Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-02, 11:41   #31
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

@Senses Woman nie widzę niestety zdjęcia, powiesz co to za produkt?


Zewnętrznie: Radical ampułki, WAX maska do włosów
Wewnętrznie: b12,D3, pokrzywa

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

@bel96 niestety nie wiem jak ci pomóc. Uciekam jeszcze od myślenia o rzeczach typu przeszczep czy peruka, bo przeraża mnie myśl, że niedługo będę zmuszona się tym zainteresować


Zewnętrznie: Radical ampułki, WAX maska do włosów
Wewnętrznie: b12,D3, pokrzywa
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 15:10   #32
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co o tym myślicie? Stosowała któraś?.. https://www.youtube.com/watch?v=IBRpFLECKfA

podbijam: gdzie nabyć oenobiol?
Ja kupowałam na ebay z Francji. W zestawach po 6 opakowań, najbardziej się opłacało.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 13:26   #33
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Pokaż wiadomość
Ja kupowałam na ebay z Francji. W zestawach po 6 opakowań, najbardziej się opłacało.
Ja zamawiam na allegro, po 3 opakowania.

Dziewczyny, jak Pantostin?
susse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 17:12   #34
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez susse Pokaż wiadomość
Ja zamawiam na allegro, po 3 opakowania.

Dziewczyny, jak Pantostin?
Na mnie nie działał. Ale na mnie nic jednak nie działa, kosmetyki od trycholożki też nic nie zdziałały , wydana kupa kasy a włosy jak lecą tak lecą

Dziewczyny a to któraś stosowała?
http://www.anwen.pl/2016/09/andrea-p...ania-moje.html
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 09:46   #35
Remedios_Buendia
Raczkowanie
 
Avatar Remedios_Buendia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 352
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny, wiecie co stało się z Prostenalem? Nigdzie nie mogę znaleźć tego leku, a to chyba moja ostatnia deska ratunku...
Remedios_Buendia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 16:25   #36
paulinaskalska
Paulina Skalska
 
Avatar paulinaskalska
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Po neotigasonie straciłam połowe włosów i stosowałam wtedy ajurwedyjską kuracje przeciw wypadaniu włosów Parachute, była bardzo spoko.
paulinaskalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 08:24   #37
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 81
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Jestem i walczę dalej
Ewikk96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-14, 08:29   #38
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziolchy planuje dziś zacząć używać Pantostin. Miałam zacząć już wczoraj ale się przestraszyłam kilku komentarzy o linieniu, którego się strasznie obawiam. Ale trudno, jak nic nie zrobię to i tak te włosy stracę a tak przynajmniej coś może pomoże
Dam znać za jakiś czas o postępach. Trzymajcie kciuki Dziolchy


Zewnętrznie: Radical ampułki, WAX maska do włosów
Wewnętrznie: b12,D3, pokrzywa
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 17:01   #39
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny, czy któraś z was suplementowała czystą siarkę? Biorę ją w ilości 2 g dziennie. Ponadto wrzuciłam d3+k2 4000. Włosy myję metodą omo, wcierki: olej z pestek z dyni + żółtko + łyżka miodu + szczypta siarki. I tak lecą..
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 20:49   #40
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Coś mnie ominęło, a podczytuję regularnie. Skąd ten pomysł na suplementację SIARKĄ?!!!

I jeszcze jedno pytanie- ampułki z Bioxine przestały już niestety działać, wiosna zbiera swoje żniwo i zaczynam się zastanawiać nad ampułkami z Biokapu, zwłaszcza,ze są one dedykowane również dla osób z problemem wypadania androgenowego. Macie jakieś z nimi doświadczenia?

