Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-27, 16:53   #391
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
To mogę też podciągnąć pod oszczędzanie staram się myć włosy co 2, a nawet co 3 dni (ale się męczę wtedy okrutnie). Do tego od czasu do czasu myję włosy szamponem tylko jeden raz (a nie jak zwykle dwa razy).
z tym oszczedzaniem to fakt - ja juz na przyklad nie daje sie nabrac na jakies cuda za 50 euro (w sumie to nigdy sie nie dawalam nabrac, ale czasem kusilo... teraz przechodze obojetnie obok ). jako krem na noc sluza mi najczesciej oleje - chocby taki zwykly krokoszowy. balsam do ciala alterra bezzapachowy jest tani, uniwersalny i mozna z niego fajne mieszanki robic - dodawac oleje, olejki eteryczne, kombinowac z zapachem... szampony z tych naturalnych kupuje raczej tanie - max 5 euro... wiec tragedii nie ma. jeszcze nigdy nie kupowalam tak malo kosmetykow (bo oleje to oleje, a nie kosmetyki... i sa tez do jedzenia - czyli inna kategoria w ogole!)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 16:57   #392
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Powiem Ci, ze przy eko kosmetykach można mimo wszystko zaoszczędzić. Pomijając rossmannowskie perełki, to na podstawie własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć parę rzeczy:
- jedno (naturalne roślinne) mydło w kostce do mycia twarzy, ciała, higieny intymnej (w tej roli polecam lawendowe Cattier albo Aleppo)
- masło jojoba z BU używałam jako krem pod oczy, krem na noc i krem na szyję
- jeden balsam do ciała (ulubiony różowy babydream), który jest balsamem do ciała, kremem do stóp, do rąk, na biust i cellulit
- przestałam używać toniki (od czasu do czasu mam ochotę na różany hydrolat, ale obecnie go nie mam).
Samoopalacze faktycznie wysuszają skórę, ale te ekologiczne na pewno mniej (osobiście nie zauważyłam, żeby mnie wysuszyły samoopalacze, których używam, tj. lavera, pat&rub, green people). Można pomieszać samoopalacz z balsamem do ciała, ale wtedy bedziesz mniej opalona.


To mogę też podciągnąć pod oszczędzanie staram się myć włosy co 2, a nawet co 3 dni (ale się męczę wtedy okrutnie). Do tego od czasu do czasu myję włosy szamponem tylko jeden raz (a nie jak zwykle dwa razy).
Też staram się sobie mówić, że można jakoś zaoszczędzić, ale jak przez lata mył się człowiek mydłem i od święta kupował krem do twarzy droższy niż 20zł, to teraz jakoś tej kasy więcej w siebie wsmarowuję. Niby ratuję się tym rossmanem jak tylko mogę, ale niestety wiele droższych produktów już mnie w sobie rozkochało na amen, a jeszcze parę chcę wypróbować I tak np. filtr phenome dziś mnie w sobie rozkochał, że już parę kremów tej firmy chodzi mi po głowie, a samooplacze też mają, a składy tak rozkosznie kuszące.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 17:09   #393
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
- jedno (naturalne roślinne) mydło w kostce do mycia twarzy, ciała, higieny intymnej (w tej roli polecam lawendowe Cattier albo Aleppo)
Uzywanie mydła do higieny intymniej to, mówić delikatnie, nie za mądry pomysł - nikt raczej toników w tamtych miejscach nie używa ...a o jakąś infekcje łatwo jeśli codziennie bedziesz alkalizować tam środowisko ...i sie skończy oszczedzanie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 17:16   #394
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Powiem Ci, ze przy eko kosmetykach można mimo wszystko zaoszczędzić. Pomijając rossmannowskie perełki, to na podstawie własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć parę rzeczy:
- jedno (naturalne roślinne) mydło w kostce do mycia twarzy, ciała, higieny intymnej (w tej roli polecam lawendowe Cattier albo Aleppo)
- masło jojoba z BU używałam jako krem pod oczy, krem na noc i krem na szyję
- jeden balsam do ciała (ulubiony różowy babydream), który jest balsamem do ciała, kremem do stóp, do rąk, na biust i cellulit
- przestałam używać toniki (od czasu do czasu mam ochotę na różany hydrolat, ale obecnie go nie mam).
Samoopalacze faktycznie wysuszają skórę, ale te ekologiczne na pewno mniej (osobiście nie zauważyłam, żeby mnie wysuszyły samoopalacze, których używam, tj. lavera, pat&rub, green people). Można pomieszać samoopalacz z balsamem do ciała, ale wtedy bedziesz mniej opalona.


