Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-07, 15:05   #211
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
tez przenosze sie z pytaniem tu
czy moge uzywac toniku BHA 2% i zelu hialronowego z olejkiem lemon? gdzies tu przeczytalam ze nie mozna bo za duzo kwasow
Wiesz mysle ze mozna..to zazlezy od tolerancji skory i przyzwyczajenia do kasow itp..ja w tej chwili nawet czasem przemywam buzke tym tonikiem i po jakis 30 min klade diacnael jesli chce by doglebniej zadzialal i nie mam wielkigo przesuszu...pozatym w tym olejku Lemon jest b malo ilosc tego kwasu salicynowego wiec jesli chcialabys podsuszyc krostki, czy masz rozszerzone pory ale rowniez chcesz sie dowilzyc...przemyj najpierw tonikiem...odczekaj jakies 30 min aby kwas mogl zadzialac a nawet wiecej jesli mozesz i pozniej przed snem Lemonka zmieszanego z zelem Hialuronowym..w jednej aplikacji to raczej unikaj mieszania toniku z kwasem z innymi produktami
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 19:00   #212
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[quote=marea;6517295]Juz Ci daje linka http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=10
Zaloz nowy watek i napisz co bys chciala za niego ewentualnie w zamian w podobnej cenie

A co do moich doswiadczen to nie sa zbyt duze, cere mieszana zanieczyszczona, czesto wysuszona, niezbyt wrazliwa i pierwsze male zmarszczki od tego ciaglego wysuszania i walki z krostkami, oraz unikania kremow(ze wzgledu na zapychanie)...jak dotad..od wrzesnia stosowalam effaclar...cere lekko sie polepszyla jesli chodzi o krostki..z naciskiem na lekko w miedzyczasie wprowadzilam Neostrata Cream AHA15..ktoryma za zadanie rozjasnic skore i wygladzic zmarszczki...ale chyba aha nie sluza mi jakos tak bardzo dobrze...od konca grudnia zaczelam diacneal i wciaz effaclar. Zamierzam teraz przejsc na zorac zel ze wzgledu na skuteczne jego dzialanie i brak aha w skladzie jak to jest w diacnealu


Dzieki za link.
Czyli Zorac nie ma AHA wec mozna go stosowac przy naczynkach? czy tak?
A nie myslalas nad retinen A? ale zorac w zelu mocniejszy nic Retin w kremie a w Polsce niema retinu z 0,1 tretinoiną tylko z 0,05.

Ja zaczne od wcześnia- pazdziernika z mocniejszymi a narazie Diroseal.
A masz jakies zdanie o Dirosealu? A i jak twoim zdaniem sprawuje sie effaclar?
Wiem ze masz mieszana cere bo widzialam Twoj profil - dlatego sie zapytalam bo jestsmy w tym samym wikeku i mamy podobne cery
Pozdrawiam
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 19:07   #213
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hmm, widzę że mój post zaginął to się przypominam i jeszcze raz grzecznie proszę o ocenę

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
to teraz ja poprosiłabym o ocenę.

Lat 24 (za niecały tydzień),cerę mam tłustą, najgorsze minęło (teraz tabletkuję), mam niestety śliczne ślady po pryszczach (lekkie zaczerwienienia widoczne gdy jest zimno i wgłębienia gdy świeci słońce) ale czasem lubi mnie jakis syfek zaskoczyć , szczególnie w okolicach ust

Tak od grudnia wygląda moja pielęgnacja:

rano:
- tonik cytrynowo octowy
- filtr LPR fluide extreme

wieczorem:
- demakijaż mleczko garniera
- mycie buźki mydełkiem z Alep szczoteczką
- hydrolat oczarowy
- effaclar k

dwa razy w tygodniu effaclar zastępuję olejem z czarnej porzeczki/maceratem aloesowym z ha

dodatkowo dwa razy w tygodniu (wtedy kiedy olej z ha)
maseczka i peeling płatkami owsianymi + maseczka z zielonej glinki
domowa mokrodermabrazja ziai + maseczka z zielonej glinki


będę bardzo wdzieczna za porady i komentarze
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 19:13   #214
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[quote=anitka7;6523017]
Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Juz Ci daje linka http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=10
Zaloz nowy watek i napisz co bys chciala za niego ewentualnie w zamian w podobnej cenie

A co do moich doswiadczen to nie sa zbyt duze, cere mieszana zanieczyszczona, czesto wysuszona, niezbyt wrazliwa i pierwsze male zmarszczki od tego ciaglego wysuszania i walki z krostkami, oraz unikania kremow(ze wzgledu na zapychanie)...jak dotad..od wrzesnia stosowalam effaclar...cere lekko sie polepszyla jesli chodzi o krostki..z naciskiem na lekko w miedzyczasie wprowadzilam Neostrata Cream AHA15..ktoryma za zadanie rozjasnic skore i wygladzic zmarszczki...ale chyba aha nie sluza mi jakos tak bardzo dobrze...od konca grudnia zaczelam diacneal i wciaz effaclar. Zamierzam teraz przejsc na zorac zel ze wzgledu na skuteczne jego dzialanie i brak aha w skladzie jak to jest w diacnealu


Dzieki za link.
Czyli Zorac nie ma AHA wec mozna go stosowac przy naczynkach? czy tak?
A nie myslalas nad retinen A? ale zorac w zelu mocniejszy nic Retin w kremie a w Polsce niema retinu z 0,1 tretinoiną tylko z 0,05.

