Żel Duac - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-20, 14:00   #421
Errata6565
Raczkowanie
 
Avatar Errata6565
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: Żel Duac

Cytat:
I jeszcze jedna rzecz dostałam też receptę na Davercin żel. Po skończeniu Duacu - 2 opakowań dermatolg powiedział żebym zastosowała Davercin. Na razie nie wykupiłam ale w sumię się dziwię, bo skoro Duac na mnie działa i jest ok i naprawdę buzia mi się po nim poprawiła i nic nowego nie wyskakuje to po co po 2 tubkach mam zacząć stosować coś innego?
Boję się kolejnych eksperymentów.
Czy Davercin ktoś stosował? On ma inne działanie niż Duac - mniejsze, łagodniejsze?
ja stosowałam, taki w płynie. to było dość dawno, ale pamiętam że ma w sobie antybiotyk. teraz sprawdziłam skład w necie i zgadza się - erytromycyna to antybiotyk. czy jest słabszy? hmm, nie wiem jak z żelem, płyn jest dość silny, ściera ze skóry dosłownie wszystko, aż skrzypi kiedy się nim twarz przemywa nie jest silniejszy od Duacu, ktoryz tego co kojarzę ma dwa antybiotyki w składzie, ale tez mocno działa i może podrazniać.
Errata6565 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 17:35   #422
dudka2811
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 36
Dot.: Żel Duac

hej , ja muszę się pochwalić, że po 3 tyg. stosowania duacu ale w kremie moja buźka jest teraz gładziutka jak pupcia niemowlaka, a blizny potrądzikowe z którymi się zmagam zniknęły, oczywiście nie wszystkie ale zauważalna różnica. Już inaczej się czuję jak spoglądam na siebie w lustro. ale żeby to tego dotrwać musiałam przejść okres tygodnia gdzie miałam strasznie suchą skórę i nieładnie wyglądał podkład ale za to teraz ...
dudka2811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 18:00   #423
TheBlowersDaughter
Raczkowanie
 
Avatar TheBlowersDaughter
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 220
Dot.: Żel Duac

Wiele osób tak go zachwala, a ja mam kiepskie doświadczenia. Mam dosłownie kilka krostek na czole, które utrzymują się już chwilę, takich jakby podskórnych. Smarowałam je dłuższy czas, ale jedyne co się zmieniło to to, że stały się zaczerwienione i przesuszyło mi niesamowicie skórę :/ Myślałam, żeby do niego wrócić, ale z tego co pamiętam po 2 miesiącach opakowanie trzeba wyrzucić, a ja go odłożyłam na dłuższą chwilę, żeby doprowadzić skórę do porządku (o ironio! muszę doprowadzać skórę do porządku po tym co miało mi pomóc!). I nie wiem czy rozpoczynać kurację raz jeszcze czy przejść się znowu do lekarza...
TheBlowersDaughter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 19:04   #424
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: Żel Duac

Hej
Przeczytałam caaały dłuuugi wątek
mój problem to wypryski i blizny... nie mam żadnych rozszerzonych porów ani zaskórników
dermatolog przepisał mi lek jakieś 10 dni temu, ale w żadnej aptece go nie było i używam go dopiero od 3 dni. Już jestem cała czerwona, niechcący posmarowałam sobie nim skórę pod okiem i wyglądam jakbym miała limo :O [spuchnęcie + czerwono-bordowy ślad :/]
używam codziennie na noc (tak kazał dermatolog) cienką warstwę na całą twarz.
na dzień używam kremu AKNICARE - oczywiście nie było w aptece 'zwykłego' więc musiałam wziąć taki z filtrem 30 (mam nadzieję, że działanie ma takie same). jednak wydaje m i się, że nie nawilża wystarczająco - cała twarz mnie swędzi i piecze
a teraz przechodzę do pytań
używacie toniku przed zastosowaniem? na opakowaniu jest napisane, żeby nałożyć po umyciu delikatnym żelem i spłukaniu wodą, ale ja maluję się codziennie i wydaje mi się, że bez toniku moja twarz nie jest dobrze oczyszczona...
jaki krem Wy stosujecie? tylko, proszę, nie odsyłajcie mnie do innych wątków czy na inne strony chyba muszę sobie zrobić małą przerwę w duacu, a nie wiem jaki krem byłby dobry na noc...
do dermatologa jestem zapisana na początek lipca :O stosować aż do wizyty duac czy zakończyć kurację po tych przepisowych 6 tygodniach i czekac na dermatologa?
z góry dzięki i powodzenia w walce z wrogiem!
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 20:34   #425
maanika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Żel Duac

