Technik usług kosmetycznych/studium kosmetyczne - czy warto,czy trudno ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-17, 18:02   #1
Frytka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 15

Technik usług kosmetycznych/studium kosmetyczne - czy warto,czy trudno ZBIORCZY


mam małe pytanie. Ucze sie obecnie w LO zaocznie po tej szkole chciałabym studiować zaocznie studium kosmetycznym i chciałabym sie dowiedzieć jak jest w takim policealnym studium kosmetycznym? i chcę dowiedzieć się czy można jeszcze przed tą szkołą złapać jakąś pracę lub kurs? bardzo mi na tym zależy bo strasznie się tym interesuję proszę o odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie
Frytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-17, 19:23   #2
puchacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 12
GG do puchacz
Re: Policealne studium kosmetyczne??

ja chodze do takiej szkoly jestem na drugim roku i powiem ci ze zadna rewelacja studiowac zaocznie kosmetyke poniewaz praktyka czyni mistrza a niestety mam malo zajec praktycznych. napewno zalezy tez to od wykladowcy szkoly itd zanim sie zapiszesz dowiedz sie konkretnie o wszystko bo u nas okazalo sie naprzyklad ze nie mamy pracowni chemicznej ani szkola nie posiada sali do masazu zycze powodzenia i tafnego wyboru szkoly
puchacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-17, 19:24   #3
puchacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 12
GG do puchacz
Re: Policealne studium kosmetyczne??

ja chodze do takiej szkoly jestem na drugim roku i powiem ci ze zadna rewelacja studiowac zaocznie kosmetyke poniewaz praktyka czyni mistrza a niestety mam malo zajec praktycznych. napewno zalezy tez to od wykladowcy szkoly itd zanim sie zapiszesz dowiedz sie konkretnie o wszystko bo u nas okazalo sie naprzyklad ze nie mamy pracowni chemicznej ani szkola nie posiada sali do masazu zycze powodzenia i tafnego wyboru szkoly
puchacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 12:32   #4
tisza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 171
Re: Policealne studium kosmetyczne??

Ile czasu trwa to studium ? I może ktoś się orientuje w jakich miastach, one się odbywają ?
Czy to jest o wiele korzystniejsze od 6miesiecznego kursu ? Pozdrawiam
tisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 09:43   #5
casteam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 80
Re: Policealne studium kosmetyczne??

Witaj !!
Ja się uczę w takim Studium. Wprawdzie dopiero pierwszy rok ale już coś mogę powiedzieć na ten temat Ja uczę się w Żaku (Centrum Nauki i Biznesu ŻAK). Szkoła zapewnia praktyki, kosmetyki i tak dalej no i fajnych wykładowców, chociaż Pani od higieny ma troszkę żle pod czaszką na zajęciach pytała się nas czy ma ładną sukienkę ;p w soboty zawsze mamy wykłady, w niedzielę cały dzień praktyk, wszystkie w tym samym miejscu (praktyki oraz część zajęć mamy w Akademii Estetyki - 1-szy poważny zakład kosmetyczny w naszym mieście). Mnie się bardzo podoba ta szkoła, chociaż wybrałam to studium z dnia na dzień (mam technika hotelarstwa). Żak ma swoje placówki w około 50 miastach, ale wiem, że w Łodzi jest dobre Studium Kosmetyczne. No i myślę, że lepiej ukończyć studium niż jakieś denny kurs który nic nie wniesie do Twojego życia. Bo w studium w ostatnim semestrze czyli czwartym masz specjalizację - po prostu wybierasz to czym się będziesz zajmować póżniej - u mnie dużo dziewczyn wybierze paznokcie i wizaż.
Pozdrawiam
casteam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 13:05   #6
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Re: Policealne studium kosmetyczne??

