Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-29, 14:42   #1201
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Pazórki;]

a czasem nie pisze się PAZURKI ?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 23:40   #1202
AlmE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 25
GG do AlmE
Dot.: Pazórki;]

żelatyna i glukozamina...dziewczyny szok...bralam preparat Arthron complex plus pilam do tego odzywke vita gelatine /bardzo smaczna,malinowa/ z racji leczenia kolana-3 miesiace kuracji tymi preparatami i jestem w niesamowitym szoku...zawsze mialam straszne paznokcie a teraz nie moge uwierzyc w to co widze ! sa piekne i silne jak nigdy,lekarz pocieszal mnie zapisujac te leki,ze bede miec z pewnoscia ladne wlosy i paznokcie jesli kolano nie przestanie bolec,nie wierzylam mu ale teraz widze,ze mial racje ! polecam !
AlmE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 08:10   #1203
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Pazórki;]

Eh czas wrócić na wątek. Takie śliczne pazury miałam i od paru misięcy one w ogóle nie rosną. czas zacząć moczyć i wcierać znowu.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:09   #1204
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Pazórki;]

Cytat:
Napisane przez AlmE Pokaż wiadomość
żelatyna i glukozamina...dziewczyny szok...bralam preparat Arthron complex plus pilam do tego odzywke vita gelatine /bardzo smaczna,malinowa/ z racji leczenia kolana-3 miesiace kuracji tymi preparatami i jestem w niesamowitym szoku...zawsze mialam straszne paznokcie a teraz nie moge uwierzyc w to co widze ! sa piekne i silne jak nigdy,lekarz pocieszal mnie zapisujac te leki,ze bede miec z pewnoscia ladne wlosy i paznokcie jesli kolano nie przestanie bolec,nie wierzylam mu ale teraz widze,ze mial racje ! polecam !
ee żelatyna mi gdy widzę to słowo chce się wymiotować..jak można jeść, pić itd. wywar z czyichś kości - biednych zwierząt...nawet dla paznokci tego nie zrobię...to jest straszne..a gdyby ktoś robił wywar z kości człowieka to byłby szok... ale zwierzęta..gdzie tam...;/
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:14   #1205
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Pazórki;]

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
ee żelatyna mi gdy widzę to słowo chce się wymiotować..jak można jeść, pić itd. wywar z czyichś kości - biednych zwierząt...nawet dla paznokci tego nie zrobię...to jest straszne..a gdyby ktoś robił wywar z kości człowieka to byłby szok... ale zwierzęta..gdzie tam...;/
" Żelatyna nie wzmacnia paznokci ani nie wpływa na ich wzrost, choć często przypisuje się jej takie właściwości. Białka zawarte w żelatynie nie zawieraja mieszanki aminokwasów niezbędnych do wzmacniania i kształtowania się paznokci."

zaczerpnięte z www.zdrowie.com.pl


Nie rozumiem twojego obrzydzenia do wywaru z kości, galaretek, ciast, deserów nie jesz?
Mięsa też nie jesz?

Wywar z kości człowieka, aleś wymyśliła, to mięso, albo coś innego jemy?

Nie oszukujmy się większość ludzi zjada zwierzaczki jemy tłuszcz, mięso, czasem inne obrzydliwe rzeczy jak skórę, mózg i takie tam. Więcnie rozumiem oburzenia.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."

