Dieta oczyszczająca - kasza jaglana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-13, 20:22   #1
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88

Dieta oczyszczająca - kasza jaglana


Hej
Jutro zaczynam oczyszczać organizm
Kto ze mną ???

Najlepszy sposób na oczyszczenie organizmu nie przez głodówke to monodieta jaglana.
Ja narazie zaczyman 3 dni bo nie wiem czy bym wytrzymała jedząc samą kaszę przez 10 dni bez żadnych warzyw czy owocó.

Więc narazie zakładam sobie 3 dni jaglanej

A wy może dacie radę więcej

__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 20:42   #2
monia mama
Raczkowanie
 
Avatar monia mama
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chojnice
Wiadomości: 315
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

a jak taka dieta wyglada? no i witam zapraszam na watek ponad 90 kg na liczniku...
__________________
13.04.2013 waga 110kg:mur
110-109.5108-107-106-105-104-103-102-101
cel 100
cel 90
cel 80
cel 70
meta byc z siebie dumna
monia mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 20:58   #3
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Jest to monodieta czyli przez 3 dni je się samą kasze jaglaną
Różnie są założenia ile można zjeść kaszy jaglanej.
Jeżeli dodatkowo chcemy się pozbyć jakiś kg to możemy zastosować system 200 g przez cały dzień czyli gotujemy kasze jaglaną dzielimy ją na 4-5 porcji i wcinamy w ciągu dnia. do tego dużo dużo pijemy.
Kasza jaglana jest bardzo sycąca posiada dużo wartości odżywczych więc na pewno poprzez ograniczenie jedzenia nie pozbawimy się potrzebnych składników mineralnych.

A co najważnejsze kaszke możemy przyprawić kardamonem bądź imbirem które wspomagają trawienie.

Inne wercje diety oczyszczającej zakładają że można zjeść do 0.5 kg kaszki dziennie --> Kaszka jaglana 100 g = 349 kcl
__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 21:58   #4
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Bardzo lubię kasze także jaglaną. I uważam ,że jest zdrowa i wartościowa.
Ale gdybym ją musiała jeść trzy dni pod rząd to pewnie by mnie od niej odrzuciło na długo.

Jaki jest cel jedzenia samej kaszy? czy nie można do niej dodać warzyw i owoców a kaszy nieco mniej?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 22:19   #5
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Bardzo lubię kasze także jaglaną. I uważam ,że jest zdrowa i wartościowa.
Ale gdybym ją musiała jeść trzy dni pod rząd to pewnie by mnie od niej odrzuciło na długo.

Jaki jest cel jedzenia samej kaszy? czy nie można do niej dodać warzyw i owoców a kaszy nieco mniej?

żeby lepiej oczyścić organizm dopiero po 3 dniach można dodać do kaszki jakies inne rzeczy typu warzywa owoce
__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 22:42   #6
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Cytat:
Napisane przez _puszek_ Pokaż wiadomość
żeby lepiej oczyścić organizm dopiero po 3 dniach można dodać do kaszki jakies inne rzeczy typu warzywa owoce
Ale co się oczyszcza? przewód pokarmowy, krew?

Trzy dni to jeszcze można zaryzykować na tak monotonną dietę. Ale 10 to za dużo bo kasza mimo ,że wartościowa nie ma wszystkich witamin np. wit.C.

Będę śledzić wątek. Jeśli możesz to proszę opisuj jak Ci idzie, jakie masz odczucia.Powodzenia.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 08:36   #7
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ale co się oczyszcza? przewód pokarmowy, krew?

Trzy dni to jeszcze można zaryzykować na tak monotonną dietę. Ale 10 to za dużo bo kasza mimo ,że wartościowa nie ma wszystkich witamin np. wit.C.

