Łupież pstry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-18, 23:28   #1
Ekochiquita83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5

Łupież pstry


Czy łupież pstry to bardziej problem włosów, czy skóry? Czy są jakieś specjalne szampony zapobiegające nawroty choroby? Czy możecie polecić jakieś specyfiki na skórę bez recepty? Plamy powstające na skórze bardzo długo się goją, brzydko wyglądają, jak je maskujecie? Macie jakieś sposoby?
Ekochiquita83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 15:07   #2
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: Łupież pstry

Miałam kiedyś łupież pstry, dotyczy on włosów a raczej skóry głowy i skóry na ciele.stosowałam nizoral do mycia w łosów i coś na receptę od dermatologa ale nie pamiętam nazwy ale pomogło, wyleczyłam się a miała białe plamy na plecach i dekolcie. bez recepty to może maść clotrimazol i koniecznie kup ten Nizoral do mycia włosów.
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 07:51   #3
Alkkapoop
Przyczajenie
 
Avatar Alkkapoop
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Łupież pstry

Łupież pstry dotyczy skóry a nie włosów, ale jeśli pojawi się na skórze głowy to trzeba stosować szampon, bo bakterie znajdują się na całych włosach wtedy. Zdarza się, że włosy zaczynają też wypadać bo są osłabione. Ja kiedyś stosowałam Nizoral tak jak wszyscy ale ostatnio wypróbowałam Pityver bo też go ludzie często polecają i zadziałał nieco szybciej takie mam wrażenie. Można kupić zestaw szampon z emulsją co jest dla mnie lepszym rozwiązaniem niż sam szampon bo skóra jest inna na głowie a inna na np ramionach czy plecach
Alkkapoop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-17 08:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.