Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-15, 10:42   #3031
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Nie warto. Daje wlasnie tylko tą okluzyjna warstwę, która ma za cel dać wrażenie pogrubionych i wzmocnionych wlosów, nic poza tym, nie odżywia i śmierdzi.
Hmmm,bardzo mnie zasmuciła ta wiadomość
ZUżywam już drugą butelkę nafty z rycyną i powiem szczerze,że widzę poprawę w wyglądzie włosów...
Mam pytanie: czy można dalej używać? mimo,że poprawa następuje jedynie poprzez efekt oblepienia? Czy lepiej dla dobra włosów odpuścić?
Wszak podkładów też używamy dla wypięknienia cery... a wiadomo,to tylko taka oblepiająca warstewka
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:45   #3032
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A ta firma organique to jest porazka, skad w ogole ta nazwa, okropne sklady, same śmieci, dramat, nie polecam.
Korah
Organique to jest Organique normalnie nasze polskie i ocenione na naturalnych kosmetykach jako naturalne....
Co do oryginalności nie mam żadnych wątpliwości, bo własnoręcznie przez moją mamę kupowane w sklepie firmowym... zresztą mogę wkleić zdjęcia jak do domu dojadę.

Dziękuję Ci bardzo za cierpliwość i pomoc
I pozwolę sobie jeszcze ja lekko wykorzystać - obiecuję ostatnie (na dzisiaj pytanie o dwa szampony

Danielle Laroche szampon:
Skład:
Sodium Laureth Sulfate, Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Cetrimonium Chloride, Glycol Distearate &Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea & Laureth 10, Parfum, Polyquaterium 11, Sodium Chloride, Cocamid Dea, Cyclomethicone, E-102, E-110, E-122, E-133, Silt, Sea Salt (Maris Sal), Methylparaben, Panthenol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionene,Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool

Lavea Cherry szampon:

Skład:
Cocamidopropybetain, Cocamide DEA, Polyquaternium-7, Panthenol, Sodium Chloride, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Hydroxyethyl Cetyldimonium Phosphate and Sodium Cocoamphopropionate and Polyquaternium-16, Cocotrimonium Methosulfate and Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Hydrolyzed Wheat Gluten and Sodium Cocoamphoacetate, Parfume, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, C.I.18050,C.I.42090, Eugenol, Cinamic Aldehyd, 2-Propenylheptanoate.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-04-15 o 10:55
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 11:57   #3033
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Body Beautifying Milk (MAKARI) Krem

Cytat:
Napisane przez piotrkozuszek Pokaż wiadomość
Witam,

Mam zone ktora jest czarnoskora, niestety zadne kremy dostepne (oczywiscie sprawdzilismy tylko mala czesc z nich) nie pomagaja. Moja zona uzywala w swoim kraju kremu:

Body Beautifying Milk firmy MAKARI

sklad:
Water, Vegetable Oil, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Tridecyl Stearate, Cetearyl Glucoside, Carbomer, Sodium Hydroxide, Sorbitan Stearate, Panthenol, Evening Primrose Oil, Dimethicone, Mulberry Root Extract, Bearberry Extract, Licorice Extract, Propylene Glycol,Escin, Hawthorn Extract, Glycyrrhetinic Acid, Carrot Oil, Retinyl Propionate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Disodium EDTA, Citric Acid, Hydroxypropyl Methylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Carrageenan Extract, Fragrance.

Czy ktos moze mi powiedziec czy wystepuje na naszym rynku krem ktory by mial choc podobny sklad?

Pozdrawiam


Ma na pierwszym miejscu po wodzie olej roślinny (vegetable oil), potem silikon (Cyclomethicone). Oleje roślinne w prawie każdym balsamie do ciała występują. Co do silikonu, to jako zwolenniczka naturalnej pielęgnacji, nic nie polecę...

