Solarium :/ - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-23, 17:12   #991
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Smile Dot.: Solarium :/

aha moze samoopalacz lepszy bo zdrowszy ale chyba tylko tyle ! ! zacieki zacieki i jeszcze raz zacieki ! mimo uzywania nawet tych drogich samopal. dlatego zamiast meczyc sie i strasznie stresowac aby dobrze rozsmarowac kosmetyk i nie byc łaciata krówka wole raz na jakis czas!!! -solarki
kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 10:16   #992
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
aha moze samoopalacz lepszy bo zdrowszy ale chyba tylko tyle ! ! zacieki zacieki i jeszcze raz zacieki ! mimo uzywania nawet tych drogich samopal. dlatego zamiast meczyc sie i strasznie stresowac aby dobrze rozsmarowac kosmetyk i nie byc łaciata krówka wole raz na jakis czas!!! -solarki

Uwież mi że każdy samoopalcza,nawet ten najtańszy możę dać bardzo ładny efekt bez zacieków,trzeba tylko UMIEĆ go dobrze rozprowadzić.Wole się teraz pomęczyć z samoopalaczem niż za parę lat z przedwczesnymi zmarszczkami.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 12:09   #993
::bunia::
Raczkowanie
 
Avatar ::bunia::
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 39
Dot.: Solarium :/

ja uzywalam samoopalacza i nie mialam zadnych zaciekow. tylko w nim denerwuje to ze brudzi ubranie ;/ i nie podoba mi sie jego zapach;]
::bunia:: jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 13:15   #994
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Solarium :/

Ja tez uzywam stosunkowo czesto samoopalacza i zadnych problemow z zaciekami nie mam Uzywalam samoopalaczy roznych firm, ale jakos najbardziej mi podpasowaly Yves Rocher. A jesli chodzi o te zacieki to wg mnie to nie wina samych samoopalaczy, tylko nieumiejetnego rozsmarowania ich. To trzeba robic na prawde bardzo staranie i przede wszystkim nie spieszyc sie, bo wtedy zacieki murowane
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 13:40   #995
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Solarium :/

podobno, przed nalozeniem samoopalacza, dobrze jest posmarowac cialo balsamem nawilzajacym. Wtedy rowniez unikniemy nierownego wchlaniania. Godzinke odczekac i heja z opalenizna z tubki. Ja tez powiedzialam solarium good bye. Kiedys lazilam jak szalona i dzis mam skore na dekolcie gorsza od mojej mamy.... plakac sie chce...
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 13:45   #996
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: Solarium :/

ja niestety nie uzywam samoopalacza bo za kazdym razem jak uzylam (a probowalam roznych, pozyczalam od mamy kolezanek itp zeby wyprobowac) to zawsze mialam jakos krzywo i tak dziwnie wygladalam... w ogole odcien byl taki nienaturalny, taki zolty :/ niestety nie umiem uzywac samoopalacza, dlatego co jakis czas chodze na solarium
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 13:52   #997
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Przeczytałam tutaj o białych plamach po solarium i chciałam się troszkę więcej o nich dowiedzieć. Co one oznaczają, czy jest to coś groźnego, czy jest łatwe do wyleczenia, czy można jakos przeciwdziałać temu chodząc na solarium (np. smarując się odpowiednimi kosmetykami)itp.


ja kiedys takowe mialam, jak nie bylam "u siebie" na solarium i poszlam na jakies niby mocne lozko na 15 min... (tam gdzie zwykle chodze sa slabiutkie lampy i chodze na 15) nie sparzylam sie, nie bylam czerwona tylko mialam wlasnie takie biale plamki na twarzy ktore niestety nie zniknely i wyrownaly sie dopiero w nastepnym tygodniu na nastepnym "seansie" na solarium, tym razem juz "tam gdzie zawsze" co do tego mocnego lozka to nie wiem czy byly takie mocne lampy bo wcale mnie tak bardzo nie przybrazowily, moze nawet mniej niz zwykle... nie wiem czy to grozne i co to bylo, ale podejrzewam ze efekt przesadzenia po prostu z promieniami...
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-04, 14:46   #998
::bunia::
Raczkowanie
 
Avatar ::bunia::
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 39
Dot.: Solarium :/

moja kolezanka poszla do jednego solarium na 10 min i zobaczyla ze jej nic nie wzielo to tego tego samego dnia poszla do drugiego solarium tez na 10 min. teraz ma cala czerwona buzie i sie kazdy pyta co sie jej stalo.
::bunia:: jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 09:46   #999
Aga21Aga
Raczkowanie
 
