co kupujecie w Polsce? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-11, 17:58   #31
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez tinkaaa
Mieszkalam kiedys w Dubaju przez pol roku i tam tez mozna bylo dostac co sie chcialo (oprocz truskawek ).
mieszkalas w Dubaju i przeprowadzilas sie do Niemiec Jeeeeej Dubaj to moje marzenie...ostatnio naogladalam sie programow o Palm Island i innych Ski Resort .Serio nawet kombinowalam z mezem zeby chociaz na 2 lata tam wyjechac,ale my pracujemy w turystyce,a w Dubaju wakacjonuja Niemcy i Brytole...na nich niestety nie da sie zarobic...
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 18:26   #32
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Fresa
1.Myślę,że ironia nie jest potrzebna.
2.Nie wszyscy mieszkają w Niemczech,np ja w ESP.
3.Mój TŻ nie zabrania mi nic kupować

1) Ja rowniez uwazam, ze wypowiedzi Sunapee sa przepelnione ironia wiec Fresa nie jest jedna, ktora tak uwaza.
2) Nie wszyscy mieszkaja w Niemczech, ja mieszkam w Holandii.
3) Mi moj maz tez niczego nie zabrania kupowac i nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 18:53   #33
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez sunapee
No i wlasnie dlatego napisalam,ze w Niemczech nigdy nie mieszkalam dlatego nie wiem jak tam sie zyje.Bez zadnych podtekstow czy ironii.Uffff w koncu chociaz jedna osoba z dystansem i zrozumieniem podeszla do moich wypowiedzie.Faktycznie tutaj jest doslownie wszystko.Tylko przebierac w produktach,pod wzgledem jakosci i ceny.A Liptona to jest chyba z 5 rodzajow,dlatego w glowie mi sie nie miesci jak w Niemczech moze nie byc Tymbardziej,ze jak bylam mala to moj ojciec wlasnie z Niemiec przywozil pyszne czekolady,kawe czy inne rarytasy,ktorych w Polsce nie bylo.Przyprawy to od Ruskow przywozil
Pozdrowki)))))
Sunapee ja cie rozumiem. W Niemczech jest duzo, ale tez nie wszystko. Lipton czy jest to nie wiem, bo ja tej herbaty nie pijam. Ale za to jest Tee Kane, a ta w PL jest i inne rodzaje tez. Jak sie chce porzadna herbatke to trzeba jechac do porzadnego sklpu, a nie do marketu. Ja ostatnio mam sypane w Rossmannie, wiele gatunkow Roibos (czy jak sie ja pisze). Jak sie ona ma do tych na wage to nie wiem bo nigdy takich drogich herbat nie pilam, mi ona smakuje(mam brzoskwiniowa, ale napalam sie na niearomatyzowana, chodz ogolem wole w torebkach, szybko i bezkomplikacyjnie sie zaparza). Przyprawy to tez uwazam za niezrozumiale, bo piperz jest pieprz, wszystko jedno czy Knorr czy inny czort. Jedno co wiozlam z przypraw to byla juz gotowa mieszanka do kurczaka z grila i do zeberek pieczonych z miodem. Wiecej nie kupilam, bo samemu tez mozna sobie zrobic super mieszanke ziolowa, bez dodatkowej chemii jaka w nie wkladaja. Ser bialy raz wiozlam, bo mi tesciowa zapakowala. Tu tez jest ser bialy to Quark moje panie. Jedyna roznica to taka, ze w polsce wiekszosc gatnkow jest sucha, a tu wszyskie mokre, super do smarowana chleba , a jaki ekstra sernik wychodzi. Ja na poczatku mojego pobytu tutaj tez myslalam, ze nie ma duzo rzeczy, np. bialy ser, czy maka ziemniaczana czy ocet taki najzwyklejszy, a tu prosze. Poznalam jezyk to sie wszystko na polkach znalazlo , a robie zakupy w marketach. Jeszcze niedawno myslalam, ze kaszy gryczanej nie ma, przywiozlam sobie z Pl, a potem w Walmart znalazlam(fakt jest nie zawsze jest, ale czasami jest). Za to jeczmniennej jeszcze nie spotkalam. Pewnie w specjalistycznym sklepie bedzie. Wracajac do przypraw - idzcie do sklepu tureckiego, albo do Araba, a orientalne przyprawy sobie kupicie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 19:00   #34
