Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-27, 16:34   #1561
szaluś :)
Raczkowanie
 
Avatar szaluś :)
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 94
GG do szaluś :)
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Rzepa używana w kosmetyce kryje się pod łacińską nazwą brassica campestris rapa.
dziękuję Ci bardzo za pomoc
__________________
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?

Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"


szaluś :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 17:02   #1562
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
dziewczynki pomóżcie mi z analizą Ochronnego fluidu SPF 30 Optimals Oriflame.
Jakieś podejrzane skłądniki?? ZAPYCHAJĄCE(mam z tym problem ) ?

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1
Filtry ma stabilne. (Na zielono)
Zapychaczy raczej mało. (trzeba jednak pamiętać, że same filtry równie dobrze mogą zapchać). Brakuje zresztą tych najbardziej komedogennych. Ma dużo substancji nawilżających/odżywiających; wśród nich ewentualnych zapychaczy zaznaczyłam na brązowo. (brałam też pod uwagę szacowaną ilość) Zawiera wit. E.
Dość wysoko w składzie jest substancja zapachowa i konserwanty i regulatory lepkości/stabilizatory/środki powierzchniowo czynne. (na czerwono; najczęściej podrażniające pogrubiłam)

Generalnie - jeżeli masz cerę stosunkowo niewrażliwą w stronę tłustej - polecam, przy cerze wrażliwej, skłonnej do alergii, przesuszającej się - odradzam.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 19:33   #1563
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje serdecznie ja mam raczej cere tlusta z niewielkimi wypryskami.... wiec chyba sie skuszę tylko to bedzie moj pierwsz w zyciu filtr ;];] mam nadzieje ze bedzie dobry;]
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 23:55   #1564
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Drogie Ekspertki:
Chciałabym dowiedzieć się, czy korektor stosowany w okolicach "pozaocznych" może zapychać lub podrażniać naczynka? I ogólnie , cóż to cudo warte

MAGIC CONCEALER.
H.Rubinstain


INCI: Aqua, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Sorbitan, Isostearate, Glycerin, Propylene Glycol, Ozokerite, Methylparaben, Silica, Aluminium Hydroxide, Chamomilla Recutita/Matricaria Extract, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, Disodium Stearoyl Glutamate, Disteardmonium Hectorite, Acrylates Copolymer, Butylparaben, [may contain cl 77891 / Titanium Dioxide Cl 77492, 77491, 77499 / Iron Oxides, Mica]
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-28, 00:20   #1565
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam jeszcze jeden dylemat... otoz od dawna nie moglam sie przemoc i uzywac czegos nawilżającego (mam cere raczej tlusta i z wypryskami jak juz wspominalam) ale wkoncu sie opamietalam
Mam Dermedic, Hydrain 2, Żel intenstywnie nawilżający

Czy widzisz cos podejrzanego? A jakieś dobre strony? obawiam sie zapchania porow...

Skład: Aqua, Glycerin, Methylopropanediol, Urea, Panthenol, Butylene Glycol (and) Algin (and) Sodium Citrate (and) Atelocollagen (and) Serine, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Benzyl Alocohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Metylisothiazolinone.
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-28, 10:07   #1566
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
Witam,

Jestem na forum po raz pierwszy,ale bardzo mi się spodobało.Jestem pełna podziwu biochemiczek
A jeśli chodzi o analizę,to bardzo prosiłabym o prześwietlenie kremu Avon Care, krem na lato :
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, C12-15 alkyl benzoate, benzophenone-3, glycerin, tapioca starch, glyceryl stearate, propylene glycol, butylene glycol, peg-40 stearate, hydrogenated polyisobutene, steareth-2, phenoxyethanol, carbomer, cetyl lactate, sodium pca, potassium hydroxide, tetrasodium edta, diazolidinyl urea, methylparaben, parfum, silica, aloe barbadensis gel, buthylparaben, ethylparaben, tocopheryl acetate, phosphoric acid, iodopropynyl buthylcarbamate
Czy w ww składzie znajdą się potencjalne zapychacze dla mojej mieszanej cery?
.
Potencjalnych zapychaczy wydaje się być nie za wiele, te które są nie wydają się groźne (na czarno pogrubione). Bezpiecznie wyglądające substancje zmiękczające i nawilżające - na niebiesko. Zawiera wit. E., ale jest jej b. mało.
Filtry ma, ale niestabilne (na zielono).
Rozpuszczaniki/środki powierzchniowo czynne - mogę podrażniać - na brązowo.
Powinien matowić (substancje za to odpowiedzialne na pomarańczowo)
Zawiera dużo konserwantów i innych "ulepszaczy" (jak to Avon, na czerwono)