Edytowane przez Antii89
Czas edycji: 2009-04-15 o 18:17
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:14   #1206
kasia1307
Raczkowanie
 
Avatar kasia1307
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 41
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

czesc dziewczyny ja mocze od tygodnia moje paznokcie w oliwie z cytryna czasem jeszcze sie lamia ale mocze je dopiero od tygodnia to pewnie jeszcze za wczesnie na poprawe. Ale ciekawi mnie ta masc z witamina A naprawde jest taka skuteczna? i olejek rycynowy jakie ma dzialanie na pazokcie?
kasia1307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:08   #1207
AlmE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 25
GG do AlmE
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

ale ja nie napisalam o żelatynie a o preparacie,ktory w skladzie ma hydrolizaty kolagenu i one wplywaja na paznokcie co zreszta widze wyraznie u siebie...
p.s.co do żelatyny jestem dietetykiem i uwazam,ze nie mozna powiedziec "żelatyna nie wyplywa" bo nie wiadomo na 100% czy tak faktycznie jest ...napisalam sie troche prac naukowych,badawczych i uwierzcie mi,ze na wiele tematow
/np.NNKT,witamin/sa rozne opinie i wnioski z badan.Dlatego ja nie jestem taka pewna z ta zelatyna,prosze aminokwasy zawarte w żelatynie wyeliminowac z diety calkowicie jesli nie wyplywaja na paznokcie...zobaczymy co sie z nimi stanie ;p Prosze jeszcze miec na uwadze fakt,ze firmy puszczaja w eter rozne wiadomosci zeby sie czasem nie okazalo,ze latwo i tanio mozna sobie pomoc...i wyrzucic polowe kosmetykow,lekow itp.

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

tzn.przepraszam okreslilam zelatyna preparat,ktory ma w skladzie hydrolizaty kolagenu a nie sama zelatyne
ze swojej strony moge napisac jeszcze,ze bardziej sklaniam sie ku Arthronie /zawiera siarczan chondroityny, chlorowodorek glukozaminy oraz MSM/ mysle,ze to on pomogł najbardziej,paznokcie mam jak stal a zawsze mialam paskudne i kruche! az wsyd,bo jestem rowniez kosmetologiem i stosowalam wiele odzywek,masci,oliwek-nic nie daly w moim wypadku...dopiero wypadek i leczenie kolana odmienilo mi paznokcie
AlmE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 12:17   #1208
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Wie, że nie pisałaś o samej żelatynie
Ta uwaga była tak apropos wsześniejszym wypowiedziom, które wiem, że na forum się znajdowały o zajadaniu żelatyny (nawet takiej prosto z torebki).

A ja znalazłam trochę artykułów na temat tego, że to nic nie daje... Czy jest tak na 100% nie wiem, ale nie widzę sensu wżerania łyżeczkami żelatyny, która prawdopodobnie guzik pomoże.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:45   #1209
AlmE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 25
GG do AlmE
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

uee tez uwazam,ze to glupi pomysł...już lepiej rozpuszona w postaci galaretek wcinac ...jak ktos bedzie chetny na kuracje arthronem to niech napisze o efektach,polecilam kolezance,ktora znala moje paznokcie i tez jest w szoku tym co widzi u mnie teraz.Zaczyna lykac,zobaczymy za 3 miesiace jakie beda efekty.Nie jest to takie tanie,bo 60 tab 85zł-ja kupilam,bo musialam.
AlmE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 12:35   #1210
Lodowa kra
Raczkowanie
 