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Widze,ze nie tylko ja zwoze z Polski rozne roznosci Oto co ja najczesciej przywoze:
-zywnosc typu kielbaski,szyneczki,majon ezy Hellmans,kisiele,ser bialy,Morlinki dla dzieciaczka,paszteciki,pr zyprawy,ktore sa niedostepne tu w Holandii,chlebki,piwko Reds,gorace kubki,masa slodyczy,bo teskni sie czesto za delicjami,chalwa czy polskimi ciasteczkami,nie bede wiecej wymieniac,bo naprawde duzo tego kupuje,ale tylko to co jest tutaj niedostepne.
-kosmetyki:toniki,kremy z kwasami,maseczki,peelingi ,wogole kupuje wiele kosmetykow aptecznych,tutaj bieda z tym,
-lekarstwa typu masci,syropki,witaminki,w ogole duzu,wole to miec na wszelki wypadek.
Ubran w Polsce nie kupuje,bo uwazam,ze tutaj sa ladniejsze,choc nie zawsze,ale buty raczej tak.
-kupuje rowniez mase rzeczy dla dziecka typu szampony,plyny do mycia,kremy,chusteczki Nivea,jak wyzej-bieda z tym tutaj.
To tylko mala czesc moich polskich zakupow,nie wyobrazam sobie ich nie kupowac.Zazdroszcze tym,ktorzy nie narzekaja na zaopatrzenie w sklepach w swoim kraju.Bo ja jak sobie serka bialego nie przywioze z domu to pierogow nie zrobie
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 19:04   #35
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Bylam w dubaju w 97 roku. Wtedy to dopiero budowali ten najdrozszy hotel. Tez ostatnio ogladalam program w tv i oczy mi wyszly, na to co tam sie teraz dzieje. Pewnie juz bym nie poznala tego miasta.
Bardzo milo wspominam swoj pobyt tam. Swietnie bylo,fajni ludzie, super pogoda (oczywiscie jak ktos lubi slonce non-stop i 40 stopniowe upaly latem ). Chociaz cale zycie to chyba nie chcialabym tam mieszkac.
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 19:12   #36
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Kupuje w Polsce pewne rzeczy nie dla tego, ze nie znam niemieckiego, albo nie umiem tu czegos znalezc. Poprostu mam swoje ulubione rzeczy, ktorych tu nie ma i tyle.
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 19:22   #37
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Ja na poczatku mojego pobytu tutaj tez myslalam, ze nie ma duzo rzeczy, np. bialy ser, czy maka ziemniaczana czy ocet taki najzwyklejszy, a tu prosze. Poznalam jezyk to sie wszystko na polkach znalazlo , a robie zakupy w marketach.
Dokladnie Monika Tu jest pies pogrzebany.Jak ktos mieszka na obczyznie a chce dalej jesc po Polsku i miec w kuchni polskie etykiety to i pieprz musi swoj przywozic Albo jak ktos wychodzi z zalozenia,ze tylko w polskich sklepach mozna kupowac
A ten caly knorr to nie niemiecki czasem jest? Ja sie na tym nie znam,ale wiem ze tutaj w sklepie tez go widzialam.Kaszy gryczanej tez dluuuugo nie moglam znalezc.A tu prosze,w najblizszym sklepie spozywczym jest.Wystarczylo tylko isc na stoisko z International Foods Nawet placki ziemniaczane w torebce maja
Dobra mialam sie nie odzywac bo tylko jeszcze bardziej ironiczna sie robie...
Dziewczyny doslownie poczulam sie jakbym mieszkala w kraju mlekiem i miodem plynacym ale juz bez zartow.Zupelnie powaznie pisze,tutaj nie mozna narzekac na braki czegokolwiek.Kazdy duzy spozywczak ma International Foods,a tam jest doslownie wszystko.Produktow dla dzieci tez jest taki wybor,ze oczoplasu mozna dostac.Sama ostatnio zapuscilam sie na stoisko dzieciece,bo szukalam zeli i szamponow bez SLS.Gdyby takich rzeczy tu nie bylo to tez prawdopodobnie zwozilabym wszystko
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-11, 19:26   #38
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez tinkaaa
Chociaz cale zycie to chyba nie chcialabym tam mieszkac.