Szczerze mówiąc... sądząc po składzie, krem ten prawie nic nie robi: nie chroni przed słońcem, nawilża prawdopodobnie słabo (bo i - nie wiem, po co - ma sporo składników wysuszających) Może podrażniać. Podejrzewam, że matowi na krótko, a gdy nałoży się go za dużo - wałkuje się. Ma dużo konserwantów, które mogą podrażnić/uczulić. Raczej nie podoba mi się.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-28, 14:37   #1567
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam drobną prośbę. Muszę kupić coś dobrego do oczyszczania twarzy i waham się pomiędzy LRP Lipikar Syndet (krem żel do mycia twarzy i ciała), a pianką Vichy Oligo 25. Chcę, żeby to cudo było super delikatne i nadawało się do skóry suchej i wrażliwej - nie podrażniało, nie powodowało zaczerwienień, nie wysuszało, nie ściągało, a nawet nawilżało. A z drugiej strony, żeby perfekcyjnie zmywało filtry, puder, podkład i wszelkie zanieczyszczenia (np. po dniu spędzonym na plaży). Składy wklejam z KWC:

La Roche Posay Lipikar Syndet, krem-żel do mycia twarzy i ciała: Water, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco-Betaine, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Peg-75, Shea Butter Glycerides, Disodium Edta, Citric Acid, Polyquaternium-39, Polyquaternium-7, Acrylates Copolymer, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Methylparaben, Propylparaben.

Vichy Oligo 25, pianka do skóry pozbawionej blasku: Aqua, dipropylene glycol, sodium laureth sulfate, glycerin, disodium cocoamphodiacetate, PEG-200 hydrogenated glyceryl palmate, PEG-30 glyceryl cocoate, miel, PEG-7 glyceryl cocoate, PEG-4 dilaurate, PEG-4 laurate, potassium chloride, isobutylparaben, manganese gluconate, methylparaben, sodium chloride, phenoxyethanol, cocobetaine, disodium EDTA, iodopropynyl butylcarbamate, propylparaben, citric acid, butylparaben, ethylparaben, fragance

Bardzo prosze o pomoc.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-28, 14:39   #1568
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Potencjalnych zapychaczy wydaje się być nie za wiele, te które są nie wydają się groźne (na czarno pogrubione). Bezpiecznie wyglądające substancje zmiękczające i nawilżające - na niebiesko. Zawiera wit. E., ale jest jej b. mało.
Filtry ma, ale niestabilne (na zielono).
Rozpuszczaniki/środki powierzchniowo czynne - mogę podrażniać - na brązowo.
Powinien matowić (substancje za to odpowiedzialne na pomarańczowo)
Zawiera dużo konserwantów i innych "ulepszaczy" (jak to Avon, na czerwono)

Szczerze mówiąc... sądząc po składzie, krem ten prawie nic nie robi: nie chroni przed słońcem, nawilża prawdopodobnie słabo (bo i - nie wiem, po co - ma sporo składników wysuszających) Może podrażniać. Podejrzewam, że matowi na krótko, a gdy nałoży się go za dużo - wałkuje się. Ma dużo konserwantów, które mogą podrażnić/uczulić. Raczej nie podoba mi się.
przetestowała ten krem i nei matuje wogóle - skóra się błyszczy

Rzeczywiście, słabo nawilża, czuć ściągnięcie (a skórę mam raczej przetłuszczającą się)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-28, 14:54   #1569
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o analize kremu Miraculum, Pani Walewska, Krem półtłusty dzien/noc

Czy ujędrni on cere tak jak obiecuje producent i zatrzyma młodość?

