Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :) - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Pokaż wyniki sondy: czy leczyłaś kiedy panokcie i jaki dało to efekt
tak 0 0%
nie 1 33,33%
tak,ale zaprzestałam-nie chciało mi się 1 33,33%
wyleczyłam całkowicie. 1 33,33%
Głosujący: 3. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-09, 19:28   #1531
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Masz rację- ja mam mega suche paznokcie dlatego się rozdwajają, a ja nie mogę tego znieść i jeszcze wtedy obrywam do końca, tzn zdzieram to co się rozdwoiło
Jako tako nie łamią się chyba,że w coś uderze
Najgorsze jest rozdwajanie!

a drugi kciuk kiedyś był przytrzaśnięty/zmiażdzony przez furtkę i właściwie to nawet na niego nie patrzę jest tak okropny
Jutro wkleję zdjęcie - zastanawiam się czy nie zatipsować go
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 19:30   #1532
feVer87
Zadomowienie
 
Avatar feVer87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 683
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Gagi ja wlasnie tez powinnam do sesji zakuwac..no wlasne widac..jak mi idzie... Zwracaj uwagę na szczegoly! Moze wlasnie wina lezec w zmywaczu.

Wkleję wam fragment artykulu. Mam nadzieję, ze mozna.


'Wzmacnianie paznokci właściwą pielęgnacji
Paznokcie — część naszego wspaniałego ciała — wymagają właściwej pielęgnacji. Jeżeli z twoimi paznokciami dzieje się naprawdę coś złego, powinieneś pójść do lekarza. Końce twych palców istotnie mogą informować o jakimś fizycznym niedomaganiu. Uważa się, że oglądając paznokcie, można rozpoznać niektóre choroby.

Czy przyjmowanie dodatkowo wapnia lub witamin wzmacnia paznokcie? Takie pytanie zadano znawcy tego zagadnienia, profesorowi Bo Forslindowi z Karolinska Institute w Sztokholmie, który powiedział: „Nie ma dowodów na poparcie tego poglądu. W normalnym paznokciu analizy wykazują tylko śladowe ilości wapnia”.

Tym jednak, co na pewno wzmacnia paznokcie i nadaje im elastyczność, jest woda. Jak już wspomniano, w skład paznokci wchodzi keratyna. Żeby jej włókna były elastyczne, potrzebują wody. Profesor Forslind podaje przykład: „Podczas obcinania kawałek paznokcia może być giętki, lecz ten sam skrawek zrobi się łamliwy, gdy przez noc wyschnie”. Dzięki wilgoci twoje paznokcie są elastyczne i mocne. Ale skąd się bierze ta wilgoć? Płytka paznokciowa wydaje się spoista, jest jednak przepuszczalna. Przenika przez nią wilgoć z macierzy i po wydostaniu się na powierzchnię paruje. Co robić, żeby paznokcie nie wysychały i były mocne? Profesor Forslind radzi: „Dobre rezultaty daje codzienne nacieranie ich oliwą”.

Jak dbać o wzrost i ładny wygląd paznokci
Ponieważ miejscem wzrostu paznokcia jest korzeń, ogromnie ważne jest dbanie o tę jego część. Pobudzanie korzenia przez regularne masowanie go przy użyciu kremu lub oliwy może korzystnie wpłynąć na płytkę paznokciową. Warto też wpuszczać kroplę oliwy pod wolny brzeg paznokci, gdyż dzięki temu nie wysychają.

Na wzmocnienie lub osłabienie paznokci wpływa także sposób ich piłowania bądź obcinania. Zaleca się piłowanie od brzegu ku środkowi. Pamiętaj, że spiłowanie kącików paznokcia również go osłabi. Przybierze on kształt spiczasty, a taki jest najsłabszy, gdyż nie ma oparcia z boku. Chcąc mieć mocne krótkie paznokcie, trzeba pozwolić, żeby rosły prosto mniej więcej do półtora milimetra po bokach, po czym nadać im pilnikiem owalny kształt opuszki palca.
Kobiety czasem chcą mieć trochę dłuższe paznokcie. Ale tu słowo przestrogi. Zbyt długie paznokcie niepotrzebnie przyciągają uwagę, a także utrudniają wykonywanie codziennych prac. Zachowaj więc zrównoważony pogląd na tę sprawę. Paznokcie będą wtedy spełniać swą funkcję i wywierać dobre wrażenie na innych.

