze?

Proszę Was o pomoc
cocodeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 21:49   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez cocodeville Pokaż wiadomość
Witam Was drogie Wizażanki, mam nadzieję, że nie popełniłam zbrodni zakładając nowy wątek, a jeśli tak, to proszę, nie zjedzcie mnie

Trądzik towarzyszy mi od 4 lat, bywałam u różnych dermatologów i leczenie nie przyniosło żadnych efektów. W internecie natknęłam się na temat retinoidów, a konkretnie leku Zorac. Przeczytałam blogi dziewczyn, które go stosowały i sama zapragnęłam go spróbować. Wybrałam się do dermatologa, poprosiłam o przepisanie, a tutaj pani mi powiedziała, że ona takich rzeczy nie przepisuje, bo to trucizna, że zniszczę sobie wątrobę. Byłam w szoku, bo przecież Zorac, to lek do stosowania na skórę, więc jakim cudem można sobie nim zniszczyć wątrobę? Następny dermatolog natomiast kazał przynieść zaświadczenie od ginekologa, że stosuję antykoncepcję hormonalną, z kolei dermatolog w Niemczech powiedział, że on nie ma pojęcia, jakim cudem ktoś to może stosować w Polsce, ponieważ to trucizna. Mam naprawdę duży problem na twarzy i liczyłam, że dermatolog mi przepisze ten lek i w końcu będę mogła coś robić w kierunku wyleczenia trądziku, niestety nadal stoję w miejscu. Czy Wy też miałyście takie problemy z dostaniem Zoracu? A może powinnam udać się do internisty? Może on mi go przepisze?

Proszę Was o pomoc

zorac to retinoid zewnętrzny nie zniszczy ci watroby, moze o izotek chodziło?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 13:11   #3
cocodeville
Raczkowanie
 
Avatar cocodeville
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
zorac to retinoid zewnętrzny nie zniszczy ci watroby, moze o izotek chodziło?
Nie, wiem, co piszę i wiem o co mi chodzi. To usłyszałam od lekarza i zgłupiałam, bo nigdzie nie doczytałam sie informacji o tym, że retinoidy stosowane zewnętrznie mogą uszkodzić wątrobę, a zalezy mi na tym leku. Jesteś pewna, że masz rację uważając, że Zorac nie zniszczy mi wątroby?
cocodeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 22:13   #4
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez cocodeville Pokaż wiadomość
Nie, wiem, co piszę i wiem o co mi chodzi. To usłyszałam od lekarza i zgłupiałam, bo nigdzie nie doczytałam sie informacji o tym, że retinoidy stosowane zewnętrznie mogą uszkodzić wątrobę, a zalezy mi na tym leku. Jesteś pewna, że masz rację uważając, że Zorac nie zniszczy mi wątroby?
Powiem tak po kuracji zorakiem miałam robione próby wątrobowe ( ale z powodu że biorę antykoncepty) i wyniki były bardzo dobre.

W ulotce zoracu również ic nie ma wspomniane o wątrobie o przeciwskazaniach.


A możliwe że lekaże pomyśleli ze chodzi o kuracje wewnetrzną, bo inaczej nie przepisywali by ci tez antykoncepcji, jeżeli by wiedzieli że chodzi o maść a nie o tabletki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 17:37   #5
cocodeville
Raczkowanie
 
Avatar cocodeville
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
Powiem tak po kuracji zorakiem miałam robione próby wątrobowe ( ale z powodu że biorę antykoncepty) i wyniki były bardzo dobre.

W ulotce zoracu również ic nie ma wspomniane o wątrobie o przeciwskazaniach.


A możliwe że lekaże pomyśleli ze chodzi o kuracje wewnetrzną, bo inaczej nie przepisywali by ci tez antykoncepcji, jeżeli by wiedzieli że chodzi o maść a nie o tabletki
Tłumaczyłam im, ze chodzi mi o kuracje zewnętrzna. Ech... Nie rozumiem tego. Czy Tobie przepisał Zorac dermatolog? Czy moze internista?

