jak nie jeść słodyczy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 11:44   #31
brokol
Przyczajenie
 
Avatar brokol
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
GG do brokol
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

Cytat:
Napisane przez kalinka 007 Pokaż wiadomość
W sumie każde słodkie paskudztwo by zadziałało, ale gorzka czekolada jest do tego zdrowa (a przynajmniej tak sobie mówmy ). Wyroby czekoladopodobne też potrafią konia powalić, tak samo jak te asfalty od Haribo: http://www.nutsonline.com/images/items/05418l2352.jpg (tak, to się JE). Podobno Duńczycy (?) jedzą je z dodatkiem soli morskiej
Jadłam kiedyś takie, ochyyyda . Ale teraz na szczęście nie mogę jeść żadnych żelków, bo po jednym ugryzieniu mam przeszywający ból , więc ich nie jem.
__________________

Enemy of mine
I'm just a stranger in a strange land
Running out of time.

Angel or a demon
I gave up my soul.


brokol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 12:34   #32
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

Ja ogólnie zawsze lubiłam jeść słodycze ale zawsze byłam szczupła więc mogłam sobie na nie pozwolić. W czasie ciąży słodycze zwłaszcza cisto i wszystko co czekoladowe mogłam pochłanaić w ogromnych ilościach. No i przyszedł czas że po ciąży musiałam duuuzo schudnąć i rozstać się z moimi słodkościami. Potrafiłam cały dzień nie jeść nic pożywnego tylko najadałam się słodkim. Kartonik ptasiego mleczka miałam na godzinę!!Miałam kilka podejść, aż w końcu się udało, nie jem słodyczy od 4 miesięcy schudłam juz 10 kg i zostało jeszcze z 5-6 kg. Ale chrom jem regularnie bo czuję że mi pomaga. Mam teraz taką blokadę w sobie i samozaparcie że nawet słodzika nie używam, i co najważniejsze osoba jedząca przy mnie juz mnie nie drażni tak jak kiedyś, no i może leżec nawet ptasie mleczko i tak nie ruszę!!!Poprostu przyszedł czas że zablokowałam się w sobie i powiedziałąm NIE!!Wytrzymam bo chcę lepiej wyglądać. A słodycze zastępujuę ulubionym warzywem(ja lubię np. groszek zielony z puszki ma mało kalorii a jest pyszny) lub jogurtem naturalnym z wkrojonym owocem lub serek homogenizowany waniliowy.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez brokol Pokaż wiadomość
Jadłam kiedyś takie, ochyyyda . Ale teraz na szczęście nie mogę jeść żadnych żelków, bo po jednym ugryzieniu mam przeszywający ból , więc ich nie jem.
W Dani jedzą Lakrydy, to są żelki słodko słone smakują jak lekarstwo. Trzeba je naprawdę lubić bo ochydne są
__________________
Some say love it is a river
That drowns the tender reed.
Some say love it is a razor
That leaves your soul to bleed.
Some say love it is a hunger
An endless, aching need
I say love it is a flower,
And you it's only seed...........



-The Rose-

Edytowane przez Karolina2211
Czas edycji: 2010-08-18 o 12:35
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:38   #33
haku174
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

Cytat:
Napisane przez jakasx Pokaż wiadomość
oduczyłam sie jeść smażonego mięsa poprostu mnie do niego nie ciągnie i pomimo że mam na niego pozwolenie to nie jem, nie jem już bułeczki z masełkiem do kalafiora do tego tez mam wstręt jestem w stanie nie jeść jak nie ma w domu pizzy o zapiekankach juz nie wspomne.ale kurcze dlaczego w takim razie nei oduczyłam sie jesć słodyczy?jak sprawić żeby ich nie jesć?jak zjem jedno ciasto to juz później z 1kg ciastek wiec nei moge tego jeść bo utyłam 5kg w miesiąc. co robić jak oduczyć się?jest jakiś sposób( teraz to tylko pusty portfel)
Ja kiedy byłam na diecie wyobrażałam sobie jak będzie wyglądało moje ciało po zrzuceniu paru kilo i to była moja największa mobilizacja no i gumy do żucia też się przydadzą .
haku174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 10:38   #34
nina1406
Wtajemniczenie
 
