Farbowanie henną - część III - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 13:39   #2101
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
Czemu drogie...? Ja za Khadi z amlą i jatrophą zapłaciłam 26 zł (plus przesyłka, kosztowało jakoś ponad 30 zł). To drogo dałam? Ale ktoś wyżej pisze o 50 zł, więc już nie wiem, chyba nie kupiłam podróbki jakiejś Farbuje dobrze, zapach ma hennowy... I na moich włosach (ciut poniżej ramion) wystarcza na 2 farbowania.
Chodziło mi o to, że dla osoby, która musi kupić dwa opakowania, czy tam półtora na jedno farbowanie (czyli mnie) to już wychodzi drożej.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 15:43   #2102
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja dzisiaj odebrałam moją hennę, postanowiłam zaryzykować: naturalna henna kolor czarny khadi.
Moje pytanie jest takie, skoro mam odrost, a reszta włosów była farbowana farbą chemiczną to czy mogę położyć hennę na całą długość czy lepiej tylko na odrost ?
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 15:46   #2103
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odebrałam moją hennę, postanowiłam zaryzykować: naturalna henna kolor czarny khadi.
Moje pytanie jest takie, skoro mam odrost, a reszta włosów była farbowana farbą chemiczną to czy mogę położyć hennę na całą długość czy lepiej tylko na odrost ?
ja bym położyła na całość
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 15:49   #2104
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja bym położyła na całość
Też tak myślę.
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 16:53   #2105
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja bym położyła na całość
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 08:41   #2106
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Przeczytałam na blogu Eve o farbowaniu indygo nakładając maskę z indygo, glinek, jakiś olejek itd. Bez henny!
Czy w momencie kiedy moje włosy zaczną się "spłukiwać na ciepło" może mi pomóc nałożenie na np 8 h następującej maski:

10 łyżek indygo
3 łyżki amli
3 łyżki shikakai
2 łyżki kalpi tone
2 łyżeczki placenty
1 łyżeczka spiruliny
1 łyżka oleju bhringraj

??

Próbował ktoś?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 08:58   #2107
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witajcie, powoli szykuję się na swoje pierwsze farbowanie henną.
Moja farba to: KHADI kolor czarny.
Wyczytałam, że bardzo ważne jest tutaj pH kwaśne, więc tą swoją mieszankę powinnam skropić cytryną(nie wiem dokładnie ile tej cytryny) i woda powinna być ciepła. Im cieplejsza tym lepiej.

Korzystam z tego opisu:
1. Umyj włosy szamponem bez silikonów. 2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 50°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. 3. Kiedy mikstura ostygnie, wciąż jeszcze ciepłą nałóż na włosy. 4. Włosy owiń folią i ciepłym ręcznikiem. 5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin 6. Spłucz włosy ciepłą wodą. 7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.

Paczka ma 100g, moje włosy są cienkie, ale dość długie(za zapięcie stanika), może ktoś pomóc ile henny powinnam użyć ?
Jak długo trzymać tą mieszankę na głowie skoro mam odrost ?
W opisie jest dość krótki czas 30minut do 2godzin.

Edytowane przez paprif
Czas edycji: 2013-02-01 o 08:59
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 09:11   #2108
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Witajcie, powoli szykuję się na swoje pierwsze farbowanie henną.
Moja farba to: KHADI kolor czarny.
Wyczytałam, że bardzo ważne jest tutaj pH kwaśne, więc tą swoją mieszankę powinnam skropić cytryną(nie wiem dokładnie ile tej cytryny) i woda powinna być ciepła. Im cieplejsza tym lepiej.

Korzystam z tego opisu:
1. Umyj włosy szamponem bez silikonów. 2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 50°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. 3. Kiedy mikstura ostygnie, wciąż jeszcze ciepłą nałóż na włosy. 4. Włosy owiń folią i ciepłym ręcznikiem. 5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin 6. Spłucz włosy ciepłą wodą. 7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.

