Tampony czy podpaski - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-25, 12:49   #31
201612201548
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: N.
Wiadomości: 142
Dot.: Tampony czy podpaski

.

Edytowane przez 201612201548
Czas edycji: 2015-04-14 o 09:02
201612201548 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 07:13   #32
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Tampony czy podpaski

Trochę się jednak wystraszyłam 'straszeniem' tamponami Tym że tampon tkwi we mnie parę godzin, no i krew w tamponie styka się ze ścianką i baktreie itd itd W sumie nie wiem co o tym myśleć. Trochę zmniejszyłam ilość używanych tamponów do większych wyjść typu - wesele albo inne uroczystości.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 12:26   #33
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Tampony czy podpaski

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
nie chcę zakładać nowego tematu a chciałam się dowiedzieć czego używacie? tamponów czy podpasek?
Co wygra na forum wizaz?
Pytam, bo ostatnio często słyszę o szkodliwości tamponów. Sama stosuje tampony na zmianę z podpaskami.
Więc używam tamponów a wy? czy jest ktoś kto nigdy nie uzywał i nie ma zamiaru 'nosić' tamponka?

Ja używam czyli 1 -0 dla tamponów
No, jak ktoś rąk nie myje przed aplikacją tamponu i po niej, i w ogóle coś mu tam dzwoni, ale nie bardzo wiadomo w którym kościele, to potem choruje, z własnej winy, bo primo o higienę zadbać nie umie, secundo poczytać o tamponach mu się nie chce ...
I takie osoby przez swoje głupie gadanie tworzą idiotyczne, bezpodstawne mity, na przykład na temat tamponów.
Gdzieś czytałam, że najgorsze co można zrobić, to założyć tampon jeszcze zanim pojawi się krew, tamponu nie wolno założyć, jeżeli nie ma krwi, to najprostsza droga do infekcji, może nawet do szoku toksycznego.
Moim zdaniem warto po nie sięgnąć , ja osobiście używam i podpasek i tamponów, w pewnych sytuacjach są po prostu niezbędne.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 05:41   #34
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Tampony czy podpaski

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
No, jak ktoś rąk nie myje przed aplikacją tamponu i po niej, i w ogóle coś mu tam dzwoni, ale nie bardzo wiadomo w którym kościele, to potem choruje, z własnej winy, bo primo o higienę zadbać nie umie, secundo poczytać o tamponach mu się nie chce ...
I takie osoby przez swoje głupie gadanie tworzą idiotyczne, bezpodstawne mity, na przykład na temat tamponów.
Gdzieś czytałam, że najgorsze co można zrobić, to założyć tampon jeszcze zanim pojawi się krew, tamponu nie wolno założyć, jeżeli nie ma krwi, to najprostsza droga do infekcji, może nawet do szoku toksycznego.
Moim zdaniem warto po nie sięgnąć , ja osobiście używam i podpasek i tamponów, w pewnych sytuacjach są po prostu niezbędne.
Hmm, o higienę dba się nie tylko stosując tampony, myślałam że to jasne Raczej słyszę (czytam) o szkodliwości tamponu ,który siedzi w tobie 3 do 5 godzin , styka się ze ścianką i właśnie to może powodować jakieś infekcje itp. Wsadzać tampon gdy nie ma krwi?
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 14:04   #35
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Tampony czy podpaski

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Hmm, o higienę dba się nie tylko stosując tampony, myślałam że to jasne Raczej słyszę (czytam) o szkodliwości tamponu ,który siedzi w tobie 3 do 5 godzin , styka się ze ścianką i właśnie to może powodować jakieś infekcje itp. Wsadzać tampon gdy nie ma krwi?