Moje doświadczenia z Duackiem opisałam w tym wątku.
Ze względu na dość ostre jakieś 3 tygodnie temu zaczerwienienie twarzy i wysypkę okropną czerwoną - odstawiłam duac na 2 tygodnie. Wysypka i wręcz poparzenie na twarzy dość długo się utrzymywało. Teraz jest ok i wróciłam do Duacu ale stosuję go co dwa dni. Na noc. Już mam dość dobrze wyleczoną twarz po dużym trądziku i zaskornikach ale chciałabym utrzymać efekt, poza tym otworzyłam tubkę a ona może być dwa miesiące przechowywana więc szkoda mi wyrzucić bo do jesieni nie przetrwa.
Generalnie Duac i słońce to nie jest dobra sprawa. Lepiej go stsosowac zimą i jesienią. W lutym jak go stosowałma - zero podrażnień. Teraz mimo stosowania na noc i zmywania rano twarzy - jednak wchodzi lekko w reakcję ze słońcem.
Konieczny jest filtr - bezwzględnie i to min. 50. Serio, to co , że duac na noc, ale cały czas czy duże czy małe słońce - filtr. Przekonałam się o tym!
Stosuję teraz Duac co dwa dni na noc i wcześniej zmywam twarz żelem z wodą. Nie stosuję już toniku. Wolę by żel nie wchodził w żadne reakcje z innym kosmetykiem.
Rano bezwględnie zmyć twarz wodą też z żelem. wcześniej zauwazyłam, że jak zmywaam tylko rano mleczkiem czy płynem micelarnym to jednak wieczorem twarz była podrażniona - widocznie duac zostawał i mimo filtru wchodził w reakcję z makijażem czy też słońcem.
Rano po zmyciu żelem i wodą twarzy, osuszam i stosuję tonik do cery wrażliwej. Potem krem - ja kładę La Rosche Posay Pityval - naprawdę polecam. Uspokoaja twarz, nawilża i zwalcza dodatkowo łojotek i wszelkie podrażnienia. U mnie się sprawdza bardzo właśnie z Duackiem tym bardziej.
Czasem też lubię zamiast Pityvala na twarz położyć krem nawilżający Garnier Skóra Wrażliwa - świetny, koi, nawilża, uspokoaja, zmniejsza zaczerwieeniana - u mnie lepiej niż wszytskie drogie kosmetyki Avane czy inne apteczne.
Co drugi dzień Duac na noc na zmianę na noc z Pityval. Ponieważ mam skórę naczynkową to pod Pityval na noc lubię też położyć koncentrat Farmona do cery naczynkowej - jest w żelu. Uspokoja naczynka.
Jak tak robię nie mam już zaczerwienionej twarzy.
Oczywiście stosuję też filtr - ja akurat 60 La Rosche Posay do cery mieszanej i tłustej - u mnie jest ok. Nie świecę się, nie zatyka mnie. Potem makijaż. Zwykle lekkki fluid i puder sypki a czasem sam sypki puder.
Na wiczór przy jakiś wyjściach większych kładę jeszcze bazę pod makijaż. Rano to troszkę czasu mi zawsze brakuję
Jak na razie Duac się sprawdza. Zobaczymy jak go odstawię czy nie nie wróci.
maanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 20:36   #426
201607060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 476
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez asia08368 Pokaż wiadomość
Hej
Przeczytałam caaały dłuuugi wątek
mój problem to wypryski i blizny... nie mam żadnych rozszerzonych porów ani zaskórników
dermatolog przepisał mi lek jakieś 10 dni temu, ale w żadnej aptece go nie było i używam go dopiero od 3 dni. Już jestem cała czerwona, niechcący posmarowałam sobie nim skórę pod okiem i wyglądam jakbym miała limo :O [spuchnęcie + czerwono-bordowy ślad :/]
używam codziennie na noc (tak kazał dermatolog) cienką warstwę na całą twarz.
na dzień używam kremu AKNICARE - oczywiście nie było w aptece 'zwykłego' więc musiałam wziąć taki z filtrem 30 (mam nadzieję, że działanie ma takie same). jednak wydaje m i się, że nie nawilża wystarczająco - cała twarz mnie swędzi i piecze
a teraz przechodzę do pytań
używacie toniku przed zastosowaniem? na opakowaniu jest napisane, żeby nałożyć po umyciu delikatnym żelem i spłukaniu wodą, ale ja maluję się codziennie i wydaje mi się, że bez toniku moja twarz nie jest dobrze oczyszczona...
jaki krem Wy stosujecie? tylko, proszę, nie odsyłajcie mnie do innych wątków czy na inne strony chyba muszę sobie zrobić małą przerwę w duacu, a nie wiem jaki krem byłby dobry na noc...
do dermatologa jestem zapisana na początek lipca :O stosować aż do wizyty duac czy zakończyć kurację po tych przepisowych 6 tygodniach i czekac na dermatologa?
z góry dzięki i powodzenia w walce z wrogiem!