Jeśli chodzi o nawilżenie to wystarczy kupić olejek np. wiesiołkowy czy olejek z marchwi tu występujące.
Co do ekstraktów ziołowych, to albo będą w zielarskim albo w którymś sklepie z półproduktami kosmetycznymi (linki są na tym podforum):
Mulberry Root Extract korzeń morwy
Bearberry Extract mącznica
Licorice Extract lukrecja
Hawthorn Extract głóg
Escin, escyna
Panthenol, panthenol
Allantoin, alantoina
Glycyrrhetinic Acid, Kwas glicyretynowy

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-04-15 o 22:32
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 12:39   #3034
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah

Venus krem z rotatnikiem i morelą
Aqua, Sesamum Indicum*, Buxus Chinensis*, Glyceryl Stearate Citrate, Theobroma Cacao, Glycerin, Sorbitan Stearate, Butyrospernum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, Hippophae Rhamnoides, Prunus Armeniaca*, Alcohol, Xanthan Gum, Daucus Carota, Prunus Armeniaca, Rosa Centifolia*, Lactic Acid, Tocopherol, Parfum (Essential Oils), Linalool, Limonene

Logona krem pielęgnacyjny z aloesem i wanilią

Aqua (Water), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Cera Alba (Beeswax), Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Sorbitan Stearate, Behenyl Alcohol, Parfum (Essential Oils), Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Dipotassium Glycyrrhizate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Xanthan Gum, Sucrose Cocoate, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Sodium Lactate, Lactic Acid, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Tocopherol
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 12:45   #3035
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Danielle Laroche szampon:
Skład:
Sodium Laureth Sulfate, Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Cetrimonium Chloride, Glycol Distearate &Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea & Laureth 10, Parfum, Polyquaterium 11, Sodium Chloride, Cocamid Dea, Cyclomethicone, E-102, E-110, E-122, E-133, Silt, Sea Salt (Maris Sal), Methylparaben, Panthenol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionene,Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool

.
nie wiem, co Korah powie, ale ja szczerze odradzam Ta firma to jakaś masakra, miałam swędzącą skórę. natychmiast przestałam używać, strata pieniędzy
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 12:57   #3036
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Szczerze mówiąc też tak podejrzewam - ze względu na cenę - to co "na szybko" zauważyłam, to fakt, że jak coś się nazywa "naturalne" i kosztuje niedużo, to koło rzeczywiście naturalnego nawet w sklepie na półce nie stało...
No nic, dla czystego sumienia analizę mam nadzieję Korah zrobi, i jeśli wypadnie jak myślę to pozostanie mi sklep na R., mycie mydłem naturalnym, albo obrabowanie banku
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:12   #3037
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Rival de loop, płyn do demakijażu z gingko i ogórkiem

Skład: Aqua, Butylene, Glycol, Ginko Biloba Extract, Cucumius Sativus Extract, Panthenol, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Fructose, Glycine, Lactic Acid, Niacinamide, Urea, Citric Acid, Inositol, Sodium Chloride, Pantolactone, Cocamidopropyl Betaine, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Benzoate.

Jak ogólnie prezentuje się ten "zmywak"? Nadawałby się dla osoby zasoczewkowanej?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 13:16   #3038
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc też tak podejrzewam - ze względu na cenę - to co "na szybko" zauważyłam, to fakt, że jak coś się nazywa "naturalne" i kosztuje niedużo, to koło rzeczywiście naturalnego nawet w sklepie na półce nie stało...
No nic, dla czystego sumienia analizę mam nadzieję Korah zrobi, i jeśli wypadnie jak myślę to pozostanie mi sklep na R., mycie mydłem naturalnym, albo obrabowanie banku
ja kiedyś prosiłam Korah o analizę kremy do twarzy z tej firmy.
Cytuję ci, co Korah napisała:

"Jeżeli to jest prawdziwy skład tego produktu, to nie możliwe, że posiada on jakikolwiek certyfikat. Odradzam. Chociaż wydaje mi się, że zaszła jakaś pomyłka. Z jakiego źródła masz ten skład?"

Pomyłki żadnej nie było. Niestety to jego prawdziwy skład spisany z opakowania.

poniżej ten krem z jego składem. Możesz porównać z szamponem



"Danielle Laroche krem na noc z witaminą C
Danielle posiada certyfikat ECOCERT.
Nietestowane na zwierzętach

Skład:

Aqua, Isoprpyl Myristate, propylene glycol, glyceryl stearate SE, cetyl alcohol, aqualance, caprylic /capric triglyceride, sweet almond oil, peg-40 stearate, ascorbic acid, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, buthylparaben, propylparaben, butyrospermun parkii (shea butter), saccharide Isomerate, sodium hyaluronate, triticum vulgare (wheat) germ extract, dead sea mineral water, Imidazolidinyl Urea, Sorbitane tristearate, Parfum, Potassium sorbate, benzyl alcohol, methyl chloroisothiazolinone, methylisothiazolinone, magnesium ascorbyl phosphate, EDTA, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool"






