Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-14, 21:58   #2311
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
A co wyeliminowałyście z diety?
Ciekawe jest dla mnie to, że niby nabiał szkodzi, a ja aktualnie jem bardzo dużo nabiału i od paru miesięcy nie miałam żadnej guli... Ale też nie obżeram się chipsami i czekoladą, jak kiedyś.
ja mam nietolerancje lektozy wiec tak czy siak nabialu nie jem... ale ostatnio (albo od nadchodzacego @, albo od naglej zarlocznosci na slodycze) skora mi sie pogorszyla
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 22:23   #2312
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
A co wyeliminowałyście z diety?
Nabiał, gluten, ostre przyprawy, wysoki IG. efekty piorunujące.

Teraz opracowuje swój plan pielęgnacji.
Mam parę rzeczy, ale kilka muszę zamówić na bu lub zsk i się zastanawiam:
na pewno hydrolat, roztwór kw. hialuronowego, masło shea, jakiś olejek. Polecacie coś jeszcze?

najbardziej chodzi mi o sera i kremy na noc.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 22:25   #2313
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość

najbardziej chodzi mi o sera i kremy na noc.
moze cos takiego?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 22:28   #2314
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
ja mam nietolerancje lektozy wiec tak czy siak nabialu nie jem... ale ostatnio (albo od nadchodzacego @, albo od naglej zarlocznosci na slodycze) skora mi sie pogorszyla

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Nabiał, gluten, ostre przyprawy, wysoki IG. efekty piorunujące.

Teraz opracowuje swój plan pielęgnacji.
Mam parę rzeczy, ale kilka muszę zamówić na bu lub zsk i się zastanawiam:
na pewno hydrolat, roztwór kw. hialuronowego, masło shea, jakiś olejek. Polecacie coś jeszcze?

najbardziej chodzi mi o sera i kremy na noc.
To rzeczywiście dość restrykcyjnie, ale ważne, że pomogło
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 22:28   #2315
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
moze cos takiego?
Myślalam o nim! Tylko opinii o tym+50 brak. Mam niby 23, ale skład jest kuszący a ja przez najbliższe 2 miesiące nie będę się malować... Muszę sie zastanowić króra wersja lepsza
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 22:32   #2316
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Myślalam o nim! Tylko opinii o tym+50 brak. Mam niby 23, ale skład jest kuszący a ja przez najbliższe 2 miesiące nie będę się malować... Muszę sie zastanowić króra wersja lepsza
poszukaj na blogach moze opinii o tym 50+
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 22:39   #2317
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
poszukaj na blogach moze opinii o tym 50+
niestety nic nie mogę znaleźć. ale żeń szeń na mnie ogólnie dobrze działa


Cytat:
To rzeczywiście dość restrykcyjnie, ale ważne, że pomogło
wiesz, ze względu tylko na trądzik pewnie bym się nie zdecydowała, ale mam też zaburzenia hormonalne, nadwagę nimi spowodowaną i dopóki nie wykluczyłam glutenu i nabiału miałam nieprzyjemności związane z układem pokarmowym. I każdemu polecam, tyle ile dolegliwości można się pozbyć samą dietę to bajka.

dziewczyny, a stosujecie w redukcji przebarwień? Nie wiem jakiś wielkich i trochę świeżych, ale wiadomo, zawsze może być lepiej.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 22:43   #2318
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
niestety nic nie mogę znaleźć. ale żeń szeń na mnie ogólnie dobrze działa
zawsze mozna kupic 2
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 22:46   #2319
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
zawsze mozna kupic 2
Tak się raczej nie zdecyduję, bo chcę jeszcze ukręcić serum z wit. C i kupić nawilżające z balei albo na blizny/przebarwienia z BU, więc za dużo tych ser.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 00:23   #2320
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
A co wyeliminowałyście z diety?
Ciekawe jest dla mnie to, że niby nabiał szkodzi, a ja aktualnie jem bardzo dużo nabiału i od paru miesięcy nie miałam żadnej guli... Ale też nie obżeram się chipsami i czekoladą, jak kiedyś.
Komu szkodzi, temu szkodzi - niektórym wcale nie szkodzi. Szkodzi osobom, które mają np. nietolerancję laktozy albo uczulenie/wrażliwość na białka mleka oraz osobom z tzw. nieszczelnym jelitem.