Avatar Lodowa kra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: This is my sweet secret ...
Wiadomości: 51
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Witam mam ogromny problem ,może nie na temat ,ale bawiłam się w zakładanie paznokci żelowych zdejmowałam ,zakładałam i przepiłowałam sobie płytkę(zrobiła się biała w miejscu,uniosła się i pękła,wylał się z pod płytki miąższ),po ok.2 miesiacach zaczał sie regenerowac,ale nie do konca,oto wyniki:
-na sroku pazokcia zrobiło sie zgiencie
-stał sie o wiele krótszy
-i płytka paznokcia własciwie nie odrosła
Czy dam się coś z tym zrobic,wyglada to fatalnie? i pogrązająco
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg d641.jpg (37,8 KB, 105 załadowań)
__________________
"Bujajcie się faceci!
Jesteście duże dzieci.
No po co nam faceci?Do wynoszenia śmieci"
Jesteście eh ...Tacy sami ...www.stopodstrzalom.pl
3.08.2007 -.
16.02.2009 -
Zobacz fotoblog
Lodowa kra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 13:48   #1211
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Lodowa kra Pokaż wiadomość
Witam mam ogromny problem ,może nie na temat ,ale bawiłam się w zakładanie paznokci żelowych zdejmowałam ,zakładałam i przepiłowałam sobie płytkę(zrobiła się biała w miejscu,uniosła się i pękła,wylał się z pod płytki miąższ),po ok.2 miesiacach zaczał sie regenerowac,ale nie do konca,oto wyniki:
-na sroku pazokcia zrobiło sie zgiencie
-stał sie o wiele krótszy
-i płytka paznokcia własciwie nie odrosła
Czy dam się coś z tym zrobic,wyglada to fatalnie? i pogrązająco
Wiesz nie wygląda to za ciekawie, ja raczej polecałabym ci wizytę u lekarza... Coś mi się nie wydaje, że domowe sposoby miałyby to wyleczyć.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 18:12   #1212
Marcia_E
Raczkowanie
 
Avatar Marcia_E
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 258
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Lodowa kra jak najszybciej idź z tym do lekarza.
Marcia_E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 22:56   #1213
AlmE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 25
GG do AlmE
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

nie chce Cie straszyc ale z tego co mi wiadomo po 2 latach dermatologii to masz po paznokciu...moze byc zdeformowany juz na zawsze chyba,ze Ci go zerwa zupelnie,wsolczuje ;/
AlmE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 13:05   #1214
Mojitooo
Zadomowienie
 
Avatar Mojitooo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 125
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Witam Was
Przeczytałam wczoraj cały wątek i pobiegłam po pracy po olejek rycynowy i maść z wit. A Olejek wtarłam w skórki i paznokcie na noc,a dziś już dwa razy maść Po pierwszym zastosowaniu już widzę efekty Skórki są nawilżone i ładniej wyglądają.
Będę systematyczna i mam nadzieję, że się opłaci
Co ten Wizaż robi z ludźmi
__________________
"Każda miłość kobiety do mężczyzny i odwrotnie ma w sobie nienawiść. Bo człowiek jest związany z kimś, kogo kocha, i to mu odbiera cząstkę wolności: nie może być inaczej. A mając za złe utratę własnej wolności, usiłuje drugiego zmusić do tego, aby się swej wyrzekł całkowicie." James Jones
Mojitooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 13:13   #1215
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Mojitooo Pokaż wiadomość
Witam Was
Przeczytałam wczoraj cały wątek i pobiegłam po pracy po olejek rycynowy i maść z wit. A Olejek wtarłam w skórki i paznokcie na noc,a dziś już dwa razy maść Po pierwszym zastosowaniu już widzę efekty Skórki są nawilżone i ładniej wyglądają.
Będę systematyczna i mam nadzieję, że się opłaci
Co ten Wizaż robi z ludźmi
zrobiłam kiedys to samo co ty, przeczytałam i poleciałam do sklepu
ale sie opaca. ostatnio z miesiac nie moczeyłam i już mam problem zeby je chodź troche zapuścić. ale ale, znowu wróciłam do moczenia
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 13:45   #1216
Mojitooo
Zadomowienie
 
Avatar Mojitooo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 125
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

[1=1264cfbd25b40f51a2184ba b410ce1a999cc0a39_625ded7 235d3c;12267373]zrobiłam kiedys to samo co ty, przeczytałam i poleciałam do sklepu
ale sie opaca. ostatnio z miesiac nie moczeyłam i już mam problem zeby je chodź troche zapuścić. ale ale, znowu wróciłam do moczenia [/quote]

