Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-21, 07:24   #451
margerita007
Raczkowanie
 
Avatar margerita007
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 130
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej dzięki bardzo za zajęcie się mną więc physiogel mam akurat w domu i oliwke hipp też więc zaczne stosować bo physiogel stosowałam na łokcie itp co do żelu to zaopatrzę się w jeden z tych które poleciłaś w najbliższym czasie (a byłam święcie przekonana że calma ziai jest dobra) a co do filtrów to narazie mam próbki tylko vichy 50+ capital soleil ale z tego co widze maalcohol denat. na 4 miejscu a to chyba nie jest dobrze poza tym mam troszkę cerę chyba naczynkową i chyba mógłby ją podrażnić jeszcze bardziej tak więc spróbuje dorwać próbki avenki i LRP tak więc dziękuje bardzo a co do hippa to nakładać go na noc po spryskaniu twarzy termalką a później "usunąć" po jakichś 15 minutkach ? jeszcze raz dzięki i pozdrawiAM
__________________
"Nie patrz na piękność lecz serce człowieka bo serce zostanie a piękność ucieka..."
margerita007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 09:35   #452
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez margerita007 Pokaż wiadomość
a co do hippa to nakładać go na noc po spryskaniu twarzy termalką a później "usunąć" po jakichś 15 minutkach ? jeszcze raz dzięki i pozdrawiAM

To co się nie wchłonie, możesz usunąc odciskając w płatek kosmetyczny, itp.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 13:30   #453
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja też od dawna szukam kremu, ktory naprawdę pomoże mojej upartej cerze. Wypróbowałam ich wiele: garnier, nivea siarkowa moc, vichy, AA, lirene i żaden mi nie pasuje, z nawilżaniem policzków sobie radzę, ale kompletnie nie mogę zmnejszyc przetłuszczania strefy T, czego wynikiem są wieczne pryszcze. Wiele firm jak np. w/w nivea, garnier itp. piszą, że np. krem jest beztłuszczowy, ale niestety moja cera i tak się świeci, jest lepiąca w dotyku. Dlatego dalej szukam czegoś co jest naprawdę beztłuszczowe, z małą zawartością gliceryny (to pewnie przez nią wszystko się lepi) bez parafin, izoparafin, capryliców, dimethiconów, izopropylów i innych zapychaczy. Znacie coś takiego, co nie zapcha i nie będzie oklejało brzydko twarzy po godzinie od nałożenia? Bo ja już nie mam cierpliwości do mojej cery. Od trzech dni łykam zincas forte (dostałam bez recepty) ale nie wiem czy mi on pomoże na łojotok
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 00:07   #454
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00
pielęgnacja tłustej cery - zweryfikujcie, proszę

Jestem na forum od niedawna, prawie cała poprzednią noc spędziłam w wyszukiwarce i na wszystkich forach po kolei (czasami L4 jest potrzebne )

Z jednej strony jestem zachwycona poradami a z drugiej zrobil mi sie już taki mętlik w głowie, ze jestem zmuszona prosic doświadczone wizażanki o poradę.

Mam cere tłustą, przez lata walczyłam z trądzikiem, który z wiekiem złagodniał ale pozostawił po sobie ślady. W okolicy kości policzkowych i na brodzie mam sporo, niewielkich przebarwień potrądzikowych (to mój największy dylemat ), cera jest bardzo zanieczyszczona (zaskórniki głownie na nosie i brodzie), całośc jest tłustawa a jednocześnie bardzo przesuszona. Od czasu do czasu wyskakuje mi coś ropnego albo jakas czerwona krostka tu i tam, myślę że po tym co przeszłam to i tak ok.

Stosowałam kwasy przepisywane przez dermatologa - Lysanel Active, Glyco A, Differin. Moim zdaniem nie przyniosły porzadanych rezultatow. Lysanel stosowałam poprzedni okres jesienno-zimowy (4 miesiace) i niezauwazylam ani rozjasnienia plamek ani likwidacji zaskornikow. Stosowalam do tego wysokie filtry (juz nie pamietam co to bylo za cudo ), błyszczałam się jak lampka choinkowa a tu nic!