Aqua, Parafinum liquidum, Decyl Oleate, Petrolatum, Dicocoyl Pentaerythil Distearyl Citrate, Sorbitan Sesquioleate, Miscrocrystalline Wax, Glycerin, Beeswax, Aluminum Stearate, Magnesium Sulfate, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamyl Alkohol, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamaldehyde, Hydroxycitronellal
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-28, 19:14   #1570
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Potencjalnych zapychaczy wydaje się być nie za wiele, te które są nie wydają się groźne (na czarno pogrubione). Bezpiecznie wyglądające substancje zmiękczające i nawilżające - na niebiesko. Zawiera wit. E., ale jest jej b. mało.
Filtry ma, ale niestabilne (na zielono).
Rozpuszczaniki/środki powierzchniowo czynne - mogę podrażniać - na brązowo.
Powinien matowić (substancje za to odpowiedzialne na pomarańczowo)
Zawiera dużo konserwantów i innych "ulepszaczy" (jak to Avon, na czerwono)

Szczerze mówiąc... sądząc po składzie, krem ten prawie nic nie robi: nie chroni przed słońcem, nawilża prawdopodobnie słabo (bo i - nie wiem, po co - ma sporo składników wysuszających) Może podrażniać. Podejrzewam, że matowi na krótko, a gdy nałoży się go za dużo - wałkuje się. Ma dużo konserwantów, które mogą podrażnić/uczulić. Raczej nie podoba mi się.
Dzięki Już po pierwszym użyciu stwierdziłam,że ten krem faktycznie jest do bani,a teraz mam to czarno na białym
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 12:05   #1571
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o analize kremu nawilżającego 24h Garnier Ultra Świeżość do skóry normalnej i mieszanej. Warto go kupić??

aqua/water, coco-caprylate/caprate, glycerin, cyclohexasiloxane, ammonium polyacryloydimethyl taurate, panthenol, tocopherol, pyrus malus/apple fruit water, vitis vinifera/grape fruit extract, hibiscus esculentus/hibiscus esculentus extract, ethylhexyl methoxycinnamate, acrylates copolymer, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, cl42090/blue 1, cl 47005/acid yellow 3, disodium edta, sodium chloride, triethanolamine, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-29, 12:50   #1572
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Drogie, Mądre Biochemiczki Czy może orientujecie się czy Ammonium Laureth Sulfate bądź też Ammonium Lauryl Sulfate jest nieco łagodniejszy" niż tradycyjny Sodium Lauryl Sulfate (czy też Sodium Laureth Sulfate)?
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 13:45   #1573
szaluś :)
Raczkowanie
 
Avatar szaluś :)
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 94
GG do szaluś :)
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

oo, też mnie to interesuje
__________________
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?

Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"


szaluś :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 14:03   #1574
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Wirtam, prosze o analize tego kremu i mam pytanie jest on przeznaczony powyżej 25 roku życia, ja mam 23 czy może mi zaszkodzić?? Cere mam mieszana, ale potrzebująca nawilżenia i regeneracji, czy ten krem to dobry wybór??

Z góry dziekuje

Bielenda, Powitanie z Afryką, Królewski krem piękności - mirra, kadzidło i złoto

Skład: Aqua (Water), Sorbitan Stearate, Sorbityl laurate, Caprylic / Capric Triglyceride, Triethylhexanoin, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Glycereth-26, Glycine Soja (Soybean) Oil, Palmitoyl Tripeptide-3, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Propylene Glycol, Commiphora Myrrha Extract, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Boswelia Serrata Extract, Tocopheryl Acetate, Gold, Polysilicone-11, Laureth-12, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, parfum (Fragrance), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, CI 19140, CI 18050
Dość bogaty i ciekawy specyfik.
Na zielono - substancje natłuszczające (mogą zapychać pory)
Na granatowo - składniki odżywiające skórę/zmiękczające (też mogą zapchać)
Na jasnoniebiesko - nawilżacze
Na jasnozielono - wit. E, przeciwutleniacz
Na pomarańczowo - tytułowe "mirra, kadzidło, złoto" - mają właściwości ściagające, oczyszczające i wygładzajace
Na czerwono - konserwanty
Na brązowo - substancje zapachowe

Pomijając już nawet fakt, że nie ma czegoś takiego, jak "krem od 25 roku życia" - taki krem może stosować każda kobieta wg potrzeb; skład sam w sobie, choć bogaty, nie wydaje się ciężki. Nie powinien specjalnie zapychać porów, bardziej obawiałabym się na miejscu osoby skłonnej do alergii - podejrzewam, że mocno pachnie; substancje zapachowe lubią podrażniać. (Zawiera także barwniki)
Powinien średnio nawilżać, ale dobrze odżywiać i koić skórę. Być może korzystnie wpłynie na koloryt. Myślę, że możesz bezpiecznie wypróbować.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 15:50   #1575
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Proszę o sprawdzenie składu kremu neutrogeny nawilżającego z soją spf 15

skład:

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, c12-15 alkyl benzoate, cetearyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmezhane, mica, ethylhexyl salicylate, dimethicone, arachidyl alcohol, glycine soja, phenyl trimethicone, lactoferrin, panthenol, magnesium aspartate, zinc gluconate, copper gluconate, silica, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, cetearyl glucoside, polyacrylamide, c13/14 isoparaffin, laureth-7, peg-4, peg-4 laurate, peg-4 dilaurate, steareth-2, steareth-21, disodium edta, sodium hydroxide, bht, phenoxyethanol, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, chlorhexidine digluconate, iodpropynyl butylcarbamate, parfum, ci 77891

Pod kątem stabilności tego filtra i ew. zapychaczy

Filtry niestabilne, a jeden z nich wręcz destabilizowany przez mikę. (Filtry zaznaczyłam na zielono). Poza tym antyoksydantów brak.
Zawiera prowitaminę B5 dość wysoko w składzie.
Powinien matowić - substancje za to odpowiedzialne na pomarańczowo.
Zapychacze są, jak w każdym kremie, nie wyglądają jednak specjalnie groźnie - nie należą do tych najczęściej zapychających, nie dominują też składu. Potencjalne - substancje odżywiające i nawilżające - pogrubiłam.
Bardziej obawiałabym się poliakrylamidu w połowie składu - dowiedziono, że systematycznie stosowany jest rakotwórczy. Cała druga połowa składu to konserwanty i inne "ulepszacze", mogą podrażnić i/lub wywołać alergię, najagresywniejsze na czerwono.

Jestem na nie: ochrona niestabilna, nawilżenie średnie, ryzyko podrażnień.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 16:21   #1576
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Drogie, Mądre Biochemiczki Czy może orientujecie się czy Ammonium Laureth Sulfate bądź też Ammonium Lauryl Sulfate jest nieco łagodniejszy" niż tradycyjny Sodium Lauryl Sulfate (czy też Sodium Laureth Sulfate)?
nie, przeciwnie - jest nieco bardziej drazniacy
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 17:27   #1577
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Selekcjonerka śliczne dzięki
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 20:01   #1578
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Prosze o analize kremu Miraculum, Pani Walewska, Krem półtłusty dzien/noc

Czy ujędrni on cere tak jak obiecuje producent i zatrzyma młodość?

Aqua, Parafinum liquidum, Decyl Oleate, Petrolatum, Dicocoyl Pentaerythil Distearyl Citrate, Sorbitan Sesquioleate, Miscrocrystalline Wax, Glycerin, Beeswax, Aluminum Stearate, Magnesium Sulfate, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamyl Alkohol, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamaldehyde, Hydroxycitronellal
podbijam
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 21:20   #1579
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kochane to znowu ja i moje filtrowe rozterki

W KWC hydrance optimale uv od avene figuruje jako chroniący przed UVA i UVB
jestem po lekturze artykułów Basi i o ile rozpoznaje Ethylhexyl Methoxycinnamate jako podany przez Basię filtr UVB to UVA nie widzę. Proszę mnie doksztalcić i powiedzieć który to? (uczę się ale to proces powolny i bolesny )

Skład: Avene Aqua, Ethylehexyl Methoxycinnamate. C12-15 Alkyl Benzoate. Cyclomethicone. Sorbitan Stearate. Glycerin. Aqua. Isododecane. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol. Behenyl Alcohol. Betasitosterol. C13-14 Isoparaffin. Decyl Glucoside. Diazolidinyl Urea. Dimethiconol. Parfum. Glycine Soja. Laureth-7. Methyl paraben. o-Cymen-5-OL. Poloxamer 188. Polyacrylamide. Sodium Chondroitin sulfate. Sucrose Cocoate. Tocopheryl Glucoside. Xanthan Gum


__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-29, 21:52   #1580
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Kochane to znowu ja i moje filtrowe rozterki

W KWC hydrance optimale uv od avene figuruje jako chroniący przed UVA i UVB
jestem po lekturze artykułów Basi i o ile rozpoznaje Ethylhexyl Methoxycinnamate jako podany przez Basię filtr UVB to UVA nie widzę. Proszę mnie doksztalcić i powiedzieć który to? (uczę się ale to proces powolny i bolesny )

