Jednocześnie studia w Polsce, praca za granicą...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-14, 18:54   #1
madziiula232
Raczkowanie
 
Avatar madziiula232
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 53

Jednocześnie studia w Polsce, praca za granicą...?


Hej dziewczyny! Mam pytanie czy jest wśród was tutaj taka osoba, która jednocześnie studiuje w Polsce i przebywa za granicą? Jestem obecnie na 2 roku i chciałabym wyjechać, ale nie wiem do końca czy istnieje możliwość pogodzenia tego..
__________________
_________________________ _____
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę.
madziiula232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 19:21   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jednocześnie studia w Polsce, praca za granicą...?

Raczej nierealne. No chyba, że Erasmus.
Nawet na prywatnych uczelniach wymaga się pewnego minimum obecności na zajęciach.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 03:36   #3
Cailla
Przyczajenie
 
Avatar Cailla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Dot.: Jednocześnie studia w Polsce, praca za granicą...?

Ja tak planuje.Jesli chcialabys w takim trybie to licz sie z drogimi biletami ( nie zawsze,ale czesto) ,i przeniesienia sie na studia zaoczne.
Cailla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 07:32   #4
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Jednocześnie studia w Polsce, praca za granicą...?

Cytat:
Napisane przez madziiula232 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam pytanie czy jest wśród was tutaj taka osoba, która jednocześnie studiuje w Polsce i przebywa za granicą? Jestem obecnie na 2 roku i chciałabym wyjechać, ale nie wiem do końca czy istnieje możliwość pogodzenia tego..
Studia internetowe? Wydaje mi się, że wystarczy wpadać na sesję.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 08:07   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jednocześnie studia w Polsce, praca za granicą...?

Cytat:
Napisane przez madziiula232 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam pytanie czy jest wśród was tutaj taka osoba, która jednocześnie studiuje w Polsce i przebywa za granicą? Jestem obecnie na 2 roku i chciałabym wyjechać, ale nie wiem do końca czy istnieje możliwość pogodzenia tego..
Miałam taką dziewczynę na studiach zaocznych, która mieszkała i pracowała na stałe w Berlinie, a studiowała w Polsce. Na wykłady chodziła jej matka, która jej robiła notatki, robiła też za nią jakieś tam referaty, prezentacje na zajęcia itd. (nie komentuję tego szerzej ), a ona starała się przyjeżdżać na ćwiczenia i zaliczenia, co nie zawsze jej się udawało, bo wolnego nie dostała, bo samolot odwołali... Nie była zbytnio lubiana na roku, ze względu na takie podejście do nauki. Wykładowcy też na jej obecności nie patrzyli przychylnie. W końcu nie wiem, czy studia skończyła, bo w pierwszym terminie się na pewno nie broniła.

Ogólnie będzie Ci ciężko pogodzić pracę za granicą i studia w Polsce. Będzie to męczące, bo przyjdzie weekend (oczywiście studiów dziennych nie biorę pod uwagę nawet ), a będziesz musiała się jakoś dostać do szkoły, co po całym tygodniu pracy będzie katorgą
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 10:17   #6
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Jednocześnie studia w Polsce, praca za granicą...?

Studiując zaocznie to się da pogodzić. Ale zależy też od kierunku, ot co Bo jak zjazdy są co 2 tyg. to ok, można to w miarę pogodzić. Zależy też gdzie ta praca, bo np. jak w Niemczech, niedaleko granicy to ujdzie. Ale jak masz robić 1000 km i więcej to lepiej sobie jedno odpuścić na rzec drugiego.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 13:44   #7
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Jednocześnie studia w Polsce, praca za granicą...?

Może i tak by się dało, ale moim zdaniem troszkę bezsens bilety tanie nie są, a na zjazdy raz na jakiś czas pasowało by przybyć żeby wiedzieć co tam za kierunek studiuje się. Inaczej kasa zarobiona wydawan będzie na bilety do Polski i odwrotnie. No i kwestia tego co ty wyniesiesz z takiego studiowania prócz samego papierka.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 19:48   #8
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Jednocześnie studia w Polsce, praca za granicą...?

Ja też uważam że lepiej będąc za granicą kształcić sie w postaci elerningu lub wybrać po prostu uczelnię w danym kraju niż wydawać mnóstwo kasy na powroty do Polski. Poza tym kwestia że uczelnie polskie są dosyć niedoceniane za granicą.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-15 20:48:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.