Zdaniem specjalistów nigdy nie należy czyścić paznokci ostrym narzędziem. Może ono uszkodzić obrąbek naskórkowy podpaznokciowy, tkankę pod wolnym brzegiem, która szczelnie zabezpiecza spód paznokcia. Naruszenie jej grozi nawet odłączeniem paznokcia od macierzy i infekcją. Do czyszczenia paznokci używaj miękkiej szczoteczki.

Mocne i zdrowe paznokcie do pewnego stopnia są dziedziczne. Właśnie dlatego u jednych bywają mocne i elastyczne, a u drugich suche lub łamliwe. Ale bez względu na to, w jakim stanie są twoje, możesz poprawić ich wygląd nieprzesadnymi, regularnymi zabiegami. Pomoże ci w tym znajomość budowy i roli paznokci oraz sposobów właściwej pielęgnacji. Mądre wykorzystanie tych wiadomości przyniesie dobre wyniki.'

Jak widzicie wynalazlam dla Was specjalnie o tej wilgoci. Wilgoc jest kluczem do sukcesu. I pijcie duzo wody mineralnej. Wg mnie to tez ma wplyw!
Jak widzicie preparaty w stylu witaminek nie mają wiele wspolnego z czym się zgadzam, bo ciągle cos lykalam a rezultatow nie bylo.

Irsin w takim razie czekamy na Twoje fotki.
__________________
-widziałaś kiedyś coś idealnego?
-nie.....
-to dlaczego chcesz być niczym i nikim?
feVer87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 19:34   #1533
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
irsin to moze szklany, skoro mineralny Ci nie podchodzi?

fever ja bym sie cieszyla, gdyby ktos mi mowil, ze wygladaja jak tipsy. W koncu tipsy postrzegane sa jako cos ladnego i trzeba w nie zainwestowac, a Ty masz ladne i za darmo (pomijajac koszt odzywek itd..) a co swoje to swoje, naturalne.
no właśnie mineralnym to chyba 100 lat będę piłować paznokcia
spróbuję szklanego

a spiłowałam metalowym

papierowe też są zle?
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 19:49   #1534
feVer87
Zadomowienie
 
Avatar feVer87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 683
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
no właśnie mineralnym to chyba 100 lat będę piłować paznokcia
spróbuję szklanego

a spiłowałam metalowym

papierowe też są zle?
Ja jestem na nie dla pilnikow; tylko w sytuacjach awaryjnych..papierowe osobiscie wydają mi się beznadziejne Nie pilujcie tak często tych paznokci..! Ale rzeczywiscie moze szklany wyprobuj.
__________________
-widziałaś kiedyś coś idealnego?
-nie.....
-to dlaczego chcesz być niczym i nikim?
feVer87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 19:58   #1535
asiuneczunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

ja tez obgryzam paznokciei sie powstrzymac nie moge, niedanwo mialam ladne i znowu pbgryzlam. achh... chyab sobie kupie taki plyn co po nim sie robia takie gorzkie paznokcie i sie ich nie obgryza
asiuneczunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 20:01   #1536
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez feVer87 Pokaż wiadomość
Ja jestem na nie dla pilnikow; tylko w sytuacjach awaryjnych..papierowe osobiscie wydają mi się beznadziejne Nie pilujcie tak często tych paznokci..! Ale rzeczywiscie moze szklany wyprobuj.
Ja po prostu mam albo długie albo krótkie,nie ma nic pomiędzy
A spiłować "szpona"pilnikiem mineralnym to jest nie lada wyczyn
Idę pomalować stopy
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 20:36   #1537
feVer87
Zadomowienie
 
