Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-25, 14:02   #2071
cirillka
Rozeznanie
 
Avatar cirillka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 616
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witajcie,
męczę się z trądzikiem na twarzy i z przebarwieniami po nim. Mam skórę tłustą. Od listopada (a więc już ponad 2 miesiące) stosuję Pharmaceris Almond Peel 5% https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nd-peel-5.html i moja skóra reaguje na niego bardzo dobrze - zero podrażnień i przesuszenia, pojawia się zauważalnie mniej nowych zmian, a jeśli już to raczej drobne. Zauważyłam również niewielkie rozjaśnienie przebarwień (mam nadzieję, że sobie tego nie wmawiam). Chciałabym pójść o krok dalej i przerzucić się na kwas migdałowy 10% z tej samej serii https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...d-peel-10.html, ale na stronie producenta nie mogę znaleźć informacji, kiedy należy przejść na drugi stopień złuszczania? Powinnam skończyć najpierw opakowanie 5% kremu, czy mogę zmienić go na 10% już teraz? Czy może stosować je zamiennie, co drugą noc? Myślicie w ogóle, że jest sens zastępować słabsze stężenie mocniejszym? Przyznaję, że mało wiem o kwasach i przyda mi się rada kogoś bardziej zorientowanego.
cirillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 14:35   #2072
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wstępnie udało mi się dowiedzieć (telefon do firmy Norel), że kwasu jest 5%, a pH wynosi 3. Pytałam jeszcze o PHA, nie mieli informacji pod ręką (nie są to kosmetyki produkowane w Polsce). Mają mi przesłać info na maila. Poprosiłam też o skład INCI.
dziękuje
migdałowego 5% ?
a tych pha nie wiadomo ?
już go zamówiłam tak czy siak nie trzeba chyba tutaj żadnych neutralizatorów ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 14:47   #2073
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
dziękuje
migdałowego 5% ?
a tych pha nie wiadomo ?
już go zamówiłam tak czy siak nie trzeba chyba tutaj żadnych neutralizatorów ?
O PHA mają mi napisać.

Pomimo niezbyt wysokiego stężenia kwasu tonik powinien działać efektywnie ze względu na dość niskie pH (= większą biodostępność kwasu). Przeważnie kosmetyki z kwasami mają wyższe pH. Forma żelowa to dobre rozwiązanie, penetracja kwasu może być bardziej równomierna niż w przypadku płynu.

Tonik nie wymaga zmywania i stosowania neutralizatora.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 21:26   #2074
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
O PHA mają mi napisać.

Pomimo niezbyt wysokiego stężenia kwasu tonik powinien działać efektywnie ze względu na dość niskie pH (= większą biodostępność kwasu). Przeważnie kosmetyki z kwasami mają wyższe pH. Forma żelowa to dobre rozwiązanie, penetracja kwasu może być bardziej równomierna niż w przypadku płynu.

Tonik nie wymaga zmywania i stosowania neutralizatora.
dziękuje
źle przeczytałam i myślałam , że o ph maja napisać
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 14:51   #2075
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny czy któraś może podać mi proporcje kwasu salicylowego i spirytusu dzięki którym uzyskam stężenie ok 40-50 % ? Do tej pory robiłam 30% max , a chciałabym spróbować czegoś mocniejszego, ponieważ dziury po trądziku mam niestety dość spore i 30% nie daje rady. Na kwaszenie w gabinecie kosmetycznym niestety mnie nie stać - to koszt ok 1000 zł bo już się orientowałam w cenach
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 15:30   #2076
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś może podać mi proporcje kwasu salicylowego i spirytusu dzięki którym uzyskam stężenie ok 40-50 % ? Do tej pory robiłam 30% max , a chciałabym spróbować czegoś mocniejszego, ponieważ dziury po trądziku mam niestety dość spore i 30% nie daje rady. Na kwaszenie w gabinecie kosmetycznym niestety mnie nie stać - to koszt ok 1000 zł bo już się orientowałam w cenach
Masz wagę czy odmierzasz w ml?

