Jak to z tymi filtrami? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-03, 21:23   #91
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Sandija, zaskoczyłaś mnie - jesteś bladolica i używasz tego SVR 50?? On jest bardzo ciemny, moim zdaniem. Miałam tubkę w zeszłym roku i strasznie się męczyłam, żeby ją zużyć, chociaż konsystencja mi się podoba (co prawda wieczorem było po nim źle - właził w zmary, robiły się takie krechy beżowe, i trochę wysuszał), ale mnie - blondynki ciemnej - był za ciemny. W dodatku ten kolor jest dziwny: jak się go nakłada to ma bardziej chłodny odcień i nawet mi wtedy pasuje, ale po pół godziny robi się taki cieplutki, złocisty opalony ("solaryjny" ) beż. Ja też sobie nim musiałam mazać szyję, co późną jesienią nie miało sensu, za to pięknie mi się odcinał trupio biały przedziałek...
Zaletą dla osób lubiących podkłady jest to, że on jest bardzo kryjący, najbardziej ze znanych mi tonujących.
Ash, a jaką Ty masz karnację? Jeśli jasną, to wypróbuj Biodermę Flush - ona jest jasna i dość transparentna, a z tym wałkowaniem nie jest tak źle, można dojść do wprawy.

Dziewczyny, a czy możecie mi napisać, który z preparatów o pojemności 100 ml najlepiej się wchłania przy mieszanej cerze? Próbek niet, a ja marzę, żeby trochę zaoszczędzić następnym razem (na razie mam zapas Biodermy na 2 m-ce). Próbowałam Antheliosa Gel W i wiem, że to odpada absolutnie, oraz Vichy mleczka żelowego (też takie sobie - lepkie mazidło). A jak jest z innymi?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 03:25   #92
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Jeśli chodzi i setki to dużgo wyboru nie ma. Najgorszą prasę ma mleczko Biodermy 100, chciałabym je wypróbować ale próbek jak zwykle .
Z tej pojemności próbowałam 2 mleczek Avene 40 i 50+ i obydwa się u mnie wchłaniają super (choć cerę mam obecnie raczej suchą przez mróz i ogrzewanie). Mam też LRP D-P i jestem zadowolona z jego wchłaniania (tyle, że śmierdzi skurczybyk), błysk zostawiają wszystkie podobny - więc skrobia w ruch. Dużą zaletą wypróbowanych przeze mnie mleczek jest to, że nie bielą skóry jak bioderma czy avenowska emulsja. Nie trzeba się tak gimnastykować, żeby tę biel zneutralizować. Osobiście zostaję przy Avene mleczkach, obydwa są z pewnością grzechu warte.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 11:54   #93
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

"""Z tej pojemności próbowałam 2 mleczek Avene 40 i 50+ i obydwa się u mnie wchłaniają super (choć cerę mam obecnie raczej suchą przez mróz i ogrzewanie)."""

Droga Kate, czy widzisz jakąś różnicę między tymi dwoma mleczkami? Chodzi mi o pobielanie i wchłanianie.

To te(?):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7319

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13458
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 11:57   #94
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Magdalenus
"""Z tej pojemności próbowałam 2 mleczek Avene 40 i 50+ i obydwa się u mnie wchłaniają super (choć cerę mam obecnie raczej suchą przez mróz i ogrzewanie)."""

Droga Kate, czy widzisz jakąś różnicę między tymi dwoma mleczkami? Chodzi mi o pobielanie i wchłanianie.

To te(?):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7319

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13458
To moze ja cos powiem od siebie - jestem fanka mleczek avene. jesli chodzi o mnie to roznice ja widze tylko na opakowaniu. mleczka nie biela, wchlaniaja sie chyba tak samo - czyli jak na filtr calkiem niezle. swiece sie mniej niz po innych filtrach.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 12:04   #95
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

O dzięki!
Kończy mi się emulsja Avene i zastanawiam się właśnie nad tymi dwoma mleczkami. W końcu mają 100 ml za cenę podobną do emulsji
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 12:22   #96
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Dziewczyny, mam jeszcze jedna watpliwosc w ogole co do filtrow.