Witaj - ja ucze sie na 1szym roku w krakowie i uwazam ze jest to swietna szkola dla osob ktore wiedza ze to wlasnie chca robic. Mam 8h praktyki tygodniowo, jesli chcesz mozesz sie duzo nauczyc, pisalam juz na innym watku jak wyglada nauka w tej szkole. Ja jestem bardzo zadowolona choc jest sporo nauki i duzo pieniazkow idzie na czesne i kursy dodatkowe Mimo wszystko jestem szczesliwa ze trafilam na uczciwe studium. Ostrzegam przed placowkami ktore zmieniaja miejsca, i ktore nie maja przedmiotow zawodowych. Wlasnie doszly do nas 4 osoby ktore oszukano w poprzedniej szkole - trzeba bardzo uwazac.
Casteam - kobity od higieny to chyba maja wspolnego fiola - nasza jest nie do zniesienia ;P Zrobila nam test medyczny zamiast z tego co bylo na wykladach - zeby sprawdzic jak nam idzie pisanie testow Kobieta ma zdrowo pod sufitem nie ma co

Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 13:55   #7
baby_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 187
GG do baby_girl
Re: Policealne studium kosmetyczne??

ja tez jestem w studium kosmetycznym w Żaku.Jestem zadowolona,tez mam niestety za malo godzin praktyki ale ogolnie jestem zadowolona,wykladowcy to bardzo wymagajacy ludzie... Zajecia w pracowni kosmetyki sa tez bardzo przyjemne oczywiscie dla kogos kto to lubi Ja sie bardzo ciesze ze to wybralam,w zasadzie tylko to mnie interesuje Po studium chcialabym ukonczyc studia i zostac kosmetologiem Pozdrawiam i zycze powodzenia w podejmowaniu trafnych decyzji
baby_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 10:45   #8
anymore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 111
Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Przeglądałam forum i za bardzo nie znalazłam odpowiedzi na nurtujący mnie problem.

Otóż. Chodzi o szkołę policealną - technik usług kosmetycznych, dwuletnią, prywatną.

Interesuję się kosmetyką. Wręcz obsesyjnie przeglądam fora, czytam różne artykuły.. Chciałabym iść do takiej szkoły policealnej.

Problem zaczyna się, kiedy chodzi o studia. Kosmetologię.
Czy mogę mieć problem znaleźć pracę jako kosmetyczka z tytułem technika w zwykłym salonie kosmetycznym?
Oczywiście zamierzam również skończyć różne kursy. Np. na tipsy.
Kosmetologii za nic w świecie nie dam rady skończyć.

Rozmawiałam z kosmetyczką i powiedziała, że dziewczyny po takiej szkole policealnej bez problemu znajdują pracę.

Czy to prawda, że aby założyć swój własny salon trzeba mieć skończone studia?

Błagam o pomoc.

Jak to jest z tym technikiem usług kosmetycznych i kosmetologią?
Wystarczy mi sam tytuł technika by zdobyć pracę w salonie?

Z góry dziękuję za pomoc
anymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 11:34   #9
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

w tym zawodzie bardziej się liczą umiejętności i doświadczenie niż wykształcenie.
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 11:38   #10
anymore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 111
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez agusia5144 Pokaż wiadomość
w tym zawodzie bardziej się liczą umiejętności i doświadczenie niż wykształcenie.
Czyli spokojnie mogę skończyć tylko szkołę policealną?
Nie będę miała problemu ze znalezieniem później pracy?
anymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 17:38   #11
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez anymore Pokaż wiadomość
Czyli spokojnie mogę skończyć tylko szkołę policealną?
Nie będę miała problemu ze znalezieniem później pracy?
wydaję mi się że problem ze znalezieniem pracy jest teraz zawsze, bez względu na to jaką szkołę skończysz ale myślę że po szkole policealnej nie są dużo mniejsze szanse. Np najwięcej dobrych fryzjerek jest po zawodówce, bez matury itd... a takie są najchętniej zatrudniane.

Edytowane przez agusia5144
Czas edycji: 2010-07-09 o 17:40
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 18:23   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Hej mam pytania:
Czy kosmeyczka może otworzyć własne spa???
Czy aby iść na kosmetologie trzeba zdać maturę z chemii rozszerzonej czy można tylko z biologii rozszerzonej?
Czy któraś z Was może kończyła roczną szkołę spa&wellness ? ...
I jak wrażenia? Nauczyłyście się czegoś?
Ps. Jesli moje pierwsze pytanie będzie na nie to czy może otworzyć własne spa gdy skończy dwuletnie studium i potem roczną szkołę spa&welness???
Bardzo proszę o odpowiedzi

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-08-12 o 16:06
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 18:55   #13
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez anymore Pokaż wiadomość
Przeglądałam forum i za bardzo nie znalazłam odpowiedzi na nurtujący mnie problem.

