Legitymacja studencka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-07, 16:05   #1
Nevaeh_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9

Legitymacja studencka


Hej
Mam takie pytanie: czy legitymacja studenta stacjonarnego i niestacjonarnego czymś się różni? Jeśli ktoś studiuje niestacjonarnie to na legitymacji nie ma o tym żadnej informacji?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Nevaeh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 16:12   #2
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Legitymacja studencka

Niczym się nie różni
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 16:15   #3
_Suavis
Raczkowanie
 
Avatar _Suavis
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 228
Dot.: Legitymacja studencka

a jak się kończy dany kierunek to na papierku mamy napisane że tryb stacjonarny czyli dzienne albo ze zaocznie? czy tego nie piszą?
_Suavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 16:40   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez _Suavis Pokaż wiadomość
a jak się kończy dany kierunek to na papierku mamy napisane że tryb stacjonarny czyli dzienne albo ze zaocznie? czy tego nie piszą?
wychodzi na to, że zależy od uczelni, bo jedni mówią, że mieli tryb napisany, a inni nie.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 16:42   #5
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Legitymacja studencka

Nie, na dyplomie nie ma informacji o trybie, w jakim się studiowało (a przynajmniej mój TŻ takiej informacji u siebie nie ma). Nie wiem natomiast, co z suplementem .

Edytowane przez pelna_sprzecznosci
Czas edycji: 2013-05-07 o 16:43 Powód: Poprawki.
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 16:43   #6
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Legitymacja studencka

U mnie na uczelni (URz) na dyplomie jest podana informacja czy to były studia stacjonarne czy niestacjonarne.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 16:49   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez pelna_sprzecznosci Pokaż wiadomość
Nie, na dyplomie nie ma informacji o trybie, w jakim się studiowało (a przynajmniej mój TŻ takiej informacji u siebie nie ma). Nie wiem natomiast, co z suplementem .
Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
U mnie na uczelni (URz) na dyplomie jest podana informacja czy to były studia stacjonarne czy niestacjonarne.
no właśnie - więc zależy od uczelni
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 16:52   #8
_Suavis
Raczkowanie
 
Avatar _Suavis
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 228
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez pelna_sprzecznosci Pokaż wiadomość
Nie, na dyplomie nie ma informacji o trybie, w jakim się studiowało (a przynajmniej mój TŻ takiej informacji u siebie nie ma). Nie wiem natomiast, co z suplementem .
cóż to suplement?
_Suavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 17:04   #9
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez _Suavis Pokaż wiadomość
cóż to suplement?
"Załącznik" do dyplomu.
W sumplemencie są zawarte wszystkie oceny z egzaminów ze wszystkich lat studiowania
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 18:37   #10
Basiulka19
Zadomowienie
 
Avatar Basiulka19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 1 210
Dot.: Legitymacja studencka

Jest napisane ale to chyba tak jak piszą dziewczyny zależy od uczelni, chociaż ja widziałam wiele dyplomów z różnych uczelni i na każdym był napisany tryb studiów
__________________
Chcę mieć coś swojego. Coś co będę kochać. Bo ja tak naprawdę najbardziej w życiu chcę kogoś kochać... <3

czerwca 2013 - Pedagog resocjalizacyjny

luty 2014 - Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny

Studentka Pedagogiki rewalidacyjnej

Basiulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 18:41   #11
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Legitymacja studencka

Ja rok byłam na stacjonarnych a później już niestacjonarne. Na dyplomie ani nigdzie nic nie było wspomniane jakie to były więc faktycznie zależny od uczelni
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 20:17   #12
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Legitymacja studencka

Ja mam napisane na dyplomie.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 07:28   #13
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez _Suavis Pokaż wiadomość
a jak się kończy dany kierunek to na papierku mamy napisane że tryb stacjonarny czyli dzienne albo ze zaocznie? czy tego nie piszą?
nie dam sobie ręki uciąć, ale na moim dyplomie chyba jest napisane w jakim trybie skończyłam
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 16:40   #14
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Legitymacja studencka

u mnie na dyplomie ze stacjonarnych było napisane
na legitymacji informacji nie ma
a co będzie na dyplomie po niestacjonarnych to się dopiero dowiem ;D