Edytowane przez cocodeville
Czas edycji: 2015-09-06 o 19:29
cocodeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 22:50   #6
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Problem z Zorackiem

Zorac przepisuje i internista i dermatolog, na Twoim miejscu od razu bym sie zapytala lekarza skad ma takie informacje, bo my tu nie wymyslimy skąd...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 23:22   #7
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Problem z Zorackiem

Nie wiem jak sytuacja z retinoidami przedstawia się obecnie, możliwe, że informacje te zostały już dawno uznane za nieprawdziwe (nie śledzę tematu), jednak kilka lat temu na LU czytałam, że sporo lekarzy wymagało zaświadczenia o stosowaniu antykoncepcji przed przepisaniem tych preparatów, również do stosowania zewnętrznego, ze względu na ryzyko dla rozwijającego się płodu. O zachowaniu antykoncepcji wspomina też na swoim blogu Kosmostolog (klik). Jakby nie było retinoidy to mocny kaliber i muszę przyznać, że jestem trochę zdziwiona jak łatwo można dostać na nie receptę nawet od dentysty, a czasami nawet kupić i bez niej i są tak lekko polecane w blogosferze jakby chodziło o krem Nivea Co do wpływu na wątrobę, może lekarz coś źle zrozumiał, albo pomylił Zorac z retinoidami wewnętrznymi? Dermatolog do której chodziłam, mimo, iż świetna lekarka, miała zawsze problem z rozróżnieniem Acne i Atre Dermu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-09-06 o 23:31
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-07, 02:08   #8
cocodeville
Raczkowanie
 
Avatar cocodeville
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie wiem jak sytuacja z retinoidami przedstawia się obecnie, możliwe, że informacje te zostały już dawno uznane za nieprawdziwe (nie śledzę tematu), jednak kilka lat temu na LU czytałam, że sporo lekarzy wymagało zaświadczenia o stosowaniu antykoncepcji przed przepisaniem tych preparatów, również do stosowania zewnętrznego, ze względu na ryzyko dla rozwijającego się płodu. O zachowaniu antykoncepcji wspomina też na swoim blogu Kosmostolog (klik). Jakby nie było retinoidy to mocny kaliber i muszę przyznać, że jestem trochę zdziwiona jak łatwo można dostać na nie receptę nawet od dentysty, a czasami nawet kupić i bez niej i są tak lekko polecane w blogosferze jakby chodziło o krem Nivea Co do wpływu na wątrobę, może lekarz coś źle zrozumiał, albo pomylił Zorac z retinoidami wewnętrznymi? Dermatolog do której chodziłam, mimo, iż świetna lekarka, miała zawsze problem z rozróżnieniem Acne i Atre Dermu
Pewnie coś pomylili, zatem nie pozostaje mi nic innego, jak wybrać się znowu do lekarza, ale tym razem innego
Aaaa co do zaświadczenia o stosowaniu antykoncepcji, to jeśli lekarz będzie tego wymagał, to chyba mu powiem, że np. z nikim nie współżyję i współżyć nie będę albo że jestem lesbijką. Może to brzmi głupio, ale nie zamierzam stosować antykoncepcji hormonalnej i biec po zaświadczenie do ginekologa.
cocodeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 10:39   #9
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Problem z Zorackiem

Retinoid moze uszkodzic plod, wiec minimum rok, a najlepiej 2 lata przed ciążą należy odstawić retinoid.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 14:28   #10
cocodeville
Raczkowanie
 
Avatar cocodeville
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Retinoid moze uszkodzic plod, wiec minimum rok, a najlepiej 2 lata przed ciążą należy odstawić retinoid.
O tym wiem, ale jeszcze jestem za młoda na dzieci
cocodeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 22:31   #11
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez cocodeville Pokaż wiadomość
Tłumaczyłam im, ze chodzi mi o kuracje zewnętrzna. Ech... Nie rozumiem tego. Czy Tobie przepisał Zorac dermatolog? Czy moze internista?
kupiłam go na własną rękę nitk mi nie przepisywał
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-08, 22:52   #12
cocodeville
Raczkowanie
 