Jesli takie wysokie filtry to podstawa przez okragly rok, czyli teoretycznie sezon jest caly rok, tak jak na inne kremy, to czemu latem jest wiekszy wybor filtrow i czemu istnieja filtry takie jak 6, 20, 30 czy 12 itp skoro sa stanowczo za niskie?

Tylko nie wkurzajcie sie na niewiedzacą
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 12:39   #97
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Od niedawna stosuję Biodermę setkę i nie zauważyłam by bieliła, co w niej niby bili, ja też tak chcę!?
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 12:44   #98
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Magdalenus
"""Z tej pojemności próbowałam 2 mleczek Avene 40 i 50+ i obydwa się u mnie wchłaniają super (choć cerę mam obecnie raczej suchą przez mróz i ogrzewanie)."""

Droga Kate, czy widzisz jakąś różnicę między tymi dwoma mleczkami? Chodzi mi o pobielanie i wchłanianie.

To te(?):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7319

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13458
Podobnie jak LV nie widzę różnicy pomiędzy tymi produktami, z wyjątkiem tego że 40 jest bezzapachowa, a 50 ma ten avenowski przyjemny aromacik (jak emulsja). Z powodu tego dodatku zapachowego troszkę szczypie w oczy (mnie) jak zbyt mocno się przyłożę do smarowania powiek.
Ale w sumie to bardzo podobne i bardzo dobre produkty, dla mnie o niebo lepsze niż emulsja. Miałam właśnie też końcówkę i ponieważ lepiła mi się na twarzy, a mleczko nie, to postanowiłam tę resztkę na szyję zużyć. A tu niespodzianka - cała szyja w białych kluchach - cała się zwałkowała. Jakoś ją przemęczyłam do końca, choć muszę przyznać że podejrzewam ją o lekkie zapychanie porów. Dlatego emulsji już podziękowałam a mleczko to ach
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 12:48   #99
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Ash - wracając jeszcze do twoich filtrowych rozterek myślę, że powinnaś wypróbować to mleczko D-P LRP ( służę próbką jeśli chcesz). Posmarowałam się nim dziś i niestety lekko mi ściągało cerę (suchą). Ale za to nie świeciło się po skrobii wcale. Nie wiem jak tolerujesz alkohol w kosmetykach, ale to mleczko wydaje się ciekawą propozycją dla cer tłustych raczej. Jest lekkie i ładnie się wchłania, tylko błysk trzeba skrobią zneutralizować.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 13:09   #100
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Ash, nikt się tu na Ciebie nie wkurzy. Bo niby za co? Za zadawanie mądrych pytań?

Dlaczego latem mamy większy wybór filtrów? Dlatego, że latem jest na nie większy popyt. A dlaczego? Pomijając, że wiele Polek nie stosuje filtrów nigdy, część Polek sądzi, że filtry należy stosować tylko latem lub jedynie w czasie wyjazdów nad morze czy do ciepłych krajów. Myślą, że przez resztę roku słońca nie ma (hehe) lub że nie zrobi ono im żadnej krzywdy (znowu hehe).
Dlaczego istnieją filtry o tak niskich faktorach? Bo jest na nie popyt. Wynika on oczywiście z braku wiedzy, świadomości kobiet. Wiele firm dostarcza na polski rynek tylko preparaty z niskimi faktorami, bo te z wysokimi się nie sprzedają. Przecież żadna firma nie napisze na filtrze spf 6, że on praktycznie nie ma żadnego działania. Koncerny to przedsiębiorstwa nastawione na zysk -skoro Polki chcą kupować spf 6, to oni to oferują (czysta ekonomia).

A na Zachodzie czy w Azji jest o wiele większy wybór, bo dużo więcej kobiet dba o siebie przez cały rok. U nas kobietki coś tam poczytają o szkodliwym działaniu słońca, więc dla świętego spokoju, gdy jadą nad morzem kupują filtr 6 (hehe) i leżą tak plackiem na plaży przez pół dnia, co chwilę sprawdzając czy już się opaliły. No a zimą obowiązkowo idą na solarium.