Skład: Avene Aqua, Ethylehexyl Methoxycinnamate. C12-15 Alkyl Benzoate. Cyclomethicone. Sorbitan Stearate. Glycerin. Aqua. Isododecane. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol. Behenyl Alcohol. Betasitosterol. C13-14 Isoparaffin. Decyl Glucoside. Diazolidinyl Urea. Dimethiconol. Parfum. Glycine Soja. Laureth-7. Methyl paraben. o-Cymen-5-OL. Poloxamer 188. Polyacrylamide. Sodium Chondroitin sulfate. Sucrose Cocoate. Tocopheryl Glucoside. Xanthan Gum


[Odpisuję poza kolejnością, bo pytanie krótkie ]

Tinosorb M - zaznaczyłam. Polecam artykuł:
http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl.php?id=1011
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 22:11   #1581
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję jesteś nieoceniona

Im więcej czytam - tym bardziej

A teraz mam nowe hobby... czytam składy podczas zakupów w markecie

i sadząc po wielkosci tego wątku nie tylko ja zaczęłam

Pozdrawiam
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 23:17   #1582
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
nie, przeciwnie - jest nieco bardziej drazniacy
Dziękuję za info. Pytam, bo spotkałam ten składnik w szamponie Joanny i zaczęłam się zastanawiać...Moja intuicja się nie pomyliła teraz już wiem, czego unikać.

Tak na marginesie: jestem zachwycona tym wątkiem, a zarazem przerażona...Ja też zaczęłam pilnie studiować składy w sklepach Ale więrzę,że dzięki takiej wiedzy można naprawdę zadbać o siebie i swoje zdrowie. (przynajmniej na ile to jest możliwe)
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 00:32   #1583
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Chciałabym dowiedzieć się, czy korektor stosowany w okolicach "pozaocznych" może zapychać lub podrażniać naczynka? I ogólnie , cóż to cudo warte

MAGIC CONCEALER.
H.Rubinstain


INCI: Aqua, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Sorbitan Isostearate, Glycerin, Propylene Glycol, Ozokerite, Methylparaben, Silica, Aluminium Hydroxide, Chamomilla Recutita/Matricaria Extract, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, Disodium Stearoyl Glutamate, Disteardimonium Hectorite, Acrylates Copolymer, Butylparaben, [may contain cl 77891 / Titanium Dioxide Cl 77492, 77491, 77499 / Iron Oxides, Mica]
Wygląda dość bezpiecznie; zapychać raczej nie powinien. Podobają mi się jego odżywiacze/nawilżacze - powinny być lekkie i skuteczne. (na niebiesko)
Naczynka może ew. podrażnić glikol propylenowy (na brązowo), wydaje mi się jednak, że w tym zestawie będzie "grzeczny".
Zawiera wyciąg z rumianku (na pomarańczowo) oraz substancję wykazującą działanie oczyszczające (na jasnozielono), choć nie jest ich zbyt wiele. Sądzę jednak, że dzięki nim będzie nadawał się na "niespodzianki".
To, co mi się w nim nie podoba, to konserwant b. wysoko w składzie. (konserwanty tradycyjnie na czerwono) Czy podrażni - kwestia indywidualna.
Wydaje się, że będzie się zarówno dobrze rozprowadzał, jak i trzymał na skórze oraz będzie trwały, sądząc po zestawie wszystkich składników, ma bardzo dobrą i przyczepną konsystencję.

Widać, że nie jest to pierwszy-lepszy korektor. Górnopółkowe kosmetyki mają jednak strasznie zawyżone ceny. Wyceniam na 50 zł (przy założeniu, że ma 10 ml ).
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 01:37   #1584
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
mam jeszcze jeden dylemat... otoz od dawna nie moglam sie przemoc i uzywac czegos nawilżającego (mam cere raczej tlusta i z wypryskami jak juz wspominalam) ale wkoncu sie opamietalam
Mam Dermedic, Hydrain 2, Żel intenstywnie nawilżający

Czy widzisz cos podejrzanego? A jakieś dobre strony? obawiam sie zapchania porow...

Skład: Aqua, Glycerin, Methylpropanediol, Urea, Panthenol, Butylene Glycol (and) Algin (and) Sodium Citrate (and) Atelocollagen (and) Serine, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Benzyl Alocohol(and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Metylisothiazolinone.
Do cery tłustej - ładny skład.
Na niebiesko - porządne, acz niezapychające nawilżacze/odżywiacze; zwłaszcza mocznik na 3. miejscu po wodzie mi się podoba.
Na brązowo - rozpuszczalniki/środki mające za zadanie zwiększyć penetrację pozostałych składników; mogą pograżnić, ale przy tłustej cerze działają korzystnie.
Na jasnozielono - substancja przciwzaskórnikowa.
Na czerwono - konserwanty.

