Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-23, 22:13   #2281
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Hej dziewczynki, przyszedł czas na mnie i wkleje dziś moje zbiory ciekawa jestem jak je ocenicie
Oto lista:

1sze zdjęcie - mydełka
1. mydło kleopatry LF (jestem zachwycona)
2. mydło cytrynowy zmierzch
3. mydło jogurtowe
4. mydło plaster miodu

2gie zdjęcie
1. krem oczyszczająco peelingujący lavera
2. woda termalna uriage
3. maska z błota syberyjskiego
4. hydrolat oczarowy
5. olej nigella
6. lekki krem na dzień AMB (mam mieszane uczucia ale może będzie lepiej..)
7. dwufazowy koncentrat rewitalizujący AMB
8. masełko do pielęgnacji skórek everyday naturals( miłość od pierwszego wejrzenia) kupione dzięki recenzji kotwilki

3cie zdjęcie
1. oliwka hipp
2. olejek na cellulit khadi
3. samoopalacz lavera
4. szampon do włosów blond logona(tak mnie kusi żeby go wybróbować!! ale musze wykończyć wszystkie inne szampony)

jeszcze zaczełyście kusić tym olejkiem do włosów sesa..
i koniecznie lece do sephory po balsam do ust yes to carrots

Oj nieźle sie dałam wciągnąć oczywiście jeszcze do was pytanie.
zaczełam myć teraz buzie mydełkiem LF i słyszałam, że po myciu mydłem koniecznie trzeba zastosować tonik i czy hydrolat oczarowy też ma właściwości typowo tonizujące? czy wystaczy?
aha i musze kupić krem do stóp. macie jakiś swoich ulubieńców do stóp?

pozdrawiam wszystkie wizażanki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0509.jpg (26,9 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0513.jpg (20,2 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0515.jpg (27,3 KB, 53 załadowań)

Edytowane przez kijanka89
Czas edycji: 2011-09-23 o 22:16
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 22:31   #2282
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

mam jeszcze pytanie odnośnie składu pewnego balsamu do ust który kiedyś zakupiłam przypadkiem w aptece.
jest naprawde cudowny, uwielbiam go, jest lepszy niż ten słynny carmex, który kupiłam pod wpływem propagandy na youtube i kwc.

jest to lip balm himalaya herbals. możliwe, że ma on w miare naturalny skład. może rozszyfrujęcie
carrot seed, castor, coconut, sweet indrajao, wheatgerm
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 23:13   #2283
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Użyłam dziś Dermogalu. Na twarz, szyję i dekolt. Udało mi się wytrzymać z tym smrodem jakieś 30 sekund Od razy zmyłam, nie mogę, no nie mogę tego znieść. Jak go teraz zużyć, na co, po co? Zostało 47 rybek
Wiedziałam, że śmierdzi, ale oczywiście musiałam się przekonać na własnej skórze
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 07:06   #2284
patiuszka
Zadomowienie
 
Avatar patiuszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 803
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
mam jeszcze pytanie odnośnie składu pewnego balsamu do ust który kiedyś zakupiłam przypadkiem w aptece.
jest naprawde cudowny, uwielbiam go, jest lepszy niż ten słynny carmex, który kupiłam pod wpływem propagandy na youtube i kwc.

jest to lip balm himalaya herbals. możliwe, że ma on w miare naturalny skład. może rozszyfrujęcie
carrot seed, castor, coconut, sweet indrajao, wheatgerm
Tak, wydaje mi się, że to naturalny skład, z tego co się orientuję to coś jest z marchewki, rycyny, orzecha kokosowego, sweet indrajao-też jakaś roślina, i z kiełków pszenicy
__________________
"Nawet najmniejsza osoba może zmienić bieg przeznaczenia"
http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3ct8jh1u6.png
patiuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 08:14   #2285
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

kijanko ładny zbiorek

Możesz się wypowiedzieć nt. olejku na cellulit? Działa?

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Użyłam dziś Dermogalu. Na twarz, szyję i dekolt. Udało mi się wytrzymać z tym smrodem jakieś 30 sekund Od razy zmyłam, nie mogę, no nie mogę tego znieść. Jak go teraz zużyć, na co, po co? Zostało 47 rybek
Wiedziałam, że śmierdzi, ale oczywiście musiałam się przekonać na własnej skórze
Mam podobne odczucia
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 08:27   #2286
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Super, mydełka przyszły
Dziękuję Ci Kochana bardzo Czekam na pierwsze spostrzeżenia



.
Powiem Ci,że to z zieloną glinką jest najfajniejsze ze wszystkich do twarzy ze wszystkich tuli,które próbowałamJakoś najładniejsza mordka po nimZobaczę co będzie po dłuższym stosowaniu.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A moja Młoda zaczyna juz pisać na razie takie kwadratowe i koślawe literki, ale są!!!! Wczoraj przepisała sobie cały plan lekcji do zeszytu
Super wiadomości
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki, przyszedł czas na mnie i wkleje dziś moje zbiory ciekawa jestem jak je ocenicie
Oto lista:

1sze zdjęcie - mydełka
1. mydło kleopatry LF (jestem zachwycona)
2. mydło cytrynowy zmierzch
3. mydło jogurtowe
4. mydło plaster miodu

2gie zdjęcie
1. krem oczyszczająco peelingujący lavera
2. woda termalna uriage
3. maska z błota syberyjskiego
4. hydrolat oczarowy
5. olej nigella
6. lekki krem na dzień AMB (mam mieszane uczucia ale może będzie lepiej..)
7. dwufazowy koncentrat rewitalizujący AMB
8. masełko do pielęgnacji skórek everyday naturals( miłość od pierwszego wejrzenia) kupione dzięki recenzji kotwilki