Ja zaczne od wcześnia- pazdziernika z mocniejszymi a narazie Diroseal.
A masz jakies zdanie o Dirosealu? A i jak twoim zdaniem sprawuje sie effaclar?
Wiem ze masz mieszana cere bo widzialam Twoj profil - dlatego sie zapytalam bo jestsmy w tym samym wikeku i mamy podobne cery
Pozdrawiam
Wiesz kazda cera inaczej reaguje i co innego jej sluzy..dirosealu nie uzywalam bo naczynek nie mam i nic mojej skory w zasadzie nie rusza szczegolnie i nie podraznia wiec po co mam sie bawic w diroseal skoro on jest slabszy od diacnealu...retinu na razie nie chce...on jest bardziej tresciwy i bardziej przy zmarszczkach polecany a mi zalezy na likwidacji krostek i wygladzeniu cery...wiec zorac w zelu wydaje sie byc idealny zwlaszcza ze polecany jest przy tradziku..effaclar nie jest jakis tam bardzo skuteczny ale sa osoby ktore go uwielbiaja i chwala za lagodnosc i skutecznosc wiec jako ze masz dosyc wrazliwa cere polecam...ale jak juz wyzej napisalam pomimo iz mamy obie mieszane cery napewno sa one odrobine inne takze testuj testuj
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 19:18   #215
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
hmm, widzę że mój post zaginął to się przypominam i jeszcze raz grzecznie proszę o ocenę
Polus jak dla mnie program ladnie wyglada ale nie mam az takiego doswiadczenia by Ci doradzac dlatego zostawie to ekspertom..jezeli sluzy twojej buzce i widzisz ze wyglada coraz lepiej to tak trzymaj...
Na przebarwienia polecany jest acne-derm a takze rano pod filtry i makijaz cos z wit C, np Active C lub serum z wit C z BU
Do mycia cos lagodnego bez sLS w skladzie i nawilzac buzke..co jak widze robisz.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 19:32   #216
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziękuję bardzo marea

ogólnie jestem zadowolona, buźka ujednolicona, gładsza i ogólnie ładniejsza.acne dermu tutaj nie kupię, ale to chyba to samo co skinoren, to może kupię. gdzies mi się jeszcze pałęta hascoderm, nie wiem czy to ten sam preparat czy nie...i nie bardzo wiedziałam jak się nim teraz maziać i kiedy

narazie sera z wit c sobie darowałam, bo w sumie ten tonik octowy rozjasnia też i bałam sie przedobrzyć
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 21:07   #217
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo marea

ogólnie jestem zadowolona, buźka ujednolicona, gładsza i ogólnie ładniejsza.acne dermu tutaj nie kupię, ale to chyba to samo co skinoren, to może kupię. gdzies mi się jeszcze pałęta hascoderm, nie wiem czy to ten sam preparat czy nie...i nie bardzo wiedziałam jak się nim teraz maziać i kiedy

narazie sera z wit c sobie darowałam, bo w sumie ten tonik octowy rozjasnia też i bałam sie przedobrzyć
Tak skinoren to drozsza wersja acne dermu...sama musze tu u siebie polukac w aptekach czy maja jedno albo drugie
Uzywaj na noc zamiast effaclaru powiedzmy 2 x w tyg...w inne nocki effaclar i nawilzanie jak zazwyczaj
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 10:03   #218
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny potrzebuję pomocy..
Dermatolog ustaliła mi taki program:
1 noc- zorac
2 noc biała papka (z antybiotykiem chyba, robiona w aptece) miejscowo
codziennie rano clindacne.
do tego raz dziennie łykam antybiotyk Unidox i wit.b

Tylko brak tu zupełnie nawilżania boję się, że przesuszę sobie skórę na wiór, a wiadomo jak te kosmetyki są bardzo wysuszające. Macie jakieś pomysły, gdzie by tu wcisnąć to nawilżanie? chyba zmienie też częstotliwość stosowania Zoraca, bo jak będę stosować co 2 dni to moje łuszczenie będzie straszne - jak myślicie -mogę?nie zmieni to skuteczności kuracji?

I mam kwas hialuronowy 1%, podobno on jest dobry do nawilżania, ale nie wiem jak go wykorzystać i na co mogę go nakładać.

