Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-27, 19:38   #1201
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Próbowałaś olejku rycynowego?
wiesz moje wlosy sie pusza bo sa lekko krecone; boje sie, ze moze przetluscic mi wlosy; podobno siemie lniane (glut) jest dobry; rycynowy nie przetluszcza i nie zlepia wlosow?
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 19:50   #1202
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Nie przetłuszcza, ładnie odżywia, nie plącze, ułatwia rozczesywanie i lepiej się układają. Można zawsze spróbować.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 19:55   #1203
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Oleje i hydrolaty.

jak taki olejek stosowac? mozna do niego dodac np. protein?
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 20:13   #1204
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja nic do niego nie używam. Podam pare sprawdzonych sposobów:
1. Wmasować w skórę głowy (jest dobry na porost) i we włosy, iść spać, a rano umyć głowę.
2. Dodać kilka kropel do wylanego szamponu na dłoni i myć głowę.
3. Zrobić maseczkę z żółtkami jaj, zostawić na godzinkę, później umyć.
Można też go podgrzać, wtedy jest lepszy.
Świetnie też działa na rzęsy i paznokcie.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 20:14   #1205
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Mam na twarzy olej konopny - strasznie tłusty i jeszcze się nie wchłonął, tak dziwnie:P. Może za dużo go dałam? Ile kropel powinno się dawać?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 21:41   #1206
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Mam na twarzy olej konopny - strasznie tłusty i jeszcze się nie wchłonął, tak dziwnie:P. Może za dużo go dałam? Ile kropel powinno się dawać?
Ja daję 9 kropel. Trzeba trochę poczekać na wchłonięcie, ale ja daję mu na to całą noc
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 00:09   #1207
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Mam na twarzy olej konopny - strasznie tłusty i jeszcze się nie wchłonął, tak dziwnie:P. Może za dużo go dałam? Ile kropel powinno się dawać?
ja daję 10 kropelek na twarz, szyję i dekolt; na samą buzię połowę tego; tyle przy innych olejach, olej konopny jest chyba jednym z bardziej "suchych" i u mnie akurat wsysa się natychmiast, więc daję go więcej
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-28, 10:13   #1208
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ktoś wie z czym można zmieszać olej konopny?
Może być kwas hialuronowy albo olej z ogórecznika? I w jakich ilościach?
Jestem już po nocy z nim. Dałam tak 5 kropel. Teraz wiem, że więcej go muszę dawać na policzki, a mniej na nos i brodę, bo tam rano jeszcze był nie do końca wchłonięty. Ale wrażenia całkiem OK. Dałam go solo. Twarz jest super gładka, ma wyrównany kolor i jest niesamowicie nawilżona, mniam. Podgoił trochę wypryski. Zobaczymy co będzie dalej.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 10:13   #1209
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Szyję i dekolt piszecie? Dzisiaj wieczorem spróbuję dać go też tam.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 18:12   #1210
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

HA z olejem konopnym możesz zmieszać w dowolnych proporcjach - najlepiej popróbuj, jak będzie Ci odpowiadać - może być nawet jedna kropla oleju i reszta HA a może być odwrotnie lub wszystko pomiędzy z olejem z ogórecznika to może tak: 6 kropli oleju z konopii + 1 kropla oleju z ogórecznika? oprócz tego możesz dodać np. NMF, hydromanil, ekstensynę, olejki eteryczne
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 18:44   #1211
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziękuję . Dzisiaj będę próbować:.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-28, 22:34   #1212
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Oleje i hydrolaty.

No właśnie...a najlepsza mikstura na trądzik?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 23:45   #1213
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
No właśnie...a najlepsza mikstura na trądzik?
Koniecznie przeczytaj cały watek,bo ten temat był poruszany wielokrotnie
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-29, 10:18   #1214
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
No właśnie...a najlepsza mikstura na trądzik?

