hauschka kosmetyki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-28, 10:56   #61
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: hauschka kosmetyki

evamoni, tzn o co ci chodzi? Jakis krem przyciwzmarszczkowy od Dr. Hauschka bys chciala?

Na rozszerzone pory mozesz wyprobowac olejek regulujacy, a ze masz cere naczynkowa to krem rozany, polecany tez dla starszej skory z wiekszymi wymaganiami. Krem jest tresciwy, wiec nie wiem czy twoja mieszana skora go polubi. Dobrze jest wziasc odrobinke kremu, rozetrzec w dloniach i przykladajac je wciskac do w skore. W ten sposob nie potrzeba duzo specyfiku. Uzywany tradycyjnie jest dosc tepy w rozsmarowaniu. Od maja jest nowa lekka wersja(nie mam pojecia czy jest juz w PL). Ten nowy to bym radzila przetestowac z probki , bo ma alkohol(jesli cie alkohol podraznia, bo mi jeszcze w kosmetykach naturalnych i filtrach krzywdy nie zrobil)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 22:22   #62
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: hauschka kosmetyki

Witam Cie Moniko i dziekuje za zainteresowanie. Jak widac po mojej " szybkiej " odpowiedzi nie mam zbyt wiele czasu na czytanie postow na wizazu. Szkoda. Skonczyl mi sie krem na noc i wybieram sie juz od 2 tygodni po nowy. ( jak do tej pory wykaczam probki z Douglasa, ale na dlugo juz nie wystarcza ). Chcialabym jakis krem, ktory nawilzylby mi pyszczek, byl przeciwzmarszczkowy, ujedrniajacy... itp
Czytalam kiedys posty o Avene Ystheal i Eluage. Wiem, ze posiadaja retinoaldehydy ( chyba sie nie pomylilam w nazwie ) i nie powinno sie wychodzic na slonce po ich zastosowaniu. Nawet nastepnego dnia, po zastosowaniu na noc.
Problem w tym, ze w okresie letnim slonce lubie, lubie byc troche opalona. Filtr na dzien to nr. 15 w podkladzie, ktory uzywam na co dzien. Pod podklad nakladam Avene emulsje matujaca.
Jako doswiadczona wizazanka jesli doradzilabys mi jakis krem na noc, ktory dziala,byloby milo. Do polskich kosmetykow nie mam dostepu, w gre wchodzi niemiecka apteka i ew. douglas - biotherm, lancome lub clinique, bo te firmy maja jeszcze ceny do przelkniecia. Nie wierze w cudowna moc loreala i nivea.
Pozdrawiam
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 19:41   #63
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: hauschka kosmetyki

Szukałam, szukałam, ale nie znalazłam.
Olejek do twarzy zawiera fotouczulający dziurawiec, więc wiadomo, ze nie można go stosować na dzień. Ale zastanawiam się, czy składnik dziurawca powodujący nadrażliwośc na światło (hyperycyna) odkłada się w naskórku/skórze.... Bo jeśli tak, to stosowanie tego olejku na noc w okresie letnim nie jest dobrym pomysłem.
Mam chętkę na ten olejek, mam zamiar go nakładać tylko wieczorem, ale boję się przebarwień po-hyperycynowych. Co prawda na dzień stosuje filtry, ale nie-przepisowo niestety.
Czy ktoś może wie, jak z tą hyperycyną jest? Czy po zmyciu olejku rano pozostaje ona w skórze i zagraża w ciągu dnia..?
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 13:05   #64
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: hauschka kosmetyki

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Witam Cie Moniko i dziekuje za zainteresowanie. Jak widac po mojej " szybkiej " odpowiedzi nie mam zbyt wiele czasu na czytanie postow na wizazu. Szkoda. Skonczyl mi sie krem na noc i wybieram sie juz od 2 tygodni po nowy. ( jak do tej pory wykaczam probki z Douglasa, ale na dlugo juz nie wystarcza ). Chcialabym jakis krem, ktory nawilzylby mi pyszczek, byl przeciwzmarszczkowy, ujedrniajacy... itp
Czytalam kiedys posty o Avene Ystheal i Eluage. Wiem, ze posiadaja retinoaldehydy ( chyba sie nie pomylilam w nazwie ) i nie powinno sie wychodzic na slonce po ich zastosowaniu. Nawet nastepnego dnia, po zastosowaniu na noc.
Problem w tym, ze w okresie letnim slonce lubie, lubie byc troche opalona. Filtr na dzien to nr. 15 w podkladzie, ktory uzywam na co dzien. Pod podklad nakladam Avene emulsje matujaca.
Jako doswiadczona wizazanka jesli doradzilabys mi jakis krem na noc, ktory dziala,byloby milo. Do polskich kosmetykow nie mam dostepu, w gre wchodzi niemiecka apteka i ew. douglas - biotherm, lancome lub clinique, bo te firmy maja jeszcze ceny do przelkniecia. Nie wierze w cudowna moc loreala i nivea.
Pozdrawiam