Otóż. Chodzi o szkołę policealną - technik usług kosmetycznych, dwuletnią, prywatną.

Interesuję się kosmetyką. Wręcz obsesyjnie przeglądam fora, czytam różne artykuły.. Chciałabym iść do takiej szkoły policealnej.

Problem zaczyna się, kiedy chodzi o studia. Kosmetologię.
Czy mogę mieć problem znaleźć pracę jako kosmetyczka z tytułem technika w zwykłym salonie kosmetycznym?
Oczywiście zamierzam również skończyć różne kursy. Np. na tipsy.
Kosmetologii za nic w świecie nie dam rady skończyć.

Rozmawiałam z kosmetyczką i powiedziała, że dziewczyny po takiej szkole policealnej bez problemu znajdują pracę.

Czy to prawda, że aby założyć swój własny salon trzeba mieć skończone studia?

Błagam o pomoc.

Jak to jest z tym technikiem usług kosmetycznych i kosmetologią?
Wystarczy mi sam tytuł technika by zdobyć pracę w salonie?

Z góry dziękuję za pomoc
po studium też jest szansa znaleźć pracę w salonie jak gdyby dalej zależy to od rozmowy kwalifikacyjnej i tak naprawdę jak się zaprezentujesz słownie

Tak można założyć salon po studium a nawet po kursie kosmetyki.
Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Hej mam pytania:
Czy kosmeyczka może otworzyć własne spa???
Czy aby iść na kosmetologie trzeba zdać maturę z chemii rozszerzonej czy można tylko z biologii rozszerzonej?
Czy naprawdę jest dużo wkuwania na kosmetologii wzorów chemicznych;/?
Czy któraś z Was może kończyła roczną szkołę spa&wellness ? ...
I jak wrażenia? Nauczyłyście się czegoś?
Ps. Jesli moje pierwsze pytanie będzie na nie to czy może otworzyć własne spa gdy skończy dwuletnie studium i potem roczną szkołę spa&welness???
Bardzo proszę o odpowiedzi

Ps. Pisząc o otworzeniu spa mam na myśli jaccuzi, saune, bicze wodne, masaże, pielęgnacja twarzy i ciała, manikiur, pedikiur, groty solne
można otworzyć spa. ( nie ma na razie ustawy o tym że salon czy coś innego można otwierać tylko po studiach ) - można to ulokować w spa, ale to są gigantyczne pieniądze jeżeli je masz to życzę powodzenia !
możesz nawet mieć tylko biologie na podstawie itp. kombinacje to zależy od uczelni ale raczej na dzienne lepiej mieć rozszerzenia z tego i z tego na zaoczne czy wieczorowe raczej tak jak na początku pisałam.
Nie raczej dużo jest zadań do rozwiązania i dużo dużo teorii.
ja dopiero będę robić specjalizacje ze spa i odnowy biologicznej co jest to samo co spa&wellness ( więc jeżeli chodzi o roczną szkołę nie pomogę, bo tam jest inaczej )
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 12:43   #14
Anett23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 151
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez anymore Pokaż wiadomość
Przeglądałam forum i za bardzo nie znalazłam odpowiedzi na nurtujący mnie problem.

Otóż. Chodzi o szkołę policealną - technik usług kosmetycznych, dwuletnią, prywatną.

Interesuję się kosmetyką. Wręcz obsesyjnie przeglądam fora, czytam różne artykuły.. Chciałabym iść do takiej szkoły policealnej.

Problem zaczyna się, kiedy chodzi o studia. Kosmetologię.
Czy mogę mieć problem znaleźć pracę jako kosmetyczka z tytułem technika w zwykłym salonie kosmetycznym?
Oczywiście zamierzam również skończyć różne kursy. Np. na tipsy.
Kosmetologii za nic w świecie nie dam rady skończyć.

Rozmawiałam z kosmetyczką i powiedziała, że dziewczyny po takiej szkole policealnej bez problemu znajdują pracę.

Czy to prawda, że aby założyć swój własny salon trzeba mieć skończone studia?

Błagam o pomoc.

Jak to jest z tym technikiem usług kosmetycznych i kosmetologią?
Wystarczy mi sam tytuł technika by zdobyć pracę w salonie?

