Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-31, 23:42   #991
4YOU
Przyczajenie
 
Avatar 4YOU
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: USA, CT
Wiadomości: 28
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo dziękuję za szybka odpowiedź CzarnyElfie Wiem że na zmarszczki dobry jest retinol, ale problem w tym że większość tych kremów do których dałaś mi linka powoduję alergie na skórze tej osoby i nie wiem już co kupić żeby było dobrze. Jeszcze raz dzięki za analizę składu tego kremu - myślałam że może cena jest adekwatna do jakości, a tu znowu porażka

A co byś szczególnie poleciła z tych produktów??
__________________
23 Feb 2006

4YOU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-31, 23:52   #992
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez 4YOU Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za szybka odpowiedź CzarnyElfie Wiem że na zmarszczki dobry jest retinol, ale problem w tym że większość tych kremów do których dałaś mi linka powoduję alergie na skórze tej osoby i nie wiem już co kupić żeby było dobrze. Jeszcze raz dzięki za analizę składu tego kremu - myślałam że może cena jest adekwatna do jakości ale i tym razem się zawiodłam
No tak z wrazliwa skora tak to jest
A probowala ta osoba ten krem?
http://www.drugstore.com/products/pr...63&catid=50338

Ja mam b wrazliwa skore-u mnie alergii nie powoduje-nakladany oczywiscie w b malych ilosciach co 3 dni.

ten tez wyglada niezle:
http://www.drugstore.com/products/pr...72&catid=10394

Nie wiem jednak jaka jest tolerancja tej osoby na glycolic acid.
Mozesz tez szukac produktow z lactic acid i najlepiej bezzapachowe i z jak najbardziej prostym skladem.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 05:35   #993
4YOU
Przyczajenie
 
Avatar 4YOU
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: USA, CT
Wiadomości: 28
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i pomoc CzarnyElfie Jak już pisałam skóra tej osoby jest bardzo wrażliwa nie tylko na twarzy, ale całego ciała - reaguje wysypką na żele, balsamy nawet na szampony Cały czas poszukuje idealnych kosmetyków dla swojej skóry. Cera jest mieszana a może raczej (tłusta w strefie T i odwodniona na policzkach) i bardzo wrażliwa wręcz alergiczna i podatna na zapychanie (wszędzie nie tylko w partiach tłustych). Jeszcze też jest dość płytko unaczyniona Czasami też reaguje wysypem dużych wykwitów bez ujścia takie duże gule. Dermatolodzy nie potrafią pomóc
Podany przez Ciebie pierwszy krem wydaje się być podobny do tego co kiedyś ta osoba używała w Polsce Glyco-A 12% i był OK może to właśnie to czego szukamy.
Bardzo zależy jej na czymś przeciwzmarszczkowym (dojrzały wiek plus wieloletnie i skomplikowane leczenie bardzo się odbiły na twarzy) .
Jeszcze mam prośbę jakbyś może znała coś super nawilżającego i lekki ale stabilny filtr nie powodujący zapychania (tylko nie LaRochePosay i Avene bo koszmarnie uczulają ją) to proszę możesz podać ?? Teraz używa ona filtra Shiseido 33 ale musi robić przerwy co jakiś czas bo troszkę ją wysypuje po nim.
__________________
23 Feb 2006

