Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-22, 19:04   #1141
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
to i ja się znów ustawię w kolejce.

Proszę o analizę składu podkładu przede wszystkim pod kątem zapychania i współdziałania ze skórą tłustą/trądzikową (czy można powiedzieć coś o kryciu, trwałości?). Ew jeszcze jak się miałby on do filtrów?

BELL, fluid anti-age
Aqua, Cyclomethicone, PEG/PPG-18/18 dimethicone, Dimethiconol, Ethylexyl Methoxycinnamate, Sodium Chloride,C30-45 Alkyl Methicone, Hydrolyzed Wheat Gluten, Ceratonia Siliqua Gum, Retinyl Palmitate, Arachis Hypogaea (peanut oil), Polysorbate 80, C30-45 Olefin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric acid, Ascorbic acid, Trimethoxycaprylylsiane, Dimethicone, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyetanol, Parfum, Alpha-Isometyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methypropional,Hexyl cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool [+/- Cl 77891, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491]
Wybacz,ze przeoczylam ,eLWhy

Zaczne tak,nie widze talku,miki itd czyli tego co mogloby detsabilizowac Parsol wiec przyjme,ze podklad jest bezpieczny.Jest na bazie silikonow co nadaje przyjemna aplikacje,wygladzenie ale tez potrafi czasem zapychac-choc nie jest to regula i nie uprzedzaj sie na starcie.
Dosc wysoko zawarte sodium chloride moze przesuszyc,nie kazda cera dobrze na niego reaguje.W bazie podkladu uzyto filtra,ktory tez teoretycznie wplywa zapychajaco
.
Krycie-hmmmsilikony sa dosc lekkimi nosnikami i one nie maja w sobie idealnej zdolnosci krycia i choc jest jeszcze kilka innych skladnikow to nie liczylabym na super krycie.
Fajnym skladnikiem jesti (na zielono) wyciag z orzeszkow ziemnych-bogaty w vit.E,bogaty w nienasycone kwasy tluszczowe,nadaje tez wlasciwa konsystencje.

Znjaduje sie tez drazniacy konserwant(na czerwono) .

Dobrze byloby gdybys na bazie probek sprawdzila jak podklad przyjmie sie u Ciebie bo choc nie jest to moze jakies cudo to najgorszy tez nie jest.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-23, 08:26   #1142
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam chcialabym sie dowiedzieć o działanie maseczki Skinvitals C-Brighten, co pani ogólnie myśli o tym składzie czy warto nakładać sobie to na twarz. maseczka jest w postaci materiału ktory naklada sie na twarz, czy takie maseczki są lepsze od tradycyjnych w kremie? próbowałam sama rozszyfrować skład ale nie moge nigdzie znależć jakie działanie ma imbir i ekstrakt z wina w tej masce, więc bardzo prosze o odpowiedź i z góry dziękuję i jeszzce jedno pytanie czy może byc używana przy naczynkowej cerze

Ingredients: Water(aqua), Sodium Hyaluronate, Popylene glycol, Btylene glycol, Wine extract, Rosa canina fruit oil, Polyquaternium-10, Zingiber Officinale(ginger) Root Oil, Soluble Collagen, Ascorbyl Glucoside, Pentylene Glycol, Citric Acid, PEG-60Hydrogenated Castor oil, Triethylexanoin, Xantan gum, Sodium Citrate, Propylpareben, BHT, Imidazolidinyl Urea, Phenoxyetanol, Ethylhexylglyceryn, Methylparaben, Butylparaben, Sodium Polyacrylate.

Edytowane przez MonalisaG
Czas edycji: 2008-09-23 o 08:48
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-23, 11:20   #1143
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, czy krem LRP Hydreane legere ma szansę porządnie nawilżyć moją cerę, która przechodzi kurację kwasami? Dodatkowo, czy jej nie zapcha-mam dużą skłonność do zapychania, z wyżej wymienionych kremów Clarins M-A spowodował wysyp pryszczy,Lancome Primordiale na noc póki co jako jedyny mnie nie zapchał(ale stosuję go krótko, poza tym nawilża tak sobie).