Z góry dziękuję za pomoc



Myślę, że bez problemu znajdziesz pracę w salonie z tytułem technika Piszę to na swoim własnym przykładzie. W czerwcu skończyłam studium kosmetyczne. W trakcie szkoły zrobiłam sobie staż (8 miesięcy) i od 1 czerwca pracuję już jako kosmetyczka Myślę, że jak się dobrze rozejrzysz to znajdziesz pracę bez większych problemów. Teraz idę na studia, ale tylko dlatego, że bardzo mnie interesuje kosmetologia i chcę poszerzyć swoją wiedzę i mieć wyższe wykształcenie w tym kierunku Życzę powodzenia

PS. A żeby otworzyć salon, studia też nie są potrzebne Wystarczy studium
Anett23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 13:54   #15
anymore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 111
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Dziękuję Wam dziewczyny

Mam nadzieję, że za kilka lat się to nie zmieni :/

I jeszcze jedno bardzo ważne pytanie: Ile mniej więcej zarobię jako kosmetyczka? Z tytułem technika i ukończonymi różnymi kursami. ????

Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez anymore
Czas edycji: 2010-07-12 o 13:56
anymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 15:30   #16
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Dziękuję

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-08-12 o 16:01
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 16:43   #17
Anett23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 151
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez anymore Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam dziewczyny

Mam nadzieję, że za kilka lat się to nie zmieni :/

I jeszcze jedno bardzo ważne pytanie: Ile mniej więcej zarobię jako kosmetyczka? Z tytułem technika i ukończonymi różnymi kursami. ????

Z góry dziękuję za odpowiedź

Z zarobkami jest bardzo różnie w tej branży... Niektóre kosmetyczki mają podstawową stawkę + % od każdej klientki. Inne mają sam % od klientki. W moim przypadku jest tak, że mam stałą stawkę (ponad 1000 zł.) z tym, że jestem zatrudniona na cały etat, a zdarza się, że kosmetyczki są zatrudniane na 1/2 lub 3/4 etatu. Wszystko zależy od pracodawcy.
Anett23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 16:46   #18
anymore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 111
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez Anett23 Pokaż wiadomość
Z zarobkami jest bardzo różnie w tej branży... Niektóre kosmetyczki mają podstawową stawkę + % od każdej klientki. Inne mają sam % od klientki. W moim przypadku jest tak, że mam stałą stawkę (ponad 1000 zł.) z tym, że jestem zatrudniona na cały etat, a zdarza się, że kosmetyczki są zatrudniane na 1/2 lub 3/4 etatu. Wszystko zależy od pracodawcy.
Chciałabym mieć jednak stałą stawkę..

Dorabiasz sobie może w domu?
Zastanawiałam się np. na robieniu tipsów.. Prywatnie. Co jeszcze można robić w domu? Jakieś zabiegi na dłonie, stopy..? Maseczki? Sama nie wiem:/
anymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 17:06   #19
Anett23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 151
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Ja robię tipsy Zawsze możesz robić coś dodatkowego jeśli Ci się to opłaca. Jeśli chcesz robić u siebie w domu, to opłaca się praktycznie wszystko. Ja jednak dojeżdżam do klientki własnym autkiem, więc nie wszystko mi się opłaca. Z tego co wiem są osoby, które robią też w domu hennę, manicure, pedicure, makijaże itp. Ja osobiście zastanawiam się nad tym, żeby przedłużać też rzęsy metodą 1:1, ale najpierw muszę zainwestować w sprzęt, na razie robię to tylko w pracy, ale kto wie, może skuszę się na zakup takiego sprzętu dla siebie
Anett23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 17:41   #20
anymore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 111
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez Anett23 Pokaż wiadomość
Ja robię tipsy Zawsze możesz robić coś dodatkowego jeśli Ci się to opłaca. Jeśli chcesz robić u siebie w domu, to opłaca się praktycznie wszystko. Ja jednak dojeżdżam do klientki własnym autkiem, więc nie wszystko mi się opłaca. Z tego co wiem są osoby, które robią też w domu hennę, manicure, pedicure, makijaże itp. Ja osobiście zastanawiam się nad tym, żeby przedłużać też rzęsy metodą 1:1, ale najpierw muszę zainwestować w sprzęt, na razie robię to tylko w pracy, ale kto wie, może skuszę się na zakup takiego sprzętu dla siebie