Wybacz, że się tak rozpisałam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 13:28   #101
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Ash
Jesli takie wysokie filtry to podstawa przez okragly rok, czyli teoretycznie sezon jest caly rok, tak jak na inne kremy, to czemu latem jest wiekszy wybor filtrow i czemu istnieja filtry takie jak 6, 20, 30 czy 12 itp skoro sa stanowczo za niskie?
Wydaje mi się, że chodzi po prostu o to, że musi być wybór. Każdy kupuje co mu odpowiada, a producenci dają nam taką możliwość. Przecież jest cała masa osób nie przyjmujących do wiadomości, że słońce może działać szkodliwie na skórę i ważniejsza jest dla nich opalenizna. Wiem, bo mam koleżanki w pracy, które mówią, że bycie bladym w lecie to jest chore. A kiedy mówię o starzeniu się skóry, to odpowiadają, że nie ważne co będzie za 10 lat. Ważne, żeby teraz ładnie wyglądać.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 13:56   #102
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Witam wszystkie Wizażanki

Moze ktoś z Was bedzie wiedział co lubia Antki?? Czytałam na Wizażu, ze Avene mozna łączyć z różnymi fluidami, podkałdami itp, nie dokopałam się jednak do wypowiedzi o Antheliosach

Bo ja łączę Antheliosa 60+ creme z Maxfactorem lasting Performance... , który w składzie ma talk
Czy nie niszczę sobie ochrony takimi działaniami?


Podam składy obu produktów, może komuś sie nasunie jakaś odpowiedź...

Skład Antheliosa:
Aqua, Octocrylene, Propylene glycol,
Glycerin, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Butyl
Methoxydibenzoylmethane, Drometrizole Trisiloxane, Terephthalylide
Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Isopropyl Palmitate, Stear
Acid, PVP/eicosene copolymer, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl
Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Carbomer, Disodium
edta, Glyceryl stearate, Glycine Soja, Hydroxypropyl Methylcellulose,
Methylparaben, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, Propylparaben,
Stearyl Alcohol, Tocopherol

Skład podkładu Maxfactor:
Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol,
Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone
Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate,
Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben,
Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone
Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate,
Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium
Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium
Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499]
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 14:01   #103
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Kate, jesli masz chęc podeslac mi probke, to ja tym bardziej mam chec ją przyjąć
W ogole jesli ktos ma jakies probeczki, to ladnie proszę o pomoc
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 14:07   #104
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Asiu, obawiam się, że niestety przez ten talk podkład osłabia działanie filtra. Osłabia, bo zupełnie to nie niszczy. Staraj się odczekać po nałożeniu kremu (zanim zaczniesz nakładać podkład), no i podkład delikatnie wklepuj. Pozdrawiam

Edytowane przez chocolatka
Czas edycji: 2006-03-04 o 14:08 Powód: przepraszam, ale pomyliłam imiona
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 14:17   #105
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Ash
Kate, jesli masz chęc podeslac mi probke, to ja tym bardziej mam chec ją przyjąć
W ogole jesli ktos ma jakies probeczki, to ladnie proszę o pomoc
Podaj mi adres na priva, jak załatwię pudełeczko to ci podeślę.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 14:29   #106
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Kate30
Podobnie jak LV nie widzę różnicy pomiędzy tymi produktami, z wyjątkiem tego że 40 jest bezzapachowa, a 50 ma ten avenowski przyjemny aromacik (jak emulsja). Z powodu tego dodatku zapachowego troszkę szczypie w oczy (mnie) jak zbyt mocno się przyłożę do smarowania powiek.
Ale w sumie to bardzo podobne i bardzo dobre produkty, dla mnie o niebo lepsze niż emulsja. Miałam właśnie też końcówkę i ponieważ lepiła mi się na twarzy, a mleczko nie, to postanowiłam tę resztkę na szyję zużyć. A tu niespodzianka - cała szyja w białych kluchach - cała się zwałkowała. Jakoś ją przemęczyłam do końca, choć muszę przyznać że podejrzewam ją o lekkie zapychanie porów. Dlatego emulsji już podziękowałam a mleczko to ach
Wielkie dzięki Kate za te informacje!
U mnie emulsja w sumie dobrze się sprawuje (mimo mojej tłustej cery), jednak 100 ml mleczka przemawia do mojej kieszeni
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 14:45   #107
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Mleczko można dostać tu:

http://www.aptekawsieci.pl/index.php?id=sklep&page=8
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 15:42   #108
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Asiu, obawiam się, że niestety przez ten talk podkład osłabia działanie filtra. Osłabia, bo zupełnie to nie niszczy. Staraj się odczekać po nałożeniu kremu (zanim zaczniesz nakładać podkład), no i podkład delikatnie wklepuj. Pozdrawiam
Dziekuję Ci Chocolatko za odpowiedź. W takim razie zacznę szukać podkładu, który nie zawiera talku w składzie (ciekawe czy takowe w ogóle są... ).
Postaram się to jakoś wklepywać... .

A czy są jeszcze jakieś składniki, których powinnam unikać w podkładach?

Edytowane przez ..Asia..
Czas edycji: 2006-03-04 o 19:52 Powód: literówka
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 16:03   #109
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wiem, wiem wyczaiłam je już wcześniej.

Jak byłam ostatnio w Czechach, to mnie przytkało w aptece przy półce Avene. Dostępne wszystkie rodzaje filtrów (w pomarańczowych tubkach, bo białych nie było), ale wtedy miałam jeszcze zapas emulsji.
A u nas bida pod tym względem... ech.
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-07, 15:05   #110
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez ..Asia..
A czy są jeszcze jakieś składniki, których powinnam unikać w podkładach?
głównie talk i mika, chociaż interakcje mogą zachodzić też między filtrami w kremie a filtrami w podkładzie, więc chyba lepiej, żeby podkład miał te same filtry, co krem (np. tej samej firmy albo te same składniki).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 19:34   #111
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

[quote=..Asia..]. W takim razie zacznę szukać podkładu, który nie zawiera talku w składzie (ciekawe czy takowe w ogóle są... ).

Bez talku i bez miki są np. podkłady Erisa City Matt i Nature Matte - na KWC jest około milion recenzji City Matta, więc jest co czytać Mnie odpowiada, ten drugi też, jest bardzo podobny, a jeszcze tańszy. Szczególnie Nature Matte dobrze się nakłada na filtr i ładnie matuje, ale niestety nie jest długotrwały (ale na filtrze żaden chyba nie jest).
Po drugie Wonder Finish Maybelline- zero talku, zero miki Dobrze się rozprowadza po filtrach, ale bardziej błyszczy, trzeba skrobnąć
Po trzecie Matt Touch Lumene (w sprayu) - nie ma talku ani miki, ale przyznam się, że go nie próbowałam jeszcze na filtra.

Erisy i Maybelline próbowałam na fluidzie Biodermy oraz fluidzie Vichy (extra! jest MATOWY, przysięgam )
Talk i mika występują w większości pudrów, natomiast podkładów bez tych składników jest sporo.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 18:50   #112
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź!!!

Jutro kupię któryś z tych podkładów, o których wspominasz Erato i wypróbuję je natychmiast!!! Już sie nie moge doczekać...
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 21:06   #113
LovelyGirl
Raczkowanie
 