Avatar feVer87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 683
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
Ja po prostu mam albo długie albo krótkie,nie ma nic pomiędzy
A spiłować "szpona"pilnikiem mineralnym to jest nie lada wyczyn
Idę pomalować stopy
W takim wypadku z dwojga zlego lepiej obcinakiem raz ciachnąc a dobrze, najgorsze co moze byc to metalowy pilnik. Jak dlugie mialas szpony?
__________________
-widziałaś kiedyś coś idealnego?
-nie.....
-to dlaczego chcesz być niczym i nikim?
feVer87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-09, 20:52   #1538
farfalla
Zakorzenienie
 
Avatar farfalla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12 521
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez feVer87 Pokaż wiadomość
Irsin widzialam Twoje pazurki, nie wyglądają wcale zle!Czym je w ostatecznosci spilowalas?! Tylko błagam nie mow, ze metalowym czy obcielas, bo się zalamię..I powiedz co Ci się z Tym kciukiem stalo?! Uraz mechaniczny?! Jezeli łamią Wam się paznokcie od jakiegos uderzenia, przycięcia, zahaczenia to zainwestujcie w Herome W tym względzie Herome jest lepsza od Sally, juz po pierwszym nalozeniu mamy wrazenie 'stalowo mocnych paznokci' i takie są. Mi się udalo raz byc tak zdolną, ze 'przycielam' paznokcia zamkiem od torebki i nie wiem czy mialm więcej szczęscia niz rozumu, czy to Herome, ale nic mi się nie stalo.
Sally natomiast jest lepsza w nawilzaniu i rosnięciu. Takie mam wrazenie.
To czy Wam się łamią czy nie na sto proent związane jest z wilgocią!
Zdrowie paznokci zalezy od wilgotnosci plytki<stąd stosowanie oliwki>
Jezeli macie utrzymany wysoki poziom wilgoci, plytka jest bardziej elastyczna i się tak nie łamią! Dlatego nawilzajcie na maxa Ja gdziestam w trakcie wątku wklejalam o tym informacje czy pisalam na podst. wyczytanej wiedzy<nie zebym sam z siebie taka douczona byla>

Motylku: wlasnie wiele osob się mnie teraz pyta czy to tipsy, trochę mnie to denerwuje Grrr albo uslyszalam tez ze dwa razy: Gdzie paznokcie robilam..No coz..Warto naprawdę miec swoje wlasne! Tez takie będziesz miala, ja w Was wierzę, bo same widzicie, ze tez przemęczylam się ze swoimi..Jak slyszę o obcinaniu to mam Was ochotę udusic. (;
Nawilzaj...nawilzaj i przestaną się zadzierac,tylko bez gryzienia, wyszczerbiaia pilnikami czy obcinakami! Proszę!
oj przywracasz wole walki w człowieku a to że wyglądają jak tipsy to komplement... bo sa idealne i zdrowe,.. a to że własne sprawia że są jeszcze bardziej doskonałe
__________________
"For beautiful eyes, look for the good in others
For beautiful lips, speak only words of kindness
And for poise, walk with the knowledge that you are never alone."
/A.H/
farfalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 21:37   #1539
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Ja się pochwalę moimi osiągnięciami . Obgryzałam od 7 roku życia, pierwsze poważne próby zostały podjęte w czerwcu 2007, w sierpniu natomiast przestałam już zupełnie i po dziś dzień nie obgryzam.
Najpierw olejek rycynowy + Silica / Skrzypovita, później aż do teraz Silica + mr. Doctor, olejek z Wibo.
Przepraszam za jakość, ale foty robione na szybko komórką
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00049.JPG (42,4 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00047.JPG (42,6 KB, 48 załadowań)
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 22:04   #1540
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

feVer87 kurde takie naturalne długie też bym takie chciała mi nigdy takie nie urosna
cu.Kinia ja zawsze cos takiego mam i na tyk koniec długości moich pazurków ,na razie nie obgryzam już chyba z 3msc bedzie chyba nie licze,a od stycznia od początku zapuszczam i powoli rosną
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 23:04   #1541
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez feVer87 Pokaż wiadomość
W takim wypadku z dwojga zlego lepiej obcinakiem raz ciachnąc a dobrze, najgorsze co moze byc to metalowy pilnik. Jak dlugie mialas szpony?
długie, długie, ale nie mam zdjęcia
jutro zrobię mojemu paskudnemu kciukowi

musze je troche nawodnic - więc pomysle o wcieraniu oliwy
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-10, 11:13   #1542
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