Będę wdzięczna za pomoc, bo czuję się sucha ;p
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 10:14   #219
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję pomocy..
Dermatolog ustaliła mi taki program:
1 noc- zorac
2 noc biała papka (z antybiotykiem chyba, robiona w aptece) miejscowo
codziennie rano clindacne.
do tego raz dziennie łykam antybiotyk Unidox i wit.b

Tylko brak tu zupełnie nawilżania boję się, że przesuszę sobie skórę na wiór, a wiadomo jak te kosmetyki są bardzo wysuszające. Macie jakieś pomysły, gdzie by tu wcisnąć to nawilżanie? chyba zmienie też częstotliwość stosowania Zoraca, bo jak będę stosować co 2 dni to moje łuszczenie będzie straszne - jak myślicie -mogę?nie zmieni to skuteczności kuracji?

I mam kwas hialuronowy 1%, podobno on jest dobry do nawilżania, ale nie wiem jak go wykorzystać i na co mogę go nakładać.

Będę wdzięczna za pomoc, bo czuję się sucha ;p
Dziecwzyny polecaly Physiogel, najlepszy bedzie kremik o jak najprostszym skladzie a tez kwasik mozesz mieszac z kremami co zwiekszy ich dobroczynne dzialanie i rownoczenie sprawi ze kremy beda ciut lzejsze i mniej zapychajace
Mi sie wydaje ze smialo mozesz zastosowac program
1 Zorac
2 biala papka
3 nawilzanie

Pozatym nie zapomnij o filtrze na dzien..dodatkowo nawilzy skore i zabezpieczny wrazliwy naskorek poddany kuracji
Poczytaj tez watek o nawilzaniu w czasie kuracji kwasowo-retonoidowych
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074

marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 12:14   #220
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dziecwzyny polecaly Physiogel, najlepszy bedzie kremik o jak najprostszym skladzie a tez kwasik mozesz mieszac z kremami co zwiekszy ich dobroczynne dzialanie i rownoczenie sprawi ze kremy beda ciut lzejsze i mniej zapychajace
Mi sie wydaje ze smialo mozesz zastosowac program
1 Zorac
2 biala papka
3 nawilzanie

Pozatym nie zapomnij o filtrze na dzien..dodatkowo nawilzy skore i zabezpieczny wrazliwy naskorek poddany kuracji
Poczytaj tez watek o nawilzaniu w czasie kuracji kwasowo-retonoidowych
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074

Dzięki wielkie za pomoc
do nawilżania stosowałam zawsze oliwke Hipp dla dzieci i krem dermosan - myslisz, ze to bedzie dobre? i czy kwas hialuronowy moge mieszać z obojętnie jakim kremem, albo z tą oliwką?

co do filtra to niestety u mnie on nie nawilża a raczej wysusza skóre, bo stosuję taki z alkoholem i na to jeszcze bardziej wysuszająca skrobia z cynamonem. hehe :p ale innych filtrow boje sie stosować, bo potem mam na twarzy straszliwa maske i mnie zapychają
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 13:04   #221
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny dzisiaj wybrobowalam drugi raz filtru Bioderma 50+ krem do suchej i normalnej, na początku mialam białą maske ale po chwili sie ladniej wchlonął i nie lepil sie. Jak narazie wygrywa z kremami 50+ Avene i LPR. Jestem ciekawa jak ten LPR DP dla dizeci moze będzie sie wchlanial calkowiecie do matu tylko nie moge dostac probek
Pozdrawiam
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 14:13   #222
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za pomoc
do nawilżania stosowałam zawsze oliwke Hipp dla dzieci i krem dermosan - myslisz, ze to bedzie dobre? i czy kwas hialuronowy moge mieszać z obojętnie jakim kremem, albo z tą oliwką?

co do filtra to niestety u mnie on nie nawilża a raczej wysusza skóre, bo stosuję taki z alkoholem i na to jeszcze bardziej wysuszająca skrobia z cynamonem. hehe :p ale innych filtrow boje sie stosować, bo potem mam na twarzy straszliwa maske i mnie zapychają
Tak oliwka Hipp polecana jest przy tlustych i mieszanych cerach i bedzie super po zmieszaniu z kwasem Hialuronowym..dermosanu nie znam...wrzuc jego sklad do watku o sprawdzaniu skladow i dziewczyny Ci powiedza czy nie zapcha itp itd

Co do filtrow to Cie rozumiem.... Sama uzywam LRP Dermo-Pediatrics..i podsusza okropnie i daje alkiem...i buzka pod koniec dnia nie wyglada zbyt ladnie wszytskie suche skorkui widac...ale ma podstawowy plus ze nie zapycha...ja uwielbiam tez mleczko Avene to do ciala....kurcze tak ladnie buzka wyglada z nim i przysypana skrobia z cynamonem...ale sama nei wiem czy zapycha..wiele osob chwali ja tez dlugo nosilam i bylo ok ale cos nie wiem czy mi teraz sluzy a szkoda bo jest fantastyczne..chwalona jest tez emulsja Avene lub dzieciaczek Avene..te w pomaranczowych tubkach
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 15:01   #223
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Prosze o ocene mojej pielegnacji

