Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-09, 18:23   #871
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez striped Pokaż wiadomość
Kupiłam krem dla dzieci i niemowląt, bo zawiera tlenek cynku. W zwiazku z tym moje pytanie, czy skład tego kremu pomoze mi w pozbyciu sie pryszczy, śladów po nich i przebarwień, czy nie zapycha i czy jest dobry na noc dla cery mieszanej dla osoby po 20-tce??Dziekuje ze pomoc

LINOMAG® krem z tlenkiem cynku, Ziołolek
Składniki INCI (INN):

  • Aqua
  • Petrolatum
  • Linum Usitatissimum (Vitaminum F)
  • Ozokerite
  • CI 77947 (Zinc Oxide)
  • Cera Alba (Beeswax)
  • Sorbitan Sesquioleate
  • Glycerin
  • Sorbitol
  • Glyceryl Stearate
  • Cetyl Alcohol
  • Propylene Glycol
  • Tocopheryl Acetate
  • Allantoin
  • Xanthan Gum
  • Diazolidynyl Urea
  • Methylparaben
  • Propylparaben
  • Lactic Acid
  • Parfum.
To jest bardziej dermokosmetyk wspomagajacy i nie licz,ze bedzie pomocny na wszystko bo nie
Na przebarwienia na pewno nie pomoze,tutaj musialabys uzyc kwasow (Acne Derm,Skinoren itd) slady po pryszczach czesciowo moze niwelowac ale to bardzo powolny proces.
To,co moze pozapychac wyboldowalam.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 18:31   #872
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez CzarnaLandrynka Pokaż wiadomość
Bardzo prosilabym o zinterpretowanie składów pod względem zapychania, matowienia i podrażniania oraz porównanie ich.


Garnier Czysta Skóra maseczka

Skład: Glycerin, Kaolin, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Cl 77891, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Montmorillonite, Propylene Glycol, Aqua, Salicylic Acid, Zinc PCA, Spiraea Ulmaria, Triclosan, Cucumis Sativus, Stearalkonium Hectorite, Tea-Lactate, Allantoin, Urea, Sorbitol, Sodium Lactate, Serine, Propylene Carbonate, Sodium Chloride, Lauryl Diethylenediaminoglycine, Lauryl Aminopropylglicyne, Niacinamide, Lactic Acid, Acrylates Copolymer, Alcohol Denat., Ci 77947, Cl 77007, Cl 42090, Zapach


St. Ives maseczka Oczyszczająco - Rozgrzewająca

Skład: Sodium Silicoaluminate, Propylene Glycol, PEG-8, Kaolin, Methyl Gluceth-20, Isododecane, Lemon (Citrus Medica Limonum) Oil, Lavender (Lavandula Angustifolia) Oil, Eucalyptus Globulus Oil, Thyme (Thymus Vulgaris) Oil, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Panax Ginseng Root Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Melaleuca Aternifolia (Tea Tree) Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Primula Vernis Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Extract, Chamomilla Recutica (Matricaria) Extract, Glycerin, Dimethicone, Acrylates Copolymer, Titanium Dioxide, Aqua (Water), Parfum (Fragrance), Dipropylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, CI 42090 (Blue 1)


Dax Cosmetics, Perfecta No Problem maseczka

Składniki (INCI): Aqua, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Kaolin, Silt, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Propylene Glycol, Pyrus Communis, Hydroxyethylcellulose, Triclosan, Dimethicone, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, C.I.19140, C.I.15985

W Daxie jest bardzo popularny zapychacz(wyboldowalam) i dosc drazniacy konserwant wiec jezeli masz wrazliwa cere to dmuchalaby na zimne,St.Ives ma swietna kombinacje wyciagow roslinnych,Garnier ma w sobie dodatkowo kwas salicylowy.

Przyznam,ze kazda z maseczek jest naprawde niezla
Musisz wybrac sama
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 18:38   #873
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez zanetka007 Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć czy ten żel jest dobry do cery mieszanej ze skłonnościami do wyprysków, ale jednocześnie wrażliwej. Czy może spowodować wysypkę?
Jeśli tak to na jakie składniki mogły ją wywołać; jakich unikać?


Johnson&Johnson; Clean&Clear Advantage - żel myjący na pryszcze

skład: aqua, sodium C14-16 olefin sulfonate, cocamidopropyl betaine, salicylic acid, glycerin, decyl glucoside, acrylates copolymer, capryloyl glycine, cinnamomum zeylanicum, cedrus atlantica, portulaca oleracea, allantoin, bisabolol, potassium C12-13 alkyl phosphate, butylene glycol, hexylene glycol, propylene glycol, glycol distearate, laureth-4, disodium EDTA, sarcosine, sodium sulfate, sodium hydroxide, citric acid, sodium citrate, sodium chloride, fromic acid, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, parum.



Z góry dziękuje

Ciekawy kosmetyk,delikatne detergenty,kwas salicylowy,emolient,sklad niki dajace przyjemkna aplikacje-zel bedzie sie gladko rozprowadzal,wyciag z cynamonowca cejlonskiego ktory ma min.wlasciwosci antyspetyczne,sciagajece; alantoina,rumianek,wyciag z portulaki ma wlasciwosci lagodzace i kojace.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 18:45   #874
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
proszę o analizę składu a:

bazy myjącej Lipikar Syndet:

Water, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco-Betaine, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Peg-75, Shea Butter Glycerides, Disodium Edta, Citric Acid, Polyquaternium-39, Polyquaternium-7, Acrylates Copolymer, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Methylparaben, Propylparaben.

oraz

żelu pod prysznic Johnson's Baby:

aqua,glicerin,coco-glucoside,sodium lauroamphoacetate,sodium laureth sulfate,hydroxypropyl starch phosphate,acrylates/beheneth-25methacrylate copolymer,styrene/acrylates copolymer,paraffinum liquidum,polyquatemium-7,PEG-150 distearate,polysorbate 20,citric acid,tetrasodium EDTA,phenoxyethanol,methy lparaben,ethylparaben,pro pylparaben,parfumCI 14700,CI47005 z góry dziękuję
Lipikar jest calkiem niezly,choc dodanie SLS i sodium chloride nie jest zbyt dobrym wrazeniem jednak wydaje mi sie ze dolozone emolienty jakby neutralizuja;mialam ten zel i bylam calkiem zadowolona.

Johnson's nie bardzo sie popisal i nie oczekiwalabym po nim cudow,myjadlo takie sobie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 18:50   #875
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Okazuje się, że zmieniono skład w kremie Avene HOL, który akurat planowałam kupić. W związku z tym, bardzo bym prosiła o przeanalizowanie nowej formuły, głównie pod względem zapychania.

