Yvresse - EDT, EDP, Legere - różnice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-30, 15:41   #1
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164

Yvresse - EDT, EDP, Legere - różnice


Dzięki promocyjnej cenie w Superpharm nabyłam niedawno YSL Yvresse EDT. Jestem w tym zapachu absolutnie zakochana i dlatego interesują mnie inne wersje - EDP oraz Legere. Przeszukując forum znalazłam informację, że EDP jest bardziej ziołowa, a Legere jak to Legere - lżejsza i bodaj bardziej owocowa. Czy mogłybyście mi więcej powiedzieć na temat różnic między tymi wersjami?
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 18:08   #2
Nuitblanche
Rozeznanie
 
Avatar Nuitblanche
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 957
Dot.: Yvresse - EDT, EDP, Legere - różnice

Niewiele wniosę do tematu, ale...
Yvresse to moja pierwsza prawdziwa miłość, która - nie skłamię, jeśli powiem - trwa niezmiennie do dziś od... policzyłam, 15 lat. Wiele osób z pewnego okresu młodości kojarzy mnie tylko i wyłącznie z tym zapachem, niektórzy pokuszali się wtedy o stwierdzenie, że najpierw było czuć Yvresse, później pojawiałam się ja. I nawet jeśli nie było mnie widać, to wiadomo było, że jestem tam lub byłam. Poziom fiksacji obrazuje zdjęcie poniżej (nie ujawniam całości, coby nie odwieźli mnie w kaftaniku bez rękawków na dłuższy wypoczynek). Na uprawiedliwienie mogę dodać, że chomikowanie rozpoczęłam w czasach, gdy Yvresse pojawiało się na Allegro raz na rok i kosztowało wtedy niewiele mniej niż w stacjonarnej perfumerii.
Wersji EDP nie ma. Mocniejsza, pełniejsza to EDT, delikatniejsza, z niedokończonym szlifem to légère. Nie potrafię ubrać w słowa uczuć, jedyne co przychodzi mi do głowy i potrafię to zwerbalizować, to fakt, że wersji légère brakuje bąbelków z mitycznego szampana. Kompozycja jest szalenie trwała, zapach czuć na ubraniach po praniu. Mało tego, że trwałe w użytkowaniu, to i biegnące lata jej nie zmieniają. Pierwsza dupeleczka od lewej (30 ml) to pamiątka kupiona 12 lat temu w Nicei. W porównaniu z młodszymi rocznikami nie zmieniła się ani na jotę. Dotyczy to obydwu wersji.
Olu zapraszam na pw, chętnie podeślę materiał do testów!
Nuitblanche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 18:10   #3
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Yvresse - EDT, EDP, Legere - różnice

Cytat:
Napisane przez Nuitblanche Pokaż wiadomość
Niewiele wniosę do tematu, ale...
Yvresse to moja pierwsza prawdziwa miłość, która - nie skłamię, jeśli powiem - trwa niezmiennie do dziś od... policzyłam, 15 lat. Wiele osób z pewnego okresu młodości kojarzy mnie tylko i wyłącznie z tym zapachem, niektórzy pokuszali się wtedy o stwierdzenie, że najpierw było czuć Yvresse, później pojawiałam się ja. I nawet jeśli nie było mnie widać, to wiadomo było, że jestem tam lub byłam. Poziom fiksacji obrazuje zdjęcie poniżej (nie ujawniam całości, coby nie odwieźli mnie w kaftaniku bez rękawków na dłuższy wypoczynek). Na uprawiedliwienie mogę dodać, że chomikowanie rozpoczęłam w czasach, gdy Yvresse pojawiało się na Allegro raz na rok i kosztowało wtedy niewiele mniej niż w stacjonarnej perfumerii.
Wersji EDP nie ma. Mocniejsza, pełniejsza to EDT, delikatniejsza, z niedokończonym szlifem to légère. Nie potrafię ubrać w słowa uczuć, jedyne co przychodzi mi do głowy i potrafię to zwerbalizować, to fakt, że wersji légère brakuje bąbelków z mitycznego szampana. Kompozycja jest szalenie trwała, zapach czuć na ubraniach po praniu. Mało tego, że trwałe w użytkowaniu, to i biegnące lata jej nie zmieniają. Pierwsza dupeleczka od lewej (30 ml) to pamiątka kupiona 12 lat temu w Nicei. W porównaniu z młodszymi rocznikami nie zmieniła się ani na jotę. Dotyczy to obydwu wersji.
Olu zapraszam na pw, chętnie podeślę materiał do testów!

Już piszę!!!
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 19:19   #4
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Yvresse - EDT, EDP, Legere - różnice

Cytat:
Napisane przez Nuitblanche Pokaż wiadomość
Poziom fiksacji obrazuje zdjęcie poniżej (nie ujawniam całości, coby nie odwieźli mnie w kaftaniku bez rękawków na dłuższy wypoczynek). Na uprawiedliwienie mogę dodać, że chomikowanie rozpoczęłam w czasach, gdy Yvresse pojawiało się na Allegro raz na rok i kosztowało wtedy niewiele mniej niż w stacjonarnej perfumerii.
Zdjęcie ....imponujace

mnie kusi ten zapach od jakiegoś czasu , ale nie wiem czy mnie wielbicielce owocowych i orientalnych słodziaków przypadnie on do gustu, a pojemnosc dostepnych flakonów jest zabójcza
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 19:51   #5
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Yvresse - EDT, EDP, Legere - różnice

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Zdjęcie ....imponujace

mnie kusi ten zapach od jakiegoś czasu , ale nie wiem czy mnie wielbicielce owocowych i orientalnych słodziaków przypadnie on do gustu, a pojemnosc dostepnych flakonów jest zabójcza
ROZ-ter-KO, to tym razem ja oferuję Ci próbeczkę Yvresse EDT - podeslij mi adres na PW.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 09:16   #6
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Yvresse - EDT, EDP, Legere - różnice

Nuitblanche, niesamowita sprawa z Tobą i Yvresse Fantastyczne zdjęcie!
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 10:12   #7
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Yvresse - EDT, EDP, Legere - różnice

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
ROZ-ter-KO, to tym razem ja oferuję Ci próbeczkę Yvresse EDT - podeslij mi adres na PW.
Olu bardzo dziekuję juz lecę na PW.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 10:33   #8
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Yvresse - EDT, EDP, Legere - różnice

Yvresse EDT mam dzięki Kattarinie, czekam niecierpliwie na wiosnę, bo sobie zaplanowałam używanie wiosenne. Natomiast wersja Leggere - to na mnie bardzo rozcieńczone, kwaskowate landrynki.... i niewiele poza tym. Zdecydowanie wolę EDT.

Nuitblanche - gratuluję miłości Yvressowej.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 22:15   #9
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Yvresse - EDT, EDP, Legere - różnice

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
ROZ-ter-KO, to tym razem ja oferuję Ci próbeczkę Yvresse EDT - podeslij mi adres na PW.
Dziekuję Odebrałam dzisiaj z poczty probeczkę.
Jestem pod wrażeniem
Zastanawiam sie nad zakupem, ale pojemności za duże jak na mojhe chcenie. Może ktoś chciałby odlewkę ok. 28 ml w atomku z Sephory ?
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.