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat., Hydrogenated Polyisobutene, Myristyl Myristate, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate Se, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanthan Gum, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-23, 14:22   #1144
ulciak85
Raczkowanie
 
Avatar ulciak85
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 111
GG do ulciak85
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexxanko, dziękuję bardzo Słoneczko
ulciak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-23, 16:31   #1145
skye17
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Burdelowo
Wiadomości: 32
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Co sądzicie drogie ekspertki na temat balsamu firmy Mr. Potter's do włosów suchych i zniszczonych z aloesem i keratyną ?

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Hydrolyzed Keratin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Parfum, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, Alcohol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Citric Acid, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, CI 19140.

Jest lepszy od kompresu Joanny z mlekiem i miodem? Bo analizę kompresu mam i jest nawet zachęcająca ale jeszcze chciałabym się dowiedzieć coś o tym balsamie. W końcu keratyna to podstawowy składnik włosa
skye17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-23, 19:01   #1146
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Moja mama kupiła dzisiaj koncentrat Loreal Age Re-perfect z wit C. Proszę o zanalizowanie składu pod kątem zapychania i wit C(czy jest tam jej dużo). Tubka przypomina tę od Active C La Roche, krem jest w niej szczelnie zamknięty. Może to by był tańszy odpowiednik LRP?

Skład:
Aqua/Water, Glycerin, Ascorbic Acid, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Butylene Glycol, Petrolatum, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium, Polyacryloyldimethyltaura te, Potassium Hydroxide, Cetyl Alkohol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Sodium Styrene/Ma Copolymer, Hydroxyapatite, Calcium Pantetheine Sulfonate, Xanthan Gum , Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum/Fragrance, Limonene, Ninalool, Alpha-isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Geraniol, Citronellol, Coumarin, FIL B28444/1.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2008-09-23 o 20:36
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-24, 00:07   #1147
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosze o analize maseczki Farmony dla cery naczynkowej.

Najbardziej, oczywiscie poza dzialaniem na naczynka, frapuje mnie ten retinol. Jest w skladzie i to nawet nie na szarym koncu, ale czy to "ten wlasciwy" retinol? Mozna ta maseczke stosowac jako krem na noc przeciwzmarszczkowy? Trudno mi uwierzyc, zeby preparat z "prawdziwym" retinolem byl tak tani i mogl konkurowac z RoC czy Avene. Wstepnie zaznaczylam dobre dla cery naczynkowej skladniki, nie wiem czy dobrze.

Farmona, DermaCos, Regenerujaca maseczka wzmacniajaca naczynka z ekstraktem z kwiatu pomaranczy i kontrolowanym czystym retinolem

INCI: Aqua, Isopropyl Miristate, Cyclomethicone, Polysorbate, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Glycerin Vegetal, Biosccharide Gum, Oryza Sativa Oil, Citrus Auranti Floris, Aesculus Hippocastanus (czy to wyciag z kasztanowca?) , Soybean (Glycine Soya) Oil, Retinol, Polysorbate-20, Cellulose Gum, Hydrolised Wheat Protein, Cera Alba, Butyrospermum Parkii, Panax Ginseng Extract, Ginko Biloba, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Cetyl Alcohol Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Sodium Hydroxide, Parfum, Disodium EDTA, BHA, CI 16255
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-24, 19:29   #1148
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Asiu,przyznam ze nie widze nic tutaj nadzwyczajnego tzn.czegos co przekonaloby mnie ze wlasnie ten krem jest lepszy np.od aptecznej czy drogeryjnej pielegnacji gdzie relacja cena/pojemnosc jest warta uwagi a dlaczego?juz pisze

Mieszanka popularnych emolientow,silikonow i na dodatek potencjalnych zapychaczy przy mega dlugim skladzie.
Dosc wysoko poliakrylamid.
Duzo bardzo dobroczynnych wyciagow ale zobacz jak rozrzucone sa po calym skladzie.
Przy regularnym stosowaniu na pewno zauwazymy roznice bo krem dobrze nawilzy i odzywi skore, jest wyciag z kielkow pszenicy ktore sa naturalnym antyutleniaczem;olej z otrebow ryzowych ktory jest bogaty w vit.E

To tyle
Stokrotne dzięki Asiu za wnikliwą analizę.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-24, 21:47   #1149
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc



Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

mozecie pomoc mi rozszyfrowac ten krem?

