Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-22, 14:50   #1471
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to pani ze sklepu internetowego minejo zrobiła, ale dzisiaj zaskoczył mnie listonosz listem z próbkami podkładu LivingNature. Na szybko "przymierzyłam" odcienie i chyba najjaśniejszy i najbardziej neutralny jest Buff. Nałożyłam na twarz metodą na sucho, czyli na wchłonięty krem i był z tym kłopot. Podkład błyskawicznie zastyga, przez co trudno było go równomiernie rozprowadzić. Krycie jest całkiem spore, jak na podkład naturalny. Mat jest od razu. Nie wchodzi w pory, ale jest widoczny na twarzy. Może to moja wina. Następnym razem nałożę na mokro, może będzie się bardziej ślizgał. Odcień Buff chyba nadal zbyt ciemny dla mnie. Muszę się im dokładniej przyjrzeć.

Już nie chcę minerałów, a jestem zdaje się na nie skazana

Teraz pędzę gotować żurek
fajnie ze tego swatcha zrobilas... ale sprobuj tez rozsmarowac te kolory, tak, jakbys nakladala na twarz - czyli odrobine kosmetyku i rozprowadzic. i odczekaj pare minut. te kolory jasnieja niektore bardziej, inne mniej - ja bylam zaskoczona, jak sand pojasnial!
mi najlepiej wychodzi nakladanie na krem, ktory nie jest zbyt "suchy". taki, co mi zmiekcza ladnie skore. i najlepiej, jak skora jest wypeelingowana wczesniej, bez jakichs suszow po pozostalosciach pryszczowych wtedy migiem rozsmarowac i po chwili podklad ladnie jasnieje i przy okazji rozpromienia mordke

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ja mojej reumatolog naopowiadałam to się tak ucieszyła, że stosuję naturalną pielęgnację, że miałam ochotę ją przytulić

Ja widziałam Twoje włosy i różne inne Twoje atrybuty i jest co komplementować Closzku
a to moja ginekolog jest taka pro-naturalna i cieszy sie, jak jej mowie, ze uwazam na tego typu swinstwa nawet w kosmetykach tez mam ochote ja przytulic wtedy
oj tam, moze i ladne mam te wlosy, ale co z tego, jak kitulec ma marne 4,5cm obwodu ale dzieje sie! rosna maluchy. teraz juz jakis czas capitavit wcieram. smierdziel ale same fajne ziolka.
niestety moj malz tego aromatu nie moze zniesc - tak wiec stosuje tylko 3 razy w tyg., zeby chlopaczyna miala odpoczynek (i nagle zapach sprayu alvy nie jest az tak tragiczny! czyli zobaczyl malz, ze owszem, moze byc cos gorszego, i siedzi cicho jak sie alva psikam )
a w ogole to 3 razy na tydzien wedlug opakowania styknie... wiec spoko! wlosiska nadchodza!!!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:51   #1472
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
fajnie ze tego swatcha zrobilas... ale sprobuj tez rozsmarowac te kolory, tak, jakbys nakladala na twarz - czyli odrobine kosmetyku i rozprowadzic. i odczekaj pare minut. te kolory jasnieja niektore bardziej, inne mniej - ja bylam zaskoczona, jak sand pojasnial!
mi najlepiej wychodzi nakladanie na krem, ktory nie jest zbyt "suchy". taki, co mi zmiekcza ladnie skore. i najlepiej, jak skora jest wypeelingowana wczesniej, bez jakichs suszow po pozostalosciach pryszczowych wtedy migiem rozsmarowac i po chwili podklad ladnie jasnieje i przy okazji rozpromienia mordke
Już teraz za późno Swatche robiłam na szybko, właśnie gotowałam obiadek. Ogólnie rzeczywiście Sand pojaśniał, ale ja zdaje się mam bardzo jasną karnację, więc mimo to podkład nie wtopił się idealnie. Będę próbowała dalej. Strasznie mi zależy, żeby wyjść z tych minerałów.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-02-22 o 14:54
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:59   #1473
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
fajnie ze tego swatcha zrobilas... ale sprobuj tez rozsmarowac te kolory, tak, jakbys nakladala na twarz - czyli odrobine kosmetyku i rozprowadzic. i odczekaj pare minut. te kolory jasnieja niektore bardziej, inne mniej - ja bylam zaskoczona, jak sand pojasnial!
mi najlepiej wychodzi nakladanie na krem, ktory nie jest zbyt "suchy". taki, co mi zmiekcza ladnie skore. i najlepiej, jak skora jest wypeelingowana wczesniej, bez jakichs suszow po pozostalosciach pryszczowych wtedy migiem rozsmarowac i po chwili podklad ladnie jasnieje i przy okazji rozpromienia mordke

