Pasta cukrowa - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-17, 12:06   #151
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pasta Cukrowa

kilka dni temu bylo o tym ,wiele dziewczyn opisały swoje doswiadczenia .
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 14:27   #152
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Pasta cukrowa

Cholera, a ja jak przeczytałam artykuł, to się napaliłam, ale muszę czekać aż mi włoski odrosną po depilatorze. Jak tak czytam wasze przeboje to się boję spróbować. A zależało mi głównie na bikini (teraz golę, albo stosuję krem, ale jest to uciążliwe, zwłaszcza na urlopie, więc miałam nadzieję, że zrobię to raz przed urlopem i będę miała spokój). Do kosmetyczki nie pójdę (brak kasy) a sama z woskiem sobie nie radzę. A depilatorem - odpada, naprawdę nie wiem jak niektóre dziewczyny to znoszą (ja depilator stosuję wyłącznie do nóg).
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 18:31   #153
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Pasta cukrowa

A ja jeszcze mam pytanie. Właśnie testuję pastę cukrową i w tej chwili się studzi. Nie wiem jak mi się udala. Ale: czytając Twój artykuł i oglądając zdjęcia widać, że tamta oryginalna nie jest karmelowa, nie jest brązowa ale żółta. Więc chyba coś musi z nią być inaczej. Może trzeba zagotować w proporcji podanej przez kosmetyczkę, trochę (ile?) gotować a potem może to samo krystalizuje?? Jak samo grzmi i samo się błyska .
Choć w końcu to nie o to chodzi ale o to żeby była pasta skuteczna więc i moze opanuję brązową?
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 16:37   #154
Pazurek
Raczkowanie
 
Avatar Pazurek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 124
Red face Dot.: Pasta cukrowa

Dziewczynki moja pasta tez wlasnie sie studzi narazie nie gestnieje ale jestem cierpliwa i poczekam jeszcze a pozniej wam napisze co mi wyszlo
Pazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 21:01   #155
a-n-i-k-a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Dot.: Pasta cukrowa

taaa, moja pasta jest strasznie rzadka ale jeszcze ja podgotuje chetnie ja dzis wyprobuje o ile cos mi z niej wyjdzie
a-n-i-k-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 09:43   #156
popieler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 9
Dot.: Pasta cukrowa

Ja właśnie w piatek zrobiłam pastę. Dokładnie wg przepisu: niecała szkl. wody, pół szkl. cukru sok z 1/2 cytryny.Długo, ok poł godz. gotowałam na małym ogniu, aż zrobiło się brązowawe i troszkę gęstsze jak woda.Przelałam do pojemnika po kremie i czekałam aż wystygnie, jak było lekko ciepłe, wziełam dużą łyżke, nabrałam pasty - była gęsta jak syrop, przełożyłam na rękę i poprostu nie robiłam żadnej kulki tylko zaczęłam ugniatac, po 1-2 minutach ugniatania zmieniło kolor na mętno - żólty - dokładnie taki jak na zdjęciach i zaczęłam rozsmarowywać(depilowałam bikini) po kawałeczku, włosy wyrywały się natychmiast z ogromnymi czarnymi cebulkami, prawie nic nie bolało.Jestem zachwycona. Bikini zawsze goliłam, raz użyłam depilatora i wyłam z bólu i raz się woskowałam i też wyłam z bólu, a tu szybko i naprawdę dziewczyny prawie bezboleśnie!
POLECAM!!!
Z myciem rąk, łyżki, garnuszka nie miałam żadnych problemów, nalałam gorącej wody i cukier się poprostu stopił i wszystko było czyste.
popieler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 09:47   #157
popieler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 9
Dot.: Pasta cukrowa

aha, teraz pasta w pojemniku zastygła na kamień, jak będę robić sobie nogi, mam zamiar jutro to poporstu naleję do garnka wrzątku, wsadzę tam pojemnik, roztopi sie i bedę robić tak samo jak robiłam
Pozdrawiam Was i powodzenia!
popieler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-26, 18:56   #158
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Pasta cukrowa

