Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-25, 08:12   #1351
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Olasia, masz piękne, zdrowe nogi! Super że udało Ci się tak je wyleczyć. Dajesz nam nadzieję Co prawda na laser jeszcze długo nie będzie mnie stać, ale nie dłubiąc widzę poprawę i muszę się tego trzymać.

W tej chwili testuje Pilarix i bardzo mi się on podoba.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 10:19   #1352
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

kurcze ja ma strasznie z okolicą bikini..;/;/ hmm co polecacie zeby usunac blizny i zeby te piekielne włoski nie wrastały i jakos to przyzwoicie wygladało???
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 10:44   #1353
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

majatek poszedl na 3 zabiegi laserem(1500zl), ale kwasy kupilam calkiem tanio w internecie. w sumie za kwasy zaplacilam okolo 100zl. w gabinecie kosmetycznym za jeden zabieg trzeba zaplacic minimun 150 zl ale tez jest to bardziej efektywne, kosmetyczka moze uzyc lepszych kwasow, wiekszych stezen.
ale poki czujecie, ze cos Wam pomaga, mysle, ze nie powinniscie zaprzestawac uzywania. glowy do gory uda sie!
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 12:35   #1354
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

a moze powiesz dokładnie jakie to byly kwasy? o jakim stezeniu? a co najbardziej Ci pomoglo z tych wszystkich rzeczy ktore stosowalas?

nikt wiecej nie pokusi sie na wklejenie swoich nozek?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 13:39   #1355
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
kurcze ja ma strasznie z okolicą bikini..;/;/ hmm co polecacie zeby usunac blizny i zeby te piekielne włoski nie wrastały i jakos to przyzwoicie wygladało???

przerzuć się na maszynkę i gol się Z WŁOSEM nie pod włos ja tak zawsze robię i nigdy mi nic nie wrosło. I nie rób dużych przerw w goleniu.

Wprawdzie nie jest tak gładko jak przy goleniu pod włos, ale można częściej golić bo nie ma podrażnień.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 14:23   #1356
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

mam pytanko do olasia
miło że wróciłaś na ten wątek.
Już się pytałam raz ale są tu nowe dziewczyny które jeszcze chyba nie robiły kwasem migdałowym łydek. Zastanawiam się ile zużyję na te łydki 10ml?
chodzi mi o sam kwas, chciałam zamówić z mazideł ale nie wiem jak duże zapasy zrobić
Nóżki- gratuluje!
braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 14:29   #1357
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

kurde a ja sie boje tych kwasów robic:/ skóra delikatnie sie po nich zluszcza czy schodzi platami? mysllam zeby kupic eksfoliator z ziaji pro jest 35% albo 25% z tym ze to raczej do twarzy wiec nie wiem czy sie nada co myslicie?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-25, 18:29   #1358
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

najlepszy byl chyba migdalowy kwas, na mazidlach to byly grosze. tez sie balam pierwszy raz, bo "kwas" to tak groznie brzmi. ja chyba kupilam dwa pudeleczka z tego co pamietam to one maja pojemnosc 10gramow(?) nie pamietam, do tego miareczke, ale starczylo mi to na dosc dlugo, zwazywszy, ze po kazdym pilingu trzeba robic przerwe 2 tygodnie... ale juz nie pamietam tej calej procedury, co, jak, ile??? na biochemii powinniem byc taki watek dotyczacy tych stezen itd. wiem tylko, ze zaczyna sie od malych stezen i stopniowo zwieksza.
po migdalku skorka jest lekko zarozowiona, nic wiecej, dopiero po tygodniu do dwoch zaczyna platami schodzic albo sie luszczyc, tak jak np po opalaniu skroka sie tak roluje, widac to zwlaszcza po kapieli. wtedy mozna pomoc jej zejsc zwyklym peelingiem. tak naprawde, to nie jest lekarstwo przeciw wrastaniu a na same przebarwienia. migdalek nie zapobiegnie wrostom jesli nadal skora bedzie traktowana depilatorem,woskiem itp.
jesli chodzi o kwasy owocowe, ja kupilam firmy charmine rose, nie jestem kosmetyczka ale nie bylo z tym problemow. wybralam od razu stezenie 40% (trzeba do tego kupic nautralizator tej samej firmy) powiem szczerze, ze do najprzyjemniejszych zabiegow nie nalezy, szczypie okropnie (nie pamietam jak bylo z migdalem?) ale jakos wytrzymywalam po 15, czasem i 20 min. te kwaski to sa pikus jak to okreslila moja znajoma kosmetyczka, wiec i nimi trzeba duzo razy wszystko powtarzac aby jakis efekt byl. no i raczej nie ma ryzyka poparzenia. skora na nogach jest grubrsza, a to sa preparaty raczej przeznaczone do twarzy.
chyba wszystko opisalam jesli macie jakies pytania to piszcie