3cie zdjęcie
1. oliwka hipp
2. olejek na cellulit khadi
3. samoopalacz lavera
4. szampon do włosów blond logona(tak mnie kusi żeby go wybróbować!! ale musze wykończyć wszystkie inne szampony)

jeszcze zaczełyście kusić tym olejkiem do włosów sesa..
i koniecznie lece do sephory po balsam do ust yes to carrots

Oj nieźle sie dałam wciągnąć oczywiście jeszcze do was pytanie.
zaczełam myć teraz buzie mydełkiem LF i słyszałam, że po myciu mydłem koniecznie trzeba zastosować tonik i czy hydrolat oczarowy też ma właściwości typowo tonizujące? czy wystaczy?
aha i musze kupić krem do stóp. macie jakiś swoich ulubieńców do stóp?

pozdrawiam wszystkie wizażanki
No niezleWidzę,że mamy sporo takich samych kosmetyków.
Do stóp mam masło shea-śmierdziel okrutny,ale dobre jest

Przyszło moje zamówienie z B i dzisiaj testuję błotko

Moje dziecko oczywiście mydełka chciała zjeść to musiałam zabrać.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 09:20   #2287
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

kijanko piękne zbiory muszę zakupić w takim razie to mydełko kleopatry skoro tak zachwalasza masz może porółnanie do innych mydełek?
I jeszcze pytanko-gdie zakupiłaś to masełko do skórek z everyday minerals?Ja jestem maniaczką takich masełek-w tej chwili zużywam z burts bees i bardzo je lubię ale może to jest jeszcze lepsze?
Co do stóp to wiem że kretka zachwalała pilarix ja go jeszcze nie miałam ale chyba się skuszę
anakazar Ty ranny ptaszku daj znać jak się spisuje maska z błotka bo się na nie czaję Wcale się nie dziwię Bobasowi że chciała zjeść-tak apetycznie w końcu wyglądają
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 09:30   #2288
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
kijanko piękne zbiory muszę zakupić w takim razie to mydełko kleopatry skoro tak zachwalasza masz może porółnanie do innych mydełek?
I jeszcze pytanko-gdie zakupiłaś to masełko do skórek z everyday minerals?Ja jestem maniaczką takich masełek-w tej chwili zużywam z burts bees i bardzo je lubię ale może to jest jeszcze lepsze?
Co do stóp to wiem że kretka zachwalała pilarix ja go jeszcze nie miałam ale chyba się skuszę
anakazar Ty ranny ptaszku daj znać jak się spisuje maska z błotka bo się na nie czaję Wcale się nie dziwię Bobasowi że chciała zjeść-tak apetycznie w końcu wyglądają
Ranny ptaszek,bo idę spać z kurami
Dam znać,dam,sama jestem szalenie ciekawa,bo po tulu pochwałach musi być fajne
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 10:52   #2289
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Użyłam dziś Dermogalu. Na twarz, szyję i dekolt. Udało mi się wytrzymać z tym smrodem jakieś 30 sekund Od razy zmyłam, nie mogę, no nie mogę tego znieść. Jak go teraz zużyć, na co, po co? Zostało 47 rybek
Wiedziałam, że śmierdzi, ale oczywiście musiałam się przekonać na własnej skórze
Dla mnie zapach po dwóch minutach jest już ledwo wyczuwalny. Nie wiem o co Ci chodzi :P
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 11:11   #2290
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A używanie w proporcji 1 część octu na 5 części wody nie zaszkodzi przy dłuższym stosowaniu suchej skórze? Kilka razy już użyłam i nic nie szczypało, nie piekło, a wolałabym używać, bo myję twarzy mydłem - wypadałoby wyrównywać odczyn. Chyba, że zwykły tonik, woda termalna wystarczy do tego?
taki slabszy tonik nie ma wlasciwosci zluszczajacych, a po mydle na pewno dobrze zakwasic troche skore jak poczujesz, ze mieszanka sie robi za ostra, to zmiejsz stezenie. zwykle toniki sa tez rozne... te do suchej skory czesto sa zakwaszane kwasem mlekowym na przyklad. sam hydrolat nie jest kwasny, woda termalna raczej odswieza, na pewno nie zastapi tonika. smialo baw sie octem
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 12:00   #2291
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
kijanko ładny zbiorek

Możesz się wypowiedzieć nt. olejku na cellulit? Działa?
dopiero zaczełam go używać. na pewno przyjemnie sie go nakłada i fajnie rozgrzewa. dość intensywnie ziołowo pachnie.
jak poużywam dłużej na pewno dam znać o efektach

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
kijanko piękne zbiory muszę zakupić w takim razie to mydełko kleopatry skoro tak zachwalasza masz może porółnanie do innych mydełek?
I jeszcze pytanko-gdie zakupiłaś to masełko do skórek z everyday minerals?Ja jestem maniaczką takich masełek-w tej chwili zużywam z burts bees i bardzo je lubię ale może to jest jeszcze lepsze?
Co do stóp to wiem że kretka zachwalała pilarix ja go jeszcze nie miałam ale chyba się skuszę
anakazar Ty ranny ptaszku daj znać jak się spisuje maska z błotka bo się na nie czaję Wcale się nie dziwię Bobasowi że chciała zjeść-tak apetycznie w końcu wyglądają
jeżeli chodzi o mydełko kleopatry to pierwszy raz po kąpieli nie musiałam nakładać balsamu. zawsze miałam strasznie suchą skóre i balsam był konieczny. a teraz jeszcze na drugi dzień do następnej kąpieli moje nogi świeciły się jakbym je wysmarowała oliwką.
nie mam porównania z innymi mydłami ponieważ dopierą zaczynam swoja przygode z naturalnymi kosmetykami
używałam wcześniej żeli pod prysznic.
a masełko do skórek kupiłam tu http://kosmetyki-mineralne.com/lemon...rek-p1439.html

Edytowane przez kijanka89
Czas edycji: 2011-09-24 o 12:01
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 12:02   #2292
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mi po tej zwykłej sesie włosy szybko rosły i rosną nadal
dziękuje, Anula napisz słówko bo ja była kompletna ignorantka jak pisalyście o olejch czy yesem ten olejek zmyje bez problemu?

