Pierwszy autostopowy raz - gdzie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-06, 14:45   #1
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250

Pierwszy autostopowy raz - gdzie?


Jak w tytule. Nie jestem fanką zorganizowanych wycieczek, więc postanowiłam, że część tegorocznych wakacji spędzę na autostopowaniu (nie sama, mam towarzystwo) Problem tkwi w wyborze trasy. Jestem psychofanką Skandynawii, ale wiem, że to trudny rejon dla początkujących autostopowiczów. Zastanawiałam się nad 3 opcjami: 1) Hiszpania + Francja 2) Węgry, Chorwacja + może Grecja 3) Włochy (przy czym nie ukrywam, że ta opcja najmniej do mnie przemawia)

Nastawiam się na wypad max. 2 tygodniowy. Macie może jakieś doświadczenie? Możecie podzielić się wskazówkami, gdzie warto pojechać za pierwszym razem? Przestudiowałam mnóstwo stron z poradami dla autostopowiczów, wiem jak przygotować się do wyjazdu ze strony praktycznej, ale nie wiem jak wybrać trasę, czym się kierować, gdzie najłatwiej o nocleg (na dziko, pola namiotowe)

Pomożecie?
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 14:45   #2
After eight
Raczkowanie
 
Avatar After eight
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

W wakacje sama robię trasę Holandia-Francja-Niemcy-Czechy, ale nie wiem niestety jak ze stopem w Hiszpanii. Chyba nie powinno być problemów. Brałabym opcję 1 lub 2. Noclegi załatwiamy sobie z chłopakiem przez couchsurfing, bezpieczniejsza opcja niż namiot na uboczu i więcej do wspominania
After eight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 17:56   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
Jak w tytule. Nie jestem fanką zorganizowanych wycieczek, więc postanowiłam, że część tegorocznych wakacji spędzę na autostopowaniu (nie sama, mam towarzystwo) Problem tkwi w wyborze trasy. Jestem psychofanką Skandynawii, ale wiem, że to trudny rejon dla początkujących autostopowiczów. Zastanawiałam się nad 3 opcjami: 1) Hiszpania + Francja 2) Węgry, Chorwacja + może Grecja 3) Włochy (przy czym nie ukrywam, że ta opcja najmniej do mnie przemawia)

Nastawiam się na wypad max. 2 tygodniowy. Macie może jakieś doświadczenie? Możecie podzielić się wskazówkami, gdzie warto pojechać za pierwszym razem? Przestudiowałam mnóstwo stron z poradami dla autostopowiczów, wiem jak przygotować się do wyjazdu ze strony praktycznej, ale nie wiem jak wybrać trasę, czym się kierować, gdzie najłatwiej o nocleg (na dziko, pola namiotowe)

Pomożecie?
2 tyg. na takie trasy, szczegolnie hiszpanie to wedlug mnie malo. roznie moze byc z lapaniem stopa. jesli bedziecie miec mega szczescie to w 2 dni dotrzecie do hiszpani. duzo zalezy od tego, co chcecie zobaczyc, ile zwiedzic. albo co was interesuje. ja jak jezdze stopem to nocuje gdzie sie da. stacje benzynowe, jakies laski, chaszcze. wszedzie, byle nie byc zbyt widocznym dla miejscowych. fajna opcja jest zawsze okolica stacji benzynowej - jest gdzie sie napic kawy, wysikac czy umyc.

Cytat:
Napisane przez After eight Pokaż wiadomość
W wakacje sama robię trasę Holandia-Francja-Niemcy-Czechy, ale nie wiem niestety jak ze stopem w Hiszpanii. Chyba nie powinno być problemów. Brałabym opcję 1 lub 2. Noclegi załatwiamy sobie z chłopakiem przez couchsurfing, bezpieczniejsza opcja niż namiot na uboczu i więcej do wspominania
jazda stopem ma to do siebie, ze nie zawsze dasz rade zaplanowac nocleg wiec z CSem mozesz miec problem.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 12:12   #4
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
2 tyg. na takie trasy, szczegolnie hiszpanie to wedlug mnie malo. roznie moze byc z lapaniem stopa. jesli bedziecie miec mega szczescie to w 2 dni dotrzecie do hiszpani. duzo zalezy od tego, co chcecie zobaczyc, ile zwiedzic. albo co was interesuje. ja jak jezdze stopem to nocuje gdzie sie da. stacje benzynowe, jakies laski, chaszcze. wszedzie, byle nie byc zbyt widocznym dla miejscowych. fajna opcja jest zawsze okolica stacji benzynowej - jest gdzie sie napic kawy, wysikac czy umyc.
dzięki za odpowiedź. nie nastawiam się na zobaczenie tego czy tamtego, sam wyjazd ma być przygodą, nieważne gdzie dotrzemy, nie mam ciśnienia, żeby dotrzeć w konkretne miejsce. od momentu dodania posta sprawa się nieco wyjaśniła, wybieramy opcję numer 2, głównie dlatego, że mam znajomego, który jeździ po bałkanach rowerem i dał mi mnóstwo namiarów na tanie hostele, pola namiotowe, nakierował gdzie najlepiej łapać stopa (bo stopem też podróżował w tych rejonach) motyw ze stacją benzynową świetny!
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 13:15   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
motyw ze stacją benzynową świetny!
no, tylko panie sie dziwnie patrzyly jak wychodzilysmy w recznikach na glowie
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 13:38   #6
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no, tylko panie sie dziwnie patrzyly jak wychodzilysmy w recznikach na glowie
spoko, myłam kiedyś głowę w galerii krakowskiej i wystylizowane laski były zdezorientowane moim suszeniem włosów
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:04   #7
aniapoi
Raczkowanie
 