No więc oto moje:
słaba jakość,ale jak pisałam aparat został w domu i mam tylko telefon

Kciuk jest okropny poza tym go obgryzam (obgryzałam paznokcie przez 10 lat - teraz już tylko kciuka innych wcale)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00415.JPG (21,2 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00416.JPG (16,8 KB, 44 załadowań)
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 12:47   #1543
kubulinka
Raczkowanie
 
Avatar kubulinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 306
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Ja już tu kiedyś byłam. Udało mi się zapuścić kilka mm a potem samo poszło - tu coś pękło, tu coś zachaczyłam i mam na co zasłużyłam. Ruinę z paznokciami..

Potrzebuję Waszej porady - jesteście dla mnie Dziewczyny ostatnią deską ratunku, w tym topicku człowiek czuje że i jego na coś stać. Zaprezentuję Wam moje ogryzki i połamańce, a Wy proszę, podpowiedzcie, bardzo na Was liczę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg left.jpg (47,4 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg right.jpg (50,8 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg both.jpg (66,9 KB, 18 załadowań)
__________________
'i depend on You.
when You're down i'm down too,
when You're up i'm in heaven.'


olejuję od: 2.12.
kubulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 15:54   #1544
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez kubulinka Pokaż wiadomość
Ja już tu kiedyś byłam. Udało mi się zapuścić kilka mm a potem samo poszło - tu coś pękło, tu coś zachaczyłam i mam na co zasłużyłam. Ruinę z paznokciami..

Potrzebuję Waszej porady - jesteście dla mnie Dziewczyny ostatnią deską ratunku, w tym topicku człowiek czuje że i jego na coś stać. Zaprezentuję Wam moje ogryzki i połamańce, a Wy proszę, podpowiedzcie, bardzo na Was liczę.
kubulinka, poodsuwaj sobie skórki - możesz je nawilżyć zwykłą oliwą, wetrzeć w paznokcie i skórki,a potem je odsunąć.
Jeśli masz połamańce wmasowuj oliwę, olejek rycynowy często, a wówczas pobudzisz macierz i paznokcie zaczną pięknie ,zdrowo rosnąć.
Możesz też zainwestować w jakaś odżywkę - ja polecam Alessandro niestety drogie,ale mi pomagają.
Sally Hansen też są dobre, wyżej było wspominane o Herome dla łamliwych pazurów (ma sprawiać,że paznokcie będą mocne jak stal!)
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 16:33   #1545
kubulinka
Raczkowanie
 
Avatar kubulinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 306
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Skórki to chyba takimi patyczkami odsuwać, nie? Muszę kupić.
SH miałam złotą i malowałam - faktycznie działała - zainwestować by wypadało.
A to Herome - jest gdzieś poza allegro http://allegro.pl/search.php?string=herome ?
__________________
'i depend on You.
when You're down i'm down too,
when You're up i'm in heaven.'


olejuję od: 2.12.
kubulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 17:29   #1546
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Dawno mnie tu nie bylo . Narazie poprzestalam na paznokciach okolo 1-1,5 mm i tyle mi wystarcza . Bywały okresy, ze mialam je dłuższe ale ... przesadziłam z polerką i zaczęły się rozdwajać! Nigdy więcej!

Co do pilników to w fazie zapuszczania używalam tylko szklanego i teraz nie wyobrażam sobie potraktować paznokci metalowym.

Przetestowałam olejek rycynowy i efekty byly całkiem niezle, może nie powalające ale pazurki były mocniejsze.

Dodam jeszcze, że przestałam opiłowywać boki, jakoś nie zauważyłam żeby robiły się szersze a za to nie strzępią się tak.

Dodam, że regularnie łykam Skrzypowitę.
Tyle. Pozdrawiam!
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 21:52   #1547
nastoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 527
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez feVer87 Pokaż wiadomość
Gagi ja wlasnie tez powinnam do sesji zakuwac..no wlasne widac..jak mi idzie... Zwracaj uwagę na szczegoly! Moze wlasnie wina lezec w zmywaczu.