To mogę też podciągnąć pod oszczędzanie staram się myć włosy co 2, a nawet co 3 dni (ale się męczę wtedy okrutnie). Do tego od czasu do czasu myję włosy szamponem tylko jeden raz (a nie jak zwykle dwa razy).
Ja nie potrafię myć włosów co 2 dni ._. Czuję się wtedy strasznie brudna, nie mówiąc już o 3 dniach .
I się ogólnie nie potrafię zdecydować, bo w jednym miejscu piszą, że lepiej myć co 2 dni, w innym że nic nie szkodzi, że codziennie i bądź tu mądra

Dobrze oczyszcza twarz to mydełko? : D
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 17:19   #395
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Uzywanie mydła do higieny intymniej to, mówić delikatnie, nie za mądry pomysł - nikt raczej toników w tamtych miejscach nie używa ...a o jakąś infekcje łatwo jeśli codziennie bedziesz alkalizować tam środowisko ...i sie skończy oszczedzanie
Dokładnie. Już się wolę żelem Babydreamem myć, bo żadnego żelu do higieny intymnej strikte nie znam

Już nie mogę się doczekać sfotografowania mojego zbioru w końcu. To moja mała perwersja - lubię patrzeć na kosmetyki Nałóg taki.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Ja nie potrafię myć włosów co 2 dni ._. Czuję się wtedy strasznie brudna, nie mówiąc już o 3 dniach .
I się ogólnie nie potrafię zdecydować, bo w jednym miejscu piszą, że lepiej myć co 2 dni, w innym że nic nie szkodzi, że codziennie i bądź tu mądra
Generalnie myć powinno się tak często, jak to jest potrzebne. Więc codziennie to nie zbrodnia Byle szampon był delikatny.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 17:40   #396
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

A ja Ci znowu powiem,że u mnie lavera spisuję się lepiej od cliników,diorów,chanelków itp.Jeśli chodzi o podkłady płynne to ten wygrywa z kryciem na mojej twarzy.Nic w płynie nigdy mi takiej ładnej gęby nie zrobiło.Dla mnie jest lepszy niż nienaturalne podkłady.

A co do tż to szkoda gadać
Szczęściara, w końcu masz piękną buźkę od oleju wspaniałego Ja zawsze uzywalam bardzo kryjacych podkladow (mam wiele do ukrycia), wiec dla mnie te podklady maja raczej slabe krycie. Nie powiem, Lavera tez jak na naturalny, co nieco zakrywa, Kuomaye jednak troche lepiej. Na plus Lavery jest zapach (Kuomaye niestety nie moge tu pochwalic), natomiast na plus Kuomaye jest kolor - mam skore o zoltych tonach i przy porownaniu tych dwoch Lavera wychodzi duzo bardziej rozowa.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 17:57   #397
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
E to dobrze, że się nie pieni Zawsze to inaczej, trzeba się przyzwyczaić, ale zdrowej dla Niuni


