Poparzenie skóry twarzy ;((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-10, 16:42   #1
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Unhappy

Poparzenie skóry twarzy ;(((


Witam, 3 dni temu wpadłam na genialny pomysł zrobienia sobie dnia domowych maseczek. Mam skórę mieszaną, czasami wyskoczy mi jakiś pryszcz ale nie jest to skóra tłusta/tradzikowa. Na poczatek zrobiłam sobie peeling z kawy,cynamonu,imbiru,miod u który potrzymałam na twarzy ok 15 minut. Następnie znalazłam w lodówce kiwi (gdzieś czyłałam, ze jest polecane do suchej skóry) które przerobiłam na papkę i połozyłam na twarz na ok 15-20 min trochę piekło ale ogólnie nie powiem, żeby to było nie do zniesienia (mam doświadczenia z maseczką cynamonową po ktorej wszystko było ok ). Zmyłam wszytsko, nałozyłam, krem, zrobiłam makijaż i poszłam do szkoły po powrocie doznałam szoku : moja skóra była wręcz bordowa ;((( , poszłam spać, rano bylam juz troszkę mniej czerwona ale kilka plam pozostało ;(, wieczorem zrobiły się brazowe i teraz skóra się łuszczy, jest szorstka... podobny efekt do przesadzenia ze słońcem,zabiegu kwasami. Nie wiem czym to smarować żeby troszeczkę ukoić skórę narazie próbuję oliwką babydream z naturalnymi olejkami w składzie? ;/ Boję się blizn, może jakaś maść, może panthenol ? Proszę o pomoc

Dodam jeszcze, że moja skóra nie jest wrażliwa i nigdy nie zauwazyłam u siebie żadnych alergii ;/

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2010-12-10 o 16:43 Powód: Dodanie istotnego szczegółu.
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 21:31   #2
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Poparzenie skóry twarzy ;(((

peeling zdziera wierzchnią warstwę skory.
peeling z kawy jest wbrew pozorom bardzo mocny. Cynamon dodatkowo podrażnił skórę. Obdarty, nieco poraniony wierzchni naskórek zamiast ukoić - dobiłaś kwaśnym kiwi !

Szczerze mówiąc to Ci współczuję. Ale głupoty.

ja bym nic nie robiła tylko zadzwoniła do dermatologa i skonsultowała to z nim.
Ew. porozmawiała z farmaceutką która napewno doradzi coś kojącego do odpowiedniego typu cery. Coś mega delikatnego w Twoim przypadku.
Myślę też krem ochronny z filtrem by się przydał, w końcu mamy zimę chłodek i wiatr. Już nie wspomne ze Twoja buzia potrzebuje teraz bardzo troskliwej opieki.
Zrezygnowałabym z makijażu na czas zregenerowania się naskórka.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 11:54   #3
niewyspana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 324
Dot.: Poparzenie skóry twarzy ;(((

I na dodatek przed wyjściem do szkoły takie eksperymenty?
Następnym razem takie rzeczy polecam robić wieczorem, testy najlepiej w weekend lub jak masz wolne
Jak pisała koleżanka wyżej, zrezygnuj z makijażu na jakiś czas, jakiś krem z aloesem, panthenolem. Nawilżaj i ochraniaj przed mrozem.
__________________
DBaM o Się
*zapuszczam włosy
*wybielam kły
*szukam motywacji coby popracować nad ciałem
niewyspana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 14:25   #4
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Poparzenie skóry twarzy ;(((

Jak chcesz, żeby szybciej zeszło, to idź do dermatologa. Kiedyś poparzyłam twarz Differinem i przepisał maść, której nazwy nie pamiętam ale działała świetnie, stosują ją też osoby z chorobami skóry, różnymi alergiami itd.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 00:04   #5
tynkusia
Rozeznanie
 
Avatar tynkusia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 706
Dot.: Poparzenie skóry twarzy ;(((

ja sobie załatwiłam twarz lekiem przeciwtrądzikowym i wyglądałam jak ofiara solarium,kilka razy dziennie smarowałam twarz alantanem plus-krem co załagodziło sprawę.Dopiero gdy zaryzykowałam zrozpaczona przed weekendem gdzie mialam studia i nie bylo mowy o wizycie, kremem ktory kupilam sobie kiedys na oparzenia-dermazin- cieniutka warstwa i po klopocie bo zawiera cos ze srebra. No, ale lekarzem i znawcą nie jestem , nie chce wprowadzac w błąd więc gdy juz jest lepiej moze spróbuj alantanu a jeśli syt, sie nie zmienila lub pogorszyła lec do dermatologa poza tym odkrylam ze alantan plus krem swietnie matuje mieszaną i tłustą cerę! a probowałam tyloma kremami nawilzyc buźke mimo,ze mam cerę mieszaną. Daj znac jak ci poszlo
tynkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 16:00   #6
karolasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zaw
Wiadomości: 1 151
GG do karolasek
Dot.: Poparzenie skóry twarzy ;(((

kup wodę termalną - przyśpiesza gojenie się naskórka i co tu jeszcze dodac...
buzia za tydzień będzie lepsza,.Myślę, że dermatolog to za dużo nie poradzi ,chyba, że te strupy będa się utwierac i sączyc, ale tak nie powinno byc.
Znam Twój ból - jak byłam młodsza to przesadzałam z takimi rzeczami i współczuję, trzymaj się - pozdrawiam
karolasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 13:27   #7
karolasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zaw
Wiadomości: 1 151
GG do karolasek
Dot.: Poparzenie skóry twarzy ;(((

ale pianka moze zapychac
karolasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-27, 17:29   #8
majciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 85
Dot.: Poparzenie skóry twarzy ;(((

mysle ze po prostu przesadzilas, przedobrzyłas!

ja osobiscie czesto stosuje na moja groba skore peeling z kawy ale po nim nakladam na noc np mocno nawizajacy peeling enzymatyczny albo po prostu krem regenerujacy, kojacy.

i podkreslam, tak inwazyjne peelingi robie tylko wieczorem!

kiwi ma kwasy owocowe ktore mogly Cie podraznic, imbir tez silnie dziala.....

moim zdaniem powinnac aplikowac grubo i czesto teraz krem bambino/ masc z witamina A/ alantan/dobry krem kojacy/maske nawilzajaca zeby skore zregenerowac, ukoic i pozwolic sie zloszczyc spokojnie tej popalonej i podraznionej skorze. bron boze nie rob teraz peelingow mechanicznych ani mocnych enzymatycznych.
Polecam Ci peeling enzymatyczny na noc marki Perfecta. mozna go kupic tez w saszetkach



mialam podobne doswiadczenia z dwoma masciami przeciwtradzikowymi kilka lat temu. moja skora byla po prostu poparzona i podrazniona


aaa i nie probuj tego jakos tuszowac makijazem bo gwarantuje Ci ze sie zwazy i bedzie to wygladac jeszcze gorzej, poza tym mozesz bardziej zaostrzyc stan
majciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 12:57   #9
Hrabina_Anastazja
Przyczajenie
 
Avatar Hrabina_Anastazja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Geneva (CH)
Wiadomości: 8
Dot.: Poparzenie skóry twarzy ;(((

ok

Edytowane przez Hrabina_Anastazja
Czas edycji: 2016-06-01 o 19:04
Hrabina_Anastazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.