Jeśli w ml najlepiej liczyć sobie samej przy pomocy kalkulatora stężeń:
http://zachowajwlosy.pl/kalkulator.htm (przy kwasie salicylowym trzeba tylko wpisać ciężar dla swojego kwasu (np. zsk 0,54 g/ml)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 16:06   #2077
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja zamówiłam serum do samodzielnego stosowania z biochemii urody, zobaczymy jak się sprawdzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 18:12   #2078
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Desdemona Pokaż wiadomość
A ja mam trochę inne pytanie. Jestem w trakcie kuracji Izotziają i myślałam, żeby zrobić sobie peeling migdałowy ze ZSK. Wcześniej próbowałam gotowy, z BioCosmetics, ale efektów żadnych, pieczenia żadnego, tak jakbym w ogóle nic nie kładła na twarz, a trzymałam 15 minut, skoro po 7 nie piekło.
Czy można bawić się kwasami jednocześnie z żelem, który zawiera izotretynoinę? Kładę go raz dziennie, na noc, na krem Emolium, bo bardzo wysusza.

Podbijam, ja stosuję isotrexin i też się zastanawiam czy mogę w trakcie używać peelingu z migdała czy dać sobie spokój.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 19:15   #2079
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Masz wagę czy odmierzasz w ml?

Jeśli w ml najlepiej liczyć sobie samej przy pomocy kalkulatora stężeń:
http://zachowajwlosy.pl/kalkulator.htm (przy kwasie salicylowym trzeba tylko wpisać ciężar dla swojego kwasu (np. zsk 0,54 g/ml)
Odmierzam w ml. Do tej pory korzystałam z tego co napisała Lorri.
A w tym kalkulatorze nie umiem się połapać. Wiem - pewnie to śmieszne ale wolę nie ryzykować, bo jeszcze wpiszę coś na odwrót i narobię sobie sajgon na twarzy
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:32   #2080
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

zakupilam dzis acne derm i zastanawiam sie jak to "polaczyc" z migdalem, lepiej najpierw zrobic peeling migdalowy i np po paru dniach smarowac sie acned czy smarujac sie codziennie zrobic ze 2 dni przerwy, zrobic peeling i znowu po 2 dniach wrocic do kremu chyba ze te 2 rzeczy sie wykluczaja albo nie przeszkadzaja sobie jak myslicie?
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 22:26   #2081
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Odmierzam w ml. Do tej pory korzystałam z tego co napisała Lorri.
A w tym kalkulatorze nie umiem się połapać. Wiem - pewnie to śmieszne ale wolę nie ryzykować, bo jeszcze wpiszę coś na odwrót i narobię sobie sajgon na twarzy
Na początku może wyglądać strasznie, ale jak się przekonasz to nie będzie Ci się już chciało liczyć ręcznie Dla pewności sama przeliczałam kiedyś przepisy, które miałam pod ręką i wszystko było cacy Ciężary i gęstości można sobie wpisywać dowolnie zgodnie ze stronami, z których ma się półprodukty, wypełniamy więc ile ml ma mieć nasze mazidło, ile % każdy ze składników, żeby w sumie było 100% i sprawdzamy gęstość/ciężar.

Dla zainteresowanych podając za przepisem Lorri:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W obliczeniach uwzględniam ciężar nasypowy kwasu podany przez ZSK i Naturalisa - 0,54 g/ml oraz gęstość spirytusu - 0,81 g/ml.

(...)