Avatar aniapoi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 52
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

autostop po Hiszpanii sobie daruj, jest nielegalny i nikt cię nie zabierze. sama nie probowalam , wiem z opowieści innych. polecam rumunię, gdyz kierowcy oczekuja napiwku ale wychodzi tanio i pewnie.
aniapoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 09:24   #8
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

Francję zdecydowanie polecam na stopa.

Rzadko widziałam wprawdzie innych stopowiczy na drodze, w Niemczech było ich więcej, to i tak nie było problemów z tym, aby ktoś się życzliwy zatrzymał.

Francuzi, których spotkałam byli bardzo pozytywnie nastawieni do autostopu i Polaków Potrafili pojechać 300 km w drugą stronę aby nas podwieźć w odpowiednie miejsce, proponowali jedzenie i nocleg, jak również jointa

Bardzo często też zatrzymywali się nierdzenni Francuzi. Pewien Turek uparł się, że zaprosi nas na kawę i śniadanie, grupa Algierczyków koniecznie chciała nasze adresy domowe ;-) Koleżanka podała i parę razy otrzymała serdeczne pozdrowienia z Francji

W Hiszpanii nie jeździłam stopem, ale słyszałam od mojej koleżanki, że jest mało ciekawie... Hiszpanie nie zatrzymują się, czeka się po kilka godzin i jeśli już to można liczyć tylko na obcokrajowców.
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 08:38   #9
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

A jest ktos chetny na autostopowanie? ja szukam towarzystwa, bo niestety wsrod moich znajomych nie ma chetnych;(
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 08:55   #10
imakaszu
Raczkowanie
 
Avatar imakaszu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

A szukasz kompana czy kompanki? I gdzie planujesz się wybrać?
__________________
.
! autostopem po świecie - www.podrozezajedenusmiech.pl !


Wszystko o Tanich Lotach - jak ich szukać? http://www.podrozezajedenusmiech.pl/...zukiwania.html
.

Edytowane przez imakaszu
Czas edycji: 2013-06-20 o 08:56
imakaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 17:54   #11
Latiha
Zakorzenienie
 
Avatar Latiha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 740
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

Cytat:
Napisane przez spea Pokaż wiadomość
A jest ktos chetny na autostopowanie? ja szukam towarzystwa, bo niestety wsrod moich znajomych nie ma chetnych;(
ja, ja!!!
Gdzie planujesz się wybrać ?
__________________
moja wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1261940


moja fragrantica
http://www.fragrantica.com/member/213446/



Arabistka, w sercu i na papierze


...ماتت قلوب الناس ماتت بنا النخوة
Latiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 19:59   #12
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no, tylko panie sie dziwnie patrzyly jak wychodzilysmy w recznikach na glowie
Nie pisujesz na jakimś forum autostopowym? Kiedyś czytałam wypowiedzi dziewczyny, która autentycznie myła głowę w kawiarniach, które mają takie duże i przestronne łazienki.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:06   #13
Laughingman8989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 56
Dot.: Pierwszy autostopowy raz - gdzie?

Kiedys zaliczylem stopa z Krakowa do Budapesztu. Na wyprawe mielismy zaplanowane jakies 3 dni w jedna strone. Do celu dojechalismy w niecale 24 godziny
Trafilimsy na 3 kierowcow ktorzy praktycznie bez problemu podwiezli nas prawie cala drogie. Nie czekalismy dluzej na drugiego stopa niz godzina ;p
Zostalo nam niespodziewane 2 dni na zwiedzanie stolicy Wegier. Kasy wlasciwie nie mielismy wiec spalismy po parkach ;p Plus dla wegierskich straznikow ze jak tylko slyszeli ze jestesmy polskimi studentami to dawali nam spokoj
Laughingman8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.