Teraz drogą testów i wiadomosci zebranych na wizazu wymyslilam sobie taki oto zestaw podstawowy (!)

Do oczyszczania twarzy
- naturalne mydełko z ekstraktem z zielonej herbaty (zauważyłam że nie zapycha a skóra nie jest ściągnieta, chyba moze byc?)
- AA young tonik (czytałam na biochemii, ze ma dobry skład)
Do pielegnacji
- AA young krem antybakteryjny (tez polecany przez was)
- Rosmann Babydream (jako nawilżacz ma dobre opinie)
Na problemy punktowe
- puder propolisowy (poleciła mi go Pani w zielarskim i muszę przyznac, ze widzę szybka poprawe jesli nakladam punktowo, niekiedy matuje nim tez twarz w domu - nie wiem czy to dobry produkt)

Bardzo proszę o ocene tych produktów i jednoczesnie o polecenie mi czegos co rozprawi sie z przebarwieniami (nie mam juz sily do kwasów)
Z gory dziękuje
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 14:47   #455
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00
Dot.: pielęgnacja tłustej cery - zweryfikujcie, proszę

do góry
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 19:12   #456
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Paputek,witaj na BK


Watki lacze poniewaz wydaje mi sie,ze tutaj szybciej znajdziesz odpowiedz.Poza tym warto sprobowac kwasow,ktore pomoga w walce z przebarwieniami Acne Derm/Skinoren.

Na problemy punktowe jest wiele specyfikow,przyznam ze o pudrze propolisowym wiem niewiele-nie interesowalam sie tym nigdy;jednak jezeli Ci sluzy i jestes zadowolona to zostan przy nim.

Kremy z filtrami sa nieodzowne przy kuracji kwasami takze krem AA Oceanic Young bedzie idealnie nadawac sie pod filtry.
Swiecenie zniwelujesz skrobia lub pudrem jedwabnym Hauschki

Polecam watek "Filtry UV a makijaz"

Pozdrawiam i zycze milego "buszowania"po BK

Hexxana
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 21:16   #457
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hexxana napisałaś coś o punktowych problemach.
Jakie specyfiki masz na myśli?
Pół dnia buszuje dziś na wizażu w poszukiwaniu sprawdzonych sposobów i nie znalazłam nic, pomijając brevoxyl.
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 21:38   #458
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Hexxana napisałaś coś o punktowych problemach.
Jakie specyfiki masz na myśli?
Pół dnia buszuje dziś na wizażu w poszukiwaniu sprawdzonych sposobów i nie znalazłam nic, pomijając brevoxyl.

To,co przetestowalam i czasami jeszcze siegam w razie potrzeby tylko zaznaczam,ze nie przechodzilam przez tradzik a jedynie od czasu do czasu pojawiaja sie niechciane niespodzianki badz ratuje sie przy wysypie po kwasach.

Korektor Clearskin z Avonu;
Linoderm Acne Ziololeku,

Effaclar I.A LRP;
Pasta Lassare;
zel Accos;
Tormentiol,
masc cynkowa;
Vitella Ictamo;
Iwostin Purritin zel punktowy
zel Curiosin
Dermalibour tez ladnie wspomagal walke z podskornymi gulami,ktore meczyly mnie z reguly przed okresem jednak od czasu kwaszenia sie problem sie skonczyl

to tyle tak na szybko
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 21:43   #459
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziękuję bardzo za odpowiedź
Ja też nie mam problemu trądzikowego, jedynie drobne wypryski przed okresem, ale chcę mieć komplet wszystkich potrzebnych mi kosmetyków pielęgnacyjnych więc i to się przyda
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 21:52   #460
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź
Ja też nie mam problemu trądzikowego, jedynie drobne wypryski przed okresem, ale chcę mieć komplet wszystkich potrzebnych mi kosmetyków pielęgnacyjnych więc i to się przyda

Prosze bardzo ciesze sie,ze moglam pomoc
Wyboldowalam to,co moim zdaniem jest przede wszystkim godne uwagi.