[QUOTE=magnesita;29585040]Ja mam tą samą co anula I nie martw się włosy jak to mówią odrastają Ja nie pamiętam żebym kiedykolwiek wychodząc od fryzjera była zadowolona ale po jakimś tygodniu przyzwyczajam się, włosy zaczynają żyć swoim życiem i wszystko jest cacy[COLOR="Silver"]

Magnesita ja wiem ze wlosy to nie reka i tak jak chyba wiekszość z nas sredno jestem zadowolona z wizyt u fryzjera ale tym razem fryzjerka przegieła, czekam az odrosną

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Ankazar to macie wesoło z Wasza Córa


piekne zbiory Dziewczyny
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 12:04   #2293
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
kijanko piękne zbiory muszę zakupić w takim razie to mydełko kleopatry skoro tak zachwalasza masz może porółnanie do innych mydełek?
I jeszcze pytanko-gdie zakupiłaś to masełko do skórek z everyday minerals?Ja jestem maniaczką takich masełek-w tej chwili zużywam z burts bees i bardzo je lubię ale może to jest jeszcze lepsze?
Co do stóp to wiem że kretka zachwalała pilarix ja go jeszcze nie miałam ale chyba się skuszę
Też mam Kleopatrę, używam jej do ciała, mało się pieni, jest takie kremowe. Jakoś nie nawilża skóry, chyba na mnie to nie działa po prostu. Skóra jest delikatna, ale to nie jest taki super efekt.
Póki co nic nie pobije w myciu ciała Owsianego Bobasa

Pilarix nie jest naturalny, zaznaczam Ale to jedyny krem, który faktycznie działa na moje stopy!
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-09-24 o 12:06
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 12:10   #2294
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
taki slabszy tonik nie ma wlasciwosci zluszczajacych, a po mydle na pewno dobrze zakwasic troche skore jak poczujesz, ze mieszanka sie robi za ostra, to zmiejsz stezenie. zwykle toniki sa tez rozne... te do suchej skory czesto sa zakwaszane kwasem mlekowym na przyklad. sam hydrolat nie jest kwasny, woda termalna raczej odswieza, na pewno nie zastapi tonika. smialo baw sie octem
kurcze skoro tak to moze pomieszać hydrolat z jakimś tonikiem... w ogóle dziewczyny, które myją twarz mydłami, czego używacie żeby zakwasić twarz?

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też mam Kleopatrę, używam jej do ciała, mało się pieni, jest takie kremowe. Jakoś nie nawilża skóry, chyba na mnie to nie działa po prostu. Skóra jest delikatna, ale to nie jest taki super efekt.
Póki co nic nie pobije w myciu ciała Owsianego Bobasa

Pilarix nie jest naturalny, zaznaczam Ale to jedyny krem, który faktycznie działa na moje stopy!
no właśnie zależy jaką kto ma skóre. ja nigdy nie miałam problemów ze strasznie przesuszoną skórą.
dużo tutaj pisałaś, że masz problem z suchą skórą cały czas. a próbowałaś może nawilżać ją od środka? jakiś suplement typu capivit hydro control. no i oczywiście duużo wody i owoców bo one nawadniaja organizm
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 12:43   #2295
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Dla mnie zapach po dwóch minutach jest już ledwo wyczuwalny. Nie wiem o co Ci chodzi :P
Dla mnie też i nie uważam go za nieprzyjemny - po prostu zapach typowy dla surowca, zapach nasion, oleju. No, ale rozumiem, że można nie lubić.

Zauważyłyście, że dla niektórych kosmetyki perfumowane olejkiem cytrynowym (który wcale nie jest płaskim zapachem!) pachną... środkami czystości i zupełnie nie widzą różnicy między olejkiem ze skórki cytryny a lemongrassowym ; różane wonie budzą w nich skojarzenia z babciami; za prawdziwie waniliowy uznaje się zapach waniliny. Ostatnio walczyłam z pryszczami i wysmarowałam się olejkiem lawendowym. Koleżance trudno było zidentyfikować zapach. W końcu doznała olśnienia - zapach starej szafy

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

[QUOTE=kijanka89;29599745]kurcze skoro tak to moze pomieszać hydrolat z jakimś tonikiem... w ogóle dziewczyny, które myją twarz mydłami, czego używacie żeby zakwasić twarz?[COLOR="Silver"]
QUOTE]

Niczego, bo mi się nie chce. Najlepsze efekty dla skóry (mojej, tłustej i podstarzałej) widziałam po naparze z zielonej herbaty albo melisy lub po hydrolatach z niacynamidem (bez tej witaminy efektów nie było).
Efekty, ale bardziej psychiczne, są po wodzie termalnej. Tonik octowy wypróbowałam, ale z jakiegoś powodu, którego już nie pamiętam , porzuciłam go. Próbowałam kilku kupnych, ale nie znalazłam takiego, który by się nie lepił, nie podrażniał skóry i nie pogarszał jej stanu (zaskórniki...).
Teraz kupiłam P&R, bo nie zawiera gliceryny, ale jeszcze nie otworzyłam.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-09-24 o 12:44 Powód: dubel
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 13:25   #2296
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Lightbulb Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
dziękuje, Anula napisz słówko bo ja była kompletna ignorantka jak pisalyście o olejch czy yesem ten olejek zmyje bez problemu?
Ja nie anula ale mogę powiedzieć że przedwczoraj olejowałam na noc włosy i yes to tomatoes zmył mi oleje bez problemu przy czym ja zawsze po olejach myję dwa razy
Mam nadzieję że Twoje włoski odrosną szybciutko i będziesz z nich zadowolona

kijanko dziękuję za link do masełka i za refleksje na temat mydełka kleopatry

kretko Ty jesteś przewrażliwiona na pukcie zapachów prawda?Z tego co zauważyłam to dużo zapachów Ci nie odpowiada-masz tylko trochę kłopot bo musisz szukać bardzo takich neutralnych zapachów lub w ogóle kosmetyków bezzapachowych.
A owsianego bobasa mam na liście dzięki Tobie
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 13:25   #2297
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
kurcze skoro tak to moze pomieszać hydrolat z jakimś tonikiem... w ogóle dziewczyny, które myją twarz mydłami, czego używacie żeby zakwasić twarz?