Avene, Hydrance Optimale Legere, krem nawilżający

Skład: avene thermal spring water, caprylic/capric triglyceride, carthamus tinctorius (hybrid safflower) seed oil, cyclomethicone, sucrose stearate, glycerin. butylene glycol, sucrose distearate, polymethyl methacrylate, benzoic acid, beta-sitosterol, BHT, carbomer, chlorphenesin, disodium edta, fragrance (parfum), glycine soja (soybean) seed extract, phenoxyethanol, poloxamer 188, sodium chondroitin sulfate, sodium hyaluronate, sodium hydroxide
Srednio mi sie to podoba,wyboldowalam popularne zapychacze.
Szkoda ze to,co naprawde wartosciowe zostawili na szarym koncu-i wrzucili to pomiedzy skladniki zapachowy a konserwant.
Jednak patrzac calosciowo krem nie wyglada zle i bedzie dzialac nawilzajaco.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 19:01   #876
_missundaztood_
Raczkowanie
 
Avatar _missundaztood_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 34
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuje Wam za szybką odpowiedz

Faktycznie przesadziłabym z tym kwasem używając to w dzień i w noc, ale kto nie chciałby się szybko pozybyć tych paskudnych problemów z twarzy Pewnie więcej bym sobie krzywdy zrobiła niż coś dobrego...

w dzień filtry w nocy kwasy-zapisane

Pozdrawiam
__________________
Missundaztood
_missundaztood_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 19:03   #877
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Dziewczyny,co myślicie o tym kremie(Eris under 20 Fall in love skin krem nawilżający)?Zamierzam go zabrać na wakacje i nie chcę żeby narobił mi kłopotu.Użyłam jak na razie kilka razy i bardzo mi odpowiada,szczególnie konsystencja i mocne nawilżenie z wygładzeniem,ale powiedzcie co myślicie o składzie(przepraszam za ewentualne literówki,ale przepisywałam ręcznie):

Aqua, Decyl Oleate, Cetearyl Glucoside, Glycerin, Hazelnut seed oil, Canola,Cetyl Alcohol, Panthenol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Polyacrylamide, Imperata Cylindrica Root Extract, Allantoin, C 13-14 Isoparaffin, Propelyne Glycol, Alcohol Denat., Laureth-7, Disodium EDTA, PEG-8, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leat Extract,
Ethoxyduglicol, Sugar Cane Extract, Lemon Juice, Orange Extract, Glucose, Carbomer, Butelyne Glycol, Tocopherol, Sugar Maple Extract, Lemon Extract, Ascobryl Palmitate, Guarana Fruit Extract, Citric Acid, Ascorbic Acid, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Limonene, CI 16035 ,CI 19140
Pozwolę sobie sie przypomnieć-niedługo wyjeżdżam i nie wiem co brać.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 19:10   #878
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez magdemo Pokaż wiadomość
Witajcie, skoro nie ma odzewu pokuszę sie o samodzielna analizę - do poprawy oczywiście jakby co.
Dr Irena Eris Pharmaceris N VITA-CAPILARIL krem nawilżająco-wzmacniający do twarzy
Składniki INCI:
Glycerin,
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol
Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Octanoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Niacinamide, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Ascophyllum Nodosum Extract, Asparagopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum.

a teraz :
Iwostin, Capillin, Krem na naczynka SPF 20
Skład: Auqa, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Octyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Vitis Vinifera Oli, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Esculin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloydimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Plamitate, Citric Acid, Cl 77288.

na pomarańczonow zaznaczyłam filtry
na czarno nawilżacze chemiczne
na różowo składniki sprzyjające naczynkowm - wyciagi z alg, alanolina, wit E?,wyciągi roslinne winogrono, olejki i inne itp

Może ktoś się przyłączy albo poprawi po mnie?
Który w końcu wypadł lepiej?
Calkiem niezle Ci poszlo

Osobiscie uwazam,ze oba kremy sa dobre choc Iwostin tradycyjnie ma wrzucony bardzo popularny zapychacz:P(

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Błagam o pomoc... Któryś kosmetyk ostatnio zrobił mi wielką krzywdę na buzi, odstawiłam kilka podejrzanych (w tym podkład) ale mam nowy fluid i proszę o analizę pod względem zapychania i działania:

Maybelline, Mati-teint Pure Make-up

Aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, propylene glycol, nylon-12, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, alcohol denat., polimethylsilsesquioxane, sodium citrate, phenoxyethanol, magnesium sulfate, diphenyl dimethicone, salicylic acid, polyglyceryl-3 diisostearate, acrylates copolymer, acetylated glycol stearate, disodium stearoyl glutamate, peg/ppg-18/18 dimethicone, hydroxypropyl guar, tristearin, butylparaben, retinyl palmitate, tocopherol, aluminium hydroxide, ascorbyl palmitate, panthenol, chamomilla recutita / matricaria extract, aloe barbadensis / aloe barbadensis leaf extract, [+/- may contain: CI 77891/titanium dioxide, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / iron oxides]

Hmmm....na czerwono zaznaczylam skladniki ktore mi sie nie podobaja -zbyt duza kombinacja ktora moze zadzialac komodogennie,jest tez kwas salicylowy ktory ma zapewnie zadzialac kondycjonujaco ale nie jest to dobry pomysl przy podkladzie.


Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Prosze o analize skladu:

Tend Skin Company, Tend Skin Liquid

Isopropyl Alcohol, Water (Reverse Osmosis), Propylene Glycol, Acetylsalicylic Acid, Glycerin, Cyclomethicone

Dziekuje

A co to za cudo?
Uzyty kwas acetylosalicylowy zaciekawil mnie najbardziej i czy to ma byc woda odmineralizowana
Musze sobie doczytac co nieco zeby moc wiecej napisac.

