Ciąża? Niemożliwe... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-02, 14:18   #1
you_and_me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1

Ciąża? Niemożliwe...


Cześć dziewczyny, otóż chciałabym się zwrócić do Was z pewnym pytaniem. Ostatni raz seks uprawiałam z moim partnerem ponad 2 tygodnie temu, prawie 3, zawsze się zabezpieczaliśmy. Jedynie raz zdarzyło nam się to zrobić bez prezerwatywy jednak skończyło się na kilku ruchach, po czym na zewnątrz przy pomocy pieszczot doszedł dopiero po 30 min, więc nie sądzę, żeby wcześniej mógł mieć miejsce nawet śladowy wytrysk, gdy był w środku. Okres powinnam dostać 31 lipca, tydzień przed spodziewanym terminem zaczęły mnie boleć plecy (bolą nadal) jak to zawsze przed, ale minął 31, a okresu nadal nie ma. Oprócz tego bolą mnie piersi, są nabrzmiałe tak jak przed okresem właśnie i podbrzusze również od czasu do czasu. Mimo to zaniepokoiłam się i pierwszy test zrobiłam już po kilku dniach od tamtego stosunku- wyszedł negatywny. Kolejny zrobiłam w dniu spodziewanej miesiączki wieczorem- też negatywny. Następny kolejnego dnia na czczo rano- negatywny i jeszcze jeden tego samego dnia wieczorem- negatywny. Wszystko zgodnie z instrukcją i przyglądałam się nawet pod różnymi kątami, za każdym razem była wyraźna jedna kreska, ani śladu drugiej. Testy dla pewności były 3 różnych firm kupowane w aptece, więc nie sądzę by wszystkie mogły się mylić. W ostatnim czasie miałam sporo stresu spowodowanego problemami zdrowotnymi i sytuacją życiową, czy to może mieć wpływ na opóźnienie okresu? Właściwie wykluczam ciążę, ale co zrobić teraz? Wykonać 5 test po tygodniu, gdyby okres się nie pojawił czy iść do lekarza? Zdarzały mi się już kiedyś sytuacje, że spóźniał się o kilka dni, ale ostatnio i w zeszłym miesiącu przychodził regularnie. Jeśli to istotne to nadmienię, że właściwie nie mam żadnego śluzu tak jak przed okresem, może minimalne ilości. Echh pomóżcie, bo zaczęłam się już poważnie martwić co mi jest
you_and_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 15:09   #2
Deenz
Raczkowanie
 
Avatar Deenz
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 30
Dot.: Ciąża? Niemożliwe...

tu jest temat zbiorczy, tam powinnaś zadać pytanie żeby nie robić bałaganu na forum
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=740191&page=77

stres wpływa na opóźnienie okresu, i to bardzo
masz już objawy jak przed okresem więc powinien niedługo przyjść
test z apteki gdy jest początkowa ciąża mogą nie wykazać nic
pewny jest test z krwi który kosztuje 20-30 zł i masz odpowiedź tego samego dnia czy jesteś czy nie jesteś w ciąży
oznaczasz poziom beta hcg

test z apteki robisz zawsze rano, pierwsze siku
Deenz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 23:39   #3
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Ciąża? Niemożliwe...

Organizm to nie komputer. Nie zawsze okres będzie wtedy kiedy my sobie wymyślimy. Póki co 3 dni spóźnienia to nie jest powód do paniki.

Silny stres może opóźnić miesiączkę. Mi kiedyś się spóźniła 3 tygodnie.

Test najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Zawsze z porannego moczu.

Wątpię żebyś była w ciąży, ale jeśli się tak bardzo tym stresujesz to idź do przychodni na beta-hcg. Jest o wiele dokładniejsze niż test domowy.
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 09:16   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Ciąża? Niemożliwe...

Nie jesteś w ciąży.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 00:25   #5
LadyFamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 46
Dot.: Ciąża? Niemożliwe...

Tak jak piszą dziewczyny - zrób test Beta Hcg i masz 100 % pewność. Ale z Twojego opisu wynika ( według mnie ) że nie jesteś w ciąży
__________________
Julek i Izu <3

Zagłosuj na "Położną na medal"!

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png

http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlbzmnqzoo.png
LadyFamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 20:25   #6
laura212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 65
Dot.: Ciąża? Niemożliwe...

hej dziewczyny proszę poradźcie mi
mam taki problem : W sobotę (2/08) kochałam się z chłopakiem, niestety to było na imprezie i nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy wyszedł czy nie ( twierdzi ,ze nie skończył ale pewności nie ma, miał gumkę która okazało się ze w pewnym momencie się zsunęła) ... Miałam wtedy okres ( dzień 5, więc mało krwawiłam ) dla pewności około 36h pozniej wziełam escapelle ... ( w nd) od wtorku aż do dziś nie czuję się dobrze.. Jakby miało mnie zemdlić, boli mnie głowa... Czy to normalne ? Pierwszy raz wzięłam tabletkę 72h po... że kilka dni to trzyma.. Ciąże raczej wykluczam, bo w okresie ciężko zajść no i nie było by po 3-4 dniach już objawów.. Poradzicie mi ? Od tabletki tak mnie mdli ? A i chciałam zaznaczyć ,że nie mam 16 lat .. mam 22, ale nigdy nie brałam tabletki 72h po więc was pytam.. Dziękuje za odpowiedz!
laura212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-07 20:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.