Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-03, 21:16   #451
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość

Chyba sie skusze tez na syntetyczny(Lumiere albo EDM)
hm EDM, baaaardzo miekki, ale jak dla mnie - ten z dłuzszym włosiem - jest bardzo zbity - za duzo tam tych włosków włożyli chyba.. trzymam go, może się z nim oswoje, tymczasem używam kabuki.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 23:40   #452
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Efelka-dzieki za info.Jeszce niewiem ktory zamowie(bede sie chyba zastanawiac miesiac) na razie uzywam moj kabuki i jest ok.

Probowalam wstawic zdjecia ponownie ale znowu sie nie da-moze jutro.....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg efektff copy copy copy.jpg (51,4 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg efekt22 copy copy copy.jpg (78,3 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ffi mleczko.jpg (80,7 KB, 113 załadowań)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 07:42   #453
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Efelka-dzieki za info.Jeszce niewiem ktory zamowie(bede sie chyba zastanawiac miesiac) na razie uzywam moj kabuki i jest ok.

Probowalam wstawic zdjecia ponownie ale znowu sie nie da-moze jutro.....
Elfie wyglada to slicznie i naturalnie. Byc moze to po prostu kwestia skóry, pewnie masz ładna, bez przebarwien i nietrudno o taki efektŚlicznie

Gosiala , piękne kolory. Idealne dla mnie- ładne jasne, ale ciepłe beże. Teraz sama nie wiem juz co robic bo własciwie zdecydowałam sie na Meow...Czy mogłabys okreslic , które z kolorów Meow , które miałas najbardziej są zblizone do tych dwóch z Bare na zdjęciu?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:01   #454
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Wiesz co , chyba żaden nie był podobny do tych Bare.Te kolory są dla mnie idealne!Muszę poszukać woreczków na próbki i Ci wyślę (przecież obiecałam ), ale najwcześniej jutro, bo niestety teraz czas do pracy a jeszcze fryz trzeba zrobić

Edit : Pierwszy kolor po prawej(Medium) podobny jest do Frisky persian , ale jest trochę ciemniejszy , tonacja ta sama .Drugi(Medium Beige) jest ciemniejszy od tego po prawej , więc automatycznie ciemniejszy od Frisky Persian , ale to bedzie coś w ten deseń.
__________________
szukam pomysłu na życie

Edytowane przez gosiala
Czas edycji: 2008-02-04 o 10:24
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:31   #455
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Wiesz co , chyba żaden nie był podobny do tych Bare.Te kolory są dla mnie idealne!Muszę poszukać woreczków na próbki i Ci wyślę (przecież obiecałam ), ale najwcześniej jutro, bo niestety teraz czas do pracy a jeszcze fryz trzeba zrobić

Edit : Pierwszy kolor po prawej(Medium) podobny jest do Frisky persian , ale jest trochę ciemniejszy , tonacja ta sama .Drugi(Medium Beige) jest ciemniejszy od tego po prawej , więc automatycznie ciemniejszy od Frisky Persian , ale to bedzie coś w ten deseń.
Absolutnie nic mi nie wysylaj, to juz byloby nieprzyzwoite z mojej strony jakbym z Twoej uprzejmosci korzystała!Zapyta łam tylko by zastanawiam sie czy jest sens probowania nowych kolorów i firm, czy po prostu złozyc zamówienie na Meow w ciemno. Najwyzej bede mieszać.
Co do Persian do jest on dla mnie za rózowy

Przegladam tak sobie linki do ebay podane wyzej przez Efelkę i wsciekam sie jakie tanie kosmetyki sa w Stanach! Cały zestawik minarałek kosztuje mniej niz Kabuki Inglota u nas...eeeeech