Choc jest uzyty ciekawy skladnik z wiazkowki to patrzac globalnie uzyto zbyt wielu potencjalnych zapychaczy-wyboldowalam.
Poza tym reszta wartosciowych skladnikow jest dosc daleko w skladzie i dolozoby tez drazniacy konserwant-na czerwono.
Nie jestem fanka tego kremu ale byc moze cery normalne bez wiekszych problemow moga byc zadowolone.

Niziutka przy kuracji kwasami lepiej wybierac proste nawilzacze i nie dziwie sie,ze Lancome okazal sie zbyt slaby,porownam sklady Clarinsa z LRP ale i on ma popularne zapychacze.

Postaram sie tym zajac w miare mozliwosci a na dodatek strasznie mi wolno Wizaz dziala
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-24, 23:28   #1150
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

I z tym mam właśnie problem, że prostego nawilżacza najlepiej szukać wśród kosmetyków aptecznych, a te niestety nie mają przyjaznych składów dla cery trądzikowej/skłonnej do zapychania
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 07:37   #1151
mala czarownica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/Londyn
Wiadomości: 17
GG do mala czarownica
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

bardzo prosze o rozszyfrowanie skladu dwoch kosmetykow:
No7 Intelligent Balabce -podklad w musie
cyclopentasiloxane, dimethicone, dimethicone crosspolymer, silica, phenyl trimethicone, cyclohexasilloxane, tribehenin, c30-45 alkyl methicone, c30-45 olefin, tocopheryl acetate, diisopropyl dimer dilinoleate, c10-30 cholesterol/lanosteron esters, triethoxycaprylylsilane, retinylpalmitate, ceramide 3, tocopherol (+/- C1 77891, C1 77492, C1 77491, C1 77499)

nie mam pojecia co oznaczaja cyferki w nawiasie spisalam wszystko
z gory dziekuje!
mala czarownica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 08:01   #1152
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II



Edytowane przez maupka87
Czas edycji: 2008-09-25 o 08:08 Powód: składy już są przeanalizowane
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 13:56   #1153
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

A ja proszę o analizę Pan sticka Max factora;

Mineral oil, kaolin, copernicia cerifera wax, beeswax, paraffin, ozokerite, fragnance, propylparaben, sorbic acid, methylparaben, titanium dioxide,iron oxides.
__________________

_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 16:08   #1154
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o analizę

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Żel oczyszczający do cery normalnej i mieszanej

Skład: Aqua, Lauryl Betaine, Peg-8, Sodium Laureth Sulfate, Hamamelis Virginiana/Witch Hazel Extract, Mentha Piperita/Peppermint Leaf Extract, Panthenol, Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Vitis Vinifera/Grapefruit Extract, Citric Acid, Hexylene Glycol, Menthoxypropanediol, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Sodium Cocoamphoacetate, Tetrasodium Edta, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 16:27   #1155
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę :
mam skórę mieszaną, a zależy mi na nawilżeniu całej twarzy, nie tylko policzków. czy ten krem nie będzie mi zapychał strefy T?


Iwostin, Krem intensywnie nawilżający SPF 20

Skład: Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl-3 methylglucose, distearate, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, glycerin, mineral oil (paraffinum liquidum), octocrylene, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, sodium acrylate/acrylodimethylta urate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 19:34   #1156
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
ups, że też dwa razy się musiało wysłać... poniżej odpowiedni post

Cytat:
Napisane przez niziutka~ Pokaż wiadomość
I z tym mam właśnie problem, że prostego nawilżacza najlepiej szukać wśród kosmetyków aptecznych, a te niestety nie mają przyjaznych składów dla cery trądzikowej/skłonnej do zapychania
pozwolę sobie zaprotestować mnie nie dość, że wiele kremów zapychało, to jeszcze uczulało. nie każdy krem apteczny mi służył, ale znalazłam cudotwórcę i jest nim hydreane, ten co maupka87 zaczęła niedawno używać.
nie mówię, że każdemu przypasuje, ale czasem warto szukać miłości wśród kremów aptecznych