Będę śledzić wątek. Jeśli możesz to proszę opisuj jak Ci idzie, jakie masz odczucia.Powodzenia.
Do głównych zalet stosowania tej mono dniety należy to że kasza jaglana
wzmacnia nerki, harmonizuje śledzionę oraz żołądek, i usuwa tzw. wilgoć z organizmu, która jest przyczyną częstych stanów zapalnych, m.in. górnych dróg oddechowych do tego oczyszcza jelita czyli usuwa toksyny z organizmu, wzmacnia włosy skóre i paznokcie bo posiada krzemionke więc myślę że same zalety a głodna nie będę chodzić bo kasza jaglana jest bardzo sycąca
__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 08:47   #8
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

sama kasza bez sosiku bez masełka?

ogólnie bardzo lubię kaszę i być może zdecyduję się na taką 3-dniówkę napisz proszę coś więcej

jaki efekt można uzyskać?
jaki jadłospis po 3- dniach dalej kasza?
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 22:26   #9
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Cytat:
Napisane przez anex_1989 Pokaż wiadomość
sama kasza bez sosiku bez masełka?

ogólnie bardzo lubię kaszę i być może zdecyduję się na taką 3-dniówkę napisz proszę coś więcej

jaki efekt można uzyskać?
jaki jadłospis po 3- dniach dalej kasza?
Aby odtruć organizm zaleca się spożywanie kaszy jaglanej 5 razy dziennie przez co najmniej 3 dni (może trwać maksymalnie do 14 dni). Wiadomo im dłużej wytrzymamy jedząc tylko kaszę tym lepiej oczyścimy organizm. Dieta ta nawilży ciało, a my będziemy czuć się lekko (ze względu na oczyszczoną wątrobę i przeczyszczone jelita). Między posiłkami zaleca się wypijanie dużej ilości płynów – wody oraz naparów ziołowych i całkowitym (czasowym) wyeliminowaniu kawy i herbaty. Taki detoks można przeprowadzić kilka razy w roku – najlepiej oczyszczania dokonać jesienią (przez detoks pozbywamy się składników mogących wychładzać organizm, ponadto kasza jaglana
wzmacnia organizm, co jest istotne przed okresem zimy) lub wiosną.

Jednakże jeżeli nie jesteś w stanie wytrzymać jedząc samą kaszę to możesz urozmaicić posiłki wprowadzając warzywa (dobrym dodatkiem jest kalafior), dodając do krupnika albo jedząc z jabłkiem. Oczywiście efektywność takiej diety będzie mniejsza niż przy stosowaniu monodiety, ale i tak jest to dobre rozwiązanie.

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ale co się oczyszcza? przewód pokarmowy, krew?

Trzy dni to jeszcze można zaryzykować na tak monotonną dietę. Ale 10 to za dużo bo kasza mimo ,że wartościowa nie ma wszystkich witamin np. wit.C.

Będę śledzić wątek. Jeśli możesz to proszę opisuj jak Ci idzie, jakie masz odczucia.Powodzenia.

Info dotyczące dzisiejszego dnia.
Jestem pełna wigoru w pracy cały czas się śmiałam... w ogóle nie byłam głodna. Pierwszą porcję kaszy jaglanej zjadłam ok 11 i dopiero jak wróciłam z pracy zjadłam drugą porscję.
czyli łącznie 150 g. Wiem że powinno się ją rozdzielać po 50 g, ale chciałam zjesć bardziej kaloryczne śniadanie dlatego pierwsza porcja liczyła 100 g. ale już widze efekty że brzuszek się zmniejszył kaszka usuwa wilgoś bo bardzo dużo pije. Więc jak narazie dzień 1 z kaszą jaglaną uważam za udany

Zobaczymy czy jutro tez będzie tak ok jak dziś i czy będę miała tyle samo energii. Bo jutro też muszę najpierw zjeść 100 g kaszy bo muszę mieć energie na cały dzień pracy ^^
__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 23:47   #10
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

też z chęcią będę śledzić Twoje poczynania. za kaszę w jakiekolwiek postaci dam sobie ręce uciąć. może Twoje przemyślenia będą motywacją.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 00:54   #11
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Diety oczyszczające są świetne od czasu do czasu , muszę wypróbować Twoją.
A gdyby dołożyć jabłka do tej kaszy ? Myślisz , że będzie gorszy efekty ?
Bo jeżeli jabłka są tak bogate w błonnik to myślę , że pozytywnie wpłynie to na perystaltykę jelit .