Wkleję wam fragment artykulu. Mam nadzieję, ze mozna.


'Wzmacnianie paznokci właściwą pielęgnacji
Paznokcie — część naszego wspaniałego ciała — wymagają właściwej pielęgnacji. Jeżeli z twoimi paznokciami dzieje się naprawdę coś złego, powinieneś pójść do lekarza. Końce twych palców istotnie mogą informować o jakimś fizycznym niedomaganiu. Uważa się, że oglądając paznokcie, można rozpoznać niektóre choroby.

Czy przyjmowanie dodatkowo wapnia lub witamin wzmacnia paznokcie? Takie pytanie zadano znawcy tego zagadnienia, profesorowi Bo Forslindowi z Karolinska Institute w Sztokholmie, który powiedział: „Nie ma dowodów na poparcie tego poglądu. W normalnym paznokciu analizy wykazują tylko śladowe ilości wapnia”.

Tym jednak, co na pewno wzmacnia paznokcie i nadaje im elastyczność, jest woda. Jak już wspomniano, w skład paznokci wchodzi keratyna. Żeby jej włókna były elastyczne, potrzebują wody. Profesor Forslind podaje przykład: „Podczas obcinania kawałek paznokcia może być giętki, lecz ten sam skrawek zrobi się łamliwy, gdy przez noc wyschnie”. Dzięki wilgoci twoje paznokcie są elastyczne i mocne. Ale skąd się bierze ta wilgoć? Płytka paznokciowa wydaje się spoista, jest jednak przepuszczalna. Przenika przez nią wilgoć z macierzy i po wydostaniu się na powierzchnię paruje. Co robić, żeby paznokcie nie wysychały i były mocne? Profesor Forslind radzi: „Dobre rezultaty daje codzienne nacieranie ich oliwą”.

Jak dbać o wzrost i ładny wygląd paznokci
Ponieważ miejscem wzrostu paznokcia jest korzeń, ogromnie ważne jest dbanie o tę jego część. Pobudzanie korzenia przez regularne masowanie go przy użyciu kremu lub oliwy może korzystnie wpłynąć na płytkę paznokciową. Warto też wpuszczać kroplę oliwy pod wolny brzeg paznokci, gdyż dzięki temu nie wysychają.

Na wzmocnienie lub osłabienie paznokci wpływa także sposób ich piłowania bądź obcinania. Zaleca się piłowanie od brzegu ku środkowi. Pamiętaj, że spiłowanie kącików paznokcia również go osłabi. Przybierze on kształt spiczasty, a taki jest najsłabszy, gdyż nie ma oparcia z boku. Chcąc mieć mocne krótkie paznokcie, trzeba pozwolić, żeby rosły prosto mniej więcej do półtora milimetra po bokach, po czym nadać im pilnikiem owalny kształt opuszki palca.
Kobiety czasem chcą mieć trochę dłuższe paznokcie. Ale tu słowo przestrogi. Zbyt długie paznokcie niepotrzebnie przyciągają uwagę, a także utrudniają wykonywanie codziennych prac. Zachowaj więc zrównoważony pogląd na tę sprawę. Paznokcie będą wtedy spełniać swą funkcję i wywierać dobre wrażenie na innych.

Zdaniem specjalistów nigdy nie należy czyścić paznokci ostrym narzędziem. Może ono uszkodzić obrąbek naskórkowy podpaznokciowy, tkankę pod wolnym brzegiem, która szczelnie zabezpiecza spód paznokcia. Naruszenie jej grozi nawet odłączeniem paznokcia od macierzy i infekcją. Do czyszczenia paznokci używaj miękkiej szczoteczki.

Mocne i zdrowe paznokcie do pewnego stopnia są dziedziczne. Właśnie dlatego u jednych bywają mocne i elastyczne, a u drugich suche lub łamliwe. Ale bez względu na to, w jakim stanie są twoje, możesz poprawić ich wygląd nieprzesadnymi, regularnymi zabiegami. Pomoże ci w tym znajomość budowy i roli paznokci oraz sposobów właściwej pielęgnacji. Mądre wykorzystanie tych wiadomości przyniesie dobre wyniki.'