Czesc Ja bardzo sobie chwale paste cukrowa ale dopiero od czasu kiedy podejrzalam jej nakladanie w salonie :P Paste robie z proporcji takiej jak popieler ale w kapieli wodnej ( czyli garnek w garnek ) - trwa to sporo czasu ale ladnie sie wszystko laczy. Przed depilacja rozsmarowuje na skorze cienka warstwe talku. Paste cukrowa nakladam pod wlos ( wtedy ciagnie ) i przejezdzam kilka razy palcami zeby sie wgniotla a zrywam z wlosem (dokladnie odwrotnie niz w wosku ). Dla mnie ta metoda jest super bo wyrywa wlosy a nie urywa ich. Ale jest tez czasochlonna i trzeba sie jej nauczyc. Gdybym nie widziala jak to sie robi prawdopodobnie uznalabym to za szajs No i wloski slabna z depilacji na depilacje ( przez co czasem wrastaja grrrrrrrr ). To tyle Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 15:43   #159
Pazurek
Raczkowanie
 
Avatar Pazurek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 124
Dot.: Pasta cukrowa

moja pasta tez zgestniala ale jak ja rozrabiam w palcach to robi sie rzadka moze dlatego ze dalam za duzo cukru ??? uzywam jaj tak jak wosku ale nastepnym razem zrobie dokladnie z przepisu
Pazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 16:32   #160
kasia_17
Raczkowanie
 
Avatar kasia_17
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 87
Dot.: Pasta cukrowa

Dziewczyny którym sie udalo prosze o ostatni wysilek. napiszcie jak sie robi to cudo krok po kroku. bo ja juz dwa razy próbowalam i nic mi nie wychodzi. jak długo gotujeciei jakie proporcje. plisss
__________________
"I could love you till forever when I look into your eyes"
kasia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 21:22   #161
mirellam
Przyczajenie
 
Avatar mirellam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 21
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

Od momentu pojawienia sie na Wizazu tematu z masą cukrową chciałam spróbować zrobić ją sama . Oczywiście wcześniej musiałam sprawdzić "sprawozdania" innych żeby mieć pewność że nic strasznego sie nie stanie. Im bardziej zagłębiałam się w lekturze tym moj optymizm opadał, ponieważ peirwsze na co trafiłam to negatywne opinie. Az w reszcie dotarłam na wasze wypowiedzi i znowu naszła mnie ochota na próbe ... z tym że wersjiktórych poznałam po drodze przeszukiwania internetu było multum ale tylko ta z miodem ma az tyle pozytywnych opinii. No i do dzieła ... właśnie sie studzi ... Kolor jak opisywałyście (smak przedobry -> słodycz nie z tej ziemi). Oczywiście jak każda nowicjuszka już jestem po pierwszym popażeniu i troszke mnie paluszek boli ale bedzie dobrze bol juz ustaje hehehe. Robiłam to raczej zgodnie z przepisem trzymalam na gazie do momentu az caly cukier sie rozpusci, nastepnie dolalam troche wody dokladnie nie wiem ile wszystko buchnęło pachnącą pianą która oczywiscie opadala. Co bedzie dalej dowiem sie jak przestygnie. Na razie z chęcią zrobiłabym z tego lizaki heheh pozdrawiam i opisze jak już będę "po"
mirellam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 21:51   #162
mirellam
Przyczajenie
 