Ja to wiem.Tż po moim wczorajszym wykładzie też wie-chociaż on pianę musi mieć i basta
Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Szczęściara, w końcu masz piękną buźkę od oleju wspaniałego Ja zawsze uzywalam bardzo kryjacych podkladow (mam wiele do ukrycia), wiec dla mnie te podklady maja raczej slabe krycie. Nie powiem, Lavera tez jak na naturalny, co nieco zakrywa, Kuomaye jednak troche lepiej. Na plus Lavery jest zapach (Kuomaye niestety nie moge tu pochwalic), natomiast na plus Kuomaye jest kolor - mam skore o zoltych tonach i przy porownaniu tych dwoch Lavera wychodzi duzo bardziej rozowa.
Ja nigdy problemów z cerą nie miałam.Ot czasami odwiedził mnie pryszczNatomias t w ciąży przeżyłam to o czym pojęcia nie miałam będąc nastolatkąByłam zrozpaczona,bo to czego mogłam w ciąży używać nie pomagało,a nagle mając całe życie ładną buzię zaczęłam chodzić pryszczata,nie raz patrząć w lustro ryczałam.Na szczęście po wejściu w 6 miesiąc nowe mendy nie wychodziły,a stare się goiły.Cera się całkiem uspokoiła.Zostały przebarwieniaPo porodzie zaczęły same schodzić,pózniej pomogłam im szybciej spieprzać neostratą,a teraz olej wspaniały działa.Już są tak blade,że chyba tylko już ja je widzę,a są tylko 4-mam nadzieję,że olej z róży całkowicie je pogoni
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 18:03   #398
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Z tego co ja wiem i słyszałam dwukrotni od Pani Joli z matique to oni próbek kuomaye nie mają.
Jakoś sobie dajemy rade w deszcz póki co sie nie nudzimy

ja miałam monoi z bu - miał konsystencje stała, ale bardzo szybciutko rozpływał sie pod wpływem ciepła dłoni.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------


a próbki ode mnie doszły?
nie doszły
w ogóle to jestem załamana tymi przestojami na mojej poczcie - jak zamawiam coś na adres rodziców to priorytet dochodzi w 1-2 dni; a do mnie priorytety idą 3-5 dni
a na nierejestrowaną przesyłkę z niemiec ostatnio też ktoś łapę położył
Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Może zainteresuje was wiadomość od JMO, jak ktoś mieszka w Warszawie:
29 września 2011 to jest czwartek planujemy specjalny event John Masters Organics w sklepie Secret Life na ulicy Polnej w Warszawie.
Zaprosimy Panią z Centrali JMO, która odpowie na wszystkie Państwa pytania dotyczące produktów. W tym dniu zapewne będzie możliwość zakupów ze znaczną zniżką jak i przetestowania większości produktów.
O tym wydarzeniu będę Was informował na bieżąco.
Do zobaczenia

Kto jest z Warszawy i okolic niech sobie rezerwuje termin- pójdziemy razem i potem jakiś sabat zrobimy, co?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 18:08   #399
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Kto jest z Warszawy i okolic niech sobie rezerwuje termin- pójdziemy razem i potem jakiś sabat zrobimy, co?
Ja z Wawy nie jestem ale mogłabym się wybrać. Daleko nie mam
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 18:35   #400
emelly
Rozeznanie
 