Ja przed zastosowanie Duacu jak miała na sobie makijaż zmywałam twarz płynem micelarnym a jeśli nie normalnie tak jak rano był żel + tonik (używam Clinique 3-Step Skin do cery tłustej ) A co do kremu to świetnie sprawdził się ten z serii Clinique 3-Step.
201607060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 23:00   #427
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: Żel Duac

Właśnie się posmarowałam Duaciem i wyżera mi twarz! piecze ;( Jutro go chyba odstawię na jakiś czas...
Już widzę poprawę, wszystko ładnie się zasusza i znika, boję się, że jak go odstawię i zacznę stosować mój krem na podrażnienia to znowu pojawią się krostki
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 00:36   #428
maanika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Żel Duac

Spróbuj najpierw stosować co 3 dzień. Cienką warstwę bardzo. Cieniutko wystarczy. Rano koniecznie zmycie twarzy żelem z wodą.
Polecam w czasie stosowania na dzień krem nawilżający Garniera Skóra Wrażliwa - super nawilża, nie zapycha i bardzo uspokaja buzię. Ja nie miałam żadnych problemów jak go stosowałam z przesuszą skórą czy skórkami czy ściągnięciem skóry - super na dzień po zastosowaniu Duacu na noc. Znika też zaczerwienienie.
Wypróbowałam i naprawdę u mnie extra.
Potem może zacząć np. co drugi dzień Duac - ja tak zrobiłam i teraz stosuję co drugi dzień i jest naprawdę ok.
Poza tym piję wapno codzień - bardzo pomaga na wszelkie reakcje alergiczne, szczypanie twarzy itp.
maanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 12:02   #429
ila162
Raczkowanie
 
Avatar ila162
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do ila162
Dot.: Żel Duac

Mi dermatolog przepisała duac do stosowania co drugi dzień, ale
zastosowałam go tylko 2 razy bo pojawiła mi się straszna alergia skórna na twarzy , szkoda mi bo wydałam na niego prawie 80 zł, a to duży wydatek jak dla mnie no i twarz jest teraz w fatalnym stanie.
ila162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 12:51   #430
maanika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Żel Duac

Spróbuj do niego wrócić jesienią.
Tylko, że otworzyłaś tubkę więc średnio Tubkę otwartą można przechowywać 2 miesiące.
80 zł dałaś za Duac? To chyba jakaś duża pojemność. Ja dałam za Duac 34 zł - mała pojemność tubki.
80 zł to bardzo drogo. Na pierwszy raz nie opłaca się kupować tej większej bo nie wiadomo czy duac się przyjmie a tubka do wyrzucenia po otwarciu.