Zobaczę jutro czy w lodówce nie mam niczego co się może zepsuć i jeżeli nie to zacznę od jutra
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 07:39   #12
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Tak jak pisałam będzie troszeczkie mniejszy efekt niż podczas monodiety, dopiero po 3 dniach można dodawać inne rzeczy typu jabłka gdyż jednak jabłka zawierają w sobie cukier, więc warto 3 dni wytrzymać na samej kaszy jaglanej ^^

Ja czuję się świetnie właśnie gotuje mi się kaszka a ja się zbieram do pracy. Czuje się lekko już po pierwszym dniu ^^ więc co będzie po trzecim dniu ^^
__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 07:48   #13
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Może i ja się skuszę od poniedziałku?
Pewnie nie wytrzymam 3 dni bo mam truskawki i czereśnie w ogródku i się nie oprę aby ich nie jeść.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 11:48   #14
Tusia forte
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusia forte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 059
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

W moim jadłospisie kasza jaglana stanowi stałe miejsce już od ładnych paru lat Jem ją prawie codziennie, przeważnie na śniadanie. Polewam jogurtem naturalnym i dodaję rodzynki, lub połowę banana. Świetny posiłek dodający energii na cały poranek( zabrzmiało trochę jak reklama :P) Takie oczyszczanie poprzez jedzenie samej kaszy jest bardzo skuteczne w czasie przeziębienia lub innych chorób. Działa jak lekarstwo i szybko stawia na nogi. Wiem to z własnego doświadczenia Dlatego takie oczyszczanie ma jak najbardziej sens. Dołączam się również na taki 3 dniowy "maraton" jaglany
__________________
biegam, tańczę i pompuję od 14.03.14

noticemysoul

Is there a cure for this pain
Maybe I should have something to eat
But food wont take this emptiness away
Im hungry for you my love
Tusia forte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:10   #15
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Odp: Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Cytat:
Napisane przez _puszek_ Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam będzie troszeczkie mniejszy efekt niż podczas monodiety, dopiero po 3 dniach można dodawać inne rzeczy typu jabłka gdyż jednak jabłka zawierają w sobie cukier, więc warto 3 dni wytrzymać na samej kaszy jaglanej ^^

Ja czuję się świetnie właśnie gotuje mi się kaszka a ja się zbieram do pracy. Czuje się lekko już po pierwszym dniu ^^ więc co będzie po trzecim dniu ^^
To tak zrobie , niestety nie od dzisiaj bo mam truskawki ktore zaraz sie zepsuja .

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:26   #16
cherleaderka
Raczkowanie
 
Avatar cherleaderka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 33
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Dołączam się. Kupiłam pół kg kaszy i zastanawiałam się co z nią zrobić. Od poniedziałku zaczynam . Po zimie przytyło mi się 5 kg, brzuszek troszkę urósł, zobaczymy co z diety wyjdzie. Nie mam precyzyjnej wagi. Ile to będzie jedna porcja, pół szklanki?

Jakie płyny można pić. Wodę, miętę, szałwie czy może soki i herbatę.
cherleaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:33   #17
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Cytat:
Napisane przez cherleaderka Pokaż wiadomość
Dołączam się. Kupiłam pół kg kaszy i zastanawiałam się co z nią zrobić. Od poniedziałku zaczynam . Po zimie przytyło mi się 5 kg, brzuszek troszkę urósł, zobaczymy co z diety wyjdzie. Nie mam precyzyjnej wagi. Ile to będzie jedna porcja, pół szklanki?

Jakie płyny można pić. Wodę, miętę, szałwie czy może soki i herbatę.
Autorka pisała , że wodę . Nie wolno herbaty , kawy , soków .

Mam szklankę , która ma 330 ml , zważę dzisiaj lub jutro ile to jest kaszy i dam Ci znać . Chyba , że masz jakąś inną miarkę i wiesz ile to jest ml to daj znać to tyle ml zważę kaszy .
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:05   #18
cherleaderka
Raczkowanie
 
Avatar cherleaderka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 33
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

zwykła prosta szklanka ma 250 ml
cherleaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:07   #19
karolaajna
Raczkowanie
 