Jak widzicie wynalazlam dla Was specjalnie o tej wilgoci. Wilgoc jest kluczem do sukcesu. I pijcie duzo wody mineralnej. Wg mnie to tez ma wplyw!
Jak widzicie preparaty w stylu witaminek nie mają wiele wspolnego z czym się zgadzam, bo ciągle cos lykalam a rezultatow nie bylo.

Irsin w takim razie czekamy na Twoje fotki.
Dziękuję za ten artykuł Przyda się bardzo, nawet o tym nie słyszałam

A do dziewczyn wstawiających fotki:
Macie naprawdę ładne pazurki, gratuluję choć najmniejszych sukcesów
__________________
Słodka biżuteria, zapraszam:


www.modelina-art.blogspot.com

nastoletnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 11:46   #1548
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

czesc!

zahaczyl mi sie paznokiec u kciuka z boku tam gdzie zaczyna sie biale no i musialam obciac

reszta za to ma sie dobrze-maja 5 mm bialego i pomalowane sa na razie tylko odzywka
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 12:04   #1549
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)


złamałam jednego o okno
ścięłam wszystkei i zaczynam mega kurację odżywiającą!
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 12:22   #1550
farfalla
Zakorzenienie
 
Avatar farfalla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12 521
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość

złamałam jednego o okno
ścięłam wszystkei i zaczynam mega kurację odżywiającą!
oj to się Fever nie ucieszy bo nie może słuchać o obcinaniu i ma rację teraz dochodze do wniosku że obcinanie wszystkich nie ma sensu i bym tylko z tym co się złamał coś zrobiła
Ale trzymam kciuki za ciebie... i za siebie też
__________________
"For beautiful eyes, look for the good in others
For beautiful lips, speak only words of kindness
And for poise, walk with the knowledge that you are never alone."
/A.H/
farfalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:30   #1551
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

no ja tez tak robie, ze skracam tylko tego co sie ulamal. On i tak dorowna pozostalym, bo do pewnego momentu na poczatku paznokcie rosna szybciej.
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:42   #1552
kroooliczek89
Zakorzenienie
 
Avatar kroooliczek89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań PTKWO
Wiadomości: 3 727
GG do kroooliczek89
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

A ja wręcz nienawidzę mieć paznokci różnej długości... Jak się coś z jednym stanie, to reszta idzie pod nóż razem z nim ;]
__________________
Tak bardzo Go kocham...

Razem od 27.06.2008r
Zaręczeni: 25.05.2012r
Wedding
kroooliczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:57   #1553
anesiaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 184
GG do anesiaa Send a message via Skype™ to anesiaa
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Ehh u mnie z paznikeitkami to cięzko.
Mam po mamie i babci... że się łamią rozdwajaja i takie tam wiec raczej nic z tym nie zrobie...
Czasem sa amcne i urosną a czasem(tak jak teraz) nic z nimi zrobic nie moge...
anesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:59   #1554
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez kroooliczek89 Pokaż wiadomość
A ja wręcz nienawidzę mieć paznokci różnej długości... Jak się coś z jednym stanie, to reszta idzie pod nóż razem z nim ;]
ale tak myslac to mialabym cale zycie krotkie, bo zazwyczaj mam tak, ze jak juz troche podrosna to sie zaraz ktorys zlamie. Cudow nie ma Zreszta duzo zalezy wlasnie od formy paznokci, bo jak sa w dobrej formie to nie bedzie tak jak ja pisze.
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 14:02   #1555
kroooliczek89
Zakorzenienie
 
Avatar kroooliczek89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań PTKWO
Wiadomości: 3 727
GG do kroooliczek89
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Wklejałam ostatnio fote jak mi sie złamał... Noo i według mnie strasznie by to wyglądało jakbym miała jeden zupełnie przy skórze a reszte taką długaśna... No już tak mam i nic nie zmieni moich poglądow... dla mnie nie ma nic gorszego niż krzywe paznokcie Wole miec wszystkie krótsze, ale równiutkie
__________________
Tak bardzo Go kocham...