Zauważyłam, że sporo osób ma z duackiem problem - uczulenie ale właśnie wiosną, latem. Słońce teraz jest duże. Jednak mimo zmycia rano dokładnie, filtrów - wiele osób ma podrażnienia. Ja też miałam - twarz okropna była. Tydzień zajeło mi wyjście na prostą. Pomógł mi Pimafucort - lekarz kazał raz na dzień na noc ale ja stosowałam dwa razy na dzień i pomogło, ale pierwsze dni były tragiczne.
Teraz stosuję na noc co drugi dzień Duac - twarz mam gładką, ładną, znikają pomału też przebarwienia.
Ale koniecznie rano zmywam twarz bardzo obficie żelem z wodą - jak zmywałam mleczkiem czy płynem micelarnym - jednak to nie wystarczało. Potem tonik i krem. Koniecznie filtr.
Może spróbuj skoro tubkę kupiłaś - np. raz na 4 dni? Cienka warstwa. A na dzień we wszystkie dni filtr i na noc jakiś dobry krem nawilżający. A potem stopniowo częściej - buzia się musi przyzwyczaić. Mnie na początku duac jak brałam w lutym troszkę szczypał - nie uczulał, ale twarz była lekko różowa, potem pod 4-5 dniach ok.
A cerę mam bardzo wrażliwą.
maanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 14:59   #431
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: Żel Duac

Już nie wiem, czy stosować ten duac, czy nie.. [tak nawiasem mówiąc - mam opakowanie 30g, zapłaciłam 73 zł ]
wczoraj nie użyłam na całą twarz, ominęłam policzki i obudziłam się ze skorupą na twarzy :O Nie wiem jak to opisać, ale jak dotykam twarzy, to tak, jakby nie była moja rano wysmarowałam się toną kremów - najpierw zmyłam duac żelem, później tonik, na podrażnienia krem AA help, na to dermedic acne expert nawilżająco-kojący (cos mnie wysypało dzisiaj :/), na to krem od dermatologa Aknicare z filtrem uvb30, uva20 i na to wszystko puder mineralny w dodatku schodzi mi skóra... chciałabym zrobić piling, dawno nie robiłam, ale boję się większych podrażnień, jak ja później wysmaruję się duaciem na odsłoniętą nową skórę?
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 10:34   #432
ila162
Raczkowanie
 
Avatar ila162
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do ila162
Dot.: Żel Duac

Ja też kupiłam 30g, nie wiedziałam kurczę, że są mniejsze opakowania...
A jak na razie nie będę stosować duacu, bo moja skóra chociaż przestała swędzieć, to jest strasznie sucha i trochę zaczerwieniona.
Do dermatologa mogę pójść w piątek i nie wiem czy kupować coś w aptece na to czy poprzestać na kremie nawilżającym
ila162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:49   #433
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Żel Duac

Heja,

Ja rowniez stosuje duac w polaczeniu w tetrasylem od jakiegos 1.5 miesiaca, aczkolwiek przy tetrasylu musialam zrobic kilkudniowa przerwe bo bylam chora i zle sie czulam lykajac tyle lekarstw na raz....jest duzo lepiej, nie wyskakuja mi juz podskorne gule...Co do Duacu, mi osoboscie lekarz kazal stosowac na cala twarz 1 do 2 razy w tyg. + miejscowo na krostki codziennie....na krostki stosowalam na poczatku codziennie ale nie pomagal jakos specjalnie wiec pozostalam przy effaclar a.i. miejscowo co wieczor a duac stosuje raz w tyg czasem raz na 1.5 tyg na cala buzke, nie mam zadnych sensacji, schodzi leciutko prawie niezauwazalnie skora po kazdej aplikacji i napewno rozjasnia mi stopniowo przebarwienia... a do nawilzania polecam Balsam do ciala SVR Xerialine Fludie, jest leciutki i dobrze koi skore twarzy

Edytowane przez marea
Czas edycji: 2009-04-28 o 12:51
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 17:15   #434
maanika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Żel Duac

