Cake Pops czyli ciasteczkowe lizaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-27, 16:48   #1
creed666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6

Cake Pops czyli ciasteczkowe lizaki


Takie lizaki super wyglądają na stole, zrobienie nie jest skomplikowane, jak je przyrządzić pokazuję w filmiku (pokazuję dwa sposoby)

http://www.youtube.com/watch?v=cm7IQbBF-bE


Przepis prosty, łatwy, a dekoracja? sama przyjemność!


Przepis nr 1
200g ciastek biszkoptów, herbatników lub po prostu zwykłego ciasta np biszkoptowego
60 g serka mascarpone (ja dodałam jeszcze 2 łyżki)
40 g kremu czekoladowego
czekolada do polewy


Przepis drugi jest jeszcze łatwiejszy (przedstawiam w filmiku co i jak)

Jak wszystko przygotowuję możecie obejrzeć w filmiku powyżej. A pokrótce - rozwalamy czym popadnie ciastka i mieszamy z serkiem i kremem, ot - cała filozofia formujemy jaki kształ chcemy mieć, nabijamy na patyki - maczamy w czekoladzie a później już tylko delektujemy się pysznym smakiem.



Próbowałyście robić takie cuda na patyku?

Przedstawiam zdjęcia


creed666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 17:55   #2
fiszuwka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: Cake Pops czyli ciasteczkowe lizaki

Często robię cake popsy, ale w formie pralinek - wkładam do papierka zamiast na patyczek. Nie wiem dlaczego ale kulki na patyczku "rozjeżdżają się" i spadają z niego - nie wytrzymują nawet 10 minut. Co mogę robić źle?
Za duże kuleczki, czy może za mokre ciasto?
fiszuwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 16:02   #3
smakolyki bereniki
Raczkowanie
 
Avatar smakolyki bereniki
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 109
Dot.: Cake Pops czyli ciasteczkowe lizaki

Ciasto może być za wilgotne, spróbuj też (jeśli tego nie robisz) przed włożeniem patyczka zanurzyć go w czekoladzie.
smakolyki bereniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 23:52   #4
creed666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Cake Pops czyli ciasteczkowe lizaki

Tak jak napisałaś - im większe lepisz kulki tym większe prawdopodobieństwo że spadną. Ja zawsze maczam patyczek w czekoladzie zanim go wbiję (wiedziałabyś to gdybyś obejrzała filmik) i spadnięcie zdarzy mi się może raz na 20 lizaków (jak robię duże lizaki - jak robie troche mniejsze to nie mam problemu ze spadaniem) Kilka dni temu znów je robiłam na impreze, to na 15 sztuk zleciał mi jeden - ale tak jak mówie - ja robie zazwyczaj duże bo już nabrałam wprawy (na początku robiłam małe)

Jeżeli tego nie robisz to możesz spróbować maczać lizaki w czekoladzie razem z częścią patyczka - będą dodatkowo usztywnione jak czekolada zastygnie. No i spróbuj od razu do lodówki je chować aby czekolada szybko zastygła.
creed666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 02:36   #5
fiszuwka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: Cake Pops czyli ciasteczkowe lizaki

Cytat:
Napisane przez creed666 Pokaż wiadomość
Tak jak napisałaś - im większe lepisz kulki tym większe prawdopodobieństwo że spadną. Ja zawsze maczam patyczek w czekoladzie zanim go wbiję (wiedziałabyś to gdybyś obejrzała filmik) i spadnięcie zdarzy mi się może raz na 20 lizaków (jak robię duże lizaki - jak robie troche mniejsze to nie mam problemu ze spadaniem) Kilka dni temu znów je robiłam na impreze, to na 15 sztuk zleciał mi jeden - ale tak jak mówie - ja robie zazwyczaj duże bo już nabrałam wprawy (na początku robiłam małe)

Jeżeli tego nie robisz to możesz spróbować maczać lizaki w czekoladzie razem z częścią patyczka - będą dodatkowo usztywnione jak czekolada zastygnie. No i spróbuj od razu do lodówki je chować aby czekolada szybko zastygła.
Maczałam w czekoladzie. Więc to chyba kwestia zbyt wilgotnego ciasta. Spróbuję jeszcze robić mini kuleczki, może wtedy coś z tego wyjdzie. Bo nie ukrywam, że takie na patyczku wyglądają dużo lepiej niż w papierku.

Dziewczyny dzięki za odp.
fiszuwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-25 03:36:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.