Razem od 27.06.2008r
Zaręczeni: 25.05.2012r
Wedding
kroooliczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 14:15   #1556
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez kroooliczek89 Pokaż wiadomość
Wklejałam ostatnio fote jak mi sie złamał... Noo i według mnie strasznie by to wyglądało jakbym miała jeden zupełnie przy skórze a reszte taką długaśna... No już tak mam i nic nie zmieni moich poglądow... dla mnie nie ma nic gorszego niż krzywe paznokcie Wole miec wszystkie krótsze, ale równiutkie
no to fakt

Ale uwierz mi, ze jak sie ma kazdy paznokiec w innym ksztalcie, biala czesc konczy sie daleko przed opuszkiem to naprawde wszystko jedno czy sie ma paznokcie rowne czy nie :P
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 14:18   #1557
kroooliczek89
Zakorzenienie
 
Avatar kroooliczek89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań PTKWO
Wiadomości: 3 727
GG do kroooliczek89
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

No moje pazurki na szczęscie mają wszystkie równy kształt
Cholerka no... tym razem mam jakiegoś lenia i naprawde nie chce mi się maziać ich ciagle odżywką
__________________
Tak bardzo Go kocham...

Razem od 27.06.2008r
Zaręczeni: 25.05.2012r
Wedding
kroooliczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 14:48   #1558
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

ja mam tak smao, nie da rady, zeby jedne byl krotki a reszta dlugo bo nie potrafie o nim zapomniec i ciagle mi sie rzuca w oczy
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 15:53   #1559
feVer87
Zadomowienie
 
Avatar feVer87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 683
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

farfalla Nie powiem, zebym się ucieszyla...
Tak jak mowisz ja jestem zdania, zeby nie scinac wszystkich..
Bo hipotetycznie:
***złamał mi się jeden..okej scinam wszystkie...a co jesli inny paznokiec ktory był zdrowy/ładny zacznie brzydko rosnac..znowu trzeba spilowac i tak wkolko..a tak jak czesc paznokci jest zdrowych/mocnych to nagle się takie nie odstaną..a ten jeden sobie dorosnie i dorowna, jak mowi Gagi nie ma mozliwosci zeby nie dorownal. Ale jezeli ktos ma dosyc ladne i mocne i go to drazni, niech robi co uwaza.
Krooliczek akurat ma super pazurki, bo sledzę wątek

Irsin Rzeczywiscie ten kciuk nie wygląda zaciekawie, ale czemu Ty go tak mocno opilowalas z kazdej strony? Chyba, ze lubisz owalny ksztalt paznokci... *Zostaje mi tylko usciskac wirtualnie jak pozostale sa ogolocone i kuruj je kuruj!
__________________
-widziałaś kiedyś coś idealnego?
-nie.....
-to dlaczego chcesz być niczym i nikim?
feVer87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 16:58   #1560
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez feVer87 Pokaż wiadomość
farfalla Nie powiem, zebym się ucieszyla...
Tak jak mowisz ja jestem zdania, zeby nie scinac wszystkich..
Bo hipotetycznie:
***złamał mi się jeden..okej scinam wszystkie...a co jesli inny paznokiec ktory był zdrowy/ładny zacznie brzydko rosnac..znowu trzeba spilowac i tak wkolko..a tak jak czesc paznokci jest zdrowych/mocnych to nagle się takie nie odstaną..a ten jeden sobie dorosnie i dorowna, jak mowi Gagi nie ma mozliwosci zeby nie dorownal. Ale jezeli ktos ma dosyc ladne i mocne i go to drazni, niech robi co uwaza.
Krooliczek akurat ma super pazurki, bo sledzę wątek

Irsin Rzeczywiscie ten kciuk nie wygląda zaciekawie, ale czemu Ty go tak mocno opilowalas z kazdej strony? Chyba, ze lubisz owalny ksztalt paznokci... *Zostaje mi tylko usciskac wirtualnie jak pozostale sa ogolocone i kuruj je kuruj!
Irsin napisala, ze jest on obgryziony... :P
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.