Zajrzyj tu i mi pomoz :D :))) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-18, 10:41   #1
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka

Zajrzyj tu i mi pomoz :D :)))


Chodzi mi jedynei o to jakim typem kolorystycznym jestem... i czy pasuja do mnei cieple czy zimne kolory... glownie chodzi mi o wlosy, pragne brazu lub ciemnego blondu i nie wiem czy mam wybrac odcien ciepły czy zimny ?? Tak wiec zalaczam fotke i dodam jeszcze kilka szczegolow:
* mam jasna cere z mnostwem piegow
* naturalne wlosy sa rude
mam niestety tylko te fotki ktore juz kiedys tu zamieszczalam ale mam nadzieje ze ktos mi pomoze
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 10:55   #2
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Zajrzyj tu i mi pomoz :D :)))

Cześć Margaretko!
Moim zdaniem jesteś jesienią, a więc ciepłym typem.

>Kolory jesieni

Miedzianowłosa jesień to najrzadszy typ urody w naszym obszarze geograficznym.

Barwy jesieni są złote jak liście, wśród których brodzimy w czasie październikowego spaceru. Lubimy te barwy, bo są przytulne, dają poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Możemy się nimi otulić. Z upodobaniem malujemy usta i oczy brązami, beżami, włosy farbujemy na rudo. Lubimy kolory jesieni, ale czy one lubią nas? Otóż każdy typ kolorystyczny, z wyjątkiem jesiennego, ginie przytłumiony owymi barwami. W dzisiejszych czasach ważne jest, żeby być dostrzeżonym, a nie na odwrót. Lata, zimy i wiosny powinny zatem zrezygnować z odcieni jesiennych.
Jaka jest pani jesień? Przypomnę, że na typ kolorystyczny składa się harmonijnie dobrana, przez matkę naturę, tonacja skóry, oczu i włosów.
Cera jesieni ma złocisty odcień, który może być kolorem całej skóry lub piegów na bardzo jasnym tle prawie przezroczystej karnacji. Możemy spotkać jesień o cerze koloru brzoskwiniowego lub kości słoniowej, podobnie jak u wiosny. Od wiosny odróżnia ją brak rumieńców. Twarz jesieni może być tak blada, że bez makijażu wygląda chorobliwie. Jesień powinna chronić się przed słońcem, bo ulega łatwo oparzeniu. Jeśli zyska trochę opalenizny, będzie to złoty beż. Oczy jesieni są wyraziste, przyciągają uwagę jak magnes. Dzieci jesienie mogą mieć bardzo ciemne oczy, które z wiekiem jaśnieją i pojawia się w nich kolor zielony, żółtobursztynowy, brązowy, zielonobrązowy. Na tęczówce dostrzegamy złote plamki. Czasami jesień ma turkusowe oczy (zielononiebieskie). Wbrew temu, co czytałam w niektórych książkach o kolorystyce, uważam, że nie ma niebieskookich jesieni. Włosy jesieni najczęściej są rude, od marchewki do ciemnych miedzianych. Czasami są to włosy ciemnoblond ze złotym połyskiem. Lato może podszyć się pod jesień, jeżeli końcówkom popielatych włosów słońce lub trwała ondulacja nadadzą żółty odcień. Włosy niektórych jesieni, spotykamy takie w Irlandii, można porównać do gryczanego miodu. Są prawie czarne, z czerwonymi refleksami.
Jeżeli na podstawie powyższego opisu uznamy, że prawdopodobnie jesteśmy jesienią, dla upewnienia się, że nie popełniłyśmy błędu, należy przeprowadzić prosty test. Kupujemy podkoszulek w intensywnym pomarańczowym kolorze (nie neonowym). Ubrane weń spacerujemy po domu, często zerkając w lustro. Należy patrzeć na twarz, a nie na podkoszulek. Cera lata i zimy wygląda w otoczeniu pomarańczowym sino lub szaro, uwydatniają się cienie pod oczami. Wiosna będzie miała wyostrzone, pogrubione rysy. Jesień zaś wygląda pięknie.
Na marginesie - test podkoszulka, który kosztuje niewiele, jest doskonałym sposobem na polubienie kolorów należących do naszej palety, do których nie mamy przekonania.
Idealnym kolorem jesieni jest brąz - jasny beż, khaki, złocisty rudy, musztardowy aż po ciemny brąz, który jest czernią jesieni. Wśród brązów powinna pani jesień wybierać takie dodatki, jak buty, paski, torby. Biel powinna być kremowa, nigdy zimna, tzw. kredowa. Jesień świetnie wygląda w ciepłych zieleniach, od groszkowej, przez oliwkową, do butelkowej. Z rodziny niebieskich polecam jedynie zielonogranatowy. Czystego granatu i niebieskiego jesień nie nosi. Róże i czerwienie są w odcieniach łososiowych, morelowych, pomidorowych i ceglastych. Gdyby porównać palety barw wiosny i jesieni, to pierwsza kojarzy się z jasnym słońcem, a druga ze starym złotem.
Jesienie mogą przyciemniać swoją bladą karnację podkładem i różem. Dla nich zarezerwowane są złociste brązy cieni do powiek oraz ciepłe, głębokie zielenie i pomarańcze. Jesień może zapożyczać od wiosny niektóre bardziej żywe kolory, z wyjątkiem niebieskiego. Rzęsy maluje na brązowo lub brunatno. Wargi zaś szminką w łososiowym, brązowym, miedzianoczerwonym kolorze. Włosy jesieni mają naturalny atrakcyjny kolor. Można podkreślić ich odcień szamponem, pianką koloryzującą lub balayage'em w różnych odcieniach czerwieni. Rude osoby wcześnie siwieją. Z powodzeniem tuszują to barwniki ziołowe. Mam tu na myśli znaną od lat w Polsce chnę. Osiąga się, przy jej użyciu, efekt świetlistych pasemek, dzięki jaśniej zabarwionym siwym włosom.
Słów parę o biżuterii. Pani jesień wygląda elegancko w "pamiątkach z wakacji" - koralach z muszli, drewna, rogu, kości. Zwykła skórzana bransoletka czy miedziany pierścionek na jej ręku prezentują się szykownie. Bardziej kosztowne ozdoby powinny być wykonane z żółtego złota, a ozdobione koralem, nefrytem lub agatem w ciepłym odcieniu.
Pani jesień ubrana w czarny, elegancki kostium z kolią brylantową na szyi będzie ciągle wyglądała jak kopciuszek. W stroju o odpowiedniej tonacji brązu, ozdobionym biżuterią z bursztynu, rozkwitnie. Tajemnicą kolorystyki jest fakt, że kolor nic nie kosztuje, a może z kopciuszka uczynić księżniczkę.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 12:27   #3
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: Zajrzyj tu i mi pomoz :D :)))