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-09-26 o 00:03 Powód: Dubel;)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 21:07   #1157
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mnie też większość aptecznych nawilżaczy zapycha, nie próbowałam jeszcze Hydreane, ma 1 dobrą opinię na KWC, więc postanowiłam, że dam skład do sprawdzenia i poczekam na werdykt.
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-26, 00:02   #1158
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Po wielu poszukiwaniach znalazłam skład niżej wymienionego pudru. Czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która go zanalizuje?

SMASHBOX Halo Hydrating Perfecting Powder:

Mica (CI 77019), Coco-Caprylate/Caprate, Isopropyl Linoleate, Synthetic Wax, Polymethylsilsesquioxane, Water (Aqua), Zinc Stearate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Silica, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Barium Sulfate, Dimethylacrylamide/Acrylic Acid/Polystyrene Ethyl Methacrylate Copolymer, Ethoxydiglycol, Sodium Dehydroaceatate, Lycium Barbarum Fruit Extract (Goji Berry), Trisodium Edta, Peat Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Palmitoyl Hexapeptide-14, Dimethicone, Gold (CI 77480). May Contain: Titanium Dioxide (CI 77891) , Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

Chiante,prosba na przyszlosc podajac jakikolwiek kosmetyk do tego watku podawaj prosze pelne dane

Zalozenie mialo byc takie by to byl puder mineralny ale tak naprawde nie jest to tyowy mineralny kosmetyk.
Jedno trzeba podkreslic,ze puder bedzie swietnie wygladzac optycznie skore-jest tutaj kombinacja skladnikow nosnych,ktore nadadza swietne wykonczenie ale jes to tez pewna pulapka bo nie kazdej cerze moze to pasowac.
Mika w czolowce-moze podraznic cery naczynkowe i bardzo wrazliwe,choc jej zawartosc nada cerze promienistego wygladu,sprawi ze skora bedzie rozswietlona.
Reszta to dodatek,wyciagi roslinne sa na samym koncu wiec nie sadze aby byly w duzej ilosci i trudno stwierdzic jakie moze byc ich dzialanie.


Reszte postow bede analizowac w miare mozliwosci
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-26, 06:40   #1159
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo dziękuję :-*
Jakich danych nie podałam?
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-26, 11:36   #1160
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Moje kochane specjalistki bardzo proszę o rozszyfrowanie 5 kosmetyków:

Mac factor facefinity compact foundation
skład: Mica, Talc, Titanium Dioxide, Dimethicone, Octyl Methoxycinnamate, Silica, Trimethylsiloxysilicate, Nylon-12, Methicone, Cholesteryl Stearate, Dioctyl Succinate, Octyl Hydroxystearate, Methylparaben, pPopylparaben, Sodium Dehydroacetate, Aqua, Tocopherol [+/- CI77491, CI 77492, CI 77499]

Iwostin krem półtłusty
skład: Aqua, mireal oil, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3, Diisostearate, Cyclomethicone, Glycerin, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Vitis Vinifera Oil, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Magnesium Sulfate, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Retinyl Palmitate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

Garnier mleczko do demakijażu skóra normalna i mieszana
skład: Aqua/Water, Isopropyl Myristate, Isohexadecane, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Vitis Vinifera/Grape Fruit Extract, Pyrus Malus/Apple Fruit water, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium Edta, Magnesium laureth-8 Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Magnesium Oleth Sulfate, Sodium Chloride, Sodium Glycolate, Sodium Lauretf-8 Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Oleth Sylfate, Triethanolamine, Methylparaben, Quaternium-15, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool.

A.T.W Żel hypoalergiczny do demakijażu
skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Herb Extracts: Thymus Vulgaris, Arnica Montana;DMDM Hydantoin, Parfum, Citric Acid, Sodium Chloride.