Asia ciężko mi coś poradzić. Każda skóra jest inna. Ja mimo, że mam bardzo wrażliwą to dość tłustą i owszem Duac wysuszał ale żadnej skorupy nie miałam i nie mam. Nawet jak stosowałam codzień w lutym przez 3 tygodnie - żadnej skorupy czy też schodzącej skóry. Była przesuszona ale położenie kremu nawilżającego na dzień - czasem raz a czasem jak się udało w weekend dwa razy - wszystko załatwiało.
Miałam podarżnienie skóry - place czerwone i plamy w kwietniu ale to ewidentnie reakcja duacu na słońce.
Peelin stossowałam dwa razy na tydzień przy Duacu i teraz też stosuję raz - dwa na tydzień - ale ja tylko enzymatyczne i nic specjalnie się nie dzieje a czuje, że jeszcze lepiej moja skóra jest oczyszczana przez to.
Musisz ewidentnie stosować krem nawilżający nawet 2-3 razy na dzień. Moją buzię żadna maść i krem apteczny tak nie uspokoił jak Garnier. Do tego spróbuj stosować wodę termalną, ja stosuję od lat - to już nawyk, ale przy tym zaczerwienieniu bardzo mi pomogła. Spryskiwałam 2-3 razy na dzień. Bardzo koi.
Ja akurat mam Avene ale są też inne tańsze, choć tą stosuję od lat i polecam.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ila162 Pokaż wiadomość
Ja też kupiłam 30g, nie wiedziałam kurczę, że są mniejsze opakowania...
A jak na razie nie będę stosować duacu, bo moja skóra chociaż przestała swędzieć, to jest strasznie sucha i trochę zaczerwieniona.
Do dermatologa mogę pójść w piątek i nie wiem czy kupować coś w aptece na to czy poprzestać na kremie nawilżającym
Są mniejsze opakowania - 15 ml.
Co do kremu nawilżającego mi dermatolog coś przepisał - jakiś dobry krem apteczny - można też go kupić bez recepty. Ale miałam w tym czasie 3 kremy nawilżające w domu i stwierdziłam, że najpierw te sprawdzę zanim kupię kolejny. A kosztował około 46 zł.
I dobrze zrobiłam. U mnie krem nawilżający Garniera super sobie poradził z czerwonością i suchością i nie musiałam nic innego zakupywać. A cena 1/3 tego aptecznego. Zresztą i tak już miałam go w domu. Tonik Garniera i woda termalna Avene i czerwoność znikneła i suchość też. Polecam ratować się zatem tak. Choć ja jakieś skorupy nie miałam i wielkiej suchości też nie.
Pozatym nie radzę kłaść grubej warstwy Duacu - to nic nie daje a właśnie może wręcz zaszkodzić. Moja koleżanka tak kładła - że więcej to lepiej i naprawdę miała skorupę. Naprawdę wystarczy cienka przezroczysta wręcz warstwa. Nie trzeba buzi pytlowac jak kremem ale cienko palcem pokryć i już.
Ja nakładam na całą twarz tak i nie mam problemu.
maanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 12:37   #435
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Żel Duac

witajcie.
Niedawno dermatolog przepisała mi Duac - to już moja 4 derma.Przeczytałam jak na Was działa, Wasze rady i spostrzeżenia i wczoraj posmarowałam pierwszy raz na noc - nałożyłam bardzo cienką warstwę, buzia troszkę się zaróżowiła, ale nie piekła, potem troszkę ale troszkę swędziały mnie policzki.Oczywiście nałożyłam kremik nawilżający (ja mam pharmaceris) i chyba dobrze przyjęła moja buzia ten żel.

Miałam kilka gulek takich, które zwiastowały wyjście dużego czegoś... i z rana zauważyłam, że się zmniejszyły.Jakby wyciszyły.

Na dzień mam davercin. Żeby nawilżać buzię i ogólnie poprawiać jej stan, stosuję tez algi i derma nawet poparła, żebym dalej je stosowała raz w tygodniu.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, bo dziewczyny pisały, że Duac działa też na blizny, nawet ktoś pisał, że widocznie zmnijszyły mu się - czy ktos mi powie, czy przebarwienia mu zniknęły - może całkowicie po Duacu??

pozdrawiam
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:36   #436
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: Żel Duac

Ja miałam różową plamkę na policzku - nawet nie wiem od czego, nie przypominam sobie, żebym miała jakiegos paskuda w tym miejscu ale po tych 2 tygodniach używania już jej nie widać
Tylko ostatnio zauważyłam, że jeden policzek już mam gładki, bez niczego, nawet blizn na nim juz nie ma, a drugi jakby sie pogorszył... dzisiaj nawet cos nowego na nim jest
Aaa i jeszcze coś: gdy śpię, opieram się na ręce (nie wiem jak to określić kładę policzek na ręce) i zauważyłam, że mam na wewnętrznej stronie ramion czerwone placki od duacu :O
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 14:13   #437
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 190
Dot.: Żel Duac

