Guzek na piersi a antykoncepcja hormonalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-03, 17:09   #1
lusilusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1

Guzek na piersi a antykoncepcja hormonalna


Witam.
Dwa lata temu wykryto u mnie guzka. Półtora roku temu został wycięty ale pojawił się nowy w drugiej piersi, którego nie trzeba wycinać.
Ostatnio byłam u ginekologa, żeby przypisał mi tabletki. Na podstawie wywiadu przypisał mi Vibin, konkretnie mini bo jestem wątłą osobą. Doktor miał wgląd do mojej historii choroby, widział że mam guzka. Kupiłam Vibin mini i zaczęłam czytać ulotkę, w której pisało że osoby z podejrzeniem raka piersi nie powinny go brać, a przecież doktor mi przypisał właśnie ten lek. Czy to będzie bezpieczne dla mnie? Według zaleceń zamieszczonych w ulotce nie powinnam go brać, a w końcu specjalista mi go przypisał. Proszę o pomoc.
lusilusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 08:05   #2
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Guzek na piersi a antykoncepcja hormonalna

Nie każdy guzek to od razu podejrzenie raka piersi. Każda antykoncepcja hormonalna ma takie same przeciwwskazania, ale możliwe że jeśli masz łagodny guzek to lekarz uznał że nie ma ryzyka jej stosowania. Najlepiej zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj czy możesz bezpiecznie przyjmować ten lek.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 07:41   #3
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Guzek na piersi a antykoncepcja hormonalna

trochę nie na temat- nie masz stwierdzonej mastopatii? w niej guzki się pojawiają ( taka uroda/ budowa- nie są związane z rakiem). Zazwyczaj się ich nie usuwa.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-13 08:41:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.