Avatar mirellam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 21
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

kolejna zadowolona
Jest to pierwsza przyjemna rzecz jaka mnie dzisiaj spotkala ale juz przechodzę do rzeczy. Wydepilowane mam pół rączki. Zrobilam przerwe na papieroska. A oto moj sposób. Zamaczam nóż w masie poczym trzymam go do momentu az bedzie można nałozyć tą masę na ciało. Nakładam .. niestety nie mam wprawy bo tylko golilam sie maszynką lub depilatorem wiec jeszcze nie umiem bardzo cienkiej warstwy nakladac ale nic nie szkodzi. Nakładam i przykładam do niej pasek zrobiony ze szmatki - material nieznany cos ale wiem że dobrze "pije wode" przyciskam do ciała tak aby się przykleiła i siup odrywam. Bólu u mnie zero. Przynajmniej na rękach. Lekkie szczypanie ale w porównaniu z depilatorem to niebo a ziemia. Ręka gładka jak pupcia niemowlaka. Po depilatorze miałam gładkie - owszem ale gdy przejechało się pod włos np ustami czuć było kłują włosy. Natomiast teraz to po prostu piękna gładka skóra. Wazna uwaga - jestem potworną alergiczką - i co najwazniejsze nic mnie nie uczula Chociaż bałam sie tego miodu ... Zaczerwienienie śladowe. Kropek zero. Poprostu rewelacja Niestety jedna rzecz jest tylko mało pocieszjąca, a mianowicie to, że trzeba to podgrzewać bo jak stygnie mocno mi gęstnieje a nie chce "ulepszać" bo skutkuje heheh.
Tak, że drogie panie sposób świetny bardzo polecam. Dla wszystkich nawet alergików. Kłopot jedynie mogą mieć osoby z bardzo wrażliwą skórą.
No nic wracam do depilacji Aha jestem ciekawa jak pójcie z nogami ... ponieważ tam mam bardzo twardy zarost .. ale do tego muszę trochę poczekać bo nie ma co zrywac heheh wiec buziaki i wszytkim którzy jeszcze nie spróbowali jeszcze raz powtarzam - Naprawdę warto
mirellam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 22:22   #163
mirellam
Przyczajenie
 
Avatar mirellam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 21
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

No i oczywiscie musialam ulepszac dolalam ociupinke oleju zeby tak szybko nie zastygalo i teraz gorzej lapie chociaz dalej sciaga wiec przestroga - nie dolewać oleju
mirellam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 12:18   #164
popieler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 9
Dot.: Pasta cukrowa

Piszę więc krok po kroku
Wziełam sobie garnuszek , wlałam tam niepełną szkl. wody ok 200ml, do tego wcisnełam sok z 1/2 cytryny i wsypałam pół szkl. cukru - wszystko odrazu, podpaliłam i na małym ogniu wszystko sie rozpuściło, a potem zaczęło się gotować, długo nic się z tym nie działo prócz rozpuszczenia cukru,ale byłam cierpliwa i co chwilę mieszałam, zajęłó mi to ok 30 minut, dużow wody wyparowało i jak mieszałam to najpierw było białe ale zaczynało się lepić, zobaczyłam że jak wyciagam łyżkę to to zastyga na niej, pogotowałam jeszcze chwilę, aż w końcu zaczęło brązowieć i jak było lekko brązowe, zdjęłam z ognia i odstawiłam do ostudzenia. Zaczęło gęstnieć. Jak było lekko ciepłe - brązowe i przeźroczyste to wzięłam trochę do ręki ciągło się ,a ja szybko w palcach zaczełam ugniatać po 1- 2 minutach jak pisałam wyżej zaczęło się kleić i zmieniło kolor na mętno - żółty. Wtedy przykładałm po maleńkim kawałeczku i pod włos rwałam.Wszystko wychodziło.Tak robiłam bikini. Reszta pasty mi stwardniała na kamień, to ja wczoraj podgrzałam suszarką tak tylko by dało się troszkę wyciągnąc i zrobiłam tak jak pisała Apprill, posmarowałam nogi talkiem, i nakładałm tym razem pod włoś a zdzierałam z włosem, było jeszcze lepeij!! Nigdy nie miałam tak gładkich nóg!!!
Powodzenia dziewczyny!!Kolezanka robiła z tych proporcji i tez jej wyszlo.probujcie!
popieler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 12:52   #165
m-alinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 64
GG do m-alinka
Dot.: Pasta cukrowa