4YOU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 06:32   #994
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez 4YOU Pokaż wiadomość
Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i pomoc CzarnyElfie Jak już pisałam skóra tej osoby jest bardzo wrażliwa nie tylko na twarzy, ale całego ciała - reaguje wysypką na żele, balsamy nawet na szampony Cały czas poszukuje idealnych kosmetyków dla swojej skóry. Cera jest mieszana a może raczej (tłusta w strefie T i odwodniona na policzkach) i bardzo wrażliwa wręcz alergiczna i podatna na zapychanie (wszędzie nie tylko w partiach tłustych). Jeszcze też jest dość płytko unaczyniona Czasami też reaguje wysypem dużych wykwitów bez ujścia takie duże gule. Dermatolodzy nie potrafią pomóc
Podany przez Ciebie pierwszy krem wydaje się być podobny do tego co kiedyś ta osoba używała w Polsce Glyco-A 12% i był OK może to właśnie to czego szukamy.
Bardzo zależy jej na czymś przeciwzmarszczkowym (dojrzały wiek plus wieloletnie i skomplikowane leczenie bardzo się odbiły na twarzy) .
Jeszcze mam prośbę jakbyś może znała coś super nawilżającego i lekki ale stabilny filtr nie powodujący zapychania (tylko nie LaRochePosay i Avene bo koszmarnie uczulają ją) to proszę możesz podać ?? Teraz używa ona filtra Shiseido 33 ale musi robić przerwy co jakiś czas bo troszkę ją wysypuje po nim.
Super lekki,do skory wrazliwej,bezzapachowy,za wiera lactic acid,uzywam go od kilku miesiecy,podraznien i zapychania brak,polaczenie filtrow mineralnych i chemicznych:
http://www.drugstore.com/products/pr...31&catid=21503

Polecam takze balsam do ciala tej samej firmy-mi b sluzy-ja mam na ciele skore mieszana z tradzikeim na plecach no i tez b wrazliwa a czasami wysuszona:

http://www.drugstore.com/products/pr...48&catid=10394

Polecam tez ten balsam-moze pomoze na gule?mi pomaga na tradzik na plecach i wygladza skore-zawiera lactic acid:
http://www.drugstore.com/products/pr...53&catid=10400

Wydaje mi sie ze ten 2 balsam bedzie lepszy dla skory mieszanej/tlustej.tzn dla skory tej osoby lepiej powinien sie sprawdzic niz ten pierwszy.ten 1 jest bardziej tresciwy-ten drugi jest b wydajny i ma konsystencje lejacego mleczka.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 16:42   #995
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Sorry za off top

Pisalas ze ta osoba ma uczulenie na zele i szampony.Z szamponow moge polecic:

http://www.drugstore.com/products/pr...62&catid=11936

odzywka z tej samej firmy:

http://www.drugstore.com/products/pr...63&catid=11938

Ten szampon ma jeszce bardziej prosty sklad:
http://www.drugstore.com/products/pr...13&catid=10345


zele(mozliwe ze ten by sie sprawdzil)

http://www.drugstore.com/products/pr...83&catid=11936
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 17:15   #996
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witajcie Będę bardzo wdzięczna za rozyfrowanie składu, zwłaszcza pod kątem zapychania skóry oraz tego, jakie dobroczynne działania może mieć ten krem. Czy coś może w nim wyjątkowo podrażniać? Pozdrawiam!

Veld's Nature Primale - Gel creme lumiere antioxidant de Rooibos

INCI: Aqua, glycerin, hydrolized wheat protein, butylene glycol, aspalathus linearis, hydroxyethyl, acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, squalane, hydrolized soy flour, polysorbate 20, silica, imperata cylindrica, aloe ferox, xanthan gum, carbomer, peg-8, phenoxyethanol, iodopropynyl butylcarbamate, CI 77891, CI 77491, CI 77019, CI 75470
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 18:04   #997
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dzien dobry
bede szalenie wdzieczna za analize Estee Lauder, Advanced Night Repair, Protective Recovery Complex

Skład: water (aqua purificata) purifeid, bifida ferment lysate, methyl gluceth-20, peg-75, butylene glycol, bis-peg-18 methyl esther dimethyl silane, glycereth-26, cola acuminata (kola) extract, squalane, sodium rna, sodium hyaluronate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, bisabolol, pantethine, hydrogenated lecithin, oleth-3 phosphate, oleth-3, oleth-5, anthemis nobilis (chamomile), caffeine, choleth-24, ceteth-24, xanthan gum, tea-carbomer, octyl methoxycinnamate, bht, trisodium edta, benzyl alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, yellow 5 (ci 19140), green 5 (ci 61570), red 4 (ci 14700