ja pewnie bym chciala pod jednym warunkiem,ze mialabym tyle kasy co ten caly Szejk Kupilabym sobie ze 3 domy zimowe,w tym jeden na Alasce...heehe
marzenia....ale zazdroszcze i to bardzo zazdroszcze pobytu w Dubaju
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 19:46   #39
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Tu tez jest ser bialy to Quark moje panie. Jedyna roznica to taka, ze w polsce wiekszosc gatnkow jest sucha, a tu wszyskie mokre, super do smarowana chleba , a jaki ekstra sernik wychodzi. Ja na poczatku mojego pobytu tutaj tez myslalam, ze nie ma duzo rzeczy, np. bialy ser, czy maka ziemniaczana czy ocet taki najzwyklejszy, a tu prosze. Poznalam jezyk to sie wszystko na polkach znalazlo , a robie zakupy w marketach.
Niestety dla mnie to jest bardzo istotna roznica. Tutejszy ser kolo polskiego nawet nie lezal. My wlasnie lubimy typowy, suchy polski twarog, nie to byle co, ktore tu sprzedaja.
Jezyk znam, nie mam problemow z kupieniem tutaj wszystkiego czego potrzebuje, ale prawdziwy twarog jest tylko w Polsce. Przyznam szczerze, ze troche pojezdzilam po swiecie i specjalnie rozgladalam sie za takim twarogiem jaki sprzedaja w Polsce. Nigdzie takiego nie znalazlam.
A co do kaszy to u nas jest duzy wybor w Real, sa tam polki z jedzeniem z Turcji i Rosji i tam kupuje kasze i gryczana i jeczmienna. Sprobuj Monika tam jeczmiennej poszukac.
Pozdrawiam
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 19:50   #40
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: co kupujecie w Polsce?

sunapee Knorr tu jest, a jak tylko drozszy niz inne przyprawy, czego z Knorra nie widzialam, to tych wlasnie mieszanek do konkretnych potraw. Pewnie niektore sa, lub sa tez takie ktore nie sa w Pl, bo wkoncu niemcy maja inny smak, wiec nie wszystkie mieszanki sa takie same jak w Pl. A w Pl w moim miescie(38 tys. mieszkancow) nie moglam znalesc tych gotowych sosow do salatek, ale nie te w kubkach tylko te w proszku co to sie wode i olejk bierze a ocet juz w nich jest. Dal ciekawosci napisze ci sunapkuu, ze tutaj ocet to chyba 25%, a w Pl masz tylko 10%. Jak ci zapach octu w lazience nie prezszkadza to kran z kamienia mozesz tylko tak usuwac. Robili kiedys testy tych roznych srodkow czystosc usuwajacych kamien i okazalo sie ze nawet te na occie byly gorsze niz sam ocet, ale lepsze niz te nie na occie robione. A do odkamieniania ekspresu czy czajnika to tylko odpowiednia mieszanka octu i wody, tak przezre ze az milo potem popatrzec, te specjalne srodki sa drogie i nie az tak skuteczne. Bialy ser jak ktos lubi suchy jak jest w Pl, to niestyt musi jechac do polskich sklepow, albo przywiesc sobie z Pl. ja zawsze wolalam ten wilgotny, wiec za polskim nie tesknie. Raz nakupilam tez truskawkowej galaretki, ale tylko dlatego ze to polska byla , a ja balam sie kupic ta tutaj, czy bedzie taka jak z PL. Ogolem budynie tutejsze sa ok, kupuje tylko te bez cukru, a kisiele, to to co to jest to nawet nie wiem czy by bylo jak polski kisiel(sposob przyzadzania troche inny jest), wiec moge kupic sobie w PL. Ale tak naprawde to zalezy mi tylko na cukierkach tych na wage polskich firm bo takich tu nie ma, inne sa te same rodzaje, nawet krowki ale sie inaczej tutaj nazywaja i tofii ostatnio (tzn. 1,5 roku temu znalazlam, inna nazwa wiec odraz nie pokapowalam ze to tofii, ale w smaku to nasze tofii). No poslkie kosmetyki i tabletki na zylaki ostatnio sobie kupilam, wogole kosmtyki do naczynkowej cery tu ciezko dostac. Oprocz tych aptecznych(dostepnych tez w PL) to w drogerii nic nie ma. Polska kielbasa, ale teraz sie juz popsula wiec co bedzie teraz w maju, czy nakupie to nie wiem. Ogolem ja tu wszystko mam co potrzebuje, a jak cos kupie co mozna dostac tutaj, to tylko dlatego, ze przypadkiem bylam w sklepie i mi w oko wpadlo bo np. tansze, albo poprostu mi sie podobalo, ale juz nie woze tyle majdanow co kiedys hihihi.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 19:53   #41
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Doni79 widzę,ze rozumiesz o czym piszę-dzięki.Mam poczucie humoru i potrafię podejśc z dystansem do pewnych spraw,ale nie lubię,gdy ktoś kto mnie nie zna ironizuje na mój temat.Przywożę to co chcę i ile zmieści się w autku
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-11, 20:01   #42
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: co kupujecie w Polsce?