dziewczyny ja to juz raz próbowalam robić i nie wyszlo mi . Skladniki mniej niż szklanka wody poł szklanki cukru sok z 1/2 cytryny. Wszystko gotowalam dlugo juz niepamiętam ile może prawie godzinę masa byla trochę gęstrza od wody kolor miodu .w między czasie dodawalam cukru dla zgęstnienia tak ze może wyszlo z tego 3/4 szklanki cukru. więc poczekalamaż moze ostygnie i zgęstnieje.jak ostyglo to trochę zgęstnialo ale dalej bylo lejące za rzadkie to bylo . Nie wiem może za długo gotowalam albo za dużo wody dodalam . Może ktos wiem co nie tak ??
m-alinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 14:11   #166
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Pasta cukrowa

Dzis opisałam na forum swoje przygody z pastą: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=57463
Z tego co piszecie nie wiem czy depilację prowadzicie z użyciem materialu czy bez. Muszę jeszcze spróbować z talkiem, choć nie bardzo rozumiem co by miał dać.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 20:13   #167
Pazurek
Raczkowanie
 
Avatar Pazurek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 124
Dot.: Pasta cukrowa

ja uzywam pasty z materialemmozna powiedziec ze jest dobrze ale musze jeszcze sprobowac z talkiem
Pazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 22:22   #168
popieler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 9
Dot.: Pasta cukrowa

Żadnego materiału nie uzywałam, robiłam dokładnie tak jak było w artykule na wizażu "depilacja cukrowa".Talkiem smarowałam sobie nogi wg podpowiedzi April007 i wtedy pasta przykleja sie tylko do wlosow a nie do skory. Moja pasta po ostygnięciu była jak lejąca się krówka i taką ugniatałam, nie czekałam az stwardnieje na kamień, ona taka twarda była na drugi dzień dopiero.
popieler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 23:37   #169
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Thumbs up Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

CZeść
Jestem tu nowa, a do zapisania sie na forum skłoniły mnie doświadczenia z depilacją cukrową właśnie.
Pierwsze próby były "trochę" mało udane - wsypałam cukier do gotującej się wody i wyszedł słodziutki syrop. Ale nie dałam za wygraną! W drugim podaejściu było prawie dobrze - zrobiłam mase wg pzepisu podanego przez AniazZielonego (za Magdą) i wyszło.... za rzadkie Potem sprawdziłam, że dodałam połowę potrzebnego cukru . Wreszcie, gdy już cukru było tyle, ile potrzeba i wszystko sie zagotowało, zabrałam się za depilację.

Nie mogłam uwierzyć, że cukrowanie jest takie bezbolesne! Na rękach prawie nic nie bolało, nogi - może troszkę - ale to nic w porównaniu z tym, co przeżywałam po wosku (próbowałam raz w domu i wystarczy ). Tylko przy depilacji bikini sporo się nacierpiałam - ból przy zrywaniu to pestka. Zciskam zęby i ciach . Ale potem miałam w tych miejscach maleńkie ranki i przez ok. 2 dni powiększone węzły chłonne w pachwinach. Fakt, że depilacja w tych miejscach utrzymała efekty po tyodniu (tak, tak - już tydzie mija od mojego pierwszego cukrowania), ale jak dla mnie "skutki uboczne" po tej metodzie są dla mojego bikini nie warte rezultatów. Chyba wrócę do kremów... Ale może inne babeczki mają mniej wrażliwe te okolice. Jeśli chcecie mieć gładką skórę na dłuuugo, to naprawdę polecam.