Skoro się przed tym przestrzega, to znaczy, że są osoby które tak robią...
Jasne że trzeba dbać o siebie niezależnie od tego, czego się używa, ale jednak to nie na temat podpasek krążą historie niesamowite

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2012-04-03 o 14:06
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 19:17   #36
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Tampony czy podpaski

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Skoro się przed tym przestrzega, to znaczy, że są osoby które tak robią...
Jasne że trzeba dbać o siebie niezależnie od tego, czego się używa, ale jednak to nie na temat podpasek krążą historie niesamowite
Szok poprostu, teraz już trochę rozumiem dlaczego tampony mogą być niebezpieczne nie z winy higieny ale z takich ekscesów
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 09:27   #37
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Tampony czy podpaski

|Od niedawna tampony, czasami podpaski- szczególnie na noc. Są wygodniejsze
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 10:17   #38
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: Tampony czy podpaski

Używam podpasek.tamponów nawet nigdy nie używałam bo po prostu jestem bardzo podatna na infekcje więc raczej tampony nie są mi wskazane.
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 10:03   #39
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Tampony czy podpaski

Ja na początku miesiączek używałam podpasek, ale to był koszmar.. Jakbym z pampersem chodziła. No i przerzuciłam się na tampony. O niebo lepiej. Jakby nie to, że w końcu zaczynam przeciekać (znak, że trzeba zmienić tampon, bo wątpię, żeby ktoś siedział z zegarkiem w ręku i zmieniał co 3-4 godziny) to w ogóle zapominam że mam okres Trzeba się rozluźnić i wsadzić głęboko, można kupić te z aplikatorem, ja od początku używałam O.B mini. I są bardzo wygodne.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 16:59   #40
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Tampony czy podpaski

wszystko fajnie tylko przy wyciąganiu czuje jakiś lekki ból jakiś dyskomfort czy wy też tak macie?
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 06:17   #41
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Tampony czy podpaski

Cytat:
Napisane przez loipop Pokaż wiadomość
wszystko fajnie tylko przy wyciąganiu czuje jakiś lekki ból jakiś dyskomfort czy wy też tak macie?
Jeśli tampon jest za suchy to tak
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 20:41   #42
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Tampony czy podpaski

A ja jakoś nigdy nie mogłam się przemóc do tamponów... Nie wiem za bardzo czy umiałabym je zaaplikować i tyle też naczytałam się o tym, że są niezdrowe... Poza tym jakoś nie potrafiłabym im zaufać, że nic nie będzie przeciekać, więc pewnie na wszelki wypadek też bym zakładala jakąś cienką podpaskę - a więc jaki to sens...

Podpaski Naturella są przeokropne. Kiedyś musiałam ich użyć jak nie miałam swoich i tragedia, nigdy więcej.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:20   #43
alijaaa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 71
Dot.: Tampony czy podpaski

tampony i siemano ;p
alijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:23   #44
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Tampony czy podpaski

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;33774989]A ja jakoś nigdy nie mogłam się przemóc do tamponów... Nie wiem za bardzo czy umiałabym je zaaplikować i tyle też naczytałam się o tym, że są niezdrowe... Poza tym jakoś nie potrafiłabym im zaufać, że nic nie będzie przeciekać, więc pewnie na wszelki wypadek też bym zakładala jakąś cienką podpaskę - a więc jaki to sens...

Podpaski Naturella są przeokropne. Kiedyś musiałam ich użyć jak nie miałam swoich i tragedia, nigdy więcej.[/QUOTE]

Ja kiedyś używałam tamponów w ciągu dnia, a podpasek na noc. Teraz jak użyję tamponu to jest święto.

Co do pogrubionego: czemu tak mówisz?
Dla mnie są dobre. Nie przyklejają się, ani nie powodują odparzeń tak jak np. always...
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:42   #45
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Tampony czy podpaski

przez lata używałam podpasek.. i to był w moim przypadku błąd
na całe szczęście spróbowałam tamponów i teraz sobie innej opcji nie wyobrażam
podpaski stosuję tylko nocą bo jednak śpiąc mam wyjście że albo się obudzę albo się nie obudzę jak coś będzie nie tak więc po co ryzykować - no i też jak człowiek śpi to nie tak łatwo znowu zmieniać tampon odpowiednio często
na początku również miałam problemy z założeniem tamponu - ale spokojnie, kilka prób i się można nauczyć znajdując swój najlepszy sposób
chwilowo sobie innej opcji dla siebie nie wyobrażam
co do marek - generalnie używam OB ale co ciekawe biedronkowe są naprawdę dobre
sznureczek nigdy mi się nie urwał - ale ponieważ jestem przewrażliwiona to zawsze sprawdzam czy się dobrze trzyma zanim użyje tamponu

swoją drogą co do podpasek Naturella - uwielbialabym je gdyby nie ten ich zapach... no dla mnie to jest chory pomysł ale ok, producent miał inną wizje
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:52   #46
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Tampony czy podpaski

