Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-28, 08:19   #1801
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kooonwalia Pokaż wiadomość
ostatnio zainteresowałam się spiruliną, wiecie gdzie można kupić spirulinę bio-active w postaci przyprawy?
Widuję taką spirulinę w działach ze zdrową żywnością w sklepach spożywczych.

Mam pytanie do Limarii (lub innych znawczyń): czy mieszankę lecytyny i polysorbate w przepisach na sera mogę zastępować lipoderminą? Jeśli tak, to w jakich proporcjach?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 08:34   #1802
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kooonwalia Pokaż wiadomość
ostatnio zainteresowałam się spiruliną, wiecie gdzie można kupić spirulinę bio-active w postaci przyprawy?
Ja kupiłam w zwykłym sklepie spożywczym, leżała na stoisku ze zdrową żywnością.

Cytat:
To raczej nie wariacja na motywie serum Basi, bo mieszanka witaminy c z kwasem hialuronowym to SERUM EKSPRESOWE, JEDNOPORCJOWE, czyli kręcisz i chlup na buzię. Ja bardzo je lubię, bo nie wymaga alkoholu ani lecytyny i daje efekt liftingujący.
Muszę wam się poskarżyć, że ostatnio funkcjonuję tylko na serach jednorazowych. Nie mam czasu tak tragicznie, że aż się sama nad sobą zaczynam rozczulać

CMOK
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 10:08   #1803
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Witamina C trochę rozjaśnia przebarwienia, ujednolica cerę. Problemów większych z naczynkami nie mam, więc działanie na naczynka trudno mi ocenić Polecam
A czy stosowałas również wersje nieekspresowe, bardziej złożone?jesli tak, czy możesz porownac działanie, będę niezmiernie wdzięczna. Wlaśnie przeglądam przepisy na sera z wit C na mazidłach - owszem sa bez alkoholu, ale wtedy jest glikol propylenowy, a z tego co wiem tez on jakos rewelacyjnie nie wpływa na buzię. Poza tym ostatnio zauwazyłam, ze in prostrze skaldy, tym lepiej dla mojej skóry. W uzywanym przeze mnie serum z BU niby jest i alkohol i chyba też glikol a i tak jestem zadowolona, ale wolałabym ich bez potrzeby nie kłaśc na buzie jesli jest alternatywa.

Wybaczcie pytania, ale zbiegła w biochemii nie jestem.
1. Jeśli te wszystkie dodatkie maja ustabilizować witaminę c , to czy to oznacza, ze w serum ekspresowym ona mloze nie dzialac jak nalezy (zakladając, że jej zapasy przechowywane są jak należy)?
2. Ponieważ nie stosowalabym serum na dzień, tylko na noc (tak już mam nie zalezy mi na super wchłanialności. Mimo mojej niestety tłustawej buźki żel hialuronowy solo daje mi uczucie ściagniecia , którego nie lubię. Czy do takiego ekspresowego serum można byłoby dodac jakiś olej , który by sie nie kłócił z wit C? O ile taki jest. Witamina E jest chyba tlusta, ale przy przy tak małej ilości serum bałabym się dodac jej za duzo, bo o ile sie nie mylę jej zbyt duża ilośc moze zapychać.
3.Miła wizażanka Psyche dała mi link do watku o tym serum i przeczytalam, że Limaria sugeruje , że mozna do niego dodac lipoderminę. Troche o niej poczytałam i oprócz innych wlasciwosci ma podobno tez i nawilżające. Ciekawe tylko czy odczuwalne na buzi, tj czy zniweluje to paskudne hialuronowe sciagnięcie , ktorego tak nie cierpię?

Jesli zadaję głupie pytania, prosze mnie nie bić Strasznie mi zalezy na szybkich radach, bo mam na wykończeniu ostatni hydrolat i musze złozyc zamówienie.