Jeżeli boisz się nawilżających mazideł, myślę, ża na początek to dobry wybór. Nie jest to bowiem specyfik typowo nawilżający (wbrew nazwie); sądząc po składzie będzie co najmniej na równi wykazywać właściwości normalizujące. Być może będzie regulować wydzielanie sebum.
Odradzałabym osobom z wrażliwą i/lub przesuszoną skórą. Tłustocernym na lato - polecam.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 15:10   #1585
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dzieki wieelkie w takim razie spokojnie moge juz używac jeszcze raz dziękuje serdecznie
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 15:12   #1586
ulag&m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 15
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hej,

Mam prośbę o wypoeidzenie się na temat tego podkładu

Clarins, oily free podkład, kupiłam, bo nie chcę jeszcze bardziej zanieczyszczać swojej i tak zanieczyszczonej skóry, tylko nie jestem pewna jest to dobry wybór.

skład: purified water (aqua), cyclopentasiloxane, cyclomethicone, glycerin, isononyl isononanoate, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, propylene glycol, sodium chloride, cetyl dimethicone, vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane crosspolymer, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, dipropylene glycol, disteardimonium hectorite, peg/ppg-20/15 dimethicone, fragrance (parfum), silica, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, hydrolyzed wheat protein, mannitol, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, panax ginseng root extract, ficus carica (fig) fruit, sucrose, alumina, yeast extract (faex), calcium pantothenate, biotin, sorbic acid, bht, butylparaben, methylparaben, phenoxyethanol [+/- (may contain) titanium dioxide (ci 77891), mica (ci 77019), iron oxides (ci 77491, 77492, 77499)]

Dzięki z góry
ulag&m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 18:14   #1587
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Mam drobną prośbę. Muszę kupić coś dobrego do oczyszczania twarzy i waham się pomiędzy LRP Lipikar Syndet (krem żel do mycia twarzy i ciała), a pianką Vichy Oligo 25. Chcę, żeby to cudo było super delikatne i nadawało się do skóry suchej i wrażliwej - nie podrażniało, nie powodowało zaczerwienień, nie wysuszało, nie ściągało, a nawet nawilżało. A z drugiej strony, żeby perfekcyjnie zmywało filtry, puder, podkład i wszelkie zanieczyszczenia (np. po dniu spędzonym na plaży). Składy wklejam z KWC:

La Roche Posay Lipikar Syndet, krem-żel do mycia twarzy i ciała: Water, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco-Betaine, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Peg-75 Shea Butter Glycerides, Disodium Edta, Citric Acid, Polyquaternium-39, Polyquaternium-7, Acrylates Copolymer, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Methylparaben, Propylparaben.

Vichy Oligo 25, pianka do skóry pozbawionej blasku: Aqua, dipropylene glycol, sodium laureth sulfate, glycerin, disodium cocoamphodiacetate, PEG-200 hydrogenated glyceryl palmate, PEG-30 glyceryl cocoate, miel, PEG-7 glyceryl cocoate, PEG-4 dilaurate, PEG-4 laurate, potassium chloride, isobutylparaben, manganese gluconate, methylparaben, sodium chloride, phenoxyethanol, cocobetaine, disodium EDTA, iodopropynyl butylcarbamate, propylparaben, citric acid, butylparaben, ethylparaben, fragance

Bardzo prosze o pomoc.
Do cery suchej i wrażliwej bardziej nadaje się LRP. Zawiera mniej agresywnych detergentów (na pomarańczowo; łagodne - na ciemnozielono), substancji mogących podrażniać (na brązowo) i konserwantów i innych mogących podrażniać "ulepszaczy" (na czerwono), a więcej (procentowo) substancji odżywiających i nawilżających (na jasnoniebiesko). Szczególnie drażniące substancje pogrubiłam.
Vichy ma więcej środków powierzchniowo czynnych, są one też agresywniejsze, niż te z LRP (tutaj niektóre wykazują wręcz właściwości nawilżające). To jednak sprawa indywidualna - jednych wysuszają, innych nie.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 18:18   #1588
zuza678
Wtajemniczenie
 