Avatar Aga21Aga
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 265
Dot.: Solarium :/

Na opaleniznę trzeba poczekać, wychodzi dopiero po kilku godzinach, a czasami nawet następnego dnia, więc nie można w tym samym dniu 2 razy skorzystać z solarium, skóra i tak zejdzie
__________________
"MIŁOŚĆ TO NAJPIĘKNIEJSZE SACRUM, WIĘC NIE TRAKTUJ JEJ JAK KONTRAKTU, KTÓRY ZRYWASZ, GDY DZIEŃ MASZ GORSZY, KIEDY ZYSKI CHWILOWO SĄ MNIEJSZE NIŻ KOSZTY"
Aga21Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 12:00   #1000
kwiatek19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: Solarium :/

Ja również mam studniówkę ale w następnym tygodniu już a do solarium chodzę już od grudnia i w sumie byłam już ponad godzinę i nie chciało mnie zbytnio złapać kupiłam sobie taki kremik w solarium brązujący i od tego czasu bardzo szybko uzyskałam super opaleniznę i jestem z niej zadowolona. Dzisiaj też się wybieram
Pozdro
kwiatek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 13:22   #1001
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Solarium :/

hej laseczki. Mam pytanko. wyczytałam na takiej jednej stronie że nie mozna chodzić do solarium biorac tabsy antykoncepcyjne. Co o tym myslicie. Miałam iść dzisiaj ale zrezygnowalam.Nie chce mi sie isc do lekarza tylko po to ze by sie o to zapyatc. Może któraś z was wiec coś na ten temat?
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-05, 14:07   #1002
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
hej laseczki. Mam pytanko. wyczytałam na takiej jednej stronie że nie mozna chodzić do solarium biorac tabsy antykoncepcyjne. Co o tym myslicie. Miałam iść dzisiaj ale zrezygnowalam.Nie chce mi sie isc do lekarza tylko po to ze by sie o to zapyatc. Może któraś z was wiec coś na ten temat?
To prawda, środki antykoncepcyjne działają fotouczulająco.

Listę substancji o takim działaniu znajdziesz tutaj:
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb_cz2.php

A tutaj informacje o przebarwieniach:
http://www.portretkobiety.pl/a/2/217...rwienia-skory/
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 17:06   #1003
::bunia::
Raczkowanie
 
Avatar ::bunia::
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 39
Dot.: Solarium :/

ja byłam dzis na solarium na 8 min.a tak łacznie bylam raz na 5min, drugi raz na 8 i dzis jest trzeci raz. u mnie nie widac za bardzo tej opalenizny, bo strasznie ciezko sie opalam.a studniowka juz nie dlugo... hihi nawet kiecki nie mam kupionej
::bunia:: jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 18:40   #1004
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Solarium :/

Ja chyba dopiero w poniedzialek pojde na solarium, bo mi sie jeszcze utrzymuje opalenizna "sylwestrowa" a chce ja podtrzymac chodzac na nastepne seanse do 21.01 bo ide tego dnia na wesele
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 07:02   #1005
Aga21Aga
Raczkowanie
 
Avatar Aga21Aga
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 265
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez kwiatek19 Pokaż wiadomość
kupiłam sobie taki kremik w solarium brązujący i od tego czasu bardzo szybko uzyskałam super opaleniznę i jestem z niej zadowolona.
Pozdro
A możesz zdradzic co to za kremik??? DFla mnie jak na razie najlepszym wynalazkiem jest Magical Sun Dream Chocolate. Naprawde warto w niego zainwestować, bo znaczenie przyspiesza proces brązowienia skóry , pogłębia i przedłuża opaleniznę. W moim solarium jednak go nie ma i muszę specjalnie po niego do innego jeździć
__________________
"MIŁOŚĆ TO NAJPIĘKNIEJSZE SACRUM, WIĘC NIE TRAKTUJ JEJ JAK KONTRAKTU, KTÓRY ZRYWASZ, GDY DZIEŃ MASZ GORSZY, KIEDY ZYSKI CHWILOWO SĄ MNIEJSZE NIŻ KOSZTY"
Aga21Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 10:32   #1006
cosmo82
Rozeznanie
 
Avatar cosmo82
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: U.S. of Love
Wiadomości: 757
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Aga21Aga Pokaż wiadomość
A możesz zdradzic co to za kremik??? DFla mnie jak na razie najlepszym wynalazkiem jest Magical Sun Dream Chocolate. Naprawde warto w niego zainwestować, bo znaczenie przyspiesza proces brązowienia skóry , pogłębia i przedłuża opaleniznę. W moim solarium jednak go nie ma i muszę specjalnie po niego do innego jeździć
Ja kiedyś kupiłam Dream Chocolate w tubie na Allegro, o wiele bardziej się opłacało niż kupowanie saszetek w solarium
cosmo82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 16:16   #1007
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
To prawda, środki antykoncepcyjne działają fotouczulająco.