Paczka ma 100g, moje włosy są cienkie, ale dość długie(za zapięcie stanika), może ktoś pomóc ile henny powinnam użyć ?
Jak długo trzymać tą mieszankę na głowie skoro mam odrost ?
W opisie jest dość krótki czas 30minut do 2godzin.
Kurcze, gdzie tak wyczytałaś? Kwaśne środowisko jest dla indygo zabójcze (dosłownie ). Żadnej cytryny nie dodawaj!
Proponuje umyć szamponem z SLS (możesz dwa razy jeżeli w ostatnim czasie stosowałaś oleje bądź jakieś środki silikonowe itd), mieszankę zalać letnią wodą (ciągle planuje spróbować wody destylowanej), wymieszać i jak najszybciej nakładać na włosy. Jeśli chcesz możesz dodać trochę odżywki bez silikonów i proteinów, jakieś super prostej (alterry czy coś), ale raczej nie uratuje to włosów przed wysuszeniem. Trzymaj 2-3 godziny.
Mi na cienkie włosy Twojej długości starcza 1 opakowanie khadi.
Tzn tak bym zrobiła piszę to ze swojego doświadczenia.
Kwaśne środowisko zabija indygo dlatego powinno się je mieszać osobno w letniej wodzie i dopiero na końcu dodawać do henny i amli (które są kwaśne i największą trwałość i barwnik henna uzyskuje wraz z wysoką temperaturą i po 12h).
Indygo ma krótki czas trwałości ok godzinę od rozrobienia. Jeżeli zależy Ci na chłodnym i czarnym kolorze to zrobiłabym tak jak napisałam powyżej. Jeśli chcesz ciepły brąz to można dodać cytryny itd. Pozdrawiam!
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 09:18   #2109
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Kurcze, gdzie tak wyczytałaś? Kwaśne środowisko jest dla indygo zabójcze (dosłownie ). Żadnej cytryny nie dodawaj!
Proponuje umyć szamponem z SLS (możesz dwa razy jeżeli w ostatnim czasie stosowałaś oleje bądź jakieś środki silikonowe itd), mieszankę zalać letnią wodą (ciągle planuje spróbować wody destylowanej), wymieszać i jak najszybciej nakładać na włosy. Jeśli chcesz możesz dodać trochę odżywki bez silikonów i proteinów, jakieś super prostej (alterry czy coś), ale raczej nie uratuje to włosów przed wysuszeniem. Trzymaj 2-3 godziny.
Mi na cienkie włosy Twojej długości starcza 1 opakowanie khadi.
Tzn tak bym zrobiła piszę to ze swojego doświadczenia.
Kwaśne środowisko zabija indygo dlatego powinno się je mieszać osobno w letniej wodzie i dopiero na końcu dodawać do henny i amli (które są kwaśne i największą trwałość i barwnik henna uzyskuje wraz z wysoką temperaturą i po 12h).
Indygo ma krótki czas trwałości ok godzinę od rozrobienia. Jeżeli zależy Ci na chłodnym i czarnym kolorze to zrobiłabym tak jak napisałam powyżej. Jeśli chcesz ciepły brąz to można dodać cytryny itd. Pozdrawiam!
Ja nie farbuję indygo... myślę, że już wszystko wiem Znalazłam bloga w którym są odpowiedzi na wszystkie moje pytania.
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 09:22   #2110
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Ja nie farbuję indygo... myślę, że już wszystko wiem Znalazłam bloga w którym są odpowiedzi na wszystkie moje pytania.
a na jaki kolor w końcu farbujesz ???? i cóż to za blog - jeśli oczywiście można wiedzieć ?
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 09:28   #2111
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Ja nie farbuję indygo... myślę, że już wszystko wiem Znalazłam bloga w którym są odpowiedzi na wszystkie moje pytania.
Napisałaś khadi czarna a to mieszanka indygo, henny i amli ze znaczną przewagą tej pierwszej.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 09:42   #2112
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, czy z mieszanki BAQ mozna uzyskać odcień zbliżony do jasnego brązu Khadi? Próbowała któraś go odtworzyć w ten sposób? Jeśli tak, to co dodawałyście i w jakich proporcjach?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 11:46   #2113
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
a na jaki kolor w końcu farbujesz ???? i cóż to za blog - jeśli oczywiście można wiedzieć ?
Farbuję Khadi czarną.
Oczywiście można link

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Napisałaś khadi czarna a to mieszanka indygo, henny i amli ze znaczną przewagą tej pierwszej.
Faktycznie doczytałam, że
henna Czarna: Indigofera Tinctoria (Indigo), Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla)
Tak więc nie mogę dodać cytryny, woda ok.50stopni, ale spokojnie mogę dodać odżywkę, prawda ?
Widać, że w tym temacie jestem zielona...