No cóż, ja po mamie mam te "okolice" wyjątkowo delikatne, wrażliwe i podatne na "problemy".
Od zawsze używam podpasek tradycyjnych, grubych, zwykle Bella Nova Maxi, przede wszystkim dlatego, że mam bardzo obfite miesiączki z dużą ilością złuszczonego endometrium (tzw. glutów).
Podpasek z siateczką używam ostrożnie, bo powodują u mnie odparzenia. Stosuję je więc jak wiem, że będę musiała być "ruchliwa" poza domem.
Tampony omijam i to szerokim łukiem, bo dają mi poczucie "korka" w ... Podpaski są higieniczniejsze.

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
swoją drogą co do podpasek Naturella - uwielbialabym je gdyby nie ten ich zapach... no dla mnie to jest chory pomysł ale ok, producent miał inną wizje
Też nie kumam idei pachnących podpasek... To chyba gadżet dla nastolatek, tak jak i podpaski wyposażone w fiu-bździu wytłaczane kwiatuszki czy pofalowane brzegi.
__________________
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 22:01   #47
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Tampony czy podpaski

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;33774989]A ja jakoś nigdy nie mogłam się przemóc do tamponów... Nie wiem za bardzo czy umiałabym je zaaplikować i tyle też naczytałam się o tym, że są niezdrowe... Poza tym jakoś nie potrafiłabym im zaufać, że nic nie będzie przeciekać, więc pewnie na wszelki wypadek też bym zakładala jakąś cienką podpaskę - a więc jaki to sens...

Podpaski Naturella są przeokropne. Kiedyś musiałam ich użyć jak nie miałam swoich i tragedia, nigdy więcej.[/QUOTE]
Jak sie juz zna mniej wiecej obfitosc krwawienia w poszczegolne dni to wiadomo czy zmieniac tampon co 2h czy co 4 i wtedy wystarczy zabezpieczyc sie np wkladka. Ja natomiast gdybym uzywala w pierwsze 3dni tylko podpasek to nigdzie nie moglabym sie ruszyc, bo by sie wszystko "wylewalo" :/ no i tym samym do tamponow w te dni tez zakladam podpaski i czasem przecieka w krotkim czasie tak jakby go wcale nie bylo - nie wyobrazam sobie co by bylo, gdyby go faktycznie nie zaaplikowac...
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 22:02   #48
Kubianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 16
Dot.: Tampony czy podpaski

Tylko Tampony. Dzięki nim mimo okropnego okresu możesz czuć się higienicznie. Co do bólu, rzeczywiście początki nie są łatwe, bo musisz że tak powiem "trafić" dobrze;P Ale tak jak Dziewczyny polecam OB. Ja nawet teraz, kiedy stosuję tampony od wielu lat, to gdy kupuję niektóre marki, które są mniej śliskie czuję pewien dyskomfort. Dlatego też OB są numerem jeden, a prównywalnie nie wychodzą dużo drożej. Co do zmieniania częstego - co 2-3 godziny. Tampon nie sprawi, że będzie inaczej. Okres nadal będzie tak samo obfity, tyle, że mniej uciążliwy. Kiedy już się przyzwyczaisz do tamponów, a Twój okres będzie naprawdę obfity, możesz skorzystać z tych najgrubszych OB, które rzeczywiście sa mega chłonne.

Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia
Kubianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 00:36   #49
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Tampony czy podpaski

Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś używałam tamponów w ciągu dnia, a podpasek na noc. Teraz jak użyję tamponu to jest święto.

Co do pogrubionego: czemu tak mówisz?
Dla mnie są dobre. Nie przyklejają się, ani nie powodują odparzeń tak jak np. always...
Kurczę... dla mnie są właśnie strasznie niewygodne te z naturelli. Grube poduchy, czuję je przez cały czas noszenia. Ja właśnie czuję jakby się przekleiły do mnie. Ja od alwaysów nie mam żadnych odparzeń, nigdy nie zauważyłam żeby coś było nie tak, w zasadzie tylko ich używam i czuję się dobrze

* * * * * * * *

A te kwiatuszkowe podpaski mają nadruki kwiatów tylko na opakowaniu a nie na podpasce ;P Są leciutko pachnące, mogą maskować jakiś nieprzyjemny zapach i dzięki temu dawać większą pewność siebie. I ogólnie fajne są te soft czy jakoś tak, nie przyklejają się, nie czuć ich i są delikatne...

