Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-02, 17:45   #961
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Ja też chce sn.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 17:50   #962
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Nie wydaje mi sie aby kolrowaly. to nie sa dwudzietotalki szukajce poklasku i podziwu "wow jak ty dalas rade". To bardzo prywatne intymne rozmowy kobiet po 30 i 40, kiedy dzieci maja juz kilka lat, kiedy nie ma juz tych emacji ktore wszystko potrafia przekoloryzowac. Tak, mowia ze sie zapomina. Tak niektore - zwlaszcza te po 40 - mialy troche bardziej spartanskie warunki ale... jak wczesniej wspomnialam zona mojego kolegi w srode tez zostala potraktowana nie lepiej.
Ale tez mowia jakie to bylo potworne. Wszystkiw kwalifikowano do sn... bo cesarka kosztuje nfz za duzo. Dziecko troche duze... ale da pani rade. Wzrok troche siada... ale da pani rade. Meczy sie pani x godzin i nic... da pani rade. I tak przeciagali i przeciegali az byly w stanie ciezkim bo wtedy nfz refunduje cesarke.
o pieniadze chodzi.
A niektore nie moga zapomniec. Najczesciej dlatego ze jest problem z seksem lub pecherz jest uszkodzony i np. musza w wieku 35 lat nosic pieluchy bo nie trzymaja moczu.
Szpitale byly rozne.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2016-12-02 o 17:52
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 17:54   #963
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cóż, moje kolezanki to tez babki koło 30, 40 lat i więcej. Mysle ze na to nie ma reguły i każda inaczej przechodzi poród.
Dwie z nich od razu z marszu były kierowane na cc.

Żadna nie ma aż takich traum o których mówisz.

A nie, przepraszam moja mama zrezygnowała z drugiego dziecka przez poród. Rodziła jeszcze na wieloosobowej sali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez czekoladowoo
Czas edycji: 2016-12-02 o 17:55
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 17:55   #964
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ostatni poziom piekła..
Wiadomości: 14 694
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi sie aby kolrowaly. to nie sa dwudzietotalki szukajce poklasku i podziwu "wow jak ty dalas rade". To bardzo prywatne intymne rozmowy kobiet po 30 i 40. Tak, mowia ze sie zapomina. Tak niektore - zwlaszcza te po 40 - mialy troche bardziej spartanskie warunki ale... jak wczesniej wspomnialam zona mojego kolegi w srode tez zostala potraktowana nie lepiej.
Ale tez mowia jakie to bylo potworne. Wszystkiw kwalifikowano do sn... bo cesarka kosztuje nfz za duzo. Dziecko troche duze... ale da pani rade. Wzrok troche siada... ale da pani rade. Meczy sie pani x godzin i nic... da pani rade. I tak przeciagali i przeciegali az byly w stanie ciezkim bo wtedy nfz refunduje cesarke.
o pieniadze chodzi.
A niektore nie moga zapomniec. Najczesciej dlatego ze jest problem z seksem lub pecherz jest uszkodzony i np. musza w wieku 35 lat nosic pieluchy bo nie trzymaja moczu.
Szpitale byly rozne.
Szok, nigdy z czymś takim się nie spotkałam, jak tylko istnieje jakieś ryzyko,od razu jest cc. Opieka super,lekarze wykwalifikowani,nie zadne konowaly. Zzo,oksy wszystko podane,na zyczenie,kiedy trzeba...Zadnych problemów z seksem,pecherzem.. nacinanie - tylko kiedy trzeba. Sale porodowe z pełnym wyposażeniem,wannami do porodu w wodzie...
Doradcy laktacyjni do usług psycholog tez.

Ps. Uwierz,ze nie jedna 30-40latka ma bardziej wybujala wyobraźnię,niz 20latka.. niestety przekonałam się o tym na własnej skórze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... Poznaliśmy się 15.07.2010...
...Jesteśmy razem 11.12.2010...
...Ślub 8.10.2016...
...Czekamy na Ciebie 6.07.2018 - Nina...


Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2016-12-02 o 18:02
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 18:20   #965
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

a ja mysle ze wiek ma tu niewiele do rzeczy, po prostu nie mam bliskich mlodszych kolezanek w dodatku z dzieckiem.
chociaz... podobno najlepszy wiek do porodu to ponizej 25 lat i moze tu jest pies pogrzebany, moze mlodszym przychodzi to latwiej

a tak bardziej serio to (mysle teraz o konkretnym prywatnym szpitalu) to piekne sale pojedyncze sa, wanna jest, oksy, zzo i nawet morfina jest, pielegniarki ktore nie wrzeszcza na kobiete sa, nawet doule wpuszczaja ale cc... tylko w ostatecznosci. Tylko gdy robi sie naprawde niebezpiecznie... bo inaczej nfz nie da kasy. I jeszcze statystyki - bo beda miec za duzy % cc i to tez jakis problem, nie wiem czy z nfz czy z odznaczeniem rodzic po ludzku (czy jakims tam innym ktorych maja cala sciane)


Ale moze zmienmy temat na weselszy
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2016-12-02 o 18:21
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 18:32   #966
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ostatni poziom piekła..
Wiadomości: 14 694
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
a ja mysle ze wiek ma tu niewiele do rzeczy, po prostu nie mam bliskich mlodszych kolezanek w dodatku z dzieckiem.
chociaz... podobno najlepszy wiek do porodu to ponizej 25 lat i moze tu jest pies pogrzebany, moze mlodszym przychodzi to latwiej

a tak bardziej serio to (mysle teraz o konkretnym prywatnym szpitalu) to piekne sale pojedyncze sa, wanna jest, oksy, zzo i nawet morfina jest, pielegniarki ktore nie wrzeszcza na kobiete sa, nawet doule wpuszczaja ale cc... tylko w ostatecznosci. Tylko gdy robi sie naprawde niebezpiecznie... bo inaczej nfz nie da kasy. I jeszcze statystyki - bo beda miec za duzy % cc i to tez jakis problem, nie wiem czy z nfz czy z odznaczeniem rodzic po ludzku (czy jakims tam innym ktorych maja cala sciane)


Ale moze zmienmy temat na weselszy
U nas to co opisujesz jest w państwowych szpitalach wszystko ogólnie zależy od wyposażenia szpitala i personelu..

Z weselszych tematów to dzisiaj robiłam porządki na strychu gdzie mam schowane rzeczy i ubranka dla dziecka. Brakuje nam tylko wózka reszte juz mamy. Mam dużo trochę starszych kuzynek które już mają dzieci. Wszystko co było w bardzo dobrym stanie mi zostawiły nianie elektroniczna nawet znalazłam hah

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... Poznaliśmy się 15.07.2010...
...Jesteśmy razem 11.12.2010...
...Ślub 8.10.2016...
...Czekamy na Ciebie 6.07.2018 - Nina...

xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 18:43   #967
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Dziewczyny ..... a nie boicie sie....? Ja sie zawsze balam panicznie. Wlasnie w pracy uslyszalam jak w ta srode przebiegal porod zony kolegi w najlepszym prywatnym szpitalu w wojewodztwie. Jestem tak wsptzasnieta ze nie moge do siebie dojsc.... (niewiele braklo a bylyby 2 trumny)
Ja juz chyba nie chce...
Ja boję się najbardziej tego że z dzieckiem coś będzie nie tak. Ja na 90% będę miała cc chociaż szczerze mówiąc wolałabym chyba rodzić naturalnie. Wolę by cholernie bolało w trakcie porodu ale nie chodzić z raną w pierwszych dniach/tygodniach życia dziecka i nie móc normalnie się nim zajmować.
Wczoraj czytałam o prywatnych porodówkach i nie wiem czy się nie zdecyduję na prywatną klinikę. Chociaż boję się, że jak w trakcie porodu coś się wydarzy to będą wieźć dziecko do szpitala państwowego... A z drugiej strony chciałabym być potraktowana dobrze, z szacunkiem i indywidualnie- obawiam się że tego w państwówce nie uświadczę

A jeżeli chodzi o poród naturalny- jak rozmawiam z koleżankami o ich porodach to żadna nie skarżyła się na ból czy jakieś inne katusze. Jakby o tym zapomniały albo nie było to aż tak dotkliwe żeby nie dało się tego przeżyć bez rozpamiętywania. Poboli i przestanie

