Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-29, 22:49   #331
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziękuję . Jesteście jak zawsze niezawodne. Nie wiem co ja źle wpisuję, że nic mi nie wyszukuje. Hippa zresztą też nie . Jutro gonię do apteki.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 22:56   #332
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Smoku a może nadałyby się te oleje, które ja kupiłam:

Olej makadamia 100 ml - 15.70PLN
Olej z pestek moreli 100 ml - 13.60PLN

Info z różnych źródeł, nie edytowałam, tylko wklejam jak leci

Olejek z orzeszków MAKADEMIA

*Olejek ten jest wartościową alternatywą do pielęgnacji skóry jak również ma zastosowanie w dermatologii oraz przy pielęgnacji włosów dotkniętych rozwarstwianiem i szorstkością, czyni skórę miękką i elastyczną. Posiada naturalny filtr przeciwsłoneczny 4-5. Zalecany jest szczególnie dla skóry wrażliwej i delikatnej, przeciwdziała wysuszaniu skóry i utracie jej sprężystości oraz zanikowi zdolności skóry do samo regeneracji. Dzięki swojej zdolności do nadawania skórze sprężystości jest ten olejek bardzo dobrym produktem przeciwzmarszczkowym.
Skład: 56-65% kwasy olejowe, do 25% kwas palmitynowy, 15% nasycone kwasy tłuszczowe

*Olej makadamia - olej wyciskany z orzechów zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz fitosterole i lecytynę. Hamuje starzenie się skóry chroniąc lipidy ścian komórkowych przed działaniem wolnych rodników. Daje niezwykle aksamitne odczucie na skórze.

*Olej macadamia posiada wyjątkowe właściwości regeneracyjne. Zawarty w nim olej palmitooleinowy to również składnik ludzkiej skóry. Z tego względu olej makadamia jest doskonale wchłaniany i tolerowany przez skórę. Olej makadamia chroni komórki skóry przed zniszczeniem (działaniem wolnych rodników czyli utlenianiem). Makadamia doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry starzejącej się, znajduje również zastosowanie w zwalczaniu cellulitis. Ponadto doskonale zmiękcza i wygładza naskórek, leczy niewielkie uszkodzenia skóry oraz podrażnienia po opalaniu. Ojej makadamia jest bezpieczny dla skóry delikatnej i wrażliwej.

Olej z PESTEK MORELI

*Olej morelowy jest łatwo wchłaniany przez skórę. Ma właściwości nawilżające i wygładzające naskórek. Polecany jest do wszystkich rodzajów skóry. Stosowany na skórze dojrzałej ogranicza powstawanie zmarszczek. Może być stosowany do skóry wrażliwej, podrażnionej, z zapaleniami i suchej. Dzięki swoim właściwościom jest stosowany do masażu dorosłych jak również i dzieci.

*Zawiera ok. 65% kwasu olejowego, ok. 30% kwasu linolowego, kwas palmitynowy, posiada śladowe ilości witaminy: A, B, E oraz składniki mineralne.

Basiu i jak te oleje? Ja jakoś do makadamii nie mam serca, bo kiedyś bardzo podrażnił mnie olejek pod prysznic z makadamią firmy Dove. Pewnie sam olej jest lepszy, ale po tych doświadczeniach mam uraz.

Olejek morelowy i brzoskwiniowy ponoć swym działaniem przypominają olej migdałowy, bardzo zmiękczają skórę.

Oczywiście, każdy z nich może być bazą mieszanki. Ponieważ ja się dopiero uczę, ciągle szukam jakiś przepisów.

Naprawdę 4 niezłe przepisy są na wizazu:

http://www.wizaz.pl/images/oleje_eteryczne/

"Przykłady kombinacji olejków do pielęgnacji ciała i masażu:

odprężający:
60 ml oleju awokado, 30 ml oleju jojoba, 10 ml oleju z nagietka
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): geranium, róża, drzewo różane, lawenda; (kwiatowy z różaną nutą)

pobudzający, ożywiający:
60 ml oleju makadamia, 30 ml oleju jojoba, 10 ml oleju rumiankowego
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): pomarańcza, ylang ylang, geranium, drzewo różane; (egzotyczno-kwiatowy z owocową nutą)

odświeżający:
70 ml oleju migdałowego, 30 ml oleju jojoba
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): rozmaryn, cytryna, grejpfrut, jałowiec; (świeży, cytrusowo-ziołowy zapach)

antycellulitowy:
60 ml oleju migdałowego, 30 ml oleju jojoba, 10 ml oleju algowego
20 kropli olejków eterycznych (w sumie): geranium, pomarańcza, trawa cytrynowa, jałowiec; (soczysty, cytrusowy zapach z kwiatową nutą)."