dodam, ze stosowalam tez masc na odciski i tez ja sobie schawilam, ma podobne dzialanie zluszczajace jak migdalek, po kwasach owocowych nie bylo platkow skory - wszystko przebiegalo jakby delikatniej a jednak bolesniej :/ jednak masc wychodzila troche drozej, bo na jeden seans zuzywalam cala tubeczke ;]
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2009-01-25 o 18:36
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 18:35   #1359
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

łoo brzmi to groznie jak tak czytam.. brrrrr
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 18:45   #1360
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
łoo brzmi to groznie jak tak czytam.. brrrrr
no tak to wyglada, ale dla mnie duzo grozniej brzmia opowiesci o wyciaganiu igla ukrytych w skorze wlosach o dlugosci kilku cm! sama oczywiscie tez to robilam...;]
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 18:52   #1361
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

olasia Twoje nogi wyglądają bardzo bardzo dobrze... Chciałabym bardzo żeby moje tekie były. Mam nadzieję, że kiedyś się uda... A do lata może będzie chociaż odrobinę lepiej...
__________________
"Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-25, 19:12   #1362
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
no tak to wyglada, ale dla mnie duzo grozniej brzmia opowiesci o wyciaganiu igla ukrytych w skorze wlosach o dlugosci kilku cm! sama oczywiscie tez to robilam...;]
heh tez..;p hmm a na okolice bikini myslisz ze tez mozna kwasami???
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 19:22   #1363
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

kwas na bikini|? ja bym sie nie odwazyla jednak. ale z tego co pisalas wczesniej, masz wrosniete wloski? jak stany zapalne to nie mozna kwasow uzywac. wlasciwie to przeoczylam bardzo wazna sprawe: kwasy tylko na wyleczona skore!! bez uszkodzen i stanow zapalnych!
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 19:44   #1364
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

no włąsni ja mam blizny plus wrosniete włoski;;;/
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 20:12   #1365
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

chyba jednak sie nie targne na te kwasy...

co do bikini to moze wystarczy dobry krem z mocznikiem np xerial 30 czy oxeril30<oxedermil>? dodatkowo peeling np lirene ten pomaranczowy. tez mam pare sladów na bikini ale musze przyznac ze goja sie duuuuzo szybciej niz na nogach
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 19:19   #1366
misiu12
Raczkowanie
 
Avatar misiu12
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 389
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Witam dziewczyny Powiem szczerze, że przed przeczytaniem tego wątku myślałam, że tylko ja mam takie problemy. Bardzo dużo moich koleżanek używa depilatora i nic, żadnych krost, blizn. A moje nogi to jest poprostu masakra, blizna na bliźnie, rana na ranie;/ A co najgorsze nie umiem przestać w nich dłubać.
Czytałam kilka stron wcześniej o maści na odciski i postanowiłam dziś spróbować. Możecie dziewczyny napisać jak ją stosowałyście? Na całe nogi czy punktowo? Codziennie?
misiu12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 19:28   #1367
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

misiu, ja stosowałam maść punktowo, ale poparzyła mi skórę. Także trzeba uważać i nie przesadzić. Bądź ostrożna z taką kuracją. Wprawdzie jak się później okazało, miałam wyjątkowo silną maść, jednak wolę uprzedzić na wszelki wypadek. Bo ja nabawiłam się od maści jeszcze gorszych przebarwień.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 19:37   #1368
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