Ja póki co nie jem i czekam, mam nadzieję że u mnie to ta ostatnia przyczyna i z biegiem czasu będę mogła sobie pozwolić na mleko i przetwory mleczne, bo bardzo lubię.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 14:50   #2321
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja obecnie używam płynu micelarnego AA Wrażliwa Natura do zmywania makijażu i kostki Allerco, która jak na razie krzywdy mi nie zrobiła (odpukać). Wody używam. Chciałam zakupić olejki myjące z BU, ale je też należy spłukiwać wodą. Myślałam, że to jest na zasadzie, ze można je zetrzeć jakimiś chusteczkami i cera zostaje czysta. Jest coś takiego w ogóle? Bo w sumie to nie wiem, czego mogłabym używac, żeby nie stosować wody, a samego micela nie chcę używać bo to a mało jednak.

Mam jeszcze jedno pytanie, mam nadzieję, ze mi pomożecie. mam zamiar na dniach zakupić puder. ma to być puder "niekrzywdzący" i taki który zmatuje, ale nie przesuszy. Niestety na czole cera się niemiłosiernie świeci( też chyba troch od kremu), ale jednocześnie ma skłonności do suchych skórek, przesuszania, ściągania. Wiele podkładów, w tym mineralne tez podkresla drobne zmarszczki. Pudru mam zamiar używać niewielka ilośc praktycznie tylko do delikatnego wyrównania i zmatowienia czoła.

Myślałam nad pudrem perłowym z BU oraz Jadwigą. Jadwiga albo do cery trądzikowej i tłustej, albo do normalnej i suchej. Nie wiem, czy ta druga formuła zmatowi dobrze. Który byście mi poleciły przy moich problemach? To ważne bo pracuję, gdzie obsługuję mnóstwo ludzi i trochę mi wstyd jak się tak świecę. Dodatkowo oświetlenie to podkreśla!

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2013-08-15 o 14:56
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 15:15   #2322
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Mam jeszcze jedno pytanie, mam nadzieję, ze mi pomożecie. mam zamiar na dniach zakupić puder. ma to być puder "niekrzywdzący" i taki który zmatuje, ale nie przesuszy. Niestety na czole cera się niemiłosiernie świeci( też chyba troch od kremu), ale jednocześnie ma skłonności do suchych skórek, przesuszania, ściągania. Wiele podkładów, w tym mineralne tez podkresla drobne zmarszczki. Pudru mam zamiar używać niewielka ilośc praktycznie tylko do delikatnego wyrównania i zmatowienia czoła.

Myślałam nad pudrem perłowym z BU oraz Jadwigą. Jadwiga albo do cery trądzikowej i tłustej, albo do normalnej i suchej. Nie wiem, czy ta druga formuła zmatowi dobrze. Który byście mi poleciły przy moich problemach? To ważne bo pracuję, gdzie obsługuję mnóstwo ludzi i trochę mi wstyd jak się tak świecę. Dodatkowo oświetlenie to podkreśla!
ja postawiłabym na perłowy+bibułki. Używałaś bibułek? Tylko to też ważne jakich. Z inglota są dobre.

