Kiedy wlasciwie buty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-18, 08:55   #1
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga

Kiedy wlasciwie buty?


hej mamusie mam do was pytanie. Mój syn ma 10 miesiecy, ladnie juz chodzi trzymany za raczki, raczkuje, wstaje sam przy meblach i tam zrobi kilka kroczkow trzymajac sie mebli, po domu chodzi na bosu lub w skarpetkach a do wozka spacerówki zakladam mu takie miekkie buciki zeby nie zmarzl ale w nich nie chodzi oczywiscie. No i nie wiem czy to juz pora na zakup pierwszych bucików. Pytam bo widze ze maly chcialby potuptac po dworze a na boso czy w skarpetkach odpada te miekkie tez sie nie nadaja. Kiedy kupilyscie swoim pociechom pierwsze buty i nie chodzi mi tu o miesiac zycia raczej o faze rozwoju, no jednym slowem czy to juz pora na buty dla MikoLaja?
dinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 09:12   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

jesli chodzi za raczke,staje i rwie sie do chodzenia to zdecydowanie kup porzadne buty.

ja kupilam wlasnie w takim momencie kiedy dziecko samo zaczelo wstawac,chodzic w miare pewnie za reke ale samo tego chcialo nigdy nie zmuszalam,jesli potrafi samo chodzic przy meblach to juz czas.

to najlepszy moment zeby wpoic prawidlowy rozwoj stop,prawidlowe stawianie stop,prawidlowa stymulacje stopy ,nogi,miednicy,kręgoslupa .

polecam zainwestowac w dobre buty szczegolnie w pierwszych 2 latach chodzenia .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 09:28   #3
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

Dzieki Paula za rade, wiem ze na doswiadczona mame zawsze mozna liczyc, na buty mam przygotowane 150 zl, planowalam Bartka albo cos w tym stylu, wybieram sie teraz do Wroclawia wiec na pewno dokonam zakupu, jeszcze raz wielkie dzieki
dinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 10:12   #4
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

popieram paule78 - to najwyzszy czas na porzadne butki dla malca . ja tez na poczatku kupowalam tylko buty bartki. teraz kupuje roznych firm, bo mam juz przedszkolaka w domku .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 12:21   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

nasz pierwsze buty to tez bartki
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 22:11   #6
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

ja mam w domu juz 2,5 latka i dopiero teraz spotkałam sięz dwiema bardzo sprzecznymi opiniami :
jedna to to że dziecko powinno od chwili pierwszych kroków miec buciki dobrze trzymające nóżke,usztywniane i za kostke.druga to zupełna sprzeczność -miekie paputki żeby wszystkie mięśnie i scięgna pracowały .wyznawca tej drugiej metody porównał te wszystkie bartki i inne sztywne buty do założenia butów narciarskich i próbowania w nich chodzic ....
sama nie wiem co o tym myslec .mój mały chodził długo w skarpetkach i paputkach typu lemigo czy befado.a do teraz w bucikach z ccc.i ma się dobrze
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 22:18   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

tworca drugiej opini chyba nie mial butów narciarskich nigdy na nogach i nie wie ze buty narciarskie nie słuza do chodzenia bo do nich nalezy przypiac 2 deski pozatym buty narciarskie to rozne rodzaj i np. biegówki sa zupelnie inne niz do zjazdów.

nie wszytskim szkodzi chodzenei w skarpetkach i miekkim obuwiu jednak czy warto ryzykowac?
znam przyklad chlopca ktory byl pod tym wzgledem zaniedbany ,teraz ma wyrazne plastoskopie ,nie chce wkladek(ma ponad 7 lat),koslawi buty,kolana ida do środka a to wszytsko wdg opini ortopedów poprzez zaniedbanie pierwszych porzadnych butów.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-19, 08:26   #8
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

Niewłaściwe byty niekoniecznie są równoznaczne z "miękkie".
Ponieważ mój syn urodził się z wadą stóp, to napiszę co nam radził ortopeda.
Buty usztywniane kupić dopiero wtedy, kiedy dziecko zacznie stawiać kroki, najlepiej tylko na spacery. Po domu brykać przeważnie w skarpetkach z abs-em. Swobodne ustawianie stopy w miarę nie obciążonej podeszwą właśnie przeciwdziała płaskostopiu mój syn miał wadę przeciwstawną do płaskostopia, a mieliśmy identyczne zalecenia, po prostu chodzi o prawidłowe samoistne kształtowanie się stopy.
Co do Bartków, to słyszę coraz więcej nieprzychylnych opinii co do ich staniu potężnego, ciężkiego "ogumienia" podeszwy . Wydaje mi się, że te kolekcje sprzed 3-4 lat takie nie były
Oczywiste chyba jest, że wykluczamy nakładanie dzieciom butów uzywanych, kupionych po kimś obcym, czy po własnej starszej siostrze, bracie. To jest właśnie najczęstsza przyczyna wad stóp u dzieci /szczególnie parę lat temu, kiedy w sklepach można było dostać ocet i kupon szarej podszewki jedną parę butów nosiły wszystkie dzieci w rodzinie aż do zdarcia podeszwy/
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 11:16   #9
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Co do Bartków, to słyszę coraz więcej nieprzychylnych opinii co do ich staniu potężnego, ciężkiego "ogumienia" podeszwy . Wydaje mi się, że te kolekcje sprzed 3-4 lat takie nie były
ja tez uwazam, ze bartki 2 lata temu byly lepsze. teraz ich nie kupuje, bo wiele razy sie sparzylam na nich .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 12:33   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

Mój syn po domu biegał na bosaka.Pierwsze buty,to były Bartki.Zawsze jednak sprawdzam czy but ma miękką podeszwę - po prostu wyginam ją w różne strony.Jeżeli jest twarda - odpada.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 14:16   #11
mammaluki
Raczkowanie
 
Avatar mammaluki
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 53
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

Nasze pierwsze i drugie butki to też bartki, ale to był sezon jesienno-zimowy i były OK. Łukasz ma 1,5 roku i kupiłam mu terazsandałki w ccc, bo te bartkowe wydają się strasznie twarde i pancerne. A po domu też skarpetki z abs-em. Wydaje mi się, że w papciach mu niewygodnie, twardo i nóżki się pocą. Marzeniem moim jest, by biegał boso, ale podłogi... brrrr.
mammaluki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-19, 16:51   #12
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kiedy wlasciwie buty?

moj synek tez odkad pamietam lata po domu w skarpetkach z antyposlizgami .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.