a cóż to za różnica? chyba, że chcesz sobie cv podkoloryzować
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 18:34   #15
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
u mnie na dyplomie ze stacjonarnych było napisane
na legitymacji informacji nie ma
a co będzie na dyplomie po niestacjonarnych to się dopiero dowiem ;D

a cóż to za różnica? chyba, że chcesz sobie cv podkoloryzować
no dla mnie (i chyba dla pracodawców) to jest różnica bo po stacjonarnych ludzie są lepiej wykształceni, na zaocznych to przepychają "bo płacą" i z resztą jak człowiek może wchłonąć w 2 dni tyle wiedzy co Ci na dziennych w 10? (licząc zjazdy co 2 tygodnie na weekend).
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 18:38   #16
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no dla mnie (i chyba dla pracodawców) to jest różnica bo po stacjonarnych ludzie są lepiej wykształceni, na zaocznych to przepychają "bo płacą" i z resztą jak człowiek może wchłonąć w 2 dni tyle wiedzy co Ci na dziennych w 10? (licząc zjazdy co 2 tygodnie na weekend).
i wywołałaś burzę.

na zaocznych więcej zależy od studenta, jak chce, to nadrobi samodzielnie w domu. jak chce, podkreślam, ale lenie są wszędzie - czy na dziennych czy zaocznych.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 18:43   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
i wywołałaś burzę.

na zaocznych więcej zależy od studenta, jak chce, to nadrobi samodzielnie w domu. jak chce, podkreślam, ale lenie są wszędzie - czy na dziennych czy zaocznych.
no dobrze ale nawet przecież nie ma tyle zajęć na zaocznych. wydaje mi się, że więcej wyciskają z dziennych.

to jest oczywiste, że jak ktoś chce to się nauczy wszystkiego i będzie miał mega wiedzę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:06   #18
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no dobrze ale nawet przecież nie ma tyle zajęć na zaocznych. wydaje mi się, że więcej wyciskają z dziennych.
pewnie tak, dlatego część inżynierskich kierunków w trybie zaocznym trwa o pół roku dłużej niż w trybie dziennym, więc jakoś starają się te różnice wyrównać. no ale to i tak nie zmienia faktu, że da się z zaocznych wynieść więcej niż z dziennych, jeśli się chce
Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
to jest oczywiste, że jak ktoś chce to się nauczy wszystkiego i będzie miał mega wiedzę.
więc tryb studiów nie będzie miał wtedy znaczenia
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:16   #19
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no dla mnie (i chyba dla pracodawców) to jest różnica bo po stacjonarnych ludzie są lepiej wykształceni, na zaocznych to przepychają "bo płacą" i z resztą jak człowiek może wchłonąć w 2 dni tyle wiedzy co Ci na dziennych w 10? (licząc zjazdy co 2 tygodnie na weekend).
Nie każdy może iść na studia dzienne, nie każdego na to stać Mam się czuć gorsza, bo moich rodziców nie było stać na utrzymanie mnie na dziennych studiach i musiałam iść do pracy żeby zarobić na naukę? Poza tym np. ja mam zjazdy co tydzień i to często od rana do samego wieczora. Porównywałam plan moich studiów ze studiami dziennymi i różnice w godzinach były minimalne. Kolokwia i egzaminy piszemy z tego samego zakresu co studenci dzienni, więc nie rozumiem dlaczego miałabym niby umieć mniej od nich skoro muszę się nauczyć tego samego?

I nie zgodzę się, że nas "przepychają", bo płacimy.

Edytowane przez 201610170910
Czas edycji: 2013-05-08 o 19:18
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 19:25   #20
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Nie każdy może iść na studia dzienne, nie każdego na to stać Mam się czuć gorsza, bo moich rodziców nie było stać na utrzymanie mnie na dziennych studiach i musiałam iść do pracy żeby zarobić na naukę? Poza tym np. ja mam zjazdy co tydzień i to często od rana do samego wieczora. Porównywałam plan moich studiów ze studiami dziennymi i różnice w godzinach były minimalne. Kolokwia i egzaminy piszemy z tego samego zakresu co studenci dzienni, więc nie rozumiem dlaczego miałabym niby umieć mniej od nich skoro muszę się nauczyć tego samego?