La Roche Posay, Toleriane, Fond de Teint Correcteur Fluide (podkła do cery wrażliwej).
skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides


Chciałabym rozkminić, który intruz powoduje u mnie niekiedy wysuszenie skóry, alergię (swędząca wysypka, zapychanie) w stałych partiach tj. okolice nosa, broda, czoło, skronie. Dodam, że jest do mój stały zestaw, który używam od ponad roku i czasem plata mi figle.

Dziękuje

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MF.jpg (3,1 KB, 479 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Iwostin.jpg (41,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg garnier.jpg (10,5 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a.t.w.jpg (7,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LRP.jpg (13,9 KB, 2 załadowań)
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-27, 18:47   #1161
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

proszę o analizę
Flos-Lek, MAKE-UP matuje skórę (na ich stronie jest w dziale kosmetyków do cery trądzikowej)

Aqua, Cyclomethicone, Talc, Triethoxycaprylylsilane, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, C12-15 Alkyl Benzoate, Stearoxy Dimethicone, Propylene Glycol, Aluminium Oxyde, Sodium Chloride, Microcrystaline Wax, Hydrogenated Castor Oil, Niacinamide, Yeast Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Panthenol, Zinc Gluconate, Caffeine, Biotin, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, BHT, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Citric Acid, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene.
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-27, 19:36   #1162
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
Witam chcialabym sie dowiedzieć o działanie maseczki Skinvitals C-Brighten, co pani ogólnie myśli o tym składzie czy warto nakładać sobie to na twarz. maseczka jest w postaci materiału ktory naklada sie na twarz, czy takie maseczki są lepsze od tradycyjnych w kremie? próbowałam sama rozszyfrować skład ale nie moge nigdzie znależć jakie działanie ma imbir i ekstrakt z wina w tej masce, więc bardzo prosze o odpowiedź i z góry dziękuję i jeszzce jedno pytanie czy może byc używana przy naczynkowej cerze

Ingredients: Water(aqua), Sodium Hyaluronate, Popylene glycol, Butylene glycol, Wine extract, Rosa canina fruit oil, Polyquaternium-10, Zingiber Officinale(ginger) Root Oil, Soluble Collagen, Ascorbyl Glucoside, Pentylene Glycol, Citric Acid, PEG-60Hydrogenated Castor oil, Triethylexanoin, Xantan gum, Sodium Citrate, Propylpareben, BHT, Imidazolidinyl Urea, Phenoxyetanol, Ethylhexylglyceryn, Methylparaben, Butylparaben, Sodium Polyacrylate.
Ekstrakt z winogron to przede wszystkim silny antyoksydant/ekstrakt olejowy z korzenia imbiru to kolejny antyoksydant poza tym ma dzialanie przeciwbakteryjne,wygladz a naskorek,skutecznie pomaga w zwalczaniu stanow zapalnycj itd.

Maseczka ma swietny sklad,naprawde bardzo dobry produkt choc skladniki na koncu skladu nie sa takie super to i tak przekonuje mnie do uzycia
Powinna wspomoc tez pielegnacje cer naczynkowych.

Czy forma amseczki jest lepsza?hmmmm...trudno jest to ocenic ale podejrzewam ze kazdy czesc jest osobno,tak?Jezeli sposob aplikacji nie jest dla Ciebie klopotliwy to mysle ze to nie ma znaczenia



Cytat:
Napisane przez niziutka~ Pokaż wiadomość
Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, czy krem LRP Hydreane legere ma szansę porządnie nawilżyć moją cerę, która przechodzi kurację kwasami? Dodatkowo, czy jej nie zapcha-mam dużą skłonność do zapychania, z wyżej wymienionych kremów Clarins M-A spowodował wysyp pryszczy,Lancome Primordiale na noc póki co jako jedyny mnie nie zapchał(ale stosuję go krótko, poza tym nawilża tak sobie).