zaczelam stosowac duac, i chyba 4 - go czy 5 - go dnia (czyli wczoraj) chyba polozylam zbyt gruba warstwe.. za duzo mi sie z tubki wycisnelo, to nie chcialam, zeby sie zmarnowalo i teraz mam . na obydwu policzkach, w dolnej ich czesci wystapil i utrzymuje sie juz drugi dzien rumien (kazdy tak z 3 x 4 cm). nie mam pojecia, co mam zrobic, aby on zniknal . wypilam dzis wapno, wczoraj witamina A nasmarowalam te miejsca.. takto nie szczypie, ale gdy dotkne, to od razu bym chciala sie podrapac a i wowczas policzki robia sie bardziej czerwone.

baardzo zaluje, ze zbyt duzo mi sie nalozylo. nie chcialabym przerywac stosowania tego duacu, takze nie wiem, czy moge nalozyc dzisiaj tak jak zwykle cienka warstewke? czy ona pogorszy sytuacje czy nie?
taka duza, a tak glupia .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 19:30   #438
Clary
Raczkowanie
 
Avatar Clary
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 43
Dot.: Żel Duac

Jak dla mnie Duac jest super Stosowalam go na noc, a na dzien mialam krem ktory sie nazywał chyba "Acne win" Obie te masci naprawde bardzo mi pomogły i juz na nastepny dzien po zostosowaniu wiekszoc pryszczy zniknela ;] Po tygodniu nie bylo widac juz zadnych sladow pryszczy a najlepsze bylo to ze nowe tez sie nie pojawialy
Tylko po około 1 miesiacu stosowania moja skora sie przyzwyczaiła do tych kremow i przestały one dzialac Nie wiem czy twoja skora tez na nie tak zareaguje
Clary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 19:43   #439
tratitrati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Żel Duac

wlasnie zaczynam uzywac ten zel "duac" . glownie pryszcze zaczynaja mi sie dopiero robic jak uznala dermatolog , ale na nosie mi sie zrobila mega krosta i jestem ciekawa czy ten zel pomoze. moze , ktoras z Was miala juz taki problem , ze zrobila jej sie jedna krosta w jednym miejscu i zel pomogl ?
a i jeszcze jedno. bede uzywac tego na noc, i czy rano mam to zmyc ?
tratitrati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 15:30   #440
sylwia10084
Przyczajenie
 
Avatar sylwia10084
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 14
Dot.: Żel Duac

Drogie Wizażanki, proszę Was o pomoc . Otóż byłam dzisiaj z moim synkiem (ma ponad rok)u dermatolaga bo pojawiły mu się bardzo brzydko wyglądające krostki na buzi. Lekarka stwierdziła że to trądzik młodzieńczy Przepisała nam żel duac właśnie ale po przeczytaniu Waszych wypowiedzi, że skóra piecze i jest zaczerwieniona mam pewne obawy, w końcu to małe dziecko. Co prawda żel mam stosować co 3 dzień i do tego żel myjący i krem la roche.
I teraz moje pytanie: czy któraś z Was ma jakieś doświadzczenie odnośnie tego żelu przy stosowaniu u dzieci????Bardzo się martwię i już sama nie wiem czy mam go stosować czy nie
Proszę pomóżcie
sylwia10084 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:35   #441
melancholijna
Raczkowanie
 
Avatar melancholijna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 232
Dot.: Żel Duac

Nie wiem, jak z Duakiem u dzieci, ale u mnie było tak. Poszłam do jednej p. dermatolog- zapisała mi Duac. Osoba ta nie wywarła na mnie dobrego wrażenia, więc poszłam do innej dermatolog. Też zapisał mi Duac, ale była bardziej fachowa.. Po pierwszym Duaku moja cera wyraźnie się poprawiła (była w naprawdę złym stanie). Niestety, po drugim, nie było już tak dobrze. W dodatku drugi Duac dostałam na lato i po poewnym czasie stosowania latem skóra na twarzy zrobiła mi się taka, jakbym miała zimno. Teraz mój trądzik jest w lepszej kondycji, ale zobaczymy, co będzie zimą, bo wtedy u mnie jest dużo gorzej. o i muszę zacząć walczyć z bliznami....
melancholijna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:49   #442
Czarna018
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 657
Dot.: Żel Duac

Też miałam żel DUAC przepisany przez dermatologa ale niestety mi nie pomógł ( szkoda bo juz sama niewiem co z tym trądzikiem zrobić. Miałam jeszcze antybiotyk ale nie pamiętam nazwy...
__________________
Włosy zapuszczam

Myślę nad ścięciem grzywki ...