Aaaaa i jeszcze Acnefan dosc dobrze dziala tylko zapach jest specyficzny
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 21:56   #461
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jeszcze raz dziękuję
Wiele osób sobie chwali właśnie ten korektor, musi to być bardzo wygodne. Pryszcza nie widać a jednocześnie się leczy. Niestety na mnie nie działał.
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 22:04   #462
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dziękuję
Wiele osób sobie chwali właśnie ten korektor, musi to być bardzo wygodne. Pryszcza nie widać a jednocześnie się leczy. Niestety na mnie nie działał.

Ten korektor jest na bazie kwasu salicylowego ale stezenie na pewno jest dosc male i przy ogolnej kombinacji skladnikow nie zawsze bedzie dzialac.U mnie dosc dobrze sie spisuje przy malych podraznieniach,wtedy dobrze i szybko niespodzianka sie goi
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 22:15   #463
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mam zamiar sprowadzić sobie Linoderm Acne Ziołoleku, polecasz go i ma dobre opinie na KWC. Zauważyłaś jakiś jego wpływ na wągry?
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 22:16   #464
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Watki lacze poniewaz wydaje mi sie,ze tutaj szybciej znajdziesz odpowiedz.Poza tym warto sprobowac kwasow,ktore pomoga w walce z przebarwieniami Acne Derm/Skinoren.
Dziękuje Hexxana
Naprawde nie mam przekonanie do kwasow. Moze mam jakas stalową skóre ale po tych kwasach, ktore stosowalam miałam jedynie uczucie sciagniecia, wysuszenie (nie bylo nawet luszczenia) i moze lekkie oczyszczenie (naprawde minimalne) a stosowalam je dlugo.
Czy te ktore polecasz sa bardziej skuteczne czy maja moze inne stezenie albo dzialanie?

z gory dziekuje
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 00:34   #465
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Mam zamiar sprowadzić sobie Linoderm Acne Ziołoleku, polecasz go i ma dobre opinie na KWC. Zauważyłaś jakiś jego wpływ na wągry?

Ogolnie zauwazylam,ze szybko i ladnie goi wszelkie niespodzianki a cera jest wygladzona;przyznam sie,ze z wagrami bo pieknie rozprawia sie Biodermine

Cytat:
Napisane przez paputek00 Pokaż wiadomość
Dziękuje Hexxana
Naprawde nie mam przekonanie do kwasow. Moze mam jakas stalową skóre ale po tych kwasach, ktore stosowalam miałam jedynie uczucie sciagniecia, wysuszenie (nie bylo nawet luszczenia) i moze lekkie oczyszczenie (naprawde minimalne) a stosowalam je dlugo.
Czy te ktore polecasz sa bardziej skuteczne czy maja moze inne stezenie albo dzialanie?

z gory dziekuje
Paputku a jakie masz przebarwienia?bo byc moze trzeba bedzie siegnac po wieksze stezenie ale to juz pod pelna kontrola specjalisty;ewntualnie jakis zabieg przy uzyciu kwasow.

Jest kilka watkow odnosnie zabiegow
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192299
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=189315
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242


poczytaj,a moze ktoras z Wizazanek w danym watku wiecej Ci napisze?


Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 08:42   #466
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

[quote=Hexxana;5415521]Ogolnie zauwazylam,ze szybko i ladnie goi wszelkie niespodzianki a cera jest wygladzona;przyznam sie,ze z wagrami bo pieknie rozprawia sie Biodermine


A Biodermine jest jeszcze w sprzedaży??
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 11:36   #467
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Biodermine jest caly czas w sprzedazy ale wiem,ze nie kazda apteka posiada ja na stanie.Jednak nic nie slyszalam by zostala zakonczona produkcja.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 12:50   #468
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Biodermine jest caly czas w sprzedazy ale wiem,ze nie kazda apteka posiada ja na stanie.Jednak nic nie slyszalam by zostala zakonczona produkcja.

A mogłabym prosić o skład
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 12:59   #469
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iziaczek Pokaż wiadomość
A mogłabym prosić o skład
Jako takiego skladu nie ma podanego,byl ten temat poruszany na Forum
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=34165

Wyczerpujacy opis
http://www.free.of.pl/a/antiacne/leki/kremy/602.php
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-30, 17:19   #470
fiziolda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny!