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------


a to moja ginekolog jest taka pro-naturalna i cieszy sie, jak jej mowie, ze uwazam na tego typu swinstwa nawet w kosmetykach tez mam ochote ja przytulic wtedy
oj tam, moze i ladne mam te wlosy, ale co z tego, jak kitulec ma marne 4,5cm obwodu ale dzieje sie! rosna maluchy. teraz juz jakis czas capitavit wcieram. smierdziel ale same fajne ziolka.
niestety moj malz tego aromatu nie moze zniesc - tak wiec stosuje tylko 3 razy w tyg., zeby chlopaczyna miala odpoczynek (i nagle zapach sprayu alvy nie jest az tak tragiczny! czyli zobaczyl malz, ze owszem, moze byc cos gorszego, i siedzi cicho jak sie alva psikam )
a w ogole to 3 razy na tydzien wedlug opakowania styknie... wiec spoko! wlosiska nadchodza!!!
Closzku oo capitavid muszę kupić. A ten obwód to po prostu zmierzyć kucyczka centymetrem dookoła? no to ja mam 11,5 sama jeste w szoku..
A tam mąż ma się przyzwyczaić inaczej mu zapodasz maskę z błota syberyjskiego. Jejku jak to wali..
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Już teraz za późno Swatche robiłam na szybko, właśnie gotowałam obiadek. Ogólnie rzeczywiście Sand pojaśniał, ale ja zdaje się mam bardzo jasną karnację, więc mimo to podkład nie wtopił się idealnie. Będę próbowała dalej. Strasznie mi zależy, żeby wyjść z tych minerałów.
A dlaczego chcesz wyjść z minerałków Margo?
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:11   #1474
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Już teraz za późno Swatche robiłam na szybko, właśnie gotowałam obiadek. Ogólnie rzeczywiście Sand pojaśniał, ale ja zdaje się mam bardzo jasną karnację, więc mimo to podkład nie wtopił się idealnie. Będę próbowała dalej. Strasznie mi zależy, żeby wyjść z tych minerałów.
moze wpadniesz na pomysl a'la Anula zeby dopasowac sie do podkladu, chciala sie poswiecic i pojsc na solarium
z naturalnych podkladow faktycznie nic jasniejszego nie widzialam. tzn nawet porownujac bardzo jasny podklad do tych LN, to sand po chwili tak jasnial, ze sie okazywal jasniejszy od tych najjasniejszych nie-LN ale to jeszcze nic nie znaczy... jak procz mineralow nie moglas sobie niczego dobrac, to bedzie ciezko. ale sprobuj sand, buff i fawn na twarzy rozetrzec i odczekac chwilke fajnie by bylo, jak by ci ktorys przypasowal, sklad jest swietny i nie obkleja geby - skora naprawde oddycha. ja przy nim na dluzej zostane
aha, hauschka miala chyba jasniejszy podklad... 00 kolor jest bardzo jasny. tylko on nie kryje wcale wedlug mnie... taki bajer-krem tonujacy raczej. probowalas juz?

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Closzku oo capitavid muszę kupić. A ten obwód to po prostu zmierzyć kucyczka centymetrem dookoła? no to ja mam 11,5 sama jeste w szoku..
A tam mąż ma się przyzwyczaić inaczej mu zapodasz maskę z błota syberyjskiego. Jejku jak to wali..
ale ja ci zazdraszczam 11,5
mojej kity nawet centymetrem nie szlo zmierzyc. poprosilam malza (tak, zeby sie dobic chyba...), zeby sznurkiem najpierw, potem sznurek zmierzyl. 4,5... a mialam wczesniej chociaz zludzenie, ze moze 6cm bedzie...
maseczki z blota syberyjskiego jestem bardzo ciekawa ale pewnie musialabym miec spakowana walizke, tak na w-razie-wu

(a margolcia chce porzucic mineraly, bo to prochy tak zgaduje...)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:12   #1475
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość

A dlaczego chcesz wyjść z minerałków Margo?
Wiesz jest wiele przyczyn z powodu których mam ich już dosyć. Maluję się nimi już 4 lub nawet 5 lat. Pamiętam jeszcze czasy prawie pustego wątku EDM. Tyle lat w prochach wystarczy, to jedno. Druga sprawa testowałam bardzo wiele formuł przeróżnych firm. I muszę stwierdzić że podkład w proszku to jednak nie to samo co podkład w płynie. Ten drugi zdecydowanie zwycięża. I nie chodzi tu o technikę, bo tą miałam okazję przez tyle lat udoskonalić. Nie chcę tez być zrozumiana źle, makijaż kosmetykami mineralnymi nie jest brzydki, ani zły, bo przecież nie malowałabym się tyle lat tą techniką. Jest po prostu inny

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
moze wpadniesz na pomysl a'la Anula zeby dopasowac sie do podkladu, chciala sie poswiecic i pojsc na solarium
z naturalnych podkladow faktycznie nic jasniejszego nie widzialam. tzn nawet porownujac bardzo jasny podklad do tych LN, to sand po chwili tak jasnial, ze sie okazywal jasniejszy od tych najjasniejszych nie-LN ale to jeszcze nic nie znaczy... jak procz mineralow nie moglas sobie niczego dobrac, to bedzie ciezko. ale sprobuj sand, buff i fawn na twarzy rozetrzec i odczekac chwilke fajnie by bylo, jak by ci ktorys przypasowal, sklad jest swietny i nie obkleja geby - skora naprawde oddycha. ja przy nim na dluzej zostane
aha, hauschka miala chyba jasniejszy podklad... 00 kolor jest bardzo jasny. tylko on nie kryje wcale wedlug mnie... taki bajer-krem tonujacy raczej. probowalas juz?
Tak próbowałam. Masakra nie podkład. Więcej już chyba daje kram z pigwy
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-02-22 o 15:14
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:15   #1476
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
moze wpadniesz na pomysl a'la Anula zeby dopasowac sie do podkladu, chciala sie poswiecic i pojsc na solarium

no wiesz, nikt nie mówił, że miłośc jest łatwa...... szczególnie ta do kosmetyków naturalnych
ale mam nadzieję, że ln mi podpasuja i kolorystycznie i we wszystkich innych aspektach i nadal będę mogła pogardliwym wzrokiem obrzucac salony solarium
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:23   #1477
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Ja to chyba blednę na starość Zawsze miałam jasną karnację, ale nigdy problemu z dobraniem podkładu

Moja hauschkowa paczka dotarła
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 15:28   #1478
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Tak próbowałam. Masakra nie podkład. Więcej już chyba daje kram z pigwy
kurna chata, musze sobie w koncu ten krem z pigwy sprawic!!!!
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

no wiesz, nikt nie mówił, że miłośc jest łatwa...... szczególnie ta do kosmetyków naturalnych
ale mam nadzieję, że ln mi podpasuja i kolorystycznie i we wszystkich innych aspektach i nadal będę mogła pogardliwym wzrokiem obrzucac salony solarium
oj tak... milosc... do naturalnych kosmetykow latwa nie jest, ale chyba coraz latwiejsza - przynajmniej z mojej strony
ln musisz obmacac!!!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:30   #1479
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Dziewczyny, ale pędzicie!
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
kiedyś jak powiedziałam do tż "zobacz jakie mam fajne włosy" i podsunęłam mu, żeby pomacał to 3 razy musiałam go prosic, żeby dotknął - taki nauczony, ze mu nie wolno
A ja lubię, jak TŻ dotyka moich włosów. Za to go strasznie drażni smyranie włosami po twarzy... Poza niektórymi sytuacjami.

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Masaż, pedicure jak najbardziej, ale choćby przypadkowe dotknięcie mojej stopy przez sen grozi małym pobiciem albo krzykiem w środku nocy
Haha, już raz dostałam od TŻa kolanem w oko i mam nauczkę, że jego stóp się nie tyka.

Postanowiłam sobie nareszcie ułożyć tygodniowy plan pielęgnacyjny (zmotywował mnie nasz Wachlarzyk ). Może wreszcie zacznę być systematyczna.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:47   #1480
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Info z minejo:
ponieważ mnożą się zapytania o próbki living nature pierwszych 15 bedzie za darmo, a potem próbki można bedzie nabyc za 12 zł (przy zakupie pełnowymiarowego podkładu kwota ta zostana uwzględniona).