Avatar emelly
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 691
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Witam,
przypadkowo trafiłam na to forum i może tutaj mi ktoś pomoże- czym usuwacie przebarwienia po trądziku??
anakazar pisałaś że pozbyłaś się przebarwień, możesz powiedzieć co konkretnie pomogło ?
emelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 18:46   #401
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez emelly Pokaż wiadomość
Witam,
przypadkowo trafiłam na to forum i może tutaj mi ktoś pomoże- czym usuwacie przebarwienia po trądziku??
anakazar pisałaś że pozbyłaś się przebarwień, możesz powiedzieć co konkretnie pomogło ?
Pomogła mi bardzo zachwalana strasznie na przebarwienia neostrata-zobacz w kwc są recenzje.Jest też wątek o neo na biochemii zdaję się.
Teraz widzę też,że pomaga olej wspaniały alepii,ale na przebarwienia jest olej różany-też go mam,ale czeka na swoją kolej.
Też jest na nie dobry acne derm.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 19:04   #402
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Ja nie potrafię myć włosów co 2 dni ._. Czuję się wtedy strasznie brudna, nie mówiąc już o 3 dniach .
I się ogólnie nie potrafię zdecydować, bo w jednym miejscu piszą, że lepiej myć co 2 dni, w innym że nic nie szkodzi, że codziennie i bądź tu mądra
Ja też myję codziennie i jeszcze raz powtórzę. Rozmawiałam kiedyś i z lekarzami i z fryzjerami i każdy z nich powiedział, że to bujda, że włosy się przyzwyczaiły do codziennego mycia i trzeba je odzwyczaić. Zarówno lekarze jak i fryzjerzy mi mówili, że włosy trzeba myć tak często jak tego wymagają byle szampon był delikatny + nie niszczyć włosów prostownicami, lakierami, suszarkami, lokówkami i nie wiem czym jeszcze (ja np. od dziecka nie suszę włosów, jestem w stanie powiedzieć kiedy je przez 21 lat życia suszyłam i dlaczego, tak samo nie używam lokówek ani innych takich). A moja była dermatolog mi powiedziała, że jeżeli ktoś ma włosy przetłuszczające się i myje codziennie to nie powinien myć szamponem do włosów przetłuszczających się, bo takim szamponem powinien myć ktoś kto np. myje włosy, co 4 dni, nie dlatego, że ma już nieświeże czy czymś przykurzone tylko dlatego, że ma tłuste. Ci którym się przetłuszczają codziennie powinni myć szamponem do codziennej pielęgnacji (co raz więcej takich szamponów widzę), bo są delikatniejsze.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 20:17   #403
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Nie lubię jak szampony się nie pienią, mam wrażenie, że nic nie myją, ale to tylko wrażenie. I cały czas dolewam więcej i więcej...
też tak mam, chociaż na tą laverę teraz nie narzekam - fajnie się pieni


Sekretny kupiłaś ten szampon Bentley Organic?
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 20:34   #404
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
Sekretny kupiłaś ten szampon Bentley Organic?
Jeszcze nie, bo mam dopiero nową co butelkę Babydream otwartą. A czemu pytasz?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 20:41   #405
emelly
Rozeznanie
 
Avatar emelly
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 691
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Pomogła mi bardzo zachwalana strasznie na przebarwienia neostrata-zobacz w kwc są recenzje.Jest też wątek o neo na biochemii zdaję się.
Teraz widzę też,że pomaga olej wspaniały alepii,ale na przebarwienia jest olej różany-też go mam,ale czeka na swoją kolej.
Też jest na nie dobry acne derm.
Dziękuję bardzo za odpowiedz
emelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 20:47   #406
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Neostrata hq zawiera hydrochinon, który ponoć działa toksycznie..
Jest też wersja bez tego składnika
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 21:54   #407
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja też myję codziennie i jeszcze raz powtórzę. Rozmawiałam kiedyś i z lekarzami i z fryzjerami i każdy z nich powiedział, że to bujda, że włosy się przyzwyczaiły do codziennego mycia i trzeba je odzwyczaić. Zarówno lekarze jak i fryzjerzy mi mówili, że włosy trzeba myć tak często jak tego wymagają byle szampon był delikatny + nie niszczyć włosów prostownicami, lakierami, suszarkami, lokówkami i nie wiem czym jeszcze (ja np. od dziecka nie suszę włosów, jestem w stanie powiedzieć kiedy je przez 21 lat życia suszyłam i dlaczego, tak samo nie używam lokówek ani innych takich). A moja była dermatolog mi powiedziała, że jeżeli ktoś ma włosy przetłuszczające się i myje codziennie to nie powinien myć szamponem do włosów przetłuszczających się, bo takim szamponem powinien myć ktoś kto np. myje włosy, co 4 dni, nie dlatego, że ma już nieświeże czy czymś przykurzone tylko dlatego, że ma tłuste. Ci którym się przetłuszczają codziennie powinni myć szamponem do codziennej pielęgnacji (co raz więcej takich szamponów widzę), bo są delikatniejsze.
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Generalnie myć powinno się tak często, jak to jest potrzebne. Więc codziennie to nie zbrodnia Byle szampon był delikatny.
Dzięki : D Na co dzień myję Yesem marchewkowym, nawet napisali na nim, że jest do codziennego użycia
Zdarza mi się użyć suszarki, bardzo długo włosy schną, czasem też prostownica. Ale moje włosy bardzo trudno zniszczyć, tak samo jak trudno je nawilżyć: do 2 klasy gimnazjum praktycznie wcale ich nie suszyłam, ale kręcone sianko ciągle było Za to później przez rok traktowałam je dzień w dzień prostownicą i sianko się wcale nie zmieniło, najwyżej trochę się wygładziło : D
Tutaj z fryzjerami się chętnie zgodzę, chociaż przez całe życie naopowiadali mi różnych bzdur i zawsze robili mi fryzurę na klasycznego boba i dlatego ich nienawidzę. Jeszcze nie udało mi się do końca pozbyć tej fryzury, bo mi tak włosy nie odrosły -.-