Avatar karolaajna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 93
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Cześć dziewczyny. Możliwe, że też się skuszę na te 3 dni oczyszczania, bo słyszałam, że przed dietą warto takie coś zrobić. Wiec kto wie.. na razie czekam na relacje Trzymam kciuki!
karolaajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 19:28   #20
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Ja jestem drugo dzień an diecie jaglanej.
Mam takiego powera że na prawde Jaglana rządzi jest to przecież KRÓLOWA KASZ, niestety tak sporadycznie jest u nas na stołach.
Ja w sumie też cały czas ją jem robie ciastka z niej placki jest dobra w każdej postaci.
I powiem Wam że jak nie będzie mi się obiadów robić to na pewno taką porcje miseczki zjem i wystarczy mi na cały dzień.
Najlepiej takie oczyszczanie gdzie de facto dostarcza się mało kalorii rozpocząć w weekend lub kiedy też nie ma się wiele robić bo organiza musi się przzwyczaić do zmniejszenia przyjmowanych posiłków.
Dziennie maksymalnie można zjeść 0,5 kg = 1750 kal.
Jeśli zależy nam na straceniu dodatkowego kilograma to 200 g = 700 kal

Mi jak narazie do normalnego funkcjonowania wystarczy 200 g kaszy wczoraj zjadłam 150 g dziś w sumie też 150 g. Ale taka porcja podzielona na 4/5 posiłków to powinno być 50 g kaszy... Ale można jak najbardziej na raz zjesć 100 g a potem wieczorem na obiado kolacje kolejne 50/100 g

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Tusia forte Pokaż wiadomość
W moim jadłospisie kasza jaglana stanowi stałe miejsce już od ładnych paru lat Jem ją prawie codziennie, przeważnie na śniadanie. Polewam jogurtem naturalnym i dodaję rodzynki, lub połowę banana. Świetny posiłek dodający energii na cały poranek( zabrzmiało trochę jak reklama :P) Takie oczyszczanie poprzez jedzenie samej kaszy jest bardzo skuteczne w czasie przeziębienia lub innych chorób. Działa jak lekarstwo i szybko stawia na nogi. Wiem to z własnego doświadczenia Dlatego takie oczyszczanie ma jak najbardziej sens. Dołączam się również na taki 3 dniowy "maraton" jaglany

Jak super tak sporadycznie słysze że ktoś je kaszkę jaglaną a tu proszę ja też uwielbiam takie śniadanie
A ja jeszcze lubie robić budyń z kaszy jaglanej bądz ciastka. Ale gdzieś ostatnio wyczytałam że można z kaszki jaglanej zrobić lody ^^ Więc muszę się skusić, ale to dopiero od lipca, bo postanowienie czerwcowe mam że nie jem lodów ;p

heh
__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 09:28   #21
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

3 dzień z kaszką jaglaną czas rozpocząć
Dziś siedze w domu więc będę mogła sobie sobie podzielić porce kaszy jaglanej na 4 posiłki.
Teraz czas na śniadanko czyli miseczka kaszki jaglanej
I chce się pochwalić brzuszek mi sie robi płaski czyli woda z organizmu jest uwuwana i wyciągana przez jaglaną

Myślę że w pn już na śniadanie zjem sobie też kaszkę jaglaną ale za to z rodzynkami i bananem na mleku ach
__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 12:16   #22
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Mam takie pytanko, mianowicie jak tam z wypróżnianiem u Ciebie? Wiem, że kasze to ogólnie produkty poprawiające przemianę materii, ale ciekawi mnie jak to wygląda w takiej monodiecie, czy nie ma zaparć itd.
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 12:22   #23
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

jeśli odpowiednio dużo będziesz piła to wypróżnienia są normalnie, nie ma zaparć, do tego ja jeszcze pije herbatkę z mięty pieprzowej która wspomaga prace jelit


Więc taka monodieta jest jak najbardziej bezpieczna, ogólnie warto kasze jaglanej włączyć do codziennej diety. Dietetycy zalecają jedzenie jej szczególnie na śniadaniie bo daje nam kopa na cały dzień i spokojnie można funkcjonować aż do obiadu bądź obiado kolacji
__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 17:34   #24
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Mam kaszę jaglaną i jadam ją co kilka dni naprzemiennie z owsianką, kaszą gryczaną, jęczmienną.