Edytowane przez ninka 828
Czas edycji: 2017-03-16 o 21:04
ninka 828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 14:07   #41
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez ninka 828 Pokaż wiadomość
Skąd ten pomysł na suplementację SIARKĄ?!!!
Między innymi stąd: http://www.poradnikzdrowie.pl/zywien...lko_37092.html
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 14:17   #42
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

@ninka 828 biokapu nie, ale probowalas kiedyś może czerwone ampulki Radical? Nie hamują mojego wypadania do zera, ale różnica jest ogromna. Jedyna rzecz, dzięki której nie wylysialam.Używam ich już lekko ponad rok i wciąż pomagają, ale niestety tylko póki używam.


Zewnętrznie: Radical ampułki, WAX maska do włosów
Wewnętrznie: b12,D3, pokrzywa

Edytowane przez dews
Czas edycji: 2017-03-17 o 14:18
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 15:53   #43
denearys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 22
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny, udało mi się zrobić część badań czy pomogłybyście mi w ich interpretacji? W Planach jeszcze Tsh, ft3, 4, androstendion itd.
Badania robione w 3 dzień cyklu. Jak mogę ew. na własna rękę poprawić wyniki? (wiadomo do lekarza zamierzam również się udać, leczę tarczyce i prolaktynę u endo)

Estradiol 29.95 pg/ml
Prolaktyna 29.87 ng/ml
Progesteron 1.18 ng/ml
Testosteron 23.76 ng.dl
Ferrytyna 13.7 ng/mL
denearys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 09:43   #44
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

@denearys ciężko coś powiedzieć bo nie podałaś norm, które powinny gdzieś być na kartce. Ja osobiście nie bawiłabym się w poprawianie wyników na własną rękę, przynajmniej nie przed wizytą u dobrego lekarza. Tym bardziej że leczysz tarczyce