Edytowane przez wróbel
Czas edycji: 2008-01-29 o 16:11
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 19:17   #1804
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja mam pytanie dot. mazidłowych akcesoriów, a konkretnie atomizera. W komentarzu na Mazidłach czytałam, że przeciekał. Czy ktokolwiek mógłby to potwierdzić albo zaprzeczyć? Chcę zrobić sobie serum do włosów i wlać je do butelki 10ml z atomizerem, ale jeśli pod względem użytkowym ten atomizer nie wygląda zbyt wesoło, to wolę się z nim niepotrzebnie nie męczyć. Proszę o wypowiedź osoby, które zamawiały ten atomizer, czy to była pojedyncza wadliwa sztuka, czy wszystkie widocznie mają taką wadę.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 22:03   #1805
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja podpinam się pod wszystkie pytania Wróbla i jeszcze mam pytanie jak konkretnie robi się ekspresowe serum z wit C.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 01:29   #1806
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie dot. mazidłowych akcesoriów, a konkretnie atomizera. W komentarzu na Mazidłach czytałam, że przeciekał. Czy ktokolwiek mógłby to potwierdzić albo zaprzeczyć? Chcę zrobić sobie serum do włosów i wlać je do butelki 10ml z atomizerem, ale jeśli pod względem użytkowym ten atomizer nie wygląda zbyt wesoło, to wolę się z nim niepotrzebnie nie męczyć. Proszę o wypowiedź osoby, które zamawiały ten atomizer, czy to była pojedyncza wadliwa sztuka, czy wszystkie widocznie mają taką wadę.
Nic nie przecieka Rzeczywiście ma zbyt silny "trysk" jak na mgiełki do twarzy, ale do włosów jest w sam raz Wiem, bo właśnie w takim celu go używam:P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 08:00   #1807
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
ja podpinam się pod wszystkie pytania Wróbla i jeszcze mam pytanie jak konkretnie robi się ekspresowe serum z wit C.
Gajowniczko, Limaria juz po częśći odpowiedziała na moje pytania na froum mazidlowym, czekam juz tylko na pare szczegółów. Daje Ci link bo również przepis jest w tym wątku.
http://mazidla.com/index.php?option=...=133&Itemid=50
Kurcze mam nadzieję, że serum będzie fajną alternatywa dla uzywanego do tej pory przeze mnie serum z BU i nie nakupuję produktów , które potem będą leżeć i sie marnowac jak to zdarzyło mi się przy moim pierwszym i jedynym dotąd zamówieniu na mazidlach.

Mam jesczcze chrapke na nowe serum, bo mam częśc produktów: http://mazidla.com/index.php?option=...d=306&Itemid=2
Co prawda zaawansowanego trądziku nie posiadam, ale skóra sklonna do niedoskonałosci oj skłonna. Tylko znów ten alkohol w składzie
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-30, 09:24   #1808
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

Ilona P - serum możesz zagęścić gumą ksantanową lub wybranym masłem: Cupuacu lub karite.
W toniku z kwasem migdałowym mozesz wodę zastąpić hydrolatem. Pamiętaj jedynie o podniesieniu pH do 4.

schaetzchen - jeśli zrobisz serum z lipoderminą (max 10%) i bez fazy olejowej lub w ilości max 5%, to wówczas mozesz pominąć emulgatory.
Przykładem są sera wzmacniające do włosów:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=289&Itemid=2

Jeśli natmiast robisz serum z lipoderminą i fazą olejową powyzej 5%, to wówczas konieczne jest dodanie emulgatora, a jest nim polysorbate 85. Tak jak w tym przepisie:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=293&Itemid=2

A propos atomizera: nie przecieka jeśli zostanie prawidłow wkręcony na gwint, czyli trzeba to zrobić równo i do samego końca.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 09:58   #1809
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

po wypróbowaniu serum z wit. C z BU zamierzam wrócić do serum samorobionego z mazideł. Tamto jest fajne ale te silikony i inne dodatki nie do konca sa dobre dla mojej skóry. Najprostsze serum jest najlepsze
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 10:27   #1810
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Confused_girl i Limario, dziękuję za odpowiedzi :)
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 11:39   #1811
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
po wypróbowaniu serum z wit. C z BU zamierzam wrócić do serum samorobionego z mazideł. Tamto jest fajne ale te silikony i inne dodatki nie do konca sa dobre dla mojej skóry. Najprostsze serum jest najlepsze
Tez tak uwazam

Z tym, że masz chyba na myśli wersje żelową z BU bo wersja płynna nie zawiera silikonów i jest chyba mniej skladnikowa niż przepisy na sera , które obecnie są umieszczone na mazidłach. Ja powrociłam na mazidła w poszukiwaniu przepisu na serum bez alkoholu, ale sie załamałam jak zobaczylam ilośc składników. Potem jak cos się stanie nie będę wiedziala kto jest winowajcąDlateg o tratuję serum ekspresowe jak wybawienie. Ciekawe czy slusznie
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-30, 11:47   #1812
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Tez tak uwazam