Tak więc jak któraś jeszcze chętna, to radzę się pospieszyć
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 16:05   #1481
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Muszę się poskarżyć na pomadkę Noni. Od paru dni regularnie jej używam i właściwie nic nie robi z ustami. Jakieś 5 minut po aplikacji usta są takie, jakbym niczym ich nie smarowała. Na dodatek ostatnio czuję jakieś nieprzyjemne mrowienie... Na Alterrę też dużo osób narzeka, więc nie wiem już co kupić.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 16:17   #1482
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Wiem, że toczy się tu dyskusja na inny temat, a ja jak Filip z konopii wyskakuję po raz kolejny. Ale może któraś z Was mogłaby mi napisać czy połączenie następujących kremów jest trafne a jeśli nie to co zmienić:
na noc: Orientana Maska-krem z Alg filipińskich, regulująca natłuszczenie skóry
na dzień: AMB krem do skóry zanieczyszczonej.

Jakimi zasadami się wogóle kierować kupując kremy. Napiszcie jakieś wskazówki, bo samej trudno mi to ogarnąć, a głupio mi tak ciągle Wam się wcinać.
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 16:21   #1483
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Info z minejo:
ponieważ mnożą się zapytania o próbki living nature pierwszych 15 bedzie za darmo, a potem próbki można bedzie nabyc za 12 zł (przy zakupie pełnowymiarowego podkładu kwota ta zostana uwzględniona).

Tak więc jak któraś jeszcze chętna, to radzę się pospieszyć
Dzięki za informacje, też się zgłosiłam po próbki
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 16:28   #1484
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Kilka godzin mam podkład Living Nature na buzi. Kolor w zasadzie ciągle ten sam. Sam podkład trzyma się, chociaż są miejsca gdzie się starł. Na czole lekko się błyszczy. Jednak nakładałam go tylko na krem, bez bazy i pudru.


A teram mam pytanie Miałyście może kosmetyki Stara Mydlarnia klik Kosmetyki wygladają przesłodko Ale co w nich się kryje?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 16:48   #1485
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje, też się zgłosiłam po próbki
Ja teżCiekawe czy się załapiemy

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Pani ze sklepu z podkładami living nature jest strasznie miłaDostałam natychmiastową odpowiedz.Super kontakt-naprawdę
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 16:49   #1486
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A teram mam pytanie Miałyście może kosmetyki Stara Mydlarnia klik Kosmetyki wygladają przesłodko Ale co w nich się kryje?
Starą Mydlarnię można na Pomorzu znaleźć w drogeriach Natura. Z tego co pamiętam, to nie są prawdziwe kosmetyki naturalne... Chociaż teraz widzę, że stworzyli nową linię ECOLINE "wolną od parabenów i peg-ów".

edit.
Będą na targach w Warszawie, warto wtedy zerknąć na składy.

edit 2.
Rzekomo są w Naturach w całej Polsce, ale nie przypominam sobie, żebym je widziała na Dolnym Śląsku (chociaż rzadko bywam w Naturze). Za to we Wrocławiu mają sklep na Odrzańskiej.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-22 o 16:56
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 16:56   #1487
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Kilka godzin mam podkład Living Nature na buzi. Kolor w zasadzie ciągle ten sam. Sam podkład trzyma się, chociaż są miejsca gdzie się starł. Na czole lekko się błyszczy. Jednak nakładałam go tylko na krem, bez bazy i pudru.


A teram mam pytanie Miałyście może kosmetyki Stara Mydlarnia klik Kosmetyki wygladają przesłodko Ale co w nich się kryje?
A jak z kryciem podkładu ?

Kiedyś u mnie w mieście był sklep z produktami Starej Mydlarni, ale nie znalazłam niczego godnego uwagi. Składy beznadziejne, może teraz mają jakąś linię naturalną.

Na targach na pewno się przypatrzymy
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 16:59   #1488
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Zazdroszczę Wam tych targów. Gdyby nie odległość, to na pewno bym na nie pojechała.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 17:03   #1489
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Kilka godzin mam podkład Living Nature na buzi. Kolor w zasadzie ciągle ten sam. Sam podkład trzyma się, chociaż są miejsca gdzie się starł. Na czole lekko się błyszczy. Jednak nakładałam go tylko na krem, bez bazy i pudru.
a to trzeba jeszcze baze pod podklad? boszzz, jaka ja niedouczona... tzn wiem ze sa jakies bazy, ale one wszystkie jakies takie silikonowate, to ja stwierdzalam, ze takiego syfu nie potrzebuje. dobry krem i na to dobry podkladzik - najczesciej wykanczam wszystko pudrem i daje jeszcze roz. czasem pokusze sie o odrobine brazera, tylko jakos niezrecznie mi to wychodzi ale najczesciej to w sumie pomiziam sie pedzlem tylko dla zabawy...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 17:11   #1490
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A jak z kryciem podkładu ?
Tak jak pisałam, na sucho podkład był bardzo tępy i krycie większe. Na mokro podkład ładnie się ślizga, ale krycie delikatniejsze.