30,8%
kwas salicylowy - 2 ml
spirytus rektyfikowany - 3 ml

U siebie wpisałam 30% a nie 30,8%:
kwas salicylowy 1.96 ml
spirytus 3.04 ml
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kalkulator.jpg (51,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kalkulator1.jpg (58,2 KB, 11 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-01-27 o 23:10
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 11:58   #2082
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Na początku może wyglądać strasznie, ale jak się przekonasz to nie będzie Ci się już chciało liczyć ręcznie Dla pewności sama przeliczałam kiedyś przepisy, które miałam pod ręką i wszystko było cacy
Dzięki chyba zrozumiałam dla pewności sprawdziłabyś czy się zgadza?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 40%.jpg (53,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 50%.jpg (55,1 KB, 7 załadowań)
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 12:29   #2083
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Dzięki chyba zrozumiałam dla pewności sprawdziłabyś czy się zgadza?
Zgadza się A kwas masz z zsk/naturalisa? Lorri przyjmuje 0.81 g/ml dla spirytusu, w kalkulatorze ustawione jest 0.78 g/ml, ale przy dokładności jakie oferują strzykawki nie będzie to wielką różnicą

Kalkulator został stworzony przez kogoś ze znanego biochemicznego forum Laboratorium Urody, żeby ułatwić życie wszystkim tym, którzy nie posiadają wagi, a chcą sprawnie przeliczać przepisy na ml. I chwała mu za to
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 13:56   #2084
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zgadza się A kwas masz z zsk/naturalisa? Lorri przyjmuje 0.81 g/ml dla spirytusu, w kalkulatorze ustawione jest 0.78 g/ml, ale przy dokładności jakie oferują strzykawki nie będzie to wielką różnicą

Kalkulator został stworzony przez kogoś ze znanego biochemicznego forum Laboratorium Urody, żeby ułatwić życie wszystkim tym, którzy nie posiadają wagi, a chcą sprawnie przeliczać przepisy na ml. I chwała mu za to
Kwas mam z allegro
A czym nakładacie kwasy na twarz? Bo ja zawsze palcem, a jednak chciałabym czymś innym

I jeszcze jedno - czasami kwas nie chce się rozpuścić. Podgrzewam go wtedy w gorącej wodzie i czasami ładnie się rozpuszcza do pewnego momentu, a potem kiedy dodaję resztę kwasu ( bo dosypuję powoli, podgrzewam i znów dosypuję ) to krystalizuje się i osadza na ściankach. Jak temu zaradzić? Dodam, że używam spirytusu. Obawiam się właśnie, że nie uda mi się zrobić 40% czy 50% , bo kwas się nie rozpuści.
Zdarza się też tak, że wszystko ładnie się rozpuszcza, a kiedy otwieram probówkę i zaczynam nakładać kwas to zdążę nanieść go tylko troszkę i już kwas się zdąży skrystalizować.

Edytowane przez Weridiana1986
Czas edycji: 2014-01-28 o 13:59
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:10   #2085
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Kwas mam z allegro
A czym nakładacie kwasy na twarz? Bo ja zawsze palcem, a jednak chciałabym czymś innym

I jeszcze jedno - czasami kwas nie chce się rozpuścić. Podgrzewam go wtedy w gorącej wodzie i czasami ładnie się rozpuszcza do pewnego momentu, a potem kiedy dodaję resztę kwasu ( bo dosypuję powoli, podgrzewam i znów dosypuję ) to krystalizuje się i osadza na ściankach. Jak temu zaradzić? Dodam, że używam spirytusu. Obawiam się właśnie, że nie uda mi się zrobić 40% czy 50% , bo kwas się nie rozpuści.
Zdarza się też tak, że wszystko ładnie się rozpuszcza, a kiedy otwieram probówkę i zaczynam nakładać kwas to zdążę nanieść go tylko troszkę i już kwas się zdąży skrystalizować.
Kwas powinien mieć podany ciężar nasypowy, sprawdź na opakowaniu albo zapytaj sprzedawcy, wtedy będziesz pewna że przeliczasz właściwie i peeling ma tyle % ile chcesz, a nie tyle ile się trafi