Mam 21 lat cere tlusta z rozszerzonymi-zapchanymi porami z wagrami i z mala iloscia podskornych grudek, (ropne pryszcze wystepuje bardzo rzadko) ,

oczyszczanie /zmywanie makijazu: plyn micleralny Effaclar
filtr: biotherm 50
krem: humektan
kwas: effaclar K
Effaclar stosuje codziennie na noc , rano krem i filr a pozniej makijaz , niestety bez niego obejsc sie nie moge
i od czasu do czasu uzywam maski aspirynowej
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 21:31   #224
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak oliwka Hipp polecana jest przy tlustych i mieszanych cerach i bedzie super po zmieszaniu z kwasem Hialuronowym..dermosanu nie znam...wrzuc jego sklad do watku o sprawdzaniu skladow i dziewczyny Ci powiedza czy nie zapcha itp itd

Co do filtrow to Cie rozumiem.... Sama uzywam LRP Dermo-Pediatrics..i podsusza okropnie i daje alkiem...i buzka pod koniec dnia nie wyglada zbyt ladnie wszytskie suche skorkui widac...ale ma podstawowy plus ze nie zapycha...ja uwielbiam tez mleczko Avene to do ciala....kurcze tak ladnie buzka wyglada z nim i przysypana skrobia z cynamonem...ale sama nei wiem czy zapycha..wiele osob chwali ja tez dlugo nosilam i bylo ok ale cos nie wiem czy mi teraz sluzy a szkoda bo jest fantastyczne..chwalona jest tez emulsja Avene lub dzieciaczek Avene..te w pomaranczowych tubkach
dzięki dzięki dzięki
tylko w jakich proporcjach tą oliwkę z kwasem zmieszać bo znając moje zdolności to dam tego tyle, że mi twarz odpadnie

Antka DP uzywalam przez dlugi czas i na poczatku uzywania było ok, a pod koniec tuby juz strasznie wysuszal, wtedy zamienialam na jakis inny, a pozniej znowu do niego wracalam wlasnie teraz chyba bede musiala go zakupic Do avenek niestety mam uraz, bo zadna ktora probowalam mi sie nie chciala wchłonąc i czułam ja na twarzy przez cały dzien grr.. i jeszcze wychodzily spod pudru/skrobii czy co tam na nie uzylam po jakiejs godzinie.. chyba, ze wyszły jakies nowości, o ktorych nie wiem, bo w sumie filtrami przestalam sie interesowac rok temu to mleczko, albo emulsja to cos nowego?(to mleczko? - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...91 ) widzialam na kwc jakas emulsje avene, chyba ona nowa jest - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=20790 o niej mowilas? na początku uzywania lubiłam tez Antka LV - jest bez alko więc nie wysusza, chyba go jeszcze wyprobuje ale te filtry takieeee drogie.. narazie na stanie mam Antka AL i bioderme spray ale juz mam ich dosc ;p
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 09:28   #225
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
dzięki dzięki dzięki
tylko w jakich proporcjach tą oliwkę z kwasem zmieszać bo znając moje zdolności to dam tego tyle, że mi twarz odpadnie
nie odpadnie, kwas HA można używać nawet solo, choć trochę ściąga, proporcje musisz ustalić sobie osobiście - na początek zmieszaj je w równych proporcjach, jak będzie za tłuste dodaj więcej kwasu a jak za bardzo ściągnie to oliwki
kwas możesz dodać do każdego kremu, balsamu do ciała a nawet hydrolatu
to ostatnio mój ukochany specyfik
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 10:44   #226
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Tak oprucz tej emulsji ktora znalazlas jeszcze to: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=20722 lub to: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=20791
Wg mnie mleczko jest lekkie..i zostawia mniej tlusta powierzchnie niz DP zostawia na buzi taka mila pachnaca kolderke do ktorej ladnie skrobia sie lepi i wszytsko ladnie sie stapia i wyglada wg mnie bynajmniej b ladnie caly dzien..do powrotu z pracy ok 18 wygladam ladnie...przy dp wylazi wszytsko w drugiej czesci dnia i sie swiece wszytsko co chcialabym ukryc na wierzchu...ale wiesz to kwestia skory bo znowu twoja moze inaczej reagowac..no i nie wiem czy lekko mnie mleczko nie zaczelo zatykac...dlatego na chwilke odstawilam z bolem serca aby podleczyc wszytsko co ma do podleczenia na buzce i bede dalej testowac bo bardzoo mi odpowiada

A co do tego kwasu hialuronowego to masz go w zelu czy tez w proszku?
Bo ten w zelu mozna stosowac w stezeniach do 100%
Natomiast ten w proszku max 1%

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
dzięki dzięki dzięki
tylko w jakich proporcjach tą oliwkę z kwasem zmieszać bo znając moje zdolności to dam tego tyle, że mi twarz odpadnie

