Co do jedzenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-24, 14:32   #1
janebw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
GG do janebw

Co do jedzenia?


Mam 8 miesieczna cokre, w tym wieku dzieci jedza juz nie tylko mleko, ale i nie wszysktie pokarmy. Mam pytanie co dajecie, czy dawalyscie dzieciom a takim wieku? Czy np jadly juz babana? ser zolty? Moze jakies alergie, uwagi? Ja musze oswajac moja corke do nowego jedzenia, np dalam jej banana i w dotyku jej nie pasowal i nie chciala ugrysc, wiec pozwolilam jej sie nim pobawic i przyzwyczaic, czy tez macie takie problemy? To smao bylo z gotowana marchewka. Po podaniu obiadku z Gerbera pojawila sie lekka wysypka, odstawilam na jakis czas i wszyskto wrocilo do normy, ale nie jestem pewna czy to od teog obiadku. Nie moge jej tez smarowac balsamem dla dzieci z firmy Gerber, pomino ze przez dlugi okres czasu bylo wszyskto ok, a od niedawna ma po nim tak sucha skore, ze az odrywa sie platkami i to po jednym zastosowaniu, juz nie uzywam tego balsamu, nie moge uzywac tez oliwki dla dzieci bo tez ma wysypke. Jak bylo u Was?
janebw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 15:24   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co do jedzenia?

kup kremy w aptece oliatum itp

do jedzenie nalezy przyzywczajac ok 5-6 miesiaca ,na poczatku pojedyncze skladniki,:jablko itp.

moja dziecko jadlo sloiczkowe obiady i nie sie nie działo,próbujj nadal z roznych firm i obserwuj.
jedzenei doroslych jak najprostsze :ziemniaki,gotawne mięso drobiowe,zmielone,proste warzywa.

jedz razem z mała to powinno zainteresowac ja nowymi potrawami,daj jej jejsc rączkami,niech poznaje konsystencje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 15:35   #3
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Co do jedzenia?

A poniżej linki do całej masy porad, które juz się pojawiły na forum
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=jedzenia
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=je%B6%E6
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=je%B6%E6
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=je%B6%E6
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=je%B6%E6
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 15:51   #4
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 100
Dot.: Co do jedzenia?

W tym wieku można dziecku podawać:
gotowane jarzyny, praktycznie wszystkie, owoce z wyłączeniem egzotycznych, bo te łatwo uczulają, chude mięso czyli drób, królik, chuda wieprzowina ostatecznie, no i wołowina/cielęcina, ale tu uwaga! jeśli dziecko jest uczulone na białko mleka krowiego to nie może również bydlątka. No i jajko, najpierw gotowane żółtko, później też białko.
Na żółty ser jeszcze stanowczo za wcześnie, tak samo czekoladę, miód, bigos, golonkę itp.
Trochę późno się do tego zabierasz, mała już ma określony pogląd na jedzenie. Ma być płynne i białe Dlatego wprowadzanie nowości będzie trwało dłużej. Ale przecież nie masz wyjścia. Czasem pomaga wspólne siadanie do stołu tzn. dzidzia je prawie to samo co reszta, czyli np.ziemniak, jakaś jarzynka i got. mięcho. Póki co nie odróżni, że wy wciągacie schabowego, a ona jakiś pulpecik cieniutki
A co do obiadków gerbera, to czasem jest w nich dodatek mleka albo masła, może stąd wysypka? Ja swoich karmiłam bobovitami i zasadniczo nie miałam kłopotów.
Iwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 15:58   #5
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Co do jedzenia?

moja Wiktoria w sumie pozno zaczela jesc inne potrawy niz mleko bo pod koniec 5 miesiaca. na poczatku byly zupki gotowane z ziemniaczka, marchewki, pietruszki. jadla je w miare chetnie. potem w miare dodawalam nastepne potrawy zgodnie z tabelkami ale nie trzymajac sie ich kurczowo. to ze tam pisza ze dziecko powinno to jesc nie znaczy ze musisz mu to wciskac. jesli Wiktoria nie chciala jesc czegos czekalam jakis czas i robilam nastepne podejscie. banany je w formie rozgniecionej widelcem, teraz juz pokrojone w male kawalki. czesto robie jej ryz z jablkiem podsmazanym. lubi tez wszystko co kwasne a najbardziej barszcz bialy. niestety desery i posilki ze sloiczkow nie podchodza jej. dla mnie to niezbyt dobrze bo niekiedy w gosciach byloby mi wygodniej. ale wtedy podaje jej serki lub jogurty. zaczelam od malych danonkow. odstawilam wtedy tez witamine D3. teraz daje jej wieksze jogurty. bardzo je lubi a biorac pod uwage szeroki asortyment i niedroga cene moge jej podawac wiele rodzajow i smakow.

co do luszczenie po oliwce proponuje abys na jakis czas zrezygnowala z oliwki. ja po dluzszym stosowaniu u Wiktorii zauwazylam ten sam efekt. polecam mleczko do ciala firmy Johnson dla dzieci. maja trzy warianty zapachowe a jeden zawiera oliwke. nie powoduje ona luszczenia a tak samo chroni. mozesz kupic tez tej samej firmy mleczko do kapieli lub plyn ktory miesza sie z woda.

pozdrawiam
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 17:05   #6
janebw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
GG do janebw
Dot.: Co do jedzenia?

