Zorac raz jeszcze - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-22, 17:17   #1861
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja też wczoraj nałożyłam pierszy raz zorac 0,1 , nie szczypało, nie swędziało. Cośtam mi powyciągał na wierzch, ale wiadomo jedna noc to nie wszystko. Mam pytanie - czy siedząc w domu mogę odpuścić sobie filtr?
ja siedzac w domu nie uzywam filtra
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 19:47   #1862
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zorac raz jeszcze

A czy stosowanie kwasów (wiadomo nie w jakimś drastycznym stężeniu) pomiędzy zorackiem będzie przesadą?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 19:52   #1863
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie
 
Avatar kosmetocholiczka4ever
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: bardzo duże miasto
Wiadomości: 1 498
Dot.: Zorac raz jeszcze

jeśli twoja skóra to zniesie to nie musisz spróbować i zobaczyć jaka będzie reakcja Twojej skóry. Ja tak robię i wiem co moja skor lubi i co moze znieść.
__________________



kosmetocholiczka4ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 20:51   #1864
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Zorac raz jeszcze

a jakie robicie przerwy w stosowaniu zoracu?

i ile miesięcy pod rząd go stosujecie?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 15:00   #1865
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ło Matko Bosko!

Pokusiło mnie dwa dni pod rząd Zoraciem gębę wysmarować. Myślę sobie, co mi tam! Tyle kwasów już na nią wylałam, nic. Tyle peelingów, mikrodermabrazji i nic... Zorac napewno też jej nie ruszy.

No i ruszył. Boli!
Ałaaa
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:05   #1866
Remedios_Buendia
Raczkowanie
 
Avatar Remedios_Buendia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 352
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cześć!
Stosuję Zorac od ok. 3 tygodni. Dotychczas było w porządku, ale od jakichś 4 dni połowę twarzy mam w małych czerwonych, nieziemsko swędzących krostkach. Mam rozumieć, że to przejdzie?

Chciałabym się Was poradzić w temacie codziennej pielęgnacji. Mój dermatolog nic na ten temat nie powiedział, a żeby dostać się do niego na NFZ musiałabym brać dzień wolny w pracy. Takowego nie mam

Co stosujecie do mycia? Jaki niezapychający filtr/krem na rano?
Dodam, że mam bardzo tłustą i zapychającą się skórę. Czy można używać kremu matującego? Gdy przecieram twarz tonikiem do cery tłustej Tołpy, tak mnie piecze i swędzi, że widzę początki Wszechświata. Gdy smaruję tremami nawilżającymi i łagodzącymi, świecę się jak choinka.
Jestem w kropce, pomocy!
Remedios_Buendia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 23:30   #1867
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Remedios_Buendia Pokaż wiadomość
Cześć!
Stosuję Zorac od ok. 3 tygodni. Dotychczas było w porządku, ale od jakichś 4 dni połowę twarzy mam w małych czerwonych, nieziemsko swędzących krostkach. Mam rozumieć, że to przejdzie?

Chciałabym się Was poradzić w temacie codziennej pielęgnacji. Mój dermatolog nic na ten temat nie powiedział, a żeby dostać się do niego na NFZ musiałabym brać dzień wolny w pracy. Takowego nie mam

Co stosujecie do mycia? Jaki niezapychający filtr/krem na rano?
Dodam, że mam bardzo tłustą i zapychającą się skórę. Czy można używać kremu matującego? Gdy przecieram twarz tonikiem do cery tłustej Tołpy, tak mnie piecze i swędzi, że widzę początki Wszechświata. Gdy smaruję tremami nawilżającymi i łagodzącymi, świecę się jak choinka.
Jestem w kropce, pomocy!
Jeśli Zorac nie powoduje u Ciebie gigantycznego palenia, podraznienia itd. to polecam filtr Ziaji (jest stabilny i tani, ok 17 zł) dla cery właśnie tłustej i trądzikowej. Ja używam i jest OK. Jednak najlepiej wspominam filtr Roc'a, zamawiałam na allegro, był stabilny i wchłaniał się do niemożliwego matu. Jednak teraz coś pokombinowali ze składem i nie jestem pewna co do jego stabilności.