Z tym, że masz chyba na myśli wersje żelową z BU bo wersja płynna nie zawiera silikonów i jest chyba mniej skladnikowa niż przepisy na sera , które obecnie są umieszczone na mazidłach. Ja powrociłam na mazidła w poszukiwaniu przepisu na serum bez alkoholu, ale sie załamałam jak zobaczylam ilośc składników. Potem jak cos się stanie nie będę wiedziala kto jest winowajcąDlateg o tratuję serum ekspresowe jak wybawienie. Ciekawe czy slusznie
tak, mam żelowa. Ale jednak proste serum w/g przepisu Basi Kwiatkowskiej ktore robiłam w roku ubiegłym jest dla mojej skóry o wiele lepsze
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 12:37   #1813
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Powiedzcie mi prosze, czym czyscic buteleczki i szkło po olejach...od kilku dni myje butelke po serum C i nie jestem w stanie jej domyc Mydło, alk, gorąca woda, spitrytus.. po prostu nie da rady
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 12:40   #1814
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
tak, mam żelowa. Ale jednak proste serum w/g przepisu Basi Kwiatkowskiej ktore robiłam w roku ubiegłym jest dla mojej skóry o wiele lepsze
Czy to jeden ze starszych przepisów? Mila wizażanka Psyche podesłała mi parę starszych przepisów,rzeczywiście sa duzo prostsze w składzie. czy byłabys taka miła i podesłała mi ten przepis o którym mówisz na PW?Ślicznie proszęJa dzis zamawiam składniki do tego ekspresowego. Uzyskałam odpowiedź od Limarii, ze mogę dodac troszke ulubionego oleju, a nawet hydrolatu, ale tego sie boje, bo cos tamm kiedys mi sie obiło o uszy, że nie powinno sie go łaczyc z wit C. Ale moze sie mylę?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 13:08   #1815
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Czy to jeden ze starszych przepisów? Mila wizażanka Psyche podesłała mi parę starszych przepisów,rzeczywiście sa duzo prostsze w składzie. czy byłabys taka miła i podesłała mi ten przepis o którym mówisz na PW?Ślicznie proszęJa dzis zamawiam składniki do tego ekspresowego. Uzyskałam odpowiedź od Limarii, ze mogę dodac troszke ulubionego oleju, a nawet hydrolatu, ale tego sie boje, bo cos tamm kiedys mi sie obiło o uszy, że nie powinno sie go łaczyc z wit C. Ale moze sie mylę?
Mozna laczyc hydrolat z C, tylko trzeba chwilke odczekac przed aplikacja serum C
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=73

Moglabys wkleic tutaj ten przepis

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2008-01-30 o 13:34
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 15:47   #1816
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Mozna laczyc hydrolat z C, tylko trzeba chwilke odczekac przed aplikacja serum C
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=73

Moglabys wkleic tutaj ten przepis
Tak tak trzeba odczekac, ale na mazidłowym forum Limaria zasugerowała ewentualne dodanie hydrolatu DO serum , zeby mnie tak nie ściagało po samym żelu. Ale zaraz odezwał sie ktoś a porpos łaczenia tych dwóch kąldników i to zapalilo we mnie swiatełko ostrzegawcze, bo faktycznie cos tam na ten temat slyszałam. W każdym razie Limaria napisała, ze mogę dodac ulubiony olej i to mam nadzieję nie budzi podejrzeń? Pytam bardziej doswiadczonych, bo sama raczkująca jestem.

Ale ktory przepis, Psyche?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 15:59   #1817
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

hmmm... też jestem ciekawa jak to z tymi hydrolatami i witaminą C jest, bo przecież sera z BU są właśnie na bazie hydrolatów
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 16:14   #1818
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Czy to jeden ze starszych przepisów? Mila wizażanka Psyche podesłała mi parę starszych przepisów,rzeczywiście sa duzo prostsze w składzie. czy byłabys taka miła i podesłała mi ten przepis o którym mówisz na PW?Ślicznie proszęJa dzis zamawiam składniki do tego ekspresowego. Uzyskałam odpowiedź od Limarii, ze mogę dodac troszke ulubionego oleju, a nawet hydrolatu, ale tego sie boje, bo cos tamm kiedys mi sie obiło o uszy, że nie powinno sie go łaczyc z wit C. Ale moze sie mylę?
mam nawet wydrukowane
10 ml wody destylowanej
1,5 ml kwasu askorbinowego w proszku
1 kapsułka wit. E 200 IU co da nam 1,34 % (ja nie dodawałam witaminy E wcale)
można zrezygnowac z lecytyny lub dodac 2 krople z kapsułki
3-4 krople alkoholu co da ok. 1%

Nie pamiętam procentowości tego serum ale na pewno nie było silniejsze niż to z BU które notabene szczypie mnie i podrażnia lekko

Hydrolatów nie łączymy bezpośrednio z wit. C
Jeśli chcesz przemyc twarz hydrolatem przed aplikacją serum trzeba poczekac kilka (naście) minut.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 06:53   #1819
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

O kurczę, widzę jakieś nowe cudo:
Balsam Copaiba
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-31, 08:05   #1820
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Serdecznie dzięki, będe zatem kręcić ten olejek. Rozumiem, ze proporcje zachowac te same?
tak
Limario, dzięki, jak zwykle nieoceniona...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 08:18   #1821
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mam nawet wydrukowane
10 ml wody destylowanej
1,5 ml kwasu askorbinowego w proszku
1 kapsułka wit. E 200 IU co da nam 1,34 % (ja nie dodawałam witaminy E wcale)
można zrezygnowac z lecytyny lub dodac 2 krople z kapsułki
3-4 krople alkoholu co da ok. 1%

Nie pamiętam procentowości tego serum ale na pewno nie było silniejsze niż to z BU które notabene szczypie mnie i podrażnia lekko
No własnie dlatego zdziwiłam sie kiedy Limaria na mazidłowym forum zaproponowała dodanie hydrolatu do serum ekspresowego.Ale nic nie pytałam bo pomyslałam, że nie mam racji, no bo biochemik ze mnie marny.