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja to wiem.Tż po moim wczorajszym wykładzie też wie-chociaż on pianę musi mieć i basta

Ja nigdy problemów z cerą nie miałam.Ot czasami odwiedził mnie pryszczNatomias t w ciąży przeżyłam to o czym pojęcia nie miałam będąc nastolatkąByłam zrozpaczona,bo to czego mogłam w ciąży używać nie pomagało,a nagle mając całe życie ładną buzię zaczęłam chodzić pryszczata,nie raz patrząć w lustro ryczałam.Na szczęście po wejściu w 6 miesiąc nowe mendy nie wychodziły,a stare się goiły.Cera się całkiem uspokoiła.Zostały przebarwieniaPo porodzie zaczęły same schodzić,pózniej pomogłam im szybciej spieprzać neostratą,a teraz olej wspaniały działa.Już są tak blade,że chyba tylko już ja je widzę,a są tylko 4-mam nadzieję,że olej z róży całkowicie je pogoni
Zawsze zazdrościłam tak tym z bezproblemową cerą w moim wieku Co ja bym za to oddała, żeby się pozbyć tego paskudztwa z twarzy...
Przynajmniej moja tłusta cera dosyć szybko sobie radzi z przebarwieniami.

Moja mama ma teraz problem z trądzikiem w wieku 48 lat, chociaż nigdy wcześniej go nie miała. I dlatego nie chce mnie zapisać do dermatologa, bo mówi, że jej dermatolodzy nic nie pomogli, to mi też nie pomogą
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 22:35   #408
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość

Zawsze zazdrościłam tak tym z bezproblemową cerą w moim wieku Co ja bym za to oddała, żeby się pozbyć tego paskudztwa z twarzy...
Przynajmniej moja tłusta cera dosyć szybko sobie radzi z przebarwieniami.