Listę substancji o takim działaniu znajdziesz tutaj:
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb_cz2.php

A tutaj informacje o przebarwieniach:
http://www.portretkobiety.pl/a/2/217...rwienia-skory/
wiec zapytam.. moze to glupie ale czy w czasie perwy 7 dniowej tez nie można chodzic. Załamka wyglądam jak córka młynarza
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 20:02   #1008
milusia177
Raczkowanie
 
Avatar milusia177
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 339
Dot.: Solarium :/

hejka,ja tez niedlugo studniowka wiec tez korzystam z solarkinie chce byc bladziochem
bylam juz 2 razy ,dzisaj 2,dwa razy po 12 mini efekty u mnie juz widac,za pierwszym razem juz mnie wzielo, brzuszek mam brazowiutki i nogi tez
tylko jest jeden problem:twarz nie chce mi sie opalic,a najbardziej na niej mi zalezy,kobitki co zrobic???
milusia177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 20:17   #1009
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez milusia177 Pokaż wiadomość
hejka,ja tez niedlugo studniowka wiec tez korzystam z solarkinie chce byc bladziochem
bylam juz 2 razy ,dzisaj 2,dwa razy po 12 mini efekty u mnie juz widac,za pierwszym razem juz mnie wzielo, brzuszek mam brazowiutki i nogi tez
tylko jest jeden problem:twarz nie chce mi sie opalic,a najbardziej na niej mi zalezy,kobitki co zrobic???
Jesli opalasz się na łóżeczku, to ja proponuję zsunąć się troszkę, tak żeby twarz opalały Ci te lapmy, które opalają resztę ciała 9bo te na twarz są słabsze). Na mnie to zawsze działa
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-06, 20:34   #1010
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Jesli opalasz się na łóżeczku, to ja proponuję zsunąć się troszkę, tak żeby twarz opalały Ci te lapmy, które opalają resztę ciała 9bo te na twarz są słabsze). Na mnie to zawsze działa
Na mnie tez to zawsze dziala Tylko jak ide na dluzszy seans to "zsuwam" sie dopiero w jakiejs polowe czasu, zeby mi sie za bardzo buzia nie spiekla
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 23:15   #1011
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
wiec zapytam.. moze to glupie ale czy w czasie perwy 7 dniowej tez nie można chodzic. Załamka wyglądam jak córka młynarza

Czynnikiem sprzyjającym powstawaniu przebarwień są zmiany hormonalne (takie jak np. w czasie ciąży lub podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych), a działanie pigułek utrzymuje się przecież także podczas tej przerwy (tzn. utrzymuje się poziom hormonów, który pozwala zablokować owulację).
W czasie tej przerwy pojawia się krawienie z odstawienia i w tym przypadku solarium nie jest wskazane (może wzmagać krwawienie).

Lepiej chyba wyglądać jak córka młynarza niż jak biedronka albo w skrajnym przypadku łaciata krasula

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2007-01-08 o 00:41 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 05:52   #1012
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Unhappy Dot.: Solarium :/

totalny dól
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 06:04   #1013
Silly
Zadomowienie
 
Avatar Silly
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: *:*Ibiza*:*
Wiadomości: 1 167
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Czynnikiem sprzyjającym powstawaniu przebarwień są zmiany hormonalne (takie jak np. w czasie ciąży lub podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych), a działanie pigułek utrzymuje się przecież także podczas tej przerwy (tzn. utrzymuje się poziom hormonów, który pozwala zablokować owulację).
W czasie tej przerwy pojawia się krawienie z odstawienia i w tym przypadku solarium nie jest wskazane (może wzmagać krwawienie).