Podkład z bazą lepiej się trzyma i ma lepsze krycie. To samo jest z cieniami, bywa że mamy całkiem inny odcień Są też naturalne bazy. Na razie nie mam żadnej, już nawet nie pamiętam jakich firm widziałam. Jak znajdę podkład, będzie baza.

Ależ się wymalowałam Dobrze, że jestem dzisiaj tylko z Tomo, jemu mama zawsze się podoba. Kurcze jeszcze zapaszki BalmBalm i jak "pani spod latarni" Nie wiem co Hauschka zrobiła z cieniami, ale są całkiem inne. Napigmentowane, nie zbierają się w zmarszczkach, nawet bez bazy

Starą mydlarnię chyba sobie podaruję.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-02-22 o 17:15
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 17:13   #1491
bulineek91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 157
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Wam tych targów. Gdyby nie odległość, to na pewno bym na nie pojechała.
Kiedy, gdzie jakie targi?
bulineek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 17:17   #1492
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Kilka godzin mam podkład Living Nature na buzi. Kolor w zasadzie ciągle ten sam. Sam podkład trzyma się, chociaż są miejsca gdzie się starł. Na czole lekko się błyszczy. Jednak nakładałam go tylko na krem, bez bazy i pudru.


A teram mam pytanie Miałyście może kosmetyki Stara Mydlarnia klik Kosmetyki wygladają przesłodko Ale co w nich się kryje?
Widziałam składy starych produktów, syf. Tej serii eco nie widziałam niestety.

Cytat:
Napisane przez bulineek91 Pokaż wiadomość
Kiedy, gdzie jakie targi?
Błagam, przeszukujcie wątek, pisałyśmy o targach z jakieś 15o razy.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 17:32   #1493
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam, na sucho podkład był bardzo tępy i krycie większe. Na mokro podkład ładnie się ślizga, ale krycie delikatniejsze.

Podkład z bazą lepiej się trzyma i ma lepsze krycie. To samo jest z cieniami, bywa że mamy całkiem inny odcień Są też naturalne bazy. Na razie nie mam żadnej, już nawet nie pamiętam jakich firm widziałam. Jak znajdę podkład, będzie baza.

Ależ się wymalowałam Dobrze, że jestem dzisiaj tylko z Tomo, jemu mama zawsze się podoba. Kurcze jeszcze zapaszki BalmBalm i jak "pani spod latarni" Nie wiem co Hauschka zrobiła z cieniami, ale są całkiem inne. Napigmentowane, nie zbierają się w zmarszczkach, nawet bez bazy

Starą mydlarnię chyba sobie podaruję.
no tak, teoretycznie z baza powinno byc lepiej - tylko na mojej tlustej skorze to im mniej tym lepiej i jako baza swietnie sluzy mi po prostu dobry, nieobciazajacy skory krem (...aktywny alva ).
pod cienie to co innego - tutaj bez bazy moje powieki strasznie szybko mi sie "poca", wrecz ociekaja tluszczem ale baza artdeco (nienaturalna niestety ) sobie z tym radzi
a na cienie hauschkowe czuje sie skuszona moze trzasniesz jakiegos cieniowego swatcha?

a w ogole to sie obawiam, ze nikomu poza mna podklad LN nie przypasuje i wyjde na jakiegos dziwolaga albo co gorsza wycofaja je z produkcji w sumie to chyba jestem jakas dziwna... na mnie wodoodporne kosmetyki nic a nic sie nie trzymaja - pewnie przez sebum, ktore ladnie te kosmetyki rozpuszcza LN najwyrazniej rozpuszcza sie w wodzie, a woda mi z geby nie paruje - podklad trzyma sie pierwszorzednie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 17:38   #1494
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no tak, teoretycznie z baza powinno byc lepiej - tylko na mojej tlustej skorze to im mniej tym lepiej i jako baza swietnie sluzy mi po prostu dobry, nieobciazajacy skory krem (...aktywny alva ).
pod cienie to co innego - tutaj bez bazy moje powieki strasznie szybko mi sie "poca", wrecz ociekaja tluszczem ale baza artdeco (nienaturalna niestety ) sobie z tym radzi
a na cienie hauschkowe czuje sie skuszona moze trzasniesz jakiegos cieniowego swatcha?