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Ja cenie w domu kawałek własnej działki. Grilla można zrobić i relaks fajny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam ogródek działkowy niedaleko mieszkania i to super opcja jak się mieszka w blokach
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-02, 19:05   #968
margarytkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 41
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Ja mogę napisać z własnego doświadczenia. Ból jest okropny ale długo nie trwa. Szybko się zapomina jak to było(mąż do tej pory to przeżywa podczas gdy ja pamiętam tylko przez mgłę). Później kobiety więcej koloryzują niż jest w tym prawdy. Ja pamiętam, że gorzej zniosłam szycie po, niż sam poród(rodziłam bez znieczulenia). Całe szczęście, że rodziłam naturalnie. Ja po dwóch dniach już czułam się świetnie, a kobiety po cc jeszcze po tygodniu z trudem chodziły. Co do szpitali to po prostu trzeba wybrać dobry i tyle. Ja rodziłam w innym mieście, bo do naszego szpitala w życiu bym nie poszła. Leżałam miesiąc w szpitalu czekając na córeczkę. Jeżeli wybierze się dobry szpital to nie ma się czego obawiać.
margarytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 19:06   #969
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ostatni poziom piekła..
Wiadomości: 14 694
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cytat:
Napisane przez margarytkaaa Pokaż wiadomość
Ja mogę napisać z własnego doświadczenia. Ból jest okropny ale długo nie trwa. Szybko się zapomina jak to było(mąż do tej pory to przeżywa podczas gdy ja pamiętam tylko przez mgłę). Później kobiety więcej koloryzują niż jest w tym prawdy. Ja pamiętam, że gorzej zniosłam szycie po, niż sam poród. Całe szczęście, że rodziłam naturalnie. Ja po dwóch dniach już czułam się świetnie, a kobiety po cc jeszcze po tygodniu z trudem chodziły. Co do szpitali to po prostu trzeba wybrać dobry i tyle. Ja rodziłam w innym mieście, bo do naszego szpitala w życiu bym nie poszła. Leżałam miesiąc w szpitalu czekając na córeczkę. Jeżeli wybierze się dobry szpital to nie ma się czego obawiać.
Idealne podsumowanie !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... Poznaliśmy się 15.07.2010...
...Jesteśmy razem 11.12.2010...
...Ślub 8.10.2016...
...Czekamy na Ciebie 6.07.2018 - Nina...

xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 19:13   #970
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Właśnie czytałam że gorsze od samego porodu jest szycie... Aż mnie wzdryga jak o tym pomyślę :/ Ale ogólnie to nie powinnyśmy myśleć o takich rzeczach bo myślenie ma moc sprawczą- powinnyśmy myśleć że będzie wszystko dobrze, bez komplikacji, szybko i sprawnie a dzidziuś i my będziemy zdrowi
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 19:20   #971
Aneu8899
Rozeznanie
 
Avatar Aneu8899
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 591
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Ja miałam cc i teraz też bym chciała. Da się przeżyć. Traumy nie mam. Też chciałam SN ale tak miało być. Skurczy nie miałam więc nie wiem co to poród naturalny i już nie chce wiedzieć.
Aneu8899 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-02, 20:16   #972
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Ja znam kilka dziewczyn po cc, w tym moja siostra po dwoch cc i wszystkie chwala. Na drugi dzien juz sie wstaje i funkcjonuje. A o sn rozne opinie slyszalam, bardzo skrajne. Albo ze to pikus albo ze koszmar. Ale nie ma sie co sugerowac cudzymi doswiadczeniami, musimy przezyc to same
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 20:25   #973
szklaneczkus
Przyczajenie
 
Avatar szklaneczkus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 12
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cześć, można dołączyć? )
szklaneczkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 20:27   #974
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ostatni poziom piekła..
Wiadomości: 14 694
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cytat:
Napisane przez szklaneczkus Pokaż wiadomość
Cześć, można dołączyć? )
Jasne! Witaj opowiedz coś o sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... Poznaliśmy się 15.07.2010...
...Jesteśmy razem 11.12.2010...
...Ślub 8.10.2016...
...Czekamy na Ciebie 6.07.2018 - Nina...

xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 20:40   #975
szklaneczkus
Przyczajenie
 
Avatar szklaneczkus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 12
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Kurde staram się znaleźć jakiś oryginalny avatar ale chyba zostawię to no później... ))

Otóż, żona od roku u boku fajnego męża i chyba od dwóch miesięcy starająca się o dzidziusia. "chyba" użyłam tu celowo, bo jakoś nieśmiało do tego podchodzimy, chyba jeszcze oboje się boimy. Jesteśmy raczej realistami niż słodkimi marzycielami i powiem Wam... panikuje
Nie to, że zły moment, że nie damy rady, ale ciąża... poród... przeraża mnie to :///
Jeszcze jak poczytałam Wasze komentarze!!
Piątek wieczór, wino i masa myśli w głowie, OMG!!