Zewnętrznie: Radical ampułki, WAX maska do włosów
Wewnętrznie: b12,D3, pokrzywa
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 21:17   #45
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez dews Pokaż wiadomość
@ninka 828 biokapu nie, ale probowalas kiedyś może czerwone ampulki Radical? Nie hamują mojego wypadania do zera, ale różnica jest ogromna. Jedyna rzecz, dzięki której nie wylysialam.Używam ich już lekko ponad rok i wciąż pomagają, ale niestety tylko póki używam.
Dzięki Dews. Ja w zasadzie ciągle "czegoś" używam do wcierania i mam wrażenie, że wszystko na mnie działa tylko raz, ale tutaj tez już ktoś to zauważył. Więc pewnie i Radicala spróbuję. Teraz po krótkiej przerwie wracam do żelaza i zielonych smoothie. No i wałkuję. I jeszcze parę rzeczy wewnętrznie, ale nic radykalnego.
ninka 828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 05:49   #46
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 253
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ja używałam ampułek Biokap, były genialne, zatrzymywały mi wypadanie (a próbowałam już wszystkieg0). Niestety właśnie zmieniono skład
nevershoutnever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 18:46   #47
nikki2676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Jakie suplementy w Waszym przypadku okazały się skuteczne? Czy preparaty z palmą sabałową się sprawdzają (np. sterko, prostenal)?
nikki2676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 21:50   #48
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Ja używałam ampułek Biokap, były genialne, zatrzymywały mi wypadanie (a próbowałam już wszystkieg0). Niestety właśnie zmieniono skład
A zmiana w składzie jest jakaś radykalna? porównywałaś może?
ninka 828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 15:25   #49
nikki2676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Obecny skład ampułek Biokap: Olax Dissitiflora, Winorośla, Palma Sabałowa, Pestki z Dyni, Chinowiec, Krwawniki, olejki eteryczne z Rozmarynu* i Eukaliptusa*, Pokrzywa, Papryka Roczna, Witamina PP.
Poprzedni skład: Aqua, Alcohol Denat, Glycerin, Cinchona Succirubra Extract, Cinchona Succirubra Bark Extract, Cucurbitaceae Extract,Cucurbitaceae (Gourd) Extract, Capsicum Frutescens Extract, Capsicum Frutescens Fruit Extract, Achillea Millefolium Extract, Urtica Dioica Extract,Unica Dioica (Nettle) Extract Serenoa Serrulata Extract ,Serenoa Serrulata Fruit Extract VitĂŹs Vinifera Leaf Extract , Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract Ethyl Ximenynate, Niacinamide, Quaternium-52, Ethyl Nicotinate, Benzyl Alcohol, Tocopherol, Phenoxyethanol, Alcohol, Potassium Sorbate, Ci19140 , Yellow 5, Ci 42090 , Blue 1, Benzophenone-4.
nikki2676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-26, 21:09   #50
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez nikki2676 Pokaż wiadomość
Obecny skład ampułek Biokap: Olax Dissitiflora, Winorośla, Palma Sabałowa, Pestki z Dyni, Chinowiec, Krwawniki, olejki eteryczne z Rozmarynu* i Eukaliptusa*, Pokrzywa, Papryka Roczna, Witamina PP.
Poprzedni skład: Aqua, Alcohol Denat, Glycerin, Cinchona Succirubra Extract, Cinchona Succirubra Bark Extract, Cucurbitaceae Extract,Cucurbitaceae (Gourd) Extract, Capsicum Frutescens Extract, Capsicum Frutescens Fruit Extract, Achillea Millefolium Extract, Urtica Dioica Extract,Unica Dioica (Nettle) Extract Serenoa Serrulata Extract ,Serenoa Serrulata Fruit Extract VitĂŹs Vinifera Leaf Extract , Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract Ethyl Ximenynate, Niacinamide, Quaternium-52, Ethyl Nicotinate, Benzyl Alcohol, Tocopherol, Phenoxyethanol, Alcohol, Potassium Sorbate, Ci19140 , Yellow 5, Ci 42090 , Blue 1, Benzophenone-4.
Dziękuję z powyższego wnoszę, że jedne z drugimi, poza nazwą, mają niewiele wspólnego:-(
ninka 828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 07:07   #51
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 253
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez ninka 828 Pokaż wiadomość
Dziękuję z powyższego wnoszę, że jedne z drugimi, poza nazwą, mają niewiele wspólnego:-(
Tak, kupiłam te nowe i mam jeszcze opakowanie starych. Poprzesuwali ekstrakty, część poszła na koniec składu, pozmieniali kolejność.
Ampułki miały sporo negatywnych opinii, bo wiele osób miało problem z podrażnieniem. Miały naprawdę wysoką zawartość ekstraktu z papryczki - skóra bardzo mocno mrowiła po nałożeniu, gdy jakaś strużka płynu dostała się na czoło, skóra robiła się w tym miejscu zaczerwieniona. Ludzie byli niezadowoleni, więc to co dostajemy teraz, to zwykłe ampułki jakich wiele - nie podrażniają, nic nie czuć po nałożeniu na skórę.
nevershoutnever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 19:45   #52
nikki2676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ja na wypadanie włosów na tle hormonalnym kupiłam dziś w aptece: Bio-silica max, Doppel herz aktiv na prostatę forte (nie było sterko, a że już mi się kończy opakowanie - wzięłam zamiennik, niestety zawartość palmy jest w nim 2-krotnie niższa), siemię lniane i dodatkowo Żelazek (żelazo z wit.C).
nikki2676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 11:01   #53
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej dziewczyny!
Kojarzycie może kto tu stosował Pantostin? Ja stosuje ok 3 tygodni i na początku przez 5 pierwszych dni wypadaly mi może 4 włosy na dzień! Alr po tym czasie włosy zaczęły wypadac troszkę bardziej niż przed stosowaniem o zastanawiam się czy to nie jest ten okres linienia k którym słyszałam i ile on może trwać
Niestety nie działa mi wyszukiwarka na apce, ciągle każe mi czekać 15 sek, nawet przy pierwszej próbie ;/