__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:31   #3039
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pokopałam trochę i rzeczywiście właściciel marki Laroche czyli organizacja B4U ma certyfikat Eco Cert. Ale podejrzewam, ze raczej za serie Absolute Organic - tak mają na stronie...
No nic, pozostają trzy rozwiązania podane na końcu wcześniejszego posta

Aha, jeszcze linki:
http://www.b4you.co.il/products-ao.asp
http://www.ecocert.com/sites/default....mars-2011.pdf
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 16:13   #3040
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Co w tym kremie może zapychać ?

fajny niezapychający (mnie) nawilżacz robi Iwostin https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1 godny polecenia i jak na markę apteczną w przystępnej cenie.
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 17:16   #3041
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez czikuś Pokaż wiadomość


Koncentrat jest super. Tłuścioch, ale ja go nakładam pod krem i wtedy nie ma problemu. A tłuścioch do tłustej cery jest jak znalazł.

Święte slowa

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hmmm,bardzo mnie zasmuciła ta wiadomość
ZUżywam już drugą butelkę nafty z rycyną i powiem szczerze,że widzę poprawę w wyglądzie włosów...
Mam pytanie: czy można dalej używać? mimo,że poprawa następuje jedynie poprzez efekt oblepienia? Czy lepiej dla dobra włosów odpuścić?
Wszak podkładów też używamy dla wypięknienia cery... a wiadomo,to tylko taka oblepiająca warstewka

Polecam kupić czysty olej rycynowy i olej jojoba, zmieszać pól na pól. Ewentualnie kupić czystą nafte i czysty olej rycynowy i zmieszac je: 3 częsci rycynowego, 1 częsć nafty.

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Korah
Organique to jest Organique normalnie nasze polskie i ocenione na naturalnych kosmetykach jako naturalne....
Co do oryginalności nie mam żadnych wątpliwości, bo własnoręcznie przez moją mamę kupowane w sklepie firmowym... zresztą mogę wkleić zdjęcia jak do domu dojadę.

Dziękuję Ci bardzo za cierpliwość i pomoc
I pozwolę sobie jeszcze ja lekko wykorzystać - obiecuję ostatnie (na dzisiaj pytanie o dwa szampony

Danielle Laroche szampon:
Skład:
Sodium Laureth Sulfate, Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Cetrimonium Chloride, Glycol Distearate &Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea & Laureth 10, Parfum, Polyquaterium 11, Sodium Chloride, Cocamid Dea, Cyclomethicone, E-102, E-110, E-122, E-133, Silt, Sea Salt (Maris Sal), Methylparaben, Panthenol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionene,Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool

Lavea Cherry szampon:

Skład:
Cocamidopropybetain, Cocamide DEA, Polyquaternium-7, Panthenol, Sodium Chloride, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Hydroxyethyl Cetyldimonium Phosphate and Sodium Cocoamphopropionate and Polyquaternium-16, Cocotrimonium Methosulfate and Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Hydrolyzed Wheat Gluten and Sodium Cocoamphoacetate, Parfume, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, C.I.18050,C.I.42090, Eugenol, Cinamic Aldehyd, 2-Propenylheptanoate.


Niemożliwe, ze na rzetetlnych wątkach o naturalnych kosmetykach mogla tak zostac ta firma oceniona, byc może mają jakieś pojedyńcze produkty bez szkodliwych substancji, ale to co dalaś do analizy, to koszmar, konserwanty, akryle, silikony, sls, glikole, dramat po prostu. Jstem pewna, że nie posiadają te kosmetyki żadnego konkretnego certyfikatu. Tak więc pic na wodę, czarna lista.