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Jak sie juz zna mniej wiecej obfitosc krwawienia w poszczegolne dni to wiadomo czy zmieniac tampon co 2h czy co 4 i wtedy wystarczy zabezpieczyc sie np wkladka. Ja natomiast gdybym uzywala w pierwsze 3dni tylko podpasek to nigdzie nie moglabym sie ruszyc, bo by sie wszystko "wylewalo" :/ no i tym samym do tamponow w te dni tez zakladam podpaski i czasem przecieka w krotkim czasie tak jakby go wcale nie bylo - nie wyobrazam sobie co by bylo, gdyby go faktycznie nie zaaplikowac...
A ja w sumie nie mam takich obfitych miesiączek. Więc dla mnie tampon i podpaska nie jest rozwiązaniem. Bo skoro i tak muszę zakładać podpaskę/wkładkę, bo bym się bala że mi przecieka (no nic nie poradzę, dumałabym nad tym na pewno) to co mi z tego tamponu...
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-26, 05:40   #50
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Tampony czy podpaski

Podpaski, tylko ze skrzydelkami.

Tampon uzylam 2 razy w zyciu (bylam na wakacjach). Mloda, niedoswiadczona, co prawda rozmiar mini, ale wlozenie go bylo dla mnie pieklem. Przyznam, pozniej juz go nie czulam.
Zrazilam sie i jakos nie moge sie przemoc byc znow sprobowac...taka mala trauma
Co wiecej obawiam sie tez troche jak to jest z chlonnoscia. Mam bardzo obfity okres, rowne 7 dni. Przez pierwsze 4 dni uzywam tych najwiekszych podpasek na noc, ostatnio dorwalam Always Infinity - super cienkie, z podwojnymi skrzydelkami. Bardzo wygodne i super sie trzymaja. Upolowalam opakowanie 64 sztuki.
W nocy budze sie co najmniej 2 razy zeby zmienic podpaske. Czasem w ciagu dnia ledwo wyjde z lazienki i musze juz wrocic by zalozyc nowa tak mnie zaleje...

Jeszcze w Pl uzywalam podpasek gladkich, mowi sie na nie sensitive chyba? Teraz uzywam z siateczka, przyzwyczailam sie, zadnych odparzen nie mam.

Jesli chodzi o "podpaski zapachowe" ja nie widze w tym nic zlego. Alwaysy, ktorych uzywam maja lekki zapach; naprawde zmniejsza przykre zapachy w szczegolnosci latem...
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 06:53   #51
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Tampony czy podpaski

Dziewczyny a ja szukam takich podpasek z granulkami, miałam kiedyś i nie pamietam firmy te granulki były duże .
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 10:21   #52
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Tampony czy podpaski

tylko i wyłącznie tampony , dodatkowo bieliznę można zabezpieczyć wkładką .
problemów z aplikacją nigdy nie miałam. Tampony są bardzo komfortowe ponieważ w ogóle ich nie czuje, że coś tam w środku jest. podpaski raz , że smierdzą ( krew się wydostaję na zewnątrz) a dwa że w okresie letnim jak jest gorącą , robią straszne odparzenia jak się poci skóra...coś strasznego. Dla młodych dziewczyn polecam tampony mini- myślę , że z dołączoną instrukcją nie powinny mieć problemów z aplikacją.
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 10:44   #53
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Tampony czy podpaski

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Jeśli tampon jest za suchy to tak
a to fajnie myślałam , że coś ze mną nie tak
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 13:34   #54
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Tampony czy podpaski

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;33778422]Kurczę... dla mnie są właśnie strasznie niewygodne te z naturelli. Grube poduchy, czuję je przez cały czas noszenia. Ja właśnie czuję jakby się przekleiły do mnie. Ja od alwaysów nie mam żadnych odparzeń, nigdy nie zauważyłam żeby coś było nie tak, w zasadzie tylko ich używam i czuję się dobrze

* * * * * * * *

A te kwiatuszkowe podpaski mają nadruki kwiatów tylko na opakowaniu a nie na podpasce ;P Są leciutko pachnące, mogą maskować jakiś nieprzyjemny zapach i dzięki temu dawać większą pewność siebie. I ogólnie fajne są te soft czy jakoś tak, nie przyklejają się, nie czuć ich i są delikatne...