Zewnętrznie: Radical ampułki, WAX maska do włosów, Pantostin
Wewnętrznie: b12,D3, pokrzywa
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 17:41   #54
koszatniczka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Witam,
od mniej więcej roku mam przerzedzenia na czubku głowy wzdłuż przedziałka. Wszystko zaczęło się od zaczerwienienia skóry głowy - skóra na przedziałku była często czerwona jak od spalenia na słońcu, potem włosy w tym miejscu zaczęły wypadać. W styczniu tego roku wybrałam się do trychologa. Najpierw zrobiłam badania krwi, oto wyniki:
- morfologia - podwyższone RDW [%] 15,3 przy normie 11,6 - 14,8
- żelazo - obniżone 46,4 ug/dl przy normie 60,0 - 180,0
- testosteron - podwyższony 2,00 nmol/L przy normie 0,38 - 1,97
- prolaktyna - podwyższona 22,53 ng/ml przy normie 3,46 - 19,40

TSH, fT3, fT4 w normie, kortyzol w normie, glukoza w normie.
Trycholog przepisała preparat z żelazem, oglądneła moją skórę głowy i stwierdziła, że czerwona skóra to wynik alergii na pszenicę. Oprócz tego przepisała szampon i wcierkę Mon Ri. Badania i wizyta u trychologa miały miejsce w styczniu. Jest kwiecień a ja nie widzę żadnych zmian. Skóra nadal jest zaczerwieniona - jednak nie jest czerwona cały czas, czasem zaczerwienienie znika, np. po umyciu głowy kolor skóry na przedziałku jest taki sam jak kolor reszty skóry głowy, zaczerwienie pojawia się np. na drugi dzień po umyciu. Włosy są nadal przerzedzone.
Czy to łysienie androgenowe? Do jakiego lekarza udać się z moim problemem?
koszatniczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 09:54   #55
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny....czy po ciąży bardzo pogorszyły się Wam włosy? Czy było o wiele gorzej niż przed ciążą? 2 dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży i już teraz boje się co będzie po. Już teraz są mocno przerzedzone
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 13:59   #56
nikki2676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Mi po ciąży, jakieś 3 miesiące po urodzeniu dziecka, mocno zaczęły wypadać włosy, się przerzedziły. W czasie ciąży też mi wypadały, ale nie aż tak bardzo. Stosowałam wiele dostępnych srodków (wcierki, maseczki, odżywki, brałam też witaminy dla kobiet w czasie ciąży), efektów jakiś specjalnych nie było. Ale - nie martw się na zapas, w końcu każda z nas jest inna i u ciebie może ten problem nie wystąpi, a przynajmniej nie w takim zakresie.
nikki2676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 18:49   #57
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny - a była krótaś która mieszka w okolicach W-wy u Marty Klowan? Ona pisze bloga "kokardkamysi". Generalnie może wizualnie to nie jest najbardziej marketingowy blog ale treści i wiedza Marty przekonują mnie bardzo. Chciałabym się wybrać ale szukam też jakichś sprawdzonych opinii.
Tu akurat jeden z wpisów:
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...wypadania.html
Ja się zraziłam do Rakowskiej mocno - generalnie nikt z innych dermatoloigów nie potwierdził jej analizy moich badań trichoskopowych. Standardowe leczenie spironolem i loxonem też mnie nie przekonuje (2 lata, zero rezultatów). Ja za nic nie mogę namierzyć co jest u mnie przyczyną - stany są bardzo zmienne i nie wiem co pomaga i co je indukuje.
U Rakowskiej była też moja koleżanka z Bawarii. Robiła badaia, dostała diagnozę że androgenowe. U siebie zrobiła bipsję mieszków (ponoć jedyna metoda aby je 100% potwierdzić lub wykluczyć) - absolutnie wykluczyli. U mnie nie ma jeszcze dramatu (np. dwa lata zero wypadania i odrost - oczywiście nie wiem co pomogło bo niczego nie zmieniałam). Teraz znów lecą ale nie dramatycznie. Szukam nadal kogoś kto poprowadzi diagnostykę i zastanawiam się nad Martą teraz.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 13:44   #58
dews
Zakorzenienie
 