a w ogole to sie obawiam, ze nikomu poza mna podklad LN nie przypasuje i wyjde na jakiegos dziwolaga albo co gorsza wycofaja je z produkcji w sumie to chyba jestem jakas dziwna... na mnie wodoodporne kosmetyki nic a nic sie nie trzymaja - pewnie przez sebum, ktore ladnie te kosmetyki rozpuszcza LN najwyrazniej rozpuszcza sie w wodzie, a woda mi z geby nie paruje - podklad trzyma sie pierwszorzednie
Twój opis mnie nieźle rozbawił "woda mi z gęby nie paruje" świetny opis podkładu :P

Edytowane przez Klolcia
Czas edycji: 2012-02-22 o 18:17
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 17:40   #1495
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no tak, teoretycznie z baza powinno byc lepiej - tylko na mojej tlustej skorze to im mniej tym lepiej i jako baza swietnie sluzy mi po prostu dobry, nieobciazajacy skory krem (...aktywny alva ).
pod cienie to co innego - tutaj bez bazy moje powieki strasznie szybko mi sie "poca", wrecz ociekaja tluszczem ale baza artdeco (nienaturalna niestety ) sobie z tym radzi
a na cienie hauschkowe czuje sie skuszona moze trzasniesz jakiegos cieniowego swatcha?

a w ogole to sie obawiam, ze nikomu poza mna podklad LN nie przypasuje i wyjde na jakiegos dziwolaga albo co gorsza wycofaja je z produkcji w sumie to chyba jestem jakas dziwna... na mnie wodoodporne kosmetyki nic a nic sie nie trzymaja - pewnie przez sebum, ktore ladnie te kosmetyki rozpuszcza LN najwyrazniej rozpuszcza sie w wodzie, a woda mi z geby nie paruje - podklad trzyma sie pierwszorzednie
Zrobię swatche, będzie przy okazji temat na bloga Jestem nimi o tyle zaskoczona, ze miałam już paletkę. I średnio mnie przekonała. Teraz zrobiłam makijaż, ugotowałam obiad, umyłam łazienkę, biegam za Tomo i wszystko ładnie wygląda, podkład też

Co do podkładu, nie przejmuj się. To jak z kremem, czy każdym innym kosmetykiem, bardzo indywidualna sprawa. Potestujemy zobaczymy


A na zdjęciach moje ostatnie nabytki.
hauschkowo: olejek do ciała borowinowo-lawendowy, olejek do kąpieli lawendowy, dezodorant szałwiowy, pasta dla dzieci, miętowy balsam do ust oraz gratis paletka cieni

no i zapaszki BalmBalm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05335.jpg (43,9 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05338.jpg (42,3 KB, 48 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 17:50   #1496
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A na zdjęciach moje ostatnie nabytki.
hauschkowo: olejek do ciała borowinowo-lawendowy, olejek do kąpieli lawendowy, dezodorant szałwiowy, pasta dla dzieci, miętowy balsam do ust oraz gratis paletka cieni

no i zapaszki BalmBalm
Fajne nabytki!
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 17:59   #1497
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

oj, to nie radze przyjezdzac do monachium... to zaglebie fetyszystow rzucaja sie na stopy z zaskoczenia i potem wydaja dziwne odglosy - trzeba uwazac na kazdym kroku
serio? zdarzyło Ci się coś takiego?
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

a to moja ginekolog jest taka pro-naturalna i cieszy sie, jak jej mowie, ze uwazam na tego typu swinstwa nawet w kosmetykach tez mam ochote ja przytulic wtedy
Kurcze, a ja nigdy jeszcze nie spotkałam żadnej ekowariatki
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
A tam mąż ma się przyzwyczaić inaczej mu zapodasz maskę z błota syberyjskiego. Jejku jak to wali..
można traktować to jako karę dla męża
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale pędzicie!

A ja lubię, jak TŻ dotyka moich włosów. Za to go strasznie drażni smyranie włosami po twarzy... Poza niektórymi sytuacjami.