A ja w sumie nie mam takich obfitych miesiączek. Więc dla mnie tampon i podpaska nie jest rozwiązaniem. Bo skoro i tak muszę zakładać podpaskę/wkładkę, bo bym się bala że mi przecieka (no nic nie poradzę, dumałabym nad tym na pewno) to co mi z tego tamponu...[/QUOTE]
To zazdroszcze
Ja z tamponu "mam" to, ze czuje sie komfortowo, nie czuje tej mokrej, nieprzyjemnej podpaski, nie czuje momentu kiedy "leci" i w te mniej obfitsze dni wystarczy wkladka - a jej juz nie trzeba zmieniac przy kazdej zmianie tamponu wiec nie jest to uciazliwe
a co do naturelli to mam podobne odczucia, sa dla mnie za grube, a zapach w moim odczuciu jest po prostu brzydki.
Cytat:
Napisane przez loipop Pokaż wiadomość
a to fajnie myślałam , że coś ze mną nie tak
Moze za czesto zmieniasz i tampon jeszcze dobrze nie nasiaknie, albo uzywasz za duzych w stosunku do obfitosci krwawienia?
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 14:00   #55
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Tampony czy podpaski

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;33778422]
A te kwiatuszkowe podpaski mają nadruki kwiatów tylko na opakowaniu a nie na podpasce ;P Są leciutko pachnące, mogą maskować jakiś nieprzyjemny zapach i dzięki temu dawać większą pewność siebie. I ogólnie fajne są te soft czy jakoś tak, nie przyklejają się, nie czuć ich i są delikatne...
[/QUOTE]

Wcale nie tylko na opakowaniu. Zdarzyło mi się kiedyś kupić takie, jak byłam w potrzebie i nie mogłam się nadziwić po co na podpasce wytłaczane kwiatuszki.
__________________
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 15:19   #56
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Tampony czy podpaski

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
tylko i wyłącznie tampony , dodatkowo bieliznę można zabezpieczyć wkładką .
problemów z aplikacją nigdy nie miałam. Tampony są bardzo komfortowe ponieważ w ogóle ich nie czuje, że coś tam w środku jest. podpaski raz , że smierdzą ( krew się wydostaję na zewnątrz) a dwa że w okresie letnim jak jest gorącą , robią straszne odparzenia jak się poci skóra...coś strasznego. Dla młodych dziewczyn polecam tampony mini- myślę , że z dołączoną instrukcją nie powinny mieć problemów z aplikacją.
Niektórzy podają właśnie taki argument za podpaskami że krew wydostaje się na zewnątrz i nie trzymamy tego dziadostwa w sobie... (tak wiem, ze to tylko 2 czy 3 godziny :P ale wiele osób uważa że to niehigieniczne i niezdrowe)

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
To zazdroszcze
Ja z tamponu "mam" to, ze czuje sie komfortowo, nie czuje tej mokrej, nieprzyjemnej podpaski, nie czuje momentu kiedy "leci" i w te mniej obfitsze dni wystarczy wkladka - a jej juz nie trzeba zmieniac przy kazdej zmianie tamponu wiec nie jest to uciazliwe
Hmm... jak podpaska jest dobra to też jej nie czuję... A już na pewno nie czuję żadnej wilgoci, przecież o to chodzi właśnie...