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------



no właśnie zależy jaką kto ma skóre. ja nigdy nie miałam problemów ze strasznie przesuszoną skórą.
dużo tutaj pisałaś, że masz problem z suchą skórą cały czas. a próbowałaś może nawilżać ją od środka? jakiś suplement typu capivit hydro control. no i oczywiście duużo wody i owoców bo one nawadniaja organizm
Używam toniku octowego (1:5), w każdy wieczór.

Suplementów nie biorę, bo jakoś nie wierzę w nie. Wody piję umiarkowanie dużo. Jak twarz i ciało łatwo nawilżyć w moim przypadku - dobry krem, masło, to dłoni i stóp praktycznie nic nie mogło. Teraz stopy już są w ładnym stanie (po Pilarixie), to dłonie mi dokuczają wciąż. Zauważyłam, że po Cetaphilu są dłużej nawilżone i miękkie (praktycznie przez 1/3 dnia, nie myjąc rąk przez ten czas), najwyraźniej to im służy
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 13:26   #2298
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Zauważyłyście, że dla niektórych kosmetyki perfumowane olejkiem cytrynowym (który wcale nie jest płaskim zapachem!) pachną... środkami czystości i zupełnie nie widzą różnicy między olejkiem ze skórki cytryny a lemongrassowym ; różane wonie budzą w nich skojarzenia z babciami; za prawdziwie waniliowy uznaje się zapach waniliny. Ostatnio walczyłam z pryszczami i wysmarowałam się olejkiem lawendowym. Koleżance trudno było zidentyfikować zapach. W końcu doznała olśnienia - zapach starej szafy
-
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 13:33   #2299
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Mentha, podobają mi się Twoje opisy odbierania zapachów Rulez

Z wiekiem jakoś zaczełam lubić aromat ze starej szafy i arszenikowe koronki nasą czone rózanym olejkiem . nawet zapach ambry, który pachniał mi kocimi siuskami, obecnie nabrał innego wymiaru.

Co do zapachu olejów i maseł - nie trawię zapachu sezamowego, jaki wydziela masło shea. Mam jeszcz eolej jojoba i on tez taki trochę orzechowy. Ten zapach kojarzy mi się z kuchnią azjatycka, którą uwielbiam, jednak na ciele jakos nie leży.

Co do toników - zgadzam się, wiekszość się lepi. Nie wiem, co one mają takiego lepkiego w składzie, ale ta cecha wkurza mnie, bo mam dość wrazliwą skórę i wszelki dyskomfort odczuwam o wiele mocniej, niż moja koleżanka o normalnej cerze.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Używam toniku octowego (1:5), w każdy wieczór.

Suplementów nie biorę, bo jakoś nie wierzę w nie. Wody piję umiarkowanie dużo. Jak twarz i ciało łatwo nawilżyć w moim przypadku - dobry krem, masło, to dłoni i stóp praktycznie nic nie mogło. Teraz stopy już są w ładnym stanie (po Pilarixie), to dłonie mi dokuczają wciąż. Zauważyłam, że po Cetaphilu są dłużej nawilżone i miękkie (praktycznie przez 1/3 dnia, nie myjąc rąk przez ten czas), najwyraźniej to im służy
A co to jest ten Pilarix? Gotowy krem czy jakis składnik?
Masz suchą i wrazliwą skórę? Ja taką mam i lata się zmagałam ze swędzeniem i podraznieniem. czasem nie mogę zasnąc, bo ciało mnie swędzi w okolicach łokci, ramion, kolan i zewnetrznej strony ud. Kupiłam sobie balsam z mocznikiem SVR. Jesli Ty jesteś zwolenniczką kręcenia własnych kosmetyków, szczerze, polecam Ci mocznik, jako dodatek do bazy balsamowej. On działa cuda. Skóra się troszkę lepi, ale potem jest zmiekczona, suche naskórek złazi, mniej piecze, mniej swędzi. Ostatnio zauwazylam, że skóra w suchych dotychczas miejscach zaczęła mi się zdrowo blyszczeć
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 13:34   #2300
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
kretko Ty jesteś przewrażliwiona na pukcie zapachów prawda?Z tego co zauważyłam to dużo zapachów Ci nie odpowiada-masz tylko trochę kłopot bo musisz szukać bardzo takich neutralnych zapachów lub w ogóle kosmetyków bezzapachowych.
A owsianego bobasa mam na liście dzięki Tobie
Zgadza się I to z dwóch powodów: niektóre zapachy mnie uczulają, a poza tym jestem koszmarnie wybredna Dlatego najlepszą opcją są właśnie bezzapachowe kosmetyki. Póki co to Alterry krem do skóry wrażliwej mi się bardzo podoba, nie ma zapachu (tylko taki naturalny lekki zapach, według mnie przyjemny), natłuszcza i nawilża. No i niemal wszystkie kosmetyki Babydream - nie pachną i są idealne dla mnie po prostu Teraz używam kremu do ciała i twarzy, jest przecudny