No widzisz to jestesmy w tym samym polozeniu, polskie kosm etyki odpadaja, no chyba ze sie jest w pL i zrobi zapasy. ja poki co mam male zapasy i chlop mi ma dowiesc ale kosmetykow do ciala, do twarzy uzywam tutejszych.
Cos z retinaldehydem mozesz uzywac, bo jak wskazuja najnowsze badania retinaldehyd nie uwrazliwia na slonce, wiec mozesz juz zaczac i nie czekac na jesien. ja jako naczynkowiec uzywam Diroseala i jest tanszy od Ystheal+ , a takie samo dzialanie. Eluage fajny, ale drogi, dla mnie za drogi. Zebym mogla uzywac Diacneal to bym go uzywala, bo najtanszy z kremow z retnaldehydem i ma najwiecej go, a do tego kwasy AHA, ktore do wzmacniaja, Na dzien filtry w przepisowej ilosci i to wszystko jedno czy bedziesz uzywac Diacneal czy nie. ze wzgledu na zawartosc kwasow AHA w Diacnealu to koniecznosc, ale ogolem filtry to koniecznosc/wskazana rzecz , bo to sloneczko robi nam te zmarchy. Filtr w podkladzie to malo. Do tego podklady czesto nie chronia przed UVA i nie nakladasz ich w ilosci 2,5 ml na twarz i szyje, aodrobinke, wiec ochrony praktycznie nie masz. Chcesz byc brazowa to polecam samoopalacz, albo jakis balsam brazujacy, pzder brazujacy na twarz(chodz i tutaj mozesz sie czyms brazujacym posmarowac).
Co do firm jakie wymienilas, to ja z kolei nie wierze w ich super dzialanie, wedlug mnie sa drogie i maja wiecej swinstwa niz dobrych skladnikow, a to ze geba po nich piekna to zasluga przewaznie silikonow. ja jestem ecotante(a raczej coraz bardziej sie staje heheh, chodz i zwyklych kosmetykow tez uzywam). Skoro piszesz w watku o hauschce to ja moge cos z hauschki polecic, badz jesli chcialbys jeszcze cos tanszego to moze alverde z dm, albo Alterra z Rossmanna? To tanie firmy naturalne i mozna znalesc w nich super perelki. MOja szwadierka znalazla w alverde(dm) krem na noc für reihe haut i pieje z zachwytu, a ja jej poslslam polowe kremu pod oczy z tej serii, bo mi bym za slaby(kupilam w zimie i bym za malo tlusty, cierpailam wtedy na sahare). Poza tym, sprobuj z tym kremem rozanym Hauschki. Moze kup najpierw probki(takie male tubki) i wyprobuj ktora wersja bedzie dla ciebie lepsza ta stara -ciezka, czy nowa lzejsza. jak nie mam sklepu czy apteki z Hauschka kolo siebie to zamow w aptece. Jesli probek nie beda chcieli to zamow normalne opakowania, po wyprobowaniu ktores odniesiesz mowiac, ze cie podraznil lub cos w tym stylu. Tutaj przyjmuja spowrotem. jak bys chciala to mozesz wyprobowac maseczke rozana, ktora mozna uzywac jak krem , jest lzejsza od starej wersji. Moze podam linki co bys wiedziala o czym pisze.

http://www.dr.hauschka.de/produkte/g...ge/rosencreme/

http://www.dr.hauschka.de/produkte/g...ncreme-leicht/

Mozesz wyprobowac tez to jest lekkie
http://www.dr.hauschka.de/produkte/g...gesichtsmilch/
sa dwie pojemnosci 30ml i 100ml
Na noc mozesz raz uzyc kremu z retinaldehydem, ana druga noc pozadnie sie natluscic, nawilzyc kremem Hauschki, badz jakims innym np, tym z dm. retinaldehyd moze cie zaczac przesuszac, to normalne, wiec nie rezygnuj z niego, dotlusc sie czyms (fajny jest tez Calendula Haut Balsam od Bübchen). Nie wiem co by tu jeszcze polecic.Wszystko zalezy od twojej kieszeni.
Mam nadzieje, ze pomoglam.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 13:07   #65
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: hauschka kosmetyki

