Ząb z przodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 17:04   #1
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034

Ząb z przodu


Mam ubytek między jedynką a dwójką(pierwsza plomba była załozona 5 lat temu) i półtora roku temu dentystka wymieniała mi bo zciemniała ja zadowolona bo nie widać. I tak mineło pól roku i znowu i znowu mi wymieniła plombę(nie miłe uczucie). Ostatnia u tej dentystki byłam w lutym i nie było nic do leczenia ale powiedziała ze niedługo będę mieć dziurę w 4 a na temat plomby między dwójki i jedynka stwierdziała HMMM Nie wiem dlaczego ci plomba ciemnieje przyjdź za pół roku. i co przez pół roku mam chodzić z ciemną plombą? Jak wróciłam z domu to przeczytałam różne fora i stwierdziłam,że moja dentystka powinna inna plombę stawić a nie tą na NFZ gdzie są 3 kolory. Mam rację ?
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:51   #2
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Ząb z przodu

Myślę, że tak, to może być kwestia kiepskiej jakości materiału. Ewentulanie niedokładnej higieny w tym miejscu, używasz nitki, płukanek?
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 18:28   #3
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Ząb z przodu

nie dam rady tam nitki wsadzić bo dziura jest miedzy jedynką a dwójką i troszeczkę plomby jest na przodzie
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 18:51   #4
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Ząb z przodu

Hmm jak to nie dasz? powinna Ci zrobić tak, żeby się dało przechodzić nitką... może rzeczywiście wymień to na lepszy materiał, ale każda taka wymiana osłabia zęba, więc warto wybrać kogoś sprawdzomego...
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 19:03   #5
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Ząb z przodu

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Mam ubytek między jedynką a dwójką(pierwsza plomba była załozona 5 lat temu) i półtora roku temu dentystka wymieniała mi bo zciemniała ja zadowolona bo nie widać. I tak mineło pól roku i znowu i znowu mi wymieniła plombę(nie miłe uczucie). Ostatnia u tej dentystki byłam w lutym i nie było nic do leczenia ale powiedziała ze niedługo będę mieć dziurę w 4 a na temat plomby między dwójki i jedynka stwierdziała HMMM Nie wiem dlaczego ci plomba ciemnieje przyjdź za pół roku. i co przez pół roku mam chodzić z ciemną plombą? Jak wróciłam z domu to przeczytałam różne fora i stwierdziłam,że moja dentystka powinna inna plombę stawić a nie tą na NFZ gdzie są 3 kolory. Mam rację ?
Czyli dentystka zrobiła Ci wypełnienie chemoutwardzalne? Może dlatego tak szybko ciemnieje? Poproś następnym razem o plombę światłoutwardzalną A co do tego, że nie możesz wsadzić między zęby nitki to pewnie nawet nie próbowałaś zęby odbudowuje się z zachowaniem powierzchni stycznej, można nitkować zęby bez najmniejszego problemu
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 22:14   #6
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Ząb z przodu

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Czyli dentystka zrobiła Ci wypełnienie chemoutwardzalne? Może dlatego tak szybko ciemnieje? Poproś następnym razem o plombę światłoutwardzalną A co do tego, że nie możesz wsadzić między zęby nitki to pewnie nawet nie próbowałaś zęby odbudowuje się z zachowaniem powierzchni stycznej, można nitkować zęby bez najmniejszego problemu
Pod warunkiem, że plomba jest prawidłowo założona. Ja miałam kiedyś tak założoną plombę na styku dwóch zębów, że nie dało się między nimi przejechać do końca nitką.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 14:34   #7
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Ząb z przodu

mansikkaa, znajdź innego dobrego dentystę i skonsultuj zęba. Czasem nie warto opierać się tylko na jednej opinii (u mnie dopiero 3 dentysta stwierdził, ze nie trzeba zęba leczyć kanałowo i po prostu go obniżył w ramach nfz, inny wołali od 400-1000zł za leczenie zdrowego zęba).

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Pod warunkiem, że plomba jest prawidłowo założona. Ja miałam kiedyś tak założoną plombę na styku dwóch zębów, że nie dało się między nimi przejechać do końca nitką.
Ja tak mam na dolnej 1. Czasem nie da rady inaczej odbudować zęba (mój był złamany w pionie) i musi opierać się druga jedynkę. Zęba widziało wielu dentystów i są zgodni, ze tak musi u mnie być.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-12, 06:40   #8
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Ząb z przodu

co dentysta to inne spostrzezenie. ja tez iedys miałam podobnie z tymi odcieniami i biegałam od stomatologa do stomatologa.
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:37.