Szukam winowajcy zapychania, czy to mozliwe ze to on?? i jeszcze czy nadaje sie jako pokwasowy (skinoren, effaklar) nawilzacz / uspokajacz?
Z gory pokornie dziekuje za odpowiedz
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 18:22   #998
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam , bardzo proszę o analizę Serum QUALIFY "dotyk i blask" feel & shine firmy Artego. Dostałam w prezencie i nie bardzo wiem do czego ma słuzyć Oprócz tego blasku :P
Skład:
CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONOL, PARFUM, COUMARIN, LINALOOL, LIMONENE
Z góry dziękuję z pomoc
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 21:20   #999
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o zanalizowanie pod kątem zapychania:

Kremu do cery fotowrażliwej Ziaja sopot sun SPF 25
SKŁAD:
Skład: Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Cetearyl Ethylhexanoate, Glyceryl Stearate Citrate, Hexyl Laurate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Bacopa Monniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Sodium Acrylate/Acryolyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide.

Mam też Lirene Dermoprogram design Your Style kremowy mus nawilżający i w związku z tym mam pytanie, który mniej potencjalnie mnie zapcha Ziaja czy Lirene
SŁAD:
Lirene, Design Your Style, Kremowy mus nawilżający
Skład: Aqua, decyl oleate, ethylhexyl methoxycinnamate, methyl gluceth-20, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, cetyl alcohol, sodium polyacrylate, butyl methoxydibenzoylmethane, cetearyl alcohol, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, dimethicone, methyl glucose sesquistearate, ceteareth-20, imperata cylindrica root extract, glycerin, phoenix dactylifera (date) fruit extract, benzyl alcohol, PEG-8, sodium hyaluronate, carbomer, methylparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, linalool, limonene, Cl 19140, Cl 16035

* Wiem,że na temat tego musiku Lirene już troszkę było napisane, ale ja błagam o porównanie tych kremików pod wględem komadogenności (tzn który jest teoretycznie mniej szkodliwy)

Bardzo proszę o odpowiedź
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 22:14   #1000
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze uprzejmie o ocene tego kremu pod wzgledem zapychania (oprocz caprylic / capric triglyceride) oraz ogolnej przydatnosci dla cery problematycznej
Payot, Creme Purifiante
Sklad: Aqua, caprylic/capric triglyceride, alpha-glucan oligosaccharide, propylene glycol, isodecyl isononanoate, steareth-2, steareth-21, dimethicone, distarch phosphate, cetyl alcohol, stearyl alcohol, lactococcus fermetn, capryloyl keratin amino acids, betula alba bark extract, coffea arabica (coffee) extract, ulva lactuca extract, chondrus crispus (carrageenan)allantonin, pyridoxine HCL, sodium riboflavin phosphate, alcohol. denat., butylene glycol, urea, biotin, salicylic acid, dipropylene glycol, tromethamine, carbomer, disodium EDTA, parfum (fragrance)phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, propyparaben, ethylparaben, isobutylparaben, triclosan, phenyl salicylate, CI 77891citronellol, coumarin, geraniol, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool (titanium dioxide), CI 19140 (yellow 5) KI 4, CI

Z gory dziekuje!
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 09:31   #1001
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Prosze uprzejmie o ocene tego kremu pod wzgledem zapychania (oprocz caprylic / capric triglyceride) oraz ogolnej przydatnosci dla cery problematycznej
Payot, Creme Purifiante
Sklad: Aqua, caprylic/capric triglyceride, alpha-glucan oligosaccharide, propylene glycol, isodecyl isononanoate, steareth-2, steareth-21, dimethicone, distarch phosphate, cetyl alcohol, stearyl alcohol, lactococcus fermetn, capryloyl keratin amino acids, betula alba bark extract, coffea arabica (coffee) extract, ulva lactuca extract, chondrus crispus (carrageenan)allantonin, pyridoxine HCL, sodium riboflavin phosphate, alcohol. denat., butylene glycol, urea, biotin, salicylic acid, dipropylene glycol, tromethamine, carbomer, disodium EDTA, parfum (fragrance)phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, propyparaben, ethylparaben, isobutylparaben, triclosan, phenyl salicylate, CI 77891citronellol, coumarin, geraniol, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool (titanium dioxide), CI 19140 (yellow 5) KI 4, CI