Edytowane przez wróbel
Czas edycji: 2008-02-04 o 13:52
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 19:17   #456
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
hm EDM, baaaardzo miekki, ale jak dla mnie - ten z dłuzszym włosiem - jest bardzo zbity - za duzo tam tych włosków włożyli chyba.. trzymam go, może się z nim oswoje, tymczasem używam kabuki.
Zamówienie z Lumiere, które złożyłam 23.01 już dostałam ( za to równeiż lubię tę firmę ) a wraz z nim pędzel long handled kabuki i jest suuuper. Faktycznie zbity, ale mięciutki (nie za miękki !! ) minerałki świetnie nim się nakładają ! Bez porównania z ściętym, płaskim pędzlem z Inglota do pudru z włosia kozy...który jest bardzo dobry do pudru sypkiego , ale do minerałów zdecydowanie polecam pędzel syntetyczny kabuki !

A odnośnie nowyc koloró to powiem Wam tylko tyle, że wszystkie Luminnese są zdecydowanie ciemniejsze do Flawless !! natomiast mieszanie formuły FF z VV chba nie bardzo wychodzi ( no przynajmniej mi ) bo FF jest bardziej wilgotna, są wieksze grudki a VV bardziej miałaka i opada na dno w pudełeczku...wymieszać to równomiernie to nie lada sztuka, a liczyłam że cud osiągnę mieszając te 2 formuły.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg long handled kabuki.jpg (30,2 KB, 8 załadowań)
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 19:47   #457
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

czas na Meow

Nakładane na serum z wit. C i krem z filtrem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg meow.jpg (74,3 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg meow1.jpg (71,9 KB, 90 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 20:27   #458
kociolek
Rozeznanie
 
Avatar kociolek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 719
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Elfie, pedzel daje naprawde dobre krycie przy minimum podkładu. twoja skora wyglada bardzo naturalnie – zero podkladu

amistad. k.m.s. – miałam chec na zakup mineralow essence, ale maja bardzo ciemne kolory w ofercie (ja jestem dosc blada). kupilam sobie za to pedzel tej firmy – swietny do rozbijania bardziej zgrudkowanych podkladow

wrobel, ja do mineralkow stosuje oprocz pedzli z edm krotki pedzel do pudru z sephory (a la maly kabuki). co do typowych pedzli kabuki, to nadaja sie do pudrow sypkich – jesli kosmetyk nie jest transparentny to osiągniesz troche wieksze krycie niz w przypadku tradycyjnego pedzla. plasko scietego pedzla do pudru tradycyjnego nie polecam- ciezko bedzie ci omiesc twarz (tu aplikacja jest bardziej punktowa)

gosiala, moze zamiast aqualanu wyprobuj emolium – daje podobny efekt pielegnacyjny a szybciej sie wchlania (podklad nie bedzie tak wlazic w pory)

mala kobietka, tez bralam ten zestaw za 32$ (dzis zamowliam juz 2-gi hehe)

dziewczyny, mam kabuki z włosia naturalnego i syntetycznego syntetycznego polecam te drugie – sa bardziej miękkie, daja takie samo krycie jak z naturalnego, ale bez maltretowania i drapania skory
wrzucam swoje zdjecie w mineralkach edm (niestety nie mam zblizen, ale niedlugo pstrykne), aparat troche zjadl zolc (tzn moja skora nie jest tak rozowa). uzylam serum z wit. c, filtr kanebo sunproguard spf 50, na to troche finishing dust, podklad intensive golden fair z niewielkim dodatkiem fawn i w ramcah wykonczenia znow odrobina finishing dust. na czole i na brodzie rozwe blamki zanihilowalam pozniej korektorem intensive fair (reszta plamek to pieprzyki i piegi). subiektywnie moge dodac, ze pory byly niewidoczne a makijaz trzymal sie w takim stanie 8h bez koniecznosci przypudrowania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz2b.jpg (51,1 KB, 91 załadowań)

Edytowane przez kociolek
Czas edycji: 2008-02-05 o 10:10
kociolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 21:41   #459
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Kociolek, dzięki za odpowiedź


Dziewczyny znalazłam jesczze takie minerałki
http://www.silknaturals.com

Co prawda wśród skladników jest silica a ta podobno nie jest fajna, ale dodany jest tez jedwab więc może ładnie sie rozkładaja? Poza tym nie maja tu tradycyjnych kolorów podkładow tylko 3 odcienie, ktore miesza sie z bialym podkładem i otrzymuje pożadany w danej chwili kolor.