spróbowałabym też z czystą krzemionką.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 17:04   #2323
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
spróbowałabym też z czystą krzemionką.
a do czystej krzemionki podobny (w moim odczuciu identyczny - robiłam test porównawczy: jedna połowa twarzy jednym pudrem, druga drugim) jest puder ryżowy Oba dają ładne wykończenie, jakby optycznie wygładzają skórę, pory są mniej widoczne itp. Choć mnie mat nie powalił, u mnie najlepiej matuje skrobia Dry flo, ale niektóre dziewczyny narzekają na jej właściwości wysuszające.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 18:53   #2324
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
a do czystej krzemionki podobny (w moim odczuciu identyczny - robiłam test porównawczy: jedna połowa twarzy jednym pudrem, druga drugim) jest puder ryżowy Oba dają ładne wykończenie, jakby optycznie wygładzają skórę, pory są mniej widoczne itp. Choć mnie mat nie powalił, u mnie najlepiej matuje skrobia Dry flo, ale niektóre dziewczyny narzekają na jej właściwości wysuszające.
na mnie puder ryżowy też dobrze się spisywał
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 19:29   #2325
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mnie puder z jadwigi do cery tlustej zapchal:\

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 19:34   #2326
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Mnie puder z jadwigi do cery tlustej zapchal:\

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mi on leczy skore
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 19:43   #2327
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIOR

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
mi on leczy skore
Puder Ci leczy skore?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 19:54   #2328
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż.

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Puder Ci leczy skore?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
sklada sie z glinki porcelanowej, francuskiej glinki czerwonej (TFU) i tlenku cynku... Przy nakladaniu na krem jakim cudem mialby nie leczyc?

Montmorillonit (montmorylonit) – minerał z gromady krzemianów zaliczany do minerałów ilastych (grupa smektytów). nie wiem jak sie nazywa potocznie to zamiast tej francuskiej czerwonej powinno byc

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2013-08-15 o 19:59
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 19:55   #2329
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
a do czystej krzemionki podobny (w moim odczuciu identyczny - robiłam test porównawczy: jedna połowa twarzy jednym pudrem, druga drugim) jest puder ryżowy Oba dają ładne wykończenie, jakby optycznie wygładzają skórę, pory są mniej widoczne itp. Choć mnie mat nie powalił, u mnie najlepiej matuje skrobia Dry flo, ale niektóre dziewczyny narzekają na jej właściwości wysuszające.
Oj nie. Na mojej cerze zupełnie inny efekt. U mnie krzemionka ładniej wygląda, a ryżowy na dłużej matuje, ale podkreśla skórki.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 19:58   #2330
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, mak

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
sklada sie z glinki porcelanowej, francuskiej glinki czerwonej i tlenku cynku... Przy nakladaniu na krem jakim cudem mialby nie leczyc?
Chyba nie doswaidczylam nigdy zeby puder leczyl. Zdarza aie ze puder jest dobry, matuje/ujednolica kolor/pory staja sie wizualnie mniejsze, ale nie spotkalam.sie z leczniczym dzialaniem

I co on Ci zmniejsza wypryski?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 20:01   #2331
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Chyba nie doswaidczylam nigdy zeby puder leczyl. Zdarza aie ze puder jest dobry, matuje/ujednolica kolor/pory staja sie wizualnie mniejsze, ale nie spotkalam.sie z leczniczym dzialaniem

I co on Ci zmniejsza wypryski?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
to puder mineralny, taki jak podklad mineralny, na tej samej zasadzie dziala. i mnie zapobiega powstawaniu i podsusza to co juz jest i wyrownuje po pwenym czasie koloryt Swoja droga nie wiem jakich pudrow uzywasz ale jesli sa na podstawach talku i z silikonami to nie dziw sie ze nie doswiadczylas zeby puder Ci leczyl skore
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 20:13   #2332
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielę

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
to puder mineralny, taki jak podklad mineralny, na tej samej zasadzie dziala. i mnie zapobiega powstawaniu i podsusza to co juz jest i wyrownuje po pwenym czasie koloryt Swoja droga nie wiem jakich pudrow uzywasz ale jesli sa na podstawach talku i z silikonami to nie dziw sie ze nie doswiadczylas zeby puder Ci leczyl skore
Ale ja sie nie dziwie wrecz zdziwilabym sie jakby puder leczyl mi twarz, bo nie taki jest jego cel
Leczenia oczekuje raczej od pielegnacji, a nie od makijazu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 20:20   #2333
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
to puder mineralny, taki jak podklad mineralny, na tej samej zasadzie dziala. i mnie zapobiega powstawaniu i podsusza to co juz jest i wyrownuje po pwenym czasie koloryt Swoja droga nie wiem jakich pudrow uzywasz ale jesli sa na podstawach talku i z silikonami to nie dziw sie ze nie doswiadczylas zeby puder Ci leczyl skore
Dla mnie rozpoczęcie malowania sie w ogóle było impulsem do rozpoczęcia dbania o skórę i pod kątem trądziku, i profilaktyki przeciw starzeniowej.

Zaczęłam dość późno jak na średnią krajową i od razu wszystkie wybory były przemyślane. Efekt był taki, że skóra mi się poprawiła wyraźnie. Ale ja byłam specyficzna - wcześniej używałam tylko żelu do twarzy, więc pewnie stąd efekt.

Natomiast minerały, kosmetyki stu czy blisko stu procentach naturalne, a nawet dobrze zmywane bebiki nie leczą w takim dosłownym sensie, ale na pewno przysuszają bez wysuszenia, przyśpieszają gojenie i zapobiegają nowym zmianom.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 20:27   #2334
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje,

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Ale ja sie nie dziwie wrecz zdziwilabym sie jakby puder leczyl mi twarz, bo nie taki jest jego cel
Leczenia oczekuje raczej od pielegnacji, a nie od makijazu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
makijaz mineralny pomaga na tradzik na poczatku jest okropnie, ale potem skora sie uspokaja i slicznie zdrowieje znaczy bo wiesz... nakladanie tego pudru to tak jakbys nakladala sobie maseczke z glinki, dlatego on "leczy" (w sumie to leczy w cudzyslowiu) jeszcze dopisze na wlasnym przykladzie tutaj, bo mam tradzik wynikajacy z bakterii beztlenowych. Jesli uzywalabym zwyklych podkladow po czym na noc wszystko zmywala i dawala skorze odetchnac to byloby to bledne kolo... W sensie, ze od rana do poznego popoludnia mam cos co zapycha i rozwala mi twarz, a na wieczor daje jej odetchnac i ona sie slicznie zalecza. Wiec dlaczego nie polaczyc pielegnacji i makijazu zeby byly lecznicze skoro mozna?

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Dla mnie rozpoczęcie malowania sie w ogóle było impulsem do rozpoczęcia dbania o skórę i pod kątem trądziku, i profilaktyki przeciw starzeniowej.

Zaczęłam dość późno jak na średnią krajową i od razu wszystkie wybory były przemyślane. Efekt był taki, że skóra mi się poprawiła wyraźnie. Ale ja byłam specyficzna - wcześniej używałam tylko żelu do twarzy, więc pewnie stąd efekt.

Natomiast minerały, kosmetyki stu czy blisko stu procentach naturalne, a nawet dobrze zmywane bebiki nie leczą w takim dosłownym sensie, ale na pewno przysuszają bez wysuszenia, przyśpieszają gojenie i zapobiegają nowym zmianom.
u mnie to podchodzi pod ta kategorie leczenia

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2013-08-15 o 20:31
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 20:55   #2335
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Chyba nie doswaidczylam nigdy zeby puder leczyl. Zdarza aie ze puder jest dobry, matuje/ujednolica kolor/pory staja sie wizualnie mniejsze, ale nie spotkalam.sie z leczniczym dzialaniem

I co on Ci zmniejsza wypryski?
ja kiedyś używałam samej bialej glinki (glinka porcelanowa, kaolin, jak zwał tak zwał) jako pudru i nie dość ze fajny mat dawała to jeszcze wypryski sie szybciej goiły ale jak nietrudno się domyślic, w koncu zaczęła wysuszać skórę, więc mieszałam ją z czyms innym.