Bobas rządzi, ja Ci mówię Nie pachnie niczym intensywnym, ma drobinki płatków owsianych (więc peelinguje delikatnie), mocno się pieni, dobrze myje (twarz też, choć mi lekko wysuszył, więc używam jogurtowego w tym celu) i jest bardzo wydajne Dla mnie to ma same zalety Jeszczę wypróbuję Rumiankowego i Nagietkowego Bobasa, żeby mieć porównanie bobasowe.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 13:38   #2301
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Ja nie anula ale mogę powiedzieć że przedwczoraj olejowałam na noc włosy i yes to tomatoes zmył mi oleje bez problemu przy czym ja zawsze po olejach myję dwa razy

Mam pytanko, myjesz dwa razy, czy to znaczy, że raz mydlisz i spłukujesz, a potem mydlisz i spłukujesz? Wiem, głupie pytanie, ale własnie przymierzam się do zakupu oleju kokosowego na włosy. Normalnie mydlę włosy dwa razy, więc traktuje to jak jedno mycie . Po uzyciu pudrow talkowych czy niektorych suchych szamponów dostawalam wariactwa, bo nawet 3krotne mydlenie nie usuwało resztek kosmetyku. Gdzieś przeczytałam, że naolejowanie wlosów talkowanych ułatwia ich umycie.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 13:45   #2302
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Co do toników - zgadzam się, wiekszość się lepi. Nie wiem, co one mają takiego lepkiego w składzie, ale ta cecha wkurza mnie, bo mam dość wrazliwą skórę i wszelki dyskomfort odczuwam o wiele mocniej, niż moja koleżanka o normalnej cerze.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------



A co to jest ten Pilarix? Gotowy krem czy jakis składnik?
Masz suchą i wrazliwą skórę? Ja taką mam i lata się zmagałam ze swędzeniem i podraznieniem. czasem nie mogę zasnąc, bo ciało mnie swędzi w okolicach łokci, ramion, kolan i zewnetrznej strony ud. Kupiłam sobie balsam z mocznikiem SVR. Jesli Ty jesteś zwolenniczką kręcenia własnych kosmetyków, szczerze, polecam Ci mocznik, jako dodatek do bazy balsamowej. On działa cuda. Skóra się troszkę lepi, ale potem jest zmiekczona, suche naskórek złazi, mniej piecze, mniej swędzi. Ostatnio zauwazylam, że skóra w suchych dotychczas miejscach zaczęła mi się zdrowo blyszczeć
Z tymi tonikami to masz rację. I często mam takie dziwne uczucie po nich na twarzy - jakby mrówek. Nieprzyjemne.

Gotowy krem z mocznikiem (20%), na KWC jest, masz pełny opis - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ry.html&next=1
Powinnam używać kremu z mocznikiem na ramiona, całe (dosłownie całe, cała powierzchnia ramion i barków) są w krostkach takich malutkich - jak gęsia skórka, czasem są twarde (mają twarde główki, takie białe, jakby się łuszczyły), a większość to chyba po prostu blizny po wcześniejszych, bo są ciemno-różowe kropeczki na skórze tylko. Dermatolog powiedział, że to okołomieszkowe zapalenie skóry, ale mam te kropki też na połowie pleców, w talii, trochę na udach, na brzuchu i twarzy (policzki, żuchwa, dookoła ust) Już sama nie wiem, co to jest. A mam to od urodzenia.
Kiedyś smarowałam, jak byłam młodsza, ale nic nie dawał krem z mocznikiem. A nie wiem czym bym się nie wysmarowała, to po jakimś czasie (po wchłonięciu się) znów swędzi. Prawie całe ciało, cały czas coś, bez przerwy W zimę tak mnie swędziały plecy, że nożyczkami się już drapałam, bo TŻ za lekko to robił
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 13:53   #2303
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Lightbulb Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kretka, nasuwa mi sie na myśl AZS - atopowe zapalenie skóry. Możesz mieć też alergie pokarmową albo na pyłki, a to potem wychodzi w postaci objawów skornych. Ja bym Ci szczerze radziła iść do dobrego alergologa, zrobić testy, pogadać o swędzeniu, krostkach itd.

Ja tez miewam te czerwone krostki i lekarz powiedział, że to okołieszkowe zapalenie skóry, kazal się smarować mocznikiem, kapać w letniej wodzie z dodatkiem Oilatum czy jakiegoś oleju lub brać prysznic z olejkiem.

Trochę złagodziłam sprawę swędzenia mocznikiem, ale ono wraca wraz ze zmianą plynu do płukania czy proszku do prania. Jesienią swędzi mocniej, bo non stop jestem ubrana, latem jest lżej, zwłaszcza, jak wychodzę na słońce.

Na moje amatorskie oko - jestes alergiczką. Nie masz duszności, kataru czy kapiacego nosa przez okres wiosny lub jesieni?

Ps. Dzieki za link. Poczytam sobie recenzje. Ja używałam stężenia 10 proc, więc i efekt mniej spektakularny. 20 proc pewnie lepiej 'zdejmuje' suchy i zrogowaciały naskórek.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2011-09-24 o 13:55
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 14:04   #2304
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Fajowy i jak przeceniony!Nic tylko brać
Nie wiem co się stało ale umyłam mydłem Alep 25% oprócz całego ciała także okolice intymne i poczułam takie dziwne i nieprzyjemne uczucie że musiałam natychmiast zmyć bo bym nie wytrzymała nie wiem czy to dlatego że pierwszy raz czy po prostu nie powinnam nim myć tak delikatnych miejsc.
ja od jakiegoś roku użuwam do higieny intymnej mydła marsylskiego i nie mam nie miłego uczucia, regularnie tez chodzę do ginekologa wiec z punktu medycznego jest wszystko ok. Może to 25% jest nie odpowiednie
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 14:06   #2305
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zgadza się I to z dwóch powodów: niektóre zapachy mnie uczulają, a poza tym jestem koszmarnie wybredna Dlatego najlepszą opcją są właśnie bezzapachowe kosmetyki. Póki co to Alterry krem do skóry wrażliwej mi się bardzo podoba, nie ma zapachu (tylko taki naturalny lekki zapach, według mnie przyjemny), natłuszcza i nawilża. No i niemal wszystkie kosmetyki Babydream - nie pachną i są idealne dla mnie po prostu Teraz używam kremu do ciała i twarzy, jest przecudny