Pierwszy raz piszę na biochemii, proszę o wyrozumiałość
Mam problem z cerą, tzn. jestem niezadowolona z tego jak wygląda i chciałabym jej pomóc. Mam nadzieję, że Wy zechcecie pomóc mi.
Moja cera jest chyba mieszana. przetłuszcza się, jest pełna niedoskonałości a jednocześnie odwadnia się i podrażnia. Policzki przetłuszczają mi się mniej albo wcale ale to na nich mam najwięcej grudek i ostatnimi czasy wyprysków. Cała twarz ma szary kolor i jest mało elastyczna.
Innymi słowy- ręce opadają!!
Dlatego proszę Was o poradę. Nie wiem jakich kosmetyków mam używać.
Przeczesując KWC znalazłam kilka kosmetyków, myślicie ze będą odpowiednie dla mojej cery? oto one:
  • żel do mycia, cera tłusta Fitomed
  • krem Moc Siarkowa- może warto spróbować licząc na to, że zlikwiduje grudki,wypryski itp?
  • effaclar K- ma na wizażu super recenzje
  • no i jakiś typowy krem nawilżający... LRP Hydraphase legere albo Avene Hydrance optimale legere a może SVR Xerialine creme visage?
Przyznam, że się na tym nie znam i nie mam pojęcia czy to co napisałam jakoś do siebie pasuje. Jestem otwarta na propozycje.
Jeszcze raz proszę o poradę. Z góry dziękuje!
fiziolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 18:14   #471
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jako takiego skladu nie ma podanego,byl ten temat poruszany na Forum
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=34165

Wyczerpujacy opis
http://www.free.of.pl/a/antiacne/leki/kremy/602.php


Dziękuje bardzo
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 20:47   #472
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Paputku a jakie masz przebarwienia?bo byc moze trzeba bedzie siegnac po wieksze stezenie ale to juz pod pelna kontrola specjalisty;ewntualnie jakis zabieg przy uzyciu kwasow.
Hello

Moje przebarwienia - Częsc to male, czerwone ale liczne plamki po tym co wyskakiwalo mi w ciagu ostatnich lat. Niestety zauwazylam tez ze mam sporo przebarwien slonecznych (jakby piegi), ktore zapewnilo mi na 10000% stosowanie differinu bez filtrow (mam ochote zadźgac dermatologa, ktory nie powiedzial mi pare lat temu ze musze go stosowac). Nie sa duze ani ciemne ale ilosc jest zastraszajaca. Pod podkladem (nawet niekryjacym) nic nie widac... no ale wiadomo
Chyba sprobuje Acne Derm, tak jak radziłas bo dziewczyny dobrze sie o nim wypowiadaly w innych watkach . Mam jeszcze pytanie... czy jego stosowanie bedzie sie gryzlo z maseczka aspirynowa? Bo mam na nią ochote
Jeśli znowu nie bedzie zadnej reakcji (niech juz sie łuszczy, sypie albo niech nawet pali - żebym tylko widziała ze cokolwiek sie dzieje ) to pomyślę nad wizytą u specjalisty.
Jak pomysle, ze znowu bede sie smarowac tym wszystkim (filtry - o zgrozo!) to
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 21:10   #473
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

To i ja witam po raz pierwszy na BK

Hexxana- pisałaś o Acne Dermie. Kupiłam go ostatnio i stosuję na brodę bo tam są skumulowane moje problemy Co jakiś czas mam wysyp, i raczej nie ma tygodnia żebym czegoś na tej brodzie nie miałam.
Tylko teraz walczę z bliznami i dlatego kupiłam Acne Derm.
I tutaj moje pytanie-czy muszę jakoś odpowiednio chronić tą część twarzy?
Przepraszam, jeśli już gdzieś o tym było ale w ogóle nie interesuję się tymi wszystkimi kwasami, filtrami itp. I co gorsza nie chce mi się w to bawić ( z braku pieniędzy również..)


W ogóle to zamierzam kupić jakiś dobry żel do mycia. Studiując KWC zrobiłam już listę i teraz tylko muszę się wybrać na łowy.