Z gory dziekuje!
Oprócz trójglicerydów nei powinno być z tym kreme problemów. Skłąd bardzo ciekawy, bardzo bogaty w antyoksydanty i substancje o działaniu normalizjącym. Do kremu dodoano kwas salicylowy - nie jest go jakoś dużo, ale chyba bezpieczniej będzie stosowac go na noc.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 09:34   #1002
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o zanalizowanie pod kątem zapychania:

Kremu do cery fotowrażliwej Ziaja sopot sun SPF 25
SKŁAD:
Skład: Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Cetearyl Ethylhexanoate, Glyceryl Stearate Citrate, Hexyl Laurate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Bacopa Monniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Sodium Acrylate/Acryolyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide.

Mam też Lirene Dermoprogram design Your Style kremowy mus nawilżający i w związku z tym mam pytanie, który mniej potencjalnie mnie zapcha Ziaja czy Lirene
SŁAD:
Lirene, Design Your Style, Kremowy mus nawilżający
Skład: Aqua, decyl oleate, ethylhexyl methoxycinnamate, methyl gluceth-20, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, cetyl alcohol, sodium polyacrylate, butyl methoxydibenzoylmethane, cetearyl alcohol, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, dimethicone, methyl glucose sesquistearate, ceteareth-20, imperata cylindrica root extract, glycerin, phoenix dactylifera (date) fruit extract, benzyl alcohol, PEG-8, sodium hyaluronate, carbomer, methylparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, linalool, limonene, Cl 19140, Cl 16035

* Wiem,że na temat tego musiku Lirene już troszkę było napisane, ale ja błagam o porównanie tych kremików pod wględem komadogenności (tzn który jest teoretycznie mniej szkodliwy)

Bardzo proszę o odpowiedź
Kremy mają podobną ilość i jakość emolientów. Żadne nie wygląda na bardoz zapychający - oba sa oparte na glicerynie. Ziaja ma dodatkowo glicerydy z orzecha kokosowego, a Lirene olej bawełny. Ta sama liga.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 09:35   #1003
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
Witam , bardzo proszę o analizę Serum QUALIFY "dotyk i blask" feel & shine firmy Artego. Dostałam w prezencie i nie bardzo wiem do czego ma słuzyć Oprócz tego blasku :P
Skład:
CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONOL, PARFUM, COUMARIN, LINALOOL, LIMONENE
Z góry dziękuję z pomoc
Do niczego innego, nie ma absolutnie żadnych własciwosci. Przez zawartość silikonu może nieco lepiej trzymac się na nim makijaż, ale to tez nie do końca pewne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 09:38   #1004
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dzien dobry
bede szalenie wdzieczna za analize Estee Lauder, Advanced Night Repair, Protective Recovery Complex

Skład: water (aqua purificata) purifeid, bifida ferment lysate, methyl gluceth-20, peg-75, butylene glycol, bis-peg-18 methyl esther dimethyl silane, glycereth-26, cola acuminata (kola) extract, squalane, sodium rna, sodium hyaluronate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, bisabolol, pantethine, hydrogenated lecithin, oleth-3 phosphate, oleth-3, oleth-5, anthemis nobilis (chamomile), caffeine, choleth-24, ceteth-24, xanthan gum, tea-carbomer, octyl methoxycinnamate, bht, trisodium edta, benzyl alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, yellow 5 (ci 19140), green 5 (ci 61570), red 4 (ci 14700

Szukam winowajcy zapychania, czy to mozliwe ze to on?? i jeszcze czy nadaje sie jako pokwasowy (skinoren, effaklar) nawilzacz / uspokajacz?
Z gory pokornie dziekuje za odpowiedz
Czy możliwe że zapycha? - jest takie prawdopodobieństwo, ale warto przeanalizowac też inen produkty które stosujesz. W tym kremie zapychac może skwalan, witamina E i lecytyna.
Krem ma dobre włąsciwości nawilżające. czy sprawdzi się przy kwasach? To już ideywidualna sprawa - nie wiem czy przy silnym złuszczaniu dałby radę zregenerowac skórę. Ale jako codzienny nawilżasz - jak najbardziej tak.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 09:40   #1005
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Witajcie Będę bardzo wdzięczna za rozyfrowanie składu, zwłaszcza pod kątem zapychania skóry oraz tego, jakie dobroczynne działania może mieć ten krem. Czy coś może w nim wyjątkowo podrażniać? Pozdrawiam!