Jak wierzyć co poniektórym wpisom, to bardzo się opłaca
Olejek rycynowy daję też na rzęski
A na moje paznokcie i skórki o wiele lepiej się dziś patrzy rezygnuję na razie z lakierów i póki co stawiam na kurację maściowo-olejową
__________________
"Każda miłość kobiety do mężczyzny i odwrotnie ma w sobie nienawiść. Bo człowiek jest związany z kimś, kogo kocha, i to mu odbiera cząstkę wolności: nie może być inaczej. A mając za złe utratę własnej wolności, usiłuje drugiego zmusić do tego, aby się swej wyrzekł całkowicie." James Jones
Mojitooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 06:20   #1217
rafka
Raczkowanie
 
Avatar rafka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 103
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Kilka dni temu postanowiłam powalczyć o swoje włosy (przede wszystkim za pomocą różnych olejów itd.). Wczoraj natomiast zdecydowałam zadbać i o swoje paznokcie, ponieważ i one wołają o pomstę do Boga. Od zawsze miałam z nimi problemy, słabe, łamliwe, rozdwajające się, szare, z białymi odbarwieniami, paskudne skórki itd. – wcześniej zabrakło mi systematyczności w ich regeneracji. Postanowiłam, że tym razem będzie inaczej…

Wczoraj przewertowałam sporą część tego tematu o „babcinych sposobach”. W pierwszej kolejności je prawidłowo spiłowałam (chociaż papierowym pilniczkiem, ponieważ szklanego jeszcze nie nabyłam). Następnie wmasowując olej z avocado i olej ze słodkich migdałów we włosy, wtarłam też te oleje w paznokcie. Później trzymałam dłonie w rozgrzanej oliwie z oliwek (z dodatkiem olejów z siemienia lnianego i kiełków pszenicy) i soku z cytryny. Na koniec grubą warstwę tej babusinej mieszanki nałożyłam przed snem na dłonie i założyłam bawełniane rękawiczki.

Dzisiaj zmyłam olej i już widzę znaczącą poprawę. Rozpoczynam więc kurację olejową (doczytam wątek to może coś jeszcze postanowię wypróbować, na razie myślę nad zakupieniem maści z wit. A).

Ponad to wspomagam się od kilku dni Bio-Urodą (krzem + MSM), piję zieloną herbatę i od wczoraj pokrzywę. Dziś planuję zakupić dodatkowo MERZ SPECIAL (wyczytałam, że jest tam bardzo dużo wit. z grupy B, która ponoć również odpowiada za stan paznokci). Zmieniłam dietę na bardziej wzbogaconą o owoce i warzywa. Nabyłam również odżywkę do paznokci, którą za momencik nałożę na swoje pazurki.

Myślę, że po zastosowaniu „babcinych” sposobów + dodatkowych wspomagaczy znaczne efekty będą widoczne już niebawem. Trzymajcie kciuki , ja za Was trzymam i pewnie niebawem napisze jak tam stan moich paznokci. Na razie szykuje się do pracy. Miłego dnia i pozdrawiam serdecznie


Chciałam napisać tylko, że dzisiaj po pracy już kupiłam maść Aksoderm witamina A. Zastosowałam i nawet fajne to - bo takie tłuste i fajnie sobie nią masaż dłoni, paluszków i paznokci zrobiłam (chociaż chyba po oliwie z oliwek skóra bardziej mi się podobała). Paznokcie jak na razie niby ładniejsze ale nieznacznie (bo opiłowane, trochę wypolerowane, maźnięta odżywką, bez nadmiaru skórek, ale jakoś sam paznokieć jeszcze bez większych zmian) .
Kupiłam tez sobie w końcy pilniczek szklany (w naturze) - fajne to to, bo wypróbowałam na jednym "niedobrym" pazurku

a czy od tej witaminy A, może mnie skóra dłoni swędzić?