A myślałam jeszcze o kremie do twarzy gruszkowym bodajże Perfecta No Problem.. Co myślicie?
Lub http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12613

Z góry dzięki za rady i wyrozumiałość
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 21:27   #474
fiziolda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hexxano bardzo proszę o poradę!!
fiziolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 21:31   #475
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Paputku-mozesz spokojnie uzywac maseczke aspirynowa-krzywdy Ci nie wyrzadzi a moze akurat dobrze wplynie,bo wiem ze nie u kazdego efekty sa widoczne.
Acne Derm jest tanszym odpowiednikiem Skinorenu,opinie sa podzielone ale oba specyfiki dobrze dzialaja wiec wydaje mi sie,ze to dobry wybor na poczatek

Blaque-jezeli chodzi o filtry to przy kuracjach kwasami itd. to dla mnie rzecz oczywista-tymbardziej kiedy swiadomie po nie siegam;nie po to uzywam kwasow by pozniej borykac sie z przebarwieniami ale....to decyzja kazdej z Nas a ja wyrazilam tylko swoja opinie.Zrobisz jak uwazasz.
Doskonale rozumiem aspekt finansowy poniewaz wiem jaki jest koszt pielegnacji.


Z zeli do mycia twarzy moge polecic Lirene Nawilzajaco-kojacy;Ziaja Calma HLC-to nie sa drogie kosmetyki.

Z kremow postawilabym na AA Young Antybakteryjny ale nie nie jest to jakis mega nawilzacz,wszystko zalezy od cery.

Fiziolda-przede wszystkim jak decydujesz sie na Effaclar K to potrzebny jest krem z filtrem;obawiam sie ze moze ta Moc Siarkowa nie bedzie zbyt dobrym pomyslem a w sumie jak sam filtr moze byc wystarczajacy w formie takze kremu.
Kremy nawilzajace niezle,w sumie jak jestes na poczatku drogi to dobrze byloby potestowac z probek zanim zdecydujesz sie na pelnowymiarowy krem.Mozesz sie zainteresowac tez maseczka aspirynowa albo dodac tonik AA Young Antybakteryjny.

Przejrzyj watek bo wiele podobnych problemow przewijalo sie tutaj i cos wspolnie mozemy wykombinowac.
Niestety jestem czasowo ograniczona


Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 12:35   #476
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Blaque-jezeli chodzi o filtry to przy kuracjach kwasami itd. to dla mnie rzecz oczywista-tymbardziej kiedy swiadomie po nie siegam;nie po to uzywam kwasow by pozniej borykac sie z przebarwieniami ale....to decyzja kazdej z Nas a ja wyrazilam tylko swoja opinie.Zrobisz jak uwazasz.
Doskonale rozumiem aspekt finansowy poniewaz wiem jaki jest koszt pielegnacji.


Z zeli do mycia twarzy moge polecic Lirene Nawilzajaco-kojacy;Ziaja Calma HLC-to nie sa drogie kosmetyki.

Z kremow postawilabym na AA Young Antybakteryjny ale nie nie jest to jakis mega nawilzacz,wszystko zalezy od cery.
Rozumiem, i dzięki Wiem, wiem że filtry są potrzebne. Poczytam o nich, postaram się wybrać jakiś dobry, w przystępnej cenie. Ale jak coś to mogę liczyć na Twoją pomoc..?

Z żelu do mycia właśnie myślalam o Ziaji HLC i już go szukam

AA Young podkradłam kiedyś siostrze i powiem, że nawet przypadł mi do gustu. Cerę mam mieszaną.


A jeszcze chciałam się zapytać, bo robię maseczkę drożdżową, i zastanawiam się czy 2x w tygodniu może być?

Aa i jeszcze czy peeling z płatków owsianych (płatki+łyżka mleka+łyżka miodu) mogę robić.. powiedzmy co 2-3 dni?
Fajnie oczyszcza mi twarz, a skóra jest po nim fajnie gładka i czysta
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 14:26   #477
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
Rozumiem, i dzięki Wiem, wiem że filtry są potrzebne. Poczytam o nich, postaram się wybrać jakiś dobry, w przystępnej cenie. Ale jak coś to mogę liczyć na Twoją pomoc..?
Na tyle ile moge to pomoge
Najbardziej przystepny cenowo jest Iwostin Solecrin ale nie kazdemu on pasuje,wiec trzeba sprobowac-innej rady nie ma.