Moje ogólne wrażenia po pierwszym cukrowaniu - b. dobre. Gotowanie słodziutkiej masy mam już chyba opanowane . Ale technika nakładania tego na moje ciałko pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Tak, jak Mirellam używałam noża, ale chyba nakładam za grubą warstwę. Im cieńsza, tym lepiej przylepia się szmatka (kawałek płóciennej chusteczki, próbowałam z pociętym tshirtem - zbyt elastyczny, materiał ciągnie się zamiast zrywać cukier i włoski).

Mam tylko jeszcze 2 problemy:
- jak gorącą masę nakładacie tzn. czy jest ona b. gorąca, że prawie parzy, czy może tylko ciepła albo wręcz letnia?
- piszecie, że przyklepujecie szmatkę i od razu - siurp. Ja eksperymentowałam z różna długością czasu trzymania masy na skórze: zrywałam zaraz po przyklepaniu szmatki, trzymalam ok. 5, 10, 15 sek. (orientacyjnie uczywiście), ale nie udało mi się wyczaić, jaka długość jest najlepsza. __Zawsze__ zostawiłam sobie na skórze parę włosów, zwłaszcza na nogach. To jak na razie jedyna wg mnie wada tej metody - jest niedokładna . Niektóre fragm. skóry poprawiałam po 2-3 razy, zeby wszystkie włosy wyrwać, a i tak musiałam po całej imprezie przejechać jeszcze nogi gdzieniegdzie maszynką . A może ja po prostu coś nie tak robię.... Woskowałam się (właściwie tylko próbowałam) tylko raz w życiu, więc może po prostu mi brak doświadczenia .
Opiszcie dokładnie, dziewczyny, jaka u was jest temperatura nakładanej masy i jak długo ją trzymacie na skórze.

Ale ogólnie jestem z cukrowania b. zadowolona . Super metoda i do tego prawie za darmo (chyba że doliczamy jeszzcze czas poświęcony na goowanie masy i samą depilację ). Więc czekam sobie spokojenie na kolejne depilowanie. Jak na razie (tydzień po pierwszym) nogi i rączki nadal są gładziutkie - mniam .

Będę wdzieczna za Wasze podpowiedzi nt. cukrowania i nie tylko.
Gorące buziaki dla wszystkich Forumowiczek

Agusia

PS. Sorki, że się tak strasznie rozpisałam, ale ma dziś wenę . Może którejś z was przydadzą się na coś moje
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-29, 10:41   #170
ritva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 6
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

Tak czytam i czytam, i chyba się skuszę. Sama korzystam z: http://www.orlane.lumiere.pl/index.p...f73bc38bac175d
Jestem teraz ciekawa, czy udało by się z tego zrobić kulkę, bo do tej pory używałam, tak jak opisane w instrukcji - przy pomocy plastrów. Zaraz zobaczę
ritva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 10:46   #171
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

a mnie sie nie udalo ,zgestiało owszem ,ale co z tego skoro biorąc do ręki wszytsko sie klei i rozlatuje.

nałozylam na noge ,przyłozyłam kawałek szmatki i sruu ,owszem wyrwało ale boli i za duzo z tym grzebania ,gotowania ,pilnowania i klei sie wszytsko dookola.
co do temp. to nakładałm na noge zimna paste.
i chyba o to chodzi jelsi bedzie ciepla to bedzie miala takie samo negatywne dzialanie jak wosk czyli rozszerzanie naczynek a chyab nie o to chodzi w pascie.