Veld's Nature Primale - Gel creme lumiere antioxidant de Rooibos

INCI: Aqua, glycerin, hydrolized wheat protein, butylene glycol, aspalathus linearis, hydroxyethyl, acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, squalane, hydrolized soy flour, polysorbate 20, silica, imperata cylindrica, aloe ferox, xanthan gum, carbomer, peg-8, phenoxyethanol, iodopropynyl butylcarbamate, CI 77891, CI 77491, CI 77019, CI 75470

Krem zawiera silny antyoksydant - aspalat porsty, czyli krzew z którego otrzymujemy "herbatę" czerwoną Rooibos - ma więc działanei przeciwstarzeniowe. Dodatek skwalanu sprawia że będzie bardzo odzywczy i nawilżający.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 10:06   #1006
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Do niczego innego, nie ma absolutnie żadnych własciwosci. Przez zawartość silikonu może nieco lepiej trzymac się na nim makijaż, ale to tez nie do końca pewne.
hmmmm, tyle że to do włosów :P Więc myslisz, że lepiej nie nakładać?? Skoro jest tak mało wartościowy?
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 10:08   #1007
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
hmmmm, tyle że to do włosów :P Więc myslisz, że lepiej nie nakładać?? Skoro jest tak mało wartościowy?
Oj, przepraszam, nie doczytałam.
Do włosów? Ale on absolutnie nic z nimi nie zrobi. ma tylk jeden silikonowy skłądnik - który ani nie nabłyszczy, ani nie wygładzi. Przykro mi pisac, ale jest chyba bezużyteczny
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 10:10   #1008
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

To odstawiam na bok Dziękuje i pozdrawiam
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 11:06   #1009
marti88
Przyczajenie
 
Avatar marti88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska:)
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Nieśmiało przypominam o swojej prośbie...
ZIAJA OLIWKOWA ŻEL OCZYSZCZAJĄCY DO TWARZY CERA SUCHA I NORMALNA mam cere normalną z lekkimi problemami. Czy ten żel dokładnie ją oczyści i nie zapcha? Niektóre dziewczyny piszą że poprawił im stan cery czy skład może na to wskazywać?
OTO SKŁAD:
Aqua,
Coco Glucoside,
Dosodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfasuccinate,
Sodium Laureth Sulfate,
Propylene Glycol,
Methyl Gluceth-20,
Olive Oil PEG-8 Esters,
Panthenol,
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,
Sodium Benzoate,
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol,
Parfum,
Sodium Hydroxide


Mam jeszcze jedną prośbę o zanalizowanie składu tej oto maseczki: Dermika, Maseczki Piękności, Maseczka błyskawicznie regenerująca 'Pełnia życia' nakłada się ją na wykonując masaż twarzy i zostawia na noc. I pytanie czy może zapchac? i Czy naprawdę zregeneruje skóre?
Oto sklad:
Aqua,
Paraffinum Liquidum,
Cetyl Alcohol,
Jojoba Esters,
Caprylic / Capric Triglyceride,
Octyl Stearate,
Cetearyl Octanoate,
Glycerin,
Ceteareth-25,
Glyceryl Stearate,
Propylene Glycol,
Decyl Olivate,
Ceteareth-6,
Glyceryl Polymethacrylate,
Glycoproteins,
Aleuritic Acid,
Iris Florentina,
Yeast Extract,
Squalene,
Tocopheryl Acetate,
Dimethicone,
Stearyl Alcohol,
Diazolidynyl Urea,
Methylparaben,
Propylparaben,
Parfum