Opisz swoja cere-czyli jaka jest dokladnie,czy typowo mieszana,tlusta-a moze partie policzkow suche;moze w ten sposob szybciej znjadziemy filtr,ktory spelni Twoje oczekiwania.
Poza tym jest w Redakcyjnym dodany link do watku o Naszych filtrach-tych najlepszych i "koszmarkach".Warto poczytac.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
Z żelu do mycia właśnie myślalam o Ziaji HLC i już go szukam

AA Young podkradłam kiedyś siostrze i powiem, że nawet przypadł mi do gustu. Cerę mam mieszaną.
Dobrym rozwiazaniem do mycia twarzy i ekonomicznym jest z Rossmanna Babydream-Uniwersalny zel do mycia

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
A jeszcze chciałam się zapytać, bo robię maseczkę drożdżową, i zastanawiam się czy 2x w tygodniu może być?

Aa i jeszcze czy peeling z płatków owsianych (płatki+łyżka mleka+łyżka miodu) mogę robić.. powiedzmy co 2-3 dni?
Fajnie oczyszcza mi twarz, a skóra jest po nim fajnie gładka i czysta

Jezeli tylko pasuje Ci taka maseczka i peeling to nie odstawiaj ichbo przedewszystkim musisz stawiac na to,co Twojej cerze odpowiada.

Maseczke dalabym 2x w tygodniu ale peeling zostawila raz w tygodniu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 15:00   #478
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Dobrym rozwiazaniem do mycia twarzy i ekonomicznym jest z Rossmanna Babydream-Uniwersalny zel do mycia

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945
Ja osobiście czuję się skuszona
Właśnie poszukiwałam czegoś fajnego do mycia twarzy

Jeszcze jestem na etapie poszukiwania jakiegoś kremu nawilżającego, macie swoich faworytów?
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 15:04   #479
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Na tyle ile moge to pomoge
Najbardziej przystepny cenowo jest Iwostin Solecrin ale nie kazdemu on pasuje,wiec trzeba sprobowac-innej rady nie ma
Właśnie miałam pisać, że o nim myślałam
Pytałam o niego w aptece ale niestety nie mieli go. W tygodniu postaram się skoczyć do innej-może tam będzie.
Cytat:
Opisz swoja cere-czyli jaka jest dokladnie,czy typowo mieszana,tlusta-a moze partie policzkow suche;moze w ten sposob szybciej znjadziemy filtr,ktory spelni Twoje oczekiwania.
Poza tym jest w Redakcyjnym dodany link do watku o Naszych filtrach-tych najlepszych i "koszmarkach".Warto poczytac.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
Na pewno poczytam-dzięki

Hm.. raczej mieszana, strefa T oczywiście tłuściutka, z policzkami nie mam raczej żadnych problemów, raz na jakiś czas się zdarzy jakiś wyprysk. Najgorszą partią jest broda. Odkąd pamiętam zawsze tam 'kumulowały się moje problemy'..

Oczywiście rozszerzone pory, a i na brodzie ostatnio zauważyłam takie czarne, podskórne kropki..
Cytat:
Dobrym rozwiazaniem do mycia twarzy i ekonomicznym jest z Rossmanna Babydream-Uniwersalny zel do mycia

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945
Fajne opinie
Ale on nie jest bardziej nastawiony dla wrażliwców?
Hm chociaż jest uniwersalny..

Cytat:
Jezeli tylko pasuje Ci taka maseczka i peeling to nie odstawiaj ichbo przedewszystkim musisz stawiac na to,co Twojej cerze odpowiada.

Maseczke dalabym 2x w tygodniu ale peeling zostawila raz w tygodniu.
O tak, bardzo pasuje

Hm 1 w tyg.. Szkoda :
Ale jeśli on jest delikatny, to mogę stosować 2x?