__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 19:15   #879
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę kremów pod oczy Garniera pod kątem odżywienia skóry wogół oczu 23latki. Generalnie chciałabym odżywić i nawilżyć skórę, i ewentualnie zapobiec pierwszym zmarszczkom
Garnier, Komfort suchej skóry, Odżywczo-wygładzający krem pod oczy 'Odżywianie i komfort'


Skład: Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, C12-15 alkyl benzoate, shorea robusta/shorea robusta seed butter, stearic acid, palmitic acid, PEG-100 stearate, cera alba/beeswax, glyceryl stearate, caffeine, mel/honey, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, acetyl trifluoromethylphenyl valylglycine, acrylamide/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, acrylates copolymer, cetyl alcohol, glycine soja/glycine soja soybean protein, isobutane, isohexadecane, lecithin, myristic acid, myristyl alcohol, PEG-20 stearate, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenethyl alcohol, poloxamer 188, polycaprolactone, polysorbate 80, sodium dehydroacetate, sorbitan oleate, stearyl alcohol, triethanolamine, BHA, BHT, chlorhexidine digluconate, chlorphenesin, methylparaben, propylparaben (code F.I.L. B12522/1)(08.11.2007)

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Regenerujący krem pod oczy z wyciągiem z nasion słonecznika

Aqua, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, glycerin, stearic acid, palmitic acid, peg-100 stearate, glyceryl stearate, isohexadecane, hydrogenated polyisobutene, retinyl palmiate, rosa canina fruit oilhydrolyzed rice protein, fagus sylvatica extract/fagus sylvatica bud extract, glycine soja protein/glycine soja soybean protein, hydrated silica, vaccinium myrtillus extract, butyrospermum parkii butter/shea butter, C 13-14 isoparaffin, cera alba/beeswax, cera carnauba/carnauba wax, cetyl alcohol, helianthus annuus seed extract/sunflower sun extract, laureth-7, octyldodecanol, possiflora edulis oil/possiflora edulis seed oil, peg-20 stearate, polyacrylamide, polycaprolactone, propylene glycol, shorea robusta butter/shorea robusta seed butter/ stearyl alcohol, trilaurin, chlorphenesin, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333

Edytowane przez Ahtaga
Czas edycji: 2008-08-09 o 19:40
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 19:23   #880
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Dziewczyny,co myślicie o tym kremie(Eris under 20 Fall in love skin krem nawilżający)?Zamierzam go zabrać na wakacje i nie chcę żeby narobił mi kłopotu.Użyłam jak na razie kilka razy i bardzo mi odpowiada,szczególnie konsystencja i mocne nawilżenie z wygładzeniem,ale powiedzcie co myślicie o składzie(przepraszam za ewentualne literówki,ale przepisywałam ręcznie):

Aqua, Decyl Oleate, Cetearyl Glucoside, Glycerin, Hazelnut seed oil, Canola,Cetyl Alcohol, Panthenol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Polyacrylamide, Imperata Cylindrica Root Extract, Allantoin, C 13-14 Isoparaffin, Propelyne Glycol, Alcohol Denat., Laureth-7, Disodium EDTA, PEG-8, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leat Extract,
Ethoxyduglicol, Sugar Cane Extract, Lemon Juice, Orange Extract, Glucose, Carbomer, Butelyne Glycol, Tocopherol, Sugar Maple Extract, Lemon Extract, Ascobryl Palmitate, Guarana Fruit Extract, Citric Acid, Ascorbic Acid, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Limonene, CI 16035 ,CI 19140
Ogolnie krem nie wyglada zle jednak dla mnie dyskwalifikuje go bardzo wysoko w czolowce polyakrylamid,ktory jest podejrzewany o dzialanie rakotworcze-wszystko zalezy od uzytej ilosci ale wole dmuchac na zimne i unikac tego skladnika.
Wygladzenie daja silikony,za nawilzenie odpowidaja ciekawe emolinety i wyciagi roslinne.
Decyzja nalezy do Ciebie

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Czekam cierpliwie na analize skladu odzywki i sera do wlosow a w miedzyczasie dokladam jeszcze ten kremik:

Neoteric Cosmetics, Alpha Hydrox,12% AHA Souffle

Water, Glycolic Acid, Ammonium Hydroxide, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Dicaprylyl Carbonate, Stearic Acid, Peg 40 Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Polysorbate 60, Steareth 2, Hydrolyzed Lupine Protein (Peptides), Green Tea Extract, Panthanol (Vitamin B5), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Xanthan Gum, PVM/MA Decadiene Crosspolymer, Imidazolidinyl Urea, BHT

Duze stezenie kwasu glikolowego,jezeli potrzebujesz takiego kosmetyku to OK ale nie wiem co Ci wiecej napisac.
Powinien dobrze dzialac.


Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu z filtrem:

Krem ochronny do opalania faktor 50 Protectyl vegetal Yves Rocher, Securite extreme 75 ml

Używam teraz kremów z kwasami, na zmianę Acne derm i effacar K. chcę uzywac tego kremu, ale nie wiem czy ten nie będzie zapychał mi porów. Poczytałam wątek o filtrach i myślę, że jest on stabilny i mogę na niego nakładac wszystkie podkłady, ale nie jestem pewna i bardzo proszę o pomoc. Co o nim sądzicie?
Z góry dziekuję
Skład;
Aqua, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl methoxycinnamate,Phenyl-benzimidazole sulfonic acid, glycerin, Ethylhexyl Triazone, Ethylhexyl salicylate, Methylpropanediol, Methylene bis- Benzotriazolyl tetra-methylbutylphenol, Glyceryl Stearate SE, Bis-Ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Propylene glycol, Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate, Diethyloamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, VP/Hexadecene copolymer, Steareth -100, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloydimethyl Taurate Copolymer, sodium hydroxide, Steareth-2, Parfum, Methylparaben, Xanthan Gum, Tocopherol, Aminomethyl Propanol, Tetrasodium EDTA, Bisabolol, Ethylparaben, Propylparaben, Lactic Acid, Rutin, Mangiferin

To jakas nowosc w YR?bo filtr jest fotostabilny,oparty na Tinosorbach S i M,na ktore mozna dawac dowolona kolorowke.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 20:19   #881
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego kremu. Chodzi mi głównie o zapychacze.

Galenic Cauterets żel-krem:
water, cauterets spring water, hamamelis virginiana ( witch hazel) water, propylene glicol, cyclomethiocone, glicerin, polymethyl methacylate, alpha-isomethylionone, benzyl benzoate, benzyl salicylate, butylparaben, buthylphenylmethylpropapi onal, c13-14isoparafin, cetrimonium bromide, chlorhexidin digluconate, citral, citronellol, crotamiton, perfum, ethylparaben, isobuthylparaben, hexylcinnamal, laureth-7, limonene, linalool, methylparaben, panthenol, phenoxyethanol, prophylparaben, zinc glycinate.

Teoretycznie moze zapychajaco podzialac mieszanka gliceryny,silikonow oraz pochodnych poliakryli ale to nie jest tak,ze na pewno-wszystko zalezy od cery.