Czy ktoraś w czasie buszowania po necie natknęła się na jakies opinie o tych kosmetykach?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 22:19   #460
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Wrobel-ojj nie chcialabys mnie zobaczyc bez podkladu-cienie pod oczami,kaszka pod oczami-na tych zdjeciach widze niedoskonalosci(bylam przed okresem-szczegolnie na zdjeciu nr 3 gdzie nalozylam krem z kwasem).niestety nie slyszalam nic o silk naturals-ale pogrzebie na makeup talk....
mala_kobietka-kusisz tym pedzlem
Agabil-no ze zdjec widac ze Meow dla Ciebie-skora idealna
Kociolek-dzieki-staram sie nakladac malo-nie lubie jak jest podklad widoczny-a Ty pieknie wygladasz-az zatesknilam za EDM-chyba je jutro naloze po Twojej opinii to juz napewno zamowie ten syntetyczny kabuki.
Gosiala-fajne te mineralki
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 06:37   #461
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Mała lektura http://wiadomosci.mediarun.pl/news/2..._Polski,group2
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 07:21   #462
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Elfie, jakbys sie natknęła na jakąś opinie, daj mi linka.
Ja na razie znalazłam tylko to, z tym , że dziewczyna z tego co mówi to nie ma jakichś wielkich problemów z cerą:
http://www.youtube.com/watch?v=rUyz533Q0cI

W sumie troche sie napaliłam, wzięlabym bo spodobał mi sie u nich kabuki- syntetyczny i podobno jakis super soft (oczywiscie jaki jest naparwde to wyjdzie w praniu). Niby bismuth nieobecny w składzie (to on nadaje nadmierny polysk minerałkom i może powodować pieczenie, swędzenie i zapychać), ale i tak sporo składników w porównaniu z Meow
(wspomniana juz przeze mnie silica), które sa dla mnie ok, choc nie zwalily mnie z nóg. Czy ktoraś z Was wie może jakich jeszcze składników i dlaczego powinno unikac sie w kosmetykach mineralnych? Oczywiscie każda skóra reaguje inaczej, ale warto to wiedziec, tak jak warto np. znac skladniki potencjalnie zapychające w kosmetykach w ogóle. Dla mnie jedyną przyczyna dla których tak uparcie poszukuję "swojego" jest fakt, że moga byc one zdrowsze dla skóry niz klasyczne podkłady, chociaż nie będę czarować- lepiej wyglądam w klasycznym makijażu (odrobina podkładu i obłoczek pudru sypkiego).


Jeszcze chciałam dla zainteresowanych przedstawic dalsze spostrzeżenia z próbowania Meow. Wczoraj użyłam na primer dla skóry mieszanej na to zmieszałam Naughty Korat (troszke za ciemny, ale jako jedyny posiadający odpowiedni odcień ciepła w sobie) z Frisky Chartreux i odrobina Frisky Korat i kolorystycznie było o.k. Makijaż trzymał sie troszkę dłużej na bazie, ale nie było jakichs spektakularnych róznic.Troszke uwydatnia pory i to mnie martwi. Niemniej przyjemnie sie go nosi, nawet jak sie swieciłam, ton nie czułam tego na twarzy co sie czesto zdarza w przypadku tradycyjnych podkladów. Zastanawiam sie tylko czy jest sens kupować 3 kolory, zeby uzyskać jeden dobry. Czy moze spróbowac tych Silk. Oszczedzam próbeczki Meow od Gosiali, bo niedługo wracam do pracy a nie mam juz ochoty smarowac sie normalnym podkładem...
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 10:22   #463
kociolek
Rozeznanie
 