Edytowane przez rafka
Czas edycji: 2009-05-20 o 21:42 Powód: kilka godzin później...
rafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 10:51   #1218
rafka
Raczkowanie
 
Avatar rafka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 103
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Piszę post pod postem, bo nikt nie odpisał na mojego poprzedniego, a nie chcę kolejny raz edytować, aby gdzieś zawieruszyły się moje bieżące spostrzeżenia na temat "babuninych sposobów"

W każdym razie tak. Stosuje naprzemiennie maść z witaminą A, oliwę z oliwek + cytryna (w sumie raz tylko, bo jakoś daleko miałam do kuchni aby oliwę podgrzać), olej rycynowy (zakupiony 2 dni temu, dzisiejszej nocy np. "w nim" spałam, a dłonie wypoczywały w bawełnianych rękawiczkach). Może to nie babuniny sposób, ale dodatkowo smaruję czasem dłonie kremem garnier (intensywna pielęgnacja bardzo suchej skóry - niby tylko na dłonie, ale na pewno i na pazurki nie zaszkodzi).
Moje spostrzeżenia kilkudniowe.
Skóra na dłoniach widocznie się poprawiła (jest błyszcząca, widać że nawilżona), w dotyku nie zawsze miękka, ale juz nie tak przesuszona i szorstka jak jeszcze tydzień temu. Nadal mam zaczerwienienia w okolicach kostek... ciekawe czy w ogóle nadmiar czerwieni zaniknie, hym... no i to dziwne swędzenie…
dobrze, to tytułem wstępu (wiem, że wątek jest na temat paznokci)
paznokcie znacząco się poprawiły, widać już poprawę. Co prawda jeszcze miejscami się rozdwajają i mam białe odbarwienia "na różowej części", ale pazurki są już tak jakby twardsze, mocniejsze, stają się coraz gładsze, nabierają pomału ładnego koloru (jeszcze są takie żółtawo - mleczno - przezroczyste, ale jest dużo lepiej). Efektów jeszcze nie ma powalających, bo za krótko o nie walczę, ale jestem dobrej myśli.

Jedynie co mnie zastanawia, to może nie powinnam stosować w/w:
maści z wit A, kremu do rąk, oliwy z oliwek + cytrynę, oleju rycynowego - JAK LECI JAK POPADNIE, tylko może powinnam w jakiejś specjalnej kolejności, może systematycznie...
tzn. np. na noc w rękawiczki tylko olej rycynowy, rano maść z wit A, w ciągu dnia krem garnier, a przed snem oliwę? i tak codziennie, nie zamieniając nic miejscami,
albo np. w poniedziałek, środę, piątek na noc wit A, a we wtorek, czwartek i sobotę olej rycynowy, a w niedziele długa kąpiel w oliwie z oliwek i noc z nią spędzona? wiecie, taki grafik, że naprzemiennie coś stosuję, ale w miarę regularnie... A może to nie większego znaczenia...

jak myślicie?

aha, czy coś może mnie z w/w uczulać (albo podrażniać itp) jeśli dłonie zaczęły mnie swędzić? Osobiście to wydaje mi się że nie. Może to przez rękawiczki? (śpię w takich typowych, zimowych).
rafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 12:33   #1219
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez rafka Pokaż wiadomość
Piszę post pod postem, bo nikt nie odpisał na mojego poprzedniego, a nie chcę kolejny raz edytować, aby gdzieś zawieruszyły się moje bieżące spostrzeżenia na temat "babuninych sposobów"