A mi na blizny pomogło odstawienie depilatora....przez ok pół roku od odstawienia jeszcze zdarzał się jakiś wrośnięty włosek, ale teraz po roku mam już z tym spokój...wszystko się wygoiło, a blizn już prawie nie widać....trzeba się dobrze przyjrzeć. Używam maszynki do golenia i chyba wolę się częściej golić, ale mieć nogi bez strupów i blizn, a co za tym idzie móc je pokazywać, niż męczyć się z depilatorem, mieć paskudne stany zapalne i ukrywać nogi pod spodniami..to bez sensu. Po goleniu używam kremu sudocrem na miejsca podatne na podrażnienia dzięki czemu albo ich po prostu nie mam albo szybciej znikają. Może przed wakacjami potraktuję uda (właśnie z nimi miała problem)kwasami, żeby zlikwidować resztki po bliznach i to będzie koniec mojej walki
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 19:43   #1369
misiu12
Raczkowanie
 
Avatar misiu12
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 389
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Dzięki dziewczyny za odpowiedź, mam strasznie wrażliwą skórę i właśnie boję się tego poparzenia. Mam nadzieję, że się uda bo mam dość nóg jak muchomor;/ U mnie maszynka odpada, bo po każdym takim goleniu mam wysypkę;/
misiu12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 20:16   #1370
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

olasia -dzieki za info,
mam tez pytanie oxeril30 to jest to samo co oxedermil.
różnica tylko w nazwie??
braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 21:50   #1371
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

matryca - polecam "ingrow go" firmy skin doctors. on pomaga na wrosnieta wloski, a jeszcze lepiej zapobiega wrastaniu! ja sobie wyrywam peseta na bikini i nic mi nie wrasta ( a wrastalo!) - tam lasera nie mialam i nie bede robic bo to naprawde dziala, a kwasy moga okazac sie niepotrzebne jak juz sie zagoja wszelkie zmiany, no i nie bedzie nowych wrostow.
xereial moim zdaniem jest zbyt tlusty, moze i zapobiega( ale nie jest rewelacyjny), ale od razu po depilacji sie nie nadaje, moze zatkac pory i stan zapalny murowany.... a co za tym idzie nowe przebarwienie. innych kfremow na bazie mocznika nie stosowalam, ale mysle, ze mocznik jest za slaby.

generalnie wazniejsze od usowania przebawien jest niedopuszczenie do ich powstawania, stare kiedys zejda, nawet bez kwasow, ale jesli nadal beda wrastac wloski to nawet bez ich wyciskania zawsze pojawi sie jakis slad na skorze.

co do masci na odciski dodam, ze azure moze poprostu zle uzywalas ta masc? ja pamietam ,ze stosowalam ja jednorazowo cala tubke, przez kilka dni powiedzmy 3 a potem czekalam az skora zacznie sie luszczyc. robi sie strasznie sucha. moze za dluga ja uzywalas? i od tego ci tak wypalila skore? poza tym mam nadzieje, ze nie uzylas jej na stan zapalny a tylko na przabarwienie.


surya
- kwasy przed wakacjami to niezbyt dobry pomysl, przed ekspozycja na slonce nalezy odczekac minimum miesiac po zabiegu- zeby nie miec nowych przebarwien do tego nalezy stosowac wysokie filtry

misiu
- chyba wszystkie informacje dotyczace masci na odciski byly opisane wczesniej, duzo na ten temat pisala truskawkowawiosna, nie pamietam dokladnie wszystkiego, kiedys tez poparzylam sobie nogi mascia i bylam zla na siebie, ale to bylo spowodowane tym, ze po zejsciu skory nalozylam od razu nowa warstwe masci - tak ot chcialam szybszego efektu - w zamian mialam nowe przebarwienia tak wiec radze uwazac, gdyby nie moja glupota bylabym bardziej zadowolona, ale masci samej w sobie nie moge winic ;]
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2009-01-26 o 22:01
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 08:29   #1372
misiu12
Raczkowanie
 