Avatar dews
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5 249
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny opowiem wam moja krótka, aczkolwiek burzliwą historię z Pantostinem. A więc w tym samym dniu, w którym zaczęłam go używać włosy magicznie przestały wypadać. Mogłam czesać normalnie włosy, przy myciu nie było nic, no normalnie myślałam że cud. Trwało to wszystko 5 dni, po to, by wypadanie wróciło z podwójna siłą . Linienia się i tak spodziewałam, bo czytałam wypowiedzi dziewczyn, ale miało być mniejsze niż przy stosowaniu loxonu. Powiem tak, loxonu nigdy nie stosowalam, ale nie wyobrażam sobie żeby było coś gorszego niż linienie po Pantostinie. To był jakiś koszmar. Wytrzymałam 2 tyg z nadzieją, że przejdzie i zacznie pomagać, ale nie doczekalam się. Do tego przesuszył mi trochę skórę i pojawiły się krostki z tyłu głowy. Odstawilam w ten piątek i dziś w poniedziałek na szczęście wszystko się uspokoiło. Używam natomiast cały czas wcierek Radical które jako jedyna rzecz ogranicza moje wypadanie do ok 50-100wlpsow dziennie.

W akcie desperacji jeszcze gdy uzywalam Pantostinu zabukowałam mezoterapie osoczem i lecę na niego (mieszkam w uk :/) pod koniec kwietnia. Może pobudzi włosy do wzrostu.


Zewnętrznie: Radical ampułki, WAX maska do włosów, Pantostin
Wewnętrznie: b12,D3, pokrzywa
dews jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 19:09   #59
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 566
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez koszatniczka88 Pokaż wiadomość
Witam,
od mniej więcej roku mam przerzedzenia na czubku głowy wzdłuż przedziałka. Wszystko zaczęło się od zaczerwienienia skóry głowy - skóra na przedziałku była często czerwona jak od spalenia na słońcu, potem włosy w tym miejscu zaczęły wypadać. W styczniu tego roku wybrałam się do trychologa. Najpierw zrobiłam badania krwi, oto wyniki:
- morfologia - podwyższone RDW [%] 15,3 przy normie 11,6 - 14,8
- żelazo - obniżone 46,4 ug/dl przy normie 60,0 - 180,0
- testosteron - podwyższony 2,00 nmol/L przy normie 0,38 - 1,97
- prolaktyna - podwyższona 22,53 ng/ml przy normie 3,46 - 19,40

TSH, fT3, fT4 w normie, kortyzol w normie, glukoza w normie.
Trycholog przepisała preparat z żelazem, oglądneła moją skórę głowy i stwierdziła, że czerwona skóra to wynik alergii na pszenicę. Oprócz tego przepisała szampon i wcierkę Mon Ri. Badania i wizyta u trychologa miały miejsce w styczniu. Jest kwiecień a ja nie widzę żadnych zmian. Skóra nadal jest zaczerwieniona - jednak nie jest czerwona cały czas, czasem zaczerwienienie znika, np. po umyciu głowy kolor skóry na przedziałku jest taki sam jak kolor reszty skóry głowy, zaczerwienie pojawia się np. na drugi dzień po umyciu. Włosy są nadal przerzedzone.
Czy to łysienie androgenowe? Do jakiego lekarza udać się z moim problemem?
Ile wynosi Twoje tsh? Nie sugeruj się normą.
Gaya_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 15:58   #60
nikki2676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Pokaż wiadomość
Ile wynosi Twoje tsh? Nie sugeruj się normą.
Masz rację. Norma TSH jest do 4,20 ulU/ml, ale od jakiegoś czasu przyjmuje się, że prawidłową wartością dla kobiet w wieku rozrodczym jest połowa tej wartości.

Znacie jakieś skuteczne środki na łysienie androgenowe? Co w Waszym przypadku okazało się skuteczne? Najbardziej zależy mi na czymś co mogłoby spowodować wysyp tzw. "baby hair" albo przyczynić się do zwiększenia grubości włosów.
nikki2676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-29 15:26:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.