Avatar kociolek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 719
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Elfie, dzieki, prosze mnie nie zawstydzac (zreszta dzis tak uroczo juz nie wygladam - przesadzilam z peelingiem z dodatkiem kwasu mlekowego i na twarzy mam rozowe placki - pwrot miss piggy)

wrobel - skladniki potencjalnie szkodliwe (tzn. zapychajace, wywolujace reakce alergiczne) - tlenki bizmutu (swiad), tlenek cynku i tytanu (zapychacze, dla mnie ten drugi jest maskryczny) nawet talk dla wrazliwcow (alergia i swiad, wysuszenie skory)
mi do tradycyjnych podkladow nie chce sie juz wracac - mineralki daja u mnie najbardziej naturalny efekt no i nie trzeba sie nimi tyle packac
kociolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 10:45   #464
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez kociolek Pokaż wiadomość
wrobel - skladniki potencjalnie szkodliwe (tzn. zapychajace, wywolujace reakce alergiczne) - tlenki bizmutu (swiad), tlenek cynku i tytanu (zapychacze, dla mnie ten drugi jest maskryczny) nawet talk dla wrazliwcow (alergia i swiad, wysuszenie skory)
mi do tradycyjnych podkladow nie chce sie juz wracac - mineralki daja u mnie najbardziej naturalny efekt no i nie trzeba sie nimi tyle packac
No kurcze to ja juz sama nie wiem czy kosmetyki mineralne sa takie cacy. Wszystkie właściwie minerałki zawieraja , ktorys z wymienionych przez Ciebie składnikow. Czy sie mylę? No moze bizmut juz nie (zauwazyłam, ze częśc firm od niego ucieka).
Rozważany przeze mnie Meow zawiera zarówno tlenek cynku jak i dwutlenek tytanu (rozumiem, ze to to samo co telenk tytanu- nie bij jesli gadam głupoty- w szkole byłam z chemia na bakier, a żałuje teraz oj żałuję).Silk Naturals też, poza tym tez zawieraja boron, a ktos juz chyba w tym watku kiedys wspominał, ze tez nie jest fajny, czy tak? To które polecałabys pod wzgledem składu?Tak tak ja wiem, że kazdy powinien próbować co dla niego dobre, ale teraz moja cera pierwszy raz od czerwca 2006 (odstawienie pigulek)wyglada w miare ok, nie chciałabym tego zepsuć, bo sie załamię.

A tak sie napalilam na te Silk Naturalschyba dalam sie złapac na wizje "jedwabistości". Ufff zamiast korzystać z wolnego i wypoczywac ja sie zastanawiam jaki podkład kupić. Chyba ktos mnie musi w tyłek kopnąć

Edytuje bo wąłsnie znalazłam post nieocenionego Elfa z linkiem do list skladników uzywanych przez rózne firmy do produkcji kosmetykow mineralnych Jak ja mogłam to przeoczyć?
Zastanawi mnie co w praktyce oznacza, ze niektóre firmy uzywają "micronized ingredients" a przy niektorych pisze " no micronized ingredients used". Jaką robi to roznicę dla naszej skóry?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 10:51   #465
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez kociolek Pokaż wiadomość
gosiala, moze zamiast aqualanu wyprobuj emolium – daje podobny efekt pielegnacyjny a szybciej sie wchlania (podklad nie bedzie tak wlazic w pory)
Emolium faktycznie szybciej się wchłania , ale ja mam wrażenie ,że zostaje na twarzy taka lepiąca warstewka , a to mogę znieść tylko bez żadnych dodatków na twarzy typu puder.