Zgadzam się z koko, jest to bardzo prawdopodobne ze jestes jesienią Ale mozesz byc też Wiosną Oba te typy są ciepłe więc jeśli chodzi o farbę do włosów - wybierz tę o ciepłym odcieniu Zapewne już to czytałaś: http://www.wizaz.pl/images/agatam/klasyczna_wiosna/
Daje jeszcze tekst o wiośnie z tego samego źródła z ktorego koko dała o jesieni
Kolory wiosny

Wiosny to złote dziewczyny. Pierwsze spojrzenie na nie daje skojarzenie z przezroczystością i słońcem.

Spośród wszystkich typów kolorystycznych wiosna ma karnację najdelikatniejszą. Jej cera jest albo barwy kości słoniowej, albo morelowa i opala się na piękny złoty kolor. Piegi wiosny są złocistobeżowe.

Niektóre wiosny mają różową karnację z rumieńcami, czasem dość widocznymi, zwłaszcza pod wpływem emocji. U takich osób wydaje się, że różowość prześwituje przez skórę. Natura daje wiosnom we włosach jasne przebłyski, pasemka. Włosy wiosny są blond, rudoblond, marchewkoworude, wreszcie złotobrązowe. W dzieciństwie wiosny mają bardzo jasne włosy, które z wiekiem ciemnieją. Oczy może wiosna mieć przejrzyste błękitne, turkusowe, zielone, zielonobrązowe, jasnobrązowe.

Jest to rzadki w Polsce typ kolorystyczny. Najwięcej mamy pań zim i lat. Jeśli po przeczytaniu tego opisu któraś z czytelniczek zakrzyknie: jestem wiosną! warto dla upewnienia się przeprowadzić jednak następujący test.

Należy się zaopatrzyć w pomadki do ust w różnych odcieniach (można pożyczyć od znajomych). Siadamy przed lustrem w dobrym, dziennym świetle. Malujemy usta kolejnymi szminkami i obserwujemy, kiedy twarz wygląda najlepiej. Zapomnijmy na chwilę o upodobaniach kolorystycznych. Wiosnę najbardziej zdobi szminka brzoskwiniowa i jasna koralowa.