W każdym razie tak. Stosuje naprzemiennie maść z witaminą A, oliwę z oliwek + cytryna (w sumie raz tylko, bo jakoś daleko miałam do kuchni aby oliwę podgrzać), olej rycynowy (zakupiony 2 dni temu, dzisiejszej nocy np. "w nim" spałam, a dłonie wypoczywały w bawełnianych rękawiczkach). Może to nie babuniny sposób, ale dodatkowo smaruję czasem dłonie kremem garnier (intensywna pielęgnacja bardzo suchej skóry - niby tylko na dłonie, ale na pewno i na pazurki nie zaszkodzi).
Moje spostrzeżenia kilkudniowe.
Skóra na dłoniach widocznie się poprawiła (jest błyszcząca, widać że nawilżona), w dotyku nie zawsze miękka, ale juz nie tak przesuszona i szorstka jak jeszcze tydzień temu. Nadal mam zaczerwienienia w okolicach kostek... ciekawe czy w ogóle nadmiar czerwieni zaniknie, hym... no i to dziwne swędzenie…
dobrze, to tytułem wstępu (wiem, że wątek jest na temat paznokci)
paznokcie znacząco się poprawiły, widać już poprawę. Co prawda jeszcze miejscami się rozdwajają i mam białe odbarwienia "na różowej części", ale pazurki są już tak jakby twardsze, mocniejsze, stają się coraz gładsze, nabierają pomału ładnego koloru (jeszcze są takie żółtawo - mleczno - przezroczyste, ale jest dużo lepiej). Efektów jeszcze nie ma powalających, bo za krótko o nie walczę, ale jestem dobrej myśli.

Jedynie co mnie zastanawia, to może nie powinnam stosować w/w:
maści z wit A, kremu do rąk, oliwy z oliwek + cytrynę, oleju rycynowego - JAK LECI JAK POPADNIE, tylko może powinnam w jakiejś specjalnej kolejności, może systematycznie...
tzn. np. na noc w rękawiczki tylko olej rycynowy, rano maść z wit A, w ciągu dnia krem garnier, a przed snem oliwę? i tak codziennie, nie zamieniając nic miejscami,
albo np. w poniedziałek, środę, piątek na noc wit A, a we wtorek, czwartek i sobotę olej rycynowy, a w niedziele długa kąpiel w oliwie z oliwek i noc z nią spędzona? wiecie, taki grafik, że naprzemiennie coś stosuję, ale w miarę regularnie... A może to nie większego znaczenia...

jak myślicie?

aha, czy coś może mnie z w/w uczulać (albo podrażniać itp) jeśli dłonie zaczęły mnie swędzić? Osobiście to wydaje mi się że nie. Może to przez rękawiczki? (śpię w takich typowych, zimowych).
Nie sądzę, żeby do moczenia potrzebny był jakiś system srodowo-piątkowy czy coś w tym stylu. Po prostu rób to w miarę sytstematycznie. Czyli nie kiedy ci się przypomni, tylko codziennie coś.

Co do swędzenia ja bym na twoim miejscu zmieniła rękawiczki, wiem, że takie zwykłe zimowe często mają szorskie, wystające niteczki i one mogą drapać. Poza tym jeśli na codzień moczysz, wcierasz, po umyciu rąk wcierasz krem, to nie sądzę, żeby rękawiczki w nocy były koniecznościa.

Trzymam kciuki! I wspieram w walce, ja też się zbieram...
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-23, 15:27   #1220
IzaS
Raczkowanie
 
Avatar IzaS
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 250
Exclamation Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

to teraz ja mam problem.... bo moje paznokcie mają taki dziwny kształt. kciuki są ok, dalej jest okrągły, potem kwadratowy (czy tam prostokątny, jak wolicie), dalej taki sam i na końcu mały palec jest taki jak się go spiłuje jak spiłuję okrągłe na kwadratowe to wygląda tak..krzywo, a jak kwadratowe na okrągłe to wygląda beznadziejnie. czy może mi jakaś kosmetyczka spiłować paznokcie na jeden kształt? i jeśli tak, to ile by to kosztowało? bardzo mi na tym zależy...chciałabym mieć długie, jednokształtne i mocne paznokcie... ale nic mi z nimi nie wychodzi, ani kształt, ani one mocne nie są, ciągle się łamią. ale na to sposoby są na początku wątku, więc proszę o pomoc z tym kształtem...
IzaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 19:08   #1221
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez IzaS Pokaż wiadomość
to teraz ja mam problem.... bo moje paznokcie mają taki dziwny kształt. kciuki są ok, dalej jest okrągły, potem kwadratowy (czy tam prostokątny, jak wolicie), dalej taki sam i na końcu mały palec jest taki jak się go spiłuje jak spiłuję okrągłe na kwadratowe to wygląda tak..krzywo, a jak kwadratowe na okrągłe to wygląda beznadziejnie. czy może mi jakaś kosmetyczka spiłować paznokcie na jeden kształt? i jeśli tak, to ile by to kosztowało? bardzo mi na tym zależy...chciałabym mieć długie, jednokształtne i mocne paznokcie... ale nic mi z nimi nie wychodzi, ani kształt, ani one mocne nie są, ciągle się łamią. ale na to sposoby są na początku wątku, więc proszę o pomoc z tym kształtem...
Wybierz się po prostu na maniucure Koszt różnie ok. 20 do 50 zł, zależy, gdzie mieszkasz i czy np. chcesz z malowaniem, parafiną.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 16:15   #1222
IzaS
Raczkowanie
 