Wczoraj testowałam Bare , oto wrażenia:

Najpierw nałożyłam tą emulsję Skin coś tam , wyprasowałam sobie bluzeczkę, nałożyłam Aqualan , zrobiłam fryzurkę.
Po czym przystapiłam do operacji "Gośka 10 lat młodsza"
Rozłożyłam wszystkie specyfiki z Bare , pomedytowałam nad bazą z Maca,zastanawiając się , czy może jeszcze ją nałożyć , ale swierdziłam - nie , będę twarda!
Nasypałam troszkę puderku kolor medium , pędzel w dłoń , pomaltretowałam twarz , newralgiczne miejsca doprawiłam gąbeczką i normalnie szok! Jaka byłam ładna! jeszcze szybkie dopudrowanie mineral veil i po prostu - JA 10 LAT TEMU .Jak ładnie równiutko moja twarz wyglądała , po prostu och.Szybkie psikniecie wodą termalną (mam manię na punkcie nawilżania) i normalnie efekt photoshopa.
Puderek jest wilgotniejszy niż Meow , bo na Meow nawet najtłuściejsza maść witaminowa nie działała......
Dzisiaj wypróbuje makijaż na bazie Maca , ale nie obiecuję sobie cudów , bo mam grypę i nic mi sie nie chce.......
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 11:00   #466
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Podłącze się. Używała któraś z Was może minerału Mary Kay? O ten:http://www.marykay.com.pl/nowosci/mineralny_podklad.php. Jestem jego ciekawa, ale nei wiem czy brac w ciemno;/
__________________
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 11:03   #467
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

A spotkała się któraś z taką reakcją ,że po nałożeniu mineralki na twarz , ona zaczyna po jakimś czasie trochę szczypać?? Takie jakby igiełki ... ?
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 11:09   #468
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Nie , nigdy nie miałam takiego uczucia.A jakie minerałki stosujesz?
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 11:26   #469
kociolek
Rozeznanie
 
Avatar kociolek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 719
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

wrobel, tlenek cynku i dwutlenek tytanu (to to samo co tlenek tytanu - skrot pojeciowy, przy okazji, nic nie mow o chemii, ja jestem chemikiem-biotechnologiem) to fizyczne filtry przeciwsloneczne i barwniki (zmikronizowane lub nie - tu roznica jest w ohcronie przeciwslonecznej). o boronie to ja pisalam. mysle, ze nie ma co popadac w paranoje - osobiscie unikam boronu, bizmutu i dwutlenku tytanu w duzej ilosci (mam nauczke po tym, jak revlon colorstay zrobil mi kuku wlasnie przez tlenek tytanu). tradycyjne podklady sa napakowane konserwantami (np. parabeny) i inna szkodliwa chemia, tak wiec mysle, ze mineralki sa lepsza alternatywa. ja widze, ze po mineralkach EDM mam ladniejsza skore, ktora nie 'dusi sie i nie meczy' pod warstwa tradycyjnego podkladu i wyglada bardzo naturalnie w makijazu. sadze ze nie bede juz szukac alternatywy wsrod podkladow mineralnych, bo moglabym tak robic w nieskonczonosc

gosiala, napisz cos o bazie MAC (jest fotostabilna?), chyba zaadoptuje twoj sposob odmladzania jak mi juz stuknie 30-stka . zdrowiej szybko, ja tez dzieki mezusiowi walcze z grypa i zatokami :/

Kaisandra, poszukaj recenzji na makeupalley

Sweet Jelly, ja nigdy nie mialam takiej reakcji (no chyba, ze przesadzilam dzien wczesniej z kwasem, ale wtedy aplikacja kazdego kosmetyku piecze)

EDIT: wlasnie sprawdzilam skladniki EDM - dwutlenek tytanu jest na 2 lub 3 miejscu w skladzie a jednak nie zapycha (mineralkow z tej firmy uzywam juz prawie 3 miesiace). moral taki, ze trzeba testowac