Cytat:
Napisane przez maxima20 Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za pomoc w rozszyfrowniau, który ze składników szamponu L'oreal Nutrileum powoduje okropne wysuszenie skóry głowy, a nawet strupy. Oto skład:
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, coco-betaine, laureth-5 carboxylic acid, cocamide mipa, trimethylsilylamodimethic one, sodium chloride, ci 19140, ci 14700, sodium methylparaben, dmdm hydantoin, sodium hydroxide, ppg-5-ceteth-20, peg-60 hydrogenated castor oil, polyquaternium-10, camelina sativa, bht, parfum. c16473/1

Dla porównania dodam, że ostatni tydzień myłam włosy Kerastase Oleo-relax i problemy troszkę ustąpiły, a co najważniejsze głowa przestała mnie ciągle swędzieć. Oto skład Oleo-relax:
Skład: Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Cocamide Mipa, Trimethylsilyamodimethico Ne, Sodium Chloride, Polyquaternium-10, Ppg-5-Ceteth 20, Salicylic Acid, Benzophenone-4, Peg-55 Propylene Glycol Oleate, Propylene Glycol, Benzoic Acid, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Benzyl Salicylate, Butylparaben, Ethylparaben, Linalool, Citronellol, Geraniol, Isobutylparaben, Shorea Robusta/Shorea Robusta Seed Butter, Ci 19140/Yellow 5, Ci 14700/Red 4, Parfum/Fragrance

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, ponieważ od dość dawna mam problemy ze skórą głowy. Do tej pory myślałam że to wina brudnej wody w Warszawie i we Wrocławiu, ale najprawdopodobniej winny jest włąsnie Nutrileum.
A moze polaczenie szamponu z woda? oba sa bardzo podobne do siebie i moga w rownym stopniu podraznic skore glowy,uzyta kombinacja detergentow i wysoko sodium chloride ktore wlasnie dosc silnie dziala wysuszajaco/podrazniajaco.Nutrileum ma dosc drazniacy konserwant-wyboldowany.
Szampony naleza do jednego koncernu L'oreala i jak widac srednio to wypada,to co moze faktycznie dzialac jest na szarym koncu skladu lub w drugiej czesci i ilosciowo pewnie to marnie wypada w takich stezeniach.
Kerastase zawiera kwas salicylowy,ktory pomogl zniwelowac swedzenie ale nic poza tym.
Odstawilabym te szampony i poszukala czegos innego.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 20:29   #882
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez bety2008 Pokaż wiadomość
Witam ponownie !!!!!!!

Bardzo proszę o przejrzenie 4 kremów firmy: PAYOT , CLARINS, NEOSTRATA- pod kątem zapychania, nawilżania i tego , który z nich lepiej nada się dla 30-letniej cery tłustej i odwodnionej.

Ostatnio zapchał mnie keremik CETAPHIL - SOIN HYDRATANT- myślę,że to wina Paraffinum Liquidum, buźka zaczerwieniona, podrażniona, tragedia !!!!!!

1. Payot, Fluide Matifiant (Matująca, beztłuszczowa emulsja do cery tłustej i mieszanej)

skład: aqua (water), caprylic/capric triglyceride, propylene glycol, glyceryl polymethacrylate, distarch phosphate, diethylhexycyclohexane, polysorbate 60, cetyl alcohol, iris florentina germanica root extract, coffea arabica (coffee) extract, zinc pca, tocopheryl linoleate, helianthus annuus (sunflower) seed extract, sodium hyaluronate, retinyl palmitate, stearyl heptanoate, carbomer, tromethamine, stearyl caprylate, alcohol, octyldodecanol, trilaurin, parfum (fragrance), phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, CI 14700 (red 4) AKA 504


2. Clarins, Truly Matte, Ultra Matte Rebalancing Lotion Oily Skin (Fluid regulująco - matujący dla tłustej skóry)

Skład: aqua, alcohol, PPG-15 stearyl ether, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, cyclomethicone, butylene glycol, parfum, carbomer, sodium hydroxide, polyacrylamide, salicylic acid, acrylates/C10-30 alkyl, acrylate crosspolymer, lamium album, palmitoyl praline, C13-14 isoparrafin,disodium edta, pyridoxine hcl, magnesium palmitoyl glutamate, sodium palmitoyl sarcosinate, epilobium fleischeri, hibiscus sabdariffa, laureth-7, codium tomentosum, palmitic acid, zinc gluconate, phenoxyethanol, lantana camara, tilia cordata, biosaccharide gum-4, lapsana communis, chrysin, potassium sorbate, camellia sinensis, bht, cl 19140, cl 42090.

A może te będą lepsze ?????????

skład i opis kopiowany ze strony producenta.

3. NeoStrata® Oil-Free Lotion SPF 15

Skład i opis produktu:
Skład:
  • Glukonolakton 4,00% - czynnik nawilżający, odżywczy i pielęgnujący skórę
  • Glikol propylenowi 2,10% - substancja nawilżająca, oczyszczająca skórę i regenerująca
  • Cyclometicon 1,00% - środek nawilżający i pielęgnujący naskórek
  • Stearynian PEG 40 4%% - emulgator
  • Stearynian glicerylowy 2,40% - emulgator
  • Gliceryna 1,00% - czynnik nawilżający, pielęgnujący skórę
  • Benzoesany alkilowe C 12 - C 15 3,60% - czynnik pielęgnujący skórę
  • Dimeticon 3,60% - środek pielęgnujący skórę
  • Dwutlenek tytanu 2,35% - filtr mineralny UV
  • Krzemian glinu magnezowego - zagęszczacz
  • Octan tokoferolu (wit.E)) 0,50%% - przeciwutleniacz
  • Kwas stearynowy 0,33% - emulgator
  • Metylparaben 0,33% - środek ochronny
  • Guma ksantan 0,30% - zagęszczacz
  • Arginina 0,10% - aminokwas, czynnik odżywiający skórę
  • Dwusodek EDTA 0,20% - środek chelatujący, ochronne działanie przed metalami ciężkimi
  • Biotyna (wit. H) 0,05% - kondycjonowanie skóry
  • Niacyna (wit. E3) - kondycjonowanie skóry
  • Pirydoksyna (wit. E6) - kondycjonowanie skóry
  • Panthenol - kondycjonowanie skóry
Opis:
NeoStrata® Oil-Free Lotion jest beztłuszczowym, bezzapachowym, o lekkim podłożu lotionem, przeznaczonym do wspomagania leczenia i pielęgnacji wrażliwej skóry tłustej w każdym wieku. Doskonale sprawdza się jako środek pielęgnacyjny w ciepłym, wilgotnym klimacie. Nie powoduje nabłyszczenia skóry, powstawania zaskórników. Zawiera 4% glukonolaktonu, Asebiol (regulujący poziom natłuszczenia skóry) w skład, którego wchodzą między innymi: kwasy aminoowocowe, witaminy z grupy B: biotyna, pirydoksyna (wit. B6), niacyna (wit. B3), pro-wit. B5, alantoina. Asebiol hamuje aktywność gruczołów łojowych, kontroluje poziomu natłuszczenia skóry, reguluje gospodarkę lipidową, przeciwdziała stanom zapalnym, łagodzi podrażnienia. Glukonolakton natomiast jest naturalnym przeciwutleniaczem skutecznie zwalczającym wolne rodniki oraz wspomagającym mechanizmy naprawcze, obronne i ochronne skóry przed skutkami promieniowania UV i zanieczyszczenia środowiska. Jest ważnym składnikiem odżywczym w procesie odnowy komórki . Poprawia koloryt i fakturę skóry oraz głęboko ją nawilża i nawadnia. Oil Free Lotion zawiera dodatkowo wit. E oraz szerokie spektrum filtrów przeciw słonecznych SPF15 – UVA/UVB. Wielokrotne stosowanie specyfiku może pomóc zmniejszyć widoczne znaki photo-aging (fotostarzenia).