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat., Hydrogenated Polyisobutene, Myristyl Myristate, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate Se, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanthan Gum, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum
Teoretycznie mozna duzo pisac a to jak zachowa sie krem w kontakcie z Twoja skora to drugie
Patrzac na sklad to ....bardzo przecietny krem,cos slabo LRP postaralo sie poza tym jest troche potencjalnych zapychaczy i nie podoba mi sie,ze uzyto alkohol denat w czolowce gdzie jest tylko woda,gliceryna,silikon i wlasnie alkohol denat. niby jest lagodzony przez pozostale skladniki ale nie do konca mnie przekonuje czy poradzi sobie z nawilzeniem suchej/badz przesuszonej skory lub takiej ktora jest w trakcie kuracji kwasowej/retinoidowej itd.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-27, 21:20   #1163
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Wybieram krem tonujący. Pomożecie? :)

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu kremu COLLISTAR RIGENERA NIGHT, jego głównym zadaniem jest likwidacja przebarwień oraz ogólna poprawa kondycji skóry, czy stosując go na noc trzeba na dzień używać bardzo wysokich filtrów, tak jak przy kuracjach z kwasami?
Skład kremu:
agua, cyclopentasiloxane, urea, hidrogented polysobutene, gluconolactone, glyceryn, betaine, dicaprylyl ether, propylene glycol, polyglutamic acid, troxerutrin, salicylic acid, galactric acid, salicyloyl phytosphingosine, ectoin, carnosine, hibiscus sabdariffa, malve sylvestris, bisabolol, diacetyl boldine, butylene glycol, xanthan gum, sclerotium gum, dimethicone, dimethiconol, dimethicone/vinyldimethicone, crosspolymer, profumo/parfum, caprylic/capric triglyceridr, phenoxyethanol, methylparaben, ethylpareben, propylpareben, butylparaben, disodium edta, hydrohyethyl acrylate/sodium acrylodimethyl taurate copolymer, squalane, polysorbate-60, polysorbate-20, hydroxypropyl starch phosphate.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Zaczne od tego,ze nie jestem w stanie kontrolowac na biezaco watku niestety i od czasu do czasu jak pojawi sie przypomnienie to nic sie nie dzieje zreszta pozniej wycinac posty aby bylo czytelnie.
Przykro mi,ze tyle musialas czekac

Mimo wszystko krem z filtrem bedzie potrzebny i decyzja nalezy do Ciebie czy sie na takowy zdecydujesz czy nie.
Jest to bardzo ciekawy preparat oparty na swietnych skladnikach:kwas poliglutaminowy,kwas salicylowy,mocznik,trokserutyna(aktywna forma rutyny),ectoin,karnozyna, rumianek,wyciag ze slazu,hibiskus.
Preparat bedzie sie naprawde dobrze spisywac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 09:42   #1164
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuję Hexxanie za odpowiedź, stosowałam krem całe lato i faktycznie spisuje się świetnie.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 10:04   #1165
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Choc jest uzyty ciekawy skladnik z wiazkowki to patrzac globalnie uzyto zbyt wielu potencjalnych zapychaczy-wyboldowalam.
Poza tym reszta wartosciowych skladnikow jest dosc daleko w skladzie i dolozoby tez drazniacy konserwant-na czerwono.
Nie jestem fanka tego kremu ale byc moze cery normalne bez wiekszych problemow moga byc zadowolone.

Niziutka przy kuracji kwasami lepiej wybierac proste nawilzacze i nie dziwie sie,ze Lancome okazal sie zbyt slaby,porownam sklady Clarinsa z LRP ale i on ma popularne zapychacze.

Postaram sie tym zajac w miare mozliwosci a na dodatek strasznie mi wolno Wizaz dziala
Dziekuje za pomoc
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 14:54   #1166
kinga2210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 31
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam! Proszę o analize tych kremików zwłaszcza pod względem matowania i wysuszania, działanie przeciwtrądzikowe nie jest ważne, gdyż nie mam z nim problemu:
1.Iwostin, Purritin, Emulsja matująca:
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Aluminium Starch Octenyl Succinate, Cetearyl Alcohol, Aloe Vera (Aloe Barbadensis), Zinc PCA, Alpha Hydroxy Acids, Caprylic / Capric Triglyceride / Sodium Acrylates Copolymer, Allantoin, Triclosan, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid
2.Garnier, Czysta skóra, Krem nawilżając-matujący:
Skład: Aqua, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Montmorillonite, Glyceryl Stearate SE, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearyl Alcohol, Camphor, Carbomer, CI 42090, Disodium EDTA, Niacinamide, Octyl Methoxycinnamate, Panthenol, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Spirea Ulmaria, Triclosan, Xanthan Gum, Zinc PCA, Methylparaben, Chlorphenensin, Butylparaben, (B3684/1)