Haha, już raz dostałam od TŻa kolanem w oko i mam nauczkę, że jego stóp się nie tyka.

Postanowiłam sobie nareszcie ułożyć tygodniowy plan pielęgnacyjny (zmotywował mnie nasz Wachlarzyk ). Może wreszcie zacznę być systematyczna.
kolanem w oko?! oddałaś chociaż? Pokaż swój plan pielęgnacyjny
Zuzia do nas nie przychodzi, zaczęła biedulka post na dobre

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Muszę się poskarżyć na pomadkę Noni. Od paru dni regularnie jej używam i właściwie nic nie robi z ustami. Jakieś 5 minut po aplikacji usta są takie, jakbym niczym ich nie smarowała. Na dodatek ostatnio czuję jakieś nieprzyjemne mrowienie... Na Alterrę też dużo osób narzeka, więc nie wiem już co kupić.
a lip smacker lubisz? Kup sobie Burt's bees, będziesz zachwycona. Biją na głowę lip smackersy.
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Kilka godzin mam podkład Living Nature na buzi. Kolor w zasadzie ciągle ten sam. Sam podkład trzyma się, chociaż są miejsca gdzie się starł. Na czole lekko się błyszczy. Jednak nakładałam go tylko na krem, bez bazy i pudru.


A teram mam pytanie Miałyście może kosmetyki Stara Mydlarnia klik Kosmetyki wygladają przesłodko Ale co w nich się kryje?
__________________
Justyna


Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2012-02-22 o 18:00
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 18:18   #1498
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
serio? zdarzyło Ci się coś takiego?

Kurcze, a ja nigdy jeszcze nie spotkałam żadnej ekowariatki
a owszem, zdarzylo tak brutalnie tylko raz, ale jeszcze bylo sporo innych sytuacji, ktore by pewnie przerazily kogos, kto nie lubi, jak sie mu stopki dotyka

i co ty opowiadasz, ze nie spotkalas... a my to co?

ktoras pytala o pomadki... a co z burt's bees? ja nie probowalam, ale sie troche zainteresowalam... i kusi...
---edit---
wlasnie widze, ze mnie uprzedzono z burt's bees... cholera, chyba musze sobie kupic
---

margolcia, paletka wyglada uroczo, chce ja miec!!!

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2012-02-22 o 18:19
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 18:37   #1499
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a owszem, zdarzylo tak brutalnie tylko raz, ale jeszcze bylo sporo innych sytuacji, ktore by pewnie przerazily kogos, kto nie lubi, jak sie mu stopki dotyka

i co ty opowiadasz, ze nie spotkalas... a my to co?

ktoras pytala o pomadki... a co z burt's bees? ja nie probowalam, ale sie troche zainteresowalam... i kusi...
---edit---
wlasnie widze, ze mnie uprzedzono z burt's bees... cholera, chyba musze sobie kupic
oj to niezła przygoda, nie życzę następnej!
A Wy to moje kochane wariatki ale internetowe, takiej na żywo nie spotkałam jeszcze.
Kup kup burt's bees, świetne są. Ja miałam chyba z żółtą i fioletową nakrętką. Mam jeszcze masełko miętowe do ust takie w metalowym słoiczku z pszczółką.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 19:28   #1500
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Wiem, że toczy się tu dyskusja na inny temat, a ja jak Filip z konopii wyskakuję po raz kolejny. Ale może któraś z Was mogłaby mi napisać czy połączenie następujących kremów jest trafne a jeśli nie to co zmienić:
na noc: Orientana Maska-krem z Alg filipińskich, regulująca natłuszczenie skóry
na dzień: AMB krem do skóry zanieczyszczonej.

Jakimi zasadami się wogóle kierować kupując kremy. Napiszcie jakieś wskazówki, bo samej trudno mi to ogarnąć, a głupio mi tak ciągle Wam się wcinać.
Nie wiem, czy tu ktokolwiek tego przestrzega,ale najważniejszą zasadą jest kierowanie sie zdrowym rozsądkiem
Ja niestety mam manię używania kosmetyków seriami (żeby wszystko pasowało) a jak nie firmą, to chociaż składem jako tako Albo chociaż kolorem opakowania serio

Ale ogólnie to tak: rano nakładamy ochronnie (antyoksydanty (także doustnie, filtry) wieczorem nawilżanie/odżywianie/ okresowe kuracje (np. kwasowe)
Pamiętamy o starannym oczyszczaniu twarzy.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.