Staram się zrzucić parę kg...



Tęsknie za słoneczkiem. Czekam na piękną wiosnę.
Czarna018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 22:22   #443
dwudziestka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 86
Dot.: Żel Duac

jakieś efekty widze po paru dnaich. (mialam go rok temu - tez jakieś nieznaczne były). Ale przyznam że na mnie lepiej działał epiduo, ale długo juz smarowałąm, trzeba było zmienić. I tetra doustnie, ale chce zaprzestać doustnych bo problemy zdrowotne.
Duac - mam nadzieje, ze sie sprawdzi, smaruje po wyschnieciu leku CETAPHILEM, lepiej wchłania się lek i natłuszcza się wysuszona od leku skóra. Rano tonikiem to co się złuszczy wycieram, jest jakby lepije. i krem matujący jakis zwyle - ale nie podkład.
dwudziestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 01:03   #444
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Żel Duac

ja od połowy lipca używam tego żelu Duac..
Miałam problem z podskórnymi syfkami na czole i dość często w okolicy ust - a dokładniej na granicy ust i skóry dokoła nich...
po pierwszym miesiącu widziałam już ogromne efekty.. dodam że miałam manie wyciskania tego paskudztwa i wyglądałam koszmarnie:/ same czerwone plamy na czole
faktem jest że Duac podrażnia i strasznie złuszcza skórę.. Ale ja osobiście wolałam żeby skóra mi się łuszczyła - jeśli ma to pomóc - niż męczyć się z tymi syfkami..
moja pani dermatolog poradziła mi stosowanie dodatkowo jakiegoś delikatnego kremu matującego..bo jak zapewne wiecie kremy matujące matują tam gdzie mają zmatowić a nawilżają tam gdzie skóra tego potrzebuje
aha no i powiedziała jeszcze, że jeśli po nałożeniu Duaca będę czuła pieczenie swędzenie i skóra w tym miejscu będzie zaczerwieniona to żeby zrobić sobie 1 dzień przerwy i smarować co drugi dzień..
oj zapomniałabym.. dodam jeszcze, że pomimo braku syfków na nosie, też go smarowałam.. no i poznikały pospolite wągry
to tyle ode mnie..
ja jestem z tego produktu bardzo zadowolona i mogę go polecić dziewczynom które nie mają wrażliwej cery..
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 16:26   #445
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez onlyyhope88 Pokaż wiadomość
ja od połowy lipca używam tego żelu Duac..
Miałam problem z podskórnymi syfkami na czole i dość często w okolicy ust - a dokładniej na granicy ust i skóry dokoła nich...
po pierwszym miesiącu widziałam już ogromne efekty.. dodam że miałam manie wyciskania tego paskudztwa i wyglądałam koszmarnie:/ same czerwone plamy na czole
faktem jest że Duac podrażnia i strasznie złuszcza skórę.. Ale ja osobiście wolałam żeby skóra mi się łuszczyła - jeśli ma to pomóc - niż męczyć się z tymi syfkami..
moja pani dermatolog poradziła mi stosowanie dodatkowo jakiegoś delikatnego kremu matującego..bo jak zapewne wiecie kremy matujące matują tam gdzie mają zmatowić a nawilżają tam gdzie skóra tego potrzebuje
aha no i powiedziała jeszcze, że jeśli po nałożeniu Duaca będę czuła pieczenie swędzenie i skóra w tym miejscu będzie zaczerwieniona to żeby zrobić sobie 1 dzień przerwy i smarować co drugi dzień..
oj zapomniałabym.. dodam jeszcze, że pomimo braku syfków na nosie, też go smarowałam.. no i poznikały pospolite wągry
to tyle ode mnie..
ja jestem z tego produktu bardzo zadowolona i mogę go polecić dziewczynom które nie mają wrażliwej cery..
Czy on może być pomocny na zaskórniki na policzkach ? Dostałam je 2 tygodnie temu i siedzą pod skórą. Byc może jakiś kosmetyk mnie zapchał. Cały czas używam filtry SPF50+, a one są tłuste + podkład.
Wysyp pojawił się w czasie gdy stosowałam te filtry z podkładem również z filtrem spf 43+. Czy to mogło zaszkodzić ? I czy ten krem może pomóc w ich usunięciu ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 15:20   #446
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Żel Duac