Avatar LovelyGirl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 202
Question Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Hej Kobietki!
A powiedzcie mi jak to naprawde jest z tym opalaniem i filtrami? Mam barrrdzo bladą karnację i nie latwo mi sie opalić,ale latem jeśli nie jestem choć troche opalona to wygladam naprawde zle Kiedys uzywalam samoopalacza i niestety zawsze nakladalam go nierówno! Czy solarium np raz w tygodniu 10 minut, a na codzien filtry to profanacja??? No i jaki filtr na początek? Mam 23 lata cere mieszana (ze sklonoscia do przetluszczania latem, a zima do przesuszania) Chcialam tez kupic sobie kremik rozswietlajacy Ziaji 100% pielegnacji, który ma fotostabilne filtry UVA i UVB - ale czy to nie za malo?? Myślalam tez o Iwostinie - ma SPF 20.
A czy sa kremiki z samym filtrem UVA, zeby skora sie opalila? Bo jak czytalam na biochemi urody - UVB sa za to odpowiedzielane!
Wiem,ze o filtrach bylo juz duuuuuuzo! Ale czuje sie w tym temacie nadal zagubiona, pomimo że dzielnie studiuje forum!
Wiec z gory dziekuje za pomoc!!!
LovelyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 21:35   #114
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez ..Asia..
Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź!!!

Jutro kupię któryś z tych podkładów, o których wspominasz Erato i wypróbuję je natychmiast!!! Już sie nie moge doczekać...
Powodzenia w łowach Jak widzisz, wszystkie podkłady są z niskiej półki (cenowej), erisy to już w ogóle pod półką prawie, ostatnio tylko ich używam... Z wyższej sprawdziłam też Revlon Color Stay - nie ma talku ani miki, ale to jest tak ciężki podkład, że obawiam się, że po nałozeniu na filtr będzie na twarzy mega-maska Ale... kto wie? Nie próbowałam, zrobię to, ale może w niedzielę, jak nie muszę wychodzić rano do ludzi Najwyżej od razu zmyję
Pozdrowionka i czekam na raport
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 23:41   #115
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

A to mnie dawno w tym wątku nie było tak się socjologicznie zrobiło i naukowo....a ja jeszcze głupsza niż przedtem
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 08:47   #116
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

LovelyGirl, muszę Cię zmartwić, ale ani filtry UVA Iwostinu, ani tym bardziej Ziaji nie są stabilne. Stabilne to te firm Avene, La Roche-Posay, Bioderma, Vichy, L'Oreal, Garnier, SVR - chyba tylko takie są dostepne w tej chwili w Polsce. Reszta ma ochronę UVB, ale UVA jest niestabilna.
Ja uważam (i widzę to u siebie), że nawet pod filtrem o dość wysokim faktorze skóra odrobinę zmienia kolor - to jest opalenizna, tylko nie ciemna, a raczej takie naturalne zabarwienie od wiatru i słońca. Możesz szukać preparatów, które mają wysoki faktor PPD, a średni SPF - część sprayów i mleczek do ciała właśnie tak ma, że SPF jest np. 30, czyli niezbyt dużo, a PPD 20, więc nieźle. Poza tym możesz zawsze przyciemnić się bronzerem, a samoopalacze z roku na rok są coraz lepszej jakości - może dobierzesz sobie jakiś preparat w tym roku?
Z solarium nie chodzi o profanację tylko o przyspieszanie starzenia się skóry i zwiększanie jej skłonności do podrażnień, bo solarium to właśnie emisja szkodliwego UVA. Ja bym się bała...
Ennkaa, a czego się chcesz konkretnie dowiedzieć? Pytaj, ja chętnie nienaukowo odpowiem, bo nie jestem żadnym specjalistą, tylko praktykiem - zwykłym użytkownikiem, i to niezbyt wdrożonym, powiedziałabym
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 10:55   #117
LovelyGirl
Raczkowanie
 