Dziekuje za wszystkie porady , chyba nie zrozumialysmy sie dobrze pod jednym wzgledem, ja juz dawno wprowadzilam wazywa i owoce. Chodzilo mi raczej o to jak moge urozmaicic jej karmienie, czy juz mozna podawac ser, jajka itp. Ja gotuje jej sama zupki bo tych gotowych nie je, owoce (gotowe) zajada chetnie, kaszka, platki (koleczka) itp, ale wydaje mi sie to juz nudne i nie bylam pewna co juz mozna. Pytalam o ser poniewaz kiedys opiekowalam sie chlopcem, ktory byl w wieku mojej corki i jadl juz ser i wiele inncyh rzeczy, poza tym on wogole lubil jesc. Wiem, ze rozne matki maja rozne poglady i dlatego bylam ciekawa waszych opnii. Nastepnym razem postaram sie bardziej precyzyjnie napisac pytanie
Jeszcze raz dziekuje
janebw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 17:10   #7
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Co do jedzenia?

żółtko jaja od 6 miesiąca- możesz na żółtku i kaszce kukurydzianej zrobić lane kluski, bardzo drobne, gotowane na wodzie.
Całe jajko od 8 miesiąca najlepiej.
Ser żółty jest ciężkostrawny i tłusty, poczekałabym co najmniej do roku czasu.
I zajrzyj do linków, które Ci podałam, tam właśnie są gotowe pomysły na ciekawe niemowlęce potrawy
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-24, 17:20   #8
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 100
Dot.: Co do jedzenia?

OK wszystko już jasne. No to powtarzam żółty ser raczej nie, bo jest ciężkostrawny i bardziej "białkowy" niż np. twarożek dlatego łatwiej może wywołać alergię. A urozmaicanie posiłków w tym wieku to rzeczywiście jest problem. Te gotowańce wydają się już takie bez wyrazu Jak nie ma przeciwskazań zdrowotnych to polecam połączyć już kuchnię dziecka z resztą rodziny. Ja miałam problem np. ze śniadaniem, bo mój najmłodszy kaszę jadał tylko na kolację. Kombinowałam różne kanapki z pastami, placuszki, omlety z dżemem, które uwielbiał. W zasadzie jak widział, że ja albo rodzeństwo coś jemy to chciał to samo i tak dociągneliśmy do końca 1 roku. A potem to już z górki.
Iwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 19:31   #9
janebw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
GG do janebw
Dot.: Co do jedzenia?

Zrobilam zupke, i jak zwykle 3 pierwsze lyzki weszly, ale dalej nic, zamykala buzie i sie wykrecala , ale tym razem nie rozgniotlam wszystkiego i polozylam jej kawaleczki kurczaka, marchewki itd i jadla!!!!! , moze chce mi przez to powiedziec, ze jest za duza aby ja karmic , kaszke z mleczkiem i jabluszkiem wsuwa, ze nie nadaze machac lyzka, tak samo owoce. AAA i poczytam te linki, dziekuje i zrobie te kluski, zapomnialam wogole o lanych kluskach
Jeszcze cos mi przyszlo do glowy, otoz zauwazylam, ze moja corka przestaje lubic pic mleko. Daje jej mleko przed snem, zeby ulatwic jej usniecie, ale dzis (i to nie pierwszy raz) nie chciala pic, jak dalam wode to sporo wypila. Czy to nie za wczesnie aby przestala pic mleko? ma 8 miesiecy. tzn ona pije ale tylko czasami, czesto nie chce

Edytowane przez janebw
Czas edycji: 2006-03-24 o 20:09
janebw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 21:29   #10
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Co do jedzenia?

Cytat:
Napisane przez janebw
Jeszcze cos mi przyszlo do glowy, otoz zauwazylam, ze moja corka przestaje lubic pic mleko. Daje jej mleko przed snem, zeby ulatwic jej usniecie, ale dzis (i to nie pierwszy raz) nie chciala pic, jak dalam wode to sporo wypila. Czy to nie za wczesnie aby przestala pic mleko? ma 8 miesiecy. tzn ona pije ale tylko czasami, czesto nie chce
polecam zamiane zwyklego mleka na smakowe kaszki mleczno - ryzowe. kiedy moja corka mogla jesc kaszki robilam jej takie rzadsze aby mogla je pic przez smoczek. teraz jako ze ma juz roczek mam cala game smakow ktore co troche jej zmieniam. oczywiscie musisz pamietac aby zaopatrzyc sie w smoczek do papek czyli taki o wiekszej dziurce. nie zrezygnujesz calkowicie z mleka poniewaz mozesz kupowac kaszki mleczno ryzowe ale poniewaz maja calkowicie inny smak to szybciej przekonasz do nich malenstwo.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 04:18   #11
janebw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
GG do janebw
Dot.: Co do jedzenia?