Lepiej chyba wyglądać jak córka młynarza niż jak biedronka albo w skrajnym przypadku łaciata krasula



jak kiedys bralam tabletki anty. i chodzilam na solarium i zadne przebarwwienia mi sie nie zrobily i zadnego wiekszego krawawienia tez nie dostalam.Moze to tez zalezy od organizmu kobiety bo kazda inaczej na wszystko reaguje.
__________________
Silly


Silly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 09:46   #1014
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Silly Pokaż wiadomość
jak kiedys bralam tabletki anty. i chodzilam na solarium i zadne przebarwwienia mi sie nie zrobily i zadnego wiekszego krawawienia tez nie dostalam.Moze to tez zalezy od organizmu kobiety bo kazda inaczej na wszystko reaguje.
Owszem, zależy, ale i nie oznacza, że przebarwienia Ci się już nie pojawią. Nie dysponuję rzetelnymi badaniami, które pokazywałyby jak to wygląda procentowo, ale wrzuć w wyszukiwarkę frazy 'solarium' i 'tabletki antykoncepcyjne' lub 'przebarwienia', a przekonasz się, że problem istnieje. Wiele Dziewczyn przekonało się o tym na własnej skórze.

Takie jest ryzyko i każdy powinien je znać, bo to on sam je podejmuje i sam będzie się zmagać z ewentualnymi konsekwencjami. Nie osoby, którym to nie zaszkodzilo.

--------------------------------------------------------------------
Tutaj pojawiają się dane procentowe (na ile można wierzyć tym notkom i na jakich badaniach opierali się ich autorzy nie mam pojęcia):

Cytat:
Ostuda jest nabytym zaburzeniem barwnikowym skóry, występującym głównie u kobiet. Klinicznie jest to plama nieregularnego kształtu, o barwie od jasno- do ciemnobrązowej. Lokalizuje się na skórze eksponowanej na działanie słońca. Zmiany są na ogół symetryczne. Występują na czole, skroniach, policzkach, nad górną wargą. W obrębie przebarwień tego typu stwierdzono zwiększoną ilość melaniny, melanocytów i melanosomów oraz zwiększoną syntezę tyrozynazy.

Patogeneza tego przebarwienia nie jest dokładnie poznana. Uważa się, że wpływ na jej rozwój mają promieniowanie słoneczne oraz szereg innych czynników: genetyczne, hormonalne, dysfunkcje tarczycy, używanie pewnych kosmetyków oraz niektórych leków, przede wszystkim o działaniu fotouczulającym i przeciwpadaczkowym.

O związku czynników hormonalnych z występowaniem ostudy świadczą dane, że pojawia się ona u około 30% kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne, a zaburzenia czynności hormonalnej tarczycy stwierdzano czterokrotnie częściej u osób z ostudą niż u tych, u których ostuda nie występowała.

Stanisława Bielecka-Grzela, Adam Klimowicz

Samodzielna Pracownia Farmakoterapii Dermatologicznej
Katedry Chorób Skórnych i Wenerycznych
Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie
Cytat:
Melasma (ostuda, chloasma) jest jednym z najczęstszych przebarwień występujących głównie u kobiet. Pojawiają się najczęściej po 30 roku życia. Rola czynników powodujących schorzenie jest nie do końca wyjaśniona. Są to przebarwienia nieregularne, ostro ograniczone brązowe plamy bez oznak zapalenia, umiejscowione na twarzy (czoło, policzki, wargi górne). Symetria ognisk sprawia, że przybiera ona wygląd maskowaty. Najczęstsza jest forma objawowa, występująca w czasie ciąży, podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych (chloasma uterinum) – u 10-20% kobiet, leków (np. hydantoiny) oraz w czasie zaburzeń endokrynologicznych (nadczynność tarczycy, choroby jajników). Wykwity nasilają się podczas intensywnej ekspozycji na ultrafiolet ( w tym solarium)
http://www.laser-medica.szczecin.pl/...e-przebarwień/

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2007-01-08 o 16:06 Powód: cytaty
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 17:28   #1015
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Solarium :/

wiec zapytam: nie ma na to sposobu. Moze jakis krem który zapobiega. Zawsze chodziłam do solarium a tu nagle czytam taaakie żeczy
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 17:35   #1016
Silly
Zadomowienie
 
Avatar Silly
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: *:*Ibiza*:*
Wiadomości: 1 167
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Owszem, zależy, ale i nie oznacza, że przebarwienia Ci się już nie pojawią. Nie dysponuję rzetelnymi badaniami, które pokazywałyby jak to wygląda procentowo, ale wrzuć w wyszukiwarkę frazy 'solarium' i 'tabletki antykoncepcyjne' lub 'przebarwienia', a przekonasz się, że problem istnieje. Wiele Dziewczyn przekonało się o tym na własnej skórze.