kulka któa powinna sie zrobic ma byc temp. normlanej.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 14:41   #172
edit62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: norge
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Pasta cukrowa

czesc co do tej pasty to robilam ja kilka razy. Pierwszy raz wyszla super,kolejne 3 pruby to totalna porazka i wiem ze wazny był czas gotowania
ok 30 minut na malym ogniu i mieszac. Na pewno jeszcze kiedys to zrobie pozdrawiam i powodzenia....
edit62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 18:33   #173
wrednotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 21
Talking Dot.: Pasta cukrowa

powzólcie że zacytuje swoja odpowiedz w innym poście
Jak dla mnie to działa a masa jecze cieplutka
Cytat:
Napisane przez wrednotka
no to dziewczyny, odważyłam sie
i wyszło mi za pierwszym razem!
tłumacze krok po kroku:
sok z połówki dużej cytryny,
szklanka cukru,
2 łyżeczki wody
wlałam sok do garnuszka i dodałam trochę cukru, jak zaczęło sie gotować dosypałam resztę cukru, mieszałam, dodałam 2 łyżeczki wody( tak! tylko 2)
pogotowałam ok 10 min. az zgęstnieje a bąbelki będą koloru karmelowego-nadal, co chwile mieszałam. wyłączyłam, poczekałam az ostygnie.
Zrobiło sie gęsciutkie choć jeszcze ciepłe.
teraz robie temu kompiele wodne by nie wystygło a między czasie biore trochę w łapkę, rozpościeram na nuszce, dobrze przygniatam i po chwili odrywam wraz z włoskami!
Rzeczywiście niec nie boli- jak dla mnie to códo!
powodzenia i pzdrawiam!
wrednotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 22:04   #174
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

do Pauli:

ja stosowałam pastę tak jak wosk, smarowałam nogi nożem. Czytłam wiele wypowiedzi i z tego, co się zorientowałam, są 2 metody używania tego cukrowego cuda: jak wosku (to ja) albo jako pastę w kulce (to Ty ).

Chyba następnym razem spróbuję właśnie kulki, bo ten cukrowy wosk trochę się lepi - dobrze, ze rozłożyłam gazety na podłodze w łazience .

Acha - i proporcje składników do zrobienia pasty są trochę inne niż przy wosku. Do mojego pseudo-wosku użyłam przepisu, kóry za Madzią podawała AniaZZielonego (http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...56&postcount=7) - tam dodawało się miodu.
Do pasty znalazłam ciekawy opis całej procedury tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...7&postcount=52

W piątek kolejna próba. Napiszę relację, jak mi poszło

Pozdrowionka, Agusia
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 10:34   #175
stowka
Rozeznanie
 
Avatar stowka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: HH/Stargard
Wiadomości: 753
GG do stowka
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

zrobilam paste wedlug przepisu popieler .stoi na balkonie i nawet zaczyna gestniec.jeszcze chwile i proba. zobaczymy co z tego wyjdzie .
jak narazie wyglada jak w opisie....



porazka-oblepilam sie strasznie,nie moglam w zaden sposob ugniesc tego.chyba sobie daruje....A wam zycze powodzenia

Edytowane przez stowka
Czas edycji: 2005-06-30 o 11:11
stowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 11:45   #176
cudogonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 37
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

Cześć Wszystkim Ja na razie robilam 2 razy, oba z powodzeniem, z tego co zauwazyłam, jak nie chce rwać, dodaję wody (wyszłam z założenia, że skoro i tak nie działa...) i jest super. Mimo, ze wszyscy pisza, zeby wody nie dodawac...
cudogonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 15:34   #177
Pazurek
Raczkowanie
 
Avatar Pazurek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 124
Dot.: Pasta cukrowa

ja depilowalam ostatnio bikini i nogi i jetem bardzo zadowolona zadnych poraznien
Pazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 18:27   #178
kasia_17
Raczkowanie
 