oooooo przypomnialo mi sie czego za zadne skarby tu nie moge znalezc..sokow marchwiowych Kubusie czasem mi sie po nocach snia no i grzeski.na ktorych cale studia przejechalam....mniam
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 20:05   #43
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Fresa
nie lubię,gdy ktoś kto mnie nie zna ironizuje na mój temat.Przywożę to co chcę i ile zmieści się w autku
trzeba sie z tym liczyc,jak sie udziela na forum dyskusyjnym
Dla mnie to mozesz calego Reala do auta zapakowac,razem z budynkiem...
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 23:47   #44
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Sunapee, podejrzewam, ze prawda jest taka, ze gdyby tobie bylo wolno zwozic polskie jedzonko to tez bys tak robila, a ze nie wolno wiec i wszystko cie dziwi i smieszy (ja gdy lecialam do Stanow musialam nawet wyrzucic kanapeczki na lotnisku )

U mnie nie ma tak, ze przyzwczyjona jestem do polskiego zarelka i dlatego kupuje np. tyle razy wymieniany tu pieprz czy budynie Moj maz jest Holendrem i typowo polskiego jedzenia u nas w domu sie generalnie nie robi, bo on nie wszystkiego jeszcze zna czy tez lubi, nie mowiac juz o tym, ze ja raczej troche leniwa jestem i nie bardzo lubie "bawic" sie przy garach Po prostu uwazam, ze wiele polskich produktow jest po prostu lepszych, a znajmosc jezyka nie ma tu nic do rzeczy i kropka Nie rozumiem, ze tak trudno pojac, ze ktos przywozi sobie co chce, je co chce i robi zakupy takie, jakie mu sie podobaja, tez mi temat do dziwienia sie, rzeczywiscie
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 00:39   #45
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Swego czasu,przywozilam nawet po 100-200 obiadkow i deserkow w sloiczkach dla dziecka Nie mialam wyjscia,bo pomimo wielu staraniach nie udalo mi sie przekonac dziecka do tego,aby zjadlo jedzonko ze sloiczka tutejszego (jadlo wtedy glownie sloiczki).Kupuje rowniez papierosy,bo cena jest trzykrotnie nizsza,proszki do prania,bo cena rowniez jest trzy-czterokrotnie nizsza,to jest moze glupie,ale naprawde ja kupe kasy moge zaoszczedzic.Kremow z kwasami kupilam tyle,ze mi chyba na dwa lata starczy,ale bez nich swoje wycierpialam i wole je miec zawsze ,za dwa miesiace jade do Polski i z pewnoscia moj maz bedzie krecic nosem na to,ze znowu nic w lusterku nie widzi Jesli chodzi o znajomosc jezyka podczas robienia zakupow.Wiekszosc sklepow,bynajmniej tutaj jest samoobslugowa.Mozna sobie samemu pochodzic,poszukac,poczyt ac,mysle,ze kazdy przebywajacy w danym kraju wie jak jest maka,cukier,czy cokolwiek innego,wie jak wyglada,gorzej moze byc w innych sklepach,np.w perfumeriii,czasami traktuje to jak sprawdzien samej siebie,tam sobie lubia pogadac wiec cos przydalo by sie juz umiec.Dzieki Bogu sprzedawcy tutaj sa bardzo cierpliwi i gdy trzeba pomoga,choc z poczatku,gdy nie znalam ani jednego slowka bylo ciezko.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 00:47   #46