W zasadzie jojoba nadaje się do każdej mieszanki, bo przedłuża jej żywot.
Mnie się podoba ta druga mieszanka, na oleju makadamia. Zapach na pewno piękny, a dobór olejków świetny nie tylko na ciałko, ale i buzię, wszystkie te olejki polecane sa np. do cery tłustej w celu uregulowania, zbalansowania, sa antyseptyczne, ale nie tylko, bo np. geranium czy drzewko różane tez jest polecane do cery suchej.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 23:03   #333
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Basiu i jak te oleje? Ja jakoś do makadamii nie mam serca, bo kiedyś bardzo podrażnił mnie olejek pod prysznic z makadamią firmy Dove. Pewnie sam olej jest lepszy, ale po tych doświadczeniach mam uraz.
Olejek z makademii jest świetny
Pisałam już dzisiaj:

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=307

Przed chwilą natomiast posmarowałam sie Retinem, więc po godzince wypróbuję ten drugi olejek z pestek moreli również zmieszany z odrobiną HA, dla wzmocnienia działania Retinu. Tak, że relację zdam dopiero jutro

A ta druga mieszanka faktycznie wygląda ciekawie, może dokupię składniki i wypróbuję
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 23:05   #334
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Olejek np. z drzewa herbacianego z Avicenny jest dostępny w aptekach.
Wiem, bo tam kupiłam bez żadnego problemu a mieszkam w małej miejscowości.

W związku z tym mam pytanko.
Dostałam z Mazideł próbkę maceratu z brzozy. Czy mogę ten olej wymieszać z olejkiem herbacianym?
Potem chcę zrobić kombinację polecaną przez niezawodnego Smoka - olejek Hippa z herbacianym.

Chciałabym stworzyć taki olejek, który oczyszczałby cerę. Czy to będą dobre kombinacje?
Ja tez zawsze olejek herbaciany kupuję w aptece. Herbaciany bardzo silnie oczyszcza cerę, ja już chyba zużyłam 3-4 opakowania, bo używałam do maseczki glinkowej, do toniku z octu, teraz mam w olejku myjącym, a także z algami: 1 kroplę w 3-5 kroplach alg, wtedy ponoć wzmacnia się siła oczyszczania.

Oczywiście, możesz użyć macerat z brzozy: wieczorem 3-5 kropli maceratu na dłoń i jedna kropla herbacianego, rozmieszac i na buzię. Możesz też dodać do maceratu inny olej, np. winogronowy jak masz w domu, słonecznikowy już chyba nie, bo jest w maceracie. Ja tego maceratu nie miałam, ale jak popróbujesz, to się przekonasz. Ważne, żeby nie przesadzić z ilościa tego olejku herbacianego, choć ten akurat może być używany punktowo nierozcieńczony.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 23:07   #335
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Olejek z makademii jest świetny
Pisałam już dzisiaj:

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=307

Przed chwilą natomiast posmarowałam sie Retinem, więc po godzince wypróbuję ten drugi olejek z pestek moreli również zmieszany z odrobiną HA, dla wzmocnienia działania Retinu. Tak, że relację zdam dopiero jutro
Relację o makadamii przeczytałam, pamiętam, teraz czekamy na morelowy. Pewnie na Retin to bym nie ryzykowała mieszanki z olejkami eterycznymi, ale na noce bezretinowe ( a miewasz takie?) to pewnie tak.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 23:11   #336
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziękuję Smoku za odpowiedź.
Mam olej winogronowy w domu, ale nie wiedziałam że i do tego się nada. Jutro spróbuję tej mieszanki.
Na razie macerat brzozowy stosowałam solo i bardzo mi się spodobał. Ładnie rozświetlał twarz, czynił ją miękką, zaczerwienienia ustępowały a czoło nie świeciło się po nocy jak lustro. Czyli jak najbardziej jest OK.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 23:17   #337
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Relację o makadamii przeczytałam, pamiętam, teraz czekamy na morelowy. Pewnie na Retin to bym nie ryzykowała mieszanki z olejkami eterycznymi, ale na noce bezretinowe ( a miewasz takie?) to pewnie tak.
Noce bezretinowe zdarzają mi się coraz rzadziej
Chciałam go położyc po Retinie ze względu na to, że zawiera k. linolowy. Masz rację, że może podrażnić, ale już tak się nastawiłam, że go dziś wypróbuję, że chyba zaryzykuję ... Raz kozie śmierć
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 23:29   #338
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Basia, sam olej Cię na pewno nie podrażni, ja pisalam o ryzyku podrażnienia w wypadku nakładania na Retin mieszanki olej+olejki eteryczne.