Dziękuję za odpowiedź
W sumie też zastanawiam się nad dojeżdżaniem własnym autem.
Ile bierzesz za tipsy? I ile masz mniej więcej z tego zarobku na czysto?
anymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 18:06   #21
Anett23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 151
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Ja biorę w tej chwili 50 zł., bo konkurencja nie daje mi możliwości więcej Zastanawiam się teraz nad podniesieniem ceny, ale też nie mogę za dużo. Najważniejsze, żeby na początek nie dać zbyt niskiej ceny, bo później jest ciężko podnieść jak klientki są przyzwyczajone do danej kwoty. Oczywiście dojeżdżam tylko na terenie swojego miasta, bo inaczej by mi się to nie opłacało, bo żele i ozdoby też trzeba regularnie kupować A na czysto hmm... Różnie z tym jest. Wiadomo stałe klientki to stałe, ale na przykład w okresie wakacyjnym jest więcej chętnych, bo wyjeżdżają na urlopy i chcą mieć ładne paznokcie, ale w sezonie letnim często właśnie robi się paznokcie jednorazowo na urlop. Wiadomo, że raz jest więcej klientek a raz mniej, więc nie jestem w stanie sprecyzować ile dokładnie z tego mam. Zawsze jednak kilka stówek miesięcznie wpadnie Jak masz czas i chętne klientki to i 1000 możesz wyciągnąć, a nawet i więcej Ja niestety pracuję i czas mam ograniczony więc zazwyczaj robię jak mam jakiś wolny dzień lub w weekendy
Anett23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 18:17   #22
anymore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 111
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez Anett23 Pokaż wiadomość
Ja biorę w tej chwili 50 zł., bo konkurencja nie daje mi możliwości więcej Zastanawiam się teraz nad podniesieniem ceny, ale też nie mogę za dużo. Najważniejsze, żeby na początek nie dać zbyt niskiej ceny, bo później jest ciężko podnieść jak klientki są przyzwyczajone do danej kwoty. Oczywiście dojeżdżam tylko na terenie swojego miasta, bo inaczej by mi się to nie opłacało, bo żele i ozdoby też trzeba regularnie kupować A na czysto hmm... Różnie z tym jest. Wiadomo stałe klientki to stałe, ale na przykład w okresie wakacyjnym jest więcej chętnych, bo wyjeżdżają na urlopy i chcą mieć ładne paznokcie, ale w sezonie letnim często właśnie robi się paznokcie jednorazowo na urlop. Wiadomo, że raz jest więcej klientek a raz mniej, więc nie jestem w stanie sprecyzować ile dokładnie z tego mam. Zawsze jednak kilka stówek miesięcznie wpadnie Jak masz czas i chętne klientki to i 1000 możesz wyciągnąć, a nawet i więcej Ja niestety pracuję i czas mam ograniczony więc zazwyczaj robię jak mam jakiś wolny dzień lub w weekendy
Naprawdę, bardzo Ci dziękuję.
Cóż.. przez problemy w domu powtarzałam drugą klasę, gdyż nie mogłam chodzić do szkoły.. Ale nie będę tutaj wdawać się w szczegóły.
Teraz czeka mnie klasa maturalna. I właśnie zastanawiam się nad uzyskaniem tytułu technika.
Obok mnie jest prywatna taka szkoła policealna. 600 zł za semestr.
Zastanawiam się nad złożeniem tam papierów.
W międzyczasie chciałabym właśnie zrobić kurs i zaczać robić tipsy tak jak Ty.
I jeszcze jedno. Jak "zdobywasz" klientki? Ogłoszenia jakieś? Przez znajomych? Trochę się boję, że nie będę właśnie miała klientek. Wśród moich znajomych nie mam co szukać, bo co 5 koleżanka robi tipsy więc konkurencja ogromna, a jak wiadomo uczące się osoby które są na utrzymaniu rodziców nie mają raczej pieniędzy na regularne robienie sobie tipsów, nawet jeśli kosztują te 50 zł.
anymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 18:57   #23
Anett23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 151
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Ja daje ogłoszenia w internecie na różnych portalach. Czasem też na tablicach ogłoszeń na przykład w marketach. Musisz być cierpliwa na pewno ktoś się odezwie. Uwierz, że również osoby, które są na utrzymaniu rodziców robią sobie tipsy Czasem nawet zdarza mi się tak, że dzwoni mama i umawia 16 letnią córkę Zrób kurs i śmiało daj ogłoszenie, a na pewno kurs zwróci Ci się bardzo szybko .
Anett23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 19:02   #24
anymore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 111
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez Anett23 Pokaż wiadomość
Ja daje ogłoszenia w internecie na różnych portalach. Czasem też na tablicach ogłoszeń na przykład w marketach. Musisz być cierpliwa na pewno ktoś się odezwie. Uwierz, że również osoby, które są na utrzymaniu rodziców robią sobie tipsy Czasem nawet zdarza mi się tak, że dzwoni mama i umawia 16 letnią córkę Zrób kurs i śmiało daj ogłoszenie, a na pewno kurs zwróci Ci się bardzo szybko .
Dziękuję.
I jeszcze jedno pytanie.. wybacz, że tak wypytuję.
Twoja działalność jest jakoś zarejestrowana?
Bo niekiedy można zapłacić karę za takie 'nielegalne' usługi chyba, jeśli nie płacisz podatku.. Nie znam się, ale tak mi się właśnie zdaje. ;/
anymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 19:32   #25
Anett23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 151
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Nie jest zarejestrowana Pewnie teraz jak przeczyta to odpowiednia osoba, to będę mieć przechlapane Ale trudno Gdybym robiła u siebie w domu, to pewnie inaczej by to wyglądało, ale jak robię to dorywczo, to nigdzie tego nie zgłaszałam. Z tego co wiem, to nikt nie zgłasza nigdzie, że zajmuje się takimi usługami w domu. Teraz mam taką pracę, że pracuję po 12 h co drugi dzień i już robię głównie stałym sprawdzonym klientkom, więc się o to nie boję.
Anett23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 19:40   #26
anymore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 111
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez Anett23 Pokaż wiadomość
Nie jest zarejestrowana Pewnie teraz jak przeczyta to odpowiednia osoba, to będę mieć przechlapane Ale trudno Gdybym robiła u siebie w domu, to pewnie inaczej by to wyglądało, ale jak robię to dorywczo, to nigdzie tego nie zgłaszałam. Z tego co wiem, to nikt nie zgłasza nigdzie, że zajmuje się takimi usługami w domu. Teraz mam taką pracę, że pracuję po 12 h co drugi dzień i już robię głównie stałym sprawdzonym klientkom, więc się o to nie boję.
w porządku.
Ja właśnie najbardziej boję się, że ktoś mnie wkopie i będę miała problemy :/
Chociaż tyyyyyle osób to robi, że co 3 osobę by musieli za to zamknąc albo coś. xD