Antka DP uzywalam przez dlugi czas i na poczatku uzywania było ok, a pod koniec tuby juz strasznie wysuszal, wtedy zamienialam na jakis inny, a pozniej znowu do niego wracalam wlasnie teraz chyba bede musiala go zakupic Do avenek niestety mam uraz, bo zadna ktora probowalam mi sie nie chciala wchłonąc i czułam ja na twarzy przez cały dzien grr.. i jeszcze wychodzily spod pudru/skrobii czy co tam na nie uzylam po jakiejs godzinie.. chyba, ze wyszły jakies nowości, o ktorych nie wiem, bo w sumie filtrami przestalam sie interesowac rok temu to mleczko, albo emulsja to cos nowego?(to mleczko? - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...91 ) widzialam na kwc jakas emulsje avene, chyba ona nowa jest - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=20790 o niej mowilas? na początku uzywania lubiłam tez Antka LV - jest bez alko więc nie wysusza, chyba go jeszcze wyprobuje ale te filtry takieeee drogie.. narazie na stanie mam Antka AL i bioderme spray ale juz mam ich dosc ;p
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 11:05   #227
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
nie odpadnie, kwas HA można używać nawet solo, choć trochę ściąga, proporcje musisz ustalić sobie osobiście - na początek zmieszaj je w równych proporcjach, jak będzie za tłuste dodaj więcej kwasu a jak za bardzo ściągnie to oliwki
kwas możesz dodać do każdego kremu, balsamu do ciała a nawet hydrolatu
to ostatnio mój ukochany specyfik
o to super wlasnie sie zastanawialam co z nim zrobic i on naprawde podwyzsza nawilzenie skory?

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak oprucz tej emulsji ktora znalazlas jeszcze to: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=20722 lub to: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=20791
Wg mnie mleczko jest lekkie..i zostawia mniej tlusta powierzchnie niz DP zostawia na buzi taka mila pachnaca kolderke do ktorej ladnie skrobia sie lepi i wszytsko ladnie sie stapia i wyglada wg mnie bynajmniej b ladnie caly dzien..do powrotu z pracy ok 18 wygladam ladnie...przy dp wylazi wszytsko w drugiej czesci dnia i sie swiece wszytsko co chcialabym ukryc na wierzchu...ale wiesz to kwestia skory bo znowu twoja moze inaczej reagowac..no i nie wiem czy lekko mnie mleczko nie zaczelo zatykac...dlatego na chwilke odstawilam z bolem serca aby podleczyc wszytsko co ma do podleczenia na buzce i bede dalej testowac bo bardzoo mi odpowiada

A co do tego kwasu hialuronowego to masz go w zelu czy tez w proszku?
Bo ten w zelu mozna stosowac w stezeniach do 100%
Natomiast ten w proszku max 1%
to mleczko wygląda ciekawie zastanowie sie nad nim a kwas mam w zelu
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 20:27   #228
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Moja skóra - obecnie z wieloma grudkami, krostkami (rozreulowane hormony), pełna kropek, plamek. Gdy hormony są w normie, przebarwienia znikają raz dwa, ale pozostaje dużo blizenek i porozszerzanych porów, do których się przyzwyczaiłam, i nie rozpaczam z ich powodu (zajmę się tym kiedyś u dermatologa). Moim celem w pielęgnacji jest wyrównany koloryt skóry oraz pielęgnacja przeciwzmarszczkowa na przyszłość.

Mój obecny algorytm:

dzień A: noc: Izotrexin, dzień: Neutrogena SPF70 + Helioplex
dzień B: wieczorem: maseczka aspirynowa z kefirem, dzień: Neutrogena SPF70 + Helioplex
dzień C: noc: Glyco A/Diacneal, dzień: Neutrogena SPF70 + Helioplex
i tak w kółko od miesiąca...

Oczyszczanie: żel Cetaphil w zupełności mi wystarcza. Stosując toniki nie zauważyłam żadnego dodatkowego brudu na płatkach, a nie lubię czekac aż mi wyschną na twarzy. Tonikom mówię .

Po wykończeniu powyższych tubek planuję zakup:
Paula's Choice AHA 8% gel i BHA 2% lotion i używanie ich na zmianę + Antka zamiast Neutrogeny. Choć wciąż zastanawiam się nad Effaclarem K.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:28   #229
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wiesz z tego co doczytalam Isotrenix zawiera retinoid + antybiotyk i podobno dziala bardzo skutecznie
Na twoim miejscu zrezygnowalabym z diacnaelu..nie widze sensu uzywania dodatkowych retinoidow, on rowniez zawiera kwas aha ktory z kolei masz w glyco a..za duzo tego wsyztskiego...generalnie proponowalabym ci ograniczyc sie do tego isotrenixu i dolaczyc ewentualnie cos z bha typu effaclar lub kwasy pauli bha 2%..lub max 1 raz w tyg glyco...podraznisz za bardzo cere tym wszytskim i sie zbuntuje...
Z ta Paula kwasami 8% AHA rowniez bym poczekala..podczas kuracji isotrenixem
Ogranicz kosmetyki pilegnacyjne i nawilzaj sie dodatkowo czyms lekkim..o jak najprostszym skladzie..polecam Ci zel z pantenolem
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...onicgelB5.html zlagodzi dodatkowo podraznienia