Wskazania:
Preparat przeznaczony do skóry: bardzo wrażliwej, alergicznej, tłustej-odwodnionej, w przebiegu zapalenia łojotokowego, łojotoku i zapalenia atopowego, trądzika różowatego (Acne rosacea), trądzika pospolitego, szczególnie w przypadku dużej wrażliwości skóry i złej tolerancji miejscowo stosowanych leków, a także trądzika dorosłych, gdzie z uwagi na fizjologicznie, bardziej suchą i wrażliwą skórę stosowanie niektórych leków miejscowych oraz silnych AHA (bez przygotowania skóry) jest czasem niemożliwe. Ze względu na silne właściwości antyutleniające doskonale sprawdza się w trądziku pozostawiającym przebarwienia pozapalne. Pielęgnacja skóry tłustej ze zmianami posłonecznego starzenia się, skóry wymagającej lekkiej, beztłuszczowej emulsji o silnych właściwościach nawilżających.

Sposób użycia:
Stosować na skórę twarzy i szyi po wcześniejszym umyciu skóry np. żelem do mycia twarzy z glukonolaktonem, lecz przed nałożeniem innych kosmetyków lub leków

4. Neostrata, Bionic Face Cream 12% PHA (Intensywnie nawilżający krem do twarzy)


Skład: Aqua (Water), Cyclopentasiloxane 9%, Gluconolactone 8%, Lactobionic Acid 4%, Propylene Glycol 3,79%, Ethylhexyl Hydroxystearate 3,2%, Glycerin 3,06%, Triethanolamine 2,5%, Arginine 2%, C12-C15 Alkyl Ethylhexanoate 2%, Ethoxydiglycol 2%, Glycol Distearate 2%, Hydrogenated Vegetable Oil 2%, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil 2%, Octyldodecyl Myristate 2%, PEG-100 Stearate 2%, Stearyl Alcohol 1,93%, Glyceryl Stearate 1,5%, Butylene Glycol 1,063%, Dimethylpolysiloxane 1%, Petrolatum 1%, Hydrogenated Lecithin 1%, Algae Extract 0,4%, Sodium Hyaluronate 0,2%, Caprylic/Capric/Stearic Triglyceride 0,5%, Sodium Bisulfite, Sodium Sulfite, Myristic Acid, Steareth-2, Palmitic Acid, Laureth-7, Stearic Acid, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Arachidyl Alcohol, C13-14 Isoparaffin, Polyacrylamide, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Methylparaben, Chlorphenesin.

( skład i opis z KWC wizaż.pl)

BARDZO proszę o pomoc, buźka płonie !!!!!!!!!!!!!
Co mnie ukoi i nawilży bez potencjalnego zapychania ????


Z góry bardzo, bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie
Na wstepie dodam,ze bez sensu jest wklejanie opisow podanych przez producenta,Nas interesuje wylacznie sklad INCI wiec o lotionie Neostraty nie napisze nic poza tym,ze brakuje skladu INCI


Clarinsa mozesz sobie darowac,sklad ma bardzo sredni w relacji do ceny wiec co za tym idzie szkoda kasy.Payot nie jest zly-kapryle moga zapychac ale nie jest to na 100% pewne w Twoim przypadku.

Krem Neostraty PHA jest bardzo ciekawy szczegolnie dla cer wrazliwych,naczynkowych i moglby byc dla Ciebie dobry.

Ogolnie stawialabym na preparat Neostraty lub Payot.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 20:31   #883
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Na wstepie dodam,ze bez sensu jest wklejanie opisow podanych przez producenta,Nas interesuje wylacznie sklad INCI wiec o lotionie Neostraty nie napisze nic poza tym,ze brakuje skladu INCI


Clarinsa mozesz sobie darowac,sklad ma bardzo sredni w relacji do ceny wiec co za tym idzie szkoda kasy.Payot nie jest zly-kapryle moga zapychac ale nie jest to na 100% pewne w Twoim przypadku.

Krem Neostraty PHA jest bardzo ciekawy szczegolnie dla cer wrazliwych,naczynkowych i moglby byc dla Ciebie dobry.

Ogolnie stawialabym na preparat Neostraty lub Payot.
dziękuje bardzo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
już mam z czego wybierać
pozdrawiam
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 20:43   #884
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ogolnie krem nie wyglada zle jednak dla mnie dyskwalifikuje go bardzo wysoko w czolowce polyakrylamid,ktory jest podejrzewany o dzialanie rakotworcze-wszystko zalezy od uzytej ilosci ale wole dmuchac na zimne i unikac tego skladnika.
Wygladzenie daja silikony,za nawilzenie odpowidaja ciekawe emolinety i wyciagi roslinne.
Decyzja nalezy do Ciebie
Dziękuję
O poliakrylamidzie czytałam na forum.Generalnie jednak myślę,że zostanę przy tym kremie na razie bo puki co mi służy
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 21:06   #885
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

oooo Hexxanę zobaczyłam to jeszcze pozwolę się przypomniec

SVR Hydracid C20 krem,
INCI: Aqua (Purified Water), Ascorbyl Tetraisopalmitate, Cyclopentasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Myristyl Alcohol, Sorbitol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Xylitylglucosides, Pentylene Glycol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter (Shea Butter), Myristyl Glucoside, Dimethicone, Anhydroxylitol, Xylitol, Xanthan Gum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Citric Acid, Sodium Citrate, Silica, Propylparaben, Methylparaben, Parfum (Fragrance) CI 15985.