Avatar LovelyGirl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 202
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Midi dziekuje za odpowiedz Moze rzeczywiscie wyprobuje samoopalacz + balsam brazujacy i sprobuje stosowac filtry! Gra jest chyba warta swieczki!
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie wyboru odpowiedniego filtru. Przegladalam KWC i forum i postanowilam zdecydowac sie na Avene! Ale czy moglybscie polecic mi filtr tej firmy, ktory ma niskie SPF a wysokie PPD?
Pozdrawiam!
LovelyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 12:47   #118
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Midi
Sandija, zaskoczyłaś mnie - jesteś bladolica i używasz tego SVR 50?? On jest bardzo ciemny, moim zdaniem. Miałam tubkę w zeszłym roku i strasznie się męczyłam, żeby ją zużyć, chociaż konsystencja mi się podoba (co prawda wieczorem było po nim źle - właził w zmary, robiły się takie krechy beżowe, i trochę wysuszał), ale mnie - blondynki ciemnej - był za ciemny. W dodatku ten kolor jest dziwny: jak się go nakłada to ma bardziej chłodny odcień i nawet mi wtedy pasuje, ale po pół godziny robi się taki cieplutki, złocisty opalony ("solaryjny" ) beż. Ja też sobie nim musiałam mazać szyję, co późną jesienią nie miało sensu, za to pięknie mi się odcinał trupio biały przedziałek...
Zaletą dla osób lubiących podkłady jest to, że on jest bardzo kryjący, najbardziej ze znanych mi tonujących.
Midi, dopiero odpisuję, bo wróciłam
Właśnie zedytowałam recenzję SVR 50 -albo kupiłam znów jakieś dziwne opakowanie, albo on teraz jest jaśniejszy - nie odcina się tak brutalnie od szyi, ale ja i tak maziam szyję (teraz już tak potwornie nie brudzi ubrań).
Mnie też by wysuszał i włażił w zmary, ale ja pod spód kladę zawsze tonik i jakis krem nawilżający - wtedy suza mi nie straszna Hm, u mnie nigdy nie zmieniał koloru, cały czas jest chłodny beżowy. Jak Ci się robi zółtawy to może się jakoś utlenia? Co kładziesz pod spód, może jakaś interakacja?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 12:56   #119
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

podlaczam sie do pytania lovelygirl na temat ppd i spf

Kate30, jeszcze co do alkoholu w kosmetykach. To czy nie powinno sie go w ogole wystrzegac? skora mi sie swieci, ale jednoczesnie jest sucha i mnie sciaga po myciu, wiec z ta moja buzia to jest tak, ze na dwoje babka wrozyła. Lubie jednak lekkie konsystencje na buzi, czy to podkladu czy kremu. Aktualnie mam krem thalgo fluid matujacy i podklad lirene city matt i jest fajny. Tylko, jak przerwe jego stosowanie na rzecz innego i potem znow do niego powracam, to przez pierwsze dni uzywania mam kilka malutkich niegroznych krostek na czole, ale po okolo tygodniu juz sie nie pojawiaja.

wracajac do tego alkoholu, przeciez alkohol scina bialko.
mozna wiec uzywac z tym kremow?

Wyprobowałam svr 50 i 100 od Pauli, no i 100 to makabra, z 50 lepiej, ale w zyciu nie dam rady nalozyc przepisowej ilosci. I tak sie czuje z tym jaka w masce. Nie mnie jednak ladnie kryje i kolor prawie idealnie sie dopasowal. No i z daleka, jak nie widac, ze taka macha jest, to buzia wyglada bardzo ladnie

w kazdym razie troche sie zrazilam. Po prostu za chiny nie naloze takiej ilosci. im wiecej tym mniej sie to wchlania, po prostu sliska sie po buzi. straszne. no i jest niesamowicie ciezko na buzi


uff, ale sie rozpisalam, zakrecilam chyba jak 150
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 13:14   #120
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Ash, co do alkoholu. Skoro piszesz, że Twoja skóra jest sucha i ściągnięta po myciu, to nie radzę Ci stosować preparatów z alkoholem. Oczywiście każda cera inaczej na alkohol reaguje. Ja mam mieszaną i alkohol tylko czasami powoduje u mnie lekkie wysuszenie. Natomiast w ogóle nie nadaje się do stosowania w okolice oczu.
Piszesz, że masz cerę ściągniętą po myciu i błyszczącą. Czy nie stosujesz czasem zbyt silnych kosmetyków oczyszczających? To świecenie może być spowodowane używaniem nieodpowiednich kosmetyków...
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.