Avatar misiu12
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 389
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Dzięki olasia na rady Wczoraj posmarowałam tylko fragment na nodze i nas szczęście nie ma żadnej reakcji alergicznej, dlatego dziś już posmaruję całe nogi
misiu12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 11:09   #1373
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
no włąsni ja mam blizny plus wrosniete włoski;;;/
tez mam problem z bikini:/ samo bikini muszę depilować albo pastą, albo woskiem... ale co za tym idzie wrosniete włoski:/ robie peeling ale dużo mi nie pomaga...nawet po maszynce wrastaja:/ ostatnio smaruję tam alatanem i wszyskto jest takie gładsze, ale raczej nie działa on bezpossrednio na przebarwienia... a czegos mocneijszego boje się uzyc, bo mogloby podraznic a t eokolice mam baardzo wrazliwe nawet gumka od majtek zostawia podraznienia grrrr;/

olasia,
mogłabyś pokazać mi ten środek "in grow" bo na necie cos nie moge znaleźć, tylko takie co opozniaja porost wlosow
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 11:40   #1374
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

http://www.vitalmarket.pl/skindoctors/produkt-18.html

zobacz na ten link, tutaj jest o tym produkcie duzo informacji... jeszcze popatrze gdzie w polsce jest dostepny. (w niemczech widzialam w aptekach)

ups. dopiero zauwazylam ,ze tam na dole jest link do sklepu, on kosztuje w tym sklepie 69 zl, troche duzo, w anglii place za niego 9 funtow. ale na samo bikini jest bardzo wydajny, wystarczy kilka kropelek na dlon lub wacik
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2009-01-27 o 11:43
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 16:08   #1375
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

olasia ale Ty jak juz tosowałaś kwasy tzn ze pozbyłas sie stanu zapalnego? bo nie wyobrazam sobie potraktowac ranki i krostki kwasem :/ jak wyleczyłas samo zapalenie?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 17:57   #1376
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
olasia ale Ty jak juz tosowałaś kwasy tzn ze pozbyłas sie stanu zapalnego? bo nie wyobrazam sobie potraktowac ranki i krostki kwasem :/ jak wyleczyłas samo zapalenie?
zaczne chyba od poczatku jak to bylo, ze mna....

wloski zaczely mi wrastac po depilatorze, pozniej mino, ze go juz nie uzywalam wloski nadal wrastaly po zwyklej maszynce. mialam ciagle podrazniona skore po goleniu, stare blizny, i ciagle nowe wrastajace wloski. ale to juz chyba znacie?

po pierwsze odstawilam na amen depilator. staralam sie jak najzadziej golic nogi, zeby dodatkowo nie pozdrazniac skory ( po maszynce tez mi wrastaly ) jesli nie golisz przez jakis czas stare niedobitki moga wrastac przez dlugi czas. mi sie pojawialy nawet po pol roku. dlatego niektorzy uwazaja, ze to bez sensu nie uzywac depilatora jak i tak i tak wrasta, ale to nie prawda. skora musi miec czas zeby sie oczyscic. mam nadzieje, ze i wy pozegnalyscie sie z depilatorem i woskiem?