Czy do codziennego wieczornego stosowanie dla cery naczynkowej będzie ok?
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 21:11   #886
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

wybaczcie, że się przypomnę, ale widać czasem pomaga - post 777 ze strony 26, chodzi o filtry capital soleil... o ich znośność na tłustej skórze. alkohol w rozsądnych ilościach toleruję dobrze, mam cerę odwodnioną tłustą, źle reaguję na pewne konserwanty, ale tych akurat tam nie ma...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 21:29   #887
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość



Duze stezenie kwasu glikolowego,jezeli potrzebujesz takiego kosmetyku to OK ale nie wiem co Ci wiecej napisac.
Powinien dobrze dzialac.
Dziekuje
To na przebarwienia potradzikowe - brazowe plamki przy skroniach. PO 4 dniach uzywania sprawuje sie dobrze, nie szczypie i nie zapycha. Mam nadzieje, ze pomoze rozjasnic.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 21:33   #888
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

A co to za cudo?
Uzyty kwas acetylosalicylowy zaciekawil mnie najbardziej i czy to ma byc woda odmineralizowana
Musze sobie doczytac co nieco zeby moc wiecej napisac.
Dzieki To jest specyfik bodajze amerykanski zapobiegajacy wrastajacym wloskom i krostkom po depilacji. Dostepny w sephorze tylko nie wiem czy w polskiej. Zakupilam na ebayu skuszona rewelacyjnymi opiniami i mezczyzn i kobiet. Czekam na przesylke. Wklejam link:
http://www.tendskin.com/tendskin.htm
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 21:36   #889
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosze o analize skladu kosmetykow do wlosow:

odzywka: Leave-in cream, Maximum Nutrition, Brasilian Fruits, Brasil-Nut Protein with Guarana extract and essential oils, producent Surya

Deionized Water, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Methosulfate, Orbignya Oleifera (Babacu) Seed Oil, Sorbitol, Trimethylsilyamodimethico ne, Phenoxyethenol, Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Paullinia Cupana (Guarana) Fruit Extract, Essential Oils (Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Eucalyptus Stageiriana, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Flower Oil, Dipterix
Odorata, (Fava Tonka) Oil), Bertholletia Excelsa (Brazil Nut) Protein,
Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Bixa Orellana (Urucum) Seed Extract, Citric Acid, Medicago Sativa (Alfafa) Extract, Tetradibutyl Pentaerythrityl Hydroxyhydrocinnamate, Methylisothiazolinone.

serum na koncowki: Restorative serum for split ends (action anti-frizz), producent Surya

Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Trimethysilyamodimethicon e,
PhenylTrimethicone, Cyclomethicone Tocopheryl Acetate (vitamin E), Mauritia Flexuosa (Buriti) Fruit Oil, Theobroma Grandiflorum, (Cupuacu) Seed Butter, Essential Oils (Rose, Ylang Ylang, Jasmine and Sandalwood).
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 22:13   #890
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Srednio mi sie to podoba,wyboldowalam popularne zapychacze.
Szkoda ze to,co naprawde wartosciowe zostawili na szarym koncu-i wrzucili to pomiedzy skladniki zapachowy a konserwant.
Jednak patrzac calosciowo krem nie wyglada zle i bedzie dzialac nawilzajaco.
Dziękuję bardzo za analizę.
Chciałam spróbować tego kremu, ale poważnie się najpierw zastanowię.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 22:52   #891
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexxana, nie chcę się podlizywać, ale jesteś obłędna 1. wiedza 2. chęć i cierpliwość, żeby dać innym z niej skorzystać ( zwłaszcza to drugie trudno dziś spotkać ).

Poproszę raz jeszcze o pomoc, ale prośba skierowana jest oczywiście do wszystkich "obeznanych", żeby nie było że wszystko na barki wyżej wspomnianej
Uwielbiam oliwki, ale zawsze boję się, że dają tylko efekt zadbania a są niewystarczająco odżywcze dla skóry, więc szukam dobrego balsamu ( a może mylę się co do oliwek? ).
Najchętniej upolowałabym coś odżywczego, witaminowego ( A,C,E ) żeby był wielofunkcyjny, nawilżający W związku z tym
1. Wyraźcie proszę opinie na temat tych balsamów:
Ziaja, Witaminowa, Balsam do ciała
Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Trilaureth-4 Phosphate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate, Ethyl Oleate, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Triethanolamine


Bielenda, Powitanie z Afryką, Odmładzające mleczko kokosowe do ciała z olejkiem z baobabu (który podobno ma być bogaty w witaminy)
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Isohexadecane, Cetearyl Alcohol, Gycereth-26, Dimethicone, Algae Extract, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Inulin Lauryl Carbamate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Cinnamal, Coumarin, CI 18050, CI 19140.

2. Jako biochemiczki, macie może jakieś swoje propozycje- smarowideł do ciała, o bogatym, dobrym składzie. Aha, no i tych z niższej półki cenowej, bo niestety jeśli chcę być wierna zaplanowanej pielęgnacji twarzy, to na resztę ciałą muszę rozsądnie wydawać pieniądze
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 23:00   #892
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Kwasy stosujemy na noc i problem filtra nie znika poniewa musimy zadbac o wlasciwa ochrone w ciagu dnia!
Pisząc, że problem filtrów znika, miałam na myśli problem koleżanki dotyczący tego kiedy i czy może nakładać filtr na Acne-derm - jeśli używa Acne-dermu na noc to nie musi nakładać nań filtrów - mało precyzyjnie się wtedy wyraziłam
Oczywiście skóra się złuszcza, więc nawet jak kwas jest zmyty rano z buzi, jest ona delikatna i wrażliwsza na słońce, więc filtr obowiązkowo na dzień, jeśli na świeżo "zdobytej" ładnej skórce nie chcemy mieć przebarwień itp.
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 00:26   #893
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Kochane wiem,ze kazda z Was czeka niecierpliwie ale wierzcie mi cofam sie o dalsze posty bez wzgledu na przypominanie
Niestety jestem ograniczona czasowo i jak tylko bede w stanie nastepne analizy pojawia sie w miare szybko.Postaram sie jutro wygospodarowac troche czasu bo nie lubie kiedy musze isc na ilosc a nie jakosc

WildOrchid inaczej zinterpretowalam Twoja wypowiedz,przepraszam ale teraz juz wszystko jasne a zareagowalam bo nie chce by zaistniala niescislosc.

Meri99 jutro zerkne na Twoj post

Paprak ten lotion moze byc w tym niezly dzieki zawartosci kwasu acetylosalicylowego ale bylabym bardzo ostrozna w uzywaniu tego,unikaj aplikacji na jakiekolwiek zadrapania czy niewielkie rany; ale....jak ja nie mysle juz dzisiaj identyczne dzialanie bedzie mial tradycyjny tonik aspirynowy! z tym ze dodajemy do niego wode destylowana.