Avatar IzaS
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 250
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Wybierz się po prostu na maniucure Koszt różnie ok. 20 do 50 zł, zależy, gdzie mieszkasz i czy np. chcesz z malowaniem, parafiną.
parafiną? a co to?

dzięki, chyba tak zrobię ale co to ta parafina?
IzaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 16:18   #1223
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez IzaS Pokaż wiadomość
parafiną? a co to?

dzięki, chyba tak zrobię ale co to ta parafina?
http://www.e-paznokcie.info/pielegna...krok-po-kroku/

Bardzo często w salonie kosmetycznym w manicure jest włączony zabieg parafinowy
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 20:18   #1224
maddus
Przyczajenie
 
Avatar maddus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 19
Jak wzmocnić paznokcie?

Nie bardzo stać mnie na akryle a przez prace domowe mam bardzo osłabione paznokcie. Co robić z nimi?
maddus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 21:48   #1225
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jak wzmocnić paznokcie?

stosować odżywki i brać tabletki, polecam skrzypovitę-mnie pomogła.
podobno pomaga też ciepła oliwa ale nie wiem na 100% bo nie stosowałam
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 12:17   #1226
maddus
Przyczajenie
 
Avatar maddus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 19
Dot.: Jak wzmocnić paznokcie?

Dzięki wielkie. A może ktoś inny zna domowe sposoby?
maddus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 12:25   #1227
maddus
Przyczajenie
 
Avatar maddus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 19
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Super że znalazłam ten wątek! Bo sama już sobie ze swoimi paznokciami nie radzę.
maddus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 14:52   #1228
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez maddus Pokaż wiadomość
Super że znalazłam ten wątek! Bo sama już sobie ze swoimi paznokciami nie radzę.
No to miłej lektury. Ostatnio wątek coś zamarł czyżby wszystkie Wizażanki miały piękne pazurki?
Ja jestem w trakcie zapuszczania smaruje je czym się da. Powoli widać efekty, mam nadzieję, że na wakacje będą długie, piękne i krwistoczerwone!
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 16:11   #1229
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

ja od poczatku maja mocze prawie codziennie. bo juz mialam tragedie, teraz ejst super już jeszcze pomocze do rpzyszłego tyg, potem do konc alipca spokoj bo nie ebde miala jak bo wyjezdzam, ale biore masc A+E
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 19:21   #1230
SzeLowa
Przyczajenie
 
Avatar SzeLowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
GG do SzeLowa
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Ja znam jeszcze codzienne smarowanie paznokci naparem z kopru włoskiego, ale najlepiej ze skrzypu polnego.
A na zniszczone, popękane dłonie bardzo dobry jest wywar z siemienia lnianego (2 łyżki siemienia w 1 litrze wody ugotować, odstawić do ostygnięcia, następnie moczyć przez 20 minut.) Dłonie stają się gładziutkie.
SzeLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-28 21:23:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.