Z szamponów także odradzam obydwa, Lavea tak samo, czarna lista, DLR również. To są wlaśnie typowe przyklady, 3 psudo-naturalno-ekologiczni producenci wyznajacy zasadę klamliwego marketingu. Porazka.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 17:21   #3042
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, miałaś rację, pomyliłam te peelingi po świętach zamówię i peeling i błotko A mam jeszcze takie pytanko. Pomalutku przestawiam się na naturalną pielęgnację, na noc używam tylko oleju (wcześniej konopny, teraz raz czarnuszka, raz brzozowy, czasem mieszam z HA), cały czas jadę na toniku z kwasem migdałowym, buzie zmywam tylko micelami i piskam hydrolatem obecnie oczarowym no i wprowadziłam puder perłowy z BU i coś mi się cera pogorszyła... Może to tzw. oczyszczanie? Miałaś to? Jak długo to trwa? Perłowy nakładam jeszcze na drogeryjny podkład, bo czekam na zamówienie z kolorówki i będę sama kręcić puderki. Boje się, że wtedy to cera da mi do wiwatu za te przestawienie się na naturalną i mineralną pielegnację:P
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 18:00   #3043
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Korah

Venus krem z rotatnikiem i morelą
Aqua, Sesamum Indicum*, Buxus Chinensis*, Glyceryl Stearate Citrate, Theobroma Cacao, Glycerin, Sorbitan Stearate, Butyrospernum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, Hippophae Rhamnoides, Prunus Armeniaca*, Alcohol, Xanthan Gum, Daucus Carota, Prunus Armeniaca, Rosa Centifolia*, Lactic Acid, Tocopherol, Parfum (Essential Oils), Linalool, Limonene

Logona krem pielęgnacyjny z aloesem i wanilią

Aqua (Water), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Cera Alba (Beeswax), Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Sorbitan Stearate, Behenyl Alcohol, Parfum (Essential Oils), Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Dipotassium Glycyrrhizate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Xanthan Gum, Sucrose Cocoate, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Sodium Lactate, Lactic Acid, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Tocopherol

Ten Venus bardziej mi się podoba.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Rival de loop, płyn do demakijażu z gingko i ogórkiem

Skład: Aqua, Butylene, Glycol, Ginko Biloba Extract, Cucumius Sativus Extract, Panthenol, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Fructose, Glycine, Lactic Acid, Niacinamide, Urea, Citric Acid, Inositol, Sodium Chloride, Pantolactone, Cocamidopropyl Betaine, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Benzoate.

Jak ogólnie prezentuje się ten "zmywak"? Nadawałby się dla osoby zasoczewkowanej?

nadawalby się, może podszczypywac, ale nie podrazni raczej, sklad jest fajny, szkoda że zakonserwowany parabenami.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Korah, miałaś rację, pomyliłam te peelingi po świętach zamówię i peeling i błotko A mam jeszcze takie pytanko. Pomalutku przestawiam się na naturalną pielęgnację, na noc używam tylko oleju (wcześniej konopny, teraz raz czarnuszka, raz brzozowy, czasem mieszam z HA), cały czas jadę na toniku z kwasem migdałowym, buzie zmywam tylko micelami i piskam hydrolatem obecnie oczarowym no i wprowadziłam puder perłowy z BU i coś mi się cera pogorszyła... Może to tzw. oczyszczanie? Miałaś to? Jak długo to trwa? Perłowy nakładam jeszcze na drogeryjny podkład, bo czekam na zamówienie z kolorówki i będę sama kręcić puderki. Boje się, że wtedy to cera da mi do wiwatu za te przestawienie się na naturalną i mineralną pielegnację:P


Polecam używać częsciej HA, a ciut mniej olejów i zobaczyć co bedzie. Koniecznie kup wysoki filtr, na poprzedniej stronie polecalam jeden z sorayi. Prawdopodobnie cera pogarsza się od kwasów, to prawidlowe, ale może to byc tez kwestia zlego oczyszczania, więc jak tylko zamówisz blotko i peeling powinno byc lepiej, chociaż peelingu nie polecam uzywać przy kwasach zbyt czesto. raz w tygodniu, nie czesciej. Polecam też glinki no i mydlo. No i ten podklad drogeryjny może być powodem wszystkiego, niestety.

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ja kiedyś prosiłam Korah o analizę kremy do twarzy z tej firmy.
Cytuję ci, co Korah napisała:

"Jeżeli to jest prawdziwy skład tego produktu, to nie możliwe, że posiada on jakikolwiek certyfikat. Odradzam. Chociaż wydaje mi się, że zaszła jakaś pomyłka. Z jakiego źródła masz ten skład?"