I nie zgodzę się, że nas "przepychają", bo płacimy.
moich rodziców też nie stać żeby mnie utrzymać na dziennych ale sobie radzę i np. ty siedzisz sobota, niedziela cały dzień ale ja poniedziałek mam od do 18 bez okienek, wtorek mam 6 godzin wykładów, środa 8-16, czwartek 8-17 i piątek mam zajęcia dodatkowe (koła naukowe) i masz tyle samo zajęć co ja? jakoś mi się wierzyć nie chce.

po za tym kolokwia kolokwiami a laboratoria? ćwiczenia? nie ma szans ogarnąć tego w dwa dni.

i z tego co wiem to właśnie na wielu uczelniach Was przepychają.
i nie, nie czuj się gorsza, różne są sytuacje i na pewna jak będziesz chciała to wyciągniesz tyle samo wiedzy co z dziennych i nie będzie miało to znaczenia.

P.S. spójrz na kolokwia (weź od kogoś z dziennych jakieś pytania z kolosa) i spójrz na swoje. często jest tak, że macie niby ten sam materiał ale łatwiejsze kolokwia i egzaminy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:29   #21
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
P.S. spójrz na kolokwia (weź od kogoś z dziennych jakieś pytania z kolosa) i spójrz na swoje. często jest tak, że macie niby ten sam materiał ale łatwiejsze kolokwia i egzaminy.
pffe, sprawiasz wrażenie jakbyś skontrolowała wszystkie uczelnie w Polsce pod względem studiów zaocznych.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:32   #22
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Legitymacja studencka

wiem tylko ja jest na PŁ, UŁ i na PP.
także nie wypowiadam się za wszystkie uczelnie i nie chcę się sprzeczać
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:34   #23
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Legitymacja studencka

U mnie na dyplomie jest napisane, że kończyłam stacjonarne

Odnośnie trybów studiów. Zgadzam się, ze na zaocznych jest dużo mniej godzin i zajęć niż na dziennych. Sorry, taka jest prawda. Nie ma co się kłócić. Często nie ma dodatkowych fakultetów. Zaoczni z tego kierunku, który kończyłam mieli dużo mniej przedmiotów i godzin niż ja.

Kiedyś studiowałam zaocznie filologię i było tak samo. Ja miałam dużo mniej lektur o przeczytania, mniej godzin. I też miałam zjazdy w każdy weekend. Niestety, różnic nie wyrówna nawet mając zjazdy co tydzień.

Taka jest prawda, nie ma co się obrażać ani kłócić.
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:37   #24
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez NNaTT Pokaż wiadomość
U mnie na dyplomie jest napisane, że kończyłam stacjonarne

Odnośnie trybów studiów. Zgadzam się, ze na zaocznych jest dużo mniej godzin i zajęć niż na dziennych. Sorry, taka jest prawda. Nie ma co się kłócić. Często nie ma dodatkowych fakultetów. Zaoczni z tego kierunku, który kończyłam mieli dużo mniej przedmiotów i godzin niż ja.

Kiedyś studiowałam zaocznie filologię i było tak samo. Ja miałam dużo mniej lektur o przeczytania, mniej godzin. I też miałam zjazdy w każdy weekend. Niestety, różnic nie wyrówna nawet mając zjazdy co tydzień.

Taka jest prawda, nie ma co się obrażać ani kłócić.
owszem, ale na forum zawsze się znajdzie jakaś skrzywdzona słowami duszyczka, pokrzywdzona życiem albo czująca się równie dobrze wykształcona co dzienni studenci.

dlatego ja się nie kłócę, każdy ma swoje przekonania ale z tego co ludzie mówią pracodawcy patrzą na dyplomie czy stacjonarna czy nie i bardziej cenią stacjonarnych.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:44   #25
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
moich rodziców też nie stać żeby mnie utrzymać na dziennych ale sobie radzę i np. ty siedzisz sobota, niedziela cały dzień ale ja poniedziałek mam od do 18 bez okienek, wtorek mam 6 godzin wykładów, środa 8-16, czwartek 8-17 i piątek mam zajęcia dodatkowe (koła naukowe) i masz tyle samo zajęć co ja? jakoś mi się wierzyć nie chce.

po za tym kolokwia kolokwiami a laboratoria? ćwiczenia? nie ma szans ogarnąć tego w dwa dni.

i z tego co wiem to właśnie na wielu uczelniach Was przepychają.
i nie, nie czuj się gorsza, różne są sytuacje i na pewna jak będziesz chciała to wyciągniesz tyle samo wiedzy co z dziennych i nie będzie miało to znaczenia.