3.Under Twenty, Never ever! Delicate formula, Krem matujący:
Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Cyclomethicone, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Methyl Gluceth-20, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Allantoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, BHA, Laminaria Saccharina Extract, Laureth-7, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Parfum, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, CI 42090.
Bardzo zależy mi również na analizie składów tych kremów:
Garier, Postawa pielęgnacji, Ochornny krem nawilżający (seria zielona)
L'oreal, Pure zone, Krem nawilżający przeciw przetłuszczaniu się skóry
Niestety nie mogła znaleźć składów w internecie, jeśli ktoś ma prosiłabym o podanie..
I który jest najlepszy?
kinga2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 16:47   #1167
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ja już nie wiem co mam zrobić, chyba odstawie na razie kwasy-co z tego, że po nocy mam gładką, wygojną twarz, skoro pod koniec dnia znowu jest pozapychana.
Może jest wsród tych kremów taki, który nawilży i nie zapcha? Bo już naprawdę nie wiem, czego używać, jestem naprawdę załamana...

LRP HYdraphase Legere (wersja riche mnie zapchała)
Skład: Skład: Aqua/Water, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Alcohol Denat., Polyethylene, PEG-20 Stearate, Cetyl Alcohol, C13-14 Isoparaffin, PEG-100 Stearate, Carbomer, Zinc Gluconate, Glyceryl Stearate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Copper Sulfate, Laureth-7, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Polyacrylamide, Methylparaben, Propylparaben, Parfum/Fragrance.

Bioderma Hydrabio legere
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Alcohol Denat., Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Polyehtylene, Sodium Lactate, Arachidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Xylitylglucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arachidyl Glucoside, Hexyldecanol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Fragrance (Parfum) (31.08.2007.)

Avene Hydrance Optimale legere
Skład: Aqua, Dimethicone, PEG 100 Stearate, Propylene Glycol Isoceteth / 3 Acetate, Polymethyl Methacrylate, Trilaurin, Beta-Sitosterol Butylparaben, Carbomer, Ethylparaben, Parfum, Hydroxypropylcellulose, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Glycine Soja, Triethanolamine, Trimethylsiloxysilicate, Xanthan Gum

Avene Optimale riche
Skład: Avene Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, PPG-15 Stearyl Ether, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Carthamus Tinctorius, Glyceril Stearate, PEG-100 Stearate, Butyrospremium Parkii, Cetearyl Glucoside, Benzoic Acid, Beta-Sitosterol, BHT, C13-14 Isoparaffin, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Parfum, Glycine Soja, Laureth-7, Phenoxyethanol, Sodium Chondroitin sulfate, Sodium Hydroxide, Aqua, Xanthan Gum

Avene Hydrance Optimale UV
Skład: Avene Aqua, Ethylehexyl Methoxycinnamate. C12-15 Alkyl Benzoate. Cyclomethicone. Sorbitan Stearate. Glycerin. Aqua. Isododecane. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol. Behenyl Alcohol. Betasitosterol. C13-14 Isoparaffin. Decyl Glucoside. Diazolidinyl Urea. Dimethiconol. Parfum. Glycine Soja. Laureth-7. Methyl paraben. o-Cymen-5-OL. Poloxamer 188. Polyacrylamide. Sodium Chondroitin sulfate. Sucrose Cocoate. Tocopheryl Glucoside. Xanthan Gum