Cytat:
Napisane przez heart_shaped_box Pokaż wiadomość
Podpaski, tylko ze skrzydelkami.
statnio dorwalam Always Infinity - super cienkie, z podwojnymi skrzydelkami. Bardzo wygodne i super sie trzymaja. Upolowalam opakowanie 64 sztuki.
Na polskim rynku chyba takich nie ma. A Ty mieszkasz teraz w Polszy czy za granicą? Ciekawe czy gdzies tutaj można takie dorwać, chętnie bym wypróbowała skoro mówisz, że są takie super...
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 15:35   #57
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Tampony czy podpaski

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;33786987]Niektórzy podają właśnie taki argument za podpaskami że krew wydostaje się na zewnątrz i nie trzymamy tego dziadostwa w sobie... (tak wiem, ze to tylko 2 czy 3 godziny :P ale wiele osób uważa że to niehigieniczne i niezdrowe)
[/QUOTE]
dla mnie uciążliwy jest po prostu zapach skrzepniętej krwi... nie oszukujmy się, niezły zapaszek się robi jak chodzimy z taką podpaską...
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 15:46   #58
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Tampony czy podpaski

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;33786987]

Na polskim rynku chyba takich nie ma. A Ty mieszkasz teraz w Polszy czy za granicą? Ciekawe czy gdzies tutaj można takie dorwać, chętnie bym wypróbowała skoro mówisz, że są takie super...[/QUOTE]

Nie mieszkam w Pl. Opakowanie 64 sztuki wyrwalam za niecale $11 takze chyba sie oplaca Podejrzewam, ze nie ma ich w Polsce. Na poczatku mialam obawy, ze cos przecieknie, poniewaz sa strasznie cienkie. Poczytalam troche opinii na blogach i widze, ze nie tylko mi sie spodobaly.

PS. Nie rozumiem niektorych kobiet, ktore nie maja w torebce choc 1 podpaski/tamponu. Jestem posiadaczka kilkunastu torebek i w kazdej mam min 3 podpaski. Czesto zdarza sie, ze "pozyczam" dziewczynom, bo im zabraklo albo w ogole nie mialy. Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg infinitydemo.jpg (24,8 KB, 54 załadowań)
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 15:50   #59
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Tampony czy podpaski

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;33778422](...)
A te kwiatuszkowe podpaski mają nadruki kwiatów tylko na opakowaniu a nie na podpasce ;P Są leciutko pachnące, mogą maskować jakiś nieprzyjemny zapach i dzięki temu dawać większą pewność siebie. I ogólnie fajne są te soft czy jakoś tak, nie przyklejają się, nie czuć ich i są delikatne...
(...)[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez heart_shaped_box Pokaż wiadomość
(...)

Jesli chodzi o "podpaski zapachowe" ja nie widze w tym nic zlego. Alwaysy, ktorych uzywam maja lekki zapach; naprawde zmniejsza przykre zapachy w szczegolnosci latem...
no nie wiem ale jak dla mnie pachnąca podpaska to ma taki sam sens jak pryskanie się perfumami bo się zapomniało umyć... czyli w skrócie pogorszenie i tak złej sytuacji
ładny zapach jest ładny solo - ładny zapach zmiksowany z zapachem krwi jest gorszy niż to drugie solo...

Cytat:
Napisane przez Odonate Pokaż wiadomość
Wcale nie tylko na opakowaniu. Zdarzyło mi się kiedyś kupić takie, jak byłam w potrzebie i nie mogłam się nadziwić po co na podpasce wytłaczane kwiatuszki.
dobrze, że faceci nie mają okresu bo pewnie wtedy na rynku mielibyśmy podpaski w samochody etc...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 20:18   #60
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Tampony czy podpaski

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;33786987]Niektórzy podają właśnie taki argument za podpaskami że krew wydostaje się na zewnątrz i nie trzymamy tego dziadostwa w sobie... (tak wiem, ze to tylko 2 czy 3 godziny :P ale wiele osób uważa że to niehigieniczne i niezdrowe)



Hmm... jak podpaska jest dobra to też jej nie czuję... A już na pewno nie czuję żadnej wilgoci, przecież o to chodzi właśnie...



Na polskim rynku chyba takich nie ma. A Ty mieszkasz teraz w Polszy czy za granicą? Ciekawe czy gdzies tutaj można takie dorwać, chętnie bym wypróbowała skoro mówisz, że są takie super...[/QUOTE]
Byc moze masz mniej obfity okres niz ja. Ja zebym miala sucha podpaske musialabym chyba nie wychodzic z toalety A jak wylewa sie na boki to tez jest niewesolo... Z reszta ja nikogo nie namawiam do tamponow - najlepiej uzyc i tego i tego i samemu zdecydowac co komu wygodniej.
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-25 21:32:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.