AsikS - winogronowy jak najbardziej, bardzo lubię ten olej. Mi właśnie po olejach schodzi zaczerwienieni buzi, najlepiej na to działa mi migdałowy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 23:33   #339
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Smoku - jutro wypróbuję i zdam relację z połączenia oleju winogronowego z brzozowym. Dziękuję za rady.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 23:41   #340
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Winogronowy tez można nakładać solo albo mieszac z olejkiem herbacianym. Czekam na relacje.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 23:49   #341
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Basia, sam olej Cię na pewno nie podrażni, ja pisalam o ryzyku podrażnienia w wypadku nakładania na Retin mieszanki olej+olejki eteryczne.
Nie nie ja miałam na mysli olej z pestek moreli + kwas hialuronowy (HA). A podrażnić to myślę może jako, że olej nie przetestowany jeszcze, nigdy nie kładłam na Retin nic oprócz kwasu hialuronowego. W każdym razie jutro napiszę jak wypadły testy
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 23:53   #342
Tygrynio
Raczkowanie
 
Avatar Tygrynio
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 130
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Smoku - jutro wypróbuję i zdam relację z połączenia oleju winogronowego z brzozowym. Dziękuję za rady.
To może i ja na ten herbaciany się skuszę.
Po samym maceracie brzozowym mam mieszane uczucia-rano twarz była lekko napuchnięta i świecąca.Ale poźniej zrobiła się miękka i delikatna.Sama już nie wiemJeszcze mu dam szansę
__________________
Kici kici, bądźmy nieprzyzwoici! Klik

Są tylko dwa sposoby przejścia przez życie.
Jeden, jakby nic nie było cudem, i drugi, jakby wszystko było cudem.
A.Einstein
Tygrynio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 23:55   #343
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Świecąca twarz rano to nic groxnego, moja najbardziej się tłuści nie po olejach, ale po kwasach np. Diacneal. Ale to napuchnięcie jest niepokojące.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 23:58   #344
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

We mnie ten olej z brzozy wsiąka jak w gąbkę choć mam mieszaną cerę, a w strefie T (głównie na czole) bardzo tłustą.
Może ta opuchlizna to jakaś reakcja alergiczna?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-30, 00:00   #345
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dla mnie ta opuchlizna to najprawdopodobniej jakaś reakcja alergiczna albo zatrzymywanie wody w organizmie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-30, 00:03   #346
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Tu o maceracie z brzozy:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-30, 00:59   #347
Tygrynio
Raczkowanie
 
Avatar Tygrynio
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 130
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Szukam przyczyn opuchnięcia-może to też przez to, że krótko spałam.
Jeszcze go całkiem nie przekreśliłam-jeśli teraz mnie uczuli to na pewno będę szukać innych rozwiązań.
__________________
Kici kici, bądźmy nieprzyzwoici! Klik

Są tylko dwa sposoby przejścia przez życie.
Jeden, jakby nic nie było cudem, i drugi, jakby wszystko było cudem.
A.Einstein
Tygrynio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-30, 11:24   #348
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja kiedy mało śpię, to mam bardzo opuchnietą buzię i ciało też, zatrzymuję wtedy dziwnie wodę w organizmie i schodzi mi skóra z twarzy, a zamiast tłustej buzi, mam jakiegos suchelca.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-30, 20:48   #349
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Winogronowy tez można nakładać solo albo mieszac z olejkiem herbacianym. Czekam na relacje.
Zgodnie z obietnicą zdaję relację.
Przed pół godzinką po demakijażu nałożyłam na twarz wymieszane 3 krople oleju z winogron z 1 kroplą olejku herbacianego i 2 kroplami maceratu brzozowego. Zrobiłam taki mix 3 w 1.
Zapach przyjemny, zresztą lubię oba olejki. Jak nałożyłam to miałam uczucie tłustego filmu na twarzy. Po 10 minutach od nałożenia wsiąkło we mnie wszystko, a jak teraz przyglądam się w lusterku, to mam rozjaśnioną twarz, wyrównany koloryt. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-30, 22:37   #350
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Zgodnie z obietnicą zdaję relację.
Przed pół godzinką po demakijażu nałożyłam na twarz wymieszane 3 krople oleju z winogron z 1 kroplą olejku herbacianego i 2 kroplami maceratu brzozowego. Zrobiłam taki mix 3 w 1.
Zapach przyjemny, zresztą lubię oba olejki. Jak nałożyłam to miałam uczucie tłustego filmu na twarzy. Po 10 minutach od nałożenia wsiąkło we mnie wszystko, a jak teraz przyglądam się w lusterku, to mam rozjaśnioną twarz, wyrównany koloryt. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne.
To wyszła mikstura AsikS. Oczywiście olej zawsze zostawia film, można np. po 20 min przyłożyć chusteczkę higieniczną i zebrać nadmiar, wtedy buzia będzie bez połysku, efekt jak po kremie, nie jak po oleju.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-30, 22:53   #351
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Oleje i hydrolaty.