Będę wdzięczna za odpowiedz
marti88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 11:41   #1010
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V, serdecznie Ci dziekuje!
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 14:05   #1011
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuje bardzo bardzo bardzo L_V
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 15:53   #1012
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

czy jeszcze raz mogłabym poprosić o analizę kremu półtłustego Linoeparol:Aqua, Paraffinum Liquidum, Oenothera Paradoxa, Sorbitan Sesquioleate, Glycerin, Isopropyl Myristate, Cera Alba, Tocopherol, Magnesium Sulfate, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben ?
jak ten krem wypada przy lipobazie:
Biała miękka parafina, woda destylowana, parafina ciekła, alkohol cetostearylowy, cetomacrogol 1000, parahydroksybenzoesan metalu, kwas cytrynowy, cytrynian sodu. ? z góry dziękuję
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 19:17   #1013
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;8778720]Bardzo proszę o odp, czy podkład może zapychać? Widze glicerynę, (która na niektorych może zle działać), ale ona mi chyba szkód nie robi, mam ją w jednym podkładzie i jakoś nic mi nie wyskakiwało po nim. Nie wiem tylko jak z talkiem?

Jeśli to możliwe to bardzo (!) proszę o odp do 3 wrzesnia, bo nie wiem czy go kupić na wesele


Bourjois, Fond de Teint Pinceau (Podkład w pędzlu)

aqua (water), cyclopentasiloxane, dimethicone, peg-10 dimethicone, talc, ethylhexyl methoxycinnamate, silica, glycerin,propylene glycol, silica dimethyl silylate, sodium chloride, ozokerite, c30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, aluminum hydroxide, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, disteardimonium hectorite, chlorphenesin, disodium stearoyl mlutamate, parfum (fragrance), alumina, peg-8, alcohol, tocopherol, methicone, ascorbyl palmitate, bht, citric acid, ascorbic acid, coumarin, denatonium benzoate [+/- (may contain) ci 7749 ci 77492 ci 77499 (iron oxides), ci 77891 (titanium dioxide), mica]

Z góry serdecznie dziękuję.


EDIT: Odrazu proszę o wypowiedzenie się na temat tego podkładu (też pod względem możliwości zapychania). Który lepszy wg znawczyń? [/quote]


Podklady sa bardzo podobne,mieszanki silikonow i polimerow oraz pochodnych ktore za zadanie maja wygladzic.
Burzuj ma tez wysoko talk ale nie na kazda cere dziala komodogennie wiec trudno jest mi powiedziec jak bedzie w Twoim przypadku.Dodatkowo rozswietli cere co pozwoli otrzymac efekt promiennej skory.
Dosc wysoko jest tutaj zagestnik w postaci sodium chloride a on potrafi wysuszac
Porownujac skladniki wydaje mi sie,ze Burzuj bedzie bardziej kryjacy i lepiej bedzie kryc pewne niedoskonalosci niz Lancome ale to tez oczywiscie kwestia skory.

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;8778720]Lancome, Photogenic Lumessence

Aqua/water, cyclopentasiloxane, dimethicone, glycerin, ethylexyl methocinnamate,hd1/trimethylol hexyllactone crosspolymer, peg-10 dimethicone, dimethicone/peg-10/15 crosspolymer, dimethicone/polyglicerin-3 crosspolymer, bis-digliceryl polycladipate-2, sodiumhyaluronate, aluminium hydroxine, magnesium sulfate, disodium stearoylglutimate, propyle glicol, citronellol, pentylene glicol, butylphenyl metylpropional, parfum/fragrance, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, hexyl cinnamal, methylaraben, phenohyethanol, butylparaben, diazolidnylurea,+/- (may contain: ci 77499, ci 77499, ci77481, iron oxides, ci77891, titanum dioxide[/quote]

Podobnie jak Burzuj podklad jest lekki,wygladzajacy i rozswietlajacy.
Trudno jest mi doradzic ktory wybrac,oba sa bardzo podobne i czasami sie zdarza ze w takich kombinacjach skladnikow potarfia kosmetyki zapychac.Warto pamietac,ze silikony i polimery tez potrafia tak dzialac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 19:23   #1014
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

prosze o zanalizowanie ponizszy kremik. mam skore tradzikowa i zalezy mi zeby krem dobrze nawilżał ale nie zapychal :