Pomyłki żadnej nie było. Niestety to jego prawdziwy skład spisany z opakowania.

poniżej ten krem z jego składem. Możesz porównać z szamponem



"Danielle Laroche krem na noc z witaminą C
Danielle posiada certyfikat ECOCERT.
Nietestowane na zwierzętach

Skład:

Aqua, Isoprpyl Myristate, propylene glycol, glyceryl stearate SE, cetyl alcohol, aqualance, caprylic /capric triglyceride, sweet almond oil, peg-40 stearate, ascorbic acid, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, buthylparaben, propylparaben, butyrospermun parkii (shea butter), saccharide Isomerate, sodium hyaluronate, triticum vulgare (wheat) germ extract, dead sea mineral water, Imidazolidinyl Urea, Sorbitane tristearate, Parfum, Potassium sorbate, benzyl alcohol, methyl chloroisothiazolinone, methylisothiazolinone, magnesium ascorbyl phosphate, EDTA, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool"







To jest niemożliwe, że ten krem posiada ecocert .To jest wykluczone. Coś jest nie tak, jeśli widnieje na tym produkcie pieczątka ecocertu. To by bylo lamanie prawa. Dla pewności zapytaj na wątku o naszych zbiorach Sicilię.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-15 o 18:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 18:29   #3044
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah kochana jestes - zawsze masz czas i zawsze odpowiesz, zrobie jak mówisz i poobserwuję buźkę Dziękuję!
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 18:50   #3045
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

To jest niemożliwe, że ten krem posiada ecocert .To jest wykluczone. Coś jest nie tak, jeśli widnieje na tym produkcie pieczątka ecocertu. To by bylo lamanie prawa. Dla pewności zapytaj na wątku o naszych zbiorach Sicilię.
Korah, masz rację. Ta firma nie ma żadnego certyfikatu
Vea7 już mnie naprowadziła
W rzeczywistości tylko właściciel marki Laroche, czyli organizacja B4U ma certyfikat Eco Cert, ale tylko na serię Absolute Organic.
Laroche jest ich częścią po prostu, lecz bez certyfikatów
Dzięki Korah ja czujność
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 22:38   #3046
juuliaaa17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 51
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo, bardzo dziekuje
jeszcze tylko prosilabym o analize kremu z tej serii ale na dzien , wlasnie zauwazylam ze juz ktos prosil o analize tego kremu , jednak szukalam odp i nie znalazlam, pewnie prosba sie zagubila gdzies w tych wszystkich postach
SUHADA, Day Cream, Papaya & green tea extracts , moisturising.
skład
:AQUA, ALCOHOL, GLYCINE SOJA OIL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, VITIS VINIFERA SEED OIL, MYRISTIL MYRISTATE, CETEARYL ALCOHOL, SORBITOL, ELAEIS GUINEENSIS OIL, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL, PARFUM, XANTAN GUM, P-ANISIC ACID, TOCOPHEROL, LINALOOL, ALCOHOL, HALIANTUS ANNUUS SEED OIL, SODIUM HYDROXIDE, LIMONENE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT, GERANIOL.


Prosze o taka ogolna analize, najbardziej mi zalezy na nie zapychaniu i naturalnosci
juuliaaa17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 23:38   #3047
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosiłabym o analizę tego kremu

Iwostin Purritin Rehydrin-krem przywracający nawilżenie
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylheptyl Caprylate, Decyl Cocoate, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glycosphingolipids, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate-20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide.

po pierwsze: czy nie zapcha cery poddatnej na zapychanie i po drugie :czy rzeczywiście nawilży i przyniesie ukojenie podczas kuracji kwasowej?



samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 01:02   #3048
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składu kremu Dax Cosmetics Perfecta Nawilżanie - krem na noc:

Skład: Aqua, Hydrogenated Poly-1-Decene, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glycerin, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Panthotenate, Amino Acids, Carnitine, Ubiquinone, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051

Dziękuję i pozdrawiam
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 07:59   #3049
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo ciekawi mnie ten puder - proszę o analizę

Vipera, Art of Color, Puder Collage
Skład: Talc, Mica, Kaolin, Isopropyl Stearate, Zinc Stearate, Zea Mays (Corn) Starch, Petrolatum, Beeswax, Lanolin Oil, Lauroyl Lysine, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891,Methylparaben, Propylparaben, Parfum


porównywalny jest jakością do Max factora ale różnica w cenie znaczna ,
czy będzie zapychać cerę skłonną do trądziku ? i jak duże jest prawdopodobieństwo szkodliwości parabenów w pudrach /cieniach do powiek / kosmetykach kolorowych ponieważ przeszukując analizy rożnych nawet drogich kosmetyków prawie wszędzie znalazłam parabeny na końcu składu
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 09:58   #3050
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy mogę prosić o analizę?