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Macie już dzieci czy planujecie pierwsze? Przepraszam jeżeli już o tym wspominałyście, ciężko przeczytać tyle stron rozmów ))
Macie już własne doświadczenia?

Przechodzenie ciąży i poród to chyba mega indywidualna sprawa, choć moje koleżanki jakoś za specjalnie nie słodzą mówiąc o porodzie, ale w sumie negatywne wspomnienia ujmują w jednym zdaniu, a o swoich dzieciach mówią godzinami. Więc chyba traumy żadnej nie mają :O
szklaneczkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 22:58   #976
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Ja bym chciala rodzic sn. Teraz duzo kobiet ma plan porodu jednak czesto ma sie on nijak do rzeczywistości. Wspomniano tu o wieku. Starsze kobiety gorzej przechodzą porody i dłużej do siebie dochodzą po cc to chyba normalne. No i gdy jest to pierwsze dziecko to trochę szok jest chyba, albo już zdrowie i cierpliwość nie ta.
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 00:27   #977
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Ja też bym chciała naturalnie, ale zobaczymy jak wyjdzie Ale a propo strachu przed porodem moja mama mi kiedyś powiedziała, że w dziewiątym miesiącu ciąży podobno będę marzyć, żeby w końcu urodzić:p Ciekawe ile w tym prawdy
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 06:30   #978
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Mysle ze sporo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 07:01   #979
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cytat:
Napisane przez szklaneczkus Pokaż wiadomość
Cześć, można dołączyć? )
Witaj

My staramy się o pierwsze dziecko, jak chyba większość tutaj
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-03, 07:58   #980
szklaneczkus
Przyczajenie
 
Avatar szklaneczkus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 12
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

a o tym też słyszałam, że w 9 miesiącu już człowiek tak ma dość, że marzeniem jest mieć już dziecko przy sobie.
Osobiście na tę chwilę bardzo boje się rodzenia naturalnie. Znam dziewczyny, które mają poważnie chore dzieci z powodu rodzenia naturalnego i błędów lekarzy, którzy "przetrzymują" dziecko w mamie zamiast w takich przypadkach zdecydować się na szybką cesarkę.

Jak widzę obok siebie cierpienie tych dziewczyn to zdecydowanie odechciewa mi się rodzić naturalnie...

A swoją drogą, wiecie jak to jest z naturalnym rodzeniem kiedy ma się dużą wadę wzroku? Czytałam, że to niebezpieczne dla zdrowia mamy, słyszałyście coś o tym?

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Witaj

My staramy się o pierwsze dziecko, jak chyba większość tutaj
Dzień dobry, miło mi ))
szklaneczkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 08:18   #981
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Dawno mnie nie było, widzę nowe twarze więc witajcie

Ja nastawiam się na poród naturalny, cesarka wchodzi w grę tylko w przypadku komplikacji. Do dziś mam przed oczami z praktyk na porodówce kobiety ktore po cesarce nie były się w stanie podnieść z łóżka. A te po naturalnym szybko dochodziły do siebie więc dla mnie wybór jest prosty.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 08:46   #982
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Szklaneczkus, ja mam duza wade wzroku i dodatkowo jestem po laserowaniu siatkówki i obu oczach- zabieg byl niby niezbedny bym mogla rodzic naturalnie ale czuje ze i tak nie da rady natomiast moja kolezanka ktora rowniez ma duza wade wzroku urodzila miesiac temu silami natury

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 08:59   #983
szklaneczkus
Przyczajenie
 
Avatar szklaneczkus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 12
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Szklaneczkus, ja mam duza wade wzroku i dodatkowo jestem po laserowaniu siatkówki i obu oczach- zabieg byl niby niezbedny bym mogla rodzic naturalnie ale czuje ze i tak nie da rady natomiast moja kolezanka ktora rowniez ma duza wade wzroku urodzila miesiac temu silami natury