U mnie też po wczorajszej mieszance oleju z pestek moreli z kw. hialuronowym położonej na Retin wszystko rano ok. Buźka wyglądała o wiele lepiej niż po samym Retinie

Musze powiedzieć, że coraz bardziej przekonuję się do stosowania olejków.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-30, 22:54   #352
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Smoku - dziękuję. Skorzystałam po prostu z Twoich rad.
Mnie się tak to pięknie wchłonęło, że czuję ładnie napiętą, odżywioną twarz.
Pozdrawiam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 00:23   #353
Tygrynio
Raczkowanie
 
Avatar Tygrynio
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 130
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ja kiedy mało śpię, to mam bardzo opuchnietą buzię i ciało też, zatrzymuję wtedy dziwnie wodę w organizmie i schodzi mi skóra z twarzy, a zamiast tłustej buzi, mam jakiegos suchelca.
I to był właśnie ten powód, bo dziś było wszystko ok.Z czego się bardzo cieszę Bo już myślałam, że olejki nie dla mnie.Teraz tylko dokupię herbaciany i będę eksperymentować.
__________________
Kici kici, bądźmy nieprzyzwoici! Klik

Są tylko dwa sposoby przejścia przez życie.
Jeden, jakby nic nie było cudem, i drugi, jakby wszystko było cudem.
A.Einstein
Tygrynio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 10:54   #354
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

to dobrze, że się u Ciebie nie pojawiła alergia.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 18:52   #355
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
W tych Rossmannach dobroci, że aż wiele, polecany jest olejek z serii BabyDream dla dzieci (niebieski) i dla ciężarnych (beżowy). Mleczka i balsamy z serii Rossmanowych Babydream tez są polecane, wystarczy przejrzeć KWC. Seria HIPP jest nowością. Kate 30 zgłosiła do KWC mleczko z tej serii, przyjemnie pachnie.
Zakupiłam dzisiaj we wrocławskim Tesco olejek Hippa. Ależ on ślicznie pachnie. I ta urocza buteleczka, śliczna. Wiem, gadżeciara ze mnie.

Jutro go wypróbuję. Może też zrobię jakąś mieszankę i dorzucę kropeleczkę olejku z drzewka herbacianego.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 19:40   #356
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Zakupiłam dzisiaj we wrocławskim Tesco olejek Hippa. Ależ on ślicznie pachnie. I ta urocza buteleczka, śliczna. Wiem, gadżeciara ze mnie.

Jutro go wypróbuję. Może też zrobię jakąś mieszankę i dorzucę kropeleczkę olejku z drzewka herbacianego.
Ja się jutro wybieram po ten olejek i po olejki eteryczne - w zielarskim zamówiłam te, które polecała Smok Już się nie mogę doczekać - uwielbiam takie mieszanie. Na początek chyba sporządzę miksturę pół na pół olejku Hipp i maceratu z kasztanowca (plus cytrynowy, cedrowy i ylangowy oczywiście). Aż szkoda, że noc na nawilżanie wypada mi akurat dziś (nawilżam się co 3 dni), bo będę musiała zaczekać z wypróbowaniem, a strasznie się niecierpliwię
Najbardziej w tym wszystkim podoba mi się to, że sama dokładnie decyduję, co zaserwować mojej buzi i że dokładnie wiem, co na nią kładę - jakież to inne od używania kremów, o których składnikach nie bardzo można decydować... a kremu dla siebie idealnego nigdy nie znalazłam.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 19:43   #357
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja dzień nawilżania mam akurat jutro, więc chętnie zdam relację co i jak się sprawowało na mojej twarzy.
Ależ mi się to podoba.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 20:10   #358
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Ja dzień nawilżania mam akurat jutro, więc chętnie zdam relację co i jak się sprawowało na mojej twarzy.
Zdaj, zdaj. Na pewno nie tylko ja chętnie tę relację przeczytam.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-02, 05:41   #359
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Widzę, że Smok zgłosiła oliwkę Hipp do KWC.
Ja dodałam mleczko - jest naprawdę super, polecam wypróbowanie. Nawilża rewelacyjnie.

Ogromnie się cieszę, że ten wątek się tak rozwija. Jest mega ciekawy .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-02, 09:03   #360
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Widzę, że Smok zgłosiła oliwkę Hipp do KWC.
Ja dodałam mleczko - jest naprawdę super, polecam wypróbowanie. Nawilża rewelacyjnie.
Szczególnie, że kosmetyki HIPP są teraz w Rossmannie w promocji.

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ogromnie się cieszę, że ten wątek się tak rozwija. Jest mega ciekawy .
kopalnia wiedzy
Dzięki temu wątkowi w sobotę odpuściłam sobie kupienie olejku neroli Decleora.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.