Wracając do przepisu -wielkie dziękichyba podobny przepis mam od Psyche, ale musze porównac. Tylko o co chodzi z ta lecytyną? Z kapsułki?? I jeszcze zastanawia mnie czy przy takiej małej ilości alkoholu witamina C przeżyje przez czas przez ktory serum mozna przechowywać? Własnie, ile je mozna przechowywać?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 10:09   #1822
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario,

A jakie olejki eteryczne planujesz wprowadzić? bo widzę nową kategorię w sklepie.Może by tak rumiankowy? bo normalnie kosztuje ok. 80 zł? Kto kupi olejek za taką cenę? Jeste jeszcze jakaś firma, która ma o wiele taniej, ale jej produkty są dość trudno dostępne.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 10:12   #1823
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Oj, przydałby się . Napisałam nawet przed świętami do Polleny Aromy czy nie mogliby zrobić takiej promocji jak w przypadku różanego, ale odpowiedzi brak!!!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 10:30   #1824
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No właśnie, o rzymskim już nie marzę, ale taki zwykły, lekarski przydałby się Bo bez niego nie można zrobić jednego serum do włosów, nie mówiąc o ewentualnym rozjaśnianiu, rozświetlaniu włosów rumiankowymi sposobami.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 10:38   #1825
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

W Pollenie oba mają tę samą cenę
Mnie się jeszcze sandał marzy.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-31, 18:34   #1826
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ilono, była jakaś promocja na różany w Pollenie? A może jeszcze jest?....
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 06:25   #1827
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ilono, była jakaś promocja na różany w Pollenie? A może jeszcze jest?....
Mają w ofercie 2ml za "jedyne" 113zł, a pełnowymiarowe 292,80zł
Jakby zrobili taką na sandał i rumianek, to by tak nie bolało!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 06:32   #1828
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Mają w ofercie 2ml za "jedyne" 113zł, a pełnowymiarowe 292,80zł
Jakby zrobili taką na sandał i rumianek, to by tak nie bolało!
Jasne, dziękuję
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 10:09   #1829
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
No własnie dlatego zdziwiłam sie kiedy Limaria na mazidłowym forum zaproponowała dodanie hydrolatu do serum ekspresowego.Ale nic nie pytałam bo pomyslałam, że nie mam racji, no bo biochemik ze mnie marny.

Wracając do przepisu -wielkie dziękichyba podobny przepis mam od Psyche, ale musze porównac. Tylko o co chodzi z ta lecytyną? Z kapsułki?? I jeszcze zastanawia mnie czy przy takiej małej ilości alkoholu witamina C przeżyje przez czas przez ktory serum mozna przechowywać? Własnie, ile je mozna przechowywać?
Nieśmiało ponawiam pytanie

I jesczze jedno pytanie juz tak ogólnie dot. kosmetyków mazidlowych. dziewczyny czym sie kierujecie jak robicie mieszanki wg. wąłsnych pomysłów. Tj. chodzi mi o jakies zasady w prostych żolnierskich słowach czy podpowiedzi co brac pod uwagę komponując sobie wlasne mieszanke, zeby sobie kuku nie zrobić:confused :
Ja np. wczoraj poczułam ochotę nałozenia sobie jekiegos ekspresowego serum nawilzającego, mialam w domu miedy innymi zel hialuronowy, olej z wiesiołka. ekstrakt z rozmarynu . Ale jak zaczełam myslec nt. proporcji to zrezygnowalam, bo balam sie ,ze cos z czyms źle zareaguje i nie bedę mogła sie ludziom pokazać. No więc na co nalezy zwaracać uwagę jak sie ma ochoe na eksperymenty z nieskomplikowanymi mazidlami. I prosze sie nie smiać ze mnie, że taki głab jestem
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 10:45   #1830
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
hmmm... też jestem ciekawa jak to z tymi hydrolatami i witaminą C jest, bo przecież sera z BU są właśnie na bazie hydrolatów

ponawiam pytanie
I jeszcze mam jedno: czym różni się w działaniu (bo w sposobie pozyskiwania to wiem:P) macerat różany od olejku różanego? Czy macerat (ze względu na olej słonecznikowy) bardziej zapycha? Który wolicie używać?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:59.