Ah a co do tych kwasow Paula Choice BHA 2% proponuje Ci zamowic albo zel albo plyn raczej nie lotion..czytalam wele watkow i ten lotion podobno jest najbardziej tresciwy a przeciez zalezy Ci na jak najprostszym skladzie aby wykluczyc ze cos Cie dodatkowo zapcha


Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Moja skóra - obecnie z wieloma grudkami, krostkami (rozreulowane hormony), pełna kropek, plamek. Gdy hormony są w normie, przebarwienia znikają raz dwa, ale pozostaje dużo blizenek i porozszerzanych porów, do których się przyzwyczaiłam, i nie rozpaczam z ich powodu (zajmę się tym kiedyś u dermatologa). Moim celem w pielęgnacji jest wyrównany koloryt skóry oraz pielęgnacja przeciwzmarszczkowa na przyszłość.

Mój obecny algorytm:

dzień A: noc: Izotrexin, dzień: Neutrogena SPF70 + Helioplex
dzień B: wieczorem: maseczka aspirynowa z kefirem, dzień: Neutrogena SPF70 + Helioplex
dzień C: noc: Glyco A/Diacneal, dzień: Neutrogena SPF70 + Helioplex
i tak w kółko od miesiąca...

Oczyszczanie: żel Cetaphil w zupełności mi wystarcza. Stosując toniki nie zauważyłam żadnego dodatkowego brudu na płatkach, a nie lubię czekac aż mi wyschną na twarzy. Tonikom mówię .

Po wykończeniu powyższych tubek planuję zakup:
Paula's Choice AHA 8% gel i BHA 2% lotion i używanie ich na zmianę + Antka zamiast Neutrogeny. Choć wciąż zastanawiam się nad Effaclarem K.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-09, 22:09   #230
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

wiecie co sie okazało? ze moj kwas hialuronowy jest do 01.2008 nie mam pojęcia jak to się stało, byłam pewna, ze ma dluzsza date.. ale jak myslicie moge go jeszcze uzywac? w sumie dopiero 9 lutego.. narazie pomazialam nim noge;p
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 00:26   #231
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea - dziękuję za odpowiedź . Diacneal stosuję punktowo tylko na ropne krosty - pięknie je wysusza, następnego dnia ani nie bolą, ani nie odstają od skóry. Co do twojej sugestii o dodaniu BHA - czy sama maseczka aspirynowa nie wystarczy?.

Moja skóra dobrze toleruje kwasy i retinoidy. Obecnie Isotrexinu zostało mi na max.2-3 tyg, a że mam w połowie zużytą tubkę Glyco A, chciałabym ją jeszcze przed wakacjami zużyć, dlatego powoli ją wprowadzam. Choć przyznam, że Izotrexin jest świetny (po samym Glyco A strasznie się łuszczę).

Proszę cię, podpowiedz mi, co mogę stosować latem z wyżej wymienionych (ewentualnie innych), by dać mojej skórze wszystko, co jej potrzeba, ale też nie przesadzić? Na pewno będę robiła nowe zapasy, więc praktycznie mogę wybierać do woli (Izotrexin i Diacneal lubię, Glyco A mniej, Pauli i Effaclaru nie znam). Czy na lato odstawia się retinoidy na korzyść kwasów? Bo już mam mętlik w głowie, mimo że robię notatki (nie żartuję ).
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 11:13   #232
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Maseczka aspirynowa faktycznie ma bha wiec wystarczy n p 2 razy w tyg.
Skoro glyco ci nie sluzy to odstaw..moze kontynuj ta kuracje isotrenixem skoro ci sluzy
Na lato powinnas odstawic kwasy aha...bo sa fotouczulajace...czyli diacneal, glyco
Retinoidy mozna uzywac latem jesli skora juz sie z nimi oswoi i mniej luszczy ale rzadziej..slabe kwasy bha rowniez np effaclar lub paule...ale nie zapominaj o filtrowaniu i unkaj opalania...
Co do nowych zapasow..to pomin to glyco a...effaclar z kolei jest dosyc lagodny w dzialaniu...niektorzy wychwalaja inni nie...ja osobiscie uwazam ze jest bardzo ale to bardzo delikatny dla mnie za slaby...przy produktach z bha ich sila dzialania zalezy od ph ktory powinno wynosic w granicach 3.5 w effaclarze wynosi ok 5.5 w kwasach Pauli jest nizsze i wynosi to optymalne 3.5 okolo.
Z kolei kwasow Pauli nie uzywalam jesczze ale zamowilam probeczki tego zelu bha 2% maja doleciec do mnie na dniach..to moge zdac relacje

I nie zapominaj o nawilzaniu i czyms myjacym lagodnym..bardzo polecam ten olejek myjacy..jest bardzo lagodny i zostawia skore nawilzona
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
i ten wyzej juz polecany zel z pantenolem


Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
marea - dziękuję za odpowiedź . Diacneal stosuję punktowo tylko na ropne krosty - pięknie je wysusza, następnego dnia ani nie bolą, ani nie odstają od skóry. Co do twojej sugestii o dodaniu BHA - czy sama maseczka aspirynowa nie wystarczy?.