Avatar kasia_17
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 87
Thumbs up Dot.: Pasta cukrowa

popieler jestes cudowna twoje rady bardzo mi pomogły wlasnie przed godziną zabralam sie z przygotowanie pasty cukrowej. Wyszla mi taka brązowa plastelinka i jakos nie chcialo mi sie wiezyc w jej skutecznosc. bylam wygolona na nogach i pod paszkami wiec sprobowalam na bikini. I SZOK!!!!!!!!! to naprawde działa, nawet powiem ze dziala za****scie !!!!!! mimo ze mam tam.. dosc grube włosy to szło bardzo sprawne. moze nie jest to zbyt estetyczny sposób ale bardzo skuteczny. nie wiem jak pasta sprawdzi sie na nogach ale z bikini jest swietnie dla dziewczyn które chcą tego spróbowac rada: gotujcie na małym ogniu i dłuuugo mi to zajelo chyba z 40 min Odlałam polowe tak po 25 min jak byla lekko miodowa ale nic sie z tego nie dalo zrobic. potem pogotowalam kolejne 10 min az przybralo kolor intensywnego złotego brązu <bylo dosc geste> i wtedy przelalam do miseczki. zaczelam to mieszac w miseczce łyzką bylo coraz gestsze i robily sie z tego takie nitki az niemoglam ruszac łyżką wtedy wzielam do łapki i ugniotlam jak plastelinke- taką tez mialo konsystencje, no i do dziela. dobze dogniatalam plastelinke do skóry a potem energicznym ruchem zrywalam pod włos. wychodzilo za pierwszym razem ok 80%. naprawde rozpiera mnie radosc bo ból nie jest taki duzy jak przy depilatoze a efekt jak dla mnie super

powodzenia dziewczyny, naprawde warto pokombinowac:P



minely 2h i zero podraznienia a skóra gladka jak u niemowlaka jestem pod wrazeniem, chyba mój depilator-oprawca pojdzie w odstawke
__________________
"I could love you till forever when I look into your eyes"

Edytowane przez kasia_17
Czas edycji: 2005-07-01 o 21:44
kasia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 01:17   #179
Sabineee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5
Dot.: Pasta cukrowa

Włąsnie zrobiłam sobie depilację pastą. BYło naprawde bardzo dobrze- wyszło za pierwszyam razem (woda 1/2 szklanki, 1/2 szklanki cukru i pol cytryny podgrzewane az powstanie karmel). Najpierw robiłam to jako wosk (jak zastygł wsadzałam do mikrofalowki na ok. 20 sekund) a potem jak psatę

Chciałam sobie zrobić jeszcze wiecej tego specyfiku, ale niestety niedopilnowałam gotującej sie wody i... spaliłam ;]
A efekty? Gładziutka skorka... Boli, fakt ale i tak mniej niz przy woskowaniu... Za to przy bikini zribły mi sie male krwiaczki ;/
Sabineee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 20:25   #180
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Pasta cukrowa

Hej dziewczyny

depilowałam wczoraj: nogi, bikini, paszki i ręce. Uff... Miałam gotowy "wosk cukrowy" z poprzedniego razu, ale cała operacja zajęła mi i tak 2 godz . Ręce bolały najmniej, nogi, tak sobie, bikini mam bardzo wrażliwe, ale dzielnie zniosłam. Z paszkami poszła najgorzej. Miałam tam mało włosków ale dośc mocne (maszynka, kremy do depilacji), więc wyrywanie bolało baardzo ;(. Choć powielałam depilację paszki z 5 razy i tak wyszło kiepsko . Ale reszta depilowanych miejsc - są gładziudkie .

Zauważyłam, że jeśli używa się tego wosku cukrowego lekko ciepłego (prawie letniego), lepiej się lepi do włosków niż wtewdy, gdy jest gorący i lejący jak miód. Ale na pewno wszystko zależy od tego, jak się ten wosk/tę pastę przygotowywało.

Następnym razem spróbuję pasty cukrowej wg przepisu z tego postu http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...7&postcount=52. Wosk, którego używałam do tej pory (chlubne 2 razy ) przygotowałam wg przepisu, króry podawała AniaZZielinego: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...56&postcount=7.

Próbujcie dziewczyny Naprawdę warto. Jest spokój na co najmniej 2 tyg.

Pozdrówka, Agusia
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-02 21:21:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.