Ja peeling nakładam zawsze wacikiem, a na pojedyncze zmiany na twarzy patyczkiem kosmetycznym, zawsze w rękawiczkach, bo nienawidzę tego uczucia na palcach jakie zostaje po potraktowaniu ich peelingiem

Co do rozpuszczania, Lorri stronę lub dwie wstecz pisała co nie co na ten temat
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 17:29   #2086
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zgadza się A kwas masz z zsk/naturalisa? Lorri przyjmuje 0.81 g/ml dla spirytusu, w kalkulatorze ustawione jest 0.78 g/ml, ale przy dokładności jakie oferują strzykawki nie będzie to wielką różnicą

Kalkulator został stworzony przez kogoś ze znanego biochemicznego forum Laboratorium Urody, żeby ułatwić życie wszystkim tym, którzy nie posiadają wagi, a chcą sprawnie przeliczać przepisy na ml. I chwała mu za to
0,789 g/ml to gęstość czystego etanolu, spirytus zawiera trochę wody, stąd gęstość 0,81.

Polecam jednak sprawdzać gęstości/ciężary nasypowe lub wpisywać samemu, bo w kalkulatorze zdarzają się błędy. Dotyczy to np. kwasu salicylowego i askorbinowego - podane są ciężary właściwe zamiast nasypowych (dla proszków zawsze bierzemy ciężar nasypowy). Objętości wyliczone z uwzględnieniem ciężaru właściwego zamiast nasypowego dadzą o wiele niższe stężenia od zamierzonych.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post31410327

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Co do rozpuszczania, Lorri stronę lub dwie wstecz pisała co nie co na ten temat
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post44653814 i
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-01-28 o 17:32
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:02   #2087
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziękuję szukałam i szukałam ale ostatnich stron nie czytałam. Skupiłam się na początku wątku, a wystarczyło się cofnąć o 1 stronę

A tak z ciekawości - czego używacie zaraz po nałożeniu kwasów? Bo ja zawsze kwasy robię wieczorem i zaraz po, nie nakładam nic. Dopiero następnego dnia zwykły krem nawilżający i potem alantan, kiedy coś zaczyna się złuszczać - u mnie trwa to 3-4 dni zanim zaczynam się łuszczyć.

Edytowane przez Weridiana1986
Czas edycji: 2014-01-28 o 19:31
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 19:44   #2088
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam
Czy to możliwe, żebym miała taki panzerface, że tonik z kwasem migdałowym 10% jej nie rusza? Używałam przegotowanej, demineralizowanej wody i korzystałam z tego -> http://zachowajwlosy.pl/kalkulator.htm kalkulatora.
Po toniku stosuję ten -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...arganowym.html krem.
Wcześniej przez tydzień stosowałam tonik 5%, ten stosuję od piątku.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 20:38   #2089
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Witam
Czy to możliwe, żebym miała taki panzerface, że tonik z kwasem migdałowym 10% jej nie rusza? Używałam przegotowanej, demineralizowanej wody i korzystałam z tego -> http://zachowajwlosy.pl/kalkulator.htm kalkulatora.
Woda powinna być destylowana lub do iniekcji z apteki, prosto z butelki bez gotowania. Sprawdzałaś ciężar nasypowy swojego kwasu? Kalkulator przygotowywany był lata temu z wartościami dla Mazideł lub/i tak jak napisała Lorri, dla ciężaru właściwego, dlatego używając go trzeba sprawdzać ze swoimi półproduktami. I tak na przykład: Beautyever 0,65 g/ml, ZSK 0,67 g/ml, Naturalis 0,72 g/ml.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 12:01   #2090
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Wiecie co tak się zastanawiam czy w moim przypadku kwas salicylowy ma sens. Mam masę dziur na twarzy. Jedna głębsza.. Kwasu salicylowego używałam już ok 8 razy. Mam wrażenie, że te dziury są trochę płytsze ale za to większe A może mi się po prostu wydaje.. Czy to wina tego, że używałam kwasu w stężeniu 20-30% i powinnam użyć mocniejszego, czy po prostu te dziury są zbyt duże jak na salicyl. Czego wówczas mam użyć żeby zobaczyć jakieś efekty?
Najpierw trądzik przez 8 lat, teraz dziury