Moja skóra dobrze toleruje kwasy i retinoidy. Obecnie Isotrexinu zostało mi na max.2-3 tyg, a że mam w połowie zużytą tubkę Glyco A, chciałabym ją jeszcze przed wakacjami zużyć, dlatego powoli ją wprowadzam. Choć przyznam, że Izotrexin jest świetny (po samym Glyco A strasznie się łuszczę).

Proszę cię, podpowiedz mi, co mogę stosować latem z wyżej wymienionych (ewentualnie innych), by dać mojej skórze wszystko, co jej potrzeba, ale też nie przesadzić? Na pewno będę robiła nowe zapasy, więc praktycznie mogę wybierać do woli (Izotrexin i Diacneal lubię, Glyco A mniej, Pauli i Effaclaru nie znam). Czy na lato odstawia się retinoidy na korzyść kwasów? Bo już mam mętlik w głowie, mimo że robię notatki (nie żartuję ).
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:24   #233
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea - dziękuję ci bardzo. Tak zrobię, zamówię dostawę nowej tubki Isotrexinu z Polski. Postaram się też o zakupy na biochemii. Dokupię sobie ten żel z Pauli BHA, zamiast maseczki aspirynowej. A Glyco A postanowiłam wykorzystać na dekolt i ramiona.


Dzięki raz jeszcze
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 20:35   #234
dandai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Już drugi dzień przeglądam forum w poszukiwaniu najlepszej dla mnie terapi, ale szczerze pisząc trochę się w tym wszystkim gubię.

Mam 26 lat, cerę mieszaną, naczynkową (bez teleangiektazji, ale skłonną do zaczerwienienia - tzw. motylka - wskutek działania czynników środowiskowych i stresu, ale nigdy kosmetyków). Jest trochę wysuszona, z rozszerzoymi porami oraz tendenją do tworzenia się zaskórników (głównie na brodzie), małych krostek (policzki), a czasami ropnych podskórnych grudek. Na czole i policzkach pozostały mi dość głębokie blizny potrądzikowe, które chciałabym zredukować przy pomocy kwasów. W ubiegłym roku byłam na kilku zabiegach u dermatolożki - reagowałam dobrze, choć dopiero na większe stężenia. Teraz niestetety nie mogę pozwolić sobie 'czasowo' na podobną terapię.

Oto mój wstępny plan:
noc: Diacneal
dzień: - mleczko oczyszczające (stosuję różne, jeszcze nie znalazłam czegoś na stałe) lub chusteczki kosmetyczne
- Avene Clean-AC (podobnież dobrze łagodzi ewentualne podrażnienia)
- Avene Tres Protection Creme SPF 50+
Po jakimś czasie chciałabym się przestawić na Lysanel Active.

Czy mogę na to sobie pozwolić przy mojej cerze?
dandai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 21:03   #235
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wiesz a ja bym Ci radzila wybrac sie do dermatologa po recepte na zorac...on podobno bardzo dobrze zluszcza te wszytsie przebarwienia i leczy krostki...lub retin a w kremie...zaleznie jak bardzo wrazliwa i podatna skore masz..zorac jest w zelu wiec bedzie silniej dzialal,...masz do wyboru kilka stezen..zacznij od najnizszego...choc jesli wolisz cos nie na recepte to mozesz sprobowac diacneal..te powyzsze zawieraja retinoidy ktore dodatkowo w dlugofalowym uzytkowaniu wzmacniaja skore wlasciwa a wiec i pomagaja na zmarszczki lub zapobiegaja ich powstaniu...znacznie opozniaja bynajmniej i sa generalnie bardziej polecane od kwasow

Na przebarwienia polecany jest takze acne derm...on takze powinien podleczyc krostki i wygladzic buzke..nie jest na recepte ( zaweira kwas azelinowy)

Dodatkowo przy zaskornikach polecany sa kwasy bha..mozesz sobie sama zrobic taka maseczke aspirynowa..z najzwyklejszych tabletek polopiryny lub aspiryny..poszukaj watkow

Mozesz uzywac je w kombinacji
Noc 1 Diacneal/lub zorac lub inny jak wyzej
noc 2 nawilzenie
noc 3 maseczka aspirynowa
noc 4 nawilzenie itp
lub
noc 1 diacneal/lub zorac
noc 2 maseczka aspirynowa
noc 3 nawilzenie
noc 4 nawilzenie
itd lub dostosowac program do potrzeb i stanu skory

Do nawilzania proponuje jak najprostsze produkty...odradzam te wszytskie z serii do cer problemowych bo dodatkowo cie podsusza...