No właśnie m.in. olej konopny.
Pooglądaj na mazidłach produkty i poczytaj do czego służą.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 07:16   #1215
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

HYDROLATU Z BŁAWATKA używam od kilku dni Przecieram nim twarz wieczorem, zachowuje się jak woda - to z mojej strony komplement! - odświeża, nie obciąża skóry, zapach na twarzy jest praktycznie niewyczuwalny (w buteleczce delikatnie pachnie ziołami/trawą). Użyłam go również do umieszania serum:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=201&Itemid=2
no i jak na mój nos nie był to udany pomysł - tzn serum działa OK, nie gorzej niż z różą, której wcześniej do tej mieszanki używałam - ale ze względu na śladowe ilości zapachu w hydrolacie w serum wybija się zapach alkoholu tym bardziej że za radą Limarii daję go więcej (BHT nie chciało mi się rozpuścić w przepisowej ilości). Ale to taka tylko drobna niedogodność.
Opisywanych zalet bławatka nie jestem w stanie ocenić - ale mocno wierzę że zabija wszystkie wolne rodniki na śmierć !
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2007-07-03 o 07:17 Powód: pomyłka
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 09:27   #1216
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Mi olej konopny nie służy zmieszany z tym z ogórecznika:/, wcześniej konopny nakładam solo albo z kwasem hialurynowym i było OK, ślicznie itd. Dałam z ogórecznikiem i tak mnie zapchało, na nosie mam pare zaskórników, których już się pozbyłam za to nie mogę pozbyć się jednej bulwy podskórnej między oczami tak boli, że nawet wycisnąć nie idzie. Stosuję już na nią 3 dni maści punktowe i nic. Już wiem, że tak mieszać nie będę:P.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 17:16   #1217
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
HYDROLATU Z BŁAWATKA używam od kilku dni Przecieram nim twarz wieczorem, zachowuje się jak woda - to z mojej strony komplement! - odświeża, nie obciąża skóry, zapach na twarzy jest praktycznie niewyczuwalny (w buteleczce delikatnie pachnie ziołami/trawą). Użyłam go również do umieszania serum:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=201&Itemid=2
no i jak na mój nos nie był to udany pomysł - tzn serum działa OK, nie gorzej niż z różą, której wcześniej do tej mieszanki używałam - ale ze względu na śladowe ilości zapachu w hydrolacie w serum wybija się zapach alkoholu tym bardziej że za radą Limarii daję go więcej (BHT nie chciało mi się rozpuścić w przepisowej ilości). Ale to taka tylko drobna niedogodność.
Opisywanych zalet bławatka nie jestem w stanie ocenić - ale mocno wierzę że zabija wszystkie wolne rodniki na śmierć !
Dzięki za relację Ja na mojego bławatka jeszcze czekam, podobnie jak i na inne zamówione hydrolaty
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 07:35   #1218
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja przyznam się szczerze, że niczym się nie wyróżnię pisząc, że uwielbiam hydrolat z dzikiej róży i orzechów laskowych! Przy stosowaniu tego z dzikiej róży już widzę ciepłe pączki

A odnośnie serum, o którym pisała Schaetzen, to mam pytanie, czy używacie może wódki zamiast spirytusu? Właśnie spirytusu nie mam i nie wiem, czy celowo kupować, a wódki mogłabym dać nieco więcej?

Dostałam też próbkę oleju lanolinowego. Stosujecie go może samodzielnie na twarz?
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 08:10   #1219
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Zaintrygowalyście mnie tą mieszanką Zrobiłam (wychodząc z założenia że na stronie angielskiej jest jednak bład) w proporcjach na 10 ml bazy 4 krople rozmarynu, 2 geranium i 2 mięty. Dość intensywnie pachnie geranium - zdecydowanie dominuje w mieszance, ale zapach ładny.
Dodam tylko, że posmarowałam tą mieszanką łydki, na których mam sporo świezych zadrapań - po nocy z olejkiem ranki są wyraźnie bledsze! A zastanawiałam się, czy smarować - bałam się, że mięta będzie szczypać.

