nie myć, bo się niszczą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-14, 08:37   #1
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Cool

nie myć, bo się niszczą?


Pewnie czytałyście: http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,3192143.html
Ciekawa jestem, co o tych propozycjach pielęgnacyjnych sądzicie. Czy któraś z Was próbowała? Działa?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 09:06   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: nie myć, bo się niszczą?

Trochę mi ten Twój temat nie pasuje do artykułu,ale to nic Generalnie to co proponuje ten fryzjer odnośnie używania szamponu tylko u nasady włosów nie jest niczym odkrywczym,bo już od wielu lat spotykam się z taką zasadą mycia włosów,ponieważ i tak w trakcie spłukiwania szamponu od nasady włosów ten szampon spływa po włosach i włosy w taki sposób się myją Nie wiem czy nie mnie ktoś zrozumiał Mam nadzieję,że tak
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 09:17   #3
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: nie myć, bo się niszczą?

Czyli nie ma sensu męczyć końców włosów ? Wystarczy u nasady, a końce same się umyją kiedy będzie po nich spływał szampon ? Ciekawe... Zawsze myłam również pozostałe włosy... Jednak zaciekawił mnie ten sposób mycia włosów tylko u nasady
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 09:19   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: nie myć, bo się niszczą?

Zrozumiałam
On (ten Powell) twierdzi, że lepiej nie nakładać odżywek i szamponów na końcówki włosów, bo one się i tak nie brudzą (brudzą się włosy od nasady przez wydzielanie sebum), a kosmetyki je niepotrzebnie obciążają i niszczą.
O, cytat: "[...] Przed zmoczeniem głowy należy nałożyć odżywkę (tylko u nasady włosów, nie na całe pukle, bo to zbyt obciąża i niszczy włosy)[...].
A ja zawsze czytałam, że odżywki i maski to właśnie na końcówki nakładać, a nie u nasady...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 09:36   #5
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: nie myć, bo się niszczą?

Cytat:
Napisane przez allicjaa
Czyli nie ma sensu męczyć końców włosów ? Wystarczy u nasady, a końce same się umyją kiedy będzie po nich spływał szampon ? Ciekawe... Zawsze myłam również pozostałe włosy... Jednak zaciekawił mnie ten sposób mycia włosów tylko u nasady
Ojj ja już to dawno gdzieś wyczytałam i w sumie ma to swoją logikę,bo u nasady szybciej się przetłuszczają,a na końcach w tym czasie mogą być normalne,więc po co obciążać końcówki skoro one tego nie potrzebują.

Jeżeli chodzi o tą odżywkę to nie chodzi tutaj o taką normalną pielęgnację,ale o sposób na szybsze rozczesywanie i regularne odżywianie od nasady.W sumie to też jest logiczne,bo jak ma się super zniszczone końcówki to im tylko nożyczki zazwyczaj mogą pomóc a chodzi o to,by od samych początków włosy karmić,czyli,że nie powinno być potem problemów z tym jak wyglądają. Ja to tak rozumiem
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 09:43   #6
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: nie myć, bo się niszczą?

No bo jest to w sumie logiczne Nie ma po co mordować końcówek, bo one aż tak częstego mycia nie potrzebują Natomiast z odżywką u nasady to ja się powstrzymuję, robię tak, że nakładam na końcówki, a potem troszeczkę na włosy u nasady Nie za dużo, bo to je obciąży i szybciej będą się przetłuszczały
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 09:59   #7
netiaa
Raczkowanie
 
Avatar netiaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: -
Wiadomości: 449
Dot.: nie myć, bo się niszczą?

ale to juz było wiadomo wtedy gdy odkryto ze nie mozna spac z mokrymi włosami czyli baaaardzo dawno. Przy myciu włosów szorując tez końcówki, niszczymy i łamiemy włosy, a rozwdojonego włosa nic juz nie uratuje trzeba podciąc bo 'zniszczenia' idą w góre i możemy zrujnować całe włosy. Zresztą, przeciez końcówki sie nie brudzą, włosy sa martwe! mycie ich na całej długości strasznie je wysusza
__________________
'Dłużej nie trzeba bać się słów i lęk przysypać garścią gwiazd'
netiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-14, 10:22   #8
Palinka18
Raczkowanie
 
Avatar Palinka18
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Świętokrzyskie :)
Wiadomości: 118
Dot.: nie myć, bo się niszczą?

Przeczytałam i chyba się zgodze chociaz fryzjerka mi poradziła zebym odzywke nakładała na same końce skoro u nasady mi sie przetłuszczaja, wiec tak robiłam:/ Po farbowaniu włosów na moje koncówki zadna odzywka nie pomagała tylko obciencie, wiec poprostu co jakis czas udaje sie do fryzjera. Popieram ze koncówki się nie brudza moze cos w tym jest wybrubuje dzisiaj tą taktyke mycie
__________________
...Studentka...




Palinka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 10:24   #9
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: nie myć, bo się niszczą?

No nie wiem. Jednak przecież na włosach osiada kurz, zanieczyszczenia z rąk, jeśli zdarza nam się dotykać włosów w ciągu dnia... Poza tym ja wciąż raczej myślę o końcówkach nie aż tak zniszczonych: wiadomo, że odżywka nie pomoże porozdwajanym włosom, ale ja nie mam porozdwajanych. A włos jest w sumie tak samo martwy na obu końcach, tj. u nasady też - odżywka przecież nie wniknie w cebulkę przez skórę
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 11:18   #10
netiaa
Raczkowanie
 
Avatar netiaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: -
Wiadomości: 449
Dot.: nie myć, bo się niszczą?

odzywka przy masowani właśnie ma wnikać do cebulek i skóry głowy, oczywiście odzywka nakładana na koncówki nierozdwojonym włosom może pomóc bo zostawia na nicz taką 'powłoczke' i wnika w łuski włosów chroniąc je. Włosy przy końcach tez się brudzą (dotykanie, kurz) ale to zabrudzenie jest minimalne i dogłebnie oczyszczają się przy spłukiwaniu szamponu w włosów
__________________
'Dłużej nie trzeba bać się słów i lęk przysypać garścią gwiazd'
netiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.