Rival de Loop tonik do demakijażu bez alkoholu
Skład: Aqua, Glycerin, Caprylyl/Capryl Glucoside, Panthenol, Parfum, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Sodium Hydroxide, Cucumis Sativus Fruit Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Cucumis Sativus Extract, Pantolactone, Citric Acid, CI 16035.
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 12:38   #3051
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

..a co sadzicie o tym kremie?
Nada się do cery łojotokowej w trakcie leczenia?

Ava, Bio Rokitnik, Krem nawilżający na dzień



Skład: Aqua, Glycerin, Sea Buckthorn Extract, Glycine Soja (Soybean) Oil, Vitis Vinifera (Grape)Oil, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 60, Cetyl Alcohol, Centaurea Cyanus Extract, Ceteareth-25, Ceteareth-6, Carrageenan Gum, Glyceryl Stearate, Isoamyl Laurate, Sodium PCA, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Parfum, EDTA.
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 14:55   #3052
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o analizę tego kremu

Iwostin Purritin Rehydrin-krem przywracający nawilżenie
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylheptyl Caprylate, Decyl Cocoate, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glycosphingolipids, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate-20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide.

po pierwsze: czy nie zapcha cery poddatnej na zapychanie i po drugie :czy rzeczywiście nawilży i przyniesie ukojenie podczas kuracji kwasowej?
Miałam ten krem i nie polecam go. Jest okropny, wcale nie nawilża, wałkuje się, zapycha i miałam wrażenie, że wysusza do tego skóra mnie po nim piekła. Nie warto. Za taka cene możesz kupić jakiś dobry naturalny krem nawilżający np Balm Balm. A poza tym i co najważniejsze w tym wątku - skład jest okropny!

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
czy mogę prosić o analizę?

Rival de Loop tonik do demakijażu bez alkoholu
Skład: Aqua, Glycerin, Caprylyl/Capryl Glucoside, Panthenol, Parfum, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Sodium Hydroxide, Cucumis Sativus Fruit Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Cucumis Sativus Extract, Pantolactone, Citric Acid, CI 16035.
Całkiem niezły, ale myślę, że jak wpadnie do oka to może zapiec. Ma kwas salicylowy więc to na plus jeśli masz cerę z niedoskonałościami. Ale jest z kolei glikol który może źle wpłynąć na taką cerę... Wiem, że jest to tani tonik więc jeśli chcesz to możesz spróbować. Ale są lepsze

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu kremu Dax Cosmetics Perfecta Nawilżanie - krem na noc:

Skład: Aqua, Hydrogenated Poly-1-Decene, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glycerin, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Panthotenate, Amino Acids, Carnitine, Ubiquinone, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051

Dziękuję i pozdrawiam
Ten krem to kolejny śmietnik. Jeśli go zamierzasz kupić to nie rób tego jeśli go masz to lepiej nie używać. Mnóstwo konserwantów, podrażniaczy, zapychaczy. Nie polecam

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
bardzo ciekawi mnie ten puder - proszę o analizę

Vipera, Art of Color, Puder Collage
Skład: Talc, Mica, Kaolin, Isopropyl Stearate, Zinc Stearate, Zea Mays (Corn) Starch, Petrolatum, Beeswax, Lanolin Oil, Lauroyl Lysine, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891,Methylparaben, Propylparaben, Parfum


porównywalny jest jakością do Max factora ale różnica w cenie znaczna ,
czy będzie zapychać cerę skłonną do trądziku ? i jak duże jest prawdopodobieństwo szkodliwości parabenów w pudrach /cieniach do powiek / kosmetykach kolorowych ponieważ przeszukując analizy rożnych nawet drogich kosmetyków prawie wszędzie znalazłam parabeny na końcu składu
Będzie zapychać... Na pierwszym miejscu ma talk, to już bardzo źle. Dalej pochodne ropy naftowej i parabeny.
A jeśli chodzi o parabeny to jest mnóstwo artykułów na ten temat i dużo informacji na wizażu. Tak na szybko to przenikają do krwi i limfy, źle wpływają na kobietę ciężarną i dziecko, wywołują stany zapalne skóry, podrażniają, ponoć są kancerogenne. Wiesz, od jednego parabenu nikt nie umarł (mam nadzieje), ale kiedy są pakowane do każdego kosmetyku i non stop nakładamy to na swoją skórę to z pewnością nie ma to żadnego dobrego wpływu na nasz organizm, wręcz przeciwnie.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 15:15   #3053
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