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
A odnośnie serum, o którym pisała Schaetzen, to mam pytanie, czy używacie może wódki zamiast spirytusu? Właśnie spirytusu nie mam i nie wiem, czy celowo kupować, a wódki mogłabym dać nieco więcej?

Dostałam też próbkę oleju lanolinowego. Stosujecie go może samodzielnie na twarz?
Ja używam spirytusu - 100 ml w monopolowym to jakieś 11 zł.

A lanoliny spróbowałabym na włosy (chociaz do skory tez jest OK), ale też raczej nie solo (Mazidła podają sugerowane stężenie do 10%) Jeśli nie masz z czego zrobić odzywki - to moze dodaj do gotowej sklepowej odzywki (jesli takich uzywasz)
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 17:16   #1220
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dodam tylko, że posmarowałam tą mieszanką łydki, na których mam sporo świezych zadrapań - po nocy z olejkiem ranki są wyraźnie bledsze! A zastanawiałam się, czy smarować - bałam się, że mięta będzie szczypać.
a ja dzisiaj byłam na mieście i zerknęłam na ten olejek Clarinsa i już wiem skąd te różnice - w opisie jest napisane: zawiera olejki rozmarynowy, geraniowy i szałwiowy, a w składzie jest: olejek rozmarynowy, geraniowy, miętowy, szałwia i olejek drzewa różanego czyli jeszcze dwa! ale mają bałagan na tych swoich stronach albo specjalnie wprowadzają ludzi w błąd ja jeszcze mojej mieszanki nie używałam - a zrobiłam taką samą jak Ty; fajnie, że Ci służy, ja mam mnóstwo siniaków po ostatniej podróży, może na to też pomoże
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 13:16   #1221
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Jest jakiś skuteczny olej bądź hydrolat albo jeszcze mieszanka, która ładnie wyrównuje koloryt cery i wybiela trochę przebarwienia?
Twarz mam w sumie bez przebarwień, jednak chętnie bym wyrównała koloryt, aby cera wyglądała jeszcze lepiej.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 08:26   #1222
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
No właśnie m.in. olej konopny.
Pooglądaj na mazidłach produkty i poczytaj do czego służą.
Mi cera na starość zwariowała i mam całe mnóstwo wyprysków dosłownie wszędzie. Całą zimę smarowałam twarz olejkiem Hippa i byłam zachwycona, teraz musiałam go odstawić bo po 1 smarowaniu mam całą twarz w bolesnych podskórnych bąblach, to samo dzieje się na szyi, dekolcie i nawet na plecach. Nie wiem czy to efekt późnowiosenny? Idąc za Waszymi radami zamowiłam olej konopny, hydrolaty i będę robić tonik z kwasu migdałowego, może coś to wskóra.
mam hydrolaty od thanatosa, zużyłam oczarowy, jestem na etapie zielonej herbaty, ale jakoś narazie bez żadnych rewelacji, skóra jest w fatalnym stanie.
Wspomagacie się jeszcze jakoś od wewnątrz?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 10:12   #1223
fryga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Oleje i hydrolaty.

hi, sprobuj tez hydrolat pomaranczowy, szczegolnie rano.dodatkowy efekt- slonce swieci nawet jak pada deszcz
fryga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 10:14   #1224
fryga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Oleje i hydrolaty.