Edytowane przez kociolek
Czas edycji: 2008-02-05 o 11:51
kociolek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 12:34   #470
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez kociolek Pokaż wiadomość
wrobel, tlenek cynku i dwutlenek tytanu (to to samo co tlenek tytanu - skrot pojeciowy, przy okazji, nic nie mow o chemii, ja jestem chemikiem-biotechnologiem) to fizyczne filtry przeciwsloneczne i barwniki (zmikronizowane lub nie - tu roznica jest w ohcronie przeciwslonecznej). o boronie to ja pisalam. mysle, ze nie ma co popadac w paranoje - osobiscie unikam boronu, bizmutu i dwutlenku tytanu w duzej ilosci (mam nauczke po tym, jak revlon colorstay zrobil mi kuku wlasnie przez tlenek tytanu). tradycyjne podklady sa napakowane konserwantami (np. parabeny) i inna szkodliwa chemia, tak wiec mysle, ze mineralki sa lepsza alternatywa. ja widze, ze po mineralkach EDM mam ladniejsza skore, ktora nie 'dusi sie i nie meczy' pod warstwa tradycyjnego podkladu i wyglada bardzo naturalnie w makijazu. sadze ze nie bede juz szukac alternatywy wsrod podkladow mineralnych, bo moglabym tak robic w nieskonczonosc
Nie no jasne , ze jak znalazlas dobry to po co szukac nowych.Jak bede z jakiegos zadodowolona to tez zaprzestane poszukiwań. Niestety na mnie tak ładnie minerały nie wyglądaja. Jakąs taka skorupke tworzą i troszke podkreslaja pory. TŻ twierdzi, że nic nie widac, ale ja wiem swojeMoże to naparwde kwestia dobrego pedzla. Idę zaraz na zakupy to się rozajrze za jakims Kabuki, ktory bedzie na próbę i nie zrujnuje mnie. Bo docelowo napalisłam sie na ten syntetyczny super soft z silk naturals.

Dlaczego ja sie nie urodziłam jako facet....życie byłoby latwiejsze..

GOsiala- wyglada na to, ze znalazłaś Swój typ
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 20:00   #471
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Przyszły także do mnie minerałki z Meow i.... przy mojej cerze (suche policzki, strefa T trochę przetłuszcza się ostatnio ) to porażka. Dają efekt pudru sypkiego a nie podkładu. Poza tym kolory w formule FF są ziemiste, szare . Formuła Pampered te same nazwy kolorów a fajne odcienie....no ale są strasznie suche i nie pasują mi. Jestem ciekawa jakie wrażenia będą miały moje koleżanki na których dalsze testy prowadzić będę

Wniosek więc taki, że jak komuś pasuje Lumiere (FF) , EDM(Intensive) to powinien omijać Meow ....Elfie nawet się do Meow nie zbliżaj !!

szkoda kasy

czy ktoś na Meow jest chętny ? i jakie ewentualnie kolorki Was interesują ?

Pampered Puss: 1-Sleek Mau Sample : 1 : 1.00
Pampered Puss: 1-Sleek Chartreux Sample : 1 : 1.00
Pampered Puss: 2-Frisky Chartreux Sample : 1 : 1.00
Flawless Feline: 1-Sleek Chartreux Sample : 1 : 1.00
Pampered Puss: 2-Frisky Korat Sample : 1 : 1.00
Pampered Puss: 3-Naughty Korat Sample : 1 : 1.00
Flawless Feline: 2-Frisky Korat Sample : 1 : 1.00
Flawless Feline: 2-Frisky Mau Sample : 1 : 1.00
Flawless Feline: 3-Naughty Mau Sample : 1 : 1.00
Pampered Puss: 2-Frisky Ocicat Sample : 1 : 1.00
Flawless Feline: 3-Naughty Chartreux Sample : 1 : 1.00
Flawless Feline: 3-Naughty Korat Sample : 1 : 1.00
Purrrfect Puss: 2-Frisky Korat Sample : 1 : 1.00
Purrrfect Puss: 3-Naughty Korat Sample : 1 : 1.00
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 21:40   #472
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Przyszły także do mnie minerałki z Meow i.... przy mojej cerze (suche policzki, strefa T trochę przetłuszcza się ostatnio ) to porażka. Dają efekt pudru sypkiego a nie podkładu. Poza tym kolory w formule FF są ziemiste, szare . Formuła Pampered te same nazwy kolorów a fajne odcienie....no ale są strasznie suche i nie pasują mi. Jestem ciekawa jakie wrażenia będą miały moje koleżanki na których dalsze testy prowadzić będę