O kurde. Dzięki za info. Tak się składa,że mam ten krem i go używam i nic mi się nie dzieje, jestem raczej zadowolona.
Odstawic go?
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 15:23   #3054
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
O kurde. Dzięki za info. Tak się składa,że mam ten krem i go używam i nic mi się nie dzieje, jestem raczej zadowolona.
Odstawic go?
A jaką masz buźkę? W opisie widzę że mieszana.. ale czy masz zaskórniki, tendencje do trądziku, jeśli tak to jakiego. i jak długo używasz tego kremu? Też kiedyś miałam z Daxa i był na początku idealny ale co zrobił z moją buzią po 2 opakowaniu to masakra! omijam te kremy szerokim łukiem.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 15:32   #3055
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A jaką masz buźkę? W opisie widzę że mieszana.. ale czy masz zaskórniki, tendencje do trądziku, jeśli tak to jakiego. i jak długo używasz tego kremu? Też kiedyś miałam z Daxa i był na początku idealny ale co zrobił z moją buzią po 2 opakowaniu to masakra! omijam te kremy szerokim łukiem.
Mieszana, bez wyprysków i trądziku.
Używam krotko - około tygodnia.
Wolalabym nie wyrzucac, wydałam 40zł zarówno na ten jak i na dzień z tej samej serii (ten na dzien wyszedł dobrze w analizie składu).

Eh

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

A co uważasz o tych kremach? Używałam innych z tej firmy i byłam zadowolona.

Pollena-Ewa, Eva Natura Profilaktyka Zmarszczek Mimicznych 25+, Krem na noc aktywny


Skład: AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII, METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, CANOLA OIL, GLYCERIN,, DICAPRYLYL ETHER, ISOSTEARYLNEOPENTANOATE, PETROLATUM, XANATH GUM / PECTIN / HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN / SERINE / ARGININE / PROLINE, LINUM USITATISSIUM, HYDROLYZED CAESALPINA SPINOSA GUM / CAESALPINA SPINOSA GUM, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ALGAE EXTRACT, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE / VP COPOLYMER, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, BETAINE, HYDROLYZED MALLOW PROTEIN, ALLANTOIN, PARFUM, ASCORBYL PALMIATE, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL


Pollena-Ewa, Eva Natura Profilaktyka Zmarszczek Mimicznych 25+, Krem na dzień nawilżający SPF 7

Skład: Aqua, Octocrylene, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Vitis Vinifera, Linum Usitatissimum, Hydrolyzed Vegetable Protein, Serine, Arginine, Pectin, Proline, Xanthan Gum, Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Isohexadecane, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Hydrolyzed Mallow Protein, Cetyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide / Silica, Phenoxyethanol / Butylparaben / Ethylparaben / Methylparaben / Propylparaben, Elaeis Guineensis Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8 / Tocopherol / Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid. (24.04.2008)
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 15:35   #3056
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Mieszana, bez wyprysków i trądziku.
Używam krotko - około tygodnia.
Wolalabym nie wyrzucac, wydałam 40zł zarówno na ten jak i na dzień z tej samej serii (ten na dzien wyszedł dobrze w analizie składu).