Takie jest ryzyko i każdy powinien je znać, bo to on sam je podejmuje i sam będzie się zmagać z ewentualnymi konsekwencjami. Nie osoby, którym to nie zaszkodzilo.

--------------------------------------------------------------------
Tutaj pojawiają się dane procentowe (na ile można wierzyć tym notkom i na jakich badaniach opierali się ich autorzy nie mam pojęcia):




http://www.laser-medica.szczecin.pl/...e-przebarwień/




Dla mnie to wszystko jest dziwne,od lat chodze na solarium i od lat sie zabezpieczam i nie widze zadnych przebarwien i lekarz tez tego nie widzi bo chodze regularnie do lekarzy,a jakby tak tabletki szkodzily to lekarz na pewno by cos wspomnial.Nawet na ulotce nic nie pisze ze jak sie te tabletki lyka to nie wolno chodzic na solarium naprawde dziwne.....
__________________
Silly


Silly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 08:21   #1017
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Solarium :/

zgadzam sie jak bede u lekarza to sie zapytam
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:33   #1018
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Solarium :/

Przykładowe:

Cerazette
Cytat:
Przed rozpoczęciem stosowania preparatu Cerazette
W przypadku stosowania preparatu Cerazette w którymkolwiek z wymienionych poniżej przypadkow, wymaga się ścisłej kontroli lekarskiej. Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu należy poinformować lekarza o:
(...)
- obecnie lub w przeszłości ostudy (żółtobrązowe plamy barwnikowe na skórze, szczególnie twarzy); w tych przypadkach należy unikać promieniowania slonecznego lub promieniowania ultrafioletowego.

Cilest
Cytat:
Ostrzeżenia specjalne i zalecane środki ostrożności
Plamiste zabarwienia skóry gł. na twarzy (ostuda)
W rzadkich przypadkach u kobiet przyjmujących doustne preparaty antykoncepcyjne może wystąpić ostuda szczególnie u kobiet, u ktorych ostuda występowała w ciąży. Kobiety ze skłonnością do ostudy podczas przyjmowania preparatu powinny unikać ekspozycji na słońce lub promieniowanie nadfioletowe. Ostuda często nie ustępuje całkowicie po odstawieniu preparatu.

Inne działania niepożądane
- Skóra: (...) ostuda (...), przebarwienia, które mogą nie ustąpić po odstawieniu...

O występowaniu wymienionych lub innych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.

Yasmin
Cytat:
Przeciwwskazania
Zanim rozpocznie się przyjmowanie preparatu Yasmin

Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu Yasmin należy poinformować lekarza o występowaniu poniższych chorób. Należy zwrócić się do lekarza, gdy choroby te nasilają się podczas stosowania preparatu Yasmin. Gdy choroba pojawia się po raz pierwszy, nasila się lub powraca, należy tak szybko jak to możliwe zwrócić się do lekarza. Lekarz może doradzić odstawienie preparatu Yasmin i zalecić inną metodę zapobiegania ciąży.

Należy poinformować lekarza jeżeli występuje:
- brunatne zmiany pigmentowe (tzw. ostuda); należy wówczas unikać nadmiernej ekspozycji na słońce lub promieniowanie ultrafioletowe.
http://www.yasmin.pl/przeciwwskazania02.html

Mercilon
Cytat:
Przed rozpoczęciem stosowania preparatu
W przypadku stosowania zlożonego środka antykoncepcyjnego w którymkolwiek z wymienionych poniżej przypadków, wymaga się ścislej kontroli lekarskiej. Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu należy poinformować lekarza o ich występowaniu:
- obecnie lub w przeszłości występowanie ostudy (żółtobrązowe plamy barwnikowe na skórze, szczególnie na twarzy); w tych przypadkach należy unikać promieniowania słonecznego lub promieniowania ultrafioletowego.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:47   #1019
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
wiec zapytam: nie ma na to sposobu. Moze jakis krem który zapobiega.
jest - nie opalać się. krem - z wysokimi filtrami UV, stosowany codziennie.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:35   #1020
::bunia::
Raczkowanie
 
Avatar ::bunia::
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 39
Dot.: Solarium :/

A ja dzis nie poszlam na solarium bo pstrykali prądem. Bałam sie ze podczas mojego seansu akurat zgasnie prad i nie bede mogla wyjsc z trumny(przysnilo mi sie nawet to o tym pradzie ) Chociaż że nasze łożeczko trzeba samemu zamknąć to pewnie prad do tego nie potrzebny.ale i tak sie balam i ide jutro.
::bunia:: jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.