Wybrałam się do dermatologa i na moje zaskórniki na policzkach zapisał mi żel Duac + Tetralysal. Kupiłam tylko Duac, bo te tabletki kosztują ponad 80 zł i dobrze zrobiłam

Użyłam żel dosłownie dopiero 3 razy i efekt jest taki, że ja jednym policzku praktycznie już nic nie mam, a na drugim są już bardzo malutkie Ten żel jest świetny ! Już po pierwszym razie rano było tego znacznie mniej. Nic kompletnie mnie nie podrażnił, nie szczypał, nie wysuszał, nie ściągał Aż się cieszę, że nie dałam się namówić kosmetyczce na oczyszczanie, bo niepotrzebnie męczyłąbym buzię po kwasach.

Dodam, że po wchłonięciu się tego żelu po ok. godzince smarowałam twarz kremem nawilżającym jak zwykle wieczorem.
Jestem zachwycona efektem i tylko szkoda, że ten żel można trzymać tylko 2 miesiące po otwarciu, bo nie jest tani - 40 zł, a może jeszcze kiedyś by się przydał, a trzeba będzie go wyrzucić.

Zapomniałam lekarza tylko zapytać przez ile dni i czy w ogóle należy go jeszcze stosować po zniknięciu zaskórników.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 13:52   #447
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Żel Duac

kiedys jak mialam problem z tradzikiem wybralam sie do dermatologa i przepisal mi zel duac (ok 40zł) , vitaminum pp (kilka zł) i tabletki face okey(ok 40zł). pomoglo pryszcze zniknelyteraz uzywam juz samego duacu bo wydaje mi sie ze najbardziej mi pomaga. juz chyba ok 10 opakowan zuzylam 15g Duacu. jest to lek wydawany na recepte ale ja bez problemu kupuje go bez recepty bo nie chce mi sie czasami jechac do dermatologa opakowanie starcza mi na ok 2 miesiace. jak mi sie skonczy i przez jakis czas nie uzywam to pojawiaja mi sie pryszcze wiec musze kupowac nowy aby one zniknely. polecam bo naprawde pomaga juz od pierwszych dni stosowania
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 14:21   #448
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
kiedys jak mialam problem z tradzikiem wybralam sie do dermatologa i przepisal mi zel duac (ok 40zł) , vitaminum pp (kilka zł) i tabletki face okey(ok 40zł). pomoglo pryszcze zniknelyteraz uzywam juz samego duacu bo wydaje mi sie ze najbardziej mi pomaga. juz chyba ok 10 opakowan zuzylam 15g Duacu. jest to lek wydawany na recepte ale ja bez problemu kupuje go bez recepty bo nie chce mi sie czasami jechac do dermatologa opakowanie starcza mi na ok 2 miesiace. jak mi sie skonczy i przez jakis czas nie uzywam to pojawiaja mi sie pryszcze wiec musze kupowac nowy aby one zniknely. polecam bo naprawde pomaga juz od pierwszych dni stosowania
A jego można długo stosować ? Bo to antybiotyk przecież
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 14:27   #449
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Żel Duac

no niby tak ale mi tylko on pomaga. i jak narazie nie widze zadnych skutkow ubocznych.
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 18:34   #450
nicooole
Rozeznanie
 
Avatar nicooole
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 542
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
no niby tak ale mi tylko on pomaga. i jak narazie nie widze zadnych skutkow ubocznych.
Ja też zużyłam już pare opakowań i martwie się żeby nie było żadnych skutków ubocznych... chociaż po odstawieniu oprócz nawrotu pryszczy nie widzę nic takiego...
__________________
"I do know her. And I know that she has got so much love in her heart. But the thought of letting it out, showing her cards, scares her to death."
nicooole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-08 23:45:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.