Bobas rządzi, ja Ci mówię Nie pachnie niczym intensywnym, ma drobinki płatków owsianych (więc peelinguje delikatnie), mocno się pieni, dobrze myje (twarz też, choć mi lekko wysuszył, więc używam jogurtowego w tym celu) i jest bardzo wydajne Dla mnie to ma same zalety Jeszczę wypróbuję Rumiankowego i Nagietkowego Bobasa, żeby mieć porównanie bobasowe.
a uniwersalny żel myjący Babydream miałaś? jak tak, to nie przeszkadzał Ci zapach? bo ja głupia kupiłam, bo wyczytałam, że bezzapachowy,a w rzeczywistości przeszkadza mi jego intensywność. i to nawet nie chodzi o to czym pachnie, ale dlatego tak mocno.
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 14:10   #2306
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Kretka, nasuwa mi sie na myśl AZS - atopowe zapalenie skóry. Możesz mieć też alergie pokarmową albo na pyłki, a to potem wychodzi w postaci objawów skornych. Ja bym Ci szczerze radziła iść do dobrego alergologa, zrobić testy, pogadać o swędzeniu, krostkach itd.

Ja tez miewam te czerwone krostki i lekarz powiedział, że to okołieszkowe zapalenie skóry, kazal się smarować mocznikiem, kapać w letniej wodzie z dodatkiem Oilatum czy jakiegoś oleju lub brać prysznic z olejkiem.

Trochę złagodziłam sprawę swędzenia mocznikiem, ale ono wraca wraz ze zmianą plynu do płukania czy proszku do prania. Jesienią swędzi mocniej, bo non stop jestem ubrana, latem jest lżej, zwłaszcza, jak wychodzę na słońce.

Na moje amatorskie oko - jestes alergiczką. Nie masz duszności, kataru czy kapiacego nosa przez okres wiosny lub jesieni?

Ps. Dzieki za link. Poczytam sobie recenzje. Ja używałam stężenia 10 proc, więc i efekt mniej spektakularny. 20 proc pewnie lepiej 'zdejmuje' suchy i zrogowaciały naskórek.
Ja mam zdiagnozowaną astmę i alergię od 4 roku życia I od tego czasu byłam pod kontrolą (co 2 miesiące wizyta) alergologa w łódzkim ICZMP Alergii pokarmowej nie mam, na pyłki mam, ale że od 15 lat biorę leki, od 4 lat kortykosterydy wziewne, to mi się nie objawia. Astma leczona nie jest objawowa, żyje się normalnie na szczeście
Jednak lekarz nigdy się moimi krostkami nie przejął, przynajmniej nic o tym nie wiem. Ot, smarować kremami. W kontakcie z alergenami nie mam żadnych wyprysków (egzemy), bo się leczę w końcu. Tak po prostu są sobie te kropki przez cały rok i tyle.
Zapiszę się do prof. Kuny i zapytam o wolny termin. Tym razem przycisnę go i wypytam o te krostki. Myślę, że to AZS, ale zwykle wszyscy piszą o jakiś ranach, po jedzeniu coś się dzieje. A u mnie nie - tylko swędzi, a krostki są delikatne, nie egzemowe. I nic się innego nie dzieje.

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
a uniwersalny żel myjący Babydream miałaś? jak tak, to nie przeszkadzał Ci zapach? bo ja głupia kupiłam, bo wyczytałam, że bezzapachowy,a w rzeczywistości przeszkadza mi jego intensywność. i to nawet nie chodzi o to czym pachnie, ale dlatego tak mocno.
Mam, mam, do higieny intymnej używam Nie przeszkadza, w ogóle. Prawie go nie czuję, tylko lekko smrodkowo zajeżdża
Każdy ma inny nos, więc ja się nie sugeruję nigdy bezzapachowością kosmetyku. Muszę go sama najpierw powąchać i ocenić
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 14:10   #2307
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki, przyszedł czas na mnie i wkleje dziś moje zbiory ciekawa jestem jak je ocenicie
Oto lista:

1sze zdjęcie - mydełka
1. mydło kleopatry LF (jestem zachwycona)
2. mydło cytrynowy zmierzch
3. mydło jogurtowe
4. mydło plaster miodu

2gie zdjęcie
1. krem oczyszczająco peelingujący lavera
2. woda termalna uriage
3. maska z błota syberyjskiego
4. hydrolat oczarowy
5. olej nigella
6. lekki krem na dzień AMB (mam mieszane uczucia ale może będzie lepiej..)
7. dwufazowy koncentrat rewitalizujący AMB
8. masełko do pielęgnacji skórek everyday naturals( miłość od pierwszego wejrzenia) kupione dzięki recenzji kotwilki

3cie zdjęcie
1. oliwka hipp
2. olejek na cellulit khadi
3. samoopalacz lavera
4. szampon do włosów blond logona(tak mnie kusi żeby go wybróbować!! ale musze wykończyć wszystkie inne szampony)

jeszcze zaczełyście kusić tym olejkiem do włosów sesa..
i koniecznie lece do sephory po balsam do ust yes to carrots

Oj nieźle sie dałam wciągnąć oczywiście jeszcze do was pytanie.
zaczełam myć teraz buzie mydełkiem LF i słyszałam, że po myciu mydłem koniecznie trzeba zastosować tonik i czy hydrolat oczarowy też ma właściwości typowo tonizujące? czy wystaczy?
aha i musze kupić krem do stóp. macie jakiś swoich ulubieńców do stóp?

pozdrawiam wszystkie wizażanki

ładny zbiorek podobny trochę do mojego

piękna też ta cytrynka z ceną
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 14:16   #2308
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Krettka....a więc jesteś alergiczką, jak powiedział lekarz. Te krostki to nie jakaś drobna egzema, a własnie jeden z objawów alergii. Co do alergii pokarmowych, one nie są takie latwe do zdiagnozowania samemu, bo uklad pokarmowy może sobie radzić pszenicą czy pomidorami, ale skora wariuje.