Eh
To może spróbuj używać go rzadziej, cieniutką warstewką. Dobrym sposobem jest też nałożenie żelu hialuronowego przed kremem na buźkę - sprawi to, że będzie mniejsze prawdopodobieństwo zapchania. No i obserwuj buźkę. Jak zobaczysz, że coś się dzieje, a poza tym nie zmienisz nic w pielęgnacji to będziesz miała winowajce Wiadomo - każda skóra reaguje inaczej. To że dla mnie ten krem byłby czymś okropnym nie znaczy, że dla Ciebie też, więc spokojnie w razie czego zużyjesz go na nogi

Bardziej podoba mi się ten drugi krem, ale lepiej poczekaj na specjalistkę, którą jest Korah. Ona powie Ci dokładniej. Te kremy też nie są jakieś cudowne, ale o wiele lepsze od Daxa:P Jeden ma parabeny wyżej drugi niżej, dodatkowo jeden z nich ma na końcu 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol czyli pochodną formaldehydu. Ten pierwszy ma praktycznie na pierwszym miejscu masło shea więc będzie pięknie nawilżał. No nie wiem, który byłby lepszy. Czekamy na pomoc Kory
__________________
Justyna


Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2011-04-16 o 15:47
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 15:37   #3057
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Całkiem niezły, ale myślę, że jak wpadnie do oka to może zapiec. Ma kwas salicylowy więc to na plus jeśli masz cerę z niedoskonałościami. Ale jest z kolei glikol który może źle wpłynąć na taką cerę... Wiem, że jest to tani tonik więc jeśli chcesz to możesz spróbować. Ale są lepsze
kupiłam pod wpływem chwili w sumie tylko ze względu na kwas salicylowy bo moja cera się pogorszyła przez kapsułki Gal
muszę teraz coś z tym zrobić
a do oczu się nie nadaje, nawet na opakowaniu jest napisane żeby omijać okolice oczu
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 15:39   #3058
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, ratunku

Poparzyło mnie nowe mleczko do ciała Posmarowałam się nim na noc, skóra na ramionach i dekolcie zrobiła się mocno czerwona i zaczęła mnie palić Nigdy nic podobnego mi się nie zdarzyło, a stosowałam wiele balsamów. Nie mam też wrażliwej skóry

Mogłabyś powiedzieć, jaki składnik obwiniałabyś o taką reakcję

Johnsons baby bedtime lotion - kojące mleczko do ciała na dobranoc:

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Carbomer, PEG-75 Lanolin, Ceteareth-6, Caprylyl Glycol, Stearyl Alcohol, p-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Parfum
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 15:59   #3059
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
kupiłam pod wpływem chwili w sumie tylko ze względu na kwas salicylowy bo moja cera się pogorszyła przez kapsułki Gal
muszę teraz coś z tym zrobić
a do oczu się nie nadaje, nawet na opakowaniu jest napisane żeby omijać okolice oczu
A może buźka musi się przyzwyczaić do kapsułek? Bardzo dużo osób je chwali, ja nie próbowałam bo i tak mam czym się maziać:P Już masz jeden produkt z kwasem, więc nie ma co mieszać dodatkowo z migdałkiem, ale jakbyś kiedyś chciała spróbować to polecam Jak jesteś przy salicylowym to spróbuj może jeszcze maseczki aspirynowej - powinna oczyścić ładnie twarz. No i olejek herbaciany gorąco polecam

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Korah, ratunku

Poparzyło mnie nowe mleczko do ciała Posmarowałam się nim na noc, skóra na ramionach i dekolcie zrobiła się mocno czerwona i zaczęła mnie palić Nigdy nic podobnego mi się nie zdarzyło, a stosowałam wiele balsamów. Nie mam też wrażliwej skóry

Mogłabyś powiedzieć, jaki składnik obwiniałabyś o taką reakcję

Johnsons baby bedtime lotion - kojące mleczko do ciała na dobranoc:

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Carbomer, PEG-75 Lanolin, Ceteareth-6, Caprylyl Glycol, Stearyl Alcohol, p-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Parfum
Te które pogrubiłam - unikałabym ich wszędzie. Carbomer może właśnie powodować palenie i swędzenie. Te które podkreśliłam - do końca nie jestem pewna, ale chyba nie należą do pożądanych.

Korah poprawiaj w razie czego moje błędy, wciąż się uczę, ale na ile mogę chcę pomóc.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 16:05   #3060
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Te które pogrubiłam - unikałabym ich wszędzie. Carbomer może właśnie powodować palenie i swędzenie. Te które podkreśliłam - do końca nie jestem pewna, ale chyba nie należą do pożądanych.
Jp91, dziękuję No to mam nauczkę na przyszłość. Nie ma co, fajne "kojące" mleczko dla dzieci kupiłam
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia

Edytowane przez simone2010
Czas edycji: 2011-04-16 o 16:06
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.