ZIAJA - KOZIE MLEKO KREM 1 ( NA DZIEŃ)

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Petrolatum, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Lactobacillus/Milk Solids/Glycine Soja (Soybean) Oil Ferment, Cyclodextrin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Eugenol, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene, Sodium Hydroxide

i jeszcze

ZIAJA PRO MASKA OCZYSZCZAJąCA Z GLINKą+MIKRO DERMBRAZJA

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Illite, Cetyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Extract, Hamamelis Virginiana Extract, Salvia Officinalis Extract, Titanium Dioxide, Panthenol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Citric Acid, CI 42090 (FD&C Blue No.1).

skład skopiowany z KWC mam nadzieje ze nie ma bledow I że te kosmetyki nie zostaly juz z zanalizowane (szukalam ale nie moglam znależc)
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 22:27   #1015
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexxana- serdecznie dziękuję


To jestem w kropce
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 15:35   #1016
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Under Twenty, Fall In Love Skin, Nawilżający żel myjący



Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-70 Mango Glycerides, Methyl Gluceth-20, Coco- Glucoside, PEG-7 Glyceryl cocate, Disodium EDTA, Prypylene Glycol, PEG-18 Glyceryl Oleate/ Cocoate Ethoxydiglicol, Benzyl Alcohol, itrus Medica Limonum (Lemon) Juice, Glucose, Butylene Glycol, Paullinia Cupana (Guarana Paullinia) Fruit Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Limonene, Ci 19140, Ci 16035

czy dobrze oczyszcza? czy ma jakies składniki nieodpowiednie dla cery problematycznej- wypryski?
spodobało mi sie opakowanie z pompką:P i zapach ale nie wiem czy bedzie odpowiedni. Prosze o analize. DZIĘKUJE
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 17:35   #1017
sylwusia3688
Rozeznanie
 
Avatar sylwusia3688
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 579
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Vipera puder transparentny matujący

Skład: Talc, Mica, Kaolin, Isopropyl Stearate, Zinc Stearate, Petrolatum Beeswax, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal +/-: CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499,CI 75470.

Znalazłam analizę tylko pudru sypkiego vipery, dlatego proszę o analizę tego pudru pod względem zapychania.
sylwusia3688 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 20:48   #1018
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

właśnie tak się zastanawiam nad tym specyfikiem:

Ziaja, Sopot Spa, płyn micelarny

Skład: Aqua (Water), Sodium Cocoamphoacetate, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Algae Extract, Panthenol, Porphyra Umbilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), Citric Acid.

gdzie on ma w składzie te micele? czy będzie skuteczny tak jak Sensibo Biodermy?
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 21:14   #1019
ziuta333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
c14-22 alcohols - czy szkodzą naczynkom?

Hej
mam naurtujące mnie pytanie i w sumie nikt mi nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, konkretnie chodzi mi o uzywanie samoopalacza Clarins Eau Lactee Auto-Bronzante. Nie opalam sie bo mam cere naczynkową, i jestem po zamykaniu naczynek, pajączków nie widac ale za to mam rumień. Niepokoi mnie ten składnik w składnie i wcale nie tak nisko, czy ktos mi pomoże?

Skład: Aqua, cyclomethicone, dihydroxyacetone, cetearyl isononanoate, ppg-15 stearyl ether, butylene glycol, glycerin, c14-22 alcohols, erythrulose, ppg-5-ceteth-20, aloe barbadensis, hydroxyethylacrylate / sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, phenoxyethanol, c12-20 alkyl glucoside, squalane, parfum, tocopheryl acetate, xanthan gum, methylparaben, polysorbate 60, butylparaben, ethylparaben, sorbitan isostearate, propylparaben, isobutylparaben, citric acid, bht, sodium benzoate

pozdrawiam buzka
ziuta333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 09:37   #1020
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: c14-22 alcohols - czy szkodzą naczynkom?

To nie sa alkohole w sensie % (jak alcohol denat), tylko emulgatory. Nie powinny szkodzić naczynkom.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.