Edytowane przez Weridiana1986
Czas edycji: 2014-02-07 o 14:02
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:17   #2091
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Pytanie 1: czy można robić peeling migdałowy o stężeniu większym niż 40% (jeśli macie, to poproszę przepis )
Pytanie 2: do można/dobrze jest robić kilka peelingów na zmianę czy lepiej zrobić serię jednego i zabierać się za drugi?
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 07:01   #2092
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Pytanie 1: czy można robić peeling migdałowy o stężeniu większym niż 40% (jeśli macie, to poproszę przepis )
Przed chwilą było o tym. Nawet 40% trudno jest rozpuścić w spirytusie, trochę łatwiej w glikolu.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 10:44   #2093
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przed chwilą było o tym. Nawet 40% trudno jest rozpuścić w spirytusie, trochę łatwiej w glikolu.
Widzę, że w kwasach jesteś "obcykana" . Orientujesz się, który najlepiej sprawdzi się w przypadku takich dziur jak moje? Czy salicyl to dobry wybór? bo niedługo wiosna, a ja chciałabym jeszcze się pokwasić
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 11:09   #2094
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Używam tego toniku już 3 dzień
http://www.sklep-norel-madric.pl/912...m-dt-369-.html
nie szczypie wcale a tonik PHA 6 % z Biochemii Urody powodował buraka i lekko szczypał
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 10:41   #2095
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przed chwilą było o tym. Nawet 40% trudno jest rozpuścić w spirytusie, trochę łatwiej w glikolu.
A w takiej samej proporcji?
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 05:55   #2096
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
A w takiej samej proporcji?
Przykładowe proporcje (na końcu): https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post29942049.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 11:47   #2097
ania1919
Raczkowanie
 
Avatar ania1919
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 142
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam wszystkich serdeczniejestem w tym wątku nowa i nie mam takiego doświadczenia jak większość z Was na temat kwasów Zakupiłam kwas migdałowy w proszku 10 g i jest napisane żeby rozpuscic w 15 g wody z etanolem a ten etanol to ma być o jakimś konkretnym stężeniu i ile powinno tego etanolu się znajdować , dziewczyny bardzo proszę o pomoc , serdecznie pozdrawiam
__________________
Mentor 400cc27kwiecień,
Doktor Krajewski,Gryfice
ania1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 12:56   #2098
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ania1919 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdeczniejestem w tym wątku nowa i nie mam takiego doświadczenia jak większość z Was na temat kwasów Zakupiłam kwas migdałowy w proszku 10 g i jest napisane żeby rozpuscic w 15 g wody z etanolem a ten etanol to ma być o jakimś konkretnym stężeniu i ile powinno tego etanolu się znajdować , dziewczyny bardzo proszę o pomoc , serdecznie pozdrawiam
Skąd ten kwas?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 10:17   #2099
ania1919
Raczkowanie
 
Avatar ania1919
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 142
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Skąd ten kwas?
Ten kwas kupiłam przez internet Cosmospa
__________________
Mentor 400cc27kwiecień,
Doktor Krajewski,Gryfice
ania1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 12:11   #2100
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ania1919 Pokaż wiadomość
Ten kwas kupiłam przez internet Cosmospa
Czy to ten? http://www.cosmospa.com.pl/pl/kwasy/...jasnienie.html ?

Drogi ten kwas jak na migdałka ja bym napisała do sklepu, żeby podali mi dokładną ilość etanolu, ewentualnie przejrzyj kilka ostatnich stron, Lorri niedawno pisała o peelingach kwasowych w stężeniach bodajże powyżej 30%
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.