P.S. spójrz na kolokwia (weź od kogoś z dziennych jakieś pytania z kolosa) i spójrz na swoje. często jest tak, że macie niby ten sam materiał ale łatwiejsze kolokwia i egzaminy.
Przez 3 lata na licencjacie porównywałam sobie takie rzeczy z koleżanką z dziennych studiów i uwierz mi, że wcale nie mieliśmy łatwiej. Teraz ona robi magisterkę też zaocznie, więc nie mam porównania, ale to ta sama uczelnia co wcześniej, więc podejrzewam, że nic się w tej kwestii nie zmieniło.
A zajęć nie mam tyle co Ty, bo nie studiuję tego co Ty.
Tak jak pisałam wcześniej porównywałam sobie plan moich studiów zaocznych z tymi samymi dziennymi i nie było aż takiej wielkiej różnicy.

Znam wielu studentów dziennych, którzy naprawdę dużo się uczą, poszerzają swoje zainteresowania, należą do kół naukowych itd., ale znam też takich, którzy olewają naukę, imprezują i prześlizgują się na trójach, mają ciągle poprawki albo warunki. Tak samo jest na zaocznych - jedni zawsze są na zajęciach, chcą z nich wyciągnąć jak najwięcej, inwestują w samorozwój, a inni są tylko wtedy kiedy muszą i zdają na same tróje.
Dlatego nigdy nie ośmieliłabym się powiedzieć, że wiedza i umiejętności zależą od tego czy ktoś studiował dziennie czy zaocznie.

Z doświadczenia jednak wiem, że student studiów dziennych zawsze będzie się trzymał tego, że studenci dzienni więcej się uczą i są lepiej przygotowani, dlatego myślę, że ta dyskusja jest bez sensu
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:54   #26
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Przez 3 lata na licencjacie porównywałam sobie takie rzeczy z koleżanką z dziennych studiów i uwierz mi, że wcale nie mieliśmy łatwiej. Teraz ona robi magisterkę też zaocznie, więc nie mam porównania, ale to ta sama uczelnia co wcześniej, więc podejrzewam, że nic się w tej kwestii nie zmieniło.
A zajęć nie mam tyle co Ty, bo nie studiuję tego co Ty.
Tak jak pisałam wcześniej porównywałam sobie plan moich studiów zaocznych z tymi samymi dziennymi i nie było aż takiej wielkiej różnicy.

Znam wielu studentów dziennych, którzy naprawdę dużo się uczą, poszerzają swoje zainteresowania, należą do kół naukowych itd., ale znam też takich, którzy olewają naukę, imprezują i prześlizgują się na trójach, mają ciągle poprawki albo warunki. Tak samo jest na zaocznych - jedni zawsze są na zajęciach, chcą z nich wyciągnąć jak najwięcej, inwestują w samorozwój, a inni są tylko wtedy kiedy muszą i zdają na same tróje.
Dlatego nigdy nie ośmieliłabym się powiedzieć, że wiedza i umiejętności zależą od tego czy ktoś studiował dziennie czy zaocznie.

Z doświadczenia jednak wiem, że student studiów dziennych zawsze będzie się trzymał tego, że studenci dzienni więcej się uczą i są lepiej przygotowani, dlatego myślę, że ta dyskusja jest bez sensu
dlatego napisałam, że jak ktoś chce to wyciągnie maksimum wiedzy ze studiów, nie ważne czy dziennych czy zaocznych ale właśnie jak ktoś tylko przeciętnie jedzie no to zaocznie wyciągnie mniej niż dziennie.

także ja się nie chcę z Tobą kłócić bo na pewno jest różnie na różnych kierunkach i na różnych uczelniach/wydziałach