Avatar nina1406
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 833
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

ostatnio jak byłam na zakupach przeżyłam szok! przymierzałam spodnie, które powinny być na mnie dobre, ale niestety - uda okazały się za grube... postanowiłam sobie nie jest słodyczy i jak na razie idzie mi dobrze
nina1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:48   #35
lorcia7356
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

Ja naprawdę nie mogę żyć bez słodyczy. Próbowałam ale nic z tego
Próbowałam również wyobrażać sobie jak będę wyglądać po kolejnym słodyczu ale również nic!
Naprawdę nie wiem co mam zrobić.Słyszałam,że po odstawieniu słodyczy można dużo schudnąć...mam nadzieję że to prawda
Kurcze może któraś z was mogłaby mi pomóc.Czytałam już tyle for typu zastąp słodycze owocami... nic żadne techniki motywacji nie dają rezultatów
lorcia7356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 17:24   #36
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

Cytat:
Napisane przez lorcia7356 Pokaż wiadomość
Ja naprawdę nie mogę żyć bez słodyczy. Próbowałam ale nic z tego
Próbowałam również wyobrażać sobie jak będę wyglądać po kolejnym słodyczu ale również nic!
Naprawdę nie wiem co mam zrobić.Słyszałam,że po odstawieniu słodyczy można dużo schudnąć...mam nadzieję że to prawda
Kurcze może któraś z was mogłaby mi pomóc.Czytałam już tyle for typu zastąp słodycze owocami... nic żadne techniki motywacji nie dają rezultatów
Jedyna opcja to się zaprzeć i przez 3 miesiące nie ruszać słodyczy (również nie pić słodzonych napojów. Zamiast coli - wybrać colę light/zero). Po takim detoksie nie będziesz już na nie miała ochoty. Dla mnie np. są obrzydliwe i nie rozumiem, jak można je jeść. Tzn jestem w stanie zrozumieć domowe ciasto czy np. daktyle w czekoladzie, dobrą firmową, gorzką czekoladę, ale batonów nie zdzierżę - sama chemia.

Żeby było łatwiej, możesz sobie kupić słodzik i z niego przyrządzać "słodycze" i desery. Po jakimś czasie nawet na słodzik nie będziesz miała ochoty.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:12   #37
lorcia7356
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

Dziękuję
Ale czy słodzik nie jest zbyt sztuczny?
Choruję na niedoczynność tarczycy i chciałabym uniknąć tych wszystkich produktów z chemią (no hmmmmm...słodycze to w dużej części sama chemia).
Spróbuję od dzisiaj jeszcze (mama nadzieję że mi się uda).
Kurcze... no właśnie wypadałoby chociaż a ten czas pozbyć się słodyczy.
Czyli prosto: woda, owoce...żadnych słodyczy...A ......i jeszcze mam pytanie czy dobry byłby brązowy cukier zamiast słodzika?
lorcia7356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 18:17   #38
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

Cytat:
Napisane przez lorcia7356 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Ale czy słodzik nie jest zbyt sztuczny?
Choruję na niedoczynność tarczycy i chciałabym uniknąć tych wszystkich produktów z chemią (no hmmmmm...słodycze to w dużej części sama chemia).
Spróbuję od dzisiaj jeszcze (mama nadzieję że mi się uda).
Kurcze... no właśnie wypadałoby chociaż a ten czas pozbyć się słodyczy.
Czyli prosto: woda, owoce...żadnych słodyczy...A ......i jeszcze mam pytanie czy dobry byłby brązowy cukier zamiast słodzika?
Żadnych owoców. Owoce to też cukier, a nawet gorszy. Fruktoza w przeciwieństwie do sacharozy w nadmiarze od razu odkłada się w tłuszcz.

