Super Dieta! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-27, 23:09   #1
Lady-Fit
Raczkowanie
 
Avatar Lady-Fit
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 47
GG do Lady-Fit
Talking

Super Dieta!


Drogie dziewczynki, od pol roku probuje sie odchudzic i jestem coraz grubsza. Jakos brakowalo dobrej diety i checi. Postanowilam przejsc na diete warzywno-owocowa i cwiczyc do tego 2 godzinki rozdzielajac to an rano i wieczor. Potrzebuje schudnac z 10 kg. Mysliucie ze sie uda, jesli tak to w ile? Ja chce schudnac w 2 tygod przynajmniej te 8. Pozdrawiam i przylaczcie sie!
Lady-Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 23:32   #2
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Super Dieta!

Cytat:
Napisane przez Lady-Fit
Drogie dziewczynki, od pol roku probuje sie odchudzic i jestem coraz grubsza. Jakos brakowalo dobrej diety i checi. Postanowilam przejsc na diete warzywno-owocowa i cwiczyc do tego 2 godzinki rozdzielajac to an rano i wieczor. Potrzebuje schudnac z 10 kg. Mysliucie ze sie uda, jesli tak to w ile? Ja chce schudnac w 2 tygod przynajmniej te 8. Pozdrawiam i przylaczcie sie!
W w 2 tygodnie 8 kilo??? A to powodzenia, a jeśli się uda, to nie zdziw się prosze efektem jojo . Najlepiej chudnąć 1 kg na tydzień, pamiętaj, że 1 kg tłuszczu to aż 7000 kcal i tydzień to najoptymalniejszy czas na pozbycie się tej ilości.
Po co się katować cud-dietami, które tylko sprawiają, że nasza waga skacze w górę i w dół. Pomyśl długofalowo, odchudzaj się z głową, a efekty bedą trwałe .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 23:45   #3
myszeńka_74
Raczkowanie
 
Avatar myszeńka_74
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 390
Dot.: Super Dieta!

Cytat:
Napisane przez Lady-Fit
Drogie dziewczynki, od pol roku probuje sie odchudzic i jestem coraz grubsza. Jakos brakowalo dobrej diety i checi. Postanowilam przejsc na diete warzywno-owocowa i cwiczyc do tego 2 godzinki rozdzielajac to an rano i wieczor. Potrzebuje schudnac z 10 kg. Mysliucie ze sie uda, jesli tak to w ile? Ja chce schudnac w 2 tygod przynajmniej te 8. Pozdrawiam i przylaczcie sie!
Schudnięcie 8 kg w 2 tygodnie to jest szaleństwo!!! Tak jak napisała Ally83 - odchudzaj się z głową!! Najlepsza dieta to MŻ (czyli Mniej Żreć). Stopniowo ograniczaj ilość spożywanego pokarmu, zrezygnuj z pieczywa białego - przejdź na gruboziarniste, zrezygnuj ze słodyczy itp. itd. Pomyśl co będzie po ew. zakończeniu przez Ciebie diety owocowo-warzywnej ? Wrócisz do starych nawyków żywieniowych? I nie musisz ćwiczyć aż tyle! będzie Ci się chciało i będziesz miała siły, żeby ćwiczyć 2 godziny codziennie? Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że ja - po wielu ambitnych założeniach - wolę poćwiczyć kilkanaście minut. Bo wiem, że do tych kilkunastu minut jestem w stanie się zmobilizować, a jak po 1 - 2 dniach bardziej intensywnych ćwiczeń pomyslałam sobie następnego dnia, że znowu przede mną taka katorga to mi się odechciewało i w efekcie ćwiczyć przestawałam.
myszeńka_74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 00:00   #4
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Super Dieta!

A co do tego ćwiczenia to nie szalej aż tyle . 2 godziny to dużo i możesz się zniechęcić do takiego wysiłku. Na dodatek, jeśli do tej pory nie miałaś zbyt wiele styczności z tak dużym wysiłkiem, możesz przetrenować organizm. Zaczynaj stopniowo, ponoć minimum ćwiczeń co dzień to 15 minut, tłuszcz spala się chyba po 45 minutach, ale wcześńiej też nie robisz niczego na marne, bo wzmacnaisz mięśnie, a mocniejsze mieście zjadają więcej tłuszczyku .
Rozumiem, że kobiety, gdy pomyślą o odchudzaniu to już zaraz w tej samej chwili nie chcą mieć tych zbędnych kg na sobie. Ale pomyśl, że skoro już i tak je masz, to pozbywaj się ich stopniowo, bo choć trzeba dłużej czekać na wymarzone efekty, to będą one trwalsze . Proponuję podczas odchudzania stosować nie tylko systematyczne ważenie, ale także pomiary (talia, biodra, uda, co tam jeszcze chcesz), bo czasem waga stoi w miejscu, a wymiary się zmniejszają i człowiek się nie dołuję, że ćwiczy, że na diecie, a tu sie waga zatrzymała, tlyko widzi efekty po wymiarach. Zresztą gdy będziesz ćwiczyć, będą Ci się wzmacniać i wyrabiać mięśnie, a one też swoje ważą.
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 09:43   #5
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Super Dieta!

Podpisze się pod słowami dziewczyn, bo inaczej zlośliwy post by mi wyszedl

Prawią mądrze!
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 09:59   #6
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Dot.: Super Dieta!