Edytowane przez paprif
Czas edycji: 2013-02-01 o 11:48
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 11:48   #2114
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy z mieszanki BAQ mozna uzyskać odcień zbliżony do jasnego brązu Khadi? Próbowała któraś go odtworzyć w ten sposób? Jeśli tak, to co dodawałyście i w jakich proporcjach?
Trzeba wtedy bazować na amli- z domieszką henny. Im mniej henny w mieszance, tym mniej rudości na włosach.
Stawiałabym na 60-70% amli w mieszance.
Można też dodać trochę kasji. Łyżeczkę indygo... /?/

Nie wiem czemu nie udaje mi się załączyć zdjęć na forum, zrobiłam więc wpis na blogu ze zdjęciami moich włosów- farbuję czystą henną baq czasem dodaję neem.
http://polehenny.wordpress.com/2013/...ekt-po-hennie/
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 12:01   #2115
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Farbuję Khadi czarną.
Oczywiście można link



Faktycznie doczytałam, że
henna Czarna: Indigofera Tinctoria (Indigo), Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla)
Tak więc nie mogę dodać cytryny, woda ok.50stopni, ale spokojnie mogę dodać odżywkę, prawda ?
Widać, że w tym temacie jestem zielona...
tylko prostą odżywkę - bez olejków, silikonów i pq
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 12:05   #2116
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Farbuję Khadi czarną.
Oczywiście można link



Faktycznie doczytałam, że
henna Czarna: Indigofera Tinctoria (Indigo), Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla)
Tak więc nie mogę dodać cytryny, woda ok.50stopni, ale spokojnie mogę dodać odżywkę, prawda ?
Widać, że w tym temacie jestem zielona...
Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć Czy w kierunku ciemności i mroku czy raczej brąz
Ja osobiście farbuje khadi ciemny brąz i nigdy innej nie próbowałam, ale co ciekawe - dziewczyny tutaj pisały, że ciemny brąz daje ciemniejszy efekt niż czarna.

Khadi to mieszanki henny, indygo i amli, zależnie od odcienia brązu proporcje są różne. Henna farbuje na czerwono, więc tylko domieszka amli (która ochładza odcień i utrwala barwnik) i indygo (która barwi na blue) można osiągnąć ciemny brąz bądź czarny na włosach [jeżeli piszę bzdury to proszę poprawcie mnie ]

Ciekawy post zbiorczy napisała - chyba dziś - Idalia na swoim blogu. Wg mnie dużo praktycznych i teoretycznych informacji.

Mi np. zależy na chłodnym i ciemny kolorze więc robię tak, aby indygo było miło tzn. zalewam raczej ciepłą wodą nie gorącą, niezależnie sobie w chłodnej wodzie rozrabiam indygo i dodaje na samym końcu (i staram się nie mieszać, aby cząsteczek tlenu nie wpuszczać w papkę). Dodaje też amli trochę, aby ochłodzić odcień. Następnym razem planuje użyć wody destylowanej, ona ponoć bardziej uwalnia barwnik.
Nie warto odstawiać na noc, bo kolor wyjdzie taki jak mleczna czekolada.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 12:15   #2117
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć Czy w kierunku ciemności i mroku czy raczej brąz
Ja osobiście farbuje khadi ciemny brąz i nigdy innej nie próbowałam, ale co ciekawe - dziewczyny tutaj pisały, że ciemny brąz daje ciemniejszy efekt niż czarna.

Khadi to mieszanki henny, indygo i amli, zależnie od odcienia brązu proporcje są różne. Henna farbuje na czerwono, więc tylko domieszka amli (która ochładza odcień i utrwala barwnik) i indygo (która barwi na blue) można osiągnąć ciemny brąz bądź czarny na włosach [jeżeli piszę bzdury to proszę poprawcie mnie ]

Ciekawy post zbiorczy napisała - chyba dziś - Idalia na swoim blogu. Wg mnie dużo praktycznych i teoretycznych informacji.

Mi np. zależy na chłodnym i ciemny kolorze więc robię tak, aby indygo było miło tzn. zalewam raczej ciepłą wodą nie gorącą, niezależnie sobie w chłodnej wodzie rozrabiam indygo i dodaje na samym końcu (i staram się nie mieszać, aby cząsteczek tlenu nie wpuszczać w papkę). Dodaje też amli trochę, aby ochłodzić odcień. Następnym razem planuje użyć wody destylowanej, ona ponoć bardziej uwalnia barwnik.
Nie warto odstawiać na noc, bo kolor wyjdzie taki jak mleczna czekolada.
Czyli gdy stworzę mieszankę mam ją nakładać na włosy od razu, tak ?
Ja mam teraz włosy farbowane na czarno chemiczną farbą, więc po hennie oczekuję, że dalej będą czarne.