Avatar zuza678
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj.kuj.-pom.
Wiadomości: 2 113
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam. Mam prosbę. Pomozcie mi wybrac najlepszy krem na noc. Wiem , ze wszystkie z nich sa dla wrazliwcow, a ja ostatnio do takich zaczelam nalezec

La Roche Posay
Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Synthetic Wax, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Coriandrum Sativum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glyceryl Stearate, Citrate, Ribes Nigrum, Dimethiconol, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Echium Lycopsis, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Isobutane, Glycine Soja, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum

Astellas, Lipobase
Składniki: Biała miękka parafina, woda destylowana, parafina ciekła, alkohol cetostearylowy, cetomacrogol 1000, parahydroksybenzoesan metalu, kwas cytrynowy, cytrynian sodu.

I czy ten krem ( ten juz raczej na dzien) dobrze dziala, bo jest zachwalany, ale dosc drogi niestety- Thalgo, Hyposensine

Skład: Aqua (Water). Caprylic / Capric Triglyceride. Gryceryl Stearate. Glycereth-26. Cetearyl Alcohol. Isononyl Isononate. Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein. Cyclomethicone. Olus (Vegetable Oil). Glycerin. Hydrolyzed Linseed Extract. Polysiphonia Lanosa (Extract). Butylene Glycol. Phenoxyethanol. Propylene Glycol. Hamamelis Virginiana (Wich Hazel Extract). Ruscus Aculeatus (Root Extract). Bisabolol. Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester. Laureth-3. Hydroxyethylcellulose. Chlorophenesin. Alteromonas Ferment Extract. Parfum (Fragrance). Xanthan Gum. Benzoic Acid. Dhydroacetic Acid.

Przepraszam,ze tak duzo. Bede wdzieczna za pomoc!
Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Strasznie sie ciesze, ze znalazlam te strone, bo wiele mozna sie tu od Was nauczyc
zuza678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 18:31   #1589
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Do cery suchej i wrażliwej bardziej nadaje się LRP. Zawiera mniej agresywnych detergentów (na pomarańczowo; łagodne - na ciemnozielono), substancji mogących podrażniać (na brązowo) i konserwantów i innych mogących podrażniać "ulepszaczy" (na czerwono), a więcej (procentowo) substancji odżywiających i nawilżających (na jasnoniebiesko). Szczególnie drażniące substancje pogrubiłam.
Vichy ma więcej środków powierzchniowo czynnych, są one też agresywniejsze, niż te z LRP (tutaj niektóre wykazują wręcz właściwości nawilżające). To jednak sprawa indywidualna - jednych wysuszają, innych nie.
Dziękuję. Tak cos czułam, że LRP będzie lepszy, bo SLS był niżej w składzie, ale teraz mam pełen obraz.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 18:55   #1590
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Prosze o analize kremu Miraculum, Pani Walewska, Krem półtłusty dzien/noc

Czy ujędrni on cere tak jak obiecuje producent i zatrzyma młodość?

Aqua, Parafinum liquidum, Decyl Oleate, Petrolatum, Dicocoyl Pentaerythrityl Distearyl Citrate, Sorbitan Sesquioleate, Miscrocrystalline Wax, Glycerin, Beeswax, Aluminum Stearate, Magnesium Sulfate, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamyl Alkohol, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamaldehyde, Hydroxycitronellal
Żaden krem nie zatrzyma młodości. Niektóre mogą jednakże porządnie nawilżyć, ukoić i wygładzić skórę, i w efekcie zmniejszyć widoczność zmarszczek.
Ten krem ma bardzo treściwy skład; dużo substancji natłuszczających i zmiękczających (na zielono); nawilżające właściwości ma gliceryna (na niebiesko). Największe potencjalne zapychacze pogrubiłam. Konserwantów nie tak znowu wiele (na czerwono), ale jest strasznie mocno perfumowany (na różowo) - może wywołać alergię/podrażniać.

Szczerze mówiąc... Jeżeli zadziała, to raczej na zasadzie placebo (może być bardzo przyjemny w użyciu). Może trochę doraźnie rzeczywiście ujędrni i odżywi skórę. Nie ma jednak żadnych substancji aktywnych, antyoksydantów... taki składający się z popularnych natłuszczaczy perfumowany kit. Może zapchać, podrażnić i/lub wywołać alegię. Cerom wymagającym nie polecam. W przeciwnym razie - można wypróbować.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.