Zmykam,pokaze sie jutro
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 09:31   #894
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Lipikar jest calkiem niezly,choc dodanie SLS i sodium chloride nie jest zbyt dobrym wrazeniem jednak wydaje mi sie ze dolozone emolienty jakby neutralizuja;mialam ten zel i bylam calkiem zadowolona.

Johnson's nie bardzo sie popisal i nie oczekiwalabym po nim cudow,myjadlo takie sobie.
dzięki Hexxano - miałam próbke Lipikaru i wysuszał tak jak Johnson's natomiast zobaczyłam wyżej analizę żelu Nivea Baby i chyba go wypróbuję
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 13:30   #895
laila2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam wszystkich , jestem tu nowa i chciałabym sie dowiedzieć czegoś więcej o składzie tego kosmetyku:
CAUDALIE , Instant Foaming Cleanser

INGREDIENTS:Aqua (Water), Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water, Glycerin, Sodium Lauroamphoacetate, Sodium Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betainamide Mea Chloride, Sodium Chloride, Laureth-16, parfum (Fragrance), Butylene Glycol, Trisodium EDTA, Citric Acid, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool.

Te składniki które nie znam zaznaczyłam grubszymi literami i właśnie chciałabym dowiedzieć sie czegoś na ich temat , czy są naturalnego pochodzenia i jakie jest ich działanie na skore i czy są szkodliwe.Z góry dziękuje .
laila2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 14:44   #896
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
Witam,
juz raz byłopytanie a propos tych produktow - pytanie zanalazłam odpowiedzi niestety nie

SVR Hydracid C20 krem,
INCI: Aqua (Purified Water), Ascorbyl Tetraisopalmitate, Cyclopentasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Myristyl Alcohol, Sorbitol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Xylitylglucosides, Pentylene Glycol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter (Shea Butter), Myristyl Glucoside, Dimethicone, Anhydroxylitol, Xylitol, Xanthan Gum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Citric Acid, Sodium Citrate, Silica, Propylparaben, Methylparaben, Parfum (Fragrance) CI 15985.

Czy do codziennego wieczornego stosowanie dla cery naczynkowej będzie ok?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Wg mnie powinien byc ok,sama sie chyba pokusze o zdobycie probek bo bardzo pomyslnie przesszlam kolejne podejcie do vit.C i nic zlego mi sie poki co nie dzieje,a wczesniej mnie uczulala.

[quote=Ahtaga;8463052]
Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Hej, ja bym prosiła o przeanalizowanie kosmetyków z nowej serii Eris Under Twenty NEVER EVER

Intensywny krem-kuracja przeciw niedoskonałościom, cera tłusta
Innowacyjna formuła z olejem brzoskwiniowym i witamina PP, pielęgnuje trądzikową cerę. Zapobiega zmianom trądzikowym i poprawia koloryt skóry.

Aqua, Glycerin, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate SE, Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Prunus Persica (peach) Kernel Oil, Isohexadecane, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Galactroarabinan, Glyceryl Polyacrylate, Propylene Glycol, Polysorbate 80, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sodium Salicylate, Alcohol Denat, Lecithin, Mentha Piperita (peppermint) Leaf Extract, Salix alba (Willow) Bark Extract, Hexyldecanol, Azelaic Acid, Xanthan Gum, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Copper Acetylmethionate, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Chlorphenesin, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, CI 42090, CI 77820


po rozpakowaniu próbki tego kremu zapachem i konsystencją przypominami Lysnel SVR i chciałabym się jeszcze dowiedzieć czy ten krem Erisa ma coś z nim wspólnego
Krem jest ciekawy i powinien dobrze wywiazywac sie ze swoich obietnic-moze jest wrzucony podobny skldnaik zapachowy nie wiem,musialabym porownac sklady bo Lysanel SVR to zueplnie inny preparat.

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Nieskromnie przypomniam się z prosbą o analizę
Nazwa: LIFE LISS STRONG a producent do chyba FarmaVita
aqua,amonium,thioglycolat e,cetearyl alckohol,ceteareth-25,parffinim,liqidum,hydr oxypropyltrimonium honey, ammonium hydroxie, tetrasodium, edta, simethicone, citral, citronellol, limonene, geraniol linalool. pefum,

I jeszcze jeden, szukałam czy już był analizowany skład ale z tego co znalazłam to jedynie inne serie.

Matrix Biolage- balsam nawilżający
Aqua, Propylene Glycol, Myristyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Decyl Oleate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Rosmarinus Officinalis/Rosemary Leaf Extract, Hydrastis Canadensis/Golden Seal Extract, Fucus Vesiculosus/Bladderwrack, Methyl-2-Octynoate (D6293/4)

Czy będzie spełniał swoje funkcje, czyli nawilżenie i nie obciązanie włosów?

Szukałam jeszcze składu do odżywki wzmacniającej, ale jeszcze nie znalazłam. Może ktoś ma?

Pozdrawiam
Pierwszy preparat jest pewnie do wlosow i bedzie mial zadanie wygladzajace,moze tez chronic wlosy przed cieplem suszarki/prostownicy.

Matrix bardzo srednio wypada i raczej nie inwestowalabym w niego tylko poszukala czegos innego.Ma ciekawe skladniki ale pewnie w malej ilosci i wrzucone w drugiej czesci po konserwantach,skladniku zapachowym.....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 14:49   #897
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Jak zwykle - wielkie dzieki

PS. chyle czoło przed Twoją wiedzą, ale bardziej jeszcze przed chęcią dzielenia sie nią z innymi.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 15:16   #898
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Witajcie
Wpadam do Was ze składem Aquasource superserum marki Biotherm.

Owe serum początkowo wywoływało na twarzy ciepło,miałam bardzo rozgrzaną twarz po jego użyciu. Później zaczęły pojawiać się malutkie zaskórniaczki w towarzystwie podskórnych grudek.Prawdopodobnie to te serum,bo nic w swojej pielęgnacji nie zmieniałam.
Chciałabym wiedzieć co ew.mogło mnie zapchać.Dodam jeszcze że mam cerę mieszaną w kierunku suchej.

