Czy któraś z Was mieszka w Libanie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-17, 10:03   #1
Emilia94x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13

Czy któraś z Was mieszka w Libanie ?


Witam.

Za jakiś max. miesiąc (czekam na paszport) przeprowadzam się do Libanu, do Bejrutu Trochę się denerwuję. Czy może któraś z Was mieszka tam i może powiedzieć, jak tam jest, jacy są ludzie, jaka jest tam atmosfera i czy generalnie jest ok?
Czytałam dużo opinii w Internecie i wypowiadające się tam Polki były zachwycone Libanem i marzą, żeby tam wrócić na stałe.

Czy któraś z Was chciałaby się podzielić, jak wygląda tamtejsze życie?
Emilia94x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 10:05   #2
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Czy któraś z Was mieszka w Libanie ?

Ja nie mieszkam, ale mnie zaciekawiłaś

Odważna jesteś. Przeprowadzasz się (na stałe?) do kraju w którym jeszcze nie byłaś? Czy wyjeżdżasz na kontrakt służbowy?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 11:28   #3
Emilia94x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13
Dot.: Czy któraś z Was mieszka w Libanie ?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Ja nie mieszkam, ale mnie zaciekawiłaś

Odważna jesteś. Przeprowadzasz się (na stałe?) do kraju w którym jeszcze nie byłaś? Czy wyjeżdżasz na kontrakt służbowy?
Mam tam sporo znajomych (ale nie polskich) no i lubego (chrześcijanina).
Emilia94x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 18:54   #4
kustraczek
-ist
 
Avatar kustraczek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 329
Dot.: Czy któraś z Was mieszka w Libanie ?

Cytat:
Napisane przez Emilia94x Pokaż wiadomość
Witam.

Za jakiś max. miesiąc (czekam na paszport) przeprowadzam się do Libanu, do Bejrutu Trochę się denerwuję. Czy może któraś z Was mieszka tam i może powiedzieć, jak tam jest, jacy są ludzie, jaka jest tam atmosfera i czy generalnie jest ok?
Czytałam dużo opinii w Internecie i wypowiadające się tam Polki były zachwycone Libanem i marzą, żeby tam wrócić na stałe.

Czy któraś z Was chciałaby się podzielić, jak wygląda tamtejsze życie?
Mieszkalam w Bejrucie poltora roku, zycie zalezy tak naprawde od tego, gdzie mieszkasz - w centrum jest prawie tak, jak w Europie. Wiadomo, ze jest to jednak Bliski Wschod, nawet wczoraj byl tam wybuch samochodu-pulapki, wiec na pewno nie jest tam tak bezpiecznie, jak np. w Warszawie, ale to chyba wie kazdy, kto decyduje sie na zamieszkanie w tamtym regionie. Atmosfera moim zdaniem jest bardzo przyjemna, bylo mi bardzo przykro, gdy sie wyprowadzalam, ale to tez oczywiscie zalezy od tego, w jakich kregach bedziesz sie obracac, bo ludzie tez sa... rozni jak wszedzie. Liban nie jest panstwem islamu, w rzadzie zasiadaja chrzescijanie i muzulmanie proporcjonalnie, tak ze jezeli jestes chrzescijanka jak Twoj partner, to z pewnoscia wiesz, ze to nie bedzie "problem" i nikt nie bedzie sie Ciebie o to czepial. Generalnie jest ok Mnie w Bejrucie zylo sie swietnie, ale to takze dlatego, ze i ja, i moj chlopak mielismy dobra prace, mieszkalismy w centrum i w zasadzie nie zapuszczalismy sie na obrzeza Bejrutu, gdzie, wiadomo, moze byc roznie, w kazdym miescie sa szemrane dzielnice. Reasumujac, jesli bedziesz miala wsparcie swojego lubego i znajomych, to podejrzewam, ze bedzie Ci sie zylo tam dobrze, wystarczy pozytywne nastawienie - bo choc napisalam, ze centrum miasta to prawie jak Europa, to jednak wiadomo, ze jako takie roznice kulturowe sa.
kustraczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.