A i jeszcze może trochę głupie pytanie, przepraszam ale ja naprawdę narazie jestem zielona i będę dopiero się 'uczyła' o filtrach na wizażu
Jeśli już kupię ten filtr, to stosuję go rano, pod makijaż, tak?
Ale jeśli chciałam kupić ten krem AA Young to chyba już nie muszę, tak? Bo kiedy będę go stosowała? Nie potrzebny w takim razie..
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 15:46   #480
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Ja osobiście czuję się skuszona
Właśnie poszukiwałam czegoś fajnego do mycia twarzy

Jeszcze jestem na etapie poszukiwania jakiegoś kremu nawilżającego, macie swoich faworytów?
Zel jest fajny,lubie go i ekonomiczny

O kremach nawilzajacych jest sporo napisane w tym watku,wystarczy przejrzec oraz watki Redakcyjne.


Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pisać, że o nim myślałam
Pytałam o niego w aptece ale niestety nie mieli go. W tygodniu postaram się skoczyć do innej-może tam będzie.

Na pewno poczytam-dzięki
W kazdym razie mozesz skorzystac jeszcze z opcji Targowiskal/watku wymiankowego na BK-mozliwe,ze znajdzie sie osoba,ktora Cie poratuje w potrzebie
Poszperam tez u siebie za probkami ale nie obiecuje bo byl okres,ze wydalam w swiat to,co mialam.

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
Hm.. raczej mieszana, strefa T oczywiście tłuściutka, z policzkami nie mam raczej żadnych problemów, raz na jakiś czas się zdarzy jakiś wyprysk. Najgorszą partią jest broda. Odkąd pamiętam zawsze tam 'kumulowały się moje problemy'..

Oczywiście rozszerzone pory, a i na brodzie ostatnio zauważyłam takie czarne, podskórne kropki..

Fajne opinie
Ale on nie jest bardziej nastawiony dla wrażliwców?
Hm chociaż jest uniwersalny..
Zel nie jest tylko nastawiony na wrazliwcow-jest lagodny i oto glownie chodzi

Godna polecenia jest Biodermine firmy Biocodex,super oczyszcza i matuje.Moglaby byc dobra w polaczeniu z Acne Dermem,ktory stosujesz czyli Acne Derm na noc a Biodermine na dzien.Pomysl.Poczytaj.


Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
O tak, bardzo pasuje

Hm 1 w tyg.. Szkoda :
Ale jeśli on jest delikatny, to mogę stosować 2x?

A i jeszcze może trochę głupie pytanie, przepraszam ale ja naprawdę narazie jestem zielona i będę dopiero się 'uczyła' o filtrach na wizażu
Jeśli już kupię ten filtr, to stosuję go rano, pod makijaż, tak?
Ale jeśli chciałam kupić ten krem AA Young to chyba już nie muszę, tak? Bo kiedy będę go stosowała? Nie potrzebny w takim razie..
Wg mnie ograniczylabym to ze wzgledu na fakt,ze warto opracowac program pielegnacyjny.Dolozylabym tez maseczke aspirynowa (lub tonik aspirynowy)o ile Ci spasuje,bo nie kazda cera reaguje tak samo czyli z pozytywnym efektem.

Krem z AA nie daje wystarczajacej ochrony-jest potrzebny fotostabilny filtr i dlatego warto postawic na apteczne firmy typu:Iwostin,Vichy,LRP,Av ene itp.
Pod filtr mozesz uzyc zwyklego kremu,serum itp. pamietajac ze filtr to ostatnia warstwa,ktora mozesz zmatowic skrobia/dry flo/pudrem jedwabnym i dopiero pozniej robisz makijaz-jezeli uzywasz podkladu to delikatnie trzeba nalozyc go aby nie zetrzec filtra.
Wiecej info znajdziesz

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=167327

Poczytaj tez watek "plotkowy" bo tam tez przewija sie wiele cennych informacji.


Zdaje sobie sprawe,ze to ogrom informacji i potrzeba czasu,by sobie to wszystko przyswoic i ogarnac ale warto

Pozdrawiam serdecznie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.