Oto skład:

Aqua / Water, Glicerin, Alcohol Denat., Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Isononyl Isononanoate, Elaeis Guineensis / Palm oil, Ammonium Polyacryloydimethyl Taurate, Vitreoscilla Ferment, Maris Sal / sea Salt, Sodium Chloride, Serine, Citrulline ,Zea Mays / Corn Oil, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Ceramide 3, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Cholesterol, Biosaccharide Gum-1, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Prunus Armeniaca / Apricot Kernel oil, Passiflora Edulis / Passiflora Edulis Seed oil, Oryza Satvia / Rice Bran oil, Sodium Hyaluronate, Fructose , Glucose, Sucrose, Urea, Alanine, Aspartic Acid, Hexyl Nicotinate, Menthoxypropanediol, Hydrogenerated Lecithin, Xanthan Gum, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Divinyldimethicone / Dimethicone Copolymer, Beheneth-10, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Polyacrylamide, Cellulose Acetate Butyrate, Polyvinyl Alcohol, Polyphosphorylchloline Glycol Acrylate, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Triethanolamine, Disodium edta, P henoxyethanol, Methylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Bht, CI 42090/ Blue 1, CI 19140 / Yellow 5, Parfum , Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Limonene, Butylene Glycol, Hydroxtisohexyl 3-cyclohexene Carboxaldehyde, Citral, Benzyl Alcohol.


Ufff...
Nie podoba mi sie uzyty tutaj alkohol denat w takim otoczeniu poniewaz moze dodatkowo podraznic/wysuszyc.To,co wyboldowalam moze teoretycznie zapychac i w polaczeniu z innymi skladnikami moze byc sprawca wysypu.
Dlugi i obszerny sklad,ktory w efekcie jest malo ciekawy jak na marke selektywna-a szkoda bo mogl to byc fajny specyfik dla cer typowo tlustych i mieszanych gdyby go zmodyfikowac
Zostal tutaj tez uzyty polikarylamid(na fioletowo),jest dosc wysoko w skladzie a jest podejrzewany o dzialanie raktowrcze.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 15:27   #899
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

dziewczyny coś jest w tym składzie co podrażnia moją skóre głowy . Na lini wlosów głównie z przodu od razu łupierz i czerwone placki ,strupki, swędzenie. Co na mnie tak dziala ? Odżywka ogolnie jest fajna bo włosy sa puszyste tylko ten łupież i swędzenie

Odżywczy balsam do włosów JANTAR bez spłukiwania z wyciągiem z
bursztynu


Skład: Aqua, Cetyl alcohol, Cetostearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Stearalconium Chloride, Glyceryl Stearate, Ceteth-20, Cetearyl Alcohol, Ethyl Alcohol, Isocil, Cera Alba, Cetrimonium Chloride, Ethyl Alcohol, Amber Extract, Propylene Glycol, Matricaria Extract, Amica extract, Rosmety extract, Sage extract, Pine needle xtract, Watercress extract, Great burdock, Root extract, Lemon peel extract, Ivy extraxt, Calendula extraxct, Capucine extract, White neetle extract, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate Tocopheron,Linoleic Acid
, PABA, Panthenol, Perfum
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 15:29   #900
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
chcialabym wybrac jakis dobry filtr do twarzy na weekendowe wypady i ewentualny urlop; na codzien wystarczaja mi filtry w podkladzie (20), bo siedze w zamknieciu, jezdze metrem i w ogole slonca nie ogladam

mialam probke tego:

1. vichy capital soleil zel-krem (gel-creme) 30, INCI:
1 AQUA / WATER
2 OCTOCRYLENE
3 GLYCERIN
4 ALCOHOL DENAT.
5 PROPYLENE GLYCOL
6 CYCLOHEXASILOXANE
7 C12-15 ALKYL BENZOATE
8 DROMETRIZOLE TRISILOXANE
9 BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
10 ETHYLHEXYL TRIAZONE
11 TALC
12 ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
13 ALUMINUM HYDROXIDE
14 ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE
15 ETHYLHEXYLGLYCERIN
16 METHYLSILANOL/SILICATE CROSSPOLYMER
17 PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE
18 PENTASODIUM ETHYLENEDIAMINE TETRAMETHYLENE PHOSPHONATE
19 POLYSORBATE 60
20 SILICA
21 SODIUM HYALURONATE
22 STEARIC ACID
23 TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID
24 TITANIUM DIOXIDE
25 TOCOPHEROL
26 TRIETHANOLAMINE
27 PARFUM / FRAGRANCE

a na stronie vichy znalazlam tez cos podobno matujacego:

2. vichy capital soleil micro-fluid matt 30, INCI:

1 AQUA / WATER
2 CYCLOPENTASILOXANE
3 ISONONYL ISONONANOATE
4 OCTOCRYLENE
5 ALCOHOL DENAT.
6 DICAPRYLYL CARBONATE
7 GLYCERIN
8 CYCLOHEXASILOXANE
9 TITANIUM DIOXIDE
10 BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
11 POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
12 DIMETHICONE
13 PROPYLENE GLYCOL
14 PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE
15 NYLON-12
16 SILICA
17 DROMETRIZOLE TRISILOXANE
18 BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
19 DIPHENYL DIMETHICONE
20 DISTEARDIMONIUM HECTORITE
21 DODECENE
22 ETHYLHEXYLGLYCERIN
23 LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE
24 METHYLSILANOL/SILICATE CROSSPOLYMER
25 PENTASODIUM ETHYLENEDIAMINE TETRAMETHYLENE PHOSPHONATE
26 POLOXAMER 407
27 TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID
28 TOCOPHEROL
29 TRIETHANOLAMINE


nr 1 nie byl zly i po przypudrowaniu nawet calkiem niezle sie sprawowal, ale jak by to drugie faktycznie matowalo, to czemu nie... czy ktorys z tych kremow moze zapychac? mi trudno ocenic po jednej probce, stosowanej do tego raz na tydzien... mam cere bardzo tlusta i odwodniona. a moze w ogole zaden z nich nie jest dobry dla mnie, tzn sa lepsze?

(musialam edytowac,okropny format mi sie wkleil)
Z filtrami to bedzie rosyjska ruletka nie ma zadnej pewnosci ze ten lub inny bedzie 100% bezpieczny,dopoki nie wyprobujesz nie przekonasz sie.
Wielokrotnie pisalam,ze bardzo ciezko jest ocenic dzialanie filtra pod katem zapychania,moge wyboldowac potencjalne zapychacze ale nie oznacza to,ze moga cos zrobic.Zbyt wiele czynnikow sie naklada by przy filtrach zalozenia mogly sie sprawdzic
Oba filtry moga wchlaniac sie do matu ale to zalezy od tego czy dajesz jeszcze cos pod filtr czy nie.
Jedno mnie tylko troche stopuje bo skoro masz cere tlusta i odwodniona to unikalabym alkoholu denat. ktory jest w obydwoch produktach.

Druga sprawa,skoro nie chcesz uzywac filtrow to postawilabym na krem nawilzajacy z filtrem A moze Active C XL ,Hydraphase XL?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.