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaką wadę wzroku masz? I koleżanka?
Ja mam -5,5 tylko wada niestety jeszcze się nie zatrzymała... coo roku leci o -0,25 - 0,5
szklaneczkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 09:05   #984
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Przebijam: -7 i -6.75 kolezanka nie wiem jaka konkretnie ma wade ale chyba w okolicy twojej. Moja wada sie nie powiększa, od ok. 3 lat jest na tym samym poziomie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 09:08   #985
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Wada wzroku nie wyklucza porodu naturalnego. Chyba ze ktoś ma problemy z siatkowka albo ciśnieniem w oku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 09:18   #986
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cytat:
Napisane przez szklaneczkus Pokaż wiadomość
a o tym też słyszałam, że w 9 miesiącu już człowiek tak ma dość, że marzeniem jest mieć już dziecko przy sobie.
Osobiście na tę chwilę bardzo boje się rodzenia naturalnie. Znam dziewczyny, które mają poważnie chore dzieci z powodu rodzenia naturalnego i błędów lekarzy, którzy "przetrzymują" dziecko w mamie zamiast w takich przypadkach zdecydować się na szybką cesarkę.

Jak widzę obok siebie cierpienie tych dziewczyn to zdecydowanie odechciewa mi się rodzić naturalnie...

A swoją drogą, wiecie jak to jest z naturalnym rodzeniem kiedy ma się dużą wadę wzroku? Czytałam, że to niebezpieczne dla zdrowia mamy, słyszałyście coś o tym?

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------



Dzień dobry, miło mi ))
A to jest już wina lekarzy, bo przy porodzie domowym można uniknąć takich ingerencji, które szkodzą. Jest to jeden z koronnych argumentów przemawiających za PD właśnie i piszą o tym nawet na stronie Rodzić po ludzku. Tak że nie porównujmy rodzenia naturalnie do koszmaru, bo to wszystko zależy od nas samych.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 09:31   #987
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
A to jest już wina lekarzy, bo przy porodzie domowym można uniknąć takich ingerencji, które szkodzą. Jest to jeden z koronnych argumentów przemawiających za PD właśnie i piszą o tym nawet na stronie Rodzić po ludzku. Tak że nie porównujmy rodzenia naturalnie do koszmaru, bo to wszystko zależy od nas samych.
Poród domowy może jest i fajny ale co w sytuacji gdy coś jest nie tak i potrzeba szybkiej ingerencji lekarza aparatury medycznej itp? Ja bym się nie zdecydowała na poród domowy. Jak ja się urodziłam to nie oddychalam. Przywracali mi oddech i raczej w warunkach domowych by tego nie zrobili i pewnie by mnie dziś nie było na świecie. 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 10:37   #988
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Ryzyko/bezpieczeństwo PD i rodzenia w szpitalu jest identyczne. Ze względu na mniejszą ingerencję PD jest nawet bezpieczniejszy. Robiono na ten temat badania. Jeśli coś się dzieje w trakcie porodu i są przesłanki do udania się na poród w szpitalu, od tego jest położna lub lekarz, żeby to stwierdzić i zareagować. Ja bym się bała rodzić sama, po to mam specjalistę żeby to wszystko odbyło się bezpiecznie.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 10:56   #989
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Porod domowy? Za! O ile to nie pierwszy poród, ciąża bez powikłań, do szpitala mamy kilka minut swoim samochodem . Jedynie bez sensu dla mnie jest to ze urodzisz w domu a potem i tak musisz jechać do szpitala...:p
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 11:18   #990
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Starania o dziecko od 2017 roku +plotki. :)

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Wada wzroku nie wyklucza porodu naturalnego. Chyba ze ktoś ma problemy z siatkowka albo ciśnieniem w oku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No więc właśnie. Wada u mnie to pół biedy tylko mi się odwarstwiała siatkówka. Miałam wprawdzie zabieg (swoją drogą miał być jednorazowy a ostatecznie niedługo po pierwszym laserowaniu miałam poprawkę i kilka lat później znowu) ale wydaje mi się że mimo to nie będę mogła rodzić naturalnie, tym bardziej że widzę że w jednym oku chyba znów szykuje się poprawka.
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-18 17:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.