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Oj nie. Na mojej cerze zupełnie inny efekt. U mnie krzemionka ładniej wygląda, a ryżowy na dłużej matuje, ale podkreśla skórki.
hehe, niesamowite, u mnie nie dostrzegłam żadnej róznicy między połowami twarzy, na ktore byly te pudry kladzione dobrze wiedzieć, na wypadek, jakbym miała komus je polecać

no i u mnie jest podobnie, z tymi beztlenowcami. kiedys tego tak nie zauważałam, teraz to widzę doskonale. za kazdym razem, kiedy zdradzałam minerały i malowałam sie płynnym podkładem (rózne to były: revlon colorstay, maybelline whitestay, płynny nyx, matujacy catrice, elemong, matujący lumene...) już po kilku godzinach wyskakiwały mi paskudne ropne pryszcze ze stanem zapalnym. to samo było zreszta z matujacym filtrem vichy. wygląda więc na to, że w minerałach skóra "oddycha"
zresztą zauwazylam tez, ze moja skora nie lubi się z talkiem (ktory jest w 98% pudrow drogeryjnych), nie dośc, ze mnie po nim wypryszcza, to jeszcze powoduje on wzmożone wydzielanie sebum. tak jest przy kazdym pudrze, ktory mi wpadnie w ręce, było też z pudrem babydream.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-08-15 o 21:10
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 20:19   #2336
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
ja postawiłabym na perłowy+bibułki. Używałaś bibułek? Tylko to też ważne jakich. Z inglota są dobre.

spróbowałabym też z czystą krzemionką.
Bibułki dzisiaj zakupiłam z Wibo i w umie na pierwszy raz to średnio podziałały. Zobaczymy jak będzie później.
Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
a do czystej krzemionki podobny (w moim odczuciu identyczny - robiłam test porównawczy: jedna połowa twarzy jednym pudrem, druga drugim) jest puder ryżowy Oba dają ładne wykończenie, jakby optycznie wygładzają skórę, pory są mniej widoczne itp. Choć mnie mat nie powalił, u mnie najlepiej matuje skrobia Dry flo, ale niektóre dziewczyny narzekają na jej właściwości wysuszające.
Dobra, tylko gdzie zakupić puder ryżowy i tą krzemionkę. Jak to się robi? Nie miałam z tym jeszcze styczności.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 20:24   #2337
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Bibułki dzisiaj zakupiłam z Wibo i w umie na pierwszy raz to średnio podziałały. Zobaczymy jak będzie później.

Dobra, tylko gdzie zakupić puder ryżowy i tą krzemionkę. Jak to się robi? Nie miałam z tym jeszcze styczności.
puder ryzowy to na BU
a co do bibulek matujacych, to od razu mowie ze nie mam porownania do oryginalnych, ale ja uzywam chusteczki higienicznej tylko tak je rozwarstwiam na czesci pierwsze tez bardzo dobrze sebum wchlaniaja
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 20:52   #2338
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Bibułki dzisiaj zakupiłam z Wibo i w umie na pierwszy raz to średnio podziałały. Zobaczymy jak będzie później.
Napisałam Ci, że kwestia tego jakich używasz bibułek... Nie uzywałam wibo, ale z catrice i essence teżż były beznadziejne.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 21:11   #2339
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

różne te pudry i dodatki są na kolorowka pl jak kupujesz coś na zsk tojest opcja wspólnej wysyłki (ja stamtąd głównie glinki polecam)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 21:24   #2340
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
różne te pudry i dodatki są na kolorowka pl jak kupujesz coś na zsk tojest opcja wspólnej wysyłki (ja stamtąd głównie glinki polecam)
z zsk? oj na zsk jest maaaasa rzeczy przydatnych przy pielęgnacji cery trądzikowej, nie tylko glinki...
wolisz mazidła/bu?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.