Link, który podałam odsyła właśnie na blog Idalii, chodzi o ten dzisiejszy post o hennie.
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 12:53   #2118
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Czyli gdy stworzę mieszankę mam ją nakładać na włosy od razu, tak ?
Ja mam teraz włosy farbowane na czarno chemiczną farbą, więc po hennie oczekuję, że dalej będą czarne.

Link, który podałam odsyła właśnie na blog Idalii, chodzi o ten dzisiejszy post o hennie.
Skoro masz farbowane chemicznie na czarno to chyba cokolwiek z tą mieszanką nie zrobisz to i tak Ci nie rozjaśni Przynajmniej ja tak pojmuje idee działania Khadi Ja planuję następnym razem zrobić maskę z indygo z glinkami i placentą (na wzór Eve), nie wiem czy osiągnę efekt przyciemnienia, ale może chociaż utrzymam trochę dłużej indygo i nadam włosom blasku.
Henna to masa zabawy! Daj znać jak wrażenia!
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 13:10   #2119
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Trzeba wtedy bazować na amli- z domieszką henny. Im mniej henny w mieszance, tym mniej rudości na włosach.
Stawiałabym na 60-70% amli w mieszance.
Można też dodać trochę kasji. Łyżeczkę indygo... /?/

Nie wiem czemu nie udaje mi się załączyć zdjęć na forum, zrobiłam więc wpis na blogu ze zdjęciami moich włosów- farbuję czystą henną baq czasem dodaję neem.
http://polehenny.wordpress.com/2013/...ekt-po-hennie/
Dziękuję za odp Chyba zacznę sama mieszać od podstaw, skoro BAQ ma tyle pozytywnych opinii, a w końcu chodzi o intensywność.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 15:19   #2120
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Trzeba wtedy bazować na amli- z domieszką henny. Im mniej henny w mieszance, tym mniej rudości na włosach.
Stawiałabym na 60-70% amli w mieszance.
Można też dodać trochę kasji. Łyżeczkę indygo... /?/

Nie wiem czemu nie udaje mi się załączyć zdjęć na forum, zrobiłam więc wpis na blogu ze zdjęciami moich włosów- farbuję czystą henną baq czasem dodaję neem.
http://polehenny.wordpress.com/2013/...ekt-po-hennie/
Śliczne włoski !!! Mi wychodzi podobnie zależy pod jakim światłem stoję to mam inny kolor
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 16:05   #2121
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Przeczytałam na blogu Eve o farbowaniu indygo nakładając maskę z indygo, glinek, jakiś olejek itd. Bez henny!
Czy w momencie kiedy moje włosy zaczną się "spłukiwać na ciepło" może mi pomóc nałożenie na np 8 h następującej maski:

10 łyżek indygo
3 łyżki amli
3 łyżki shikakai
2 łyżki kalpi tone
2 łyżeczki placenty
1 łyżeczka spiruliny
1 łyżka oleju bhringraj

??

Próbował ktoś?
Jeśli jest solidna baza z henny, czyli była regularnie stosowana przez min 3 miesiące, to indygo może się nieźle trzymać.

Obecność shikakai w tej mieszance mnie zastanawia; ja shikakai myję włosy na zmianę z mydłem z aleppo.

Kalpi tone zawiera samo w sobie całą masę składników:
"Amla Fruit (Phyllanthus Emblica Linn) 10%, Maka Leaves (Eclipa Aba) 10%, Mandoor (Iron Rust) 10%, Jaswandh Flower (Hibiscus Rosa) 9%, Narangichal (Citrus Aurantium) 8%, Shikakai Fruit (Acacia Conncinna) 7%, Kumari Leaves (hedychium Spicatum) 7%, Kapur Kachili (Hedychium Spicatum) 6%, Brahmi (Herpestis Monniera) 5%, Methi Seed (Trigonalafinum Greekum) 5%, Wala (Andropogan Muricatus) 5%, Khadir Stem (Acacia Katechu wild) 3%, Chandan (Santalum Album) 2%, Neem (Azadirachta Indica), Sitaphal Seeed Powder(Squamosa), Sugandh Dravya (Q.S.). "

Może więc samo kalpi tone wystarczy
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 23:41   #2122
Paulincia1234
CzekoladoweLove
 
Avatar Paulincia1234
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 424
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam


Mam pytanie odnośnie henny : czy mogę pomieszać naturalną hennę z henną brązową? Wiem, że do naturalnej dodaje się sok z cytryny, że mają różne temperatury wody, którą należy dodać. Czy w przypadku takiej mieszanki muszę dodać ten sok czy sama woda (lub czarna herbata) wystarczy?Zależy mi na brązowych włosach z rudymi refleksami. Moje włosy są farbowane na rudo(u fryzjera, nie mam pojęcia jaką farbą) , jednak kolor już się wypłukał i jest nijaki. Proszę doradźcie mi jakim kolorem uzyskam pożądany efekt Aha, włosy ostatnio malowałam pod koniec grudnia, czy teraz nie jest jeszcze za
wcześnie na hennowanie? Jaki czas powinien upłynąć od ostatniej koloryzacji, żeby kolor wyszedł optymalny?


Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Paulina
Paulincia1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 07:36   #2123
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Farbowanie henną - część III

Kiedyś na forum ktoś zamieścił filmik w którym pokazane było jak nakładać hennę. Wydaje mi się, że to w tym wątku, ale na 100% nie jestem pewna, nie mogę go znaleźć, bardzo proszę o zamieszczenie go tutaj w wątku
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 09:58   #2124
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Paulincia1234 Pokaż wiadomość
Witam


Mam pytanie odnośnie henny : czy mogę pomieszać naturalną hennę z henną brązową? Wiem, że do naturalnej dodaje się sok z cytryny, że mają różne temperatury wody, którą należy dodać. Czy w przypadku takiej mieszanki muszę dodać ten sok czy sama woda (lub czarna herbata) wystarczy?Zależy mi na brązowych włosach z rudymi refleksami. Moje włosy są farbowane na rudo(u fryzjera, nie mam pojęcia jaką farbą) , jednak kolor już się wypłukał i jest nijaki. Proszę doradźcie mi jakim kolorem uzyskam pożądany efekt Aha, włosy ostatnio malowałam pod koniec grudnia, czy teraz nie jest jeszcze za
wcześnie na hennowanie? Jaki czas powinien upłynąć od ostatniej koloryzacji, żeby kolor wyszedł optymalny?


Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Paulina
można pomieszać , najpierw przygotuj naturalna hennę -odstaw np na kaloryfer na ok 2godz nie musisz dodawać cytryny. Potem zmieszaj obie henny. Za wcześnie na farbowanie nie jest ale czy wyjdzie kolor jaki chcesz to nie wiem . Henna jest trochę hmm nieobliczalna i ciężko przewidzieć efekt.
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 09:58   #2125
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Może chodzi o ten ( http://www.youtube.com/watch?v=RfZyn0c8eHU ) film? Ja nakładałam tą metodą i wszystko ładnie wyszło
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 13:27   #2126
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Może chodzi o ten ( http://www.youtube.com/watch?v=RfZyn0c8eHU ) film? Ja nakładałam tą metodą i wszystko ładnie wyszło
Tak, dokładnie o to mi chodziło. Dziękuje bardzo
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 13:56   #2127
Paulincia1234
CzekoladoweLove
 
Avatar Paulincia1234
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 424
Dot.: Farbowanie henną - część III

A mogę od razu zmieszać obie henny w jednej miseczce, odstawić i nakładać? Czy najpierw zrobić naturalną, odstawić, rozrobić brązową i pomieszać z naturalną?
Paulincia1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 14:24   #2128
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Paulincia1234 Pokaż wiadomość
A mogę od razu zmieszać obie henny w jednej miseczce, odstawić i nakładać? Czy najpierw zrobić naturalną, odstawić, rozrobić brązową i pomieszać z naturalną?
najpierw rozrobić naturalną i odstawić aby uwolniła jak najwięcej barwnika na ok 2 godz na kaloryfer, po odstaniu tych 2 godz rozrobić jasny brąz i wtedy zmieszać. Hennę naturalną mieszasz w wodzie o ok 80 stopni a jasny brąz w ok 50. Po zmieszaniu od razu na głowę
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 15:38   #2129
Paulincia1234
CzekoladoweLove
 
Avatar Paulincia1234
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 424
Dot.: Farbowanie henną - część III

Naturalną odstawić tylko na 2h? To nie za mało, żeby zdążyła rozwinąć kolor? Czytałam, że powinna "dojrzewać" nawet 12h
Paulincia1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 15:56   #2130
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Paulincia1234 Pokaż wiadomość
Naturalną odstawić tylko na 2h? To nie za mało, żeby zdążyła rozwinąć kolor? Czytałam, że powinna "dojrzewać" nawet 12h
dlatego napisałam że postawić na kaloryferze to przyspieszy dojrzewanie
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.