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Aneta, masz 100% racji. Ja tez kupuje duzo rzeczy (znow powolam sie na PIEPRZ i PRZYPRAWY ), bo w Polsce sa o wiele tansze. Nie rozumiem po co mam przeplacac, skoro moge kupic cos rownie dobrego albo i lepszego w PL ?
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 01:13   #47
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ja to wogole naleze do takiego typa,ktory ma czesto zachcianki.Wlasnie mi ochota przyszla na danie meksykanskie Hortex i juz wymislilam,ze drugim razem sobie troche tego kupie Bo oprocz rzeczy potrzebnych,przydatnych kupuje w Polsce takze rzeczy przyjemne,anoz bede miala ochote na to czy na tamto.Czasami pojade do polskiego sklepu (jutro po m.in.piwko),ale w nim nie wszystko jest i nie zawsze.Eh,i znow jestem zla bo skonczyla mi sie glinka zielona I jak tu sobie nie zwozic jedzenia,kosmetykow,ogoln ie czego sie da
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 05:14   #48
aniany
Rozeznanie
 
Avatar aniany
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: USA, czasami Polska....
Wiadomości: 606
GG do aniany
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Moze wyda wam sie to smieszne, ale ja w Polsce kupuje przewaznie bielizne, spodnie, buty, bluzki no i oczywiscie jakies eleganckie zakieciki i kostiumy. Tutaj po prostu nie nadazam za szalona moda, i bardzo sporadycznie cos mi sie podoba. Dlatego tak czekam na wakacje, gdy bede mogla znow poleciec do Polski i poszalec....
Co do zywnosci, to niestety nie moge tego przewozic, ale czas od czasu wrzuce do walizki jakies czekoladki i cukiereczki.
Rowniez kupuje kosmetyki, masci, witaminki, lekarstwa...
Uwielbiam polskie ksiegarnie i sklepy z upominkami. Zawsze wychodze z nich obwieszona "polskimi jednorazowymi siatkami".

Ps. A moze pochwalimy sie co wozimy ze soba DO Polski ???
Bo ja naprzyklad to zawsze mam w walizkach slodycze amerykanskie, kawe, platki sniadaniowe . Przewaznie artykuly spozywcze i przemyslowe...
aniany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 09:57   #49
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Wcale nie wydaje mi się to śmieszne co piszesz.W ESP również nie ma wielu artykułów na które mam ochotę,a widzę np.w reklamach.Przypomniało mi się właśnie ,że ostatnio przywiozłam "pomysł na"z winiar.Bardzo fajne są,polecam wszystkim,jest kilka do wyboru.Zapomniałam o czasopismach i balsamach do ciała.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-12, 12:24   #50
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez sunapee
oooooo przypomnialo mi sie czego za zadne skarby tu nie moge znalezc..sokow marchwiowych Kubusie czasem mi sie po nocach snia no i grzeski.na ktorych cale studia przejechalam....mniam