Z jedzonkiem u nas lepiej, cielecinka z warzywami bardzo smakuje mojej Mani, mleko pije do spania, wprowadzam nowe pokarmy, narazie nie widze alergii. Zauwazylam, ze jak cos jem to chce to sporobowac, juz latwiej namowic ja na cos nowego, dziekuje za rady i pozdrawiam
janebw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-28, 10:02   #12
Sonka24
Przyczajenie
 
Avatar Sonka24
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 27
GG do Sonka24
Menu dla maluszka!?

Witam drogie mamusie i nietylko
Postanowilam zalozyc ten watek gdyz od doswiadczonych mam na pewno dowiem sie co gotowac dla 5 miesiecznego maluszka To moje 1 dziecko i niebardzo wiem jak przyrzadzac mu obiadki. Ostanio ugotowalam zupke na maselku dodalam marchewke pietruszke zagescilam kaszka kukurydziana, ale niestety moj synek wszystko wyplul :/ w sumie nie dziwie sie mu, w smaku nie bylo najlepsze. Podaje mu gotowe obiadki ze sloiczkow ale chcialabym aby tez jadl domowe obiadki. Moje pytanie do Was Drogie mamusie jest nastepujace, czy mozecie podac jakies przespisny na obiadki dla bobaska ktory skonczyl 5 miesiecy? Prosilabym rowniez o przespisy na obiadki dla maluszka do roku czasu.
Bardzo dziekuje i pozdrawiam
Sonka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 10:09   #13
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Menu dla maluszka!?

Sonka łączę Twój wątek z podobnym- proszę korzystaj z wyszukiwarki, lub choćby przejrzyj same tytuły wątków na tej samej stronie. Przekonasz się ile gotowych odpowiedzi juz masz bez zakładania nowego wątku
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 18:09   #14
Sonka24
Przyczajenie
 
Avatar Sonka24
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 27
GG do Sonka24
Dot.: Co do jedzenia?

Przepraszam Mariqa nie widzialam tego watku, nastepnym razem skorzystam z wyszukiwarki
Pozdrawiam
Sonka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 18:50   #15
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Co do jedzenia?

Ej, no Sonka, co Ty, nie przepraszaj...po prostu czasem szybciej znajdziesz interesującą Cię gotową odpowiedź, niż założysz nowy wątek i doczekasz się odpowiedzi
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 20:45   #16
CamilaD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 121
Jadłospis malucha

Dziewczyny, jestem mamą 10 miesięcznej dziewczynki i chciałabym pogromadzić trochę przepisów dla mojego malucha. Czy macie coś ciekawego?? Co dajecie swojemu dziecku do jedzenia?? Pozdrawiam!!
CamilaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 20:49   #17
CamilaD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 121
Dot.: Jadłospis malucha

aha, muszę jeszcze dodać, że moja mała pod żadną postacią nie chce jeśc kaszek, natomiast za piersią szaleje. Nawet jeśli jest najedzona, to jak tylko widzi pierś, to zachowuje się jak by była strasznie głodna. Czy to normalne?
CamilaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 09:13   #18
CamilaD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 121
Dot.: Co do jedzenia?

Hej dziewczyny!!
Po pierwsze dziękuję za dołczenie mnie do wątku i przepraszam, że szukałam informacji które już były.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Od kiedy wprowadzałyście do diety dziecka mleko krowie? Znajomi uważają, że mogę robić już córce kaszkę mannę na mleku krowim, ale ja myślę, że to za szybko <córka bedzie miała za tydzień 11 msc>. Dodam tylko, że kaszek błyskawicznych dla dzieci nie chce jeść wcale.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
CamilaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 18:18   #19
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 100
Dot.: Co do jedzenia?

http://www.mamotoja.pl/
http://www.babyboom.pl/
http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/0,0.html
To linki do kilku stron o tematyce dziecięcej, tam znajdziecie podstawowe info kiedy bezpiecznie wprowadzać jakie pokarmy. Opieranie się na sugestiach znajomych może być ryzykowne, czasem się uda bez problemów, a czasem zbyt wczesne podanie np. mleka krowiego może uaktywnić alergię.
co do mleka krowiego. Według lekarzy mleko krowie, takie z kartonu wprowadza się do diety po ukończeniu 2 roku życia. Wcześniej stosuje się u dzieci bez alergii mleko modyfikowane, które też jest krowie tylko specjalnie przystosowane do potrzeb małego dziecka. Na nim też przygotowuje się posiłki, zupy mleczne, budynie itp.
Iwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 19:51   #20
CamilaD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 121
Dot.: Co do jedzenia?

Iwonna bardzo dziękuję Ci za linki i odpowiedź. Już zaczynam czytać stronki!! Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam..
CamilaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.