Cytat:
Napisane przez ivana Pokaż wiadomość
Szukałam, szukałam, ale nie znalazłam.
Olejek do twarzy zawiera fotouczulający dziurawiec, więc wiadomo, ze nie można go stosować na dzień. Ale zastanawiam się, czy składnik dziurawca powodujący nadrażliwośc na światło (hyperycyna) odkłada się w naskórku/skórze.... Bo jeśli tak, to stosowanie tego olejku na noc w okresie letnim nie jest dobrym pomysłem.
Mam chętkę na ten olejek, mam zamiar go nakładać tylko wieczorem, ale boję się przebarwień po-hyperycynowych. Co prawda na dzień stosuje filtry, ale nie-przepisowo niestety.
Czy ktoś może wie, jak z tą hyperycyną jest? Czy po zmyciu olejku rano pozostaje ona w skórze i zagraża w ciągu dnia..?
Wiem, ze olejek zawiera fotouczulajaca marchewke i nie uzywalam olejku latem, wiec ciezko mi cos powiedziec. Na niemieckim forum www.beautyjunkies.de dziewczyny uzywaja na dzien i poki co zadna na przebarwienia nie narzeka, ale to nie wyrocznia. Mysle ze na noc olejek i na dzien filtry to bedzie ok
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 21:43   #66
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: hauschka kosmetyki

Dzieki Ci Moniko wielkie. Co do kieszeni to ostatnio dziurawa a potrzeby duze, dlatego chcialabym kupic cos dobrego i sprawdzonego niz byle co i za tydzien znowu cos innego. Juz dawno doszlam do wniosku, ze nie stac mnie na tanie kupowanie. Produkty Dr Hauschka sa kuszace a krem rozany jakby stworzony dla mnie. Naczynka tez mam popekane. Najlepiej wybiore sie do apteki i sprawdze na wlasnej skorze konsystencje, zapach. Teraz wiem gdzie i czego szukac.
Pisalam, ze lubie kosmetyki z Douglasa, bo pewnie oprocz tego, ze jestem prozna i po prostu lubie, to przekonalam sie o zbawiennym dzialaniu jednego kremu pod oczy. Przypadkowo w Pieper za 50% ( jak to w Pieper ) kupilam Biotherm krem pod oczy Detox z dwutlenkiem wegla ( 14 euro ). Od momentu jak go stosuje, nie obudzilam sie z worami pod oczami i napuchnietymi powiekami. Wczesniej na moja przypadlosc stosowalam Ziaje, Floslek i nic. Jestem zachwycona tym kremem i z czystym sumieniem polecam. ( o ile go jeszcze produkuja, gdyz Pieper juz go wyprzedawal )
Jakbym jeszcze cos upolowala w Pieper za pol ceny to wyprobuje na wlasnej skorze i dam znac. Tymczasem pedze do apteki i zastosuje sie do wszystkich Twoich tipow.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 22:36   #67
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: hauschka kosmetyki

Ale zrobilam byka. Ten krem Biothermu nie zawiera CO2 tylko O2. Ale chemik ze mnie taki jak z koziej D... Traba.
Sorry
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 16:24   #68
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Jak tego uzywac;)

Zakładam nowy watek z prozba o pomoc,juz od pewnego czasu przegladam forum biochemii i musze przeznac ze dowiedzialam sie wiele ciekawych rzeczyPostanowielam tez zadbac o moja buzke,zakupilam kosmetyki tylko niejestesm pewna jak najlepiej je stosowac dlatego tez prosze o pomoc


Cere mam wrazliwa,rozszerzone naczynka na policzkach,ogolnie cera latwo ulega zaczerwienieniom,przy tym mieszana,strefa T,plecy i dekold w krostkach,pory rozszerzone

Ostatnio zakupilamifferin polecony przez dermatologa stosuje 3 tyg,i jestesm w trakcie wysypu.Zakupilam dzis olejek dr.Hauschka i czy moge stosowac go rano???Niemam niesety polskiej ulotki.Krem z Vichy faktor 50,Effeklar K,metronidazol to z takich leczniczych kosmetykowDoradzcie kochane jak to uzywac ,najwiekszy tylemat mam z olejkiem,bo on raczej filra niezawiera wiec jak>>A na noc stosuje Differin;/ Z GORY DZIEKUJE
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 17:04   #69
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Jak tego uzywac;)