Spróbuję jutro cały dzień na kaszy jaglanej. Rano ugotuję na cały dzień.
Jeden dzień to na pewno wytrzymam a jak dobrze pójdzie to może i drugi i trzeci.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 17:40   #25
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

A ja dziś że miałam dużo dużo jednak spraw do załatwienia to zdecydowanie 700 kal mi nie dodało energii więc dlatego zwiększyłam sobie ilość kaszy nawet do 600 g Ale jak wyczytałam kasze można jeść bez ograniczeń dlatego że przy monodiecie organizm to co zjemy szybko spala, a kasza dopiero po dodaniu tłuszczu staje się bardziej kaloryczna i ciężej ją się trawi co może powodować przytycie a tak to można się ja objadać do woli

I pamiętajcie nie rozgotujcie kaszy lepiej dodać mniej wody, gdyż wtedy lepiej wchłonie wilgoć którą mamy w organiźmie
__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 20:32   #26
5287fbd816f6100f127b74ceb000e25853ab3de7_5f7a53f2a8770
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 536
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Hej ja jutro jak dołączam do was, tylko kupie kaszę na razie planuję 3 dni, jak się uda to dłużej może nawet 10dni ale wątpie że wytrzymam. Będę tu wpadać i relacjonować jak idzie Powodzenia wszystkim
5287fbd816f6100f127b74ceb000e25853ab3de7_5f7a53f2a8770 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 20:43   #27
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Odp: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Ja tez od jutra ,, bo dzisiaj mialam grila , jeszcze dzisiaj zwazem wam kasze i przelicze na ml , bo kasze juz zakupilam i moge to zrobic

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 20:47   #28
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Cytat:
Napisane przez _puszek_ Pokaż wiadomość
A ja dziś że miałam dużo dużo jednak spraw do załatwienia to zdecydowanie 700 kal mi nie dodało energii więc dlatego zwiększyłam sobie ilość kaszy nawet do 600 g Ale jak wyczytałam kasze można jeść bez ograniczeń dlatego że przy monodiecie organizm to co zjemy szybko spala, a kasza dopiero po dodaniu tłuszczu staje się bardziej kaloryczna i ciężej ją się trawi co może powodować przytycie a tak to można się ja objadać do woli

I pamiętajcie nie rozgotujcie kaszy lepiej dodać mniej wody, gdyż wtedy lepiej wchłonie wilgoć którą mamy w organiźmie
Nie bardzo rozumiem to zalecenie. Przecież i tak musimy pić więc jakie ma znaczenie czy kasza wchłonie podczas gotowania o pół szklanki wody więcej czy sama tę wodę wypiję po zjedzeniu kaszy albo w trakcie jedzenia ?

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Mam nadzieję, że stopień rozgotowania kaszy nie ma znaczenia i zaczynam jutro.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 22:45   #29
_puszek_
Raczkowanie
 
Avatar _puszek_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Ma znaczenie, gdyż po posiłku nie pije się przecież przez min 30 min więc jeśli będzie ugotowana na sypko to jak najbardziej wchłonie więcej wody z organizmu usunie zbędny śluz.
Jest doskonała też dla kobiet które obficie miesiączkują

Aaaa i żeby wytrwać w postanowienu jako urozmaicenie można sobie uprażyć kasze najpierw na patelni i dopiero zalać wodą wtedy na pewno jest smaczniejsza bo smakuje jak hmm... orzeszki więc też polecam ją jeść w takiej wersji byle bez soli i bez tłuszczu i wtedy będzie wszystko ok i monodieta wyjdzie na zdrowie
__________________
57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
_puszek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:37   #30
5287fbd816f6100f127b74ceb000e25853ab3de7_5f7a53f2a8770
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 536
Dot.: Dieta oczyszczająca - kasza jaglana

Hej ja właśnie wcinam kaszę, ale jakaś dziwna jest, nie jest sypka, raczej kleista ale w środku trochę twardawa. Gotowałam jakieś 12min a wcześniej uprażyłam. W smaku nie jest najgorsza. Ugotowałam ok 200g dużo tego wyszło, będe miała na jakieś 4 porcje i to nie małe ledwo co jem tą pierwszą
5287fbd816f6100f127b74ceb000e25853ab3de7_5f7a53f2a8770 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-27 18:22:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.