Moja mama ma teraz problem z trądzikiem w wieku 48 lat, chociaż nigdy wcześniej go nie miała. I dlatego nie chce mnie zapisać do dermatologa, bo mówi, że jej dermatolodzy nic nie pomogli, to mi też nie pomogą
Akaidoku, moze sprobuj sama sie zapisac? Ja mialam baaardzo dlugo tradzik, tez ciagle marudzilam rodzicom, tyle ze oni nie widzieli w tym nic az tak strasznego jak ja. Tradzik potrafi naprawde zle wplywac nie tylko na cialo ale i ducha, wiem cos o tym. Moim zdaniem trzeba jak najszybciej do dermatologa, czasem to dluga droga bo wiem z doswiadczenia, ze lekarze sa rozni. Ale naprawde trzeba leczyc, inaczej blizny i przebarwienia, a walka z nimi to naprawde udreka (tez niestety wiem cos o tym). Zadna pielegnacja nie wyleczy z tradziku. To musi byc zmasowany atak - odpowiednia dieta (jesli jedzenie pogarsza sytuacje), lagodna pielegnacja dla wrazliwej cery, odpowiednie leki. Kiedy ja sie leczylam to nie bylo dostepu do internetu. Teraz jest o wiele lepiej - trzeba samemu czytac, dowiadywac sie i zaskakiwac lekarzy pytaniam. Ja pamietam jak dermatolog nawet nie patrzyl na moja twarz, tylko przepisywal mi ciagle te same niesuteczne leki; 2 minuty w gabinecie i nastepny pacjent. A teraz niekonczaca sie i bardzo kosztowna walka z bliznami, ktorych i tak do konca nigdy sie nie pozbede
I jeszcze jedno - moj tradzik zaczal sie gdzies w wieku 13 lat i trwal okolo 10 lat (!) z przerwami, kiedy to jakis lek mi pomagal. Jajgorszy okres mial miejsce kiedy maialm 21 lat, moja twarz wtedy to byl koszmar i wlasnie z tamtego okresu mam blizny. Dlatego nie mozna bagatelizowac sprawy, jesli ma sie lekki tradzik, bo nie jest powiedziane, ze gorzej nie bedzie..

Przepraszam za przydlugi OT, ale zawsze ten temat budzi we mnie wiele emocji
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 23:05   #409
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja mam trądzik od ostatniej klasy podstawówki. Wydawało mi się już, że izotek pomógł, ale to paskudztwo wraca. Czekolado, jak wyleczyłaś trądzik?
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 23:27   #410
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Ja mam trądzik od ostatniej klasy podstawówki. Wydawało mi się już, że izotek pomógł, ale to paskudztwo wraca. Czekolado, jak wyleczyłaś trądzik?
Stosowałam mnóstwo leków, jedne pomagały mniej, inne bardziej. Co ciekawe u mnie zaczęło się od czoła i bardzo szybko wyleczyłam to Retinem A. potem zaczęło się z policzkami ( w dużej mierze od grzebania, dlatego zawsze mowie - łapy z daleka od buziaka ). I tu już było gorzej, najlepiej reagowałam na tetracyliny, ale były nawroty. Kiedy ja się leczyłam, to retinoidy doustne nie były tak powszechnie stosowane jak teraz. W pewnym momencie trądzik po prostu zniknął. W tym czasie byłam na diecie odchudzającej, wyeliminowałam słodycze, jadłam dużo warzyw, owoców (taka dieta 1000 kalorii); do tej pory nie wiem czy wiązać te fakty. Zniknął i już nie zaatakował tak mocno, choć do tej pory coś mi czasem wyskakuje (np teraz wyglądam jak zombie). U mnie naprawdę dieta ma wielki wpływ, widzę to po skórze, jak dietetycznie jem skora jest ok. Szkodzi mi czekolada, nabiał, wszelkie sztuczne świństwa. Mam teraz znajoma dermatolog i ona mówi, ze retinoidy, dieta (czasem restrykcyjna z całkowitym wyeliminowaniem niektórych produktów), zdrowy tryb życia i niegrzebanie przy buzi, a potem regularnie peelingi chemiczne i powinno w większości przypadków załatwić sprawę Mowi tez, ze trzeba naprawdę dbac o zdrowie - cieplo sie ubierac i nie przeziębiać, leczyć zęby. Stan zapalny w organizmie u niektórych osób może skutkować pogorszeniem stanu cery.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 07:14   #411
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny,

Przeglądam sobie wątki wizażowe i trafiłam na ten o sklepach, a tam sklep, którego nie znałam i takie promocje na Aleppo
http://natura24.pl/go/_category/?idc...w=long&lang=pl

Nigdy tych mydeł nie kupowałam, wiec średnio się w cenie orientuję... i tu pytanie do Was: warto kupić?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 07:33   #412
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jeszcze nie, bo mam dopiero nową co butelkę Babydream otwartą. A czemu pytasz?
bo niedługo będę kończyć swój i też wpadł mi w oko
i myślałam że coś mi powiesz na jego temat
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 07:55   #413
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez emelly Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedz

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
Neostrata hq zawiera hydrochinon, który ponoć działa toksycznie..
Jest też wersja bez tego składnika
Wiem o tym,ale mam to w nosie skoro pomaga na te paskudy.Ja mam hq.
Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Zawsze zazdrościłam tak tym z bezproblemową cerą w moim wieku Co ja bym za to oddała, żeby się pozbyć tego paskudztwa z twarzy...
Przynajmniej moja tłusta cera dosyć szybko sobie radzi z przebarwieniami.

Widzisz moja 18-letnia siostra też się męczy z trądzikiem i przebarwieniami po nimWiem jak strasznie ją to męczy-choć teraz jest już lepiej.Jak użyje makijażu mineralnego to w sumie nic nie widać.Jeszcze ja jej pomagam tym co sama wiem-kupiłam jej lavere i logone z serii na trądzik,hydrolaty.Glinkę zieloną i teraz dam młodej olej wspaniały,a w domu ma różany.
Ja pamiętam jak ja się czułam obrzydliwie w ciąży to wiem co czujesz Ty czy moja siostra

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Anula mało dzisiaj nie pękłamChciałam otworzyć krem AE-ale szybko szafkę zamknęłam i zwiałam z łazienki.Nie wiem co będzie jutro
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:17   #414
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja nie mam i nie miałam nigdy trądziku jednak przed ślubem zaczęły mi się pojawiąc na twarzy ropne wyprskli zwłaszcza na policzkach poszłam do dermatologa i przepisał mi maść na te wypryski leczniczą plus robiony krem i robioną papkę. Lekarka powiedział mi że to początek trądziku różowatego był ....Powiem szczerze u mnie się wszytski zmiany zaleczyły a po papkę wracam do niego do dziś. A koszt tych leków nie był wysoki najdroższa była maść ok 20 zł.
Lepiej iść do lekarza i dostać właściwe, odpowiednio dobrane, najlepiej robione leki niż kupować samemu w ciemno i bardziej sobie zaszkodzić niz pomóc
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:25   #415
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Taki mały OT. Zauważyłyście, że przez tydzień natrzaskałyśmy 14 stron wątku?

Sekretny, kupiłaś książkę? Moja już do mnie leci
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 09:20   #416
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Taki mały OT. Zauważyłyście, że przez tydzień natrzaskałyśmy 14 stron wątku?

Sekretny, kupiłaś książkę? Moja już do mnie leci
Ja zauważyłam. Tempo to my mamy.

Nie. Nie chce mi się dupy z domu ruszać.

Znalazłam właśnie przypadkowo ten sklep. Ładnie wygląda póki co. ^^
http://zielonyklub.pl/
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-28 o 09:34
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 10:04   #417
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Witam!! Podczytuję Was regularnie i czasem coś "podkupuję". Niestety nie zanotowałam jakiegoś kremu pod oczy, którego bardzo zachwalałyście. Wiem tylko, że był na literę "C". Możecie mi pomóc w odnalezieniu... .
smirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 10:09   #418
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Witam!! Podczytuję Was regularnie i czasem coś "podkupuję". Niestety nie zanotowałam jakiegoś kremu pod oczy, którego bardzo zachwalałyście. Wiem tylko, że był na literę "C". Możecie mi pomóc w odnalezieniu... .
Moze chodzi o krem Cattier (dostepny w Esentii)?
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 10:14   #419
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Moze chodzi o krem Cattier (dostepny w Esentii)?



Dziękuję bardzo!!! Trzy tygodnie spędziłam na poszukiwaniu tego kremu.
smirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 10:28   #420
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo!!! Trzy tygodnie spędziłam na poszukiwaniu tego kremu.
Nie ma za co Trzeba pytać od razu, my tu ciągle siedzimy (co widać po ilości postów ) i zawsze ktoś pomoże
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.