Ja bym radziła zrezygnować przy Zoracu z wszelkich dodatkowych wysuszaczy, matowiaczy. Nawilżać.
Czasem cera przesadnie przetłuszcza się z braku odpowiedniego nawilżenia. Takie głupie kółko.

Do mycia, hmm - sama szukam czegoś dobrego do mycia. Żeby zmyło filtr i wszystkie dziadostwa z twarzy.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 08:16   #1868
Hrabina Dracula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 92
Dot.: Zorac raz jeszcze

Jakiego kremu nawilżającego używacie? czego bym nie położyła to piecze
Hrabina Dracula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 08:19   #1869
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Zorac raz jeszcze

Przy retinoidach pieką silikony, SLS, SLES, parabeny i alkohol w składzie. Odstaw wszystko co to zawiera
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:21   #1870
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ło Matko Bosko!

Pokusiło mnie dwa dni pod rząd Zoraciem gębę wysmarować. Myślę sobie, co mi tam! Tyle kwasów już na nią wylałam, nic. Tyle peelingów, mikrodermabrazji i nic... Zorac napewno też jej nie ruszy.

No i ruszył. Boli!
Ałaaa
Ech, na mnie już nie działa. Po 4 miesiącach kladlan go codziennie, nawilzal, ale nie zluszczal. Mam nadzieję, ze jesienią będę mieć wylinki...zależy mi na wygladzeniu drobnych nierówności.





Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Jeśli Zorac nie powoduje u Ciebie gigantycznego palenia, podraznienia itd. to polecam filtr Ziaji (jest stabilny i tani, ok 17 zł) dla cery właśnie tłustej i trądzikowej. Ja używam i jest OK. Jednak najlepiej wspominam filtr Roc'a, zamawiałam na allegro, był stabilny i wchłaniał się do niemożliwego matu. Jednak teraz coś pokombinowali ze składem i nie jestem pewna co do jego stabilności.

Ja bym radziła zrezygnować przy Zoracu z wszelkich dodatkowych wysuszaczy, matowiaczy. Nawilżać.
Czasem cera przesadnie przetłuszcza się z braku odpowiedniego nawilżenia. Takie głupie kółko.

Do mycia, hmm - sama szukam czegoś dobrego do mycia. Żeby zmyło filtr i wszystkie dziadostwa z twarzy.
Filtr Ziai ma stabilne filtry, ale jak na retinoidy zbyt niską ochronę ppd. Póki co najwyższą ochronę ppd gwarantują filtry la roche porsay. Nie są zbyt komfortowe, ale ochrona jest bardzo wysoka. Polecam też filtr Uriage Hyseac spf 50+.


Nie wykonasz dokładnego demakijazu jednym produktem, ja potrzebuję co najmniej dwóch + tonik
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Przy retinoidach pieką silikony, SLS, SLES, parabeny i alkohol w składzie. Odstaw wszystko co to zawiera
Nie generalizuj mnie SLS-y, parabeny i silikony nie podraznialy. Większe kuku robiła mi betaina w środkach myjacych. Podczas kuracji retinoidami należy przede wszystkim pamiętać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej (tolerujemy lepiej retinoidy) i nawilzaniu. Nie znam osoby, która podczas stosowania retinoidu potrzebowała matu, skóra wręcz błaga o substancje nawilżające a reszta to sprawa indywidualna.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
A czy stosowanie kwasów (wiadomo nie w jakimś drastycznym stężeniu) pomiędzy zorackiem będzie przesadą?
Jeśli chcesz wzmocnić działanie retinoidu...ja uzywalam toniku z kwasem salicylowym z zorackiem. Ale to było po 4-5 miesiącach, kiedy nie robił nic oprócz nawilzenia.





Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a jakie robicie przerwy w stosowaniu zoracu?

i ile miesięcy pod rząd go stosujecie?
5-6 miesięcy, przerwa. Potem przez 5-6 miesięcy kwas azelainowy+jakiś kwas (u mnie glukonolakton). Miesiąc przerwy (pielęgnacja bez kwasów) w celu przygotowania skóry do retinoidu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 20:33   #1871
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Zorac raz jeszcze

Czy dostanę Zorac bez recepty w którejś z lubelskich aptek?
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 23:06   #1872
gama_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Zorac raz jeszcze

Witam, wczoraj kupiłam Zorac 0,1. Otworzyłam żel, ale dzisiaj zmieniłam zdanie i stwierdziłam, że jednak nie będę go używać. Użyłam go raz tylko odrobinę. Chętnie go odstąpię. Zapłaciłam 65,95 zł. Mam paragon na potwierdzenie, za ile i kiedy był kupiony tzn. 5 grudnia 2015. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na gama.x@vp.pl. Odstąpię go za 60 zł (za przesyłkę zapłacę). Termin ważności Zoracu 01/2017

aktualizacja
Już sprzedane

Edytowane przez gama_x
Czas edycji: 2015-12-07 o 20:32
gama_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 20:26   #1873
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez gama_x Pokaż wiadomość
witam, wczoraj kupiłam zorac 0,1. Otworzyłam żel, ale dzisiaj zmieniłam zdanie i stwierdziłam, że jednak nie będę go używać. Użyłam go raz tylko odrobinę. Chętnie go odstąpię. Zapłaciłam 65,95 zł. Mam paragon na potwierdzenie, za ile i kiedy był kupiony tzn. 5 grudnia 2015. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na gama.x@vp.pl. Odstąpię go za 60 zł (za przesyłkę zapłacę). Termin ważności zoracu 01/2017
biorę!
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 20:36   #1874
gama_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Zorac raz jeszcze

Niestety, sprzedane już.
gama_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 01:18   #1875
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Zorac raz jeszcze

do usunięcia.

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2015-12-10 o 01:22
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 20:18   #1876
dywergencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 14
Dot.: Zorac raz jeszcze

Hej!
Czy wiecie coś o tym, by Zorac był wycofany z leczenia trądziku? Stosowałam go z powodzeniem, teraz niestety się przeprowadziłam do Krakowa i żaden lekarz nie chce go przepisać! Podpierają się stroną https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=3974

gdzie jest we wskazaniach wymieniona tylko łuszczyca i zabronione jest nakładanie na twarz. Nie wiem co robić, czy coś w tym faktycznie jest czy szukać innego lekarza? Może macie kogoś sprawdzonego z Krakowa? Ewentualnie aptekę?
dywergencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 15:28   #1877
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez dywergencja Pokaż wiadomość
Hej!
Czy wiecie coś o tym, by Zorac był wycofany z leczenia trądziku? Stosowałam go z powodzeniem, teraz niestety się przeprowadziłam do Krakowa i żaden lekarz nie chce go przepisać! Podpierają się stroną https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=3974

gdzie jest we wskazaniach wymieniona tylko łuszczyca i zabronione jest nakładanie na twarz. Nie wiem co robić, czy coś w tym faktycznie jest czy szukać innego lekarza? Może macie kogoś sprawdzonego z Krakowa? Ewentualnie aptekę?
spróbuj apteka gaja

ja uzywałam na twarz wiele razy i mi nie zaszkodził
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 08:57   #1878
Magnolua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kompendium wiedzy o Zoracu

Został wycofany, obdzwoniłam wszystkie apteki. Przeszukałam cały Internet w poszukiwaniu go bo bez retinoidow moja cera wyglada fatalnie, ciągle coś wyskakuje i wyglada niezdrowo. Znalazłam ogłoszenie na olx jego zamiennika, póki co jestem zadowolona, co prawda tam jest 0,5%zel a ja juz uzywalam 0, 1 % ale lepsze to niz nic
Magnolua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.