LPR Pityval
Skład: aqua, propylene glycol, octyldodecanol, peg-30 stearate, paraffinum liquidum, glyceryl stearate, stearic acid, palmitic acid, dimethicone, cetyl alcohol, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, peg-4, myristic acid, piroctone
olamine, capryloyl glycine, methylparaben, iodopropynyl butylcarbamate, parfum


Avene Antirougeurs Creme riche
Skład: avene thermal spring water (avene aqua), carthamus tinctorius (safflower), seed oil (carthamus tinctorius), ethylhexylmethoxycinnamat e, peg- 12, propylene glycol dicaprylate / dicaprate, mineral oil (paraffinum liquidum), glycerin, gliceryl stearate, cetearyl alcohol , stearic acid, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, squalane, water (aqua), bht, blue 1 (ci 42090), carbomer, ceteareth- 33, chlorphenesin, decyl glucoside, dextran sulfate, dimethicone, disodium edta, fragrance (parfum), hesperidin methyl chalcone, o- phenylphenol, phenoxyethanol, ruscus aculeatus root extract (ruscus aculeatus), triethanolamine, xanthan gun
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 19:47   #1168
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez niziutka~ Pokaż wiadomość
Avene Hydrance Optimale legere
Skład: Aqua, Dimethicone, PEG 100 Stearate, Propylene Glycol Isoceteth / 3 Acetate, Polymethyl Methacrylate, Trilaurin, Beta-Sitosterol Butylparaben, Carbomer, Ethylparaben, Parfum, Hydroxypropylcellulose, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Glycine Soja, Triethanolamine, Trimethylsiloxysilicate, Xanthan Gum
tak na marginesie - ten krem ma już inny skład - i chwała Avene za to! nowa wersja nie zawiera tylu drażniących konserwantów za to może niektórych trójgliceryd zapchać. i pewnie poza tym swoje wady i zalety też ma - ja się na tym jednak za mało znam, by się wypowiedzieć, zostawiam to zatem Hexanie. oto nowy skład:
AVENE AQUA. CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARTHAMUS TINCTORIUS. CYCLOMETHICONE. SUCROSE STEARATE. GLYCERIN. PPG-15 STEARYL ETHER. BUTYLENE GLYCOL. SUCROSE DISTEARATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. BENZOIC ACID. BETA-SITOSTEROL. BHT. CARBOMER. CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. PARFUM. GLYCINE SOJA. HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES. LECITHIN. PHENOXYETHANOL. POLOXAMER 188. SODIUM CHONDROITIN SULFATE. SODIUM HYALURONATE. SODIUM HYDROXIDE
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 19:52   #1169
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ziaja, HerbikaPlant, Biała Herbata, Krem bionawilżający do skóry tłustej i mieszanej


Skład: Aqua (Water), Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Trilaureth-4 Phosphate, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Triethanolamine

moglabym prosic jeszcze o odszyfrowanie tego kremu?

__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 20:19   #1170
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Oriflame, seria Swedish Spa

Serum z algami:
AQUA, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, OLETH-20, ASPARAGOPSIS ARMATA EXTRACT, IMIDAZOLIDINYL UREA, CARBOMER, METHYLPARABEN, PARFUM, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, PANTHENOL, PROPYLPARABEN, BENZOPHENONE-4, PROPYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLUCOSE, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CI 42090


Scrub:
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, POLYETHYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYL STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, LACTIC ACID, CETEARETH-20, DIMETHICONE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, METHYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLPARABEN, ASPARAGOPSIS ARMATA EXTRACT, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLUCOSE, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CI 42090:2, CI 42090, CI 19140


Maseczka:
AQUA, KAOLIN, PARAFFINUM LIQUIDUM, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, GLYCERIN, CERA ALBA, MYRISTYL MYRISTATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, LANOLIN ALCOHOL, XANTHAN GUM, OCTYLDODECANOL, ASPARAGOPSIS ARMATA EXTRACT, METHYLPARABEN, BHT, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN, CAPRYLYL GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLUCOSE, POGOSTEMON CABLIN EXTRACT, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, MENTHA SPICATA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, CI 77891, CI 42090


Warte uwagi?
Dziękuję od razu.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.