Wniosek więc taki, że jak komuś pasuje Lumiere (FF) , EDM(Intensive) to powinien omijać Meow ....Elfie nawet się do Meow nie zbliżaj !!

szkoda kasy
A ile czekałaś na przesyłkę? Bo ja dziś złożyłam jednak zamówienie na pełne produkty na Meow (tani w porownaniu z innymi producentami minerałek nie są, oj nie ) i liczę na to, ze przyjdą błyskawicznie, zebym nie musiała dugo z normalnym podkładem sie męczyć
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 22:09   #473
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
A ile czekałaś na przesyłkę? Bo ja dziś złożyłam jednak zamówienie na pełne produkty na Meow (tani w porownaniu z innymi producentami minerałek nie są, oj nie ) i liczę na to, ze przyjdą błyskawicznie, zebym nie musiała dugo z normalnym podkładem sie męczyć
zamówinie złożone 23.01.08 przyszło dzisiaj...no najszybciej to Lumiere działa ale w porównianiu z EDM to i tak nie jest źle
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 22:14   #474
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez kociolek Pokaż wiadomość
gosiala, napisz cos o bazie MAC (jest fotostabilna?), chyba zaadoptuje twoj sposob odmladzania jak mi juz stuknie 30-stka . zdrowiej szybko, ja tez dzieki mezusiowi walcze z grypa i zatokami :/
Szczerze mówiąc nie wiem czy jest fotostabilna.Ale odradzam , jeżeli chcesz ją kupić , totalny badziew.Mam ją od tygodnia i nie wiem , czy trafilam na felerny egzemplarz , bo mi cieknie z niej woda ,czy to ma tak być .Watpię. Gdyby nie to ,że byla kupowana w Stanach , już bym leciała z awanturą , a tak mogę się tylko powściekać.Chyba ją otworzę i wymieszam patyczkiem i będę starała się ją szybciutko zużyc.Swoją drogą ten Mac to jakaś dziwna firma - oprócz tej bazy dostalam pudeleczko z próbką czegoś - na moje pytanie co to jest , moja bratowa , bo to ona mi to przysłała , powiedziała : "Wiesz co , nie wiem .Babka w sklepie wzięła kilka tubek z kremami i wycisneła do jednego pojemniczka .Na nasz zdziwiony wzrok powiedziała - super kremy na spóbowanie".I co ja mam niby z tym zrobic?Zupę ugotować?Bo nie wiem czy to do stóp nie jest przypadkiem......A może w Stanach to normalne , tylko ja jestem ze wsi

Wróbel a nie mogłaś poczekać na testowanie Bare, zanim zamówiłaś?
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 22:45   #475
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Wrobel-jak natkne sie na jakas opinie o tej firmie to dam znac
Co do szkodliwych skladnikow to trzeba testowac-Lumiere ma ten boron w skladzie ale nie mam po tym podkladzie podraznionej cery.

Kociolek-no ja tez przesadzilam przedwczoraj z kwasem ale wczoraj nalozylam mniej i jest ok-fajnie wygladaja mineraly na takiej wygladzonej buziAha baza maca raczej nie jest fotostabilna-obilo mi sie o uszy na biochemii.