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

a z drugiej strony moja chrzestna była na prawie na zaocznych i była w 2% najlepszych studentów w kraju i wszędzie ją rozchwytywali i wyciągnęła ze studiów więcej niż nie jeden z dziennych
także nie ma reguły czy dzienni czy zaoczni są lepiej wykształceni
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 22:27   #27
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
moich rodziców też nie stać żeby mnie utrzymać na dziennych ale sobie radzę i np. ty siedzisz sobota, niedziela cały dzień ale ja poniedziałek mam od do 18 bez okienek, wtorek mam 6 godzin wykładów, środa 8-16, czwartek 8-17 i piątek mam zajęcia dodatkowe (koła naukowe) i masz tyle samo zajęć co ja? jakoś mi się wierzyć nie chce.

po za tym kolokwia kolokwiami a laboratoria? ćwiczenia? nie ma szans ogarnąć tego w dwa dni.

i z tego co wiem to właśnie na wielu uczelniach Was przepychają.
i nie, nie czuj się gorsza, różne są sytuacje i na pewna jak będziesz chciała to wyciągniesz tyle samo wiedzy co z dziennych i nie będzie miało to znaczenia.

P.S. spójrz na kolokwia (weź od kogoś z dziennych jakieś pytania z kolosa) i spójrz na swoje. często jest tak, że macie niby ten sam materiał ale łatwiejsze kolokwia i egzaminy.
Za☠☠☠iście, chętnie wybiję ci medal za zasługi, świetne radzenie sobie i ciężką pracę. Adres możesz podać na PW

Co do 'przepychania - hahahhaa, bo na dziennych to nie przepychają


Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
owszem, ale na forum zawsze się znajdzie jakaś skrzywdzona słowami duszyczka, pokrzywdzona życiem albo czująca się równie dobrze wykształcona co dzienni studenci.
To było dziecinne i chamskie (nie na poziomie dziennego, mega wykształconego studenta), ale myślę, że skoro to napisałaś to jesteś tego świadoma

Studiuję dziennie, bo mam sponsorów korzystam z życia i jest ok. Jedyną różnicą, jaką widzę między mną a studentem zaocznym jest fakt, że ci drudzy mają mniej czasu i mniej "żyją" studenckim życiem. Dlatego na pewno pójdę na II stopień dziennie. Myślę, że wykładowcy nie prowadzą podwójnych standardów dla studentów dziennych i zaocznych - jeśli tak jest to chętnie poznam nazwiska, bo wątpię, że są to jakieś cenione osoby w świecie nauki. Ale pewnie ja naiwna, powinnam iść na zaoczne i mieć pełen chillout. W każdym razie lenie, kombinatorzy i cwaniacy, przepychani i oszukujący znajdą się na obu trybach, na większości kierunków.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 15:46   #28
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Legitymacja studencka

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
owszem, ale na forum zawsze się znajdzie jakaś skrzywdzona słowami duszyczka, pokrzywdzona życiem albo czująca się równie dobrze wykształcona co dzienni studenci.

dlatego ja się nie kłócę, każdy ma swoje przekonania ale z tego co ludzie mówią pracodawcy patrzą na dyplomie czy stacjonarna czy nie i bardziej cenią stacjonarnych.
dla jasności - studiuję dziennie jednak wiem, że życie nie jest tylko czarne albo białe, tak samo nie można wrzucić wszystkich studiów zaocznych do jednego worka.

również uważam, że na zaocznych jest mniej zajęć - po prostu fizycznie niemożliwe jest, żeby było ich tyle samo.

jednak co z materiałem? myślę, że w większości też jest mniej lub bardziej okrojony, ale wcale się nie zdziwię jak znajdą się kierunki z identycznym materiałem do opanowania jak na dziennych. wtedy prowadzący mówią: "opanujcie teorię Kowalskiego i jej główne założenia, za tydzień z tego kartkówka", a nie jak na dziennych, podczas ćwiczeń: "teoria Kowalskiego polega na..." - i znów dodaję dla czepialskich - owszem, samodzielna nauka w domu występuje też na dziennych, jednak na zaocznych częściej.

i nie rozumiem dlaczego zaoczni mają się czuć gorzej wykształceni.

Ameryką nie będzie jak napiszę, że dla pracodawców bardziej liczy się doświadczenie niż tryb studiów, bo tryb nie świadczy o tym, co taki Jaś umie, mimo że kierunek studiów też jest ważny, to często nie najważniejszy, przy mniej konkretnych stanowiskach pracy istotne jest jakiekolwiek wyższe, nie mówię tu o projektantach silników odrzutowych.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.