Cytat:
Napisane przez olcia1987 Pokaż wiadomość
Zakładam nowy watek z prozba o pomoc,juz od pewnego czasu przegladam forum biochemii i musze przeznac ze dowiedzialam sie wiele ciekawych rzeczyPostanowielam tez zadbac o moja buzke,zakupilam kosmetyki tylko niejestesm pewna jak najlepiej je stosowac dlatego tez prosze o pomoc


Cere mam wrazliwa,rozszerzone naczynka na policzkach,ogolnie cera latwo ulega zaczerwienieniom,przy tym mieszana,strefa T,plecy i dekold w krostkach,pory rozszerzone

Ostatnio zakupilamifferin polecony przez dermatologa stosuje 3 tyg,i jestesm w trakcie wysypu.Zakupilam dzis olejek dr.Hauschka i czy moge stosowac go rano???Niemam niesety polskiej ulotki.Krem z Vichy faktor 50,Effeklar K,metronidazol to z takich leczniczych kosmetykowDoradzcie kochane jak to uzywac ,najwiekszy tylemat mam z olejkiem,bo on raczej filra niezawiera wiec jak>>A na noc stosuje Differin;/ Z GORY DZIEKUJE
Lacze watki poniewaz tutaj znajdziesz odpowiedz na nurtujace Cie pytanie i zalecam korzystanie z wyszukiwarki na przyszlosc.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 18:29   #70
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: hauschka kosmetyki

Dziekuje i przepraszam za kłopot,prosze tylko odpowiedziec czy mozna stosowac olejek przy differinie??z gory dziekuje
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 20:17   #71
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: hauschka kosmetyki

Cytat:
Napisane przez olcia1987 Pokaż wiadomość
Dziekuje i przepraszam za kłopot,prosze tylko odpowiedziec czy mozna stosowac olejek przy differinie??z gory dziekuje
Olejek najlepiej stosować na noc (wbrew zaleceniom Hauszki), w Twoim przypadku na przemian ze złuszczaczem.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 23:44   #72
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: hauschka kosmetyki

na noc??hmm...tu na opakowaniu pisze ze olejek jest na dzien??ale sprobuje na noc bo rzeczywisie niebyloby łatwo rozsmarowac filtry na nic.Dzieekuje za odpowiedz
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 23:55   #73
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: hauschka kosmetyki

Cytat:
Napisane przez olcia1987 Pokaż wiadomość
na noc??hmm...tu na opakowaniu pisze ze olejek jest na dzien??ale sprobuje na noc bo rzeczywisie niebyloby łatwo rozsmarowac filtry na nic.Dzieekuje za odpowiedz
Hauschka w ogóle nie poleca niczego nakładać na buzię na noc, wszystkie ich produkty są w założeniu na dzień. Zrobisz jak uważasz, ale olejek jest tłusty, wolno sie wchłania i nie ma filtrów, a w składzie olejki fotouczulające... Ja tam wolę na noc .
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 20:25   #74
Donka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 3
Dot.: hauschka kosmetyki

Jak używacie tego kremu do mycia twarzy Dr.Hauschki bo mam próbkę ale nie mam tłumaczenia po polsku.
Donka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 21:02   #75
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: hauschka kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Donka Pokaż wiadomość
Jak używacie tego kremu do mycia twarzy Dr.Hauschki bo mam próbkę ale nie mam tłumaczenia po polsku.
z ulotki: zwilżyć twarz ciepłą wodą. Następnie wycisnąć ok. 2 cm kremu na uprzednio zwilżoną wew. powierzchnię dłoni i rozprowadzić aż do uzyskania emulsji. Rozprowadzić emulsję na powierzchni twarzy, lekko wciskając ją w skórę w kierunku od środka twarzy na zewnątrz. Należy stale utrzymywać emulsję w stanie wilgotnym, nie wcierać ani nie stosować jak peeling. Jeszcze raz zwilżyć dłonie i ponownie wcisnąć emulsję w skórę twarzy w sposób opisany powyżej. Następnie dokładnie spłukać twarz chłodną wodą (w przypadku skóry wrażliwej użyć wody letniej)
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 21:49   #76
motacilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 103
Dot.: hauschka kosmetyki

nieaktualne

Edytowane przez motacilla
Czas edycji: 2014-03-15 o 12:02
motacilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.