Avatar cocodeville
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
kupiłam go na własną rękę nitk mi nie przepisywał
Dostałaś go w aptece tak po prostu bez recepty? :O
cocodeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 14:51   #13
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez cocodeville Pokaż wiadomość
Dostałaś go w aptece tak po prostu bez recepty? :O
tak, ale to nie była sieciówka, wiec ogólnie z tym bedzie raczej ciężko zeby tak dostać.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 16:21   #14
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Problem z Zorackiem

Zoracku nie można stosować poniżej 18rż. Dla Zoracku głównym wskazaniem jest łuszczyca, i ogólnie jest to dość ciężki kaliber, poproś może o atrederm lub retin a... Z tym ginem to najlepiej zrobić tak jak mówisz, w ogóle ginekolodzy podpisują wam takie zaświadczenia? Dla mnie to dziwne przecież gin nie stoi nad wami w domu i nie widzi czy bierzecie te tabletki a jak dziewczyna zajdzie w ciążę to kto będzie odpowiadał? Gin? Kuriozum.

Edytowane przez CzarnaMaciejka
Czas edycji: 2015-09-09 o 16:25
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 20:31   #15
cocodeville
Raczkowanie
 
Avatar cocodeville
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
Zoracku nie można stosować poniżej 18rż. Dla Zoracku głównym wskazaniem jest łuszczyca, i ogólnie jest to dość ciężki kaliber, poproś może o atrederm lub retin a... Z tym ginem to najlepiej zrobić tak jak mówisz, w ogóle ginekolodzy podpisują wam takie zaświadczenia? Dla mnie to dziwne przecież gin nie stoi nad wami w domu i nie widzi czy bierzecie te tabletki a jak dziewczyna zajdzie w ciążę to kto będzie odpowiadał? Gin? Kuriozum.

Mam 25 lat, ale mimo wszystko najpierw chce leczyć tradzik Zorackiem. Z tym ginekologiem, to paranoja... Nie wiem, kto to wymyślił. Dzisiaj pytałam farmaceutke o Zorac i powiedziała mi, ze moze, ale nie musi uszkodzić wątroby, poza tym nigdzie na forach czy blogach nie przeczytałam, ze ktos miał pozniej po tej maści problemy z wątroba. W sumie jak sie uprzeć, to wszystko ma jakies działania uboczne, nawet zwykła tabletka przeciwbólowa.

Edytowane przez cocodeville
Czas edycji: 2017-06-28 o 14:58
cocodeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 22:31   #16
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Problem z Zorackiem

Cytat:
Napisane przez cocodeville Pokaż wiadomość
Mam 21 lat, ale mimo wszystko najpierw chce leczyć tradzik Zorackiem. Z tym ginekologiem, to paranoja... Nie wiem, kto to wymyślił. Dzisiaj pytałam farmaceutke o Zorac i powiedziała mi, ze moze, ale nie musi uszkodzić wątroby, poza tym nigdzie na forach czy blogach nie przeczytałam, ze ktos miał pozniej po tej maści problemy z wątroba. W sumie jak sie uprzeć, to wszystko ma jakies działania uboczne, nawet zwykła tabletka przeciwbólowa.
Na Twoim miejscu przeszłabym się do dermatologa i z nim porozmawiała o leczeniu trądziku retinoidem, bo mozesz sobie walnac niezłe kuku na twarzy
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 13:47   #17
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Problem z Zorackiem

Ja stosuje zorac od dwóch lat, dotychczas nie miałam problemów z receptą i dziwi mnie to, że lekarze tak starannie dbają o ew. zagrożenie... Dziwi mnie to o tyle, w sensie pozytywnym, że kiedyś mi przepisywano Proscar, bez większych problemów- oczywiscie ze standardowa pogadanką, ale żeby wyprosic na swoim lekarzu większego problemu nie miałam... a tu proszę. W każdym razie, jesli chodzi o wątrobę, to przez cały czas od dwóch lat miałam robione próbu z 3 razy i za każdym razem były ok, wiec nie wierze i nie sądze aby smarując tak niewielką powierzchnie twarzy można by było uszkodzić wątrobę. Gdybyś smarowała 50 proc. powierzchni ciała to można by się zastanowić..
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-15 14:47:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.