Dziękuję za rady i odpowiedzi
anymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 19:46   #27
Anett23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 151
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Żeby co trzecią to byłoby dobrze Ja osobiście nie znam osoby, która robi to legalnie. Jak coś jeszcze będziesz chciała wiedzieć to śmiało pytaj Pozdro
Anett23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 20:18   #28
kasiek1644
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Hej!
Mam problem z wyborem studiów. Nie wiem czy jeśli chce być kosmetyczką i mieć swój gabinet mam wybrać studia kosmetologiczne czy technika usług kosmetycznych proszę o pomoc
pozdrawiam
kasiek1644 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 06:16   #29
Anett23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 151
Dot.: Technik usług kosmetycznych. pomocy!

Cytat:
Napisane przez kasiek1644 Pokaż wiadomość
Hej!
Mam problem z wyborem studiów. Nie wiem czy jeśli chce być kosmetyczką i mieć swój gabinet mam wybrać studia kosmetologiczne czy technika usług kosmetycznych proszę o pomoc
pozdrawiam
Cześć
Tak jak już wyżej było napisane jeśli chcesz mieć gabinet i po to jest Ci potrzebne tylko wykształcenie, to wystarczy studium kosmetyczne albo nawet kurs. Ja jestem po studium i jestem zadowolona, a na studia idę teraz tylko z zamiłowania do tego kierunku, żeby poszerzyć wiedzę
Anett23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 13:55   #30
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
studium kosmetyczne

Założyłam ten wątek,poniewaz chciałabym sie wybrać na to studium ale nie wiem za bardzo czego sie spodziewać,trudno tam jest?jakie przedmioty?można dostac potem spokojnie prace?
pozdrawiam
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-19 13:12:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.