Pomocne w ocenie mogą być instrukcje zawarte w dostępnych na rynku publikacjach książkowych. Są ciekawe, ale niestety słabą ich stroną jest szata graficzna. W książce o kolorystyce ilustracje i zdjęcia powinny przedstawiać barwy precyzyjnie, a takiej, u nas wydanej, nie spotkałam.

Delikatny koloryt wiosny wymaga w ubiorze żywych i jasnych, a co najważniejsze ciepłych tonacji.

W zimnych odcieniach wiosna wygląda smutno i blado, a kontury jej twarzy zacierają się.

Dwa kolory są dla wiosny zakazane: kredowa biel i czarny. Obydwa ją postarzają, a skóra w ich oprawie wygląda chorobliwie. Biel śmietankowa i kości słoniowej najlepiej pasują do karnacji wiosny. Jej czernią są jasny granat i ciepły brąz, który szczególnie ma zastosowanie w dodatkach takich jak paski, torby czy buty.

Wiosna musi porzucić noszenie chłodnych kolorów. Nie namawiam, żeby natychmiast pozbyć się wszystkich ubrań, których odcień nie jest dla wiosny odpowiedni. Niektóre z nich są, być może, ulubione. Można je "odsunąć" od twarzy np. apaszką. Znajomość właściwej palety barw ma pomóc w tworzeniu "nowej szafy" z ubraniami, a nie w gwałtownym opróżnianiu istniejącej.

Jakie są zatem najpiękniejsze odcienie wiosny?

Podstawowymi kolorami, do których możemy dobudowywać nieskończoną ilość innych barw, są: morelowy, ciepły beż oraz ciepły jasnoniebieski. W jej palecie znajdują się też kolory intensywne, np. turkusowy, koralowy. Prócz wspomnianych wyżej, dużo jest złocistych, orzechowych brązów, ciepłych różów i czerwieni, delikatnych fioletów, seledynów i żółtości.

Biżuteria wiosny powinna być jak ona - finezyjna. Doskonałe są stare delikatne broszki i pierścionki prababci wykonane ze złota o żółtym zabarwieniu. Srebro należy złożyć na dno szkatułki lub starać się łączyć ze złotem. Do niedawna takie połączenie było nie do pomyślenia. Obecnie w najlepszych galeriach można zobaczyć piękne kompozycje srebra ze złotem, a nawet miedzią. Jasny bursztyn, w Polsce trochę pogardzany, w świecie wielce ceniony, jest stworzony dla wiosny. Podobnie jak biżuteria z kości (najlepiej słoniowej), z korala oraz kremowych pereł.

Wiosna musi być ostrożna przy wykonywaniu makijażu. Zbyt intensywny doda jej lat i odbierze daną przez naturę delikatność.



Podkład i róż powinny być w odcieniach brzoskwiniowych, morelowych. Istotne jest, żeby róż był dość jasny i rozprowadzony na dużej powierzchni policzków. Wiosny łatwo się rumienią i przy zbyt ciemnym różu wyglądają nienaturalnie. Najodpowiedniejsze cienie do powiek to ciepła biel, delikatny brąz, turkusowy, jasny ciepły fiolet, wreszcie błękit. Wiosna nie powinna używać czarnego tuszu do rzęs. Rewelacyjnie wygląda z rzęsami pomalowanymi na niebiesko, zielono, brązowo. Kolory szminki to beżowe, morelowe, delikatne pomarańcze i koralowe czerwienie.

Naturalny kolor włosów wiosny jest atrakcyjny. Czasem jednak potrzebuje ona małego szaleństwa czy eksperymentu z farbowaniem włosów. Najlepiej zrobić wtedy delikatne, różnokolorowe pasemka - od jasnozłotych do miedzianych.

Na koniec mały trik dla osób, które muszą nosić okulary (ale nie tylko dla nich). Kolor oczu możemy poprawić. Dla wiosny niebiesko- i zielonookiej idealne są soczewki kontaktowe turkusowe. Znam wiosnę o oczach jasnobrązowych, która sprawiła sobie soczewki o miodowym zabarwieniu - wygląda fascynująco.
Pozdrawiam
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 16:53   #4
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: Zajrzyj tu i mi pomoz :D :)))

Dziekuje Wam dziewczynki kochane jestescie wspaniałe
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.