proponuje przecierac skore oliwa z oliwek, musi byc extra virgine. a jako tonik hydrolat rozany
fryga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 10:18   #1225
fryga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
No właśnie...a najlepsza mikstura na trądzik?
lawenda+rozmaryn+drzewko herbaciane, na bazie np. olejku jojoba lub z oliwek
fryga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 10:29   #1226
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Mi cera na starość zwariowała i mam całe mnóstwo wyprysków dosłownie wszędzie. Całą zimę smarowałam twarz olejkiem Hippa i byłam zachwycona, teraz musiałam go odstawić bo po 1 smarowaniu mam całą twarz w bolesnych podskórnych bąblach, to samo dzieje się na szyi, dekolcie i nawet na plecach. Nie wiem czy to efekt późnowiosenny? Idąc za Waszymi radami zamowiłam olej konopny, hydrolaty i będę robić tonik z kwasu migdałowego, może coś to wskóra.
mam hydrolaty od thanatosa, zużyłam oczarowy, jestem na etapie zielonej herbaty, ale jakoś narazie bez żadnych rewelacji, skóra jest w fatalnym stanie.
Wspomagacie się jeszcze jakoś od wewnątrz?
Polecam Ci herbatkę z bratka było o niej na Wizażu, poczytaj.
Ja sobie na nią ostrzę pazurki, ostatnio ją szukałam w hipermarkecie i nie znalazłam albo nie zauważyłam, bo tam tyle tego jest. Może w aptece będzie.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 12:29   #1227
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Polecam Ci herbatkę z bratka było o niej na Wizażu, poczytaj.
Ja sobie na nią ostrzę pazurki, ostatnio ją szukałam w hipermarkecie i nie znalazłam albo nie zauważyłam, bo tam tyle tego jest. Może w aptece będzie.
w hipermarketach raczej nie znajdziesz bratka... są melisa, mięta, pokrzywa, lipa, ale nic więcej, ostatnio nawet skrzypu nigdzie nie ma, zostają tylko apteki i sklepy zielarskie

p.s. fryga, oliwa z oliwek może podobno nieźle zapychać? więc może zrobić wymęczonej skórze zarówno dobrze jak i źle...
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 13:34   #1228
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dzięki za podpowiedź z tą herbatką z bratka, są u nas fajne skepy zielarskie więc podpytam.
Lafigue czy w takim razie efekt zmęczonej cery może wynikać z nadmiaru olejku Hipp? W sumie stosowałam go czasami na zmianę z olejkiem z orzeszków laskowych z eco spa. Miałam też olejek komosy i hydrolat różany i kadzidłowca, ale chyba tylko różany służył mi nieźle (tylko ten okropny zapach, fuj). Z kadzidłowca nie miał jakiś spektakularnych efektów i pachniał wyjątkowo nieprzyjemnie.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 14:03   #1229
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

A ta herbatka ze skrzypu polnego na co działa dobrze? Lepsza jest od tabletek?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 20:36   #1230
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Lafigue czy w takim razie efekt zmęczonej cery może wynikać z nadmiaru olejku Hipp?
raczej nie, jeśli już to dlatego, że pielęgnacja samym olejem może być trochę zbyt uboga przy stosowaniu go przez dłuższy czas; ja kręcę różne mazidła z witaminkami i nawilżaczami, a olejów solo używam tylko gdy mam lenia i nie chce mi się nic ukręcić; ale dla pocieszenia powiem, że ja też ostatnio miałam problemy z cerą - niby w mojej pielęgnacji i diecie nic się nie zmianiło, a wyskoczyło mi sporo podskórnych, bolących pryszczy na twarzy, szyi i ramionach, a skóra wyglądała jakoś tak niezdrowo nie wiem czemu, może przez stres, pogodę? całe szczęście wszystko już wraca do normy (i to bez stosowania dodatkowych środków );

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
A ta herbatka ze skrzypu polnego na co działa dobrze? Lepsza jest od tabletek?
herbatka ze skrzypu działa dobrze na włosy, skórę i paznokcie; wolę ją od tabletek, bo:
- mam wrażenie, że to zdrowsze, w końcu sama natura bez środków wypełniających
- substancje z płynu lepiej się wychłaniają niż z tabletek
- wychodzi taniej
ja zwykle piję skrzyp według tego, co kiedyś dermatolog polecił mojej babci - rano zalewam kubek ze skrzypem i pokrzywą wrzątkiem (razem wzmacniają swoje działanie), przykrywam, odstawiam na cały dzień i piję dopiero przed snem; niestety pokrzywa, podobnie jak bratek ma to do siebie, że oczyszcza organizm, więc u niektórych to oczyszczenie może objawić się wysypem pryszczy - to po pierwszym oczyszczeniu przechodzi i nie zawsze występuje, no ale ryzyko jest
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.