Sprawdź, czy nie masz przypadkiem nietolerancji na gluten i mleko. Ja, po nadmiernej balandze z białym pieczywem dostaję swedzenia skóry, wariacji żołądkowych i ogólnie - łatwiej zapadam na infekcje, bo czuję się słabsza. Mleko - na wszelki wypadek, popróbuj takiego o obniżonej laktozie. Trochę droższe, ale łagodniejsze dla alergikow.

Alergie nie są latwe do zdiagnozowania, bo występują tzw. relacje krzyzowe. Po tym mozna poznac, że nie wolno pacjentowi np. pomidorów, czekolady, orzechów czy posiadać zwierzę w domu. Jak np. reagujesz na jakiś określony pyłek czy pleśń, jest prawdopodobne, że masz również alergię na inny czynnik z grupy jedzenia, zwierząt czy innych alergenów.

Sens wyszukiwania alergii nie jest taki, by się nad sobą poużalac, ale taki, by znaleźć środek zaradczy, by mozna było łatwiej funkcjonowac i podwyższyć sobie jakość zycia. Tak się składa, że alergie potrafią wplywać nawet na samopoczucie i psychike i osoby nią dotkniete są wrazliwsze i łatwiej dostają doła, bo są osłabione i nie mają juz takiej siły, jak nie-alergicy, by walczyć z codziennymi problemami.

Ps. Nie daj się zbyc. AZS nie musi dawac wielkich ran. Czesto daje male rumienie, swędzenie w zgięciach kolan, łokci, na szyi. Mam pediatryczkę w bliskim otoczeniu i mowi ona, że sporo dorosłych ma łagodną forme AZS, bo w dziecinstwie mialy nietolerancję mleka, glutenu czy jakies dusznosci. Alergia obejmuje całe ciało i dlatego jest trudna do opanowania, bo lubi się ukrywać.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2011-09-24 o 14:20
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 14:28   #2309
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Krettka....a więc jesteś alergiczką, jak powiedział lekarz. Te krostki to nie jakaś drobna egzema, a własnie jeden z objawów alergii. Co do alergii pokarmowych, one nie są takie latwe do zdiagnozowania samemu, bo uklad pokarmowy może sobie radzić pszenicą czy pomidorami, ale skora wariuje.

Sprawdź, czy nie masz przypadkiem nietolerancji na gluten i mleko. Ja, po nadmiernej balandze z białym pieczywem dostaję swedzenia skóry, wariacji żołądkowych i ogólnie - łatwiej zapadam na infekcje, bo czuję się słabsza. Mleko - na wszelki wypadek, popróbuj takiego o obniżonej laktozie. Trochę droższe, ale łagodniejsze dla alergikow.

Alergie nie są latwe do zdiagnozowania, bo występują tzw. relacje krzyzowe. Po tym mozna poznac, że nie wolno pacjentowi np. pomidorów, czekolady, orzechów czy posiadać zwierzę w domu. Jak np. reagujesz na jakiś określony pyłek czy pleśń, jest prawdopodobne, że masz również alergię na inny czynnik z grupy jedzenia, zwierząt czy innych alergenów.


Ps. Nie daj się zbyc. AZS nie musi dawac wielkich ran. Czesto daje male rumienie, swędzenie w zgięciach kolan, łokci, na szyi. Mam pediatryczkę w bliskim otoczeniu i mowi ona, że sporo dorosłych ma łagodną forme AZS, bo w dziecinstwie mialy nietolerancję mleka, glutenu czy jakies dusznosci. Alergia obejmuje całe ciało i dlatego jest trudna do opanowania, bo lubi się ukrywać.
Gluten toleruję, to na pewno. Nie wiem jak z mlekiem - piję je całe życie, może to od niego mam kropki. Kiedyś miałam robione badania, na wszystko (w końcu trzeba zrobić na wszystko, żeby powykluczać) i nie miałam nic złego z reakcjami na gluten i laktozę. A z tymi krzyżowymi reakcjami to wiem, ale powinnam być uczulona na pomidory i orzechy, a nie jestem. Nie mam żadnych objawów po zjedzeniu czegokolwiek, nic. Nie u każdego alergika się objawia pokarmówka, ja jestem właśnie tym mogącym jeść

Na wszystkie zwierzęta mam alergię, tak samo na połowę roślin Ale jak już pisałam - leczona alergia i astma (tym bardziej leczona sterydami) nie dają objawów. I nic się nie dzieje.

Chyba zrobię jeszcze raz wszystkie testy, w końcu mogło się coś zmienić. Alergolog za dziecka moim rodzicom mówił, że to na rękach może być skazą białkową, ale jeśli nie jestem uczulona na mleko... No i AZS też może być. Najwyraźniej delikatna forma, bo od 15 lat się leczę pod kątem astmy i nie miało szans na wyjście całkiem.