kiedy pojawiaja sie wrosty trzeba po prostu je zasuszac, leczyc ten stan zapalny, oczywiscie nie kwasami, ale np sudocremem, albo innymi masciami, same wiecie co dziala lagodzaca i najszybciej goi rany. ja nie uzywalam alatanu. mialam tylko sudocrem.( stosowalam tez brevoxyl. i jakies masci na blizny)

w tym miejscu polecam wam laser(usowa wloski, leczy stan zapalny, wloski zacyznaja rosnac pod wlasciwym katem,robia sie ciensze, delitatniejsze, nie trzeba ich tak czesto golic, nie skrecaja sie juz po goleniu i nie wrastaja - ale mozliwe, ze zaczna wiec nadal trzeba dbac o skorke, pilingi i ciagla kontrola) ale jesli nie ma takiej opcji patrz ponizej

kiedy nogi sa zdrowe czyli bez ran/wrostow/stanow zapalnych polecam srodek przeciw wrastaniu, juz o nim wspominalam ingrow go, moze folisan tez jest dobry ale nie wiem, bo nie stosowalam i nie moge powiedziec na jego temat. to sa chyba dwa srodki przeciw wrastaniu wloskom po depilacji, jesli nie liczac xerial30 ale on jest nieskuteczny - przynajmniej w moim wypadku mniej niz ingrow go.
srodek taki po to, zeby moc w koncu ogolic nogi i nie bac sie, ze znowu wrosty...

w tym samym czasie kiedy skorka jest zagojona mozna zaczac stosowac rozne masci na odciski, kwasy i inne cuda - to wszystkie srodki nie lecza skory z jej podatnosci na wrastanie a jedynie usowaja przebarwienia po depilacji czego dotyczy ten watek.

w zadnym razie nie uzywa sie takich produktow na podrazniona skore!!
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 18:08   #1377
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

depilator juz odstawiłam choc i tak za pozno:/ a nie uzywałas zadnych masci z antybiotykiem na te stany zapalne? bylas pod kontrola lekarza czy to wszystko na wlasna reke? ja mialam juz 4 rozne antybiotyki<masci> i jak na razie tylko po klindamycynie widzialam efekty, no ale potem dorwalam sie do nog i schrzanilam wszystko....teraz klindamycyna od nowa + oxeril dodatkowo dzis zajechalam tak skore maszynka ze scielam caly naskorek dosc gleboko:/ efekt? duzo krwi i rana nad kostka dl 4cm i szer 2cm powoli trace sile do siebie i swoich nog...

co do sudocremu, na mnie kompletnie nie dziala...probowalam tez masc cynkowa ale tez bez efektow ehh
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 18:23   #1378
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

dusiaaa nadal stosuj to co przepisal ci lekarz. ja tez uzywalam dalacin, na poczatkuv wszystko robilam po swojemu, dopiero potem konsultacje z dermatologiem -ona przepisala mi dalacin (tym ktory wykonywal zabieg laserem) a na koncu kwasy znowu sama...


dusiaaa, szczerze wspolczuje, idzie sie zalamac....na prawde rozumie przez co przechodzisz. rozumie was wszystkie kurcze jestem akurat taka zla, ze nic sensownego nie potrafie skleic...
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2009-01-27 o 18:33
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 18:33   #1379
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość

surya
- kwasy przed wakacjami to niezbyt dobry pomysl, przed ekspozycja na slonce nalezy odczekac minimum miesiac po zabiegu- zeby nie miec nowych przebarwien do tego nalezy stosowac wysokie filtry
dziękuję za informację ale to wszystko wiem pisząc przed wakacjami miałam na myśli okres np od teraz...jakby nie patrząc wakacji nie ma...chyba zbyt dosłownie mnie zrozumiałaś....no ale może komuś, kto nic nie wie o kwasach Twoja informacja się przyda;]
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 18:48   #1380
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
dziękuję za informację ale to wszystko wiem pisząc przed wakacjami miałam na myśli okres np od teraz...jakby nie patrząc wakacji nie ma...chyba zbyt dosłownie mnie zrozumiałaś....no ale może komuś, kto nic nie wie o kwasach Twoja informacja się przyda;]

no rzeczywiscie zle cie zrozumialam;] w takich sprawach wolalabym nie odpowiadac za skutki uboczne
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-21 11:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.