Osobiscie bardzo ale to bardzo moge Ci poradzic te produkty aby wspomoc kuracje retonoidami lub kwasami,

Do mycia buzki : http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html zostawi buzke czyta i nawilzona
Do nawilzania na dzien pod filtry/lub noc http://www.biochemiaurody.com/sklep/...onicgelB5.html - nie zapcha i nawilzy
I do nawilzania na noc: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoilregul.html



Cytat:
Napisane przez dandai Pokaż wiadomość
Już drugi dzień przeglądam forum w poszukiwaniu najlepszej dla mnie terapi, ale szczerze pisząc trochę się w tym wszystkim gubię.

Mam 26 lat, cerę mieszaną, naczynkową (bez teleangiektazji, ale skłonną do zaczerwienienia - tzw. motylka - wskutek działania czynników środowiskowych i stresu, ale nigdy kosmetyków). Jest trochę wysuszona, z rozszerzoymi porami oraz tendenją do tworzenia się zaskórników (głównie na brodzie), małych krostek (policzki), a czasami ropnych podskórnych grudek. Na czole i policzkach pozostały mi dość głębokie blizny potrądzikowe, które chciałabym zredukować przy pomocy kwasów. W ubiegłym roku byłam na kilku zabiegach u dermatolożki - reagowałam dobrze, choć dopiero na większe stężenia. Teraz niestetety nie mogę pozwolić sobie 'czasowo' na podobną terapię.

Oto mój wstępny plan:
noc: Diacneal
dzień: - mleczko oczyszczające (stosuję różne, jeszcze nie znalazłam czegoś na stałe) lub chusteczki kosmetyczne
- Avene Clean-AC (podobnież dobrze łagodzi ewentualne podrażnienia)
- Avene Tres Protection Creme SPF 50+
Po jakimś czasie chciałabym się przestawić na Lysanel Active.

Czy mogę na to sobie pozwolić przy mojej cerze?
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 21:35   #236
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
wiecie co sie okazało? ze moj kwas hialuronowy jest do 01.2008 nie mam pojęcia jak to się stało, byłam pewna, ze ma dluzsza date.. ale jak myslicie moge go jeszcze uzywac? w sumie dopiero 9 lutego.. narazie pomazialam nim noge;p
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 21:57   #237
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,mam jedno pytanko,szukałam w innych wątkach ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłam,może wy mi pomożecie-czy karmiąc piersią można stosować maseczkę i tonik aspirynowy?
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 23:06   #238
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam serdecznie. Mam 33 lata . Od 12 roku życia walczę z tradzikiem. W chwili obecnej cera tłusta, rozszerzone pory, wągry, codziennie 1-2 nowe niespodzianki, dziurki i przebarwienia po starych krostkach. Owszem leczyłam się nie raz, nie dwa u dermatologa efekty były tylko na czas kuracji i to nie zawsze zadawalające. Od dwóch miesięcy mam też spory wysyp na plecach czego nigdy nie miałam. Badania hormonalne w porządku. Od tygodnia stosuję Diacnel (reklama w gazecie). Od razu też mówię że nigdy w życiu nikt ,przy żadnej kuracji nie wspomniał mi o filtrach. Wiem o nich od piątku

Rano:
kremowy żel do mycia twarzy Olay tottal effects 7
tonik oczyszczający Iwostinu Purritin
hydro-żel aktywnie nawilżający Olay
Wieczorem:
kremowy żel....
tonik Iwostin
Diacnel - jak na razie codziennie - nie spowodował podrażnień

Na plecy dostałam żel Isotrexin, który nic a nic na mnie nie działa

Poradźcie co dokupić, co wyrzucić bo ręcę już opadają ...

Pozdrawiam
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 02:46   #239
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

kier.owniczka - nie poddawaj się z Izotrexinem za szybko. Ja małe efekty zauważyłam dopiero po miesiącu kuracji. Liczę na te bardziej wymierne dopiero po ok. 3cim miesiącu używania.

Moja walka z trądzikiem zwykle nie wypalała, gdyż jeśli po tygodniu - dwóch nie widziałam efektów, przerzucałam się na coś innego. Niestety, tutaj trzeba cierpliwości.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 09:00   #240
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Witam,mam jedno pytanko,szukałam w innych wątkach ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłam,może wy mi pomożecie-czy karmiąc piersią można stosować maseczkę i tonik aspirynowy?
Kalina, kwas BHA jest dopuszczalny w niewielkich stężeniach. Myślę, że możesz stosować jakiś preparat na aspirynie, byle nie oba naraz. Jestem raczej za tonikiem, ze względu na niższe stężenie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.