Akurat problemu z siłami życiowymi nie mam Nie jestem typem użalacza. Jakbym była, to prawdopodobnie miałabym niekończącą się depresję. A że jestem wychilloutowanym człowiekiem, który lubi się nie martwić, to żyje mi się dobrze. Może nieleczeni alergicy mają problemy naturay psychofizycznej, ale leczeni nie, bo w końcu po coś się leczy. Żeby nie było objawów. A że ja jestem szczęśliwcem - lekarz stwierdził, że mój organizm sobie znakomicie radzi z astmą i alergią - i żyję z chorobą już 16 lat, to nie mam z nią problemu. Żyję całkowicie normalnie, jak każdy inny nie-alergik, nie-astmatyk. funkcjonuje jak zdrowy człowiek. Ino na lekach cały czas
W funkcjonowaniu jak całkiem zdrowy człowiek to mnie ogranicza chory kręgosłup, a nie astma
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-09-24 o 14:36
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 14:37   #2310
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Myje się na zewnątrz, a nie wewnątrz (nie w pochwie), więc odczyn jest bliższy ciałkowemu Przynajmniej ja tak uważam. Ale nie znam się na tym. Kwasowość przydaje się kobietom, które mają problemy z infekcjami.
Moja mama stwierdziła, że jeśli taka jest mania na te specjalne płyny do higieny intymnej, żeby były z odczynem kwaśnym i delikatne, to czemu potem zakłada się bieliznę wypraną w proszku czy płynie, a nie daj wypłukane w płynie do tego? Ona całe życie myje się właśnie mydłem i nie ma problemów. Dla mnie płyny nie robią nic specjalnego (w moim przypadku), więc używam żelu Babydream. Ważne, że nie ma SLS, nie pachnie niczym (nie lubię) i ma dobry skład.
Najlepiej znaleźć coś co nas nie podrażnia i się tego trzymać
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki, przyszedł czas na mnie i wkleje dziś moje zbiory ciekawa jestem jak je ocenicie
Oto lista:

1sze zdjęcie - mydełka
1. mydło kleopatry LF (jestem zachwycona)
2. mydło cytrynowy zmierzch
3. mydło jogurtowe
4. mydło plaster miodu

2gie zdjęcie
1. krem oczyszczająco peelingujący lavera
2. woda termalna uriage
3. maska z błota syberyjskiego
4. hydrolat oczarowy
5. olej nigella
6. lekki krem na dzień AMB (mam mieszane uczucia ale może będzie lepiej..)
7. dwufazowy koncentrat rewitalizujący AMB
8. masełko do pielęgnacji skórek everyday naturals( miłość od pierwszego wejrzenia) kupione dzięki recenzji kotwilki

3cie zdjęcie
1. oliwka hipp
2. olejek na cellulit khadi
3. samoopalacz lavera
4. szampon do włosów blond logona(tak mnie kusi żeby go wybróbować!! ale musze wykończyć wszystkie inne szampony)

jeszcze zaczełyście kusić tym olejkiem do włosów sesa..
i koniecznie lece do sephory po balsam do ust yes to carrots

Oj nieźle sie dałam wciągnąć oczywiście jeszcze do was pytanie.
zaczełam myć teraz buzie mydełkiem LF i słyszałam, że po myciu mydłem koniecznie trzeba zastosować tonik i czy hydrolat oczarowy też ma właściwości typowo tonizujące? czy wystaczy?
aha i musze kupić krem do stóp. macie jakiś swoich ulubieńców do stóp?

pozdrawiam wszystkie wizażanki
Super rzeczy Cieszę się, że moja recenzja się przydała
Hydrolat oczarowy ma ph 5 czyli lekko kwaśny. Chyba wystarczy, ale może ktoś jeszcze się wypowie
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Użyłam dziś Dermogalu. Na twarz, szyję i dekolt. Udało mi się wytrzymać z tym smrodem jakieś 30 sekund Od razy zmyłam, nie mogę, no nie mogę tego znieść. Jak go teraz zużyć, na co, po co? Zostało 47 rybek
Wiedziałam, że śmierdzi, ale oczywiście musiałam się przekonać na własnej skórze
Moze do smarowania dłoni, skórek lub stóp użyj?
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
mam jeszcze pytanie odnośnie składu pewnego balsamu do ust który kiedyś zakupiłam przypadkiem w aptece.
jest naprawde cudowny, uwielbiam go, jest lepszy niż ten słynny carmex, który kupiłam pod wpływem propagandy na youtube i kwc.

jest to lip balm himalaya herbals. możliwe, że ma on w miare naturalny skład. może rozszyfrujęcie
carrot seed, castor, coconut, sweet indrajao, wheatgerm
Niemożliwe, że to cały skład


Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
dziękuje, Anula napisz słówko bo ja była kompletna ignorantka jak pisalyście o olejch czy yesem ten olejek zmyje bez problemu?
U mnie yes zmywa oleje po pierwszym myciu.
Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Dla mnie też i nie uważam go za nieprzyjemny - po prostu zapach typowy dla surowca, zapach nasion, oleju. No, ale rozumiem, że można nie lubić.

Zauważyłyście, że dla niektórych kosmetyki perfumowane olejkiem cytrynowym (który wcale nie jest płaskim zapachem!) pachną... środkami czystości i zupełnie nie widzą różnicy między olejkiem ze skórki cytryny a lemongrassowym ; różane wonie budzą w nich skojarzenia z babciami; za prawdziwie waniliowy uznaje się zapach waniliny. Ostatnio walczyłam z pryszczami i wysmarowałam się olejkiem lawendowym. Koleżance trudno było zidentyfikować zapach. W końcu doznała olśnienia - zapach starej szafy
Mam to samo wrażenie jeśli chodzi o cytrynę! Czy to EDM czy Pat&Rub, dla mnie ta cytryna leci jakimś tanim domestosem czy środkiem na komary... A różany naturalny zapach jest dla mnie za słodki.
Lawenda pewnie się kojarzyła ze środkiem na mole
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.