no to musisz do mnie zawitac, bo w Niemczech od pewnego czasu sa Kubisie do kupienia i inne marchwiowe tez, ja jestem na etapie picia tych dla dziecui bez cukru hihihi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 13:57   #51
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ale burzliwa dyskusja
Ja tez mam kilka ulubionych produktow, bez ktorych z Polski nie wracam
- zawsze kupuje Michalki i mnostwo wafelkow (Prince Polo, Princessa i rozne inne, na wage tez), bo te, ktore tutaj sa, sa strasznie slodkie
- soki marchwiowe Te wszystkie Pawelki, Kubusie i inne Smakusie Jak Monika pisze, niedawno Kubusie tez tu sie pojawily. Byl jeden sklep, gdzie byly te w malych butelkach, ale go zlikwidowali Poza tym widzialam tylko w malutkich kartonikach.
- kosmetyki Ziaja (kremy, toniki, mleczka)
- czasem jakies kabanosy, frankfuterki lub inne polskie wedliny
- mnostwo polskich gazet, pozniej mam przez kilka tygodni co czytac
- barszcz czerwony Winiary (innych nie ruszam ) i przyprawa do ryb Kamis
- musztarda chrzanowa i stolowa - pyyycha
- do apteki tez czasem wpadam po Ranigast i Ibuprom max
- mam tez ulubiona ciastkarnie, gdzie kupuje ciasteczka anyzki, kokosanki i makaronki Tego nie da sie podrobic
- czesto tez kupuje jeansy (chociaz tez musze sie nachodzic ), bo tu nie potrafie nic na siebie znalezc Wiekszosc jest za krotka, a jak juz trafie z dlugoscia, to musze zwezac
To chyba juz wszystko
Co do seria bialego, to moja tesciowa tez zawsze przywozi, bo z tego, co tu jest nie wychodzi jej taki pyszny sernik

Tak, jak piszecie, prawie wszystko mozna dostac w roznych miedzynarodowych sklepach, czasem sa to importowane polskie produkty, czasem tylko ich odpowiedniki. Jesli jednak mam mozliwosc kupienia tego wszystkiego bedac w Polsce, to kupuje (oczywiscie w granicach rozsadku ) Po co mam placic kilkakrotnie wiecej za to samo.

No i teraz mam ochote na te wszystkie ciasteczka i michalki ...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 14:32   #52
elon
Przyczajenie
 
Avatar elon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 25
GG do elon
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ja kupuje czasami spozywcze produkty,ale glownie z sentymentu jak mnie naleci na jakies grzeski czy czekoladki z solidarnosci"malaga":slin a:No i barszczyk czerwony
Zazwyczaj konczy sie na ksiazkach i butach,aaa ostatnio przechodze faze z filmami, wiec kupuje wszystkie gazety z filmami jakie sa dostepne w kioskach
Wczesniej tez marudzilam ze nie ma wielu rzeczy w sklepach, ale po paru latach jakos sie wszystko znalazlo Czasami mi rodzinka jakies pierogi czy bigos wcisnie,ale tylko dlatego ze leniwiec jestem i mi sie samej nie chce robic
Ostatnio przytachalam slownik pisowni polskiej bo cos gramatyka u mnie szwankuje
elon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 14:49   #53
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Jak to dziwne, ze w paczce mozna do USA wysylac slodycze, a samolotem nie wolno przewozic

A jak to wogule jest z lekarstwami do USA? Jak bede sie przeprowadzala, to zabiore ze soba pigulki anty na caly rok wolno? A co z kroplami na cisnienie (bez recepty)? Wolno je miec w torbie ze soba w samolocie?

Ja bialy serek polski kupuje w ruskim sklepie
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 18:34   #54
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Jola przypomnialas mi ja w aptece tez Codipar kupuje, bo maz niemieckich przeciwbolowych rzeczy jesc nie chce, mowi, ze tutejsze tablety sa za slabe i chyba by sie zgadzalo, bo jak byl w szpitalu to na bol po operacji dostal zastrzyk i pomogl tylko na 15 min, a pielegniarka mu powiedziala, ze powinien po nim plackiem do rana lezec.
Ziaje mamy tutaj, ale strasznie droga, wiec lepiej sie przy okazji w PL obkupic.