Nie, brązowy cukier nie będzie lepszy, bo to praktycznie to samo co biały cukier, tylko nieoczyszczony. Musisz unikać wszelkich węglowodanów prostych jak ognia.

Co do szkodliwości słodzika - nie wykazano takiej.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:26   #39
lorcia7356
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

sorry w ogóle,że piszę o tak oczywistych sprawach i oczekuję odpowiedzi lub porady w tak banalnej sprawie ale naprawdę gdy ktoś bezpośrednio "doradzi mi" co mam robić, to od razu bardziej to biorę do siebie.


---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

yhmmm... no ale chyba mogę zjeść chociaż jeden owoc typu niech będzie jabłko lub gruszka no na jakiś czas(3 razy w tygodniu lub częściej) pamiętając o tym,żeby nie pożerać ich tonami.

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

ok, na początek spróbowałabym bez słodzika czy cukru...
lorcia7356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:29   #40
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

Jak zjesz sobie jedno kwasne jablko dziennie to nie przytyjesz, poza tym jablka maja jedne z najnizszych IG wiec nie zwiekszaja ochoty na slodkie
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:43   #41
lorcia7356
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

aha...no to git
Czyli powiedzmy (napiszmy raczej) owoce nie tonami i nie słodkie(banany odpadają).
A może któraś z was zna jakieś witaminy(-najlepiej) na spowodowanie mniejszego apetytu na słodycze?

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Słyszałam coś o chromie no ale jedni piszą że pomaga drudzy,że nie więc nie wiem.
Na razie planuję przystopować ze słodyczami.Jeśli mi się uda to będę bardzooooo zadddddowwwwollona!
Muszę,też pilnować tego,żeby braku słodyczy nie zajadać czymś innym.
Najlepiej by było gdybym w ogóle przeszła na dietę no ale.... mam tona uwadze.
lorcia7356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 19:53   #42
fach80
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

najprościej przerzucić się na coś takiego http://panorzeszek.pl/produkt/suszon...morele-suszone
fach80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 07:00   #43
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

Cytat:
Napisane przez fach80 Pokaż wiadomość
najprościej przerzucić się na coś takiego http://panorzeszek.pl/produkt/suszon...morele-suszone
A jaki to ma sens? Poza tym nie mogłaś napisać, że "najprościej przerzucić się na owoce suszone/morele", a nie reklamować firmę. ?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 21:15   #44
fasolinno
Rozeznanie
 
Avatar fasolinno
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 923
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

hej,

jestem strasznie łakoma na słodkie , pożeram tego masę i dupsko mega rośnie , próbowałam już różnych rzeczy ale od jutra chce się ze słodyczami rozstać na dłużej, moze tym razem się uda ....
ktoś się dołącza na odtrucie ?
__________________
było 71..... - zmierzałam do 62 osiągnęłam 60 a teraz bywa różnie ...
jestem stworzona do bycia szczupłą
walczę dalej ...
fasolinno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 20:31   #45
lorcia7356
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: jak nie jeść słodyczy?

haha dobrze powiedziane z tym odtruwaniem xd
moim zdaniem to najlepszy jest umiar.Możesz jeść słodycze ale nie w ogromnych ilościach
Trzeba pamiętać,że taki szybki wzrost cukru przekłada się na dodatkowe kilosy:/
W końcu musimy jeść nie na zapas ale tyle ile potrzebujemy.
W większości przypadków jemy z nudów,albo mylimy pragnienie z głodem..
rzeczywiście jak się zawzięłam i przestałam jeść słodycze na około 2 tyg. to już po tyg. czułam różnicę...
jesteś bardziej energiczna,czujesz sie lepiej aha i jeśli sobie pomyślisz,że dałaś rade wytrwać to lepszy humor masz na 100%

znalazłam ostatnio fajny blog o zdrowym odżywianiu;p

http://psychodietetykanaustach.blogspot.com/

aha! i +ćwiczenia na boczki ,cudo! https://www.youtube.com/watch?featur...&v=r_J8btnIEKQ




TRZYMAM KCIUKI ZA DETOKS!;p
lorcia7356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.