Cytat:
Napisane przez Ally83
W w 2 tygodnie 8 kilo??? A to powodzenia, a jeśli się uda, to nie zdziw się prosze efektem jojo . Najlepiej chudnąć 1 kg na tydzień, pamiętaj, że 1 kg tłuszczu to aż 7000 kcal i tydzień to najoptymalniejszy czas na pozbycie się tej ilości.
Po co się katować cud-dietami, które tylko sprawiają, że nasza waga skacze w górę i w dół. Pomyśl długofalowo, odchudzaj się z głową, a efekty bedą trwałe .
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 11:07   #7
Natix
Zadomowienie
 
Avatar Natix
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 208
Dot.: Super Dieta!

Dziwi mnie podejście schudniecia przez tak krótki okres czasu, aż tylu kg, bo przecież to jest szok dla organizmu i nigdy nie ma pozytywnego wpływu na nas Przeciez na wagę, która nas nie zadowala "pracujemy" przez lata i nagle nie można w 2tyg. zmienić 10kg. To byloby zbyt piekne
Natix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 11:28   #8
Lady-Fit
Raczkowanie
 
Avatar Lady-Fit
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 47
GG do Lady-Fit
Dot.: Super Dieta!

Wiecie o ja wiem, ze to jest duzo i nie jest to zbyt madre. Nie myslcie ze jestem idiotka, ktora mysli ze zalatwi ta dieta sprawe na zawsze. Ale niestety przez to, ze mam ed nie umiem juz racjonalnie chudnac. Z reszta po tym co preszlam rok temu i sklonczylam z tym, kazdy posilekpowoduje ze tyje. Moj orgaonzim przyzwyczailsie albo do niejedzenia lbo czego innego. Wiecnie dziwcei sie mi, ze musze w taki spopsb schudnac, gdyz i ak wybralam najzdrowsza forme odchudzania jaka moge. Z reszta owoce i wrazywa sa bardzo zdrowe wiec nie zrobie sobie tym krzywdy.Bardzo mi zalezy aby schudnac do moich urodzin, czyli gdzies za 2 tygodnie potem opracuje sobie jak schudne bardziej racjolana diete i cwiczenia ktore pozwola mi schudnac na zawsze i miec piekne cialo.
P.S Ale myslicie ze jelsi wezme sie w grasc i bede faktycznie przestrzegac tej diety i cwiczyc to uda mi sie osiagnac cel? Zaczynam od jutra wiuec jak narazie mam bardzo pozytywne nastawienie. Pozdrawiam:p
Lady-Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 11:54   #9
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Super Dieta!

Cytat:
Napisane przez Lady-Fit
Ale myslicie ze jelsi wezme sie w grasc i bede faktycznie przestrzegac tej diety i cwiczyc to uda mi sie osiagnac cel? Zaczynam od jutra wiuec jak narazie mam bardzo pozytywne nastawienie. Pozdrawiam:p
Na pewno, to uda Ci sie wypłukać organizm Bardzo mi przykro, ale warzywa i owoce, mimo ze zdrowe, nie dostarczaja nam wszystkich niezbednych substancji odżywczych. Po co chcesz schudnac? Zeby dobrze wygladac i dobrze sie czuc w swoim ciele, tak? Uwierz mi, ze taka drakonska dieta nie pomoze Ci w lepszym wygladzie ładna skora ciala, cera, wlosy, paznokcie, ogolne samopoczucie- to stracisz razem z kilogramami. Kilogramy odzyskac mozesz bardzo szybko, ale cala reszta bedzie potrzebowac wiecej czasu. Duzo wiecej.
3kg w 2tyg, to jest najwiecej ile powinnas stracic. Brzmi malo, nie? Ale wcale malo nie jest! Kiedy ja schudlam 2, to juz wszyscy wokol to zauwazali i przede wszystkim ja sama czulam sie lzej, zgrabniej- a przeciez to "tylko 2kg"
Wierze, ze jestes rozsadna dziewczyna, tylko moze troche pogubiona, i wezmiesz sobie te slowa do serca. Nie niszcz sie, to nie jest tego warte a Ty warta jestes o wiele wiecej
Zrezygnuj z białego pieczywa, na rzecz ciemnego (ja uwielbiam żytnie i orkiszowe z roznymi dodatkami typu sliwki, ziarna- syci i daje energie), rozplanuj sobie posilki- jedz czesciej, ale mniej, najlepiej co 3h. Nie bedziesz odczuwala glodu, organizm nie bedzie robil zapasow w postaci tkanki tluszczowej, bo wie, ze nie jest zagrozny glodowka.
Nie przemeczaj tez organizmu cwiczeniami, bo wcale nie pomoze Ci to w walce o piekne cialo, uwierz. Godzina na rowerku, rolkach, biegach, albo tanczeniu Potem cwiczenia na poszczegolne partie ciala, np- pon, sr, pt brzuszek, wt, czw, sob: uda i pupa. W razie jakiś pytan- wal smialo na pewno uzyskasz odpowiedz, jak nie ode mnie to od innych Wizazanek
Trzymam kciuki!
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 13:11   #10
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: Super Dieta!

moim zdaniem 8kg w 2 tygod. to przesada i watpie by Ci sie udalo, wiem bo sama zaczelam sie odchudzac w zeszle wkacje i bylam na katozerczej diecie byly dni ze w ogole nie mialam nic w ustach tylko wode,i co to mi przynioslo najlepszy efekt 2kg w tydz. ale potym bylam strasznie wykonczona, nei mialam humoru ani sil by cwiczyc, pozniej zaczelam jesc normalnie i odchudzalam sie stopniowo racjonalnie i dzieki temu schudlam 15kg w 4.5miesiaca i szczupla sylwetka ciesze sie do dzis bez efektu jojo owszem wrucilo mi 5kg, ale mialam ciezki okres w zyciu-matura i jadlam zestresow teraz znowu jestem na diecie ale jem racjonalnie pozwalam se na wszystko ale z umiarem. pOzdrawiam
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.