Gosiala -fajnie ze Ci przypasowalY bare
Kaisandra-niestety nic nie slyszalam o podkladach mineralnych Mary Kay

Sweet_Jelly- a jakie to mineraly?

Mala_kobietka-no wlasnie tak przypuszczalam ze Meow nie dla mnie-zauwazylam taka zasade na Makeup talk -jezeli dziewczynom pasuje EDM to i Lumiere,a te ktore lubia Meow lubia takze Monave-mialoby to sens-bo Meow i Monave sa bardziej chyba dla skory przetluszczajacej sie.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 07:11   #476
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

ja z kolei mam inne spostrzeżenia-jako posiadaczka cery mieszanej ( strefa T normalna, czasami przetłuszczająca się , suche policzki) uważam że EDM są zbyt pudrowe i bardzo je widać na skórze. Meow odwrotnie, są nie tak suche
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 07:47   #477
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
.

Gosiala -fajnie ze Ci przypasowalY bare
.
Ja nie mówie jeszcze ostatniego słowa , ciagle czekam na EDM i Lumiere (ciekawe czy je w koncu dostane!) i dopiero wtedy zapadnie decyzja , kto jest zwycięzcą w wyscigu do mojego portfela.....
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 07:56   #478
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Wróbel a nie mogłaś poczekać na testowanie Bare, zanim zamówiłaś?


Przyznaje należą mi się baty , bo ostatnio co nie kupię z kolorówki to mi nie pasuje, od poczatku grudnia zakupiłam i żałuję: 2 () pudry sypkie Clinique, podkład Avene Couvrance, tusz Estee Lauder Projectionist (kiedys mi pasowal a teraz przestał), puder brązujący Rimmel i kilka innych kwiatków Stoją nieuzywane z wyjatkiem jednego z pudrów. Za to wszytstko mogłabym kupic kilka ładnych zestawików minerałek, biorąc pod uwagę, że były kupowane w Polsce , a u nas ceny kosmetyków sa zbójeckie jak zapewne dobrze wiedza Wasze kieszenie i nic nie potaniało po tym jak Zyta Gilowska jeszcze jako minister finansów zdjęła w grudniu 2006 podatek z kolorówki. Sorry za off topic, ale jak pomyslę, że mąz ostatnio taniej kupił mi kosmetyki w La Fayette w Paryżu niz mozna je kupić w niewielkim Toruniu to mnie strzela. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do wynagrodzen, stwierdzam, ze Polki są bohaterskie w dbaniu o siebie.

Na usprawiedliwienie dodam, że rekoma i nogami zapieram sie przed uzyciem normalnego podkładu, bo naprawde cera poprawiła mi sie jak przestałam uzywać, wreszcie przypominam troszkę dawną siebie. Mam nadzieje , że nie uroiłam sobie... A jak tak popatrzylam na zdjęcia gdzie tak ślicznie wyglądacie, poczytałam jak Gosia odmłodziła się o 10 lat (ja tez powinnam) to pozazdrościlam i chciałam już teraz mieć taki zestawik. Prózność....
Alez ja duzo pisze w tym wątku, sorrki...
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 09:36   #479
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Nie , nigdy nie miałam takiego uczucia.A jakie minerałki stosujesz?

To podkład mineralny firmy Amerykańskiej "Bellapierre cosmetics"
zakupiłam je jednak w UK





ogólnie kolorek i sposób rozprowadzania bardzo mi pasują i to że nie obciąża ai nie włazi w pory przy mojej suchej cerze ale... te igiełki od czasu do czasu się pojawiające to mnie niepokoi
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 09:55   #480
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

O rany , znowu jakieś nowe minerałki..... A może to nie wina minerałków , a tego co pod nie stosujesz? Ja takie wrażenie mam po kremach z mocznikiem , może pomyśl w tą stronę? A jak nie to sobie wyobraź , że te igiełki oznaczają , że twoje mineralki regenerują ci skórę i będzie Ci lżej.
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.