Jola, ale z tymi dzinsami to mi dowalilas. Ja wlasnie tutaj nie mam problemow z kupnem spodni, w Pl wszystko bylo za krotkie i czesto nie bylo na mnie rozmiaru, bo w PL preferuje sie figure chlopczycy, a tu zawsze cos kupie, zwlaszcza w H&M lub w katalogach znajduje dzinsy i inne spodnie na 110-111 cm dlugosci
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 18:46   #55
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Zappomnialam, ze jeszcze zapas Skrzypowity i Capivit A+E robie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Jola, ale z tymi dzinsami to mi dowalilas. Ja wlasnie tutaj nie mam problemow z kupnem spodni, w Pl wszystko bylo za krotkie i czesto nie bylo na mnie rozmiaru, bo w PL preferuje sie figure chlopczycy, a tu zawsze cos kupie, zwlaszcza w H&M lub w katalogach znajduje dzinsy i inne spodnie na 110-111 cm dlugosci
No widzisz, a ja zupelnie odwrotnie W H&M jeszcze nigdy nie znalazalm na siebie spodni A w katalogach tez nie zamawiam, musze przymierzyc, bo bardzo wybredna jestem
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 18:49   #56
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Nie nie bunny pie to nie do konca jest tak z ta zywnoscia.Nie mozna przewozic produktow pochodzenia rolniczego (czyba tak to sie nazywa w doslownym tlumaczeniu) czyli wszelkich wedlin,mies,serow,chleba, masla,owocow.Slodycze mozna jak najbardziej,mi mama pol walizki zawsze przywozi,wszelkie konserwy,sloiki,zupy w torebkach-sama nie przewozilam bo nie jadam proszkowych zup,ale wiem ze mozna bo moja kumpela kiedys wiozla.Leki tez mozna pod warunkiem,ze nie sa to jakies odurzajace czy silne psychotropy,chociaz jak wsadzisz do walizki a nie podrecznego to tez przejdzie.Z lekami to jest tak ze o ile sie nie myle jest specjalna lista tych zakazanych,a inne spokojnie mozna wwozic,a juz na pewno anty moznaTakze to ie jest tak,ze absolutnie zadnej zywnosci nie mozna przywozic
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 20:44   #57
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Podniosłyście mnie na duchu, że Wy też wozicie tyle rzeczy - już myślałam, że ja jakaś nienormalna jestem.
przypomniałyście mi oczywiście parę rzeczy: słodycze wozi mój słodkolubny mąż, ja nie przepadam. Wożę za to miody, które są dużo lepszej jakości i tańsze w PL. Jolu, ja też ibuprom kupuję. I czasami witaminy różne.
Poza tym nie lubię wozić jedzenia (najczęściej jeżdżę pociągiem, gdzie bywa za ciepło) i zawsze staram się w Polsce najeść "na zapas". A że jeżdżę przeważnie na 10-14 dni i mieszkam u mamy ("jak ty, córciu, zmizerniałaś"), to zawsze wraca ze mną kilka dodatkowych kg "w naturze"
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 21:00   #58
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Midi
Podniosłyście mnie na duchu, że Wy też wozicie tyle rzeczy - już myślałam, że ja jakaś nienormalna jestem.
Ja tez sie ciesze, ze znalazlam ten watek, bo juz myslalam, ze ze mna cos nie tak jest
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 21:10   #59
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez sunapee
chociaz jak wsadzisz do walizki a nie podrecznego to tez przejdzie.Z lekami to jest tak ze o ile sie nie myle jest specjalna lista tych zakazanych,a inne spokojnie mozna wwozic,a juz na pewno anty moznaTakze to ie jest tak,ze absolutnie zadnej zywnosci nie mozna przywozic
Musze do walizki czy moge do podrecznego?
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 21:40   #60
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Musze do walizki czy moge do podrecznego?

hmmm tego to nie wiem,ale na moje oko kilka listkow w podrecznym pzrejdzie,natomiast jak bedziesz miala 10-20 to juz moze byc gorzej...ale to tylko moje przypuszczenia.Jak